Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 FOREX - kilka pytań

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
Gość
Gość




FOREX - kilka pytań Empty
PisanieTemat: FOREX - kilka pytań   FOREX - kilka pytań EmptyWto 02 Paź 2007, 19:45

Witam szanownych Forumowiczów-Forex’owców

Od jakiegoś czasu pogrywam na demo xtb i na razie używam go wyłącznie w celu testowania funkcji oraz własnych strategii, lecz tylko na usdjpy, usdeur, czasami gold. Ustawiłem depo 3000, lewar 1:100, no i tylko 0,1 lota. Opieram się głównie na najprostszej AT (wsparcia, opory, czasami Fibo) + intuicja i ogólne rozeznanie.

Mam w planach rozpoczęcie przygody w realu (depo max. 3000), jednak mam w związku z tym kilka pytań do tych co już korzystają szczególnie z xtb:

1. Jakie macie zdanie na temat xtb? Z tego co czytałem na forach to nie mają szczególnie dobrego zdania o nich np. w związku z tym, że zlecenia realizowane są z opóźnieniem i zazwyczaj po najgorszym kursie z danego przedziału czasowego, w nocy to w ogóle lepiej nie grać, bo nikt nie chce zrealizować zlecenia (np. na jenie), poza tym czytałem też o tym, że skalpowanie po kilkanaście pipsów (na jenie) nie wchodzi w grę, bo jak to zrealizują to i tak nic z tego nie ma.
2. Czy depo jest w dolcach czy PLN?
3. Czy warto zaczynać grę z takim depem i przy takim lewarze i zawsze 0,1 lota?
4. Na co szczególnie uważać, zaczynając grę (z tego co czytałem krt radził, żeby nie akceptować obecnych cen tylko ustawiać się kilkadziesiąt pipsów niżej lub wyżej), prosiłbym o jakieś rady itp.
5. Które pary są najbardziej przewidywalne?
6. Jaką literaturę polecacie?
7. Czy najlepiej iść w AT czy intuicyjne wyczucie rynku?
8. jakie stopy stosujecie?

Może ten wątek pomoże nie tylko mi, ale pewnie wiele osób chciałoby zacząć i znajdą tu odpowiedzi.

Proszę o wpisy, na może niektóre proste i oczywiste pytania, liczę na wyrozumiałość Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




FOREX - kilka pytań Empty
PisanieTemat: Re: FOREX - kilka pytań   FOREX - kilka pytań EmptyWto 02 Paź 2007, 20:14

mmaa napisał:
Witam szanownych Forumowiczów-Forex’owców

Od jakiegoś czasu pogrywam na demo xtb i na razie używam go wyłącznie w celu testowania funkcji oraz własnych strategii, lecz tylko na usdjpy, usdeur, czasami gold. Ustawiłem depo 3000, lewar 1:100, no i tylko 0,1 lota. Opieram się głównie na najprostszej AT (wsparcia, opory, czasami Fibo) + intuicja i ogólne rozeznanie.

Mam w planach rozpoczęcie przygody w realu (depo max. 3000), jednak mam w związku z tym kilka pytań do tych co już korzystają szczególnie z xtb:

1. Jakie macie zdanie na temat xtb? Z tego co czytałem na forach to nie mają szczególnie dobrego zdania o nich np. w związku z tym, że zlecenia realizowane są z opóźnieniem i zazwyczaj po najgorszym kursie z danego przedziału czasowego, w nocy to w ogóle lepiej nie grać, bo nikt nie chce zrealizować zlecenia (np. na jenie), poza tym czytałem też o tym, że skalpowanie po kilkanaście pipsów (na jenie) nie wchodzi w grę, bo jak to zrealizują to i tak nic z tego nie ma.
2. Czy depo jest w dolcach czy PLN?
3. Czy warto zaczynać grę z takim depem i przy takim lewarze i zawsze 0,1 lota?
4. Na co szczególnie uważać, zaczynając grę (z tego co czytałem krt radził, żeby nie akceptować obecnych cen tylko ustawiać się kilkadziesiąt pipsów niżej lub wyżej), prosiłbym o jakieś rady itp.
5. Które pary są najbardziej przewidywalne?
6. Jaką literaturę polecacie?
7. Czy najlepiej iść w AT czy intuicyjne wyczucie rynku?
8. jakie stopy stosujecie?

Może ten wątek pomoże nie tylko mi, ale pewnie wiele osób chciałoby zacząć i znajdą tu odpowiedzi.

Proszę o wpisy, na może niektóre proste i oczywiste pytania, liczę na wyrozumiałość Smile

Pozdrawiam

1.Dla mnie ok, najwazniejsze ze jest na ultrawypasionym MT4, ta platforma to poezja, masz tysiace wskaznikow,strategii,wykresow roznego typu za darmo.Te same mozliwosci w innych programach kosztuja GRUBE pieniadze (patrz Metastock).Co do skalpowania to nie za bardzo rozumiem jaki jest problem, jak masz kilkanascie pipsow zysku to je masz i tyle dlaczego mialoby tego nie byc?Czasem sa opoznienia w realizacji zlecen, ale jak dla mnie bardzo rzadko
2.Depo w zlotowkach
3.Przy 0,1 lota depozyt zabezpieczajacy dla na przyklad usdjpy bedzie 282 zeta, wiec jesli chodzi o wielkosc depo to ok.Gorzej moze byc z zarzadzaniem kapitalem, bo stosujac zasade ze nie ryzykujesz wiecej niz 2% w jednej transkacji limit wtopy dla jednej transakcji bylby 60PLN,wiec niewiele.Zalezy od stylu inwestowania jak chcesz zostawiac pozycje to takei krotkei stopy na wiekszosci zmiennych par zostana latwo wyczesane, jak scalpujesz to luz,i tak powinienes zamknac wczesniej jesli pozycja jest stratna.Czy warto?Mi to daje wiele radosci i odpoczynku od rynku akcji, przyjalem zasade ze NIC nie czytam na temat tego czy ma rosnac ,spadac etc.Zauwazylem,ze jak czytam forum tutaj to za bardzo to wplywalo na moje decyzje na GWP Very Happy Poza tym platforma bardzo przyjazna no i godziny tez znosne jesli masz inna prace niz inwestowanie:)

4.Na poczatek warto wybic sobie z glowy surowce i wszystko to co ma za duzy spread.Wszystko to co ma spread wiekszy niz 5 nie jest dla mnei akceptowalne bo to zdzierstwo.A i nie zostawiaj pozycji na weekend!
5,Jakbym wiedzial to bylbym bogaty,sa pary o mniejszej lub wiekszej zmiennosci uzyj wskaznika ATR na Demo i zobaczysz sam.Np. para eurusd daily av 67, para gpbusd 124, para usdjpy 101,para gpbjpy 215 (ale spread 12 za duzy wedlug mnie).
6.Wszystko o AT, fora internetowe etc,moze poszukam kiedys linkow ale teraz zbyt zmeczony jestem.
7.Waluty to jednak inny rynek niz akcje,duzo plynniejszy duzo wiekszy i wplyw na niego ma wiele roznych czynnikow.Mysle ze generlanie na wyczucie to chyba mozna po kilku latach inwestowania;)
8,Ochrona kapitalu i dyscyplina ponad wszystko,ale to moja strategia.Mialem z tym problemy, zamykam generalnie pozycje, kiedy widze ze nei wszedlem w dobrym momencie.Bawie sie ostatnio bardzo ciekawym sposobem na lapanie czesci trendu oto link
http://www.traderslaboratory.com/forums/f24/walter-s-forex-trend-trades-2364.html
Nie jest to typowy system mechaniczny,ale calkiem mila,nowatorska i zadziwiajaco skuteczna koncpecja jak sie juz ja jakos opanuje.

Poza tym spread na XTB jest jednak za duzy, jesli myslisz o skalpowaniu to polecam
www.oanda.com (mozna grach na mikrolotach wiec 3000PLN w zupelnosci wystarczy,jeden pips to bedzie 0,20PLN gdzies, za to platforma gowniana w porownaniu do MT4)

www.northfinance.com
www.finspreads.com (ludzie z forum tej uzywaja wiec mozesz popytac)

jest jeszcze interactive brokers i cala masa, ale oanda jest najtansza (spread 0,9 na eurodolarze)
Powrót do góry Go down
Akwila




Liczba postów : 6135
Location : Poznań
Registration date : 28/08/2007

FOREX - kilka pytań Empty
PisanieTemat: Re: FOREX - kilka pytań   FOREX - kilka pytań EmptyWto 02 Paź 2007, 20:53

Ja działam na XTB. Z uwagi na spread niezbyt nadaje się na DT ale średnioterminowo mozna grać. Wyższa dźwignia powoduje że jest atrakcyjna ale trzeba podchodzić jak do jeża stosując jako podstawową zasadę ochrony kapitału
Powrót do góry Go down
jem

jem


Liczba postów : 382
Location : Katowice
Registration date : 27/08/2007

FOREX - kilka pytań Empty
PisanieTemat: Re: FOREX - kilka pytań   FOREX - kilka pytań EmptyWto 02 Paź 2007, 21:28

Od 2 dn. testuję demo na platformie z Litwy-Real Trade Group-mt4- tylko waluty, ale zaskakuje mnie szybkością bardzo funkcjonalna.
Link do niej http://www.realtrade.lv/eng/index.php
troche spred za duży
FOREX - kilka pytań H110


Ostatnio zmieniony przez dnia Nie 07 Paź 2007, 20:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




FOREX - kilka pytań Empty
PisanieTemat: Re: FOREX - kilka pytań   FOREX - kilka pytań EmptySro 03 Paź 2007, 16:25

Najpierw zaczynałem tak jak Ty od rachunku demo. Inwestując kierowałem się tylko analizą techniczną i czasem informacjami np, że stopy procentowe maja być obniżone przez FED, itp. Póżniej założyłem rachunek rzeczywisty, wpłaciłem 5000 zł. Piersze inwetsycje były stratne ale szybko to odrobiłem jestem ponad 200% do przodu w miesiąc, grając tylko na USACASH, PLNCASH, USDJPY, EURUSD oraz COPER. Używam tylko wykresów świecowych dziennych ze wskaźnikami: MACD, RSI, STX, ADX i wolumen oraz wtęgi Bollingera.

Ogólnie to platforma XTB jest ok jedynie tak jak mówisz, że czasem niechcą przyjmować zleceń w późnych godzinach a jak już to zrobią to po dziwnych kursach, dlatego najlepiej ustawiać limit. Natomiast w czasie dnia wszystko odbywa się szybko i sprawnie
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




FOREX - kilka pytań Empty
PisanieTemat: Re: FOREX - kilka pytań   FOREX - kilka pytań EmptySro 03 Paź 2007, 16:33

1.A z jakim lewarem i jakimi dużymi lotami grasz?
2.jakie stopy stawiasz, żeby od razu nie wyczesali?
3.od której pary najlepiej zacząć?
4. Grasz na dłuższy termin (np. kilka dni) czy na krótko?
Powrót do góry Go down
Ezet
Główny Troll UFO
Główny Troll UFO
Ezet


Liczba postów : 12359
Registration date : 30/09/2007

FOREX - kilka pytań Empty
PisanieTemat: Re: FOREX - kilka pytań   FOREX - kilka pytań EmptySro 03 Paź 2007, 16:54

Siemanko

Też chciałbym coś się dowiedzieć.

Czy możecie mi wytłumaczyć jak pięciolatkowi, a najlepiej na przykładzie (preferuję amerykańską szkołę nauczania, a nie polską), na czym oni zarabią?
Próbowałem się doczytać, ale nie kumam o co chodzi z tym spreadem.
Zainstalowałem demo i nie wchodzą mi zlecenia z limitem, bo wyskakuje "błedny SL/TK".

Dzięki
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

FOREX - kilka pytań Empty
PisanieTemat: Re: FOREX - kilka pytań   FOREX - kilka pytań EmptySro 03 Paź 2007, 17:37

Dodam cos od siebie na rynku forex jestem obecny koło 7 lat chyba byłem pionierem bo konto było w stanach i moje pierwsze działania na rynku forex to była porażka poprostu zmiennośc mnie rozwaliła
Później otwowrzyłem konto Finspreads wtedy to było własnie to proste zasady i co dla mnie najwazniejsze indeksy światowe wtedy czułem że żyje.
Niestety gra nie jest łatwa przez ten czas sie wyrobiłem a więc nie wolno godzic sie na cene które uwazamy za atrakcyjne zawsze są atrakcyjniejsze Smile stosowac AT i wskaźniki ja używam RSI i MACD
dla początkujących 5 klocków starczy grac na najmniejszych lotach i spokojnie dojdziecie do wiele lepszych wyników niz na naszym grajdole .

Co do tego jak oni zarabiają sa dwie ceny kupna i sprzedaży i róznica między tymi dwoma cenami to zysk platformy inw.
pozdro
Powrót do góry Go down
Ezet
Główny Troll UFO
Główny Troll UFO
Ezet


Liczba postów : 12359
Registration date : 30/09/2007

FOREX - kilka pytań Empty
PisanieTemat: Re: FOREX - kilka pytań   FOREX - kilka pytań EmptySro 03 Paź 2007, 17:46

Czy to znaczy, że jak np. sprzedaję EUR/USD po 1,4153 to tak naprawdę sprzedaję po 1,4148 (jeżeli spread jest 5pipsów)?

Co to znaczy dwie ceny kupna i sprzedaży?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




FOREX - kilka pytań Empty
PisanieTemat: Re: FOREX - kilka pytań   FOREX - kilka pytań EmptySro 03 Paź 2007, 22:36

ezet81 napisał:
Czy to znaczy, że jak np. sprzedaję EUR/USD po 1,4153 to tak naprawdę sprzedaję po 1,4148 (jeżeli spread jest 5pipsów)?

Co to znaczy dwie ceny kupna i sprzedaży?

Masz podane dwie ceny: np. S 1,4148/1,4153 K, różnica jest 5 pipsów. Jak wtedy weźmiesz S po 1,4148 to żeby wyjść na "zero" kurs musi spaść o te 5 pipsów, w przypadku K po 1,4153 musi wzrosnąć o 5 pipsów. Wszystko ponad to jest zyskiem, i w związku z tym spreadem nie ma dodatkowych opłat i prowizji.


Jeszcze takie pytanko, założenie rachunku w xtb tylko osobiście w Warszawce lub korespondencyjnie? Można osobiście w innym mieście czy nie?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




FOREX - kilka pytań Empty
PisanieTemat: Re: FOREX - kilka pytań   FOREX - kilka pytań EmptyCzw 04 Paź 2007, 07:21

RE: mmaa

Jeśli masz demo rachunek to wystarczu że korespondencyjnie wyslesz im opowiednie dokumenty wtedy ktoś od nich do ciebie zadzwoni i dostaniesz login i hasło które należy wpisać w: Narzędzia=>opcje=>serwer

Gram zazwyczaj na indeksach na krótki termin 1-3 sesje a na walutach to nawet tydzień
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




FOREX - kilka pytań Empty
PisanieTemat: Re: FOREX - kilka pytań   FOREX - kilka pytań EmptyCzw 11 Paź 2007, 17:35

1. Czy kiedykolwiek stosowaliście taktykę otwierania dwóch przeciwstawnych pozycji na dwóch kontach na dwóch platformach, z czego jedna jest bezswapowa, a druga nalicza je? Wydaje się dość bezpieczne Smile

2. Czy graliście metodą zarabianiu na swapach na dwóch parach skorelowanych ze sobą dość mocno? Czy granie na swapach ma sens, czy lepiej sobie odpuścić?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




FOREX - kilka pytań Empty
PisanieTemat: Re: FOREX - kilka pytań   FOREX - kilka pytań EmptySob 20 Paź 2007, 23:37

mmaa napisał:
1. Czy kiedykolwiek stosowaliście taktykę otwierania dwóch przeciwstawnych pozycji na dwóch kontach na dwóch platformach, z czego jedna jest bezswapowa, a druga nalicza je? Wydaje się dość bezpieczne Smile

2. Czy graliście metodą zarabianiu na swapach na dwóch parach skorelowanych ze sobą dość mocno? Czy granie na swapach ma sens, czy lepiej sobie odpuścić?

Hm nei wiem czy to by bylo oplacalne , bo masz jeszcze spread.Dwa ze to nie sa jakies wielkie procenty i rownei dobrze mozesz sobie po prostu pieniadze do banku wlozyc.Ewentualnie gdybys mial jakas pare gdzie roznica oprocentowania jest bardzo duza np: PLN/YEN: to mogloby byc oplacalne. To nei sa wielkie kwoty swap za caly weekned na parze usdjpy to gdzies rownowartos 3 pipsow.Moze przy 50 lotach to by mialo sens ale wystarczy ze nei zamkniesz "rowno" pozycji na obydwu platformach i masz po zysku.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




FOREX - kilka pytań Empty
PisanieTemat: Re: FOREX - kilka pytań   FOREX - kilka pytań EmptyPon 22 Paź 2007, 21:49

Strata 20% depo przy testowaniu systemu odrobiona w 10 godzin (+pare % zysku) przy małym zaangażowaniu i 0,1 locie na demo tylko przy AT i intuicji? Cholera zakładam w końcu real, ale coraz bardziej podchodze do tego jak do jeża scratch
Powrót do góry Go down
Sponsored content





FOREX - kilka pytań Empty
PisanieTemat: Re: FOREX - kilka pytań   FOREX - kilka pytań Empty

Powrót do góry Go down
 
FOREX - kilka pytań
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» TUSK i Polska z ręką w nocniku za kilka lat !!!
» UFO - 02.10.2007
» UFO - 27.10.2007 WEEKENDOWY
» wszystko o FOREX
» UFO - 18.07.2008

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: FAQ & P.U.P.A.-
Skocz do: