Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Aplikacja do tworzenia i zarządzania portfelem

Go down 
AutorWiadomość
adaqus




Liczba postów : 1
Registration date : 22/10/2011

Aplikacja do tworzenia i zarządzania portfelem Empty
PisanieTemat: Aplikacja do tworzenia i zarządzania portfelem   Aplikacja do tworzenia i zarządzania portfelem EmptySob 22 Paź 2011, 11:54

Witam:)

Jak wiadomo analiza poszczególnych spółek jest pracochłonna i zarządzanie portfelem, jego aktualizowanie jest uciążliwe. Starałem się znaleźć jakieś narzędzia, które by to jakoś ułatwiły. I takie narzędzia są (skanery fundamentalne w niektórych serwisach), ale to nie jest to. Nie chronią one od błędów, chociażby takich jak pominięcie któregoś z ulubionych wskaźników. Nie nakładają też żadnych ram na sposób wyciągania wniosków. Nie pomagają także w trzymaniu się swoich postanowień, takich jak okres inwestycji.

Z zawodu jestem programistą i wymyśliłem sobie stworzenie aplikacji, która zawierałaby np. takie elementy:

1. Generator 'kandydującego' portfela inwestycyjnego, wyszukujący najlepsze spółki pod względem określonych wskaźników i ustalający proporcje akcji w portfelu. Taki portfel byłby podstawą do zainteresowania się konkretnymi spółkami lub nawet do konkretnych zakupów.
2. Aktualizacja portfela - generowanie nowego portfela i obliczanie różnic ze starym, czego efektem byłaby lista transakcji do wykonania, np.: sprzedaj 100 akcji X, dokup 150 akcji Y, sprzedaj wszystkie akcje Z.
3. 'Ręczne' tworzenie własnego portfela - całkowicie własnoręczne dobieranie spółek do portfela i ustalanie ich ilości w portfelu.
4. Możliwość wybierania celów/granic bezpieczeństwa: np. 'po 6 miesiącach sprzedaj', 'sprzedaj po osiągnięciu x% stopy zwrotu', 'sprzedaj po osiągnięciu x% straty sprzedaj'. W razie wystąpienia którejś z tych sytuacji użytkownik otrzymywałby powiadomienia mailowe. A w przyszłości, po integracji z niektórymi domami maklerskimi, mogłoby to następować automatycznie.

Największą trudnością jest oczywiście samo generowanie portfela. Ale mam na to pomysł. W sumie nawet trzy pomysły. Jeden przetestowany, jeden nieprzetestowany i jeden nie-mam-pojęcia-czy działa. Ten wypróbowany jest kombinacją pewnych metod statystycznych i w ok. 80% przypadków daje wyniki lepsze niż WIG20 (wyższe stopy zwrotu w czasie hossy i niższe straty w czasie bessy). Tak więc jest całkiem przyzwoity.

Co sądzicie o pomyśle stworzenia takiej aplikacji? Bylibyście skłonni jej używać? Może mielibyście jakieś sugestie co do powyższych przemyśleń?
Powrót do góry Go down
 
Aplikacja do tworzenia i zarządzania portfelem
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Hyde Park-
Skocz do: