Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/

Go down 
+18
BORowik
forex
PINGWIN (Z MADAGASKARU)
Nadaje ze Stronia
betonowe_buty
Diablo
Aligator
dead_eye
kamikaze
Rmir
walent
Damian
Kazik
radko
fabularasa
Kozoyeb
Lennon
Edith
22 posters
Idź do strony : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Next
AutorWiadomość
PINGWIN (Z MADAGASKARU)

PINGWIN (Z MADAGASKARU)


Liczba postów : 6643
Location : madagaskar
Registration date : 29/10/2007

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 EmptyPią 09 Paź 2009, 22:05

Bogdan napisał:
. Testowałem na demo wlasnie ManageTakeProfit (MPA). Zajebisty EA, bo zarządza pozycja (bierze czesciowe TP, przesuwa SL na BE + 1 itd)..

akurat branie częściowego TP zmniejsza efektywność, bo zmienia się na niekorzyść relacja zysk do straty.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 EmptyPią 09 Paź 2009, 22:15

PINGWIN napisał:
Bogdan napisał:
. Testowałem na demo wlasnie ManageTakeProfit (MPA). Zajebisty EA, bo zarządza pozycja (bierze czesciowe TP, przesuwa SL na BE + 1 itd)..

akurat branie częściowego TP zmniejsza efektywność, bo zmienia się na niekorzyść relacja zysk do straty.


no wiem.. tak statystyka mówi Smile.. ale jesli otwierasz np 0,9 lota i ustawiasz (partial close 0,3): tp1-30, tp2-60, tp3-90, to srednia masz tp-60. Jesli SL-30 to masz RR-2:1. Mozna tam ustawic "partial close" inaczej: np 0,6 lota zamykasz na takich samych poziomach TP ale zamykasz: 0,1..0,2..0,3 . Wtedy RR sie poprawi. No i psychicznie "wygodniej" bo jak 1szy TP osiagniety, to SL wchodzi na BE + 1

jakby ktos szukal to:

http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=9553
Powrót do góry Go down
Rmir

Rmir


Liczba postów : 9895
Registration date : 28/08/2007

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 EmptyPią 09 Paź 2009, 22:53

szczyt z 21 września 2008 stanowi dość duży opór na edku,
1,4865,
ja gram na spadki na edku i sapince oraz wzrosty na jenocie
patrząc sie na edka to moim zdaniem ważne sa świeczki 4h, one raczej nie sugerują wzrostów
na sapince jest brak świeczki czerwonej na dziennym, dopóki sie taka ni epojawi trudno cokolwiek powiedzieć, chyba że zaczniemy szukac dywergencji na rsi
dzienna świeczka na jenocie przebiła aż 4 spadkowe, na 4 h mamy wyjście z kanału góra, wymowa jest jednoznaczna, wzrosty
Powrót do góry Go down
dead_eye

dead_eye


Liczba postów : 5365
Age : 45
Location : Z.G.
Registration date : 13/02/2008

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 EmptyPią 09 Paź 2009, 23:55

Bogdan napisał:
Kazik napisał:
(...) Przeczytaj inne opinie tych co mieli z tym do czynienia (...) Ja mam zwyczaj uczyć się na błędach innych, jak tylko mam sposobność (...)

i nie mozna tak było od razu? Very Happy Po to własnie wkleilem zeby usłyszec opinie innych..

Ale i tak uważam ze za wiedze/prace innych nalezy placic. Skoro ktos poswiecił swój czas na stworzenie czegos , to Jego wola czy udostepni to za friko czy za opłata.

ja podobnie jak kazik nie znam zarabiajacego dlugodystansowca

nie dziwi cie, ze ktos sprzedaje sygnaly i system ? mnie to od zawsze zastanawia, jakby działało i byl dobre - to z 10k i do milionów można dojść

a ten rentasignal to 3 miesiace od 1000 do 5000 wiadomo co oznacza wkrotce, wystarczy na equity spojrzec Smile i czemu za taki krotki okres historia ? po takim okresie sprzedawc juz cos ? popros o historie z 3 lat, to bedzie w miare wiarygodne
Powrót do góry Go down
kamikaze
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
kamikaze


Liczba postów : 19676
Registration date : 28/08/2007

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 EmptySob 10 Paź 2009, 09:06

Edith napisał:
kamikaze napisał:
wycina posty, daję sobie spokój z pisaniem
możesz jaśniej i mniej bezosobowo??? kto wycina posty, bo jeśli chodzi o mnie to dopiero teraz zalogowałam się po całym dniu nieobecności na rynku i forum tym samym

serwer wycina posty, coraz częstsze są problemy z otwarciem strony
Powrót do góry Go down
Rmir

Rmir


Liczba postów : 9895
Registration date : 28/08/2007

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 EmptySob 10 Paź 2009, 11:34

dlaczego wy tak sobie komplikujecie życie i szukacie szczęścia w systemach opartych na wielu wskaźnikach i warunkach
wskazania wszystkich systemów, nieważne co będa zawierały i na jakich wskaźnikach sie opierały to sygnały generowane przez kurs i średnią z przedziału 9 do 34
np system Kerimba, powstały w oparciu o przemyślenia TRO to średnia ema 14 oraz wskaźnik OSMA 12,26,9

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Dolar133

tam jeszcze on dodaje sts 8,3,3 ale sts mnie wqrwia i wiem o co w nim chodzi, ale on mi za bardzo miesza, jak mam podjąć decyzje teraz

w zaznaczonych miejscach żaden system nie zarobi kasy /tylko na tym interwale 1h/, zawsze wyjdzie na zero lub minus::

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Dolar134

więc skoro większośc z was na pewno by chciało mieć ELECZKE w tym miejscu co ja wziełem w oparciu o te dwa wskaźniki, ale na 15 min, to po co sobie komplikujecie zycie, wymyślając cuda wianki i inne zalezności, skoro chodzi o ten sam efekt?

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Dolar135

tam gdzie strzałki tam zajełem pozycje
w żółtym kółeczku powinienem zmieniac pozycje, ale moje widzimisie sugerowało mi, że mamy na 1h podwójne dno i z niego wychodzimy
jak widac wyszedłbym na zero
Powrót do góry Go down
betonowe_buty
TA SYSTEM TRADER
TA  SYSTEM  TRADER
betonowe_buty


Liczba postów : 19454
Location : Instytut Badań Giełdowych i Politycznych
Registration date : 02/10/2007

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 EmptySob 10 Paź 2009, 11:49

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Jpehol

2009-09-22 max 1
2009-10-20 prog 1 punkt zwrotny 28 dni
2009-10-08 max 2
2009-11-05 prog 2 punkt zwrotny 28 dni

EurUsd przy gornej bandzie trendu dlg.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 EmptySob 10 Paź 2009, 12:02

dead_eye napisał:
nie dziwi cie, ze ktos sprzedaje sygnaly i system ? mnie to od zawsze zastanawia, jakby działało i byl dobre - to z 10k i do milionów można dojść

Panowie, ja nie jestem akwizytorem ZuluTrade, RAS'a czy blizej nam znanych Providerów Smile) .. pytasz dlaczego sprzedaja? Oczywiscie ze dla kasy. Jezeli ktos zajmuje sie tym "zawodowo" to traktuje to jak swoj biznes. I jak w kazdym biznesie szuka dodatkowch dochodów. Jezeli ma dobry system, znajdzie 20stu klientow, abonament 50$ to ma 1k $ miesiecznie. Piechotą nie chodzi - tym bardziej ze "bez wysiłku". Przeciez i tak siedzi przy kompie, a nawet jak ma automat to musi go nadzorowac co jakis czas. Jedynie podłącza softa, który przekazuje sygnaly automatycznie. Ryzyko, ze upublicznienie sysa zmniejszy jego efektywnosc na forexie jest zerowe.

A jak to wyglada od strony "leszcza" np takiego jak ja.. Ano mysle, ze najwiecej klientow jest wśród osób pracujacych. Ci co pracują doskonale znają sytuacje, kiedy szef zawraca gitare w najmniej odpowiednim momencie. Rozwiązaniem jest zajmowanie pozycji na D1 (min H4). No, ale tutaj to muszą byc mega SL.. Jezeli mam zaufanego i sprawdzonego "dostawce" to odpalam platforme, i od czasu do czasu sprawdzam co tam sie dzieje (nie wyobrazam sobie puszczenie r-ku bez min kontroli). Mozemy np ograniczyc trejdy do 2-3 par, a przed/po danych wylaczyc EA.

To tyle w tym temacie ode mnie - pewnie i tak zyskałem miano UFO-Leszcza :-)


Pozdrawiam weekendowo
B
Powrót do góry Go down
Rmir

Rmir


Liczba postów : 9895
Registration date : 28/08/2007

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 EmptySob 10 Paź 2009, 13:01

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Dolar136

czerwona to ema 12
biała to ema 34

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Dolar137

zielona to kurs
czerwona to ema 12
biała to ema 34

nawet na telefonie ten system działa, a patrzysz sie co godzine

nieważne jakie EA uruchomisz i ile za to zapłacisz, to bedzie działało wg tych średnich

najwiekszym problemem przy tych prostych systemach jest gościu, którego codziennie rano oglądasz w lusterku, ten gościu by chciał jak najwięcej zarobic i czssaami nie rozumie, że kurs musi polatac w różne strony i sie pokonsolidować
najgorzej jest, gdy ten gościu sobie ubzdura jakąś głupią teorie spadkową lub wzrostową i zaczyna podejmowac decyzje na jej podstawie, to jest główna i najważniejsza przyczyna ponoszonych strat,
wg tego ja ostatnio musiałem uzupełniac depozyty podstawowe
było to spowodowane nadmiernym myśleniem i dostosowywaniem wykresu do własnego widzimisie
Powrót do góry Go down
BORowik

BORowik


Liczba postów : 3065
Age : 54
Location : prawie w Wawie?
Registration date : 12/12/2007

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 EmptySob 10 Paź 2009, 13:43

Rmir napisał:
FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Dolar136

czerwona to ema 12
biała to ema 34

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Dolar137

zielona to kurs
czerwona to ema 12
biała to ema 34

nawet na telefonie ten system działa, a patrzysz sie co godzine

nieważne jakie EA uruchomisz i ile za to zapłacisz, to bedzie działało wg tych średnich

najwiekszym problemem przy tych prostych systemach jest gościu, którego codziennie rano oglądasz w lusterku, ten gościu by chciał jak najwięcej zarobic i czssaami nie rozumie, że kurs musi polatac w różne strony i sie pokonsolidować
najgorzej jest, gdy ten gościu sobie ubzdura jakąś głupią teorie spadkową lub wzrostową i zaczyna podejmowac decyzje na jej podstawie, to jest główna i najważniejsza przyczyna ponoszonych strat,
wg tego ja ostatnio musiałem uzupełniac depozyty podstawowe
było to spowodowane nadmiernym myśleniem i dostosowywaniem wykresu do własnego widzimisie

Święta racja Panie Dobrodzieju!!!! Very Happy
W tych paru postach wyłożyłeś chyba wszystko, jak na tacy, kawa na ławę! Trzebaby to wyciąć i wkleić jako nagłówek na początku każdej strony, początkujący i tak nie uwierzą dopóki się nie sparzą sami ale tym bardziej zaawansowanym bardzo się przyda jak zaczną grać pod swoje fantazje Laughing

_________________
Pieniądze szczęścia nie dają. Ale pozwalają wygodnie być nieszczęśliwym.

Jedzmy gówno... – Miliony much nie mogą się mylić  Wink

Quidquid agis, prudenter agas et respice finem  Twisted Evil
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 EmptySob 10 Paź 2009, 14:54

Rmir napisał:
najwiekszym problemem przy tych prostych systemach jest gościu, którego codziennie rano oglądasz w lusterku

zajebiste Rmir!!

ale zobacz, EA wlasnie eliminuje "czynnik ludzki", te prognozowanie, przewidywania, hipotezy itd. Prosty system o jakim mówisz w automacie + Twoje indywidualne MM.


Ostatnio zmieniony przez Bogdan dnia Sob 10 Paź 2009, 17:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Lennon

Lennon


Liczba postów : 761
Location : Here there and everywhere
Registration date : 12/05/2008

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 EmptySob 10 Paź 2009, 16:29

Jenot, faktycznie możliwe odbicie co najmniej do 91,75. Odbili od 161,8% ostatniej fali:

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 416541
Powrót do góry Go down
PINGWIN (Z MADAGASKARU)

PINGWIN (Z MADAGASKARU)


Liczba postów : 6643
Location : madagaskar
Registration date : 29/10/2007

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 EmptySob 10 Paź 2009, 20:13

Rmir napisał:

najwiekszym problemem przy tych prostych systemach jest gościu, którego codziennie rano oglądasz w lusterku
właśnie, chyba lepiej go rano nie oglądać. clown
Powrót do góry Go down
betonowe_buty
TA SYSTEM TRADER
TA  SYSTEM  TRADER
betonowe_buty


Liczba postów : 19454
Location : Instytut Badań Giełdowych i Politycznych
Registration date : 02/10/2007

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 EmptyNie 11 Paź 2009, 01:21

eurusd i konsole (szpulki)

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 2nlvcp2

dlugoterminowo ( > 5 tys sesji)
Powrót do góry Go down
betonowe_buty
TA SYSTEM TRADER
TA  SYSTEM  TRADER
betonowe_buty


Liczba postów : 19454
Location : Instytut Badań Giełdowych i Politycznych
Registration date : 02/10/2007

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 EmptyNie 11 Paź 2009, 11:38

eurusd megatrendy-zmiany roczne i dwuletnie
FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 2monmtl

usredniony trend
FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 108fsp1
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 EmptyNie 11 Paź 2009, 12:19

taki "gadzet", autorem jest Puncher :

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Tabela10

jakby ktoś chcial, to indicatory do pobrania tutaj:
http://www.4shared.com/dir/21586495/87537eec/Tabela_Kontrolna.html


znalazłem nowy EA to ustawiania SL/TP :-))) Nazywa sie Guardian. Jeszcze go nie testowalem. Ma m/in Parabolic jako SL.. powinno sie spodobac KRT, bo chyba uzywa tego

http://www.4shared.com/dir/21587785/24b29691/Guardian.html
Powrót do góry Go down
betonowe_buty
TA SYSTEM TRADER
TA  SYSTEM  TRADER
betonowe_buty


Liczba postów : 19454
Location : Instytut Badań Giełdowych i Politycznych
Registration date : 02/10/2007

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 EmptyNie 11 Paź 2009, 18:56

dla tych co lubia szybką gręWink -wykres EURUSD z ostatniego miesiąca i dynamika zmian:

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 18e102cfcfc8da4em

6 i 9 miesieczne rosna, reszta slabnie, w tym najkrotsze 1,2,3,4 tyg.

najslabsza sila trendu jest na najjkrotszych interwalach 1 i 2 tyg.

Jednak wszystko na plusach- poki co jest trend wzrostowy.

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 T9hys0
Powrót do góry Go down
walent

walent


Liczba postów : 638
Registration date : 18/03/2009

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 EmptyNie 11 Paź 2009, 22:05

Lennon napisał:
Jenot, faktycznie możliwe odbicie co najmniej do 91,75. Odbili od 161,8% ostatniej fali:

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 416541

I ładny młotek wyszedł na tygodniowych
FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 417678
Powrót do góry Go down
forex
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
forex


Liczba postów : 5321
Location : Kraków
Registration date : 29/08/2007

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 EmptyNie 11 Paź 2009, 23:23

Bogdan napisał:
dead_eye napisał:
nie dziwi cie, ze ktos sprzedaje sygnaly i system ? mnie to od zawsze zastanawia, jakby działało i byl dobre - to z 10k i do milionów można dojść

Panowie, ja nie jestem akwizytorem ZuluTrade, RAS'a czy blizej nam znanych Providerów Smile) .. pytasz dlaczego sprzedaja? Oczywiscie ze dla kasy. Jezeli ktos zajmuje sie tym "zawodowo" to traktuje to jak swoj biznes. I jak w kazdym biznesie szuka dodatkowch dochodów. Jezeli ma dobry system, znajdzie 20stu klientow, abonament 50$ to ma 1k $ miesiecznie. Piechotą nie chodzi - tym bardziej ze "bez wysiłku". Przeciez i tak siedzi przy kompie, a nawet jak ma automat to musi go nadzorowac co jakis czas. Jedynie podłącza softa, który przekazuje sygnaly automatycznie. Ryzyko, ze upublicznienie sysa zmniejszy jego efektywnosc na forexie jest zerowe.

...
Z tymi wszystkimi cudownymi wynalazkami jest tylko jeden maly problem, one nie dzialaja w realu tylko trzepia niesamowita kase na demo.

Wezmy pod lupe taki oto niezwykle dochodowy systemik o nazwie EUROTRADER. Wynik niesamowity - w ciagu 3 miesiecy pomnozyl kapital ponad 6000x (timeframe 90 days). Czy to co widzimy na wykresie to real? Moim zdaniem nie. Z kilku powodow:

1) Obecnie ten systemik rzuca zleceniami na ponad 1000 lotow affraid Odpowiada to w realu ponad 100M EUR. Nawet na interbanku plynnosc nie jest wystarczajaca, zeby takie zlecenia wchodzily bez poslizgow. Przy plynnym rynku beda generowac poslizg rzedu 2-3 pipsow, a przy malo plynnym (np. w nocy) poslizgi moga byc duzo wieksze. Poniewaz system ten skubie po pare pipsow - wniosek nasuwa sie sam - w realu on musialby tracic.

2) Po co ktos kto zarobil ponad 6M USD w rekordowo krotkim czasie mialby sie lakomic na pareset $ miesiecznie? Taka kwote mozna oszacowac na podstawie Subscriptions Value rownego 3100$. Za takim kapitalem stoi zapewne kilku leszczy bulacych po 100$ na miesiac.

3) A teraz koronny argument. Rentasignal dla bardziej popularnych strategii tworzy tzw. klony, czyli systemy, ktore chodza wedle sygnalow systemu wzorcowego, ale z parosekundowym opoznieniem co ma symulowac rzeczywiste opoznienia jakich doswiadczaja klienci Rentasignal. Klon EUROTRADERA zbankrutowal spektakularnie podczas gdy pierwowzor mnozyl ekspresowo kapital (zeby zobaczyc to bankructwo trzeba przelaczyc timeframe na 90 days).


Zeby mi nie zarzucac tendencyjnosci: na tapete wzialem jeden z najlepszych systemow oferowanych na Rentasignal - taki, ktory systematycznie zarabia doswiadczajac nieduzych obsuw kapitalu.


Wnioski niech kazdy sam wyciagnie.

P.S. EUROTRADER jest oczywiscie oferowany na Rentasignal a nie Zulutrade jak poczatkowo napisalem. Smile
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 EmptyPon 12 Paź 2009, 08:11

re Forex... zeby juz nie zasmiecac wątku, to proponuje zakonczyc ten temat. Ja nie bronie systemow tam oferowanych, i Ty i Kazik macie zdecydowanie wieksze doswiadczenie ode mnie w ocenie tego.
Natomiast sam sposób przekazywania sygnałow uwazam za sensowny.. zeby tak dla przykladu przeniesc na nasze podworko.. wiele osob gra Bankierem ... czy nie byloby wygodne połączyc ich rachunki jakims pluginem i bylyby to automatyczne trejdy? Na forexie te sygnaly padają duzo czesciej, na wielu parach.. a MT4 daje duze mozliwosci automatycznego trejdingu.

pozdrawiam
B
Powrót do góry Go down
fabularasa

fabularasa


Liczba postów : 4588
Location : Bydgoszcz
Registration date : 03/06/2008

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 EmptyPon 12 Paź 2009, 08:47

czy może ktoś wkleić link do działającego EA z przecinającymi się średnimi - bo jak dotąd znajduję same śmieci
Powrót do góry Go down
Kozoyeb

Kozoyeb


Liczba postów : 9425
Registration date : 28/08/2007

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 EmptyPon 12 Paź 2009, 09:38

Forex,

rozumiem, że znalazłeś 1 system, ktory traci i wniosek rozciągasz na wszytskie systemy, że w ten sposób nie zarobi się kasy? ( cytat "Z tymi wszystkimi cudownymi wynalazkami jest tylko jeden maly problem, one nie dzialaja w realu tylko trzepia niesamowita kase na demo" jakbys chcial sie wypierać)
Kazik i Dead-eye: a Wy ile testowaliście systemów, żeby tak pewnie głosić takie opinie?

Najciekawszy paradoks to fakt, że forex gra tylko i wyłącznie systemem na EURUSD, ale przyłączył sie do opinii, że w ten sposób nie da się zarobić pieniedzy... Laughing ( cytat dead_eye "ja podobnie jak kazik nie znam zarabiajacego dlugodystansowca")

A ja używam nie tylko swoich systemów, mam też kilka płatnych i jestem zadowolony, bo dzieki nim powiększa mi sie kompilacja i spada ryzyko dużego DD.
Ale ja od razu zaznaczam - po wstepnej selekcji kilkustet systemów, do dalszych testów przeszło ponad 100 i z tego do gry nadawały sie jak na razie dwa. Jak ktoś nie budował systemu sam, to wg mnie jest niemal pewne, że nie dokona prawidłowej selekcji, jest tyle haczyków, drobnych niuansów, ktróe potem okazują się kluczowe dla powodzenia danej strategii, że aż głowa boli.
Z drugiej strony widze analogie z problemami Kopernika - jemu też nikt nie wierzył, tylko dlatego, że nie potrafili sami tego rzetelnie sprawdzić... Wink
Powrót do góry Go down
dead_eye

dead_eye


Liczba postów : 5365
Age : 45
Location : Z.G.
Registration date : 13/02/2008

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 EmptyPon 12 Paź 2009, 11:37

re infi, masz racje, to ze nie znam nie swiadczy o tym, ze nie da rady - bo za mala probka

sam nie tworze, nie testuje, wiec moja opinia jest subiektywna - moze zle to ujelem - wierze, ze mozna i da rade znalezc zarabiajacy system (poprzez tworzenie i tysiace testów) - bardziej chodzilo mi o to, ze nie wierze, ze mozna zarabiac na kupnym systemie od kogos z netu za 100$
Powrót do góry Go down
fabularasa

fabularasa


Liczba postów : 4588
Location : Bydgoszcz
Registration date : 03/06/2008

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 EmptyPon 12 Paź 2009, 11:45

fabularasa napisał:
czy może ktoś wkleić link do działającego EA z przecinającymi się średnimi - bo jak dotąd znajduję same śmieci

systemowcy - nikt nie ma tego w swoim archiwum

te które do tej pory przejrzałem:
- często wchodzą w pozycje pomimo tego że po teście na wykresie nie widać przecięcia średnich (są daleko od siebie) nawet wersje które poniekąd czekają na zamknięcie świeczki i wchodzą na początku następnej
- jak już pojawi się wersja gdzie nie ma wchodzenia w pozycje "z przypadku" to pomijają niektóre przecięcia - więc nie ma mowy o rzetelności takiego systemu
Powrót do góry Go down
Rmir

Rmir


Liczba postów : 9895
Registration date : 28/08/2007

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 EmptyPon 12 Paź 2009, 11:50

http://thepatternsite.com/hornt.html

na tygodniowym edziu mamy takie coś,

patrząc sie na wykres tygodniowy to takie cos działało wczesniej i sygnalizowało spadeczki
Powrót do góry Go down
Rmir

Rmir


Liczba postów : 9895
Registration date : 28/08/2007

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 EmptyPon 12 Paź 2009, 11:55

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Dolar138

podwójne dno zadziałało, pytanie jaki tego jest zasięg Question Question
Powrót do góry Go down
Kozoyeb

Kozoyeb


Liczba postów : 9425
Registration date : 28/08/2007

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 EmptyPon 12 Paź 2009, 12:13

dead_eye napisał:
re infi, masz racje, to ze nie znam nie swiadczy o tym, ze nie da rady - bo za mala probka

sam nie tworze, nie testuje, wiec moja opinia jest subiektywna - moze zle to ujelem - wierze, ze mozna i da rade znalezc zarabiajacy system (poprzez tworzenie i tysiace testów) - bardziej chodzilo mi o to, ze nie wierze, ze mozna zarabiac na kupnym systemie od kogos z netu za 100$
to zobacz ten ...
ja go używam ... Wink
http://www.forexeasystems.com/products/eashark/

długodystansowiec ...
Powrót do góry Go down
Damian




Liczba postów : 7125
Location : Waw
Registration date : 28/01/2008

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 EmptyPon 12 Paź 2009, 12:46

Rmir napisał:
FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Dolar138

podwójne dno zadziałało, pytanie jaki tego jest zasięg Question Question

z tego jak z tego, ale do 91 powinni dobiec
Powrót do góry Go down
radko




Liczba postów : 648
Location : Wawa
Registration date : 03/09/2007

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 EmptyPon 12 Paź 2009, 12:48

infinan napisał:
dead_eye napisał:
re infi, masz racje, to ze nie znam nie swiadczy o tym, ze nie da rady - bo za mala probka

sam nie tworze, nie testuje, wiec moja opinia jest subiektywna - moze zle to ujelem - wierze, ze mozna i da rade znalezc zarabiajacy system (poprzez tworzenie i tysiace testów) - bardziej chodzilo mi o to, ze nie wierze, ze mozna zarabiac na kupnym systemie od kogos z netu za 100$
to zobacz ten ...
ja go używam ... Wink
http://www.forexeasystems.com/products/eashark/

długodystansowiec ...

piękny systemik, rozumiem, ze go używasz lub przetestowałeś, tylko cos mi się nie zgadza albo źle czytam wynik:
napisali, że 89% zwycięskich, 11% przegranych, ale na liczbie transakcji, pokazane jest 36 tyś zwycięskich i 65 tyś stratnych scratch
Powrót do góry Go down
Kozoyeb

Kozoyeb


Liczba postów : 9425
Registration date : 28/08/2007

FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 EmptyPon 12 Paź 2009, 12:50

radko napisał:


piękny systemik, rozumiem, ze go używasz lub przetestowałeś, tylko cos mi się nie zgadza albo źle czytam wynik:
napisali, że 89% zwycięskich, 11% przegranych, ale na liczbie transakcji, pokazane jest 36 tyś zwycięskich i 65 tyś stratnych scratch

moze akurat za okres ktory sprawdzales bylo inaczej. generalnie potwierdzam ten wynik w REALU ! (w testach też)
Powrót do góry Go down
Sponsored content





FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/   FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/ - Page 8 Empty

Powrót do góry Go down
 
FOREX /PAŹDZIERNIK 2009/
Powrót do góry 
Strona 8 z 16Idź do strony : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Next
 Similar topics
-
» forex październik 2011
» FOREX LISTOPAD 2009
» FOREX GRUDZIEŃ 2009
» UFO - 25.09.2007
» FOREX MAJ 2011

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Waluty - FOREX-
Skocz do: