Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra

IndeksIndeks  PortalePortale  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | 

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorWiadomość
IronFX
Sys Trader
Sys Trader

Liczba postów : 9659
Registration date : 11/10/2007

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Pon 25 Kwi 2011, 14:17

martin napisał:
Witam,

Mam dwa pytania:

1. Czy w XTB Trader Contest można używać automatów? Mój nie chce tam działać. Nie wiecie przypadkiem co jest zawarte w regulaminie?
2. Jeśli można używać, to dlaczego mój automat tam nie działa?

Uruchomiłem platformę poraz pierwszy, więc nie do końca jestem pewien czy dobrze wszystko robię. Ustawiłem zgodnie z instrukcją, ale zleceń nie chce wystawiać automatycznie.

Dzięki,
martin

nie mozna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
martin

Liczba postów : 281
Registration date : 26/01/2008

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Pon 25 Kwi 2011, 14:48

Mylogi napisał:
martin napisał:
Witam,

Mam dwa pytania:

1. Czy w XTB Trader Contest można używać automatów? Mój nie chce tam działać. Nie wiecie przypadkiem co jest zawarte w regulaminie?
2. Jeśli można używać, to dlaczego mój automat tam nie działa?

Uruchomiłem platformę poraz pierwszy, więc nie do końca jestem pewien czy dobrze wszystko robię. Ustawiłem zgodnie z instrukcją, ale zleceń nie chce wystawiać automatycznie.

Dzięki,
martin

nie mozna

Dzieki Mylogi, wlasnie sie zorientowalem, po tym jak zainstalowalem sobie demo i tam automat zadzialal. Pozdr.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
kaczor

Liczba postów : 19119
Registration date : 07/05/2009

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Pon 25 Kwi 2011, 16:08

poczytalem i gratuluje.Zalozylisci ewatek systemowy zeby NIE rozmawiac o systemach,bo sie boice ze wam ukradna Very Happy Monty Python by sie usmial. INna sprawa,ze mozna dac najlepszy system wikeszosci graczy a i tak nie wytrzymaja psychicznie i nie bede go odpowiednio stsoweac wiec w czym lek?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
martin

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Pon 25 Kwi 2011, 16:21

kaczor napisał:
poczytalem i gratuluje.Zalozylisci ewatek systemowy zeby NIE rozmawiac o systemach,bo sie boice ze wam ukradna Very Happy Monty Python by sie usmial. INna sprawa,ze mozna dac najlepszy system wikeszosci graczy a i tak nie wytrzymaja psychicznie i nie bede go odpowiednio stsoweac wiec w czym lek?

Ciekawe podsumowanie Smile. To może jako pierwszy Ty się odważysz? Smile Bez urazy oczywiście. Pozdr.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Jones

Liczba postów : 13205
Registration date : 15/03/2008

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Pon 25 Kwi 2011, 17:42

kaczor napisał:
tak można dac coś komuś na czym sie zarabia a on traci scratch
w watku nie chodzi o to aby dać od siebie wszystko co najlepszego sie posiada (jak ja to mówie pokazac całą dupe)
myslę że bardziej chodzi o znalezienie czegos nowego
dla mnie to niech każdy wrzuca co chce a ja może podchwycę jakąś idee i sobie rozwine albo zaadoptuje
hej

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
martin

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Pon 25 Kwi 2011, 19:33

Aktualnie posiadam dwa systemy, jeden na 15minutowych swieczkach a drugi dzienny. Zrobilem mala analize i wychodzi mi, ze gdybym otwieral pozycje tylko wtedy gdy zarowno jeden jak i drugi system da sygnal tego samego dnia to wyniki sa zaskakujaco dobre. Pytanie mam jednak: "Jak to cholerstwo polaczyc w AMI?" Ktos moglby dac jakis przyklad? Dzieki.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Jones

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Pon 25 Kwi 2011, 20:32

martin napisał:
Aktualnie posiadam dwa systemy, jeden na 15minutowych swieczkach a drugi dzienny. Zrobilem mala analize i wychodzi mi, ze gdybym otwieral pozycje tylko wtedy gdy zarowno jeden jak i drugi system da sygnal tego samego dnia to wyniki sa zaskakujaco dobre. Pytanie mam jednak: "Jak to cholerstwo polaczyc w AMI?" Ktos moglby dac jakis przyklad? Dzieki.
nie mam pojecia jak to zrobic w AMI
bardzo dobre wnioski chyba dlatego że ja mam podobne Laughing
widzisz własnie do tego zmiezamy w tym watku aby system szybki bral ochoczo pozycje zgodną z głównym trendem
powiedzmy że ja mam podobny problem generalnie chodzi o to aby w MT4 szybki system przestawiał się na only long gdy system wolny jest na eL i oczywiście analogicznie w spadkach
właśnie chodzi o to aby prawidłowo wyznaczyć ten główny trend reszta to pikuś
mozna go wyznaczyć na wyższym interwale, poziom fibo, formacja swiecowa może PKB albo cos jeszcze innego
post kaczora skłania mnie do postulatu za zamknięcia watku tylko dla chętnych i nie upubliczniania jego
takie wejście wysmianie piszących i nic nie wnoszenie do dyskusji jest zbedne tylko zasmieca watek
nawet moge go administrowac ale ostrzegam takiego poblazania jak na ogólnym to nie bedzie

Ostatnio zmieniony przez Jones dnia Pon 25 Kwi 2011, 20:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
ROGER

Liczba postów : 2199
Registration date : 26/06/2009

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Pon 25 Kwi 2011, 20:46

chłopaki nie znam sie na systemach i nie mam pojęcia o waszych perełkach
ale wiem jedno ja jestem waszą perełką
1. podaje pozycje a wy wchodzicie odwrotnie
2. jeśli wydaje się że mogę mieć rację wchodzicie tam gdzie mam stopa
3. jeśli pisze że mam dosyć i stopuje -na moją pozycję nadszedł czas
nie trza dziękować tylko czytać ufo Smile Smile

p.s.
powodzenia
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://mobilne.pl
martin

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Pon 25 Kwi 2011, 20:47

ROGER napisał:
chłopaki nie znam sie na systemach i nie mam pojęcia o waszych perełkach
ale wiem jedno ja jestem waszą perełką
1. podaje pozycje a wy wchodzicie odwrotnie
2. jeśli wydaje się że mogę mieć rację wchodzicie tam gdzie mam stopa
3. jeśli pisze że mam dosyć i stopuje -na moją pozycję nadszedł czas
nie trza dziękować tylko czytać ufo Smile Smile

p.s.
powodzenia

Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
ROGER

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Pon 25 Kwi 2011, 20:52

martin napisał:
kaczor napisał:

Ciekawe podsumowanie Smile. To może jako pierwszy Ty się odważysz? Smile Bez urazy oczywiście. Pozdr.
właśnie dawać sysia Wink
a nie dotknę nawet przez rok
zainwestuje , a za zarobione pieniążki zrobimy zlot
jak sysio straci to biorę na siebie - i tak tracę Smile
a jak sie da (bo sie nie znam ) to tak by był podgląd
oczywiście w ramach zdrowego rozsądku kwota ...

Powrót do góry Go down
kaczor

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Wto 26 Kwi 2011, 09:52

ROGER napisał:
martin napisał:
kaczor napisał:

właśnie dawać sysia Wink

Co Ci przeszkadza Rejczakiem grac?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Diablo

Liczba postów : 29006
Registration date : 30/08/2007

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Wto 26 Kwi 2011, 09:59

Jones napisał:
martin napisał:
widzisz własnie do tego zmiezamy w tym watku aby system szybki bral ochoczo pozycje zgodną z głównym trendem
powiedzmy że ja mam podobny problem generalnie chodzi o to aby w MT4 szybki system przestawiał się na only long gdy system wolny jest na eL i oczywiście analogicznie w spadkach
mozna go wyznaczyć na wyższym interwale, poziom fibo, formacja swiecowa może PKB albo cos jeszcze innego
post kaczora skłania mnie do postulatu za zamknięcia watku tylko dla chętnych i nie upubliczniania jego
takie wejście wysmianie piszących i nic nie wnoszenie do dyskusji
jest zbedne tylko zasmieca watek
nawet moge go administrowac ale ostrzegam takiego poblazania jak na ogólnym to nie bedzie

o rany ale wy mnie czasem rozbrajacie, qrwa tyle lat w tym siedze i ciągle te same teksty słysze hahaahaah
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Jones

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Wto 26 Kwi 2011, 20:15

KRT napisał:
Jones napisał:
martin napisał:
takie wejście wysmianie piszących i nic nie wnoszenie do dyskusji
jest zbedne tylko zasmieca watek

o rany ale wy mnie czasem rozbrajacie, qrwa tyle lat w tym siedze i ciągle te same teksty słysze hahaahaah
wybacz ale nie rozumiem oczywiści twój staż ni jak ma sie do mojego pewnie Ciebie to juz śmieszy a ja napisałem poważnie tak jak pomyślałem scratch
miedzy innym napisałem wątek dla chetnych a jak gościu zaśmieca to ban i tyle dobrze ze tutaj nie mam takich uprawnień bo juz byś dostał Wink
chcesz systemu proszę bardzo daj mi kogoś kto bezinteresownie bedzie przelewał moje pomysły na kod reczę ze w miesiąc masz sysia
na poczatek niech wprowadzi w system to co napisałem dwie formacje swiecowe harami i objęcie gra z odwrotkami interwał dzienny
hej

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Jones

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Wto 26 Kwi 2011, 20:22

Jones napisał:
Jones napisał:
kontynuacja wczesniejszego wykresu

scratch a dlaczemu taka cisza w watku ?
HEJ geek
oczywiście STOPem dla eS jest High tej czarnej świeczki
hej
cytuje sam siebie może ktoś się pośmieje jaki ja jestem .....
kurs nie przebił MAX więc nadal jest eS

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Jones

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Sro 27 Kwi 2011, 20:34

Jones napisał:
Jones napisał:
Jones napisał:

HEJ geek
hej
nadal eS smieszne co dobryżart

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Jones

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Sro 27 Kwi 2011, 23:27

kurcze cięzko coraz ciężej jak myslicie wyciągnę coś więcej bo ta 500 to ja zaczarowana

hej scratch

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
betonowe_buty

Liczba postów : 15196
Registration date : 02/10/2007

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Pon 02 Maj 2011, 08:29

Mam narysowane bandy (dwie linie ciagle) wg wskaznika ATR i dane np 307 szt z dziennych:

50% z zakresu kurs osiaga max/ przebija (w sumie przebicia - pionowe slupki),
40% z zakresu kurs osiaga min / przebija (w sumie przebicia - pionowe slupki),
razem bedzie 90% - kurs moze osiagnac max i min na tej samej sesji.

Teraz wielkosc przebitek ponad max/min w pps:

czy warto wg takiej statystyki lub bardziej rozbudowanej prognozowac/obliczac ryzyko/szanse ?
wg tego to wychodzi, ze lepiej grac na wybicia i stawiac odpowiedniego stopa.

Np. teraz 204 pps rozpietosci od min do max, po 102 pps na strone Smile 1.4738 / 1.4944.

Ps. po dodaniu 2 pps na dluga L wyszlo 48% zamiast 50%.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
betonowe_buty

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Wto 03 Maj 2011, 09:04

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
ROGER

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Sro 04 Maj 2011, 17:48

kaczor napisał:
ROGER napisał:
martin napisał:
kaczor napisał:

właśnie dawać sysia Wink

Co Ci przeszkadza Rejczakiem grac?
nie mam czym
dobryżart dobryżart dobryżart
Powrót do góry Go down
betonowe_buty

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Czw 05 Maj 2011, 21:04

Matrix do grania :

czyli obecnie mamy wybicie nr 17 po 2 falszywkach, antytrendowe do okolic min nr 15 - 1,4493 (wsparcie)
to czy bedzie mocne czy krotkie nie wiemy.

Z kilkunastu wybic mocnym antytrendowym okazalo sie tylko wybicie od minimum nr 5 !!!

i juz mamy prognoze !!! Laughing
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Jones

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Sob 07 Maj 2011, 15:58

Jones napisał:
Jones napisał:
Jones napisał:
Jones napisał:

HEJ geek
hej

HEJ

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Jones

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Sob 07 Maj 2011, 16:18

edek zrobił mi kuku

tzn. sam sobie zrobiłem bo zacząłem grac ręcznie nosz qm

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
betonowe_buty

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Nie 08 Maj 2011, 00:36

nowy system trendowo-wybiciowy do testow

chcialem, zeby pokazywal dodatkowo kolory swieczek konsolidacyjnych ale na razie jest troche inaczej - zmienia kolor po wybiciowej na niebieska, wybiciowe sa czarne
mozna rysowac jak proponuje Jones np doji, objecia itd.

wiadomo, ze tylko jedna linia - czerwona lub zielona oznaczaja regularny trend, punkty po obu stronach swieczki - konsola, czarny slupek wybicie (moze byc falszywe).
STOP wg zasad = minimum / maksimum konsoli / min max swieczki wybiciowej..
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Jones

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Wto 10 Maj 2011, 01:11

Jones napisał:
Jones napisał:
Jones napisał:
Jones napisał:
Jones napisał:

HEJ geek
hej

HEJ
jakis zarobek jest warto by bylo jakiegoś stopa postawić np. na 1 pkt. zarobku albo trailing scratch
tamta czarna swieczka miała mini 2894 nasze wejście powinno być niżej powiedzmy 4pkt. czyli 2890 eS

dałem w stopke rachunek żebym widział ile straciłem szlak mnie trafia powyżej 30% DD wywalam i zmieniam strategie na inna

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
IronFX
Sys Trader
Sys Trader

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Wto 10 Maj 2011, 12:56

kontynacja case zadanego przez Kozo, czyli czy mozna zrobic wskaznik trendu dla systemu.

moja koncepcja to polaczenie wielu ( pow 3 ) wskaznikow, metod ktore kazda z osoba jest niedoskonala w jedna metoda na zasadzie prostego glosownia.
np dla 4 wskaznikow mamy w rezultacie wskazania od +100 do -100 co 25

uwazam ze te skladowe powinny byc od max rozne od siebie
bazowac na czyms innym
w roznym interwale
moze byc nawet gdzies element decyzji czlowieka

sama w sobie tez powinna wykazywac szanse na pozytywna krzywa wyniku ale celem jest raczej nie gra na niej bezposrednio ale wstawienie do systemu informacji o kontekscie i ew wykorzystanie w algorytmie np do doboru zestawow parametrow.

dane z excela jakby ktos chcial sobie wkleic

data fw20 fix M1 M2 M3 M4 wynikowo
20000927 1774 -1 0 -1 1 -0,25
20001117 1649 -1 0 -1 -1 -0,75
20010124 1848 -1 1 -1 -1 -0,5
20010313 1345 -1 -1 -1 -1 -1
20011023 1206 -1 1 -1 -1 -0,5
20020626 1232 -1 -1 -1 -1 -1
20020701 1200 -1 -1 1 -1 -0,5
20021121 1207 -1 1 1 -1 0
20030613 1208 -1 1 1 1 0,5
20030630 1235 1 1 1 1 1
20040630 1715 1 1 -1 1 0,5
20050329 1965 1 -1 -1 1 0
20050630 2031 1 -1 1 1 0,5
20050711 2057 1 1 1 1 1
20060608 2765 1 -1 1 1 0,5
20060816 2988 1 1 1 1 1
20071001 3661 1 1 -1 1 0,5
20071219 3405 -1 1 -1 1 0
20080118 3033 -1 1 -1 -1 -0,5
20080121 2847 -1 -1 -1 -1 -1
20090119 1614 -1 1 -1 -1 -0,5
20090331 1519 -1 1 1 -1 0
20090415 1788 1 1 1 -1 0,5
20090904 2135 1 1 1 1 1
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
crus
Sys Trader
Sys Trader

Liczba postów : 591
Registration date : 01/10/2007

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Wto 10 Maj 2011, 15:37

Mylogi napisał:

kontynacja case zadanego przez Kozo, czyli czy mozna zrobic wskaznik trendu dla systemu.

moja koncepcja to polaczenie wielu ( pow 3 ) wskaznikow, metod ktore kazda z osoba jest niedoskonala w jedna metoda na zasadzie prostego glosownia.
np dla 4 wskaznikow mamy w rezultacie wskazania od +100 do -100 co 25

uwazam ze te skladowe powinny byc od max rozne od siebie
bazowac na czyms innym
w roznym interwale
moze byc nawet gdzies element decyzji czlowieka

sama w sobie tez powinna wykazywac szanse na pozytywna krzywa wyniku ale celem jest raczej nie gra na niej bezposrednio ale wstawienie do systemu informacji o kontekscie i ew wykorzystanie w algorytmie np do doboru zestawow parametrow.

dane z excela jakby ktos chcial sobie wkleic

bardzo fajna koncepcja sam podobna wykorzystuje i faktycznie to dziala
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
IronFX
Sys Trader
Sys Trader

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Wto 10 Maj 2011, 15:56

troche zmodyfikowalem...

pisalem wyzej ze skladowe powinny max roznic sie od siebie.

wywalilem Metoda 2 podobna do M 1
zostawielem zatem

M 1 Wig20 interwal Daily 100% systematic
M 2 Rynek US interwal Weekly 100% systematic
M 3 dane macro interwal Quartaly z udzalem w decyzji czlowieka

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
betonowe_buty

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Wto 10 Maj 2011, 19:18

Jones, jak dales metode typu "sygnal wstepny" i "potwierdzenie" to wymyslilem cos takiego:

z tego co widze to jak jest dobry sygnal to nie moze byc zanegowany kolejna swieczka wyzsza niz max spadkowej i nizsza niz min wzrostowej.
jeszcze zamkniecie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Jones

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Wto 10 Maj 2011, 19:29

Trejder ATR Player napisał:
Jones, jak dales metode typu "sygnal wstepny" i "potwierdzenie" to wymyslilem cos takiego:

z tego co widze to jak jest dobry sygnal to nie moze byc zanegowany kolejna swieczka wyzsza niz max spadkowej i nizsza niz min wzrostowej.
jeszcze zamkniecie.
o fajne i ciekawe wnioski
czyli na tym wykresie eSki powinny być zanegowane ?
to teraz tak aby za bardzo nie stracić na wejściu umieszczamy stop pomiędzy tymi sygnałami na srodku swieczki
może by była mniejsza strata na fałszywych wybiciach
co to za wykres SP500 ?
a na edku wnioski takie same
hej

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
betonowe_buty

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Wto 10 Maj 2011, 19:46

Jones napisał:

jeszcze zamkniecie.
o fajne i ciekawe wnioski
czyli na tym wykresie eSki powinny być zanegowane ?
to teraz tak aby za bardzo nie stracić na wejściu umieszczamy stop pomiędzy tymi sygnałami czyli jak podałeś na srodku swieczki może by była mniejsza strata na fałszywych wybiciach
co to za wykres SP500 ?
a na edku wnioski takie same
hej

sp500 aktualny, ostatnio bylo S pod min 1345,4, poszly dwie swiece w dol do 1324,9 i juz trend zaczal sie wypalac bo mocne odbicie
i miedzy tym stopy albo stop nad spadkowa 1357,1 tylko, ze sa problemy gdy swieczka wstepna jest dluga i wtedy za duze straty moga byc.
jeszcze byla spadkowa wczoraj z min 1334,1 - nie potwierdzona. stop musi byc bo zmiana sygnalu moglaby byc np 400 pkt wyzej.

a tu mozliwe jazdy:

jeszcze zwrocilbym uwage na zamkniecie - jesli close jest nad sygnalna przy S lub pod sygnalna przy L to wybicie slabe.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Jones

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Wto 10 Maj 2011, 20:48

tak SP500 możliwe jazdy w góre bounce

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Jones

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Wto 10 Maj 2011, 23:09

na fw20 tego nie widać ale wykres wig20 daje do zrozumienia że nasze eS coś nie bardzo

hej

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
inwestor
Admin

Liczba postów : 27849

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Sro 11 Maj 2011, 06:07

Jones napisał:
na fw20 tego nie widać ale wykres wig20 daje do zrozumienia że nasze eS coś nie bardzo

hej

Praca da ci majątek. Lenistwo fortunę.
Obłęd polega na tym, żeby powtarzać w kółko tę samą czynność, oczekując innych rezultatów.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
IronFX
Sys Trader
Sys Trader

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Sro 11 Maj 2011, 10:56

ma prosbe zeby nie komentowac sytuacji biezacej
bo to nie ma nic wspolengo z podejsciem systemowym
nie ma znaczenie zednego czy teraz spadnie czy wzrosnie i jak sie ma obecna eska przy podejsciu systemowym

podejscie systemowe oznacze ze mamy swiadomosc na czym polega nasza przewaga na rynku
i ze ma ona charakter statystyczny i nieuchronnie objawi sie odpowiednio dlugiej serii transakcji

rezultat pojedynczej biezacej transakcji jest nieistotny i nieprzewidywalny.
sygnal biezacy np L nie mowi ze teraz urosnie
tylko ze zajmujac odpowiednio dlugo pozycje L , S wg systemu po odpowiednio dlugiej serii transakcji bedziemy na plusie
i ten plus bedzie zblizony do skalkulowanej na etapie tworzenia systemu przewagi wyrazonej np wartoscia oczekiwana.
oczywiscie wynik realny bedzie pomniejszony o wspolczynnik z motta przemaqa.

kolejna sprawa to teorie, koncepcje sie SPRAWDZA
czyli majac jakis koncept przeprowadza sie wyliczenia co by bylo gdyby go zastosowac
to jest 1 weryfikacja syttemowosci
jesli cos sie nie nadaje do przeliczenia nie jest systemowe
gdyz nie moze dac przewagi o charakterze statystycznym.
moze byc jakims wsparciem do gry dyskrecjonarnej i tyle

ale watek jest o Systemach.

co do slusznosci takiego podejscia systemowego a nie ala-systemowego
swiadczy 2 miejsce Crusa w PC najdobitniej.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
betonowe_buty

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Sro 11 Maj 2011, 22:26

system to granie wg zasad

sprawdzilem zasade na wig20 - plus teraz, ze nie ma duzych luk:

sa pulapki, jeszcze jak kurs wejdzie w konsole (slup gora-dol) to jest ryzyko, ze bedzie sie bujalo 2-3 razy i dopiero wlasciwe wybicie.
po dobrym wybiciu kurs nie zawraca i leci ciagiem tworzac linie (trend).
Pomysly wzialem z UFO. Pieniadze sa na UFO Laughing
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
kozojeb

Liczba postów : 9408
Registration date : 28/08/2007

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Pią 13 Maj 2011, 13:37

brawo mylogi,
ciekawa propozycja.
ja tez nie baczac na rozwoj tej rozmowy, zbudowalem modul okreslajacy trend.
gdyby tylko trzymac sie jego wytycznych to mielibysmy taki wynik:

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
martin

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Pią 13 Maj 2011, 18:46

jeszcze zamkniecie.

Można by było dołożyć pewną rezerwę, aby uchronić się od fałszywych wybić.
Np. jeśli wyżej niż H+ jakaś liczba to dopiero L.
Taka szybka myśl.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Jastrząb

Liczba postów : 5236

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Pią 13 Maj 2011, 19:32

martin napisał:

jeszcze zamkniecie.

Można by było dołożyć pewną rezerwę, aby uchronić się od fałszywych wybić.
Np. jeśli wyżej niż H+ jakaś liczba to dopiero L.
Taka szybka myśl.

Równie dobrym filtrem okazuje się czas...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
kozojeb

Liczba postów : 9408

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Pią 13 Maj 2011, 20:02

tylko ze jak juz bedziecie pewni to kurs bedzie duzo dalej od ceny wejscia w kierunku nie premiowym...
ot, odwieczna dywagacja czy czekac az sie potwierdzi czy wchodzic w atrakcyjniejszej cenie
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Jastrząb

Liczba postów : 5236

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Pią 13 Maj 2011, 20:09

infinan napisał:
tylko ze jak juz bedziecie pewni to kurs bedzie duzo dalej od ceny wejscia w kierunku nie premiowym...
ot, odwieczna dywagacja czy czekac az sie potwierdzi czy wchodzic w atrakcyjniejszej cenie

...stracić okazję, czy pieniądze? Very Happy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
betonowe_buty

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Pią 13 Maj 2011, 20:24

Jastrząb napisał:
infinan napisał:

...stracić okazję, czy pieniądze? Very Happy

tak, czas - tylko jedna sesja (dla potwierdzenia calej swieczki) - moge sobie jeszcze rysowac opory/wsparcia kilka sesji wczesniej pomocniczo, male formacje, porownywac dlugosc swiec itp.
i min 1H dla potwierdzenia sygnalu intra. El Chupacabra w PC mowil o filtrze czasowym dla stopu itp.

Ostatnio zmieniony przez Trejder ATR Player dnia Sob 14 Maj 2011, 08:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
W stronę słońca :)

Liczba postów : 2490
Registration date : 05/07/2008

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Pią 13 Maj 2011, 20:55

stracic okazje....
kwestia taka co rozumiemy przez okazje?
Jeśli to że np. dzisiaj pomimo spadku dno nie zostało poprawione to tak. Można uznac to za okazję.
Dla mnie filtrem okazja lub nie jest mozliwość ustawienia logicznego bliskiego stopa. Dzisiaj warunek był spełniony . Problem natury psychologicznej. Koniec tygodnia co zrobią inni ? Smile
Coś za coś.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Bogdan

Liczba postów : 130
Registration date : 24/09/2010

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Sob 14 Maj 2011, 08:48

infinan napisał:
ja tez nie baczac na rozwoj tej rozmowy, zbudowalem modul okreslajacy trend.
gdyby tylko trzymac sie jego wytycznych to mielibysmy taki wynik

domyslam sie, ze jest to wynik w PLN , czy jakims cudem w pkt ? Smile jaki tam masz max DD?

dziwi mnie ze w okresie 2007-2009 nie ma progres'u.. przeciez wtedy byl zajebisty trend..

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Bogdan

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Sob 14 Maj 2011, 10:40

a tak w ogóle, to strasznie kombinujecie:)..
jak metoda / wskaznik/ model mógł przwiedziec upadek LB, i wielką wyprz jaka potem nastapila?
jaki metoda/ wskaznik/ model moze okreslic poczatek / koniec trendu dokładnie w czasie ?
To widac dopiero po fakcie, ze jakas "bańka" wlasnie pekla..
W 2007 wiekszosc spodziewala sie przesilenia (chocby po ilosci rachunków TFI) ale moment odwrotu widac po fakcie..

Mysle, ze prosta krecha czy chocby zwykla EMA wyznaczajace trend jest bardziej przydatna niz mocno skomplikowane modele..

Co do systemow.. wiadomo ze rynek w 70% znajduje sie w konsoli, reszta trend.. wg mnie najlepsze wyjscie, to posiadanie 2 systemow: "trednowego" i "konsolowego".. a poniewaz nie jestemy w stanie okreslic dokladnie w ktorym momencie sie znajdujemy - puszczenie ich obu na jednym rachunku.
Tutaj dobrze wychodzi puszczenie tego w XTB, bo dopuszcza przeciwstawne.. I nie chodzi mi o metode Micha, ale poprostu dopuszczenie posiadania roznych / przeciwstawnych pozycji na jednym rachunku.. Jezeli "trendowy" traci, zarabia "konsolowy" i odwrotnie..

Stworzenie systemu "trendowego" wydaje sie znacznie latwiejsze.. dlatego uwazam za wyzwanie wlasnie "odkrycie" konsolowego.

Mozna na podst danych historycznych, okreslic okresy konsloli, i dla tych okresów zbudowac system, ktory najlepiej sie sprawuje.

Tak wiec szukjamy nie modelu, ktory przewidzi zmiane trendu ale cos co pozwoli zarabiac w okresie palowania Smile Jak sie skonczy konsola (a moze to nastapic w kazdym momencie), zaczna zarabiac trendowe..

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Bogdan

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Sob 14 Maj 2011, 12:07

Kozo... dwa sygnały :-) :

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
karnak

Liczba postów : 13012
Registration date : 29/08/2007

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Sob 14 Maj 2011, 15:22

Bogdan napisał:
Kozo... dwa sygnały :-) :

Czy grasz na te lub temu podobne "rzadkie" (w sensie częstotliwości występowania) sygnały?
Czy da się grać kontraktami w realu takimi sygnałami?
Pytam, bo jeszcze nigdzie na forach nie spotkałem aprobaty gry instrumentami zlewarowanymi na "rzadkie" sygnały.
Czy w ogóle jest sens poszukiwania systemów na "rzadkie" sygnały?
Jakie zagrożenia niesie gra takimi systemami?
Co o tym myślicie, bo osobiście wydaje mi się to interesujące.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Bogdan

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Sob 14 Maj 2011, 16:05

re Karnak

odpowiadajac wprost: nie gram.. preferowany interwal to H1 / H4..

wklejac ten rysunek, chcialem pokazac ze nie ma co szukac skomplikowanych metod / modeli okreslających trend.

ta "rzadkosc" sygnałów, o której piszesz moze byc jednak bardzo pomocna.. bo dopóki obowiazuje eL na W1, to mozna grac w ten sposob ze szukamy okazji na korektach (h1 - d1) i podbieramy tylko L.. ryzyko ze sie pomylimy jest male, bo wystapi tylko przy zmianie trendu na W1..

ten wskaznik to oparty na ATR: Chandelier Stops (podziekowania dla Kaczora)..ale moze to byc kazdy inny, np przeciecie srednich

wiem, ze po fakcie to wszystko widac..ale jak spojrzymy na ten rysunek to w 2007-2009 obowiazywalo eS, a od 2009 obowiazuje eL.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Bogdan

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Sob 14 Maj 2011, 20:06

zrobilem pare testow..
Sys, dla ktorego zoptymalizowalem ustawienia za okres 2002-2011..
chcialem zobaczyc jak sie zachowuje "jednokierunkowo" w okresach jakie pokazalem wcpoprzednim poscie...
Puscilem na tych "uniwersalnych" ustawieniach za okres 11.2007 - 05.2011

1szy test: long&short
wynik: 2800 pkt, max DD=400 pkt

potem podziliem na 2 okresy

11.2007 - 04.2009 - gra tylko S
wynik: 2300 pkt, max DD=180 pkt

04.2009 - 05.2011- gra tylko L
wynik: 870 pkt, max DD=210 pkt

czyli 'jednokierunkowo" razem: 3170 pkt, DD=210 pkt

Wnioski:
1. Przy graniu w kierunku W1 wynik lepszy o 13% ale DD spadlo prawie o 50% !
2. W bessie lepiej sie zarabia Smile)

Tak teraz sobie mysle, ze moze sensownie jest szukac innych ustawien dla hossy i innych dla bessy ?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Jones

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Sob 14 Maj 2011, 21:03

Bogdan napisał:
zrobilem pare testow..
Sys, dla ktorego zoptymalizowalem ustawienia za okres 2002-2011..
chcialem zobaczyc jak sie zachowuje "jednokierunkowo" w okresach jakie pokazalem wcpoprzednim poscie...
Puscilem na tych "uniwersalnych" ustawieniach za okres 11.2007 - 05.2011

1szy test: long&short
wynik: 2800 pkt, max DD=400 pkt

potem podziliem na 2 okresy

11.2007 - 04.2009 - gra tylko S
wynik: 2300 pkt, max DD=180 pkt

04.2009 - 05.2011- gra tylko L
wynik: 870 pkt, max DD=210 pkt

czyli 'jednokierunkowo" razem: 3170 pkt, DD=210 pkt

Wnioski:
1. Przy graniu w kierunku W1 wynik lepszy o 13% ale DD spadlo prawie o 50% !
2. W bessie lepiej sie zarabia Smile)

Tak teraz sobie mysle, ze moze sensownie jest szukac innych ustawien dla hossy i innych dla bessy ?
może sie myle ale własnie potwierdziles moje wnioski
gra z trendem jest mniej efektywna scratch
dziwne własnie rozmawiamy ze z trendem to super i takie tam a wychodzi że nie takie super po prostu dore moze byc

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
kaczor

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Sob 14 Maj 2011, 22:02

systemy do gry w konsolach istnieją i opieraja sie na oscylatorach.W sumie to byly Pierwsze "systemy" w ogole.
re bogdan

co do roznic w hossie i bessie to trak oczywiscie jest.Tutaj Ci tego ludzie nie pwoiedza bo dusza sektrety ale atrowe systemy sa zawsze sprofilowane z wieksza czuloscia w dol (taki Ci kiedys wyslalem zreszta)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   

Powrót do góry Go down

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 7 z 10Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)
» UFO-06.01.2011 święto
» UFO - 17.08.2010
» WIRTUALNY PARKIET CHALLENGE 2009
» UFO - 26.01.2011