Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO - 12.04.2011

Go down 
+32
Awa
kydo
EX
delphia
przemak
kamikaze
goldmar SYS TRADER
~:o
przemas00
tarzan
Salomon Fiszman
Dave
wredniaha
kaczor
Reser
W stronę słońca :)
dead_eye
busia
Diablo
specjalista
nomad
filip
Damian
professor
Jastrząb
Małolat
dixi
SYLWESTER
kLeszcz
dafnia
XE (brat EXa)
inwestor
36 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

WOU
=L
UFO - 12.04.2011 - Page 9 Vote_lcap58%UFO - 12.04.2011 - Page 9 Vote_rcap
 58% [ 7 ]
=0
UFO - 12.04.2011 - Page 9 Vote_lcap17%UFO - 12.04.2011 - Page 9 Vote_rcap
 17% [ 2 ]
=S
UFO - 12.04.2011 - Page 9 Vote_lcap25%UFO - 12.04.2011 - Page 9 Vote_rcap
 25% [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 12
 
Poll closed

AutorWiadomość
Awa

Awa


Liczba postów : 1341
Location : Wawa
Registration date : 03/11/2008

UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 EmptyWto 12 Kwi 2011, 21:19

odnośnie opcjonerka:
wiem, że wielu z was dziwi jego zachowanie, ale jeśli jego babka jest psychopatką (a wszystko na to wskazuje, z tego co pisze) - mogę się domyślać co przeżywa Sad
generalnie - w społeczeństwie jest ok. 1 % psychopatów,
ale w korporacjach - ta liczba wzrasta do 10% Sad

a jako pracownik korporacyjny - miałam do czynienia z takim typem, i uwierzcie - nie jest łatwo,
z jednej strony "sama słodycz, co nieba chce ci uchylić" a z drugiej "bez kija nie podchodź, bo oberwiesz zanim się obejrzysz",
cieszę się, że ten etap mam za sobą - i nigdy więcej !!!



Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 EmptyWto 12 Kwi 2011, 21:21

Jones napisał:
tak teraz juz wiem że w ECN (niby ecn) takie zlecnia nie wchodzą
teoretycznie jest lepsze Laughing + Twoja stopka geek
hej

A ja jestem troche przesadny - i kolejny testowy rachunek w am dostalem z "okraglym" numerem - pomyslalem sobie, ze ten bedzie szczesliwy - i jest Wink
Powrót do góry Go down
dead_eye

dead_eye


Liczba postów : 5365
Age : 45
Location : Z.G.
Registration date : 13/02/2008

UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 EmptyWto 12 Kwi 2011, 21:22

przemak napisał:


Zlecenia nie wchodza, bo to ecn albo "niby ecn" - czyli nie market maker tylko teoretycznie bezposredni dostep do rynku. Tak to dziala i teoretycznie jest lepsze. AM mialo kiedys edka "plus" - z piecioma po przecinku i zmiennym spreadem zwykle mniejszym niz 1pips, ale znikneli to. A mi tez dobrze odzie na zwyklym rachunku, ale jak tak, to nie bede przelewal na pro tylko zostane. W moich strategiach pips w ta czy w ta nie robi, a po co sie stresowac - tym bardziej, ze jak nie spread to prowizje Wink

tak czytam po forach i ludzie przeżywają ten ecn - jakby była różnica czy xtb czy ecn, ktoś jest dobry to wszedzie zarobi, ktoś wtapia to ecn i ekstra wykresy nie pomogą

Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 EmptyWto 12 Kwi 2011, 21:23

dead_eye napisał:
przemak napisał:


Zlecenia nie wchodza, bo to ecn albo "niby ecn" - czyli nie market maker tylko teoretycznie bezposredni dostep do rynku. Tak to dziala i teoretycznie jest lepsze. AM mialo kiedys edka "plus" - z piecioma po przecinku i zmiennym spreadem zwykle mniejszym niz 1pips, ale znikneli to. A mi tez dobrze odzie na zwyklym rachunku, ale jak tak, to nie bede przelewal na pro tylko zostane. W moich strategiach pips w ta czy w ta nie robi, a po co sie stresowac - tym bardziej, ze jak nie spread to prowizje Wink

tak czytam po forach i ludzie przeżywają ten ecn - jakby była różnica czy xtb czy ecn, ktoś jest dobry to wszedzie zarobi, ktoś wtapia to ecn i ekstra wykresy nie pomogą

Nie pamietam szczerze mowiac przypadku zebym stracil przez brokera.Wtapiajac ZAWSZE wtapiam przez wlasna glupote,chciwosc,niieuwage etc.Ludzie sie podniecaja brokerami bo nie chca sie przyznac do tego ze oni daja dupy.To broker jest zly a trader cacy:D
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 EmptyWto 12 Kwi 2011, 21:30

kaczor napisał:
dead_eye napisał:
przemak napisał:


Zlecenia nie wchodza, bo to ecn albo "niby ecn" - czyli nie market maker tylko teoretycznie bezposredni dostep do rynku. Tak to dziala i teoretycznie jest lepsze. AM mialo kiedys edka "plus" - z piecioma po przecinku i zmiennym spreadem zwykle mniejszym niz 1pips, ale znikneli to. A mi tez dobrze odzie na zwyklym rachunku, ale jak tak, to nie bede przelewal na pro tylko zostane. W moich strategiach pips w ta czy w ta nie robi, a po co sie stresowac - tym bardziej, ze jak nie spread to prowizje Wink

tak czytam po forach i ludzie przeżywają ten ecn - jakby była różnica czy xtb czy ecn, ktoś jest dobry to wszedzie zarobi, ktoś wtapia to ecn i ekstra wykresy nie pomogą

Nie pamietam szczerze mowiac przypadku zebym stracil przez brokera.Wtapiajac ZAWSZE wtapiam przez wlasna glupote,chciwosc,niieuwage etc.Ludzie sie podniecaja brokerami bo nie chca sie przyznac do tego ze oni daja dupy.To broker jest zly a trader cacy:D

Ja się nie podniecam Laughing
Nie robi mi to różnicy - ECN czy nie. Dopóki zlecenia wchodzą, jest ok., a do XTB w tej kwestii nie mogę mieć uwag.
Tylko te swapy... Rolling Eyes No i spread na niektórych parach w porównaniu do AM czy innych brokerów to katastrofa, bynajmniej nie chodzi o 1 pipsa Wink
Powrót do góry Go down
dead_eye

dead_eye


Liczba postów : 5365
Age : 45
Location : Z.G.
Registration date : 13/02/2008

UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 EmptyWto 12 Kwi 2011, 21:32

kaczor, własnie o to mi chodziło

przy okazji, moze wiesz kto teraz daje dobre ceny na hipo w euro przy LtV ok 70% ? mam kredyt ładnie teraz dobezpieczony i musze albo mój bank przycinąć aby obnizył mi marże albo zrefinansować - marże poniżej 2,0% na euro teraz są do wyciagniecia ?
Powrót do góry Go down
XE (brat EXa)

XE (brat EXa)


Liczba postów : 493
Age : 112
Registration date : 05/01/2011

UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 EmptyWto 12 Kwi 2011, 21:33

dead_eye napisał:
przemak napisał:


Zlecenia nie wchodza, bo to ecn albo "niby ecn" - czyli nie market maker tylko teoretycznie bezposredni dostep do rynku. Tak to dziala i teoretycznie jest lepsze. AM mialo kiedys edka "plus" - z piecioma po przecinku i zmiennym spreadem zwykle mniejszym niz 1pips, ale znikneli to. A mi tez dobrze odzie na zwyklym rachunku, ale jak tak, to nie bede przelewal na pro tylko zostane. W moich strategiach pips w ta czy w ta nie robi, a po co sie stresowac - tym bardziej, ze jak nie spread to prowizje Wink

tak czytam po forach i ludzie przeżywają ten ecn - jakby była różnica czy xtb czy ecn, ktoś jest dobry to wszedzie zarobi, ktoś wtapia to ecn i ekstra wykresy nie pomogą


Widocznie nie miales jeszcze do czynienia z brokerem Evil or Very Mad (mam tu na mysli utrudnianie)

Inna kwestia to taka ze ja wole trzymac pieniadze u brokera ktory moje zlecenia puszcza w rynek - sam chyba ostatnio wspominales o zabezpieczeniach pozycji u polskich brokerow MM - niz grac przeciwko brokerowi.
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 EmptyWto 12 Kwi 2011, 21:36

Ja tez od lat czytam straszne rzeczy o market makerach, i jakos ciagle czekam, az mnie to spotka... i cisza. Teoretycznie ecn nie ma mozliwosci robienia "szpilek" i czesania stopow, ale kto ich tam wie Wink
Jak widac wcale taniej nie jest (albo niewiele taniej) i IMO nie ma sie co podniecac. Jak mam gwarantowane stopy to mi wystarcza i jus Wink
Powrót do góry Go down
dead_eye

dead_eye


Liczba postów : 5365
Age : 45
Location : Z.G.
Registration date : 13/02/2008

UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 EmptyWto 12 Kwi 2011, 21:40

SlumDog napisał:

Widocznie nie miales jeszcze do czynienia z brokerem Evil or Very Mad (mam tu na mysli utrudnianie)

Inna kwestia to taka ze ja wole trzymac pieniadze u brokera ktory moje zlecenia puszcza w rynek - sam chyba ostatnio wspominales o zabezpieczeniach pozycji u polskich brokerow MM - niz grac przeciwko brokerowi.

miałem i czasem wkurzające są requoty lub chamskie danie ceny 10 pips od rynku - ale nie łudzcie się, wszędzie są, nawet na międzybanku czasem ci zrekwotują, bo cena zniknie

owszem są lepsi i gorsi, są tnący na spreadzie i punktach, tnący na zleceniach oczekujących etc. - oczywiście, że zawsze tańszy i uczciwy to lepszy i takich trzeba wybierać

mi raczej chodzi o ogólne podniecenie leszczy, że ecn to tak jakby łatwiejsza kasa Smile że teraz tracą to wina brokera, a nagle ze zmianą zaczną zarabiać
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 EmptyWto 12 Kwi 2011, 21:46

kaczor napisał:
opowiesc dla opcjonera

Mieszkalme kiedys dawno temu w nowym osiedlu na ulicy MIlej w Gdyni.Zajmowalem z siostra mieszkanie na pierwszym pietrze pod nami mieszkala rodzina wersja 2+1,ojciec matka i nastoletnia corka.Od kiedy sie wprowadzili wydawali m isie dziwni,ale ok mowilem dzien dobry i takie tam dyrdymaly az zaczely sie jaja.KOles potrafil przyjsc do mnie i zadzwonic do drzwi zeby powiedziec zebym ciszej chodzil po domu albo ciszej spuszczal wode w lazience bo ZONE BOLI GLOWA.POmyslalem sobie ze to jakis idiota,ale miarka sie przebrala kiedy kiedys SPECJALNIE odlaczyli mi prad w mieszkaniu.Nie mialem kluczyka do szafki z transformatorami i musialem wzywac pogotowie energetyczne(skasowali mnie z 50 zeta za nieuzasadnione wezwanie).
Od tego czasu wypowiedzialem im wojne.Zaczalem od skakania na skakance po 2 godziny dziennie z naciskiem na to zeby piety mocno uderzaly o podloze.Kupilem glosniki do kompa z Subwooferem a suba ustawilem na scianie pod ktora oni maja sypialnie.Nastepnym razem kiedy koles do mnie dzwonil nie otwierdalem a kiedy stal sie zbyt nachalny (dzwonil 10 minut) wyszedlem i dalem mu raz z liscia i bylo po sprawie.
Po 2 miesiacach sie wyprowadzili.
Pozniej wprowadzili sie tam mlodiz ludzie ktorzy strasznie glosno sie kochali nocami,ale lepsze to niz poijebany sasiad ktory myli mieszkanie z wlasnym domem.Inna sprawa ze sciany tam byly cienkie jak papier.Tu gdzie teraz mieszkam sasiad podobno zone napierdala a ja nic nei slysze!Woyt technologia

No to przynajmniej mogłeś zajebać wpierdol a starej prukwie schorowanej nic nie możesz zrobić bo byle gówno i zaraz policję wzywa, że bijesz bezbronną i każdy jej uwierzy a ty będziesz w dupie. To jest chujnia tej sytuacji.

Może faktycznie jak tu ktoś radził wynająć paru żuli niech jej łeb w kiblu popłuczą przez kilka minut pewnego pięknego dnia to może zmądrzeje.
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 EmptyWto 12 Kwi 2011, 21:47

kaczor napisał:
dead_eye napisał:
przemak napisał:


Zlecenia nie wchodza, bo to ecn albo "niby ecn" - czyli nie market maker tylko teoretycznie bezposredni dostep do rynku. Tak to dziala i teoretycznie jest lepsze. AM mialo kiedys edka "plus" - z piecioma po przecinku i zmiennym spreadem zwykle mniejszym niz 1pips, ale znikneli to. A mi tez dobrze odzie na zwyklym rachunku, ale jak tak, to nie bede przelewal na pro tylko zostane. W moich strategiach pips w ta czy w ta nie robi, a po co sie stresowac - tym bardziej, ze jak nie spread to prowizje Wink

tak czytam po forach i ludzie przeżywają ten ecn - jakby była różnica czy xtb czy ecn, ktoś jest dobry to wszedzie zarobi, ktoś wtapia to ecn i ekstra wykresy nie pomogą

Nie pamietam szczerze mowiac przypadku zebym stracil przez brokera.Wtapiajac ZAWSZE wtapiam przez wlasna glupote,chciwosc,niieuwage etc.Ludzie sie podniecaja brokerami bo nie chca sie przyznac do tego ze oni daja dupy.To broker jest zly a trader cacy:D
tak rozumiem
starałem sie opisać co mi nie pasowało za co zrezygnowałem na rzecz innego rachunku u tego samego brokera
moja gra opiera się między innymi na SL i TP zlecenie wchodzi automatycznie bo w pracy nie mam żadnego dostępu do netu zresztą to ma działać automatycznie
po co mi taki rachunek gdzie takie zlecenia nie wchodzą ?
za to taka moja opinia
hej




Ostatnio zmieniony przez Jones dnia Wto 12 Kwi 2011, 21:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Awa

Awa


Liczba postów : 1341
Location : Wawa
Registration date : 03/11/2008

UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 EmptyWto 12 Kwi 2011, 21:48

kaczor napisał:

Nie pamietam szczerze mowiac przypadku zebym stracil przez brokera.Wtapiajac ZAWSZE wtapiam przez wlasna glupote,chciwosc,niieuwage etc.Ludzie sie podniecaja brokerami bo nie chca sie przyznac do tego ze oni daja dupy.To broker jest zly a trader cacy:D

broker nie ma interesu w tym by oszukiwać klienta, bo bardzo dobrze żyje z prowizji Smile u niego hossa jest wtedy gdy jest ruch w interesie (czyli gdy klienci składają zlecenia),
a to są naprawdę duże pieniądze, np; kdpw za rozrachunek kontraktu bierze góra coś ok. 0,50 zł (łącznie z opłata za prowadzenie konta) + gpw ok. 0,70 zł,
a ile wy płacicie prowizji?

p.s. mogę się trochę mylić bo nie chciało mi się studiować aktualnych tabel opłat, ale uważam że generalnie nie mijam się z prawdą
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 EmptyWto 12 Kwi 2011, 21:51

Ja mysle, ze teraz, gdy hft jest ogolnie znanym faktem, kazdy, kto mysli, ze moze wyprzedzic innych powinien zrewidowac swoja strategie. W tym swietle trzeba miec plan ulozony zawczasu i go realizowac, skladajac zlecenia z odpowiednim wyprzedzeniem i nie probowac reagowac na biezaco, bo tylko wyczyszcza depo. IMO czy xtb, czy am, czy inny ecn za grube depo, wszystko jedno, i na szpilkach szwagra stopczesera mozna zarobic, jak sie da tp Wink
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 EmptyWto 12 Kwi 2011, 21:54

Jones napisał:
moja gra opiera się między innymi na SL i TP zlecenie wchodzi automatycznie bo w pracy nie mam żadnego dostępu do netu zresztą to ma działać automatycznie
po co mi taki rachunek gdzie takie zlecenia nie wchodzą ?

Co robic, tak to dziala... Zlecenia trzeba skladac dwuetapowo, najpierw otwarcie pozycji i zaraz potem sl i tp. Na zagranicznych forach generalnie chcwala ecn i narzekaja na marketmakerow, ja nie mam doswiadczen...
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 EmptyWto 12 Kwi 2011, 21:56

dead_eye napisał:
SlumDog napisał:

Widocznie nie miales jeszcze do czynienia z brokerem Evil or Very Mad (mam tu na mysli utrudnianie)

Inna kwestia to taka ze ja wole trzymac pieniadze u brokera ktory moje zlecenia puszcza w rynek - sam chyba ostatnio wspominales o zabezpieczeniach pozycji u polskich brokerow MM - niz grac przeciwko brokerowi.

miałem i czasem wkurzające są requoty lub chamskie danie ceny 10 pips od rynku - ale nie łudzcie się, wszędzie są, nawet na międzybanku czasem ci zrekwotują, bo cena zniknie

owszem są lepsi i gorsi, są tnący na spreadzie i punktach, tnący na zleceniach oczekujących etc. - oczywiście, że zawsze tańszy i uczciwy to lepszy i takich trzeba wybierać

mi raczej chodzi o ogólne podniecenie leszczy, że ecn to tak jakby łatwiejsza kasa Smile że teraz tracą to wina brokera, a nagle ze zmianą zaczną zarabiać

W momencie trzęsienia gleby w Christchurch parę miesięcy temu spread na parze AUD/NZD przez parę s sięgał 100 pejsów! Ciekawe jak wtedy ustawione stopy się zachowywały? affraid

FXCM jest brokerem ecn bez requotes. Tam się klepie zlecenie AT BEST (odpowiednik giełdowego PKC) a na tym cholernym admiralu potrafi 15 razy pytać że cena się zmieniła czy chcesz dać po lepszej tak qrwa chcę do chuja i mam ochotę wtedy rozjebać tą platformę zasraną dlatego zrezygnowałem z niej.
www.fxcm.com

Świetna platforma, zlecenia w mgnieniuoka wchodzą, zawsze można qpić/sprzedać bardzo szybka ale spready są zmienne. Zresztą ostatnio przestałem zwracać w ogóle uwagę na spready - widzę ruch to napierdalam AT BEST i da swidanja. Albo ustawiam wcześniej oczeqjące.

Admiral przy tym to jest porażka.


Ostatnio zmieniony przez OpTiOn TrAdEr dnia Wto 12 Kwi 2011, 22:01, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 EmptyWto 12 Kwi 2011, 21:58

filip napisał:
KRT napisał:
kaczor napisał:
re filip

Kwestia gustu.Cenowo wyglada Bulgaria taniej,chociaz ja akurat okolice Jeziora Zarnowieckiego cenie sobie bardziej,przede wszystkim ze wzgledu na unikalna przyrode,czystosc Piasnicy i szczupaki lapane w listopadzie pod konarami zwalonych drzew:)

a ja wole poleżeć na białym piasku, ponurkować w krystalicznej czystej wodzie i to wszystko mam w oferie szwabskiego biura turystycznego np na Seszelach.
PS Szczupak wcale nie jest dobrą rybą, mnie bynajmniej nie smakuje Laughing

jankes udaje że spada Question

mnie znowu nie rajcuja egipty, grecje,i inne tunezje i temu podobne miejsca - nie czuje tam klimatu

co do Seszeli to nie wiem bo nie bylem Smile - ale to juz raczej inny klimat niz te spedy tunezyjsko - egipskie

za to do chorwacji moglbym jezdzic co roku na 2 miechy - i to nie do jakiegos kurortu tylko do malej wioseczki z klimatem - kazdy musi znalezc cos dla siebie i wypoczywac tam gdzie sie czuje najlepiej....

Wink

ja w Croatii lubie głównie wyspy bo jest spokój, ostatni raz to byłem na Hvarze było całkiem całkiem.ale Seszele to jest to , Egipt Tunezja itp to nie dla mnie no chyba żeby jeszcze raz zobaczyc piramidy bo rzeczywiscie robią wrażenie
Powrót do góry Go down
XE (brat EXa)

XE (brat EXa)


Liczba postów : 493
Age : 112
Registration date : 05/01/2011

UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 EmptyWto 12 Kwi 2011, 22:00

dead_eye napisał:
SlumDog napisał:

Widocznie nie miales jeszcze do czynienia z brokerem Evil or Very Mad (mam tu na mysli utrudnianie)

Inna kwestia to taka ze ja wole trzymac pieniadze u brokera ktory moje zlecenia puszcza w rynek - sam chyba ostatnio wspominales o zabezpieczeniach pozycji u polskich brokerow MM - niz grac przeciwko brokerowi.

miałem i czasem wkurzające są requoty lub chamskie danie ceny 10 pips od rynku - ale nie łudzcie się, wszędzie są, nawet na międzybanku czasem ci zrekwotują, bo cena zniknie

owszem są lepsi i gorsi, są tnący na spreadzie i punktach, tnący na zleceniach oczekujących etc. - oczywiście, że zawsze tańszy i uczciwy to lepszy i takich trzeba wybierać

mi raczej chodzi o ogólne podniecenie leszczy, że ecn to tak jakby łatwiejsza kasa Smile że teraz tracą to wina brokera, a nagle ze zmianą zaczną zarabiać

Hehe - no tak, sam ecn nie daje gwarancji wygranej wiec tutaj nie ma watpliwosci.

Ale jak ktos na powaznie mysli o tym rynku to tylko ecn - a ze pojawia sie okazja na polskiego to jeszcze lepiej. MM to dla mnie jak ponzi madoffa. Orypiesz ich kiedys na kilkanascie baniek i moze pojawic sie problem z wyplata.
Chyba ze wczesniej wyczaja ze zarabiasz to beda puszczac twoje zlecenia na rynek co opozni ich wchodzenie.
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 EmptyWto 12 Kwi 2011, 22:01

Awa napisał:
broker nie ma interesu w tym by oszukiwać klienta, bo bardzo dobrze żyje z prowizji Smile

Niby tak, ale nie mozna ignorowac sygnalow plynacych od uzyszkodnikow... no i jest jeszcze moja stopka, a oczywiscie broker zarabia najwiecej na prowizjach, ale moze chce zarobic jeszcze troszke? Na zagramanicznych forach czytalem, ze oprogramowanie mt4 od strony dostawcy sygnalu jest szeroko konfigurowalne i sa rozne wtyczki pozwalajace na modyfikacje cen dla konkretnego numeru rachunku. Ja mam zawsze rownolegle real i demo (albo tylko samo demo) i ceny zasadniczo sa takie same, choc roznia sie czasem. ZLecenia oczywiscie wchodza conajmniej pipsa gorzej w realu, jak mialem slippage 3 to wchodzily 3 pipsy gorzej, teraz mam 2 i wchodza... 2 albo 1 gorzej. Ja wim, ze to nie wina brokera tylko roznicy demo/real, ale z drugiej strony jak na emo cena stoi ani drgnie a w realu na moja oferte sie zmienia? A pozycje otwieram tez w nocy, jak nic sie nie dzieje... Broker wie, kto gra automatem i najprawdopodobniej moze sie dowiedziec, jakim (jezeli jest to jakis komercyjny), i takiemu klientowi moze delikatnie modyfikowac oferty - jeden pips, nikt sie nie bedzie targowal, w granicach spreadu Wink
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 EmptyWto 12 Kwi 2011, 22:05

dead_eye napisał:
kaczor, własnie o to mi chodziło

przy okazji, moze wiesz kto teraz daje dobre ceny na hipo w euro przy LtV ok 70% ? mam kredyt ładnie teraz dobezpieczony i musze albo mój bank przycinąć aby obnizył mi marże albo zrefinansować - marże poniżej 2,0% na euro teraz są do wyciagniecia ?
DB Nord powinien dac 1,6%,ale jesli masz u nich to ciezko.Nordea moze dac z 1,7 jesli refinansowanie ale oni nie zrezygnuja z prowizji (minimum 2%).Tak samo Deutsche bank.reszta ma zlodziejskie marze,a jesli nie to dopierdola ubezpieczenie z 7%Very Happy
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 EmptyWto 12 Kwi 2011, 22:05

Ponoć XTB zdziera niemiłosiernie na swapach przez nocki.... Question

Wiem, że plułem na GFT ale oni mają oprócz par spot forex takie same FX CFDs, jest to praktycznie to samo tylko że ciut większe spready ale w zamian nie ma swapów i utrzymywanie pozycji nic nie kosztuje. Więc jeśli komuś XTB za drogie to niech się do GFT przeniesie. Tylko trzeba zrobić min 1 transakcję na miesiąc by opłaty tej qrewskiej nie pobrali.
Powrót do góry Go down
delphia
U F O A N A L I T Y K
U F O       A N A L I T Y K



Liczba postów : 15716
Age : 51
Location : Warszawa
Registration date : 29/01/2008

UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 EmptyWto 12 Kwi 2011, 22:06

W Libii nie ma efektów wsparcia rebelii z powietrza na dodatek Amerykanie się wypięli więc UE szykuje już operację naziemną oczywiście pod przykrywką misji humanitarnej

http://fakty.interia.pl/raport/rewolucja-w-krajach-islamskich/news/szwecja-zablokowala-unie-w-sprawie-libii,1623743


chciałbym zwrócić uwagę że tym razem Polska się przyłączy. A zatem tak jak poprzednio - wycofamy żołnierzy z Afganistanu (jak kiedys z Iraku) i poślemy do Libii

Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 EmptyWto 12 Kwi 2011, 22:09

Ciekawe co taka niunia przeskrobała:
http://policyjni.gazeta.pl/Policyjni/1,91152,9328690,Piekne_kobiety__ktore_zadarly_z_prawem_,,ga,,2.html
Question
Pewnie ciężko od niej nr telefonu dostać bo się boi czy przypadkiem nie policja Laughing
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 EmptyWto 12 Kwi 2011, 22:12

OpTiOn TrAdEr napisał:
Ciekawe co taka niunia przeskrobała:

Jak to, co - widac po oczach - obciela brzytwa penisa kochankowi przy samych jajach - ja bym uwazal dobryżart
Powrót do góry Go down
dead_eye

dead_eye


Liczba postów : 5365
Age : 45
Location : Z.G.
Registration date : 13/02/2008

UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 EmptyWto 12 Kwi 2011, 22:14

kaczor napisał:
dead_eye napisał:
kaczor, własnie o to mi chodziło

przy okazji, moze wiesz kto teraz daje dobre ceny na hipo w euro przy LtV ok 70% ? mam kredyt ładnie teraz dobezpieczony i musze albo mój bank przycinąć aby obnizył mi marże albo zrefinansować - marże poniżej 2,0% na euro teraz są do wyciagniecia ?
DB Nord powinien dac 1,6%,ale jesli masz u nich to ciezko.Nordea moze dac z 1,7 jesli refinansowanie ale oni nie zrezygnuja z prowizji (minimum 2%).Tak samo Deutsche bank.reszta ma zlodziejskie marze,a jesli nie to dopierdola ubezpieczenie z 7%Very Happy

to powalczymy, u austryjaka mam 2,4 tera - może do 2,0 zejdą; ale faktycznie zmiana banku ciezka, bo za wczesniejsza splate skosza, a nowy prowizje jak mowisz, musze poprzeliczac

z ubezpieczeniem niech sie bujają, wysoki wkład własny jest


Ostatnio zmieniony przez dead_eye dnia Wto 12 Kwi 2011, 22:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
malec




Liczba postów : 2077
Registration date : 14/12/2007

UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 EmptyWto 12 Kwi 2011, 22:15

SlumDog napisał:
dead_eye napisał:
przemak napisał:


Zlecenia nie wchodza, bo to ecn albo "niby ecn" - czyli nie market maker tylko teoretycznie bezposredni dostep do rynku. Tak to dziala i teoretycznie jest lepsze. AM mialo kiedys edka "plus" - z piecioma po przecinku i zmiennym spreadem zwykle mniejszym niz 1pips, ale znikneli to. A mi tez dobrze odzie na zwyklym rachunku, ale jak tak, to nie bede przelewal na pro tylko zostane. W moich strategiach pips w ta czy w ta nie robi, a po co sie stresowac - tym bardziej, ze jak nie spread to prowizje Wink

tak czytam po forach i ludzie przeżywają ten ecn - jakby była różnica czy xtb czy ecn, ktoś jest dobry to wszedzie zarobi, ktoś wtapia to ecn i ekstra wykresy nie pomogą


Widocznie nie miales jeszcze do czynienia z brokerem Evil or Very Mad (mam tu na mysli utrudnianie)

Inna kwestia to taka ze ja wole trzymac pieniadze u brokera ktory moje zlecenia puszcza w rynek - sam chyba ostatnio wspominales o zabezpieczeniach pozycji u polskich brokerow MM - niz grac przeciwko brokerowi.
mam czasami głupie wrazenie że broker tez wyprzedza moje zlecenia na pare k akcji kiedy składam zlecenie na średniakach szcgólnie kiedy widać że puściły stopy i nagle spadło
Powrót do góry Go down
Damian




Liczba postów : 7125
Location : Waw
Registration date : 28/01/2008

UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 EmptyWto 12 Kwi 2011, 22:21

dead_eye napisał:

tak czytam po forach i ludzie przeżywają ten ecn - jakby była różnica czy xtb czy ecn, ktoś jest dobry to wszedzie zarobi, ktoś wtapia to ecn i ekstra wykresy nie pomogą
zalezy kto jak gra i co potrzebuje
dla mnie platforma jaka proponuje alior jest "prawie" marzeniem, po specyfikacji sadzilem ze to ninja, niestety na stronie ninji brak brokera alior

a tu kilka szczegolow od osoby, ktora wspolpracowala przy wdrazaniu
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje/viewtopic.php?t=15364

Powrót do góry Go down
Awa

Awa


Liczba postów : 1341
Location : Wawa
Registration date : 03/11/2008

UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 EmptyWto 12 Kwi 2011, 22:30

przemak napisał:
Awa napisał:
broker nie ma interesu w tym by oszukiwać klienta, bo bardzo dobrze żyje z prowizji Smile

Niby tak, ale nie mozna ignorowac sygnalow plynacych od uzyszkodnikow... no i jest jeszcze moja stopka, a oczywiscie broker zarabia najwiecej na prowizjach, ale moze chce zarobic jeszcze troszke? Na zagramanicznych forach czytalem, ze oprogramowanie mt4 od strony dostawcy sygnalu jest szeroko konfigurowalne i sa rozne wtyczki pozwalajace na modyfikacje cen dla konkretnego numeru rachunku. Ja mam zawsze rownolegle real i demo (albo tylko samo demo) i ceny zasadniczo sa takie same, choc roznia sie czasem. ZLecenia oczywiscie wchodza conajmniej pipsa gorzej w realu, jak mialem slippage 3 to wchodzily 3 pipsy gorzej, teraz mam 2 i wchodza... 2 albo 1 gorzej. Ja wim, ze to nie wina brokera tylko roznicy demo/real, ale z drugiej strony jak na emo cena stoi ani drgnie a w realu na moja oferte sie zmienia? A pozycje otwieram tez w nocy, jak nic sie nie dzieje... Broker wie, kto gra automatem i najprawdopodobniej moze sie dowiedziec, jakim (jezeli jest to jakis komercyjny), i takiemu klientowi moze delikatnie modyfikowac oferty - jeden pips, nikt sie nie bedzie targowal, w granicach spreadu Wink
poruszyłeś ciekawy temat - ale nie skomentuje go, bo brak mi doswiadczenia,
teoretycznie - bardzo prawdopodobne, ale nie mam osobistych refleksji w tym temacie Sad
Powrót do góry Go down
Awa

Awa


Liczba postów : 1341
Location : Wawa
Registration date : 03/11/2008

UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 EmptyWto 12 Kwi 2011, 22:35

Damian napisał:
dead_eye napisał:

tak czytam po forach i ludzie przeżywają ten ecn - jakby była różnica czy xtb czy ecn, ktoś jest dobry to wszedzie zarobi, ktoś wtapia to ecn i ekstra wykresy nie pomogą
zalezy kto jak gra i co potrzebuje
dla mnie platforma jaka proponuje alior jest "prawie" marzeniem, po specyfikacji sadzilem ze to ninja, niestety na stronie ninji brak brokera alior

a tu kilka szczegolow od osoby, ktora wspolpracowala przy wdrazaniu
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje/viewtopic.php?t=15364


jestem w aliorze Smile pasuje mi połaczenie zwykłego rachunku bankowego z brokerskim,
mają "smaczki" których nie miałam w bos'iu - generalnie jestem zadowolona Smile
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 EmptyWto 12 Kwi 2011, 22:39

SOCIAL LENDING Laughing - jak to sie ładnie nazywa a jest dla totalnych frajerów

http://www.stocktrader.pl/2009/07/rezygnacja-z-social-lending/
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 EmptyWto 12 Kwi 2011, 22:44

dead_eye napisał:
kaczor napisał:
dead_eye napisał:
kaczor, własnie o to mi chodziło

przy okazji, moze wiesz kto teraz daje dobre ceny na hipo w euro przy LtV ok 70% ? mam kredyt ładnie teraz dobezpieczony i musze albo mój bank przycinąć aby obnizył mi marże albo zrefinansować - marże poniżej 2,0% na euro teraz są do wyciagniecia ?
DB Nord powinien dac 1,6%,ale jesli masz u nich to ciezko.Nordea moze dac z 1,7 jesli refinansowanie ale oni nie zrezygnuja z prowizji (minimum 2%).Tak samo Deutsche bank.reszta ma zlodziejskie marze,a jesli nie to dopierdola ubezpieczenie z 7%Very Happy

to powalczymy, u austryjaka mam 2,4 tera - może do 2,0 zejdą; ale faktycznie zmiana banku ciezka, bo za wczesniejsza splate skosza, a nowy prowizje jak mowisz, musze poprzeliczac

z ubezpieczeniem niech sie bujają, wysoki wkład własny jest
Wczesniejsza splata to i tak maly koszt w porownaniu z zyskiem na odsetkach jezeli obnizysz marze z 2,4 na 1,6.Pracujesz w bankowosci to wez kalkulator i policz co sie oplaca zaden problem;) DB Nord prowizji nie pobiera,ale z nimi ciezko jest wybrzydzaja czesto na nieruchomosci etc
Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 12.04.2011   UFO - 12.04.2011 - Page 9 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO - 12.04.2011
Powrót do góry 
Strona 9 z 9Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 Similar topics
-
» UFO - 10.02.2011
» UFO - 22.02.2011
» UFO - 11.03.2011
» UFO - 30.03.2011
» UFO - 26.05.2011

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: