Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 takie luźne rozważania

Go down 
+24
pandorka
betonowe_buty
EX
MedKit*
midas47
Kozoyeb
dziadek
W stronę słońca :)
Jastrząb
franco
Pan Nikt
IronFX
Lennon
inwestor
Dave
PINGWIN (Z MADAGASKARU)
SYLWESTER
kaczor
Władzió
przemak
Jones
Aligator
chudy mis
Diablo
28 posters
Idź do strony : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 20 ... 32  Next
AutorWiadomość
Nikt waż
Gość




takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 EmptyNie 11 Kwi 2010, 23:02

Prawdziwe współczucia pozostają tam, gdzie się rodzą… i tych nie da się przenosić ani usuwać…
Te zapisane, to tylko wyraz etykiety.
Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
Zygmunt
Gość




takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 EmptyCzw 15 Kwi 2010, 19:45

de Bill

No to widzę, że forum rozwija się w dobrym kierunku ...

cyt. " ... olejcie te kanalie RJ, co tu bez przerwy mąci i próbuje nas poróżnić po pogrzebie, jak kampania sie odpali to gościa wbijemy w asfalt a teraz uszanujmy ból i cierpienie innych, a tego pisuarczyka potraktujcie ciepłym moczem i do foes z nim, do rozpoczęcia kampanii ."

Kiedyś Misiu wszystkie polityczne śmieci kasował bez pardonu, teraz .... CZEKAMY NA KAMPANIĘ niedobrze mi
Powrót do góry Go down
ender
Gość




takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 EmptyCzw 15 Kwi 2010, 22:44

Kiedyś, Zygmuncie, było jakieś kiedyś ?
Bo mam starczą demencję i 'minusy z plusami' mi się mylą, jak zwykle zresztą.

ender

Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 EmptyPią 16 Kwi 2010, 00:30

ZdB!

wnioski i uwagi do mode-team...ja juz tylko techniczny jestem...
pozdr
Powrót do góry Go down
Zygmunt
Gość




takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 EmptyPią 16 Kwi 2010, 00:45

de Bill

"nie damy się poróżnić", kiedyś się mawiało "musimy jeszcze bardziej zewrzeć szeregi".
"gościa wbijemy w asfalt" kiedyś podobnie leciało "waszymi łbami będziemy brukować ulice".
Kampania też była... tylko buraczana.

Świat idzie do przodu, Ender Smile

Pozdrawiam serdecznie

ooo... cześć Misiu cheers
mode-team powiadasz ..... chyba nie.
A co tam u Ciebie brachu ? Twój Kraków teraz na ustach całego świata.
Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 EmptyPią 16 Kwi 2010, 00:51

ZdB, z KRK sie poki co wynioslem daleeeeko
Powrót do góry Go down
Zygmunt
Gość




takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 EmptyPią 16 Kwi 2010, 00:56

de Bill,

Wiem, wiem. A ja znów niedługo do Zakopanego. Już nie będę nawet monitował o spotkanie gdzieś po drodze, ale może w przyszłym ?
Powrót do góry Go down
geronimo
Gość




takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 EmptyPią 16 Kwi 2010, 10:16

Chudy misiu buja się teraz w przestrzeni Banacha dopracowując pewne koncepcje Staszka Ulama.takie luźne rozważania - Page 9 Icon_biggrin
Politycznie na tym wątku.Chyba w 1947 Nikita zapropopnował co by Żydów osiedlić na terenach po wysiedlonych Niemcach na Powołżu.Stalin skomentował.Nikita chyba zwariował kto kiedy widział Żyda na traktorze.
Powrót do góry Go down
Bog.dan
Gość




takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 EmptyPią 16 Kwi 2010, 18:14

@ Pan Nikt... (jesli zaszczyci Pan ten wątek)... miło mi byc z Panem na jedym szczeblu , tym najniższym, w drabinie Masłova :-).. cóż, nie jestesmy wychowankami Szkła Kontaktowego.. może gdzies tam w środku pozostała wola do samodzielnego myślenia?

Pozdrawiam
B
Powrót do góry Go down
ender
Gość




takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 EmptyPią 16 Kwi 2010, 19:44

Niesamowite, własnym oczom ... .
Nasz chlewik /Zygmuncie Smile / odwiedzają 'wygnańcy własnej woli'.

ender
Powrót do góry Go down
Pan Nikt
Dobry Kreskarz
Dobry Kreskarz
Pan Nikt


Liczba postów : 5896
Registration date : 29/08/2007

takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 EmptyPią 16 Kwi 2010, 19:56

Witam!
Zajrzałem tu po długim czasie...
Szanowny Geronimo - nadrobiłem zaległości i przypomniałem sobie Twoje pytanie o film "Będzie głośno" - widziałem - znakomity! Przypomniał mi moje młode lata i pierwsze gitarowe próby. Przy okazji odświeżyłem sobie znajomość z U2, bo Led Zeppelin i Jacka White'a w różnych wcieleniach słucham dość często. Pamiętam, że U2 usłyszałem po raz pierwszy gdzieś tak na przełomie 1982 - 83 r. - i zrobiło na mnie duże wrażenie. Wróciłem po latach do ich pierwszych nagrań - i ma to siłę.
Szanowny Bogdanie - trudno się nie "rozpolitykować" w tej chwili. W młodości byłem anarchistą, potem trochę działałem studencko - opozycyjnie, w 1989 r. po wyborach czerwcowych miałem nawet propozycję jakiejś tam zawodowej działalności przy OKP, ale stwierdziłem, że już w polityce wszystko zrobione co trzeba (taka naiwność młodego człowieka) i mogę spokojnie zająć się sztuką. A teraz dalej uważam, że wolność osobista i innych to rzecz najważniejsza, tyle, że ponieważ są na świecie państwa, to i moje państwo powinno działać należycie - ale nie próbować z kolei zniewalać swoich obywateli - stąd dziś jestem libertarianinem. I nie lubię "chodzić stadem"
Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
ender
Gość




takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 EmptyPią 16 Kwi 2010, 20:31

Łoł, nie tylko wygnańcy.

ender
Powrót do góry Go down
Zygmunt
Gość




takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 EmptyPią 16 Kwi 2010, 21:05

de Bill

i tylko się z tego cieszyć Ender, 6 stronka otwarta ...

Geronimo, a dlaczego ja nic nie wiedziałem o "Będzie głośno" ? Teraz dopiero zaczynam zasysać, bo to mój klimat widzę. Też za młodu się rozbijałem z własnym zespołem po koncertach regionalnych, punkowo-nowofalowych, aż na same wspomnienie tamtych czasów od razu humor się poprawia Very Happy

Z rynku. Podjechałem ładnie z USDCAD-em i tu uważniej teraz będę obserwował, choć chwilowo zdyskontowałem i ogólnie jakoś od dłuższego czasu do przodu co nie często się zdarza.

A, i też chciałem powiedzieć, że jestem liberta... libernine... libertynine....... no ku...a! no .... że samodzielnie lubię.

Ech, to wino, ale dziś mam 15-lecie ślubu, więc zapijam ...
Powrót do góry Go down
ender
Gość




takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 EmptyPią 16 Kwi 2010, 21:30

Nikt, 'normalny innaczej' nie lubi chodzić 'stadnie'. Różnice, 'światopoglądowe', cóż.
Gratulacje Zygmuncie, co będziesz pił po 25-30 ?

Pozdrawiam oczywiście

ender
Powrót do góry Go down
Zygmunt
Gość




takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 EmptyPią 16 Kwi 2010, 22:09

de Bill

Ender, ten akurat licznik można wyzerować i znów opijać 5, 10 itd. Laughing

Nie, nie, narzekać nie mogę. Geronimo by raczej małżonki mojej z teściową nie pomylił, chyba by raczej pytał czy tata w domu dobryżart
Nie wiem czy dociągnę 25-30 ...
Powrót do góry Go down
Bog.dan
Gość




takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 EmptyNie 18 Kwi 2010, 10:08




dziwne te "przecieki" z tak tajnych umów. Czyzby zaczeło sie urabianie opini publicznej ?

to troche futurologii:
- oburzona opinia publiczna w Polsce wywiera naciski na rząd na zerwanie kontraktów z amerykanami
- do gry wchodzi Gazprom, oferując 20% ewentualnych zysków
- wobec tak jawnej asymetrii, Polska zrywa umowy z Exxon, Chevron, Conoco oraz BNK Petroleum i podpisuje bardzo korzystne umowy z Gazpromem
- po 2 latach badan, okazuje sie ze exploatacja zlóz jest nieoplacalna
- Gazprom zamraża złoza na 50 lat
- w ramach rekompensaty oraz dobrosąsiedzkich stosunków, Gazprom oferuje Polsce 10-cio % rabat na gaz z rurociągu NordStream.

Obym sie mylil..

ps. Mam nadzieje ze gospodarze tego wątku nie maja za złe tych "politycznych" dywagacji..
Powrót do góry Go down
geronimo
Gość




takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 EmptyPon 19 Kwi 2010, 12:34

A rebours
Lubie wino kapcie zieloną herbatę bez cukru najlepszych prezydentów ombudsmanów prezesów .Lubie powspominać kaprala Idziniaka,to wyjaśni Ender i nie będzie korzystał z Samouczka Potwornie Zdobionego.Jestem pewien.No i ta cienka aluzja, miodzio.
Spotkanie.
Spotykam kumpla ,kope lat ,wyłysiał był na Wishbone Ash starzy pokazali młodym jak grać rocka.A co teraz nic nie wie tabula rasa rzucam nazwiska zespoły kompletnie nic.Radia nie słucha namiętnie ogląda telewizje.Zwolennik teori spiskowych.takie luźne rozważania - Page 9 Icon_eek .Do tego nie przeklina, nie pije ,chyba tercjarz.Co to się z ludżmi robi.
Pozdrawiam oczywiście tym razem nowofalowo.
PS Pod opinią PN dot. wczesnego U2 podpisuję się.
Powrót do góry Go down
Pogromca
Gość




takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 EmptySro 21 Kwi 2010, 18:39

jest taki program "Pogromcy mitów".. zdaje sie na Discovery..

Tak sobie czytam wpisy naszych kolegów na ogólnym, i postanowiłem zabawic sie w takiego "pogromcę" :-)

Kolega X.. wziął eLki po 1600.. wytrzymał zjazd 400 punktow. wysiedzial całą hosse, i zamknąl po 2600. Oczywiscie gratuluje!
Ale... sadząc po planach w jaki sposob chce ulokowac zysk: 1/3 w nieruchomosci, 1/3 w obligi, 1/3 dalej w dalsze spekulacje - to w grze musialo chodzic min 100 koni. Wytrzymac zjazd 400 pkt na 100 koniach to kapital musial byc min 1 mio!! No, ale moze, moze... Tylko po co tracic czas na takie UFO ?

Kolega Y.. operuje na forexie 10-cioma lotami. Jezeli nawet gra odchodzi na maxa, to musi byc na rachunku min 50K. Kolega ten jednoczesnie deklarowal kiedys, ze nie wystawia na ryzyko wiecej niz 5% kapitalu. Hmmm.. jakby nie liczyl, to 1 mio musi byc na operacyjnym...

Kolega Z... w 3 m-ce zwrot z kapitalu na poziomie 400%!! Dla mnie szok. No, to po roku wychodzi mi (zakladajac reinwestycje) pomnozenie kapitalu x 600 !! Majac 20k - za rok 12 mio !! Osobiscie, nie bawilbym sie w zadzadzanie kasą innych :-)..


UFO to jakiś klub milionerów, czy co ? A moze mitomanów?.. E.. zawistnik ze mnie:-)

Pozdrawiam "trzezwo" myslacych (m.in Przemaka)

P-M
Powrót do góry Go down
turysta
Gość




takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 EmptySro 21 Kwi 2010, 19:41

biegusiem I'll top the bill, I'll overkill cheers alien cheers
on with the show
the show must go on Twisted Evil
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 EmptySro 21 Kwi 2010, 20:52

geronimo napisał:
Lubie powspominać kaprala Idziniaka

A on sie nie nazywal Jezyniak, tylko dziadek tak wymawial? Wink
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 EmptySro 21 Kwi 2010, 23:04

Pogromca napisał:
Kolega X.. wziął eLki po 1600.. wytrzymał zjazd 400 punktow. wysiedzial całą hosse, i zamknąl po 2600. Oczywiscie gratuluje!
Ale... sadząc po planach w jaki sposob chce ulokowac zysk: 1/3 w nieruchomosci, 1/3 w obligi, 1/3 dalej w dalsze spekulacje - to w grze musialo chodzic min 100 koni. Wytrzymac zjazd 400 pkt na 100 koniach to kapital musial byc min 1 mio!! No, ale moze, moze...
......
Pozdrawiam "trzezwo" myslacych (m.in Przemaka)

P-M

Ale kombinujesz - przeciez to samo mozna tylko prosciej: jezeli 1/3 kapitalu chcemy przeznaczyc na inwestycje w nieruchomosci, to 1/3 kapitalu musi wystarczyc na najmniejsza nieruchomosc czyli kawalerke, czyli 1/3x=200-300tys. I wychodzi podobnie.

Reszta sie zgadza, za pozdrowienia dziekuje Wink
Powrót do góry Go down
geronimo
Gość




takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 EmptyCzw 22 Kwi 2010, 19:36

Ekspiacja.
S po 29.Finał -10 points netto zarobione,makrela napasiona.Plan był wystawiam 2472 zamykające i wolne do 15.30.To nie bo DT.Aż mnie skręca.HOWGH.
Powrót do góry Go down
Zygmunt
Gość




takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 EmptyCzw 22 Kwi 2010, 20:03

de Bill

Ładnie Geronimo. Ja już jestem na wyższym etapie. Zauważam, że posiadam cechy przypisywane mitycznym szwagrom, którzy potrafią modelować notowania w dowolnych kierunkach. Do moich specjalności należą:
Ustawianie linii oporu dla wykresu w miejscu gdzie pobieram L i odwrotnie - wsparcia gdy zapodam S.
Powstrzymywanie nagłej długiej lagi idącej w przeciwnym kierunku niż moja pozycja. Wystarczy że ją zamknę - kurs jak na rozkaz zmienia kierunek.
Potrafię również "zawstydzić" wykres. Gdy nie obserwuję notowań to kurs czasami idzie zgodnie z założeniami, ale gdy tylko odpalam notowania i zaczynam obserwować - zawraca w przeciwną stronę jakby się wstydził.
Dodam, że wciąż udoskonalam warsztat.
Powrót do góry Go down
ender
Gość




takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 EmptyPią 23 Kwi 2010, 20:55

Zygmuncie, to jeszcze długa droga przed tobą. Mistrzostwo osiągniesz gasząc zleceniem lagę idącą zgodnie ze zleceniem.

Kaprala wyjaśniał nie będę, nie wiem, nie mam ochoty, nie mam czasu, zarobiony jestem, własnych wpisów wytłumaczyć. Patrzę "Tak tu cicho o zmierzchu".

Pozdrawiam oczywiście

ender
Powrót do góry Go down
Zygmunt
Gość




takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 EmptyPią 23 Kwi 2010, 22:55

de Bill

He,he,he ... Ender tak to będę robił jak mnie Lloyd Blankfein weźmie na etat.

Pozdrawiam również.
Powrót do góry Go down
Zygmunt
Gość




takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 EmptySob 24 Kwi 2010, 21:22

de Bill

aj sorry Ender, odebrałem a rebous nie czytając uważnie.
Sytuacja o której piszesz jest często obarczona jeszcze dodatkowymi kosztami zwiększonego spreadu (np.xtb), bo lubi występować np. po ważnym komunikacie. Też praktykowałem, ale tu to już po paru minutach można pójść "na gaciach". Parę razy się zdarzyło ...
Powrót do góry Go down
geronimo
Gość




takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 EmptyNie 25 Kwi 2010, 19:04

Geronimo's cases.
X chce mnie wywianować kwotą 500 k tzn he he graj wiem że jesteś dobry znasz się na tym.20 % dla mnie.
Y chce odświeżyć dawny szał markowe ciuchy spa dobre kosmetyki i co mnie najbardziej uderzyło torebka Ochnik 1.5 k,dużo młodsza, po kilkunastu latach taki numer.Mąż szmalowny wafel,bezdzietna.Podobno odpowiadam jej intelektualnie.A ja już myślałem że wyglądam na durnia.
No co to się z tymi ludżmi robi.
Powrót do góry Go down
ender
Gość




takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 EmptyCzw 29 Kwi 2010, 23:07

Nie wiem dlaczego /a może coś w 'podświadomości'/ Geronimo, jakoś bliżej mi do durnia, w mojej rzeczywistości.

Zygmuncie, to w dużej części było au rebours. Ta mniejsza dotyczy prostej wyliczanki, raz, dwa trzy ... . Albo jakoś tak, ta demencja mnie męczy.

Pozdrawiam oczywiście.

ender
Powrót do góry Go down
geronimo
Gość




takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 EmptyPią 30 Kwi 2010, 15:33

E tam Panowie nie markotnieć.
Dzisiaj w NYTimes artykuł.Woodstock-Look Back.A także wspominam Altamont Festival no i he he flałer pałer.Scott Mc i cuś na K San Frisco.Serce dusze bym oddał żeby się to wróciło.
A w realu wczoraj gostek na własne życzenie dwa obrazki, pare glanów ostrzegawczych, dwa kontrolne kosoto gari i dalej fikał.Te podpite młodziki są bardzo bezczelne.A ja biedny looser mający pewną nauczkę musze stosować półśrodki.
Powrót do góry Go down
Zygmunt
Gość




takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 EmptySob 01 Maj 2010, 03:05

de Bill

No ładnie. To tu niby pokój, miłość, muza, dzieci kwiaty, a za rogiem wazari jakiemuś młodzieńcowi? Powinieneś po tym wszystkim odczuwać chyba Geronimo rozterki emocjonalne, niby jakiś Hamlet, czy choćby krajowy Wokulski. Rzec by można, co się z tymi ludźmi porobiło ...
Ja Gottland odwiedziłem, teraz podróżuję po Syberii i tak se myślę, że Bogu dziękować się człowiek w Polsce urodził.

Enderze, ostatnie jazdy na sapinie są znaczone na extremach moimi zleceniami .... niestety nosz qm i to nie +/- parę pkt. tylko idealnie "w punkt". Zwiększam interwał i wyłączam notowania. Rządzić globalnym rynkiem derywatów fajna sprawa, ale zbyt kosztowna.

Pozdrawiam Was oraz ośmiu gości i jednego zalogowanego co to siedzą teraz ze mną na forum w o 3 w nocy. Jak ześwirować to w dobrym towarzystwie !

No i tak off-topic. Chyba będzie się trend odwracał ...
Powrót do góry Go down
Sponsored content





takie luźne rozważania - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 9 Empty

Powrót do góry Go down
 
takie luźne rozważania
Powrót do góry 
Strona 9 z 32Idź do strony : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 20 ... 32  Next
 Similar topics
-
» LUŹNE ROZMOWY UFO NA KANALE IRC -ogólnodotępny

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Hyde Park-
Skocz do: