Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO - 03.11.2010

Go down 
+50
Jones
loko
sonny
predictive analytics
karnak
sinuee
play
Laik
Bartek
myśliwyl
Vasyl
Vegas
gumbas
Jastrząb
EX
jj
robi
Nadaje ze Stronia
franco
dex
przemak
busia
artystax
Aligator
fishemade
SYLWESTER
north-south
GROOBY2
Damian
thorgall
Dave
Reser
Alicja_B
Kozoyeb
kydo
nomad
Małolat
milew
fabularasa
ROGER
barany
Cris
IronFX
adepcik2
forex
Rmir
delphia
kaczor
Diablo
inwestor
54 posters
Idź do strony : 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Next
AutorWiadomość
inwestor

inwestor


Liczba postów : 27849
Location :
Registration date : 30/08/2007

UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 EmptyPon 01 Lis 2010, 22:55

UFO - UNIWERSYTET FUTURES I OPCJI
/kontrakty-futures, indeksy-indexes, opcje-options, akcje-shares/


REGULAMIN
1. Cykl dyskusyjny UFO - UNIWERSYTET FUTURES I OPCJI jest dostępny w trybie odczytu dla wszystkich użytkowników, zarówno zarejestrowanych jak i gości.
Dostęp edycyjny posiadają użytkownicy zarejestrowani.
2. W założonym wątku piszemy od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora /zgodnie z datą wątku/.
3. Na weekend będzie zakładany wątek z datą soboty.
4. Tematem przewodnim forum są instrumenty pochodne oraz akcje polskiego rynku kapitałowego, a także inne tematy dotyczące rynków kapitałowych.
Miejscem dyskusji tematów nieprzystających do tematu głównego jest Hyde park.
5. Na forum obowiązuje zakaz wklejania obrazków i innych materiałów nie związanych z tematyką główną (patrz pkt. 4).
Od godz. 22:00 do zamknięcia wątku oraz w weekendy dopuszcza się luźniejszą formę dyskusji.
6. Na forum obowiązuje pisanie pod jednym nickiem pod groźbą ujawnienia użytkownika występującego pod wieloma wcieleniami.
Dopuszcza się pisanie pod kilkoma nickami pod warunkiem ujawnienia przez użytkownika wszystkich swoich tożsamości w podpisie (stopce).
7. Przytaczając obcy komentarz staraj się podać źródło.
8. Na forum obowiązuje szeroko pojęta kultura wymiany poglądów.
9. Użytkownik forum powinien po sesji podać swoje nastawienie do rynku przez głosowanie na subforum.
WOU - Wskaźnik Optymizmu Uniwersytetu
10. Zabrania się wklejania linków zawierających treści chronione prawem autorskim.


SPRAWY REGULUJĄCE
ZASADY INTERWENCJI MODERATORA
1. Za nieprzestrzeganie regulaminu przez użytkowników moderator ma prawo:
- upomnieć: pisemnie, żółtą lub czerwoną kartką
- wnioskować o czasowe lub bezterminowe wykluczenie użytkownika
2. Moderator ma obowiązek usunąć treści wszelkiego rodzaju wymienione jako niedopuszczalne w regulaminie lub usunąć cały post. W przypadku usunięcia tekstu lub posta moderator wypisuje odpowiednią adnotację.
3. Konto użytkownika, który przez 183 dni nie logował się zostanie usunięte.
4. W przypadku wyjątkowo rażącego i uporczywego łamania regulaminu konto użytkownika może zostać usunięte karnie.

Korzystanie z forum oznacza akceptacje regulaminu publikowanego w wątkach UFO oraz postanowień zawartych w komunikatach administracyjnych.


Problemy rejestracyjne prosimy zgłaszać w zakładce FAQ & PUPA temat
Zapytaj Admina
Opis podstawowych problemów rejestracyjnych i funkcji forum znajduje się pod linkiem
https://ufoforum.forumotion.com/faq-pupa-f5/forum


Za linię merytoryczna odpowiadają moderatorzy
busia, Dave, infinan, inwestor, Jastrząb, Liber Grizzli Abaci


Administrator do spraw technicznych: chudy mis

karmimy pajacyka
www.pajacyk.pl

UFO - 03.11.2010 Ostrzezeniefw20cdmpekao

bij szwagra bij szwagra bij szwagra bij szwagra bij szwagra bij szwagra bij szwagra bij szwagra bij szwagra bij szwagra bij szwagra bij szwagra

https://ufoforum.forumotion.com/programowanie-mql-f27/automat-do-zwalczania-szwagrow-t1758.htm
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 EmptySro 03 Lis 2010, 00:31

uno
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 EmptySro 03 Lis 2010, 00:32

Pierwszy wejdzie zatem we wrota niebieskie a dzxiewice beda Cie witac szeroko usmiechnietymi lonami
Powrót do góry Go down
delphia
U F O A N A L I T Y K
U F O       A N A L I T Y K



Liczba postów : 15716
Age : 51
Location : Warszawa
Registration date : 29/01/2008

UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 EmptySro 03 Lis 2010, 00:35

Cytat :

adepcik2 napisał:

ps. w ZZ (sprawdzilem przed chwila) jedynym warunkiem dla c jest dlugosc > 0,7 b

Wave-c must move, even if only slightly, beyond the end of wave-a - Neely (5-23)

druga sprawa to fala b nie może przekroczyć 61,8% zniesienia a a w tym przypadku wyszła nawet ponad szczyt

są tez warunki dotyczące zniesienia poprzedniego impulsu przez falę a a także dotyczące fali b

Musiałem sięgnąć na półkę po Neely`ego aby zacytować Very Happy
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 EmptySro 03 Lis 2010, 00:37

kaczor napisał:
Pierwszy wejdzie zatem we wrota niebieskie a dzxiewice beda Cie witac szeroko usmiechnietymi lonami

nie ma juz dziewic Laughing

edek mi sie podoba płaska korekta on mi sie widzi 1,42, ale to raczej moje chciejstwo stop podnosze na spory zysk Very Happy
Powrót do góry Go down
delphia
U F O A N A L I T Y K
U F O       A N A L I T Y K



Liczba postów : 15716
Age : 51
Location : Warszawa
Registration date : 29/01/2008

UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 EmptySro 03 Lis 2010, 00:41

podnieta Amerykanów może wynikać z rosnącej przewagi Republikanów

http://edition.cnn.com/2010/POLITICS/11/02/election.main/index.html?hpt=T1

http://abcnews.go.com/



Ostatnio zmieniony przez delphia dnia Sro 03 Lis 2010, 00:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Rmir

Rmir


Liczba postów : 9895
Registration date : 28/08/2007

UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 EmptySro 03 Lis 2010, 00:42

KRT napisał:
kaczor napisał:
Pierwszy wejdzie zatem we wrota niebieskie a dzxiewice beda Cie witac szeroko usmiechnietymi lonami

nie ma juz dziewic Laughing

edek mi sie podoba płaska korekta on mi sie widzi 1,42, ale to raczej moje chciejstwo stop podnosze na spory zysk Very Happy

najpierw niech przejdą 1,4050 i wtedy..

Powrót do góry Go down
Rmir

Rmir


Liczba postów : 9895
Registration date : 28/08/2007

UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 EmptySro 03 Lis 2010, 00:42

ciekawie wygląda goldzik..
Powrót do góry Go down
forex
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
forex


Liczba postów : 5321
Location : Kraków
Registration date : 29/08/2007

UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 EmptySro 03 Lis 2010, 00:46

delphia napisał:
podnieta Amerykanów może wynikać z rosnącej przewagi Republikanów

http://edition.cnn.com/2010/POLITICS/11/02/election.main/index.html?hpt=T1

http://abcnews.go.com/
Przewaga Demokratow stanowilaby rownie dobry powod do korby. wariat

Taka jest Ameryka! lol!
Powrót do góry Go down
adepcik2

adepcik2


Liczba postów : 1974
Registration date : 08/11/2008

UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 EmptySro 03 Lis 2010, 00:51

delphia napisał:
Cytat :

adepcik2 napisał:

ps. w ZZ (sprawdzilem przed chwila) jedynym warunkiem dla c jest dlugosc > 0,7 b

Wave-c must move, even if only slightly, beyond the end of wave-a - Neely (5-23)

druga sprawa to fala b nie może przekroczyć 61,8% zniesienia a a w tym przypadku wyszła nawet ponad szczyt

są tez warunki dotyczące zniesienia poprzedniego impulsu przez falę a a także dotyczące fali b

Musiałem sięgnąć na półkę po Neely`ego aby zacytować Very Happy

skoro must...ja opieralem sie na takiej uproszczonej wersji, gdzie zebrane sa wszyskie strukture impulsowe, korekcyjne...

tak naprawde, mozliwosci oznaczenia tej korekty jest kilka, ktoras z nich must refer to the rules Smile

jeszcze kilka godzin i zobaczymy, co w trawie piszczy...
Powrót do góry Go down
delphia
U F O A N A L I T Y K
U F O       A N A L I T Y K



Liczba postów : 15716
Age : 51
Location : Warszawa
Registration date : 29/01/2008

UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 EmptySro 03 Lis 2010, 00:55

forex napisał:
delphia napisał:
podnieta Amerykanów może wynikać z rosnącej przewagi Republikanów

http://edition.cnn.com/2010/POLITICS/11/02/election.main/index.html?hpt=T1

http://abcnews.go.com/
Przewaga Demokratow stanowilaby rownie dobry powod do korby. wariat

Taka jest Ameryka! lol!

racja - a już na pewno anale znajdą powód i nam o tym napiszą Smile


pora lulu - kolorowych Sleep dla wszystkich
Powrót do góry Go down
IronFX
Sys Trader
Sys Trader
IronFX


Liczba postów : 9659
Age : 55
Location : Wawa/Lublin
Registration date : 11/10/2007

UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 EmptySro 03 Lis 2010, 07:36

dzien dobry !

chyba ciut wyzej bedzie z rana. wczorajsze zamkneicie bylo dobrym punktem do rozladunku lub przeladunku na L.
Baran brawo !!!
Powrót do góry Go down
Cris

Cris


Liczba postów : 6430
Location : WY
Registration date : 29/08/2007

UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 EmptySro 03 Lis 2010, 07:38

forex napisał:
delphia napisał:
podnieta Amerykanów może wynikać z rosnącej przewagi Republikanów

http://edition.cnn.com/2010/POLITICS/11/02/election.main/index.html?hpt=T1

http://abcnews.go.com/
Przewaga Demokratow stanowilaby rownie dobry powod do korby. wariat

Taka jest Ameryka! lol!

Jak wybory są udane to $ powinien się umacniać i znowu mamy zagwozdkę.
Powrót do góry Go down
IronFX
Sys Trader
Sys Trader
IronFX


Liczba postów : 9659
Age : 55
Location : Wawa/Lublin
Registration date : 11/10/2007

UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 EmptySro 03 Lis 2010, 07:41

Klasyczna strategia inwestycyjna musi składać się z 5 elementów. Każdy z nich jest niezbędny:



1. Metoda otwarcia pozycji
2. Metoda zamknięcia pozycji zyskiem
3. Metoda zamknięcia pozycji z ograniczeniem straty
4. Określenie wielkości pozycji
5. Konsekwencja w realizacji strategii (p 1..3)



Kolejność nie wynika z ich rzeczywistej ważności. Raczej z ważności w oczach początkujących traderów.

Powiem szczerze, że widziałem na żywo w akcji niejednego inwestora. Wielu też opowiadało mi o swoich działaniach i efektach. Zresztą, co tu dużo mówić. Kiedyś przecież sam byłem w takiej sytuacji. Wnioski które się nasuwają nie są budujące. Przeanalizuję po kolei powyższe punkty.
Zobacz, jak ma się rzeczywistość do wymaganych zasad.



1. Metoda otwarcia pozycji - wszyscy inwestorzy

Każdy inwestor ma metodę zajmowania pozycji. Jeżeli nie ma, to nie inwestuje, a tylko się przygląda. Jedni mają proste. Inni bardziej skomplikowane. Jednak już na tym etapie można zaobserwować co najmniej 2 typy emocjonalne. Jedni szukają super metody na wyłapanie dużego ruchu, na start na szczytach lub dołkach. Drudzy szukają maksymalnej pewności, że ich przewidywania są trafne. To z kolei najczęściej skutkuje opóźnieniami. Jest to cena oczekiwania na potwierdzenia.



2. Metoda zamknięcia pozycji z zyskiem – około 9 na 10 inwestorów

Formacje, poziomy cenowe itp. określają przewidywany zasięg ruchu. Bardzo wielu inwestorów liczy zyski już w momencie prognozowania zachowań wykresu. Nie mówię, że nie powinno się przewidywać zasięgów. Jednak jak zobaczysz dalej, gdy nie spełnisz dalszych warunków może to mieć zgubny wpływ na transakcję.



3. Metoda zamknięcia pozycji z ograniczeniem straty - raczej już tylko co 3 inwestor

Zaczynają się schody. Inwestorzy zatrzymani na wizji zysku (p. 2) wpadają w pułapkę potwierdzenia własnej racji. Przecież ich metoda jest niezwykle skuteczna. Mają już obliczone ile zarobią. Może nawet wiedzą już na co przeznaczą ten zysk? Nawet jeżeli rynek nie kieruje się zgodnie z ich prognozą – czekają. Czekają aż udowodni się ich racja. Aż udowodni się, że jednak dobrze prognozowali.
Dodatkowym problemem jest zasada ochrony. Stop bliski, czy daleki? Stały, czy ruchomy? A jak ruchomy, to wyliczany z czegoś (np ze zmienności), czy podążający? Wiele pytań. Chociaż sama potrzeba ich zadania powoduje, że jesteś wśród 33% inwestorów. Zmierzasz w dobrym kierunku.



4. Określenie wielkości pozycji - co 10 inwestor. I to nie koniecznie ci sami co w p.3

Z relacji inwestorów z którymi rozmawiałem – wielkość pozycji to jakiś horror. Podstawowe pytanie. Czemu mam kupić za 3000, skoro mam do dyspozycji 10000?

Większość inwestorów ładuje w rynek 100% środków bo uważa, że mają one zarabiać. Nawet jeżeli lokują mniej, najczęściej nie wynika to z wyliczeń i założeń. Wynika to ze strachu i z zarządzaniem kapitałem nie ma nic wspólnego.



Ale czy naprawdę znajdzie się ktoś, kto po zastanowieniu nie będzie widział różnicy między inwestycją gdzie do poziomu stop jest 7% straty a inwestycją gdzie do poziomu stop jest 23%? Nie zada sobie pytania jak to pogodzić z zakładaną maksymalną stratą na jednej transakcji w wysokości np. 5%?

Otóż większość rzeczywiście sobie tych pytań nie zadaje, lub robi to zbyt późno. Nie do wiary. To są przecież ich własne pieniądze. Jedyne co przychodzi mi do głowy to to, że kłania się tu pułapka potwierdzenia własnej racji, kłania się tu również brak umiejętności, aby sobie z tymi pytaniami poradzić. Po co je więc zadawać.



5. Konsekwencja w realizacji strategii – od 4 do 7 na 100 inwestorów!

Najbardziej niedoceniany element. Niczym szara eminencja rządzi decyzjami i się nie ujawnia. Niszczy kapitał czasem już przy zajmowaniu pozycji. Wiara w przeczucia, łapanie pędzących pociągów, łapanie spadających noży, wyliczanie na podstawie wykresu "ach, ile można było zarobić".

Potem już jest tylko gorzej. Zamiast zaczekać na sygnał metody, inwestor za szybko zamyka zyskowną pozycję (bo się bał, bo nie wierzył). Z kolei przy stracie rodzi się w nim ta wiara i odwaga. Nie zamyka na stopie, bo przecież zaraz odrobi. Kiedy zajmuje pozycję wiara przeradza się w pewność wygranej (bo robi z zarabiania hazard). Inwestuje znacznie więcej niż pozwala metoda. Jest pewien, że ma właśnie swój moment. Zapomina tylko, że szczęście z giełdą nie mają nic wspólnego. Raczej zamiast gwiazdą będzie jedynie krótko świecącą petardą.


Czy jeszcze dziwi Cię, że na giełdzie zarabia
tylko 5%-10% inwestorów?

http://vantharpwpolsce.pl/o-czym-uczy-van-tharp-okiem-inwestora/#more-77
Powrót do góry Go down
barany
MISZCZ
MISZCZ
barany


Liczba postów : 19198
Location : Bóg YHWH
Registration date : 07/09/2007

UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 EmptySro 03 Lis 2010, 07:46

Idziemy na 3000
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 EmptySro 03 Lis 2010, 07:47

Sztukmistrz z Lublina napisał:
dzien dobry !

chyba ciut wyzej bedzie z rana. wczorajsze zamkneicie bylo dobrym punktem do rozladunku lub przeladunku na L.
Baran brawo !!!

a nie mowilem ze przy wybiciu dostaniesz w pape, cale szczescie ze punktowo to to jest wielkie G.wiec strata nic nieznaczaca


http://www.tvn24.pl/-1,1680660,0,1,fiskus-czyha-na-ukryte-dochody,wiadomosc.html jajks - ludzie brac kredyty bo inaczej bedzie wdupe Laughing
Powrót do góry Go down
ROGER




Liczba postów : 2199
Age : 46
Location : Zachodnio - Pomorskie
Registration date : 26/06/2009

UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 EmptySro 03 Lis 2010, 07:54

Sztukmistrz z Lublina napisał:
Klasyczna strategia inwestycyjna musi składać się z 5 elementów. Każdy z nich jest niezbędny:



1. Metoda otwarcia pozycji
2. Metoda zamknięcia pozycji zyskiem
3. Metoda zamknięcia pozycji z ograniczeniem straty
4. Określenie wielkości pozycji
5. Konsekwencja w realizacji strategii (p 1..3)



Kolejność nie wynika z ich rzeczywistej ważności. Raczej z ważności w oczach początkujących traderów.

Powiem szczerze, że widziałem na żywo w akcji niejednego inwestora. Wielu też opowiadało mi o swoich działaniach i efektach. Zresztą, co tu dużo mówić. Kiedyś przecież sam byłem w takiej sytuacji. Wnioski które się nasuwają nie są budujące. Przeanalizuję po kolei powyższe punkty.
Zobacz, jak ma się rzeczywistość do wymaganych zasad.



1. Metoda otwarcia pozycji - wszyscy inwestorzy

Każdy inwestor ma metodę zajmowania pozycji. Jeżeli nie ma, to nie inwestuje, a tylko się przygląda. Jedni mają proste. Inni bardziej skomplikowane. Jednak już na tym etapie można zaobserwować co najmniej 2 typy emocjonalne. Jedni szukają super metody na wyłapanie dużego ruchu, na start na szczytach lub dołkach. Drudzy szukają maksymalnej pewności, że ich przewidywania są trafne. To z kolei najczęściej skutkuje opóźnieniami. Jest to cena oczekiwania na potwierdzenia.



2. Metoda zamknięcia pozycji z zyskiem – około 9 na 10 inwestorów

Formacje, poziomy cenowe itp. określają przewidywany zasięg ruchu. Bardzo wielu inwestorów liczy zyski już w momencie prognozowania zachowań wykresu. Nie mówię, że nie powinno się przewidywać zasięgów. Jednak jak zobaczysz dalej, gdy nie spełnisz dalszych warunków może to mieć zgubny wpływ na transakcję.



3. Metoda zamknięcia pozycji z ograniczeniem straty - raczej już tylko co 3 inwestor

Zaczynają się schody. Inwestorzy zatrzymani na wizji zysku (p. 2) wpadają w pułapkę potwierdzenia własnej racji. Przecież ich metoda jest niezwykle skuteczna. Mają już obliczone ile zarobią. Może nawet wiedzą już na co przeznaczą ten zysk? Nawet jeżeli rynek nie kieruje się zgodnie z ich prognozą – czekają. Czekają aż udowodni się ich racja. Aż udowodni się, że jednak dobrze prognozowali.
Dodatkowym problemem jest zasada ochrony. Stop bliski, czy daleki? Stały, czy ruchomy? A jak ruchomy, to wyliczany z czegoś (np ze zmienności), czy podążający? Wiele pytań. Chociaż sama potrzeba ich zadania powoduje, że jesteś wśród 33% inwestorów. Zmierzasz w dobrym kierunku.



4. Określenie wielkości pozycji - co 10 inwestor. I to nie koniecznie ci sami co w p.3

Z relacji inwestorów z którymi rozmawiałem – wielkość pozycji to jakiś horror. Podstawowe pytanie. Czemu mam kupić za 3000, skoro mam do dyspozycji 10000?

Większość inwestorów ładuje w rynek 100% środków bo uważa, że mają one zarabiać. Nawet jeżeli lokują mniej, najczęściej nie wynika to z wyliczeń i założeń. Wynika to ze strachu i z zarządzaniem kapitałem nie ma nic wspólnego.



Ale czy naprawdę znajdzie się ktoś, kto po zastanowieniu nie będzie widział różnicy między inwestycją gdzie do poziomu stop jest 7% straty a inwestycją gdzie do poziomu stop jest 23%? Nie zada sobie pytania jak to pogodzić z zakładaną maksymalną stratą na jednej transakcji w wysokości np. 5%?

Otóż większość rzeczywiście sobie tych pytań nie zadaje, lub robi to zbyt późno. Nie do wiary. To są przecież ich własne pieniądze. Jedyne co przychodzi mi do głowy to to, że kłania się tu pułapka potwierdzenia własnej racji, kłania się tu również brak umiejętności, aby sobie z tymi pytaniami poradzić. Po co je więc zadawać.



5. Konsekwencja w realizacji strategii – od 4 do 7 na 100 inwestorów!

Najbardziej niedoceniany element. Niczym szara eminencja rządzi decyzjami i się nie ujawnia. Niszczy kapitał czasem już przy zajmowaniu pozycji. Wiara w przeczucia, łapanie pędzących pociągów, łapanie spadających noży, wyliczanie na podstawie wykresu "ach, ile można było zarobić".

Potem już jest tylko gorzej. Zamiast zaczekać na sygnał metody, inwestor za szybko zamyka zyskowną pozycję (bo się bał, bo nie wierzył). Z kolei przy stracie rodzi się w nim ta wiara i odwaga. Nie zamyka na stopie, bo przecież zaraz odrobi. Kiedy zajmuje pozycję wiara przeradza się w pewność wygranej (bo robi z zarabiania hazard). Inwestuje znacznie więcej niż pozwala metoda. Jest pewien, że ma właśnie swój moment. Zapomina tylko, że szczęście z giełdą nie mają nic wspólnego. Raczej zamiast gwiazdą będzie jedynie krótko świecącą petardą.


Czy jeszcze dziwi Cię, że na giełdzie zarabia
tylko 5%-10% inwestorów?

http://vantharpwpolsce.pl/o-czym-uczy-van-tharp-okiem-inwestora/#more-77

UFO - 03.11.2010 767691 UFO - 03.11.2010 767691 UFO - 03.11.2010 767691 UFO - 03.11.2010 767691 UFO - 03.11.2010 767691 UFO - 03.11.2010 767691
Powrót do góry Go down
http://mobilne.pl
fabularasa

fabularasa


Liczba postów : 4588
Location : Bydgoszcz
Registration date : 03/06/2008

UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 EmptySro 03 Lis 2010, 07:55

pij mleko będziesz wielki (czyt kaleką)

http://korwin-mikke.pl/ameryka_lacinska/zobacz/choruja_po_spozyciu_panstwowego_mleka/31610
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 EmptySro 03 Lis 2010, 07:57

ROGER napisał:
Sztukmistrz z Lublina napisał:
http://vantharpwpolsce.pl/o-czym-uczy-van-tharp-okiem-inwestora/#more-77

UFO - 03.11.2010 767691 UFO - 03.11.2010 767691 UFO - 03.11.2010 767691 UFO - 03.11.2010 767691 UFO - 03.11.2010 767691 UFO - 03.11.2010 767691

przeciez te same teksty tu sie walkuje, wielkie mi odkrycie
Powrót do góry Go down
IronFX
Sys Trader
Sys Trader
IronFX


Liczba postów : 9659
Age : 55
Location : Wawa/Lublin
Registration date : 11/10/2007

UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 EmptySro 03 Lis 2010, 07:58

KRT napisał:
Sztukmistrz z Lublina napisał:
dzien dobry !

chyba ciut wyzej bedzie z rana. wczorajsze zamkneicie bylo dobrym punktem do rozladunku lub przeladunku na L.
Baran brawo !!!

a nie mowilem ze przy wybiciu dostaniesz w pape, cale szczescie ze punktowo to to jest wielkie G.wiec strata nic nieznaczaca


http://www.tvn24.pl/-1,1680660,0,1,fiskus-czyha-na-ukryte-dochody,wiadomosc.html jajks - ludzie brac kredyty bo inaczej bedzie wdupe Laughing

widzisz tylko ze ja pogrywajac na wejscie sysytemu w DD zyskalem premie ponad 300 punktowa, wiec oddanie 30 punktow mnie nie boli.

UFO - 03.11.2010 Ddwar

wczoraj ladowalem S miedzy 70 a 75, na fix zredukowalem 2/3 po 94.

ale z wybiciem to raczej nie mielismy doczynienia....
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 EmptySro 03 Lis 2010, 08:00

Sztukmistrz z Lublina napisał:
KRT napisał:
Sztukmistrz z Lublina napisał:
dzien dobry !

chyba ciut wyzej bedzie z rana. wczorajsze zamkneicie bylo dobrym punktem do rozladunku lub przeladunku na L.
Baran brawo !!!

a nie mowilem ze przy wybiciu dostaniesz w pape, cale szczescie ze punktowo to to jest wielkie G.wiec strata nic nieznaczaca


http://www.tvn24.pl/-1,1680660,0,1,fiskus-czyha-na-ukryte-dochody,wiadomosc.html jajks - ludzie brac kredyty bo inaczej bedzie wdupe Laughing

widzisz tylko ze ja pogrywajac na wejscie sysytemu w DD zyskalem premie ponad 300 punktowa, wiec oddanie 30 punktow mnie nie boli.

UFO - 03.11.2010 Ddwar

wczoraj ladowalem S miedzy 70 a 75, na fix zredukowalem 2/3 po 94.

ale z wybiciem to raczej nie mielismy doczynienia....

dlatego dopisalem ze miales szczescie bo pkt malo straciles, ale przy duzej zmiennosci dostalbys baty, dotego dochodzi element emocji i walisz pozycje wiekszą od wczesniej zakladanej
Powrót do góry Go down
ROGER




Liczba postów : 2199
Age : 46
Location : Zachodnio - Pomorskie
Registration date : 26/06/2009

UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 EmptySro 03 Lis 2010, 08:02

KRT napisał:
ROGER napisał:
Sztukmistrz z Lublina napisał:
http://vantharpwpolsce.pl/o-czym-uczy-van-tharp-okiem-inwestora/#more-77

UFO - 03.11.2010 767691 UFO - 03.11.2010 767691 UFO - 03.11.2010 767691 UFO - 03.11.2010 767691 UFO - 03.11.2010 767691 UFO - 03.11.2010 767691

przeciez te same teksty tu sie walkuje, wielkie mi odkrycie
ale tu są zgryźliwe najczęściej jak ten wyżej
a tam był pięknie opisany początek Twojej kariery
Powrót do góry Go down
http://mobilne.pl
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 EmptySro 03 Lis 2010, 08:06

ROGER napisał:
KRT napisał:
ROGER napisał:
Sztukmistrz z Lublina napisał:
http://vantharpwpolsce.pl/o-czym-uczy-van-tharp-okiem-inwestora/#more-77

UFO - 03.11.2010 767691 UFO - 03.11.2010 767691 UFO - 03.11.2010 767691 UFO - 03.11.2010 767691 UFO - 03.11.2010 767691 UFO - 03.11.2010 767691

przeciez te same teksty tu sie walkuje, wielkie mi odkrycie
ale tu są zgryźliwe najczęściej jak ten wyżej
a tam był pięknie opisany początek Twojej kariery

prawdziwy treiding to pot, łzy, wyklinanie a na koncu wyciaganie wniosków mnie bardziej to pasuje, niz rzeczy ktore dawno wiem ale ubrane w ladne slowka.
Powrót do góry Go down
ROGER




Liczba postów : 2199
Age : 46
Location : Zachodnio - Pomorskie
Registration date : 26/06/2009

UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 EmptySro 03 Lis 2010, 08:13

KRT napisał:
ROGER napisał:
KRT napisał:
ROGER napisał:
Sztukmistrz z Lublina napisał:
http://vantharpwpolsce.pl/o-czym-uczy-van-tharp-okiem-inwestora/#more-77

UFO - 03.11.2010 767691 UFO - 03.11.2010 767691 UFO - 03.11.2010 767691 UFO - 03.11.2010 767691 UFO - 03.11.2010 767691 UFO - 03.11.2010 767691

przeciez te same teksty tu sie walkuje, wielkie mi odkrycie
ale tu są zgryźliwe najczęściej jak ten wyżej
a tam był pięknie opisany początek Twojej kariery

prawdziwy treiding to pot, łzy, wyklinanie a na koncu wyciaganie wniosków mnie bardziej to pasuje, niz rzeczy ktore dawno wiem ale ubrane w ladne slowka.
teraz to Ty pięknie powiedziałeś ...
Powrót do góry Go down
http://mobilne.pl
milew




Liczba postów : 734
Age : 50
Location : Suwałki
Registration date : 22/09/2010

UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 EmptySro 03 Lis 2010, 08:15

Rejczak na dziś

Aktualny sygnał: 2010-11-03, Odwrócić na krótką wtedy, gdy kurs spadnie 28 pkt. od kursu otwarcia.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 EmptySro 03 Lis 2010, 08:17

barany napisał:
Idziemy na 3000

pewnie ze idziemy Very Happy Very Happy
właśnie wróciłeś z 2000
to teraz mozna smialo 3000 zaliczyć


drabinka na dzisiaj

ponad 2710 dobieram S - co 5 pkt(wczoraj weszły po 680,690i 700)
ponizej 2640 redukuje nadwyżki S - co 10 pkt

ostatnie s zamykam po 1675

Powrót do góry Go down
Małolat

Małolat


Liczba postów : 12631
Age : 38
Location : Krosno
Registration date : 29/08/2007

UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 EmptySro 03 Lis 2010, 08:20

ROGER napisał:
KRT napisał:
ROGER napisał:
KRT napisał:
ROGER napisał:
Sztukmistrz z Lublina napisał:
http://vantharpwpolsce.pl/o-czym-uczy-van-tharp-okiem-inwestora/#more-77

UFO - 03.11.2010 767691 UFO - 03.11.2010 767691 UFO - 03.11.2010 767691 UFO - 03.11.2010 767691 UFO - 03.11.2010 767691 UFO - 03.11.2010 767691

przeciez te same teksty tu sie walkuje, wielkie mi odkrycie
ale tu są zgryźliwe najczęściej jak ten wyżej
a tam był pięknie opisany początek Twojej kariery

prawdziwy treiding to pot, łzy, wyklinanie a na koncu wyciaganie wniosków mnie bardziej to pasuje, niz rzeczy ktore dawno wiem ale ubrane w ladne slowka.
teraz to Ty pięknie powiedziałeś ...
To może KRT powinien zrobić taki kurs rabbit Wink i jeszcze z tego no jak mu tam Kiukinszaja czy jakoś tak- bogaty i bedny czy cuś geek
Powrót do góry Go down
milew




Liczba postów : 734
Age : 50
Location : Suwałki
Registration date : 22/09/2010

UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 EmptySro 03 Lis 2010, 08:21

Nie cytujcie barany, sporo ludzi ma go w ignorowanych by nie czytać tych bzdur. Smile
Powrót do góry Go down
Małolat

Małolat


Liczba postów : 12631
Age : 38
Location : Krosno
Registration date : 29/08/2007

UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 EmptySro 03 Lis 2010, 08:24

milew napisał:
Nie cytujcie barany, sporo ludzi ma go w ignorowanych by nie czytać tych bzdur. Smile
to niech sobie wsadzają też tych co Go cytują do foes ja też bym chciał dać wielu do foes , a nie moge bo mają jakieś rangi przyznane albo prowadzą jakieś peryferyjne wątki i nie da rady cyclops
A z Barania sie można chociaz pośmiać
Powrót do góry Go down
IronFX
Sys Trader
Sys Trader
IronFX


Liczba postów : 9659
Age : 55
Location : Wawa/Lublin
Registration date : 11/10/2007

UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 EmptySro 03 Lis 2010, 08:25

KRT napisał:
Sztukmistrz z Lublina napisał:
KRT napisał:
Sztukmistrz z Lublina napisał:
dzien dobry !

chyba ciut wyzej bedzie z rana. wczorajsze zamkneicie bylo dobrym punktem do rozladunku lub przeladunku na L.
Baran brawo !!!

a nie mowilem ze przy wybiciu dostaniesz w pape, cale szczescie ze punktowo to to jest wielkie G.wiec strata nic nieznaczaca


http://www.tvn24.pl/-1,1680660,0,1,fiskus-czyha-na-ukryte-dochody,wiadomosc.html jajks - ludzie brac kredyty bo inaczej bedzie wdupe Laughing

widzisz tylko ze ja pogrywajac na wejscie sysytemu w DD zyskalem premie ponad 300 punktowa, wiec oddanie 30 punktow mnie nie boli.

UFO - 03.11.2010 Ddwar

wczoraj ladowalem S miedzy 70 a 75, na fix zredukowalem 2/3 po 94.

ale z wybiciem to raczej nie mielismy doczynienia....

dlatego dopisalem ze miales szczescie bo pkt malo straciles, ale przy duzej zmiennosci dostalbys baty, dotego dochodzi element emocji i walisz pozycje wiekszą od wczesniej zakladanej

krt,

zobacz na screenie , dolozylem jeszcze wykres fw20 na dziennych.
DD powstaje na rynku gdzie zagrozenie takim zdarzeniem o jakim mowisz jest niewielkie.
17 sesji jestesmy w 100 punktowej konsolidacji !!!!!

z ktorej NIE MA NADAL WYBICIA

system zrobil juz 120 punktow DD, spodziewam sie ze jeszcze poglebi do 140 moze 180.
a to oznacza ze pozniej zacznie zarabiac
a to oznacza ze zmieni sie rynke
czyli np zalapie sie na ruch w ramach ktorego bedzie wybicie z konsoli 100 pkt i kontynuacja.
z analizy dd wychodzi mi ze wybicie jest bliskie ale nie bylo na nie miejsca wczoraj a i dzis tez chyba jeszcze nie

UFO - 03.11.2010 Ddwar
Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO - 03.11.2010 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.11.2010   UFO - 03.11.2010 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO - 03.11.2010
Powrót do góry 
Strona 1 z 18Idź do strony : 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Next
 Similar topics
-
» UFO - 06.01.2010
» UFO - 17.03.2010
» UFO - 21.05.2010
» UFO - 28.05.2010
» UFO - 02.07.2010

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: