Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO - 07.01.2009

Go down 
+47
Jones
gumbas
Laik
mikrob
zibi
Poffcernacy
Cris
wigrywam
ojro
Krzysztof
CromCruach
nomad
praktyk
radko
Indiana
p0teflon
Dave
melex259
tarzan
andrzej1217
kamikaze
resor
Aligator
msw23
Franz
barany
Reser
mobar
Janusz
cameleon
Kozoyeb
fabularasa
dead_eye
Damian
soja
dafnia
betonowe_buty
Nadaje ze Stronia
Got mit Uns
rydzo
Brok
Diablo
SYLWESTER
TRADER
EURO
Prezes
SzFagier
51 posters
Idź do strony : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Next
AutorWiadomość
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 EmptySro 07 Sty 2009, 12:06

krt napisał:
OpCjoNeR napisał:
Co do ostatniego to jest to czytałem, że gdy się znajdzie jakaś nadgorliwa qrwa to się może czepić ale nie ma jakiegoś przepisu konkretnego tylko po prostu na zasadzie w razie jakiegoś przestępstwa kogo łatwiej oskarżyć....

Tak to prawda, możesz mieć ale nie musisz - nie będzie obowiązku przedstawienia świadectwa przy sprzedaży. No ale wiadomo chcą uatrakcyjnić ofertę sprzedaży to takie świadectwo potrzebne więc pewnie deweloperka będzie z tego korzystała.

Ale chodzi nie o sprzedaż tylko o wydanie pozwolenia na budowę - czy do dokumentacji projektowej to jest wymagane?
Powrót do góry Go down
SzFagier
Admin
Admin
SzFagier


Liczba postów : 5190
Registration date : 27/08/2007

UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 EmptySro 07 Sty 2009, 12:07

re Kaczor

chcesz wiedzieć ile Cie będzie kosztowac ogrzewanie chałupy to se zrób świadecto energetyczne ... ja jako dobry sprzedający mogę Ci przedstawić rachunki za nosniki energii z 3 lat wstecz i co na tej podstawie nie skumasz ile bedzie Cie to kosztować...
krótko mówiąc ten papierek jest zbędny... i nikomu niepotrzebny...

to tak samo jakby mierzyć paliwożerność silnika przed sprzedażą... no co jako kupujący mam prawo wiedzieć... ile fura pali czy 5,6 czy może 6,5 litra spiryta na sto Razz

_________________
futy jak dobra wódka, i tu i tu 40% i ani promila więcej !!!
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 EmptySro 07 Sty 2009, 12:07

melex259 napisał:
OpCjoNeR napisał:
Za niedługo Unia Jewropejska nam ureguluje sferę życia intymnego.

Wprowadzą np. dyrektywę, że każda para chcąca uprawiać sex, najpierw musi przejść przeszkolenie w tym zakresie w specjalnie do tego celu wydzielonej grupie unijnych sexuologów... za 1k euro - to dopiero by kasa była!

w naszym kraju, każda katolicka para , która chce kościelny slub, przechodzi szkolenie (4 spotkania ) w których ksiądz, psycholog, pani lub pan z poradni katolickiej, poruszają także i tematy życia intymnego .Bez tego szkolenia, nie jest możliwe uzyskanie ślubu kościelnego


POWAŻNIE?????
dobryżart dobryżart dobryżart dobryżart
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 EmptySro 07 Sty 2009, 12:07

OpCjoNeR napisał:
krt napisał:
OpCjoNeR napisał:
Co do ostatniego to jest to czytałem, że gdy się znajdzie jakaś nadgorliwa qrwa to się może czepić ale nie ma jakiegoś przepisu konkretnego tylko po prostu na zasadzie w razie jakiegoś przestępstwa kogo łatwiej oskarżyć....

Tak to prawda, możesz mieć ale nie musisz - nie będzie obowiązku przedstawienia świadectwa przy sprzedaży. No ale wiadomo chcą uatrakcyjnić ofertę sprzedaży to takie świadectwo potrzebne więc pewnie deweloperka będzie z tego korzystała.

Ale chodzi nie o sprzedaż tylko o wydanie pozwolenia na budowę - czy do dokumentacji projektowej to jest wymagane?
jest w fazie projektu wymagane, musi projektant uwzgledniac
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 EmptySro 07 Sty 2009, 12:08

SzFagier napisał:
re Kaczor

chcesz wiedzieć ile Cie będzie kosztowac ogrzewanie chałupy to se zrób świadecto energetyczne ... ja jako dobry sprzedający mogę Ci przedstawić rachunki za nosniki energii z 3 lat wstecz i co na tej podstawie nie skumasz ile bedzie Cie to kosztować...
krótko mówiąc ten papierek jest zbędny... i nikomu niepotrzebny...

to tak samo jakby mierzyć paliwożerność silnika przed sprzedażą... no co jako kupujący mam prawo wiedzieć... ile fura pali czy 5,6 czy może 6,5 litra spiryta na sto Razz

No dokładnie tak. Kaczor chyba sam siedzi w biurokracji i ma spaczone myślenie.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 EmptySro 07 Sty 2009, 12:10

SzFagier napisał:
re Kaczor

chcesz wiedzieć ile Cie będzie kosztowac ogrzewanie chałupy to se zrób świadecto energetyczne ... ja jako dobry sprzedający mogę Ci przedstawić rachunki za nosniki energii z 3 lat wstecz i co na tej podstawie nie skumasz ile bedzie Cie to kosztować...
krótko mówiąc ten papierek jest zbędny... i nikomu niepotrzebny...

to tak samo jakby mierzyć paliwożerność silnika przed sprzedażą... no co jako kupujący mam prawo wiedzieć... ile fura pali czy 5,6 czy może 6,5 litra spiryta na sto Razz
hehehe nie obraz sie szfagierku ale brednie gadasz a rachunki to tylko czubek gory lodowej.Trzeba policzyc duzo wiecej i wtedy wiadomo jaka charakterystyke cieplna ma budynek.Macie myslenie jak za komuny,wazne zeby stala buda a ile kosztuje juz niewazne.Niemcy i inne narody stosuja swiadectwa energetyczne bo umieja liczyc i wiedza ile kosztuje eksploatajca budynku.Ale wiadomo ze najlepioej pozwalac zeby megajule ciepla spier... przez nieocieplane sciany a pozniej lac ze strachu jak ruscy zakreca gaz
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 EmptySro 07 Sty 2009, 12:12

kaczor napisał:
krt napisał:
OpCjoNeR napisał:
Co do ostatniego to jest to czytałem, że gdy się znajdzie jakaś nadgorliwa qrwa to się może czepić ale nie ma jakiegoś przepisu konkretnego tylko po prostu na zasadzie w razie jakiegoś przestępstwa kogo łatwiej oskarżyć....

Tak to prawda, możesz mieć ale nie musisz - nie będzie obowiązku przedstawienia świadectwa przy sprzedaży. No ale wiadomo chcą uatrakcyjnić ofertę sprzedaży to takie świadectwo potrzebne więc pewnie deweloperka będzie z tego korzystała.
zmienai to niedlugo,na razie nei ma sankcji bo bylaby panika bo nie ma jeszcze audytorow,.Swiadctwa energetyczne maja sens, ale opcjoner tego nie kuma, to tak samo jakby powiedziec ze placenie za smeici to bzdura przeciez mozna wyjebac do parku obok.Albo po co notarisuz,przeciez dom mozna w kiosku lub sklepie spozywczym spzredac.Swiadectwa energetyczne sa po to zeby zuzywac mniej gazu,wegla i innych paliw,klient ma prawo wiedziec ile bedzie kosztowala eksploatajaca domu

Przecież ile będzie kosztowała exploatacja domu to zależy od stopnia indywidualnego zużycia mediów! Jak to można określić??? arbitralnie z góry?
Bzdura kompletna.
Poza tym ja wychodzę z założenia, że jeśli dotychczas przez tyle lat nie było takiego przepisu i jakoś rynek mieszkań funkcjonuje bez tego, to na chuj taką biurokratyczną bzdurę wprowadzać?
Nie mnożyć bytów bez potrzeby.
Powrót do góry Go down
Damian




Liczba postów : 7125
Location : Waw
Registration date : 28/01/2008

UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 EmptySro 07 Sty 2009, 12:12

kaczor napisał:
dead_eye napisał:
swiadectwa sa dobre, ale czemu obowiazkowe ?? ktos chce miec i wiedziec co i jak, pomoze w sprzedazy/wynajmu domu to kazdy wezmie, a po co komus kto nie ma zamiaru i sam dla siebie nie potrzebuje ?

chodzi o przymus - jezeli jest to dla mnie to bzdet i kolejny wymysl biurokratyczny

to mus czy nie mus to swiadectwo ?
chodzi o to ze kupujacy ma wiedziec co kupuje,dlatego swiadectwo jest potrzebne do transakcji, jak masz sobie dom czy mieszkanie to nie musisz swiadectwa robic
ale jak chcesz przepisac /podarowac mieszkanko albo zmienic akt notarialny to juz trzeba Sad
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 EmptySro 07 Sty 2009, 12:12

OpCjoNeR napisał:
SzFagier napisał:
re Kaczor

chcesz wiedzieć ile Cie będzie kosztowac ogrzewanie chałupy to se zrób świadecto energetyczne ... ja jako dobry sprzedający mogę Ci przedstawić rachunki za nosniki energii z 3 lat wstecz i co na tej podstawie nie skumasz ile bedzie Cie to kosztować...
krótko mówiąc ten papierek jest zbędny... i nikomu niepotrzebny...

to tak samo jakby mierzyć paliwożerność silnika przed sprzedażą... no co jako kupujący mam prawo wiedzieć... ile fura pali czy 5,6 czy może 6,5 litra spiryta na sto Razz

No dokładnie tak. Kaczor chyba sam siedzi w biurokracji i ma spaczone myślenie.
a ty jestes taki chlopek roztropek co patrzy tylko zeby jemu bylo dobrze, pewnie jakbys mogl to bys smieci wywalal sasiadowi na podworko i ni9e placil za wode i gaz byleby tobie bylo dobrze.Pewnie jakbys wiedzial ze cie w sklepie nie zlapia to zarcie tez bys podjebal przeciez to niesprawiedliwe zeby placic za to co matka natura nam daje Laughing
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 EmptySro 07 Sty 2009, 12:14

kaczor napisał:
SzFagier napisał:
re Kaczor

chcesz wiedzieć ile Cie będzie kosztowac ogrzewanie chałupy to se zrób świadecto energetyczne ... ja jako dobry sprzedający mogę Ci przedstawić rachunki za nosniki energii z 3 lat wstecz i co na tej podstawie nie skumasz ile bedzie Cie to kosztować...
krótko mówiąc ten papierek jest zbędny... i nikomu niepotrzebny...

to tak samo jakby mierzyć paliwożerność silnika przed sprzedażą... no co jako kupujący mam prawo wiedzieć... ile fura pali czy 5,6 czy może 6,5 litra spiryta na sto Razz
hehehe nie obraz sie szfagierku ale brednie gadasz a rachunki to tylko czubek gory lodowej.Trzeba policzyc duzo wiecej i wtedy wiadomo jaka charakterystyke cieplna ma budynek.Macie myslenie jak za komuny,wazne zeby stala buda a ile kosztuje juz niewazne.Niemcy i inne narody stosuja swiadectwa energetyczne bo umieja liczyc i wiedza ile kosztuje eksploatajca budynku.Ale wiadomo ze najlepioej pozwalac zeby megajule ciepla spier... przez nieocieplane sciany a pozniej lac ze strachu jak ruscy zakreca gaz

Ale jeśli robię chatę na własny użytek to na chuj mnie do tego zmuszają? Mój problem ile będę za prąd płacił!
To przykład jak państwo pozornie "troszczy" się o obywateli a w rzeczywistości chodiz tylko o dojenie kasy dla urzędasów i kopmlikowanie życia.
Powrót do góry Go down
Nadaje ze Stronia

Nadaje ze Stronia


Liczba postów : 28482
Age : 17
Location : Deus ex machina est :)
Registration date : 21/11/2007

UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 EmptySro 07 Sty 2009, 12:14

kaczor napisał:
krt napisał:
OpCjoNeR napisał:
Co do ostatniego to jest to czytałem, że gdy się znajdzie jakaś nadgorliwa qrwa to się może czepić ale nie ma jakiegoś przepisu konkretnego tylko po prostu na zasadzie w razie jakiegoś przestępstwa kogo łatwiej oskarżyć....

Tak to prawda, możesz mieć ale nie musisz - nie będzie obowiązku przedstawienia świadectwa przy sprzedaży. No ale wiadomo chcą uatrakcyjnić ofertę sprzedaży to takie świadectwo potrzebne więc pewnie deweloperka będzie z tego korzystała.
zmienai to niedlugo,na razie nei ma sankcji bo bylaby panika bo nie ma jeszcze audytorow,.Swiadctwa energetyczne maja sens, ale opcjoner tego nie kuma, to tak samo jakby powiedziec ze placenie za smeici to bzdura przeciez mozna wyjebac do parku obok.Albo po co notarisuz,przeciez dom mozna w kiosku lub sklepie spozywczym spzredac.Swiadectwa energetyczne sa po to zeby zuzywac mniej gazu,wegla i innych paliw,klient ma prawo wiedziec ile bedzie kosztowala eksploatajaca domu


Qrwa mać - sorki za przeklęństwa ale Cię Kaczor pojebało chyba - sorki Brutusie, ale taką gatką to 3masz stronę Eurokracji !!!

wszystko obmierzyć, zastosować setki i tysiące certfikatów....brać za to kasę, a zwykły Kowalski - Palant Kwadratowy - nich płaci ....
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 EmptySro 07 Sty 2009, 12:14

OpCjoNeR napisał:
kaczor napisał:
krt napisał:
OpCjoNeR napisał:
Co do ostatniego to jest to czytałem, że gdy się znajdzie jakaś nadgorliwa qrwa to się może czepić ale nie ma jakiegoś przepisu konkretnego tylko po prostu na zasadzie w razie jakiegoś przestępstwa kogo łatwiej oskarżyć....

Tak to prawda, możesz mieć ale nie musisz - nie będzie obowiązku przedstawienia świadectwa przy sprzedaży. No ale wiadomo chcą uatrakcyjnić ofertę sprzedaży to takie świadectwo potrzebne więc pewnie deweloperka będzie z tego korzystała.
zmienai to niedlugo,na razie nei ma sankcji bo bylaby panika bo nie ma jeszcze audytorow,.Swiadctwa energetyczne maja sens, ale opcjoner tego nie kuma, to tak samo jakby powiedziec ze placenie za smeici to bzdura przeciez mozna wyjebac do parku obok.Albo po co notarisuz,przeciez dom mozna w kiosku lub sklepie spozywczym spzredac.Swiadectwa energetyczne sa po to zeby zuzywac mniej gazu,wegla i innych paliw,klient ma prawo wiedziec ile bedzie kosztowala eksploatajaca domu

Przecież ile będzie kosztowała exploatacja domu to zależy od stopnia indywidualnego zużycia mediów! Jak to można określić??? arbitralnie z góry?
Bzdura kompletna.
Poza tym ja wychodzę z założenia, że jeśli dotychczas przez tyle lat nie było takiego przepisu i jakoś rynek mieszkań funkcjonuje bez tego, to na chuj taką biurokratyczną bzdurę wprowadzać?
Nie mnożyć bytów bez potrzeby.
No wlasnie mozna tylko ty jestes dyletantem i chuja wiesz na ten temat a piszesz ze nie mozna,ja pierdole czlowieku wez ustawe poczytaj troche i pozniej sie wypowiadaj.Tak samo jak z tym forexem i wolumenem,masz jakis tam ogolny poglad i sie upierasz jakby cie ktos mlotkiem walnal w glowe.Zycie jest duzo bardzioej skomplikowane niz jezdzenia na gape i dymanie tajek
Powrót do góry Go down
andrzej1217

andrzej1217


Liczba postów : 3866
Age : 62
Registration date : 10/10/2007

UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 EmptySro 07 Sty 2009, 12:14

7.1.Warszawa (PAP) - W tym tygodniu Zakład Ubezpieczeń Społecznych
przekazał otwartym funduszom emerytalnym (OFE) 56,64 mln zł
składek w gotówce - poinformowało ZUS na stronie internetowej.

Jest to, pierwszy przelew w tym roku.(PAP)
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 EmptySro 07 Sty 2009, 12:15

kaczor napisał:
OpCjoNeR napisał:
SzFagier napisał:
re Kaczor

chcesz wiedzieć ile Cie będzie kosztowac ogrzewanie chałupy to se zrób świadecto energetyczne ... ja jako dobry sprzedający mogę Ci przedstawić rachunki za nosniki energii z 3 lat wstecz i co na tej podstawie nie skumasz ile bedzie Cie to kosztować...
krótko mówiąc ten papierek jest zbędny... i nikomu niepotrzebny...

to tak samo jakby mierzyć paliwożerność silnika przed sprzedażą... no co jako kupujący mam prawo wiedzieć... ile fura pali czy 5,6 czy może 6,5 litra spiryta na sto Razz

No dokładnie tak. Kaczor chyba sam siedzi w biurokracji i ma spaczone myślenie.
a ty jestes taki chlopek roztropek co patrzy tylko zeby jemu bylo dobrze, pewnie jakbys mogl to bys smieci wywalal sasiadowi na podworko i ni9e placil za wode i gaz byleby tobie bylo dobrze.Pewnie jakbys wiedzial ze cie w sklepie nie zlapia to zarcie tez bys podjebal przeciez to niesprawiedliwe zeby placic za to co matka natura nam daje Laughing

A ty nie? Gdyby nie te przepisy i kary to pewnie robiłbyś dokładnie to samo bo co by cię powstrzymywało?
Powrót do góry Go down
SzFagier
Admin
Admin
SzFagier


Liczba postów : 5190
Registration date : 27/08/2007

UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 EmptySro 07 Sty 2009, 12:15

nosz qm Kaczor

kiedyś mieszkałem w bloku... spółdzielnia założyła opomiarowanie grzejników na koniec roq przysyłała rozliczenie że "wypaliłem" powiedzmy 2 kilo zelek... no to jak Ci powiem, że utrzymywałem temperaturę w granicach 18-19 /bo ja lubie zimny chów" i pokaże kwity z 3 lat ile energii poszło to czego Ty jeszcze chcesz od tych kilodżuli.. no na whooy Ci certyfikat...

_________________
futy jak dobra wódka, i tu i tu 40% i ani promila więcej !!!
Powrót do góry Go down
dead_eye

dead_eye


Liczba postów : 5365
Age : 45
Location : Z.G.
Registration date : 13/02/2008

UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 EmptySro 07 Sty 2009, 12:16

re kaczor,

opcjo traktuje wszystko jak darmowy tramwaj
Powrót do góry Go down
andrzej1217

andrzej1217


Liczba postów : 3866
Age : 62
Registration date : 10/10/2007

UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 EmptySro 07 Sty 2009, 12:16

7.1.Warszawa (PAP) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, po
wstrzymaniu dostaw gazu w Drozdowiczach na granicy z Ukrainą,
realizuje 84 proc. planowanego importu gazu z kierunku wschodniego
- poinformował w środę PGNiG w komunikacie.

"Według stanu na godzinę 9:00 w dniu 7 stycznia 2009 roku dostawy
gazu przez punkt zdawczo - odbiorczy w Drozdowiczach zostały
całkowicie wstrzymane. Realizowane są natomiast zwiększone dostawy
gazu ziemnego przez punkt zdawczo - odbiorczy w Wysokoje na
granicy polsko - białoruskiej" - napisano w komunikacie.

"Bieżąca realizacja dostaw gazu ziemnego z kierunku wschodniego
wynosi 84 proc." - dodano.

PGNiG podał też, że w celu wyrównania bilansu dostaw dla
odbiorców w Polsce, zwiększony został pobór gazu z magazynów.(PAP)
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 EmptySro 07 Sty 2009, 12:16

kaczor napisał:

No wlasnie mozna tylko ty jestes dyletantem i chuja wiesz na ten temat a piszesz ze nie mozna,ja pierdole czlowieku wez ustawe poczytaj troche i pozniej sie wypowiadaj.Tak samo jak z tym forexem i wolumenem,masz jakis tam ogolny poglad i sie upierasz jakby cie ktos mlotkiem walnal w glowe.Zycie jest duzo bardzioej skomplikowane niz jezdzenia na gape i dymanie tajek

No właśnie przez biurokratów jest skomplikowane!
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 EmptySro 07 Sty 2009, 12:16

OpCjoNeR napisał:
kaczor napisał:
OpCjoNeR napisał:
SzFagier napisał:
re Kaczor

chcesz wiedzieć ile Cie będzie kosztowac ogrzewanie chałupy to se zrób świadecto energetyczne ... ja jako dobry sprzedający mogę Ci przedstawić rachunki za nosniki energii z 3 lat wstecz i co na tej podstawie nie skumasz ile bedzie Cie to kosztować...
krótko mówiąc ten papierek jest zbędny... i nikomu niepotrzebny...

to tak samo jakby mierzyć paliwożerność silnika przed sprzedażą... no co jako kupujący mam prawo wiedzieć... ile fura pali czy 5,6 czy może 6,5 litra spiryta na sto Razz

No dokładnie tak. Kaczor chyba sam siedzi w biurokracji i ma spaczone myślenie.
a ty jestes taki chlopek roztropek co patrzy tylko zeby jemu bylo dobrze, pewnie jakbys mogl to bys smieci wywalal sasiadowi na podworko i ni9e placil za wode i gaz byleby tobie bylo dobrze.Pewnie jakbys wiedzial ze cie w sklepie nie zlapia to zarcie tez bys podjebal przeciez to niesprawiedliwe zeby placic za to co matka natura nam daje Laughing

A ty nie? Gdyby nie te przepisy i kary to pewnie robiłbyś dokładnie to samo bo co by cię powstrzymywało?
Ano to ze zle bym sie z ttym czul.I gdyby nie bylo przepisow to bys kochanienki siedzial posrany w domu a po ulicach grasowalyby gangi jak w somalii i libanie a ty bys codziennie sie modlil o zycie.Prawo jest po to zeby bronic slabych wiec lepiej na nie nie pluj
Powrót do góry Go down
dead_eye

dead_eye


Liczba postów : 5365
Age : 45
Location : Z.G.
Registration date : 13/02/2008

UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 EmptySro 07 Sty 2009, 12:18

SzFagier napisał:
nosz qm Kaczor

kiedyś mieszkałem w bloku... spółdzielnia założyła opomiarowanie grzejników na koniec roq przysyłała rozliczenie że "wypaliłem" powiedzmy 2 kilo zelek... no to jak Ci powiem, że utrzymywałem temperaturę w granicach 18-19 /bo ja lubie zimny chów" i pokaże kwity z 3 lat ile energii poszło to czego Ty jeszcze chcesz od tych kilodżuli.. no na whooy Ci certyfikat...

ja sie zgodze z kaczorem,

a jak ktos przyjdzie kupic chate, a lubi cieply chów, to ciul mu te rachunki powiedza - wazne bedzie ile potrzeba energii aby nagrzac do np. 25 stopni

nie jestem fanem certyfikatow, ale bezsensu to nie jest - kwestia tylko obowiazkowosci i wyboru czy chcemy i potrzebujemy


Ostatnio zmieniony przez dead_eye dnia Sro 07 Sty 2009, 12:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 EmptySro 07 Sty 2009, 12:18

Zwolnić połowę biurokracji, wykreślić 30% przepisów, które są totalnie bzdurne lub nawet wzajemnie sprzeczne niektóre i od razu życie stało by się prostsze.
Tylko z czego ci biurokraci wtedy by żyli???
Powrót do góry Go down
tarzan
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior



Liczba postów : 11355
Registration date : 16/09/2007

UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 EmptySro 07 Sty 2009, 12:19

kaczor napisał:
Zycie jest duzo bardzioej skomplikowane niz jezdzenia na gape i dymanie tajek
dobryżart dobryżart

Był Olaf, nie ma Olafa - idzie nowe... dobryżart
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 EmptySro 07 Sty 2009, 12:20

kaczor napisał:

Ano to ze zle bym sie z ttym czul.I gdyby nie bylo przepisow to bys kochanienki siedzial posrany w domu a po ulicach grasowalyby gangi jak w somalii i libanie a ty bys codziennie sie modlil o zycie.Prawo jest po to zeby bronic slabych wiec lepiej na nie nie pluj

No qrwa wiem o tym! A jaka to "obrona" słabych w przypadq jebanych świadect energetycznych? Że się więcej kasy od nich doi? Co to ma wspólnego w ogóle z obroną słabych?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 EmptySro 07 Sty 2009, 12:20

ok takim razie:
Dlaczego projekty domow maja robci lduzie z uprawieniami?Przeciez opcjoner moze wziac klielnei i po prostuy zbudowac

Po co robic przeglady techniczne aut?
Po co placic OC,jak kogos jebne to niech sie ten ktos martwi,wazne zebym ja przezyl

Po co placic podatki/lepiej pasozytowac na inncyh,niech oni placa

To jest zwykle pasozytowanie na systemie,chcesz miec wolna amerykanke to somalia albo kongo czekaja.Ale jak juz Ci biuro maklerskie nie doliczy 5 zlotych to wtedy jest wielkie oszutwo i niesprawiedliwosc zwykla moralność kalego
Powrót do góry Go down
SzFagier
Admin
Admin
SzFagier


Liczba postów : 5190
Registration date : 27/08/2007

UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 EmptySro 07 Sty 2009, 12:21

re Dead Eye

pierdolenie na arenie !!!

w certyfkacie nie ma tabelki... ile wydasz złotówek żeby było 18 19 20 21 czy 22 stopnie w chałupie...

ale powiedzmy nie jestem dziko uparty i moze na potrzeby domków to takie dziwactwo jest potrzebne ale dla mieszkań w bloqu he he he no bez jaj...

_________________
futy jak dobra wódka, i tu i tu 40% i ani promila więcej !!!
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 EmptySro 07 Sty 2009, 12:21

dead_eye napisał:
wlasnie o cos takiego mi chodzi, jak bede mial dzialanosc, to aby podlaczyc te koszty. tylko faktury musze miec na dead eye konsulting, a nie na dead eye'a. pytanie jak wiesz czy konto w bossa czy innym xtb musze miec na dead eye konsulting czy moze byc na dead eye osobe fiz zostawione ?
Sluchaj ja rejestrując działalność gospodarczą nazwałem ją tylko swoim imieniem i nazwiskiem i po kłopocie na kogo faktury. Na wszelki wypadek na wszystko biorę na co można z NIPem na fakturze a potem sie decyduje czy faktura a/a (do kosza) czy do książki. W zależności od potrzeb.
Powrót do góry Go down
Dave
Admin
Admin
Dave


Liczba postów : 21090
Age : 55
Location : 3miasto
Registration date : 31/08/2007

UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 EmptySro 07 Sty 2009, 12:21

szwagry opracowały nową strategię ..... zanudzic leszcza na śmierc Shocked
Powrót do góry Go down
dead_eye

dead_eye


Liczba postów : 5365
Age : 45
Location : Z.G.
Registration date : 13/02/2008

UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 EmptySro 07 Sty 2009, 12:22

szFagier zakladam, ze jestes uczciwy, ale..

gosc sprzedaje mi chate i mowi, panie caly czas grzalem na 25 stopni, a patrz pan jakie rachunki 500pln

ty wpadasz grzejesz a ci idzie 3000 pln na chate, bo ma lipne sciany...

tak rozumuje, bo trzeba zakladac, ze nikt prawdy ci nie powie jak chce chate sprzedac
Powrót do góry Go down
Nadaje ze Stronia

Nadaje ze Stronia


Liczba postów : 28482
Age : 17
Location : Deus ex machina est :)
Registration date : 21/11/2007

UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 EmptySro 07 Sty 2009, 12:22

co będziemy niepotrzebnie bić pianę.... nie o takiej POLSCE marzyliśmy - mamy POLSKĘ wolną, ale biurokratyczną.
Do żłobu dorwały się świnie i palanty..... a pospólstwo klepie biedę i tyle.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 EmptySro 07 Sty 2009, 12:23

kaczor: źle byś się moralnie czuł wyjebując komuś śmieci na trawnik a jakbyś się czuł puszczając serię atomówek na Arabów? Cool
Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 07.01.2009   UFO - 07.01.2009 - Page 6 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO - 07.01.2009
Powrót do góry 
Strona 6 z 20Idź do strony : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Next
 Similar topics
-
» UFO - 08.01.2009
» UFO - 15.01.2009
» UFO - 28.01.2009
» UFO - 04.02.2009
» UFO - 26.02.2009

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: