Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 takie luźne rozważania

Go down 
+24
pandorka
betonowe_buty
EX
MedKit*
midas47
Kozoyeb
dziadek
W stronę słońca :)
Jastrząb
franco
Pan Nikt
IronFX
Lennon
inwestor
Dave
PINGWIN (Z MADAGASKARU)
SYLWESTER
kaczor
Władzió
przemak
Jones
Aligator
chudy mis
Diablo
28 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3 ... 17 ... 32  Next
AutorWiadomość
ender
Gość




takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 2 EmptySro 05 Sie 2009, 22:00

Przechodem, mimochodem, wbrew sobie niechętnie, jednak.

Imponderabilia, 'Sur le pont d'Avignon', '..aby znaleźć, aby dostrzec..', ech.
Powrót do góry Go down
Zygmunt
Gość




takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 2 EmptyCzw 06 Sie 2009, 23:30

de Bill

Witam,

dla Przemaka

Ender w swoim poście nadmienia o absurdalności naszych starań o profit w grze giełdowej. Przytacza fragment pieśni mówiącej, iż wciąż tańczymy w kółko na moście w Avignon. Most ten ma jedynie wjazd lecz urywa się w połowie rzeki Rodan. Jest to paralela do sytuacji pojedynczego inwestora, który wpuszczony na parkiet może przebyć pewną część drogi lecz zawsze spotka przed sobą przepaść. Imponderabilia, czyli rzeczy nieuchwytne, nieokreślone ale jednak mające wpływ na nasze zachowanie są nieistotne dla rzesz inwestorów, ale jednak dostrzegane przez Endera, przez co czynią jego pobyt poza forum nieznośnym, gdyż jest on bardzo wrażliwym człowiekiem a podobnie jak ja został z portalu po prostu wyjebany.


Pozdrawiam

Zygmunt de Bill
Powrót do góry Go down
Władzió

Władzió


Liczba postów : 686
Age : 39
Location : świętokrzyskie
Registration date : 29/08/2007

takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 2 EmptyPią 07 Sie 2009, 00:09

mam prosbe do nie zalogowanych, piszcie tu jak najwiecej, bo az chce sie to czytac Very Happy pozdrawiam
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 2 EmptyPią 07 Sie 2009, 11:41

Zygmunt napisał:
de Bill

Witam,

dla Przemaka

Ender w swoim poście nadmienia o absurdalności naszych starań o profit w grze giełdowej. Przytacza fragment pieśni mówiącej, iż wciąż tańczymy w kółko na moście w Avignon. Most ten ma jedynie wjazd lecz urywa się w połowie rzeki Rodan. Jest to paralela do sytuacji pojedynczego inwestora, który wpuszczony na parkiet może przebyć pewną część drogi lecz zawsze spotka przed sobą przepaść. Imponderabilia, czyli rzeczy nieuchwytne, nieokreślone ale jednak mające wpływ na nasze zachowanie są nieistotne dla rzesz inwestorów, ale jednak dostrzegane przez Endera, przez co czynią jego pobyt poza forum nieznośnym, gdyż jest on bardzo wrażliwym człowiekiem a podobnie jak ja został z portalu po prostu wyjebany.


Pozdrawiam

Zygmunt de Bill

nie lepiej to mniej lakonicznie określic- najlepiej to ująl zwycięzca PC "dawca prowizji" jezeli uwazasz że z 10k zrobisz 100k to przegrasz ale jak wyznaczysz sobie cele które są rzeczywiście do osiągnięcia to raz że inna psychika i dwa że masz szanse .

Do tematu gości juz sie wypowiedziałem nie moze byc tak że gosc moze sobie mnie obrażac bo niby qrwa dlaczego?? anonimowosc w necie jest ułudą i tak naprawde mozna każdego namierzyć czy ten ktos sie zarejestruje czy nie.
Wkurzałem sie bo ode mnie wymaga sie jako zarejestrowanemu kultury a znajdzie sie taki geronimo i sie do mnie przypierdala bo jemu w życiu nie wychodzi, dałem mu szanse cały tydzień zeby chociaz raz dał prognoze a on co?? walił jak debil 10tki zleceń wciagu jedej sesji i przywalił sie do mnie bo ja zarabiam a to przeciez niemożliwe bo wszyscy traca

Admini sobie nie radzili z wycinaniem syfu wiec byłem i jestem za tym żeby goście nie mogli pisac, zarejestrowanego użytkownika daje do foes i mam go zgłowy a goście są w uprzywilejowanej pozycji wiec powiedz mi Zygmuncie po co wogule sie rejestrowac?? - wszyscy badźmi goścmi i pełna anarchia, moze wyjdzie - ja sobie z boku na to popatrzę.

PS najgorsze jest w tym to że paru gości w tym Ty bardzo szanuje za wiedze kulture i pomoc , na szczególny mój szacunek zasługuje gosc o niku "chwilowo" no ale Sad
Powrót do góry Go down
ender
Gość




takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 2 EmptyNie 09 Sie 2009, 22:46

Powtórzę ?. Bez sensu i szkoda czasu.
Powrót do góry Go down
ender
Gość




takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 2 EmptyPon 10 Sie 2009, 22:39

Giełdy vs USD.
Surowce vs USD.
EMSCI vs USD.
CRB vs w20.
EMSCI vs w20. USD ?
'Apetyt' czy 'awersja' vs USD /niedomówienie/.

Reminiscencja.
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 2 EmptyWto 11 Sie 2009, 21:33

Ender, nadal niewiele rozumiem, choc przez mgle zarysy byc moze jakies sie rysuja Wink
Co do reszty - osobiste wycieczki sa malo interesujace dla postronnych, a owijane w bawelne calkowicie bez sensu.
Powrót do góry Go down
ender
Gość




takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 2 EmptyWto 11 Sie 2009, 22:32

Przemak, to że nie rozumiesz to mój /bo tak chcę/ i Twój problem.
'Wycieczek' i 'owijania' nie stosuję. Dla wyjaśnienia /bo tak mi się zachciało/, AM wysyła 'dai confirm' wyłącznie na demo, na rzeczywistych nie, tłumacząc się 'umieszczeniem serwerów poza granicami Unii' /czytaj po stronie Estonii/ i 'traktowaniem e-maili z tamtych serwerów jako spamu przez większość europejskich dostawców'. Poprawi się, jak zakończy się przenoszenie serwerów 'rzeczywistych' do Polski, hihihi.
Powrót do góry Go down
ender
Gość




takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 2 EmptyWto 11 Sie 2009, 22:52

A i jeszcze, bo doczytałem resztę Przemak. " 'Sygnały i system Bankiera' oznaczają konsolidację". Ciekawe, popatrzę.
Powrót do góry Go down
ender
Gość




takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 2 EmptyWto 11 Sie 2009, 23:02

A co mi tam, wkleję sobie, jeden z wielu 'skolerowanych'.
bankfotek.pl/view/319000
Tylko jak to przenieść na w20 lub fw20 ?. Ech.
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 2 EmptySro 12 Sie 2009, 10:08

ender napisał:
A i jeszcze, bo doczytałem resztę Przemak. " 'Sygnały i system Bankiera' oznaczają konsolidację". Ciekawe, popatrzę.

Oczywiscie konsolidacje w sensie "systemy dostaja w d4". W przypadku bankiera oznacza to, ze zarabia "antybankier", czyli gramy od bandy do bandy, czyli w sumie... konsolidacja Wink
Powrót do góry Go down
Zygmunt
Gość




takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 2 EmptyWto 25 Sie 2009, 22:47

de Bill

Witam,

Chcesz już szorcić ? Szczyt jest jeszcze nie tak bliski.
Romeo, wierzaj mi, pomysł to jest nader śliski.
Byk to, a nie miś się podrywa
I rykiem ucho Twe trwożne przeszywa.

Niedźwiedź to, ów czujny herod zwały,
nie byk; czy ty widzisz te czarne pały ???
co tam na wykresie trendu złocą krawędzie,
pochodnie wzrostów już się wypaliły, sraczka będzie
I dzień się wspina kończąc te gór szczyty
Chcąc żyć, S muszę lub z L zostając - umrzeć.

Zygmunt ze Stratford
Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 2 EmptySro 26 Sie 2009, 10:30

ZdB, fajnie ze bywasz Smile
Powrót do góry Go down
geronimo
Gość




takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Do Schatz.   takie luźne rozważania - Page 2 EmptyPon 07 Wrz 2009, 09:48

Życze Ci tylko zdrowia.Co u mnie.Czarna rozpacz M przegrała walkę z Tanatosem.Ten skurwysyn nie daje żadnych szans.Byłem do końca przy niej.Żadne paliatywne,żadne hospicja. Nawet twardziele mają kłopoty z psyche.Trzymaj się.
Przy okazji pozdro Chudziak i PN.
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 2 EmptyWto 08 Wrz 2009, 16:39

geronimo napisał:
Życze Ci tylko zdrowia.Co u mnie.Czarna rozpacz M przegrała walkę z Tanatosem.Ten skurwysyn nie daje żadnych szans.Byłem do końca przy niej.Żadne paliatywne,żadne hospicja. Nawet twardziele mają kłopoty z psyche.Trzymaj się.
Przy okazji pozdro Chudziak i PN.
Wszystko przemija.Bol tez.
pozdr
Powrót do góry Go down
Zygmunt
Gość




takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 2 EmptyWto 08 Wrz 2009, 21:37

de Bill

Geronimo, trzymaj się. Szczere wyrazy współczucia.
Powrót do góry Go down
geronimo
Gość




takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 2 EmptySro 09 Wrz 2009, 16:15

Kaczor i Zygmuś dzięki..Zygmuś mam Cie za humaniste przeczytaj Henning Mankell -Comedia infantil.Warto.
Pozdrawiam Panowie,
Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 2 EmptyCzw 10 Wrz 2009, 17:02

eh, brutalne przypomnienie, jakby ktos zapomnial, ze kasa, ktora tu sobie wydzieramy nawzajem to tylko kasa

trzymaj sie G.
Powrót do góry Go down
ender
Gość




takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 2 EmptyNie 13 Wrz 2009, 22:18

" ...tak niewiele, wolność ...., tak niewiele ... ". 'Kończy się tam, gdzie szkodzi. Nie wystarczy jej mieć, trzeba ją stale zdobywać i tworzyć. '
Śmierć nieustannie z wolnością się przeplata. Przypomina o wartościach, które tracimy bezpowrotnie ... . Z całym szacunkiem i współczuciem, o dwa zdania za dużo, o dwa zdania o sobie .... wobec śmierci.

ender
Powrót do góry Go down
SYLWESTER

SYLWESTER


Liczba postów : 10477
Location : Katowice
Registration date : 20/11/2007

takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 2 EmptyNie 13 Wrz 2009, 22:33

Właśnie ...

o co my się zabijamy , o co walczymy ... ??
Powrót do góry Go down
PINGWIN (Z MADAGASKARU)

PINGWIN (Z MADAGASKARU)


Liczba postów : 6643
Location : madagaskar
Registration date : 29/10/2007

takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 2 EmptyPon 14 Wrz 2009, 23:36

ender napisał:

" ...tak niewiele, wolność ...., tak niewiele ... ". 'Kończy się tam, gdzie szkodzi. Nie wystarczy jej mieć, trzeba ją stale zdobywać i tworzyć. '
Śmierć nieustannie z wolnością się przeplata. Przypomina o wartościach, które tracimy bezpowrotnie ... . Z całym szacunkiem i współczuciem, o dwa zdania za dużo, o dwa zdania o sobie .... wobec śmierci.

ludziaki to popsute mechanizmy z iluzorycznym poczuciem wolności, a śmierć to tylko rozpuszczenie się nietrwałego ego w pustce.

SYLWESTER napisał:
Właśnie ...
o co my się zabijamy , o co walczymy ... ??
nie o co tylko dlaczego: z pożądliwości, dla ekscytacji, lub dla zapewnienia sobie złudnego poczucia bezpieczeństwa.

wszystko ulega przemianie. albino
Powrót do góry Go down
ender
Gość




takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 2 EmptySro 16 Wrz 2009, 23:04

Problem oglądać rolowanie a zwłaszcza momenty rozjeżdżania bazy ? Nie problem, wnioski bywają różnorakie.

'...I depniemy sobie ode wsi dode wsi...', Przemak, AM z czasem jest trochę do tyłu, pojęcia nie mam dlaczego o jakiś czas. /GMT/.

ender
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 2 EmptySro 16 Wrz 2009, 23:20

ender napisał:
Problem oglądać rolowanie a zwłaszcza momenty rozjeżdżania bazy ? Nie problem, wnioski bywają różnorakie.

'...I depniemy sobie ode wsi dode wsi...', Przemak, AM z czasem jest trochę do tyłu, pojęcia nie mam dlaczego o jakiś czas. /GMT/.

ender

Dla mnie wnioski z dzisiejszych rozjazdow serii sa takie, ze grubas rolowal L na nastepna serie, ale ja tam sie nie znam i zadnych wnioskow z tego nie wyciagne.
AM ma godizne wczesniej niz my, ale w warunkach jest wyraznie napisane "Warsaw time", wiec chyba jutro zadzwonie i juz.
Powrót do góry Go down
ender
Gość




takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 2 EmptyCzw 17 Wrz 2009, 21:57

Historia, pamięć, coś jeszcze, Panie NIKT, jedna z wielu po siedemnastym pamiętnego roku.

youtube.com/watch?v=1Hk_1QFVeY8&feature=youtube_gdata

ender
Powrót do góry Go down
ender
Gość




takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 2 EmptyPon 21 Wrz 2009, 19:26

Strategie bywają bardziej zdradliwe, niż muzyka którą w każdym 'bełkocie' znaleźć można, będąc 'otwartym' na nowe, często dotychczas nieznane dźwięki. Szkoła strategii lub przyzwyczajenia do znanych dźwięków kosztuje znacznie więcej, niż szukanie 'nowych' melodii w pozornym 'bełkocie'. Zwłaszcza, że .... /a tu mi się więcej pisać nie chce/.

ender
Powrót do góry Go down
ender
Gość




takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 2 EmptyPon 21 Wrz 2009, 21:27

Zeszyt, pięciolinia /za moich czasów podstawówka/, ad futuram rei memoriam.

ender
Powrót do góry Go down
ender
Gość




takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 2 EmptyWto 22 Wrz 2009, 20:12

Końcowa linia starej czy początek nowej pięciolinii. 'Bełkot' z którego można wyłonić melodię na 'jakiś czas'. Mi się nie chce.

ender
Powrót do góry Go down
Dave
Admin
Admin
Dave


Liczba postów : 21090
Age : 55
Location : 3miasto
Registration date : 31/08/2007

takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 2 EmptyWto 22 Wrz 2009, 21:36

ender napisał:
Końcowa linia starej czy początek nowej pięciolinii. 'Bełkot' z którego można wyłonić melodię na 'jakiś czas'. Mi się nie chce.

ender

dobre pytanie,

... i oczywiście pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry Go down
ender
Gość




takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 2 EmptyPią 25 Wrz 2009, 22:40

Najlepszego Dave, piękny wiek, 'życie zaczyna się po', a kończy pytaniem do żony. 'Dlaczego jak się kochamy to jest mi raz zimno, raz gorąco. A jak ma być /żona/ jak raz w zimie, raz w lecie.'

Pozdrawiam

ender
Powrót do góry Go down
ender
Gość




takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 2 EmptyCzw 01 Paź 2009, 22:03

Ciekawe, jak niezwykłą rolę w tej grze /oprócz innych przymiotów/ odgrywa pamięć przeszłych i przyszłych zdarzeń. Nie wspominając o umiejętności zdarzeń łączenia. 'Enigma' dosłownie.

ender
Powrót do góry Go down
Sponsored content





takie luźne rozważania - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: takie luźne rozważania   takie luźne rozważania - Page 2 Empty

Powrót do góry Go down
 
takie luźne rozważania
Powrót do góry 
Strona 2 z 32Idź do strony : Previous  1, 2, 3 ... 17 ... 32  Next
 Similar topics
-
» LUŹNE ROZMOWY UFO NA KANALE IRC -ogólnodotępny

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Hyde Park-
Skocz do: