Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Powitanie-wrzesień 2009

Go down 
+25
Akwila
zibi
kaczor
mosa
IronFX
kamikaze
Aligator
dead_eye
walent
inwestor
radko
Ezet
Rmir
Diablo
wry
Pigeon
BORowik
Damian
fabularasa
chudy mis
sushi
Edith
Lennon
Kozoyeb
Kazik
29 posters
Idź do strony : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Next
AutorWiadomość
Lennon

Lennon


Liczba postów : 761
Location : Here there and everywhere
Registration date : 12/05/2008

Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 EmptySob 26 Wrz 2009, 18:41

Grając długoterminowo np. na W1, warto też podpierać sie indeksami giełdowymi i sytuacją gospodarki, ale to już gra w dłuuuugiej perspektywie. Smile
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 EmptySob 26 Wrz 2009, 18:58

Lennon napisał:
a co w przypadku konsoli
ale wlasnie zauwaz ze konsola nas wali :-)... mamy sygnal, ustwiony SL i "szum" nas nie rusza.
Popatrzaylem w swoje zlecenia, i az trudno uwierzyc... mialem eS na eur/jpy po 169.00... zobacz ile mozna bylo zgarnąć.... ja wiem, ze psyche siada, ale chodzi mi o to zeby "wysiedzic" na pozycji... od razu powiem ze mi sie nie udaje:(.. czytaliscie Pringa... to ja wlasnie jestem jego bohaterem Smile.... np.. wzilalem eS na miedzi.. czy doczekalem ? Nie!!! skasowalem symboliczny zysk, patrząc jak sie jebie potem zgodnie z moimi przewidywaniami.... jesli mozesz, wrzuc prosze wyniki Twojego systemu ale na W1
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 EmptySob 26 Wrz 2009, 19:40

podany system przeciecia ema5 z ema13 byl naajbardziej prostym sygnalem. Oczywiscie ze są lepsze. Ale i tak najwazniesze jest:
- primo Psyche
- secundo primo Psyche :-)))


zreszta wystarczy porównac RR dla ww przykladów. 10K pipsow do wziecia bylo :-))l... SL na podst ATR to jakies 300 pipsów, wiec RR to 1: 30 , prawda ze fajne ?
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 EmptySob 26 Wrz 2009, 20:40

Bogdan napisał:
Lennon napisał:
a co w przypadku konsoli
ale wlasnie zauwaz ze konsola nas wali :-)... mamy sygnal, ustwiony SL i "szum" nas nie rusza.
Popatrzaylem w swoje zlecenia, i az trudno uwierzyc... mialem eS na eur/jpy po 169.00... zobacz ile mozna bylo zgarnąć.... ja wiem, ze psyche siada, ale chodzi mi o to zeby "wysiedzic" na pozycji... od razu powiem ze mi sie nie udaje:(.. czytaliscie Pringa... to ja wlasnie jestem jego bohaterem Smile.... np.. wzilalem eS na miedzi.. czy doczekalem ? Nie!!! skasowalem symboliczny zysk, patrząc jak sie jebie potem zgodnie z moimi przewidywaniami.... jesli mozesz, wrzuc prosze wyniki Twojego systemu ale na W1

a co ze swapem?
Powrót do góry Go down
BORowik

BORowik


Liczba postów : 3065
Age : 54
Location : prawie w Wawie?
Registration date : 12/12/2007

Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 EmptySob 26 Wrz 2009, 21:23

KRT napisał:
Bogdan napisał:
Lennon napisał:
a co w przypadku konsoli
ale wlasnie zauwaz ze konsola nas wali :-)... mamy sygnal, ustwiony SL i "szum" nas nie rusza.
Popatrzaylem w swoje zlecenia, i az trudno uwierzyc... mialem eS na eur/jpy po 169.00... zobacz ile mozna bylo zgarnąć.... ja wiem, ze psyche siada, ale chodzi mi o to zeby "wysiedzic" na pozycji... od razu powiem ze mi sie nie udaje:(.. czytaliscie Pringa... to ja wlasnie jestem jego bohaterem Smile.... np.. wzilalem eS na miedzi.. czy doczekalem ? Nie!!! skasowalem symboliczny zysk, patrząc jak sie jebie potem zgodnie z moimi przewidywaniami.... jesli mozesz, wrzuc prosze wyniki Twojego systemu ale na W1

a co ze swapem?

Brawo KRT! Tak się qrwa rozmarzyłem przy czytaniu postów Bogdana, że zapomniałbym o tym Laughing ( też mam ten problem, jak każdy )

_________________
Pieniądze szczęścia nie dają. Ale pozwalają wygodnie być nieszczęśliwym.

Jedzmy gówno... – Miliony much nie mogą się mylić  Wink

Quidquid agis, prudenter agas et respice finem  Twisted Evil
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 EmptySob 26 Wrz 2009, 22:41

re KRT & BORo... no fakt, zabył o swapie :-)).. ale ile to jest ? 1 pip dziennie? W porównaniu do ruchu to "pikuś". Sami wiecie (i ja tez) ile sie traci na grze DT. Ja nie twierdze ze to "maszyna" do zarabiania, ale zastanawiam sie po prostu nad grą srednio/długoterminową vs "dzienne napalanie sie". A gdzie nasze nerwy? Stres? Codzienne sleczenie przed kompem? Czytanie forum :-))) Luzik. Spokój. Bezcenne :-))
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 EmptySob 26 Wrz 2009, 22:50

Bogdan napisał:
re KRT & BORo... no fakt, zabył o swapie :-)).. ale ile to jest ? 1 pip dziennie? W porównaniu do ruchu to "pikuś". Sami wiecie (i ja tez) ile sie traci na grze DT. Ja nie twierdze ze to "maszyna" do zarabiania, ale zastanawiam sie po prostu nad grą srednio/długoterminową vs "dzienne napalanie sie". A gdzie nasze nerwy? Stres? Codzienne sleczenie przed kompem? Czytanie forum :-))) Luzik. Spokój. Bezcenne :-))

nieprawda mnie zabrali 18% zysku z edka przy ruchu 1500 pips - no ale to XTb wiec moze dlatego , bo na Finspreads nie pobierają wogule - oczywiście tym angielskim a nie odpowiednikiem w PL
Powrót do góry Go down
PINGWIN (Z MADAGASKARU)

PINGWIN (Z MADAGASKARU)


Liczba postów : 6643
Location : madagaskar
Registration date : 29/10/2007

Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 EmptyNie 27 Wrz 2009, 01:01

Bogdan napisał:
r-k demo założony w :
http://www.migfx.com/pl/
zobaczcie jakie mają spready :-)) no, i fajne jest to ze mozna im zlecić opracowanie naszego, własnego EA.... Edyta, moze pod Pivoty? Mozemy sie zrzucic na jakis EA :-))))) i bedziemy kroic jako Kozo!!

no faktycznie, fajnie:
"Dla klientów, którzy mają opracowaną strategię transakcyjną i potrzebują pomocy w programowaniu, MIG obecnie oferuje usługi programistyczne za niewielką odpłatnością. Klienci profesjonalni i instytucjonalni korzystają z tego serwisu bezpłatnie. Aby uzyskać więcej informacji należy skontaktować się z Działem Obsługi Klienta.

Programowanie strategii
MIG może również zaprogramować dla Ciebie strategie transakcyjne za niewielką odpłatnością. Nasza standardowa stawka za programowanie wynosi 50 USD/godz. Posiadacze Rachunków Profesjonalnych i Instytucjonalnych korzystają z tego serwisu bezpłatnie.
Jesteś zainteresowany? Pobierz wniosek o Expert Advisor, wypełnij go i prześlij do nas.. Nasz Dział Obsługi Klienta wkrótce skontaktuje się z Tobą i przedstawi kosztorys."


"M I G Investments will provide you with an “.ex4” file and not the source code for the program. The Expert Advisor will only be operational with the M I G Trading Station; it will not work with other MT4 platforms. " łoj szkoda. Surprised

ciekawe ile godzin by policzyli. Wink
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 EmptyNie 27 Wrz 2009, 09:30

re Pingwin.. no "diabeł tkwi w szczególach" :-).. nie wiem ile czasu im to zabierze, ale ja to widze tak: okreslasz im swoje warunki brzegowe, co ma robic taki EA itd.. Oni to przygotowują, przysylaja Ci backtesty i orientacyjny koszt. Jak sie spodoba to bierzesz, a jak nie to mowisz: Sorry, ale za drogo - nie biore. Podalem to bardziej jako ciekawostke.

Otworzylem u nich demo zeby zobaczyc jak zwiekszaja spready podczas jakis waznych danych. Forex pisal ze Jego platforma zwieksza do max 8-10 pipsow, co w porownaniu z XTB-owskim 40 pipsow jest fajne. Tutaj MIG tez zapewnia o max 10 pipsach.

Ma ktoś u nich realne konto?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 EmptyNie 27 Wrz 2009, 09:33

re KRT.. wytrzymales ruch na 1500 pipsow?? Masz nerwy chlopie. Tylko pozazdroscic. Ja to bym juz przy 200stu pewnie zamknąl Smile
Powrót do góry Go down
Kazik




Liczba postów : 2137
Registration date : 25/05/2008

Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 EmptyNie 27 Wrz 2009, 12:20

1


Ostatnio zmieniony przez Kazik dnia Pon 28 Wrz 2009, 10:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
fabularasa

fabularasa


Liczba postów : 4588
Location : Bydgoszcz
Registration date : 03/06/2008

Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 EmptyNie 27 Wrz 2009, 12:44

Rmir napisał:
Lennon, dziś sobota, jutro niedziela, mamy ładną pogode, kup sobie kilka piwek, przelej do jakiejś neutralnej buteleczki i idź na spacer
w poniedziałek rano sie zastanowimy, po otwarciu dnia

byłem na spacerku ale jak zobaczyłem na niebie 6 samolotów to już mi się odechciało

zdjęcie po powrocie do domu:

Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 402561
Powrót do góry Go down
forex
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
forex


Liczba postów : 5321
Location : Kraków
Registration date : 29/08/2007

Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 EmptyNie 27 Wrz 2009, 15:26

Bogdan napisał:
...

Otworzylem u nich demo zeby zobaczyc jak zwiekszaja spready podczas jakis waznych danych. Forex pisal ze Jego platforma zwieksza do max 8-10 pipsow, co w porownaniu z XTB-owskim 40 pipsow jest fajne

...
Alez moja platforma niczego nie zwieksza. Wink To sa po prostu spready na interbanku, czyli roznica miedzy bid a ask. W jednej chwili jest np. 8 pisow, a za ulamek sekundy np. 0.5 pipsa jesli pojawia sie na rynku odpowiednie zlecenia. Dziala to zupelnie inaczej niz u market makera, gdzie rozszerzony spread trzyma sie przez okreslony czas.
Powrót do góry Go down
forex
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
forex


Liczba postów : 5321
Location : Kraków
Registration date : 29/08/2007

Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 EmptyNie 27 Wrz 2009, 15:38

Kazik napisał:
KRT napisał:

a co ze swapem?
Można tego uniknąć grając nie u MM ale ECN.
Wtedy większy depozyt i ryzyko bazy.
Czasem u MM też swapy są dodatnie,
zwykle nie pasują do kierunku naszej pozycji dobryżart
Na walutach u ECN tez placi sie swap.

Chyba, ze Kazik mial na mysli surowce i gre na "prawdziwych" kontraktach notowanych np. na NYMEX, w przeciwienstwie do CFD u market makera. Niestety, zycie jest bardziej skomplikowane. Na kontraktach role swapu przejmuje baza, ktora jest zdeterminowana kwota wolna od ryzyka. Tak wiec, z grubsza i tak na jedno wychodzi czy sie gra na takich czy innych kontraktach.

P.S. Piszac "z grubsza i tak na jedno wychodzi" pomijam oczywiscie ewidentne kanty w kwotowaniach jakie robia market makerzy, aby dymanko swoich klientow.
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 EmptyNie 27 Wrz 2009, 15:51

Witam,

Dwie sprawy, obie ciekawe.

Po pierwsze - spready i swapy. Jezeli ktos uwaza, ze to tylko bandyckie spready i swapy oraz dymanie przez market makera uniemozliwia mu zdobycie majatku, a gdyby nie to, to juz by trejdowal z willi na Lazurowym Wybrzezu, powinien przemyslec swoja strategie i taktyke.

Po drugie - dluzszy termin vs DT. Dla mnie jest oczywiste, ze dt nie ma wiekszego sensu i ogolnym rozrachunku poza utrata kasy prowadzi do utraty zdrowia. Zauwazcie, ze mniej wiecej to pisza w ksiazkach, choc czasem miedzy wierszami Wink. Moje doswiadczenia z "szybkimi" systemami sa takie, ze wprawdzie nie zbankrutowalem, ale tylko dlatego, ze w pore przestalem. Sprawdzcie, jakie wyniki w % kapitalu maja rozni gracze (dzial Zyski, straty) i jakimi systemami/spodobami oni graja. Pomijam tu koniecznosc sleczenia przed komputerem, bo niektorzy to przeciez lubia, ale jest to jendak czas, za ktory nalezy sie zaplata. Jezeli chodzi o koniecznosc zniesienia wiekszego dd, to tez nie do konca musi byc prawda, przynajmniej na fw20 - zobaczcie, jaki dd ma np. system mylogiego a jaki bankier - roznica w zyskach owszem, okolo czterokrotna, ale dd bankiera jest niecale dwa razy wiekszy niz systemu mylogiego, a po modyfikacjach czy chocby sensownym mm porownywalny. Przy czym oczywiscie jezeli ktos wyciaga 300pkt miesiecznie, to nic innego tylko grac...
Powrót do góry Go down
forex
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
forex


Liczba postów : 5321
Location : Kraków
Registration date : 29/08/2007

Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 EmptyNie 27 Wrz 2009, 16:29

przemak napisał:
...

Po pierwsze - spready i swapy. Jezeli ktos uwaza, ze to tylko bandyckie spready i swapy oraz dymanie przez market makera uniemozliwia mu zdobycie majatku, a gdyby nie to, to juz by trejdowal z willi na Lazurowym Wybrzezu, powinien przemyslec swoja strategie i taktyke.

...
Ironizujesz. Smile Prawda jednak jest niestety taka, ze grajac u market makera walczysz nie tylko z rynkiem, ale i ze swoim brokerem, ktory jest druga strona transakcji i Twoj zarobek oznacza jego strate. Jakie masz szanse w tej konfrontacji skoro to broker ustala warunki gry? Czy wiesz, ze do MT4 serwera sa specjalne pluginy-przeszkadzajki, ktore wlacza sie klientom zarabiajacym zbyt duzo? Do tego stop-loss hunting, slippage, itd.

Polecam tekst:
http://fx-market-makers.blogspot.com/2009/08/kim-jest-broker-mm.html

Autorowi zabraklo zapalu do kontynuowania blogu i poprzestal na ogolnikach, ale tekst ten i linki tam zawarte powinny byc obowiazkowa lektura gracza zakladajacego konto u MM.


P.S. W linkach sa bledy. Tutaj podaje poprawne:

Druga strona platformy: http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje/viewtopic.php?t=6913

Virtual Dealer Plug-in: http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje/viewtopic.php?t=4894
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 EmptyNie 27 Wrz 2009, 16:35

re Przemak.. pełna zgoda w obydwu kwestiach. Nie było moim zamiarem szukać wytlumaczenia "stanu mojego r-ku" w duzych spreadach czy swapach. Wiadomo ze "zlej baletnicy to i rąbek.." :-)

Tylko zauwaz, ze przed danymi w XTB mozesz ustawic zlecenia oczekujace na > 40 pipsow od aktualnej ceny (chyba o tym pisal niedawno Ezet, myląc "spread" z rozszerzeniem dla oczekujących). Dla grajacych "na szybko" to dosc duzo.

A jesli chodzi o wiekosc spreadu. Zobacz co pisal Kozo o swoim automacie. Wykonal 300 trejdow. Wystarczy 1 pips różnicy na spreadzie i wynik bylby o 300 pkt lepszy :-)
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 EmptyNie 27 Wrz 2009, 16:56

re Forex.. dzieki za linki. Bardzo ciekawe.
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 EmptyNie 27 Wrz 2009, 19:35

Bogdan napisał:
re Przemak.. pełna zgoda w obydwu kwestiach. Nie było moim zamiarem szukać wytlumaczenia "stanu mojego r-ku" w duzych spreadach czy swapach. Wiadomo ze "zlej baletnicy to i rąbek.." :-)

Tylko zauwaz, ze przed danymi w XTB mozesz ustawic zlecenia oczekujace na > 40 pipsow od aktualnej ceny (chyba o tym pisal niedawno Ezet, myląc "spread" z rozszerzeniem dla oczekujących). Dla grajacych "na szybko" to dosc duzo.

A jesli chodzi o wiekosc spreadu. Zobacz co pisal Kozo o swoim automacie. Wykonal 300 trejdow. Wystarczy 1 pips różnicy na spreadzie i wynik bylby o 300 pkt lepszy :-)

Tak, warto walczyc o prowizje, ale chyba na koncu calego przedsiewziecia.
Z tym rozszerzaniem spreadu na danych - to dla gry w dluzszym terminie nie ma to wiekszego znaczenia chyba...
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 EmptyNie 27 Wrz 2009, 19:43

forex napisał:
Ironizujesz. Smile Prawda jednak jest niestety taka, ze grajac u market makera walczysz nie tylko z rynkiem, ale i ze swoim brokerem, ktory jest druga strona transakcji i Twoj zarobek oznacza jego strate. Jakie masz szanse w tej konfrontacji skoro to broker ustala warunki gry?

To prawda, wchodzimy do basenu z rekinami i probujemy z nimi plywac Wink

Ja tak naprawde zaczalem sie zastanawiac nad tym juz dawno, i wychodzi mi, ze tak rozumujac w zasadzie nie powinno sie w ogole zajmowac ty, o czym piszemy... Z drugiej strony grajac na AM udowodnilem sobie, ze szybkosc czy spready sa bez znaczenia, a brak mozliwosci szybkiej reakcji tylko wychodiz na dobre, bo wymaga wczesniejszego przemyslenia strategii i rowazenia wszystkich opcji. Byc moze, gdy zaczen kasowac jakies konkretne pieniadze, pojawia sie rozne klopoty - sczerze mowiac oczekiwalem tego, godzac sie z takim kur..stwem - cos za cos. Na razie ze "wspolpracy"z AMjestem bardzo zadowolony, nie zauwazylem odstepstw od regul, na ktore sie zgodzilem, a roznice cen moaj prawo byc - i sa, ale na fw to gora 1 punkt z tego co widzialem. Oczywiscie, spready i inne sztuczki pomniejszaja "systemowy zysk", ale real, jak w moim podpisie, jest inny niz demo i to wlasnie w realu maja sie sprawdzac nasze koncepcje. Nie oczekiwalem, ze platforma da mi cos za darmo - ale wole to, co daje (gwarantowane ceny) od tego, co zabiera (wiekszy spread, swap i brak fixa). Byc moze to sie zmieni i wroce do bosia - kto wie... jezeli zwiazane jest to z takim poziomem zyskow, ze zaczna zwracac uwage, to czekam na ten moment z niecierpliwoscia Wink
Powrót do góry Go down
Aligator

Aligator


Liczba postów : 7607
Registration date : 21/08/2008

Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 EmptyNie 27 Wrz 2009, 19:58

przemak mialeś juz bad ticki, dziwne rekwoty, polowanie ma stopa, cena realizacji byla inna niz cena zlecenia, kasa znikajaca z konta itp?
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 EmptyNie 27 Wrz 2009, 20:09

Aligator napisał:
przemak mialeś juz bad ticki, dziwne rekwoty, polowanie ma stopa, cena realizacji byla inna niz cena zlecenia, kasa znikajaca z konta itp?

Nic z tych rzeczy. Oczywiscie rekwoty sa, w dodatku zlecenia z cena bliska aktualnej albo do natychmiastowej egzekucji maja dziwna tendencje do realizacji "nieco" dluzszej (w rezultacie pojawiaja sie rekwoty), ale jak pisalem, na to jestem przygotowany. Sadze, ze wiekszosc z tych rzeczy ma miejsce na fx, na fw, gdzie klient ma bezposrenie porownanie z realem trudniej o rozne "walki"...
Powrót do góry Go down
Rmir

Rmir


Liczba postów : 9895
Registration date : 28/08/2007

Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 EmptyNie 27 Wrz 2009, 21:39

bo wy to chcecie niewiadomo ile od razu
a może tak malutka łyżeczką??
po 20 pipsików dziennie, ale z porządnym wejściem na 80% kapitału
Powrót do góry Go down
fabularasa

fabularasa


Liczba postów : 4588
Location : Bydgoszcz
Registration date : 03/06/2008

Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 EmptyNie 27 Wrz 2009, 21:57

http://analiza-gieldowa.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=200
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 EmptyNie 27 Wrz 2009, 22:19

Rmir napisał:
bo wy to chcecie niewiadomo ile od razu
a może tak malutka łyżeczką??
po 20 pipsików dziennie, ale z porządnym wejściem na 80% kapitału

Dla mnie malutka lyzeczka oznacza cos dokladnie przeciwnego, a 80% zaangazowania to koparka a nie lyzeczka Wink
Powrót do góry Go down
Rmir

Rmir


Liczba postów : 9895
Registration date : 28/08/2007

Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 EmptyNie 27 Wrz 2009, 22:54

przemak napisał:
Rmir napisał:
bo wy to chcecie niewiadomo ile od razu
a może tak malutka łyżeczką??
po 20 pipsików dziennie, ale z porządnym wejściem na 80% kapitału

Dla mnie malutka lyzeczka oznacza cos dokladnie przeciwnego, a 80% zaangazowania to koparka a nie lyzeczka Wink

a jak różnica, gdy wchodzisz 10 razy w ciągu dnia po 0,1 lota na 20 pipsów oraz gdy wchodzisz 1 lotem na 20 pipsów raz dziennie??

kwestia zaufania do własnego systemu, czyli również samego siebie
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 EmptyNie 27 Wrz 2009, 23:16

Rmir napisał:
a jak różnica, gdy wchodzisz 10 razy w ciągu dnia po 0,1 lota na 20 pipsów oraz gdy wchodzisz 1 lotem na 20 pipsów raz dziennie??

kwestia zaufania do własnego systemu, czyli również samego siebie

Roznica jest, bo to IMO nie kwestia zaufania. Zdecydowanie wole stracic na 8% zaangazowania niz na 80% - czy Twoj system calkowicie eliminuje mozliwosc bledu? Ja taki jeden system na fw mam i nawet nim gram, ale raz na rok sie pomyli...
Powrót do góry Go down
Damian




Liczba postów : 7125
Location : Waw
Registration date : 28/01/2008

Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 EmptyPon 28 Wrz 2009, 07:16

przemak napisał:

Po pierwsze - spready i swapy. Jezeli ktos uwaza, ze to tylko bandyckie spready i swapy oraz dymanie przez market makera uniemozliwia mu zdobycie majatku, a gdyby nie to, to juz by trejdowal z willi na Lazurowym Wybrzezu, powinien przemyslec swoja strategie i taktyke.

przemak, ale jesli jeden broker bierze swap 0,40 Euro a drugi 15zl (x) za 1 Lota dziennie, to w tym drugim ta willa sie znaczaco oddala
Powrót do góry Go down
Ezet
Główny Troll UFO
Główny Troll UFO
Ezet


Liczba postów : 12359
Registration date : 30/09/2007

Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 EmptyPon 28 Wrz 2009, 07:57

Bogdan napisał:
....chyba o tym pisal niedawno Ezet, myląc "spread" z rozszerzeniem dla oczekujących ...

Przy danych o stopach procentowych w USA był rozszerzony spread z 2 do 40.
Przy innych danych takich jak domki, bezrobotni jest "rozszerzenie dla oczekujących" o min 40p, czyli oczekujące mogę ustawić na min 40p wgórę i w dół lub jak zajmuję w tym momencie pozycję natychmiastowo to stop lossa mogę ustawić na min 40p. Na mniej się nie da. Very Happy
Powrót do góry Go down
Rmir

Rmir


Liczba postów : 9895
Registration date : 28/08/2007

Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 EmptyPon 28 Wrz 2009, 08:17

przemak napisał:
Rmir napisał:
a jak różnica, gdy wchodzisz 10 razy w ciągu dnia po 0,1 lota na 20 pipsów oraz gdy wchodzisz 1 lotem na 20 pipsów raz dziennie??

kwestia zaufania do własnego systemu, czyli również samego siebie

Roznica jest, bo to IMO nie kwestia zaufania. Zdecydowanie wole stracic na 8% zaangazowania niz na 80% - czy Twoj system calkowicie eliminuje mozliwosc bledu? Ja taki jeden system na fw mam i nawet nim gram, ale raz na rok sie pomyli...

ale sam pomyśl, cały dzień przed kompem czy 3 godzinki z rana i wolne do wieczora
3h z rana nerwów czy cały dzień

patrz moja stopka, dzisiaj misie chyba znowu dostaną w dupe, znowu nie trafili
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Powitanie-wrzesień 2009   Powitanie-wrzesień 2009 - Page 13 Empty

Powrót do góry Go down
 
Powitanie-wrzesień 2009
Powrót do góry 
Strona 13 z 16Idź do strony : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Next
 Similar topics
-
» UFO - 04.09.2007
» UFO - 25.09.2008
» UFO - 9 lipca 2013r.
» FOREX Wrzesień 2010
» forex wrzesień 2011

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Waluty - FOREX-
Skocz do: