Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 mt4 automatic trading

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Kozoyeb

Kozoyeb


Liczba postów : 9425
Registration date : 28/08/2007

mt4 automatic trading Empty
PisanieTemat: mt4 automatic trading   mt4 automatic trading EmptySro 14 Sty 2009, 09:15

witam,
lada dzień zaczynam automatyczna traderkę na mt4 i w związku z tym mam pytanie czy ktoś to już kiedyś robił?
Jakie są zagrożenia i ewentualne przeszkody?
Na demo działa bez problemu... scratch
Powrót do góry Go down
Kozoyeb

Kozoyeb


Liczba postów : 9425
Registration date : 28/08/2007

mt4 automatic trading Empty
PisanieTemat: Re: mt4 automatic trading   mt4 automatic trading EmptyWto 20 Sty 2009, 22:14

choroba chyba nikt tego nie robi, jak mi sie uda to dam znać!
Powrót do góry Go down
Kozoyeb

Kozoyeb


Liczba postów : 9425
Registration date : 28/08/2007

mt4 automatic trading Empty
PisanieTemat: Re: mt4 automatic trading   mt4 automatic trading EmptyWto 27 Sty 2009, 09:44

na demo działa to elegancko.
tak to wygląda - ta "buźka" po prawej oznacza działanie automatu
mt4 automatic trading 40350
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




mt4 automatic trading Empty
PisanieTemat: Re: mt4 automatic trading   mt4 automatic trading EmptyWto 27 Sty 2009, 13:18

witam, mogę się tylko podzielić swoimi doświadczeniami na platformie gft (Dealbook). Podjrzewam że mt4 jest stabilniejsze. Tak czy inaczej problemem były łącza - jeżeli sieć padała to się wszytko piep... po drugie ta cała platforma miała jakiś memory leak i po tygodniu jechania automatem komputer był zmulony jak nigdy a system miał kilkusekundowe opóźnienia w składaniu zleceń. Polecam auto hotkey do obsługi tych błędów które wyjdą a których nie da się ogarnąć z poziomu mt4 (chyba że wszystko ruszy idealnie).
I proszę napisz kilka słów po jakimś czasie czy to daje radę (u jakiego brokera?)
W moim przypadku cały pomysł okazał się niewypałem z uwagi na złe dane które przyjąłem do systemu, i tu mogę mieć pretensję tylko do siebie (indeks zamiast fut na dj). Poza tym dużo z tym roboty, ale można za to puszczać coś na 5-minutówkach, co jest możliwe tylko przy automacie.
Tak czy inaczej ciekawy jestem jak Ci to pójdzie, doceniając konsekwentność dotychczasowego tradingu.
Powrót do góry Go down
www




Liczba postów : 3186
Registration date : 07/11/2007

mt4 automatic trading Empty
PisanieTemat: Re: mt4 automatic trading   mt4 automatic trading EmptyPon 16 Lut 2009, 12:12

Problemem jest stabilność kompa i łącza.
Próbowałem kilku skryptów z netu, nie mam zbyt dobrych wyników.
Powrót do góry Go down
Kozoyeb

Kozoyeb


Liczba postów : 9425
Registration date : 28/08/2007

mt4 automatic trading Empty
PisanieTemat: Re: mt4 automatic trading   mt4 automatic trading EmptyPon 16 Lut 2009, 17:21

www napisał:
Problemem jest stabilność kompa i łącza.
Próbowałem kilku skryptów z netu, nie mam zbyt dobrych wyników.
na razie wszytsko chodzi wzorowo, ale za krotki czas na ocene. do tego dochodzi kwestia, ze to tylko demo ... Embarassed a na demo wszytsko lubi dobrze wychodzic, jakos inaczej niz w realu Wink
Powrót do góry Go down
www




Liczba postów : 3186
Registration date : 07/11/2007

mt4 automatic trading Empty
PisanieTemat: Re: mt4 automatic trading   mt4 automatic trading EmptyCzw 19 Lut 2009, 23:37

Na walutach, towarach czy "FW20" ?
Powrót do góry Go down
Kozoyeb

Kozoyeb


Liczba postów : 9425
Registration date : 28/08/2007

mt4 automatic trading Empty
PisanieTemat: Re: mt4 automatic trading   mt4 automatic trading EmptySro 04 Mar 2009, 19:59

www napisał:
Na walutach, towarach czy "FW20" ?
na fw20 i wszelakie surowce, dziala wydajnie.
Powrót do góry Go down
Kozoyeb

Kozoyeb


Liczba postów : 9425
Registration date : 28/08/2007

mt4 automatic trading Empty
PisanieTemat: Re: mt4 automatic trading   mt4 automatic trading EmptyPon 06 Lip 2009, 11:15

Powrót do góry Go down
Kozoyeb

Kozoyeb


Liczba postów : 9425
Registration date : 28/08/2007

mt4 automatic trading Empty
PisanieTemat: Re: mt4 automatic trading   mt4 automatic trading EmptyPon 27 Lip 2009, 15:11

a oto wynik live z konta zarządzanego całkowicie automatem.
Nie trzeba nic robić, tylko obserwować. Very Happy

mt4 automatic trading Infinancom
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




mt4 automatic trading Empty
PisanieTemat: Re: mt4 automatic trading   mt4 automatic trading EmptyNie 01 Lis 2009, 10:46

moze ten wątek odżyje..

Dla osób zainteresowanych podwieszeniem swojego automatu na VPS, gorąco polecam blog:
http://astrafx.wordpress.com/category/vps/

Sprawdzilem i na : http://swvps.com koszt roczny to 180$. Chyba nie drogo, co? Ktos korzysta z takiej uslugi ?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




mt4 automatic trading Empty
PisanieTemat: Re: mt4 automatic trading   mt4 automatic trading EmptyNie 01 Lis 2009, 11:37

Bogdan napisał:
Sprawdzilem i na : http://swvps.com koszt roczny to 180$. Chyba nie drogo, co? Ktos korzysta z takiej uslugi ?

Mam u nich konto od trzech miesięcy. Jak dotąd bez żadnych problemów.
To chyba najtańsza taka oferta w sieci i przy zakupie z góry na cały rok podwajają RAM.
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

mt4 automatic trading Empty
PisanieTemat: Re: mt4 automatic trading   mt4 automatic trading EmptyNie 01 Lis 2009, 11:55

WigWestor napisał:
Bogdan napisał:
Sprawdzilem i na : http://swvps.com koszt roczny to 180$. Chyba nie drogo, co? Ktos korzysta z takiej uslugi ?

Mam u nich konto od trzech miesięcy. Jak dotąd bez żadnych problemów.
To chyba najtańsza taka oferta w sieci i przy zakupie z góry na cały rok podwajają RAM.
mam kłopot z angielskim co ten hosting ma takiego fajnego ze tyle kasy kosztuje ?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




mt4 automatic trading Empty
PisanieTemat: Re: mt4 automatic trading   mt4 automatic trading EmptyNie 01 Lis 2009, 11:59

W-W - dzieki za odp. Masz konto na serwerze w USA czy UK? Bo wg AstraFX lepiej miec tam gdzie nasz broker ma swoj serwer.

I jeszcze jedno: jak to wyglada w praktyce? Jak chce wejsc na swoje konto VPS i np zamknac swoje EA to moge sie logowac z kazdego kompa?

Sorry za "banalne" pytanie, ale temat dla mnie zupelnie nowy :-)
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

mt4 automatic trading Empty
PisanieTemat: Re: mt4 automatic trading   mt4 automatic trading EmptyNie 01 Lis 2009, 12:12

Jones napisał:
WigWestor napisał:
Bogdan napisał:
Sprawdzilem i na : http://swvps.com koszt roczny to 180$. Chyba nie drogo, co? Ktos korzysta z takiej uslugi ?

Mam u nich konto od trzech miesięcy. Jak dotąd bez żadnych problemów.
To chyba najtańsza taka oferta w sieci i przy zakupie z góry na cały rok podwajają RAM.
mam kłopot z angielskim co ten hosting ma takiego fajnego ze tyle kasy kosztuje ?
a chodzi o VPS
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




mt4 automatic trading Empty
PisanieTemat: Re: mt4 automatic trading   mt4 automatic trading EmptyNie 01 Lis 2009, 18:07

Bogdan napisał:
W-W - dzieki za odp. Masz konto na serwerze w USA czy UK? Bo wg AstraFX lepiej miec tam gdzie nasz broker ma swoj serwer.

I jeszcze jedno: jak to wyglada w praktyce? Jak chce wejsc na swoje konto VPS i np zamknac swoje EA to moge sie logowac z kazdego kompa?

Sorry za "banalne" pytanie, ale temat dla mnie zupelnie nowy :-)

Konto mam na serwerze w USA. Co do lokalizacji to nie mogę się wypowiedzieć, bo dla mnie osobiście nie ma ona znaczenia. Jeśli ktoś używa szybkiego EA i zależy mu na małych opóźnieniach z brokerem to zapewne lepiej jest zlokalizować się bliżej.

Co do połączenia to łączymy się przez zdalny pulpit z dowolnego komputera przez port 3389. Jeśli jesteśmy akurat w sieci firmowej, która blokuje połączenia na tym porcie, to trzeba będzie stosować obejścia.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




mt4 automatic trading Empty
PisanieTemat: Re: mt4 automatic trading   mt4 automatic trading EmptyPon 02 Lis 2009, 20:34

no to mam juz swojego VPS'a :-)..a w pracy nie blokuja.
Przerzucenie mt4 zajelo pare min, a bałem sie ze to bardzo skomplikowane.

No to zrobie ustawienia i niech EA rusza do boju Smile
Powrót do góry Go down
www




Liczba postów : 3186
Registration date : 07/11/2007

mt4 automatic trading Empty
PisanieTemat: Re: mt4 automatic trading   mt4 automatic trading EmptyNie 08 Lis 2009, 17:48

A nie boicie się że ktoś wam wykradnie program automatu ? scratch
Powrót do góry Go down
Kozoyeb

Kozoyeb


Liczba postów : 9425
Registration date : 28/08/2007

mt4 automatic trading Empty
PisanieTemat: Re: mt4 automatic trading   mt4 automatic trading EmptyWto 10 Lis 2009, 11:47

ogawy napisał:
Witam,
Troszkę mnie nie było, ale melduję że depo ma się dobrze.
A konkretnie to pytanie do ekspertów mt4, bo strach się przyznać, ale też się muszę z tym wynalazkiem zmierzyć:
Czy jest jakiś sposób na wymuszenie działania platformy na zasadzie przeciwna pozycja do otwartej z automatu zamyka tą otwartą - tak jak na normalnym rynku?
Mam brokera z gatunku "Hedging prohibited" i strasznie to komplikuje życie, bo każdy EA musi weryfikować pozostałe pozycje żeby przypadkiem nie otworzyć hedga = bez sensu. Jakieś rady? Kazda próba otworzenia hedga kończy się błędem a nie tak jak bym chciał zamknięciem tego co trzeba żeby było bez hedgów.
ło matko, a co to za broker?
chyba z usa bo tam sa tak porąbane przepisy...
Wez jakiegos normalnego i bedziesz mogl hedgowac.
Powrót do góry Go down
Kozoyeb

Kozoyeb


Liczba postów : 9425
Registration date : 28/08/2007

mt4 automatic trading Empty
PisanieTemat: Re: mt4 automatic trading   mt4 automatic trading EmptyWto 10 Lis 2009, 11:47

www napisał:
A nie boicie się że ktoś wam wykradnie program automatu ? scratch
ja sie nie odważyłem, bo nie mam jeszcze zabezpieczeń.
Powrót do góry Go down
Kozoyeb

Kozoyeb


Liczba postów : 9425
Registration date : 28/08/2007

mt4 automatic trading Empty
PisanieTemat: Re: mt4 automatic trading   mt4 automatic trading EmptyWto 10 Lis 2009, 12:02

ogawy napisał:
infinan napisał:
ogawy napisał:
Witam,
Troszkę mnie nie było, ale melduję że depo ma się dobrze.
A konkretnie to pytanie do ekspertów mt4, bo strach się przyznać, ale też się muszę z tym wynalazkiem zmierzyć:
Czy jest jakiś sposób na wymuszenie działania platformy na zasadzie przeciwna pozycja do otwartej z automatu zamyka tą otwartą - tak jak na normalnym rynku?
Mam brokera z gatunku "Hedging prohibited" i strasznie to komplikuje życie, bo każdy EA musi weryfikować pozostałe pozycje żeby przypadkiem nie otworzyć hedga = bez sensu. Jakieś rady? Kazda próba otworzenia hedga kończy się błędem a nie tak jak bym chciał zamknięciem tego co trzeba żeby było bez hedgów.
ło matko, a co to za broker?
chyba z usa bo tam sa tak porąbane przepisy...
Wez jakiegos normalnego i bedziesz mogl hedgowac.
lol! to bossa, dostałem demo, chcieli żebym się betą potem pobawił, ale tak to może niewiele z tego wyjść... A tak konkretnie jest jakaś szansa żeby to ominąć? Tzn. żeby hedge nie były problemem?
na xtb i admiralu mozna hedgować, jesli na bossie nie mozna to w takim razie to sie nie nadaje do automatu!
Powrót do góry Go down
Kozoyeb

Kozoyeb


Liczba postów : 9425
Registration date : 28/08/2007

mt4 automatic trading Empty
PisanieTemat: Re: mt4 automatic trading   mt4 automatic trading EmptyWto 10 Lis 2009, 12:59

safranek napisał:
wredniaha napisał:
Bogdan napisał:
ogawy napisał:
No właśnie to było moją obawą. Na dodatek jeżeli mam: system A i B i pozycję +1. Systemy składają zlecenia stop co powiedzmy godzinę i raz system A ma bliższy stop do ostatniej ceny a raz system B, to muszę nieźle się z tym nakombinować. Na dodatek jeżeli zlecenia stop będą w tym samym miejscu to trudno przewidzieć które zostanie zrealizowane wcześniej...

w AM mozesz miec kilka rachunkow, wiec na jednym mozesz zapuscic w automacie sys A a na drugim sys B :-). Transfer kasy miedzy nimi odbywa sie praktycznie w pare sekund.
ale jak uruchomić więcej niż jedną kopię mt4 na kompie? Chcesz kupować nowego kompa dla każdego systemu?

Zainstaluj w innym w katalogu, i będzie kilka chodzić.
ja na serwerze mam otwarte na raz 11 platform... rabbit
Powrót do góry Go down
www




Liczba postów : 3186
Registration date : 07/11/2007

mt4 automatic trading Empty
PisanieTemat: Re: mt4 automatic trading   mt4 automatic trading EmptyNie 15 Lis 2009, 21:45

infinan napisał:
www napisał:
A nie boicie się że ktoś wam wykradnie program automatu ? scratch
ja sie nie odważyłem, bo nie mam jeszcze zabezpieczeń.

Czyli trzymasz automat u siebie ?
To co puszczasz na VPS ?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




mt4 automatic trading Empty
PisanieTemat: Re: mt4 automatic trading   mt4 automatic trading EmptyPon 16 Lis 2009, 12:32

www napisał:
A nie boicie się że ktoś wam wykradnie program automatu ? scratch

ja mam VPS, a na nim EA.. czy sie boje ze wykradną ? Nie, bo:
- EA jest darmowe z sieci, wiec nie ma tu zadnej tajemnicy
- a jesli ktos sie "pokusi", to forex jest tak megaplynny ze jesli nawet "podbiorą' Ci automat to szansa ze wplynie na jego efektywnosc jest zerowa.

Mi bardziej chodzilo o puszczenie czegos na zasadzie 24/7 bo w pracy to odpada, a w domu, to tez rozne rzeczy mogą sie dziac: awaria netu. prądu itd.. Koszt VPS'a to ok 600 pln rocznie, wiec nie za duzo.

Pozdro
B
Powrót do góry Go down
Kozoyeb

Kozoyeb


Liczba postów : 9425
Registration date : 28/08/2007

mt4 automatic trading Empty
PisanieTemat: Re: mt4 automatic trading   mt4 automatic trading EmptyWto 17 Lis 2009, 12:25

www napisał:
infinan napisał:
www napisał:
A nie boicie się że ktoś wam wykradnie program automatu ? scratch
ja sie nie odważyłem, bo nie mam jeszcze zabezpieczeń.

Czyli trzymasz automat u siebie ?
To co puszczasz na VPS ?
NIC, zrezygnowalem z vps'a
zreszta wredniaha znalazł mi takie rozwiązanie:
http://iweb.com/landing/vps?gclid=CJ-CrIfpj54CFU0A4wodgBSCpA
Powrót do góry Go down
Sponsored content





mt4 automatic trading Empty
PisanieTemat: Re: mt4 automatic trading   mt4 automatic trading Empty

Powrót do góry Go down
 
mt4 automatic trading
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: FAQ & P.U.P.A.-
Skocz do: