Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO -26-27.03.2011 weekend

Go down 
+20
barra
barany
Ryszard III
mariner
nomad
filip
kLeszcz
13Homer
zibi
przemas00
play
dead_eye
Reser
Dave
EX
delphia
Salomon Fiszman
dex
Garrett
inwestor
24 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutorWiadomość
Awa

Awa


Liczba postów : 1341
Location : Wawa
Registration date : 03/11/2008

UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -26-27.03.2011 weekend   UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 EmptyNie 27 Mar 2011, 22:08

inwestor napisał:
Młodzi - wykształceni - bez - pracy
IAR - Biznes
27 Mar 2011, 13:45


27.03.2011 (IAR) - Mają dyplomy, znają języki a pracy, mimo usilnych starań, znaleźć nie mogą.

Z danych GUS wynika, że co trzeci bezrobotny, który nie ukończył 27 lat ma dyplom szkoły wyższej.

Zdaniem Andrzeja Arendarskiego z Krajowej Izby Gospodarczej przyczyn braku pracy dla tych osób jest kilka. Wielu pracodawców obsadziło już wszystkie miejsca fachowcami po studiach. Nie bez znaczenia jest też kryzys - mówi IAR Andrzej Arendarski. Mamy spadek koniunktury i stąd mniejsze zatrudnienie - podkreśla ekonomista Innym ważnym powodem, dla którego młodzi wykształceni ludzie nie mogą znaleźć pracy jest niedopasowanie wykształcenia do potrzeb rynku pracy. Andrzej Arendarsk wyjaśnił, że uczelnie wypuszczają absolwentów, których rynek nie potrzebuje. Nie ma rozsądnego systemu, który by tym sterował. Powinien ktoś młodzieży uświadamiać, że kończąc na przykład organizację i zarządzanie pracę znaleźć będzie bardzo trudno, kończąc studia inżynierskie z zatrudnieniem problemów nie będzie - mówi ekonomista.

Zdaniem ekspertów wielu dobrze wykształconych ludzi nie mogąc znaleźć zatrudnienia w kraju będzie wyjeżdżać za granicę. Już 1 maja otwarty zostanie niemiecki rynek pracy i jak mówi Andrzej Arendarski, pokusa będzie duża. Gwarancja pracy i wyższe zarobki przyciągną wchodzących w dorosłe życie ludzi, którzy tutaj nie znajdują szans na zatrudnienie.

W Niemczech na brak rąk do pracy skarży się 70 procent przedsiębiorstw. Patryk Węski z Wrocławia mówi, że jego koledzy po dobrych studiach i bez pracy już pakują walizki. Zwłaszcza, że w Polsce bezrobocie rośnie. Z danych GUS wynika, że w lutym stopa bezrobocia wyniosła 13,2 procent wobec 13 procent w styczniu. W końcu lutego w urzędach pracy zarejestrowanych było ponad 2 miliony 150 tysięcy bezrobotnych.

hmm, być może mają zbyt wysokie oczekiwania, albo są w niewłasciwym miejscu do obecnego czasu ?
generalnie uważam, że problem nie istnieje jeżeli ktoś mający właściwe wykształcenie jest we właściwym miejscu - czyli szuka pracy - tam gdzie jest praca,
Polacy maja idiotyczne przywiązanie do "swojego" miejsca - i czasami na tym polega problem, praca jest ale w "Gdzieś" a on chce być w swoim "Tu" i tu szuka pracy, której - tu nie ma Sad


Ostatnio zmieniony przez Awa dnia Nie 27 Mar 2011, 22:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
inwestor

inwestor


Liczba postów : 27849
Location :
Registration date : 30/08/2007

UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -26-27.03.2011 weekend   UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 EmptyNie 27 Mar 2011, 22:12

Awa napisał:
OpTiOn TrAdEr napisał:
Słuchajcie, jaka może być przyczyna tego, że mi się sama wyłączyła różnicówka 40A na ogrzewacz przepływowy? Nie było mnie cały dzień w domu, wsio gawno było off, zasilanie nie zostało odcięte bo jest czas na qchenkach ale ogrzewacz wody sam się wyłączył Shocked Co dziwne, dioda kontrolna na ogrzewaczu gdy wróciłem była off (ciepła woda sie nie załączała) ale różnicówka w pozycji ON - dopiero jak ją "przeresetowałem" to zaskoczyło. O so kaman? Pierwszy raz takie coś mi sie wydarzyło.

Kot niczego nie ruszał.
zdarzają się skoki napięcia, niestety dostawa prądu nie zawsze jest w stałej wartości, swego czasu miałam notorycznie takie akcje ale na 25A,
- chociaż 40A - to duzo i powinno być stabilnie

Wyłączniki różnicowoprądowe chronią domowników przed porażeniem prądem elektrycznym. W uproszczeniu można powiedzieć, że wyłączają zasilanie obwodu (przerywają dopływ prądu), gdy nastąpi upływ prądu do ziemi. Dzieje się tak np. gdy ktoś dotknie przedmiotu znajdującego się pod napięciem (uszkodzonego urządzenia elektrycznego, przewodu z uszkodzoną izolacją) albo gdy na uziemionej obudowie uszkodzonego urządzenia pojawia się napięcie (jeśli prąd będzie duży, to zadziałają także wyłączniki nadprądowe). Wyłączniki różnicowoprądowe mogą zadziałać (wyłączyć obwód) także przy dużej wilgotności w pomieszczeniu (woda dobry przewodnik).

Każdy wyłącznik różnicowoprądowy ma określoną czułość – zadziała dopiero wówczas, gdy prąd różnicowy (upływu) przekroczy charakterystyczną dla niego wartość. W domach jednorodzinnych stosuje się głównie wyłączniki wysokoczułe – do 30 mA.

Uwaga! Sprawność działania wyłącznika różnicowoprądowego należy sprawdzać przynajmniej raz w miesiącu za pomocą znajdującego się na nim przycisku "test".

Ponadto zabezpieczenie całej instalacji domowej (wszystkich obwodów) tylko jednym wyłącznikiem nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo jedno uszkodzenie pozbawia prądu cały dom.
Powrót do góry Go down
Awa

Awa


Liczba postów : 1341
Location : Wawa
Registration date : 03/11/2008

UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -26-27.03.2011 weekend   UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 EmptyNie 27 Mar 2011, 22:17

inwestor napisał:
Awa napisał:
OpTiOn TrAdEr napisał:
Słuchajcie, jaka może być przyczyna tego, że mi się sama wyłączyła różnicówka 40A na ogrzewacz przepływowy? Nie było mnie cały dzień w domu, wsio gawno było off, zasilanie nie zostało odcięte bo jest czas na qchenkach ale ogrzewacz wody sam się wyłączył Shocked Co dziwne, dioda kontrolna na ogrzewaczu gdy wróciłem była off (ciepła woda sie nie załączała) ale różnicówka w pozycji ON - dopiero jak ją "przeresetowałem" to zaskoczyło. O so kaman? Pierwszy raz takie coś mi sie wydarzyło.

Kot niczego nie ruszał.
zdarzają się skoki napięcia, niestety dostawa prądu nie zawsze jest w stałej wartości, swego czasu miałam notorycznie takie akcje ale na 25A,
- chociaż 40A - to duzo i powinno być stabilnie

Wyłączniki różnicowoprądowe chronią domowników przed porażeniem prądem elektrycznym. W uproszczeniu można powiedzieć, że wyłączają zasilanie obwodu (przerywają dopływ prądu), gdy nastąpi upływ prądu do ziemi. Dzieje się tak np. gdy ktoś dotknie przedmiotu znajdującego się pod napięciem (uszkodzonego urządzenia elektrycznego, przewodu z uszkodzoną izolacją) albo gdy na uziemionej obudowie uszkodzonego urządzenia pojawia się napięcie (jeśli prąd będzie duży, to zadziałają także wyłączniki nadprądowe). Wyłączniki różnicowoprądowe mogą zadziałać (wyłączyć obwód) także przy dużej wilgotności w pomieszczeniu (woda dobry przewodnik).

Każdy wyłącznik różnicowoprądowy ma określoną czułość – zadziała dopiero wówczas, gdy prąd różnicowy (upływu) przekroczy charakterystyczną dla niego wartość. W domach jednorodzinnych stosuje się głównie wyłączniki wysokoczułe – do 30 mA.

Uwaga! Sprawność działania wyłącznika różnicowoprądowego należy sprawdzać przynajmniej raz w miesiącu za pomocą znajdującego się na nim przycisku "test".

Ponadto zabezpieczenie całej instalacji domowej (wszystkich obwodów) tylko jednym wyłącznikiem nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo jedno uszkodzenie pozbawia prądu cały dom.
wow, elektryk - poddaję się,
ale wiem, że jakby co - to do Ciebie Smile
Powrót do góry Go down
delphia
U F O A N A L I T Y K
U F O       A N A L I T Y K



Liczba postów : 15716
Age : 51
Location : Warszawa
Registration date : 29/01/2008

UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -26-27.03.2011 weekend   UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 EmptyNie 27 Mar 2011, 22:22

Awa napisał:

Polacy maja idiotyczne przywiązanie do "swojego" miejsca - i czasami na tym polega problem, praca jest ale w "Gdzieś" a on chce być w swoim "Tu" i tu szuka pracy, której - tu nie ma Sad

polemizowałbym Smile najlepszym dowodem skala emigracji zarobkowej która była/jest udziałem głównie młodych ludzi. Podobnie migracja do aglomeracji miejskich - widać to nie tylko w Warszawie (słynne już LLU) ale także w innych większych miastach. Ja sam zostałem wiele lat temu w Warszawie po ukończeniu studiów i siedzę do dziś (choć czasami chętnie bym to rzucił w diabły)
Powrót do góry Go down
Awa

Awa


Liczba postów : 1341
Location : Wawa
Registration date : 03/11/2008

UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -26-27.03.2011 weekend   UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 EmptyNie 27 Mar 2011, 22:24

nomad napisał:
Awa napisał:
nomad napisał:

no co ty Awa - w życiu nie wklejał bym tu mojej kobiety, raczej tak zamieściłem jako wiosenny kwiatuszek, ale tak mimochodem widać, że babka z klasą to może zużywać niezłą prezesową pensję na miesiąc, no ale ludzie przecież tracą głowy dla takich lub innych Very Happy

ha, ha, ha - to dobrze, bo bywam krytyczna Smile a ona - piersi ma niezłe, ale cała reszta juz się rozsypuje Sad
p.s. w naturze, nie "kosztuje" zbyt wiele i nawet pensja urzędnika - to dosyć lol!

ty to masz oko ja nie zauważam wielu detali Very Happy

hmm, ma się to "oko"
sport - wiele wyostrza lol!
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -26-27.03.2011 weekend   UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 EmptyNie 27 Mar 2011, 22:33

inwestor napisał:
Awa napisał:
OpTiOn TrAdEr napisał:
Słuchajcie, jaka może być przyczyna tego, że mi się sama wyłączyła różnicówka 40A na ogrzewacz przepływowy? Nie było mnie cały dzień w domu, wsio gawno było off, zasilanie nie zostało odcięte bo jest czas na qchenkach ale ogrzewacz wody sam się wyłączył Shocked Co dziwne, dioda kontrolna na ogrzewaczu gdy wróciłem była off (ciepła woda sie nie załączała) ale różnicówka w pozycji ON - dopiero jak ją "przeresetowałem" to zaskoczyło. O so kaman? Pierwszy raz takie coś mi sie wydarzyło.

Kot niczego nie ruszał.
zdarzają się skoki napięcia, niestety dostawa prądu nie zawsze jest w stałej wartości, swego czasu miałam notorycznie takie akcje ale na 25A,
- chociaż 40A - to duzo i powinno być stabilnie

Wyłączniki różnicowoprądowe chronią domowników przed porażeniem prądem elektrycznym. W uproszczeniu można powiedzieć, że wyłączają zasilanie obwodu (przerywają dopływ prądu), gdy nastąpi upływ prądu do ziemi. Dzieje się tak np. gdy ktoś dotknie przedmiotu znajdującego się pod napięciem (uszkodzonego urządzenia elektrycznego, przewodu z uszkodzoną izolacją) albo gdy na uziemionej obudowie uszkodzonego urządzenia pojawia się napięcie (jeśli prąd będzie duży, to zadziałają także wyłączniki nadprądowe). Wyłączniki różnicowoprądowe mogą zadziałać (wyłączyć obwód) także przy dużej wilgotności w pomieszczeniu (woda dobry przewodnik).

Każdy wyłącznik różnicowoprądowy ma określoną czułość – zadziała dopiero wówczas, gdy prąd różnicowy (upływu) przekroczy charakterystyczną dla niego wartość. W domach jednorodzinnych stosuje się głównie wyłączniki wysokoczułe – do 30 mA.

Uwaga! Sprawność działania wyłącznika różnicowoprądowego należy sprawdzać przynajmniej raz w miesiącu za pomocą znajdującego się na nim przycisku "test".

Ponadto zabezpieczenie całej instalacji domowej (wszystkich obwodów) tylko jednym wyłącznikiem nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo jedno uszkodzenie pozbawia prądu cały dom.
opcjoner pewnie ma trój fazową 40A / 30mA
30mA to czułość zadziałania
40A to chyba oznaczenie jaki prąd może przepłynąć
scratch dobrze ?
chyba lepiej poradzić co ma zrobić bo gdzieś ma upływność prądu
może niech włączy ten ogrzewacz na maksa jak wyskoczy ponownie to z nim coś nie tak
alb róznicówka do bani
ciekawe czy jeszcze inne bezpieczniki nie wyskoczyły ?
hej


Ostatnio zmieniony przez Jones dnia Nie 27 Mar 2011, 22:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Awa

Awa


Liczba postów : 1341
Location : Wawa
Registration date : 03/11/2008

UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -26-27.03.2011 weekend   UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 EmptyNie 27 Mar 2011, 22:34

delphia napisał:
Awa napisał:

Polacy maja idiotyczne przywiązanie do "swojego" miejsca - i czasami na tym polega problem, praca jest ale w "Gdzieś" a on chce być w swoim "Tu" i tu szuka pracy, której - tu nie ma Sad

polemizowałbym Smile najlepszym dowodem skala emigracji zarobkowej która była/jest udziałem głównie młodych ludzi. Podobnie migracja do aglomeracji miejskich - widać to nie tylko w Warszawie (słynne już LLU) ale także w innych większych miastach. Ja sam zostałem wiele lat temu w Warszawie po ukończeniu studiów i siedzę do dziś (choć czasami chętnie bym to rzucił w diabły)

ale generalnie ludzie są przywiązani do "swoich" miejsc - i nawet im się nie dziwię, taka nasza natura Smile
ludzie są różni, zalezy od sytuacji - jak traktujesz to ambicjonalnie - to zmieniasz,
jak nie trzeba - wracaja do siebie, bo zycie w nowym środowisku, bez bliskich i przyjaciół - moze być ciężkie, znam przypadki gdy ludzie rezygnowali z dobrej pracy w wawie - bo mieli dosyć: anonimowości, braku bliskich, wyobcowania - i rozumiem to,
rozumiem też - że jak masz perspektywę powrotu do nieciekawych miejsc - wybierasz to co fajniejsze Smile

p.s. nie akceptuję tylko - gdy ktoś zostaje w wawie, a potem "gdera"; że wstrętna, okropna, beznadziejna i nawet podatki woli płacić tam gdzie od 10-20 lat nie mieszka, bo w wawie jest zawsze "tymczasowo" Sad
Powrót do góry Go down
nomad

nomad


Liczba postów : 21004
Location : Narewka
Registration date : 20/01/2008

UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -26-27.03.2011 weekend   UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 EmptyNie 27 Mar 2011, 22:39

edzio będzie obrona na niebieskiej

UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 925851
Powrót do góry Go down
delphia
U F O A N A L I T Y K
U F O       A N A L I T Y K



Liczba postów : 15716
Age : 51
Location : Warszawa
Registration date : 29/01/2008

UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -26-27.03.2011 weekend   UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 EmptyNie 27 Mar 2011, 22:52

Awa napisał:
delphia napisał:
Awa napisał:

Polacy maja idiotyczne przywiązanie do "swojego" miejsca - i czasami na tym polega problem, praca jest ale w "Gdzieś" a on chce być w swoim "Tu" i tu szuka pracy, której - tu nie ma Sad

polemizowałbym Smile najlepszym dowodem skala emigracji zarobkowej która była/jest udziałem głównie młodych ludzi. Podobnie migracja do aglomeracji miejskich - widać to nie tylko w Warszawie (słynne już LLU) ale także w innych większych miastach. Ja sam zostałem wiele lat temu w Warszawie po ukończeniu studiów i siedzę do dziś (choć czasami chętnie bym to rzucił w diabły)

ale generalnie ludzie są przywiązani do "swoich" miejsc - i nawet im się nie dziwię, taka nasza natura Smile
ludzie są różni, zalezy od sytuacji - jak traktujesz to ambicjonalnie - to zmieniasz,
jak nie trzeba - wracaja do siebie, bo zycie w nowym środowisku, bez bliskich i przyjaciół - moze być ciężkie, znam przypadki gdy ludzie rezygnowali z dobrej pracy w wawie - bo mieli dosyć: anonimowości, braku bliskich, wyobcowania - i rozumiem to,
rozumiem też - że jak masz perspektywę powrotu do nieciekawych miejsc - wybierasz to co fajniejsze Smile

p.s. nie akceptuję tylko - gdy ktoś zostaje w wawie, a potem "gdera"; że wstrętna, okropna, beznadziejna i nawet podatki woli płacić tam gdzie od 10-20 lat nie mieszka, bo w wawie jest zawsze "tymczasowo" Sad

nie wiem w jakiej branży "robisz" Awa ale w moim otoczeniu większość zmienia pracę często (co 3-4 lata albo i częściej). Z różnych powodów zresztą. A są to ludzie zarówno spoza jak i rodowici Warszawiacy.

Wg mnie powodem dla którego mamy taki a nie inny obraz na rynku pracy jest niedopasowanie wykształcenia do potrzeb stawianych przez rynek. Większość ludzi w teorii (a na pewno ich mniemaniu) jest overskilled. Po kiego grzyba komuś pracownik znający dwa języki i mający magistra do pracy w centrum obsługi klienta albo w okienku bankowym i wielu innych miejscach? A pracodawcy taki warunek stawiają wiedząc że młoty w kuźni magistrów i "licencjatów" kują nieustannie....
Pamiętam że gdy w czasach gdy wygrał Kwaśniewski i do władzy wróciła SdRP rozpoczęła się owa szalona "produkcja". Pamiętam tez że JKM opisywał wówczas jakie będą jej konsekwencje - drastyczny spadek poziomu nauczania i nadprodukcja niedouczonych magistrów sfrustrowanych tym że nie zarabiają tyle ile wg nich powinni. Klimat dla narastania ruchów lewackich jak Czerwone Brygady ....
Powrót do góry Go down
Awa

Awa


Liczba postów : 1341
Location : Wawa
Registration date : 03/11/2008

UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -26-27.03.2011 weekend   UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 EmptyNie 27 Mar 2011, 23:03

delphia napisał:

nie wiem w jakiej branży "robisz" Awa ale w moim otoczeniu większość zmienia pracę często (co 3-4 lata albo i częściej). Z różnych powodów zresztą. A są to ludzie zarówno spoza jak i rodowici Warszawiacy.

Wg mnie powodem dla którego mamy taki a nie inny obraz na rynku pracy jest niedopasowanie wykształcenia do potrzeb stawianych przez rynek. Większość ludzi w teorii (a na pewno ich mniemaniu) jest overskilled. Po kiego grzyba komuś pracownik znający dwa języki i mający magistra do pracy w centrum obsługi klienta albo w okienku bankowym i wielu innych miejscach? A pracodawcy taki warunek stawiają wiedząc że młoty w kuźni magistrów i "licencjatów" kują nieustannie....
Pamiętam że gdy w czasach gdy wygrał Kwaśniewski i do władzy wróciła SdRP rozpoczęła się owa szalona "produkcja". Pamiętam tez że JKM opisywał wówczas jakie będą jej konsekwencje - drastyczny spadek poziomu nauczania i nadprodukcja niedouczonych magistrów sfrustrowanych tym że nie zarabiają tyle ile wg nich powinni. Klimat dla narastania ruchów lewackich jak Czerwone Brygady ....

hmm, masz rację - pracuję w specyficznej branży Smile mało tu rotacji, aczkolwiek oczywiście też są,
raczej wymaga się języków, wiedzy i znajomości branży - i w zasadzie młodego człowieka czekają 3 lata terminowania zanim wybierze sobie "specjalność" zawodową, w której będzie się rozwijał i robił karierę,
i chyba masz rację - nie powinnam się wypowiadać o ogólnym rynku pracy Sad
Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -26-27.03.2011 weekend   UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 EmptyNie 27 Mar 2011, 23:09

Awa napisał:
dex napisał:


Jedna sprawa to czy działali w zmowie i okłamywali że to była "pomyłka maklera".
Druga to czy wolno jest puścić powiedzmy 2000 eS PKC i zaraz puścić 4000 eL PKC.

Pierwsze, czyli kłamstwo, powinno być karane.
Drugie, tzn duże, szybkie zlecenia, powinno być legalne bo to jest gra gdzie celem jest dymanko innych.

odpowiem;
a) na rynku zdarza się wiele błędów, bo ludzie są tylko ludźmi, działają na sprzętach, które zawsze mogą być zawodne,
generalnie - jesli błąd jest naprawdę błędem - tak naprawdę nie czyni spustoszenia na rynku, w jego naprawę zaangażowanych jest wtedy masę ludzi i generalnie bez większych szkód dla rynku udaje się wszystko wyprostować,
b) w tym wypadku - wykorzystano "niedbalstwo" w biurze, w wyniku którego nie wprowadzono właściwych procedur - czyli działanie celowe, bo rolą maklera/asystenta maklera jest przestrzeganie obowiązujących zasad w ramach ochrony rynku i inwestorów, a nie wykorzystywanie "burdelu" we własnym biurze - i to działanie jest bardzo naganne,
c) można wystawić każde zlecenie jeżeli masz na niego pokrycie i nie nosi znamion próby manipulacji rynkiem - wbrew pozorom, łatwo jest odróżnić czy chcesz manipulować kursem czy tylko zmieniłes zdanie co do swojej pozycji - zmiana zdania jest ok Smile


Zupełnie nie rozumiesz Awa.
Na rynku nie ma błędów typu pomylenie zlecenia 4 a 4000 kontraktów PKC,
takie rzeczy się nie zdarzają. To nie było niedbalstwo.
Cała akcja była przeprowadzona celowo, tylko niełatwo jest to udowodnić w sądzie.

Po pierwsze pani Alicja miała na rachunku wystarczająco aby otworzyć 4000 koni - a to raczej rzadkość Smile
Po drugie system maklerski został wcześniej zmodyfikowany,
bo w żadnym BM nie da się puścić tyle koni PKC w jednym zleceniu i zazwyczaj 500 jest limitem.

Co nie zmienia mojego zdania, że nie powinno być w prawie giełdowym czegoś takiego jak "manipulacja kursem".
Każdy manipuluje kursem i to w większym stopniu niż mu się wydaje.

Pojedyncze zlecenie choćby 1 kontraktu zgodnie z efektem motyla zmienia całkowicie przyszłe zachowanie rynku.

Powrót do góry Go down
delphia
U F O A N A L I T Y K
U F O       A N A L I T Y K



Liczba postów : 15716
Age : 51
Location : Warszawa
Registration date : 29/01/2008

UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -26-27.03.2011 weekend   UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 EmptyNie 27 Mar 2011, 23:19


zanim otworzymy nowy tydzień: dla byka byłoby najprościej otworzyć luką powyżej 2728 gdzie prócz ostatnich szczytów mamy złożenie kilku zasięgów fibo . W innym przypadku mogą sie pojawić nieoczekiwane problemy.

Wybicie z trójkąta powinno dać ostrą korbę spowodowaną zamykaniem pozycji przez dużą liczbę miśków. Problem tym że wszyscy to widzą. A jak wiadomo obvious is obviously wrong. W każdym razie wyjście górą to potwierdzenie L

Powrót do góry Go down
nomad

nomad


Liczba postów : 21004
Location : Narewka
Registration date : 20/01/2008

UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -26-27.03.2011 weekend   UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 EmptyNie 27 Mar 2011, 23:24

delphia napisał:

zanim otworzymy nowy tydzień: dla byka byłoby najprościej otworzyć luką powyżej 2728 gdzie prócz ostatnich szczytów mamy złożenie kilku zasięgów fibo . W innym przypadku mogą sie pojawić nieoczekiwane problemy.

Wybicie z trójkąta powinno dać ostrą korbę spowodowaną zamykaniem pozycji przez dużą liczbę miśków. Problem tym że wszyscy to widzą. A jak wiadomo obvious is obviously wrong. W każdym razie wyjście górą to potwierdzenie L


scratch
Powrót do góry Go down
Awa

Awa


Liczba postów : 1341
Location : Wawa
Registration date : 03/11/2008

UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -26-27.03.2011 weekend   UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 EmptyNie 27 Mar 2011, 23:24

dex napisał:

Zupełnie nie rozumiesz Awa.
Na rynku nie ma błędów typu pomylenie zlecenia 4 a 4000 kontraktów PKC,
takie rzeczy się nie zdarzają. To nie było niedbalstwo.
Cała akcja była przeprowadzona celowo, tylko niełatwo jest to udowodnić w sądzie.

Po pierwsze pani Alicja miała na rachunku wystarczająco aby otworzyć 4000 koni - a to raczej rzadkość Smile
Po drugie system maklerski został wcześniej zmodyfikowany,
bo w żadnym BM nie da się puścić tyle koni PKC w jednym zleceniu i zazwyczaj 500 jest limitem.

Co nie zmienia mojego zdania, że nie powinno być w prawie giełdowym czegoś takiego jak "manipulacja kursem".
Każdy manipuluje kursem i to w większym stopniu niż mu się wydaje.

Pojedyncze zlecenie choćby 1 kontraktu zgodnie z efektem motyla zmienia całkowicie przyszłe zachowanie rynku.

sorry - to Ty nie rozumiesz Sad
a) jest dużo błędów, ale na tym polega praca wielu ludzi, by tak działać by one nie zakłociły fukncjonowania rynku, i by nikt ich nie zauważył,
b) pani Alicja - nie miała funduszy na 4 tys, koni, i przy dobrej kontroli maklerów - takie zlecenie NIGDY nie powinno wejść na rynek, ale właśnie dlatego że tej kontroli nie było - weszło na rynek i zostało zrealziowane, a co jest najbardziej naganne - to że dopuscili do tego ludzie, którzy nie powinni byli do tego dopuścić. Jednakże ponieważ mieli w tym interes i wiedzieli, jak takie zdarzenie wykorzystać - wystawili zlecenia na swoich rachunkach co by niby "przypadkowy" błąd wykorzystać. Nie bądź dzieckiem - takie rzeczy nie zdarzają się przypadkiem!!!
c) system nie był własciwie chroniony z powodu, nazwijmy to "niedbalstwa" (przeczytaj uważnie co napisałam),
d) próby manipulacjami kursami są na porzadku dziennym - dlatego jest codzienna kontrola takich działań, i są wychwytywane Sad

Powrót do góry Go down
delphia
U F O A N A L I T Y K
U F O       A N A L I T Y K



Liczba postów : 15716
Age : 51
Location : Warszawa
Registration date : 29/01/2008

UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -26-27.03.2011 weekend   UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 EmptyNie 27 Mar 2011, 23:34

nomad napisał:
delphia napisał:

zanim otworzymy nowy tydzień: dla byka byłoby najprościej otworzyć luką powyżej 2728 gdzie prócz ostatnich szczytów mamy złożenie kilku zasięgów fibo . W innym przypadku mogą sie pojawić nieoczekiwane problemy.

Wybicie z trójkąta powinno dać ostrą korbę spowodowaną zamykaniem pozycji przez dużą liczbę miśków. Problem tym że wszyscy to widzą. A jak wiadomo obvious is obviously wrong. W każdym razie wyjście górą to potwierdzenie L


scratch

2828 oczywiście
Powrót do góry Go down
Awa

Awa


Liczba postów : 1341
Location : Wawa
Registration date : 03/11/2008

UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -26-27.03.2011 weekend   UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 EmptyNie 27 Mar 2011, 23:41

delphia napisał:
nomad napisał:
delphia napisał:

zanim otworzymy nowy tydzień: dla byka byłoby najprościej otworzyć luką powyżej 2728 gdzie prócz ostatnich szczytów mamy złożenie kilku zasięgów fibo . W innym przypadku mogą sie pojawić nieoczekiwane problemy.

Wybicie z trójkąta powinno dać ostrą korbę spowodowaną zamykaniem pozycji przez dużą liczbę miśków. Problem tym że wszyscy to widzą. A jak wiadomo obvious is obviously wrong. W każdym razie wyjście górą to potwierdzenie L


scratch

2828 oczywiście

hmm, w zasadzie wybicie góra już nastapiło w piątek Smile
dla wielu przekroczenie maxa 3 -dniowego było sygnałem, a ten był na 2793 - teraz mogą dołączyć grający na dłuższy interwał, ale chyba i tam nastapiło przebicie "szybkich" sygnałow,
dobre przebicie 2827 - uruchomi kolejne stopy,
a co bedzie - zobaczymy, od dawna gramy własną "nutę" Smile
Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -26-27.03.2011 weekend   UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 EmptyNie 27 Mar 2011, 23:53

Awa napisał:
dex napisał:

Zupełnie nie rozumiesz Awa.
Na rynku nie ma błędów typu pomylenie zlecenia 4 a 4000 kontraktów PKC,
takie rzeczy się nie zdarzają. To nie było niedbalstwo.
Cała akcja była przeprowadzona celowo, tylko niełatwo jest to udowodnić w sądzie.

Po pierwsze pani Alicja miała na rachunku wystarczająco aby otworzyć 4000 koni - a to raczej rzadkość Smile
Po drugie system maklerski został wcześniej zmodyfikowany,
bo w żadnym BM nie da się puścić tyle koni PKC w jednym zleceniu i zazwyczaj 500 jest limitem.

Co nie zmienia mojego zdania, że nie powinno być w prawie giełdowym czegoś takiego jak "manipulacja kursem".
Każdy manipuluje kursem i to w większym stopniu niż mu się wydaje.

Pojedyncze zlecenie choćby 1 kontraktu zgodnie z efektem motyla zmienia całkowicie przyszłe zachowanie rynku.

sorry - to Ty nie rozumiesz Sad
a) jest dużo błędów, ale na tym polega praca wielu ludzi, by tak działać by one nie zakłociły fukncjonowania rynku, i by nikt ich nie zauważył,
b) pani Alicja - nie miała funduszy na 4 tys, koni, i przy dobrej kontroli maklerów - takie zlecenie NIGDY nie powinno wejść na rynek, ale właśnie dlatego że tej kontroli nie było - weszło na rynek i zostało zrealziowane, a co jest najbardziej naganne - to że dopuscili do tego ludzie, którzy nie powinni byli do tego dopuścić. Jednakże ponieważ mieli w tym interes i wiedzieli, jak takie zdarzenie wykorzystać - wystawili zlecenia na swoich rachunkach co by niby "przypadkowy" błąd wykorzystać. Nie bądź dzieckiem - takie rzeczy nie zdarzają się przypadkiem!!!
c) system nie był własciwie chroniony z powodu, nazwijmy to "niedbalstwa" (przeczytaj uważnie co napisałam),
d) próby manipulacjami kursami są na porzadku dziennym - dlatego jest codzienna kontrola takich działań, i są wychwytywane Sad


Awa, oni się wszyscy znali, pani Agnieszka jest krewną pana Arkadiusza,
właściciela Cagliari które zdeponowało kilka dni wcześniej 1mln $ tylko dla wykonania tego złotego strzału. Smile
Tu jest lepiej opisane:

http://www.notowany.pl/artykul/4999/afera-na-gieldzie

Dla mnie wszystko na giełdzie jest manipulacją.
O to w tym wszystkim chodzi, żeby manipulować ceną lepiej niż inni.

Jedyne co jest w tym wszystkim nieetyczne,
że Rafał G. użył nieswoich pieniędzy tylko pieniędzy BM PKO.
Gdyby zrobił to za swoje to byłoby OK, i powinni być wtedy uznani za niewinnych.
Powrót do góry Go down
Awa

Awa


Liczba postów : 1341
Location : Wawa
Registration date : 03/11/2008

UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -26-27.03.2011 weekend   UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 EmptyPon 28 Mar 2011, 00:00

dex napisał:

Awa, oni się wszyscy znali, pani Agnieszka jest krewną pana Arkadiusza,
właściciela Cagliari które zdeponowało kilka dni wcześniej 1mln $ tylko dla wykonania tego złotego strzału. Smile
Tu jest lepiej opisane:

http://www.notowany.pl/artykul/4999/afera-na-gieldzie

Dla mnie wszystko na giełdzie jest manipulacją.
O to w tym wszystkim chodzi, żeby manipulować ceną lepiej niż inni.

Jedyne co jest w tym wszystkim nieetyczne,
że Rafał G. użył nieswoich pieniędzy tylko pieniędzy BM PKO.
Gdyby zrobił to za swoje to byłoby OK, i powinni być wtedy uznani za niewinnych.

hmm, wiem, bardzo dobrze, bo znam tę historie od sekundy w której się wydarzyła Smile
i wybacz - ale dla mnie są granice "przyzwoitości" działań na rynku,
oczywiście - rynek to dążenie by każdy każdego dymanko ,
ale są nawet granice w darkroom'ie lol!

a może ja idealistka jestem scratch
Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -26-27.03.2011 weekend   UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 EmptyPon 28 Mar 2011, 00:01

delphia napisał:
nomad napisał:
delphia napisał:

zanim otworzymy nowy tydzień: dla byka byłoby najprościej otworzyć luką powyżej 2728 gdzie prócz ostatnich szczytów mamy złożenie kilku zasięgów fibo . W innym przypadku mogą sie pojawić nieoczekiwane problemy.

Wybicie z trójkąta powinno dać ostrą korbę spowodowaną zamykaniem pozycji przez dużą liczbę miśków. Problem tym że wszyscy to widzą. A jak wiadomo obvious is obviously wrong. W każdym razie wyjście górą to potwierdzenie L


scratch

2828 oczywiście

Tak, ten poziom trwale zostanie pokonany dopiero luką.
Stanie się to dopiero w okolicach 12 kwietnia.
Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -26-27.03.2011 weekend   UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 EmptyPon 28 Mar 2011, 00:27

Awa napisał:
dex napisał:

Awa, oni się wszyscy znali, pani Agnieszka jest krewną pana Arkadiusza,
właściciela Cagliari które zdeponowało kilka dni wcześniej 1mln $ tylko dla wykonania tego złotego strzału. Smile
Tu jest lepiej opisane:

http://www.notowany.pl/artykul/4999/afera-na-gieldzie

Dla mnie wszystko na giełdzie jest manipulacją.
O to w tym wszystkim chodzi, żeby manipulować ceną lepiej niż inni.

Jedyne co jest w tym wszystkim nieetyczne,
że Rafał G. użył nieswoich pieniędzy tylko pieniędzy BM PKO.
Gdyby zrobił to za swoje to byłoby OK, i powinni być wtedy uznani za niewinnych.

hmm, wiem, bardzo dobrze, bo znam tę historie od sekundy w której się wydarzyła Smile
i wybacz - ale dla mnie są granice "przyzwoitości" działań na rynku,
oczywiście - rynek to dążenie by każdy każdego dymanko ,
ale są nawet granice w darkroom'ie lol!

a może ja idealistka jestem scratch

Dla mnie to jest wolna amerykanka, ale nawet tu muszą być jakieś zasady.
I dlatego najbardziej wkurzają mnie zmiany reguł w trakcie gry, a nie takie akcje jak 4 lutego.

Niedopuszczalne było na przykład nagłe zwiększenie depo przez KDPW w czasie sesji, dzień po flashcrashu. Evil or Very Mad
Połowa misiów została zmuszona do przymusowej redukcji pozycji - nic dziwnego że tak dynamicznie odbiło.
Mimo że dopakowywałem przez cały spadek na eS to musiałem dopłacić do depo i byłem bliski bankruta! Evil or Very Mad

Gra może być najbardziej brutalna, ale jej zasady powinny być ustalone wcześniej i nie zmieniane w trakcie sesji.
A w szczególności zmiany wymaganego depozytu powinny być podawane przez KDPW przynajmniej dzień wcześniej.
Powrót do góry Go down
Awa

Awa


Liczba postów : 1341
Location : Wawa
Registration date : 03/11/2008

UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -26-27.03.2011 weekend   UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 EmptyPon 28 Mar 2011, 00:39

dex napisał:

Dla mnie to jest wolna amerykanka, ale nawet tu muszą być jakieś zasady.
I dlatego najbardziej wkurzają mnie zmiany reguł w trakcie gry, a nie takie akcje jak 4 lutego.

Niedopuszczalne było na przykład nagłe zwiększenie depo przez KDPW w czasie sesji, dzień po flashcrashu. Evil or Very Mad
Połowa misiów została zmuszona do przymusowej redukcji pozycji - nic dziwnego że tak dynamicznie odbiło.
Mimo że dopakowywałem przez cały spadek na eS to musiałem dopłacić do depo i byłem bliski bankruta! Evil or Very Mad

Gra może być najbardziej brutalna, ale jej zasady powinny być ustalone wcześniej i nie zmieniane w trakcie sesji.
A w szczególności zmiany wymaganego depozytu powinny być podawane przez KDPW przynajmniej dzień wcześniej.

to nie jest "wolna amerynkana" Smile,
zmiany depo - są przewidywalne, wystarczy śledzić na bieżąco zasady i co z tego wynika,
zasady są powszechnie upubliczniane więc nie powinny być jakąś nowością, szczególnie dla duzych graczy Smile
strona kdpw jest ogólnie dostępna; www.kdpw.pl
i dział: serwisy

p.s. która jest godzina scratch
pogubiłam sie po zmianie czasu Sad
Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -26-27.03.2011 weekend   UFO -26-27.03.2011 weekend - Page 5 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO -26-27.03.2011 weekend
Powrót do góry 
Strona 5 z 5Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: