Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł

Go down 
+11
Slum-Dog
Aligator
Dave
Zygmunt de Bill
spiter
inwestor
snajper
PINGWIN (Z MADAGASKARU)
Jones
TomekPopek21
betonowe_buty
15 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
AutorWiadomość
PINGWIN (Z MADAGASKARU)

PINGWIN (Z MADAGASKARU)


Liczba postów : 6643
Location : madagaskar
Registration date : 29/10/2007

5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: 5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł   5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 EmptyWto 18 Mar 2014, 00:45

5 sposobów na zarządzanie kapitałem
http://maklerblog.pl/5-sposobow-na-zarzadzanie-kapitalem/

Wybór metody zarządzania kapitałem jest osobistym wyborem każdego z nas. Trudno powiedzieć, że jedna metoda jest lepsza od drugiej. Każdy ma inną tolerancję na ryzyko, inną psychikę, jak również system, którym się posługuje. Ktoś kto nie potrafi trzymać się zasad swojej strategii, nawet z ryzykiem 1%, prawdopodobnie poniesie klęskę. Natomiast trader, który ma opanowaną swoją strategię, wie jakie obsunięcie może się mu przytrafić może ryzykować więcej procent kapitału, ponieważ ma świadomość tego co robi i jest na to przygotowany. Tak więc wszystko zależy od nas samych i systemu, którym dokonujemy transakcji.


1. Fixed Lot Management

Metoda ta polega na stosowaniu tej samej wartości lota na pojedynczy trade bez względu na poziom kapitału przeznaczonego na trading.

Przykład:
Posiadamy 5 000 zł i ryzykujemy w pojedynczym zagraniu 0,3 lota, a nasz średni zysk wynosi 600 zł.

Plusem tej metody jest przede wszystkim prostota i to, że wraz ze wzrostem kapitału nie mamy obciążenia psychicznego, że angażujemy coraz to większe kwoty.

Minusem tej metody w przypadku małego kapitału początkowego są duże jego obsunięcia. Wadą jest również brak wykorzystania  procentu składanego. Wraz ze wzrostem konta maleje procentowy zysk na trade, przez co nie wykorzystujemy w pełni potencjału naszego kapitału.


2. Fixed Fractional Management

Autorem tej metody jest Ralph Vince. Jest to najpopularniejszy sposób zarządzania kapitałem, gdzie procent jaki angażujemy w dany trejd jest zależny od kapitału, który posiadamy przed zajęciem pozycji. W przypadku serii stratnych transakcji z każdym kolejnym angażujemy coraz to mniejszą stawkę. Zaś w przypadku serii dobrych transakcji angażujemy coraz więcej z racji większego kapitału, który posiadamy. Pozwala to na ochronę kapitału w przypadku złej passy, jak również geometryczny zysk w lepszym okresie gry.

Ile warto angażować w jednej pozycji? (O tym możesz przeczytać tutaj: Nie bądź frajerem! Zawsze ustawiaj stop lossa).

Przykład:

Plusem tej metody jest geometryczny przyrost kapitału, który pozwala wykorzystać procent składany w przypadku, gdy zyski są reinwestowane (co widać na powyższej tabeli).

Minusem mogą być obciążenia psychiczne w momencie, gdy operujemy coraz to większymi kwotami, mimo że angażujemy tylko np. 2% naszego konta to kwota, która się kryje pod tym procentem w przypadku dużego kapitału i serii strat może być trudna do wytrzymania. Dodatkowym minusem w przypadku serii transakcji stratnych jest to, że ciężej jest wrócić do początkowego depozytu z racji tego, że zmniejszamy stawki z każdym nieudanym podejściem (co widać na powyższej tabeli). Metoda może być nieco kłopotliwa w użyciu dla osób z małym kapitałem. W takim przypadku, by dostosować dany procent do kapitału trzeba by korzystać z usług brokera, który pozwala grać mikro lotami.


3. Periodical Fixed Fractional Management

Sposób ten jest odmianą powyższej metody. Polega na tym, by modyfikacji w zaangażowaniu kapitału na transakcje nie dokonywać przy każdym trejdzie, a w określonych odstępach czasu. Co 10 trejdów, co tydzień, czy co miesiąc.

Przykład:
Zaczęliśmy styczeń z kapitałem 10 000 zł i w jednej transakcji angażowaliśmy 300 zł przez cały miesiąc (3% kapitału), tworząc kapitał 11 600 zł. W tym przypadku od lutego ponownie przeliczamy nasz kapitał i teraz nasze 3% kapitału wynosi 384 zł i tą kwotę ryzykujemy w następnych zagraniach, a ponownego przeliczenia dokonujemy z początkiem nowego miesiąca.

Plusem jest dosyć gładki przyrost kapitału co pozbawia nas możliwości większego zysku, ale daje w zamian większy komfort psychiczny.

Dużym minusem jest sytuacja, w której w danym okresie czasu (miesiąc) trafi nam się seria strat. W tej sytuacji nie zmniejszamy zaangażowania ryzykując stałą kwotę, a gdy już to zrobimy (koniec miesiąca) to straty ciężej będzie odrobić, bo gramy już mniejszymi stawkami.



4. Profit Fixed Fractional management

Pod tą nazwą kryje się kolejna pochodna metody Fixed Fractional Management. Polega ona na tym, że stawiamy określony procent naszego początkowego kapitału oraz w przypadku dodatniego salda określony wyższy procent z zysków.

Przykład:
Zaczynamy z kwotą 10 000 zł ryzykując 2% na jeden trade. Po pewnym czasie nasze konto rośnie do 15 000 zł. Wtedy możemy dalej ryzykować 2% z 10 000 zł, czyli 200zł oraz 5% z kwoty, którą już zarobiliśmy (5 000 zł), czyli 250zł. W sumie ryzyko na trade wynosi 450zł.

Metoda ta pozwala na ochronę początkowego kapitału przy dużej możliwości jego przyrostu, a reinwestowane zyski pozwalają na korzyści z procentu składanego.


5. Fixed Ratio Management

Sposób ten został opracowany przez Ryana Jonesa. Polega na zwiększaniu zaangażowania po osiągnięciu danego progu pipsowego.

Przykład:
Załóżmy, że angażujemy na początek w jednej transakcji 0,1 lota. a naszym punktowym celem jest 200 pispów. Jeśli uda nam się osiągnąć ten pułap przechodzimy wtedy na kolejny „poziom” i gramy już stawką 0,2 lota. Jeśli osiągniemy 200 pipsów to znowu zwiększamy stawkę do 0,3 lota i naszym celem jest kolejne 200 pkt.

Metoda ta może być dobra dla osób, które posiadają system z stosunkowo małym obsunięciem kapitału i małym kapitałem początkowym co pozwala w miarę w szybkim czasie zbudować większy kapitał. Każdy kij ma dwa końce i tam, gdzie jest możliwość dużego zysku jest też możliwość dużej straty, która może wystąpić w przypadku serii stratnych transakcji. Wiele zależy od progu jaki sobie wyznaczymy w celu przechodzenia na większe zaangażowanie, jak i kapitału, który posiadamy.
Powrót do góry Go down
PINGWIN (Z MADAGASKARU)

PINGWIN (Z MADAGASKARU)


Liczba postów : 6643
Location : madagaskar
Registration date : 29/10/2007

5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: 5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł   5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 EmptyWto 18 Mar 2014, 01:05

Jones napisał:

ja jeszcze sie wstrzymuje ale napewno muszę zwiększyć pozycje bo za długo to trwa
teraz to wychodzi że potrzebuje 100 pips aby dniówkę wyrobić

wygląda, że nawet 130 pipsa.
prawdopodobnie mógłbyś przyjąć, np 0,01 lota zwiększane co 500 zł
0,01= 0-500
0,02= 500-1000
0,03= 1000-1500.  Question 

eh, albo jak nie czujesz się bezpiecznie to:  clown :
0,01= 0-1000
0,02= 1000-2000
0,03= 2000-3000

ps ja na razie przyjąłem absurdalny poziom, ale nie ma mikrolotów. chyba żebym brał to co najmniejsze np sp500 za 30 zł, nederlandy za 17 zł, minigold za22 zł, bo tak głównie skalp póki co pozostaje bo trudniej w trend wejść bez wywalenia. a wiadomo MM jakiś pasujący do metody musi być. trza przemyśleć. pozdr  albino
Powrót do góry Go down
Aligator

Aligator


Liczba postów : 7607
Registration date : 21/08/2008

5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: 5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł   5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 EmptyWto 18 Mar 2014, 15:19

PINGWIN (Z MADAGASKARU) napisał:
Jones napisał:

ja jeszcze sie wstrzymuje ale napewno muszę zwiększyć pozycje bo za długo to trwa
teraz to wychodzi że potrzebuje 100 pips aby dniówkę wyrobić

wygląda, że nawet 130 pipsa.
prawdopodobnie mógłbyś przyjąć, np 0,01 lota zwiększane co 500 zł
0,01= 0-500
0,02= 500-1000
0,03= 1000-1500.  Question 

eh, albo jak nie czujesz się bezpiecznie to:  clown :
0,01= 0-1000
0,02= 1000-2000
0,03= 2000-3000

ps ja na razie przyjąłem absurdalny poziom, ale nie ma mikrolotów. chyba żebym brał to co najmniejsze np sp500 za 30 zł, nederlandy za 17 zł, minigold za22 zł, bo tak głównie skalp póki co pozostaje bo trudniej w trend wejść bez wywalenia. a wiadomo MM jakiś pasujący do metody musi być. trza przemyśleć. pozdr  albino

Mądrale albino 
Zaczynamy show, rozkręcamy imprezę.  lol! 


Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: 5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł   5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 EmptyWto 18 Mar 2014, 20:53

PINGWIN (Z MADAGASKARU) napisał:
Jones napisał:

ja jeszcze sie wstrzymuje ale napewno muszę zwiększyć pozycje bo za długo to trwa
teraz to wychodzi że potrzebuje 100 pips aby dniówkę wyrobić

wygląda, że nawet 130 pipsa.
prawdopodobnie mógłbyś przyjąć, np 0,01 lota zwiększane co 500 zł
0,01= 0-500
0,02= 500-1000
0,03= 1000-1500.  Question 

eh, albo jak nie czujesz się bezpiecznie to:  clown :
0,01= 0-1000
0,02= 1000-2000
0,03= 2000-3000

ps ja na razie przyjąłem absurdalny poziom, ale nie ma mikrolotów. chyba żebym brał to co najmniejsze np sp500 za 30 zł, nederlandy za 17 zł, minigold za22 zł, bo tak głównie skalp póki co pozostaje bo trudniej w trend wejść bez wywalenia. a wiadomo MM jakiś pasujący do metody musi być. trza przemyśleć. pozdr  albino
właśnie tak kombinowałem
dopiero teraz mogę coś pomyśleć o zarządzaniu bo wcześniej z racji małego kapitału nie dało sie
po przemyśleniu chyba tak to rozegram
na każde 500zł 0,01lota ale nie wiem czy nie zrobić na pełne 500 czyli 0,02 dopiero od 1000 a 0,03 od 1500 itd. ?
hej
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: 5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł   5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 EmptyCzw 27 Mar 2014, 10:23

Mając 1000 zł. wystarczy 10 razy pomnożyć kapitał i mamy milion (pomijając kwestie podatkowe).  geek 
Myślę, że to nie jest aż tak nierealne, jak się niektórym wydaje.

Jones, uważam, że przy rozsądnym zarządzaniu kapitałem i dobrej strategii 0,02 lota na 1000 zł. jest ok.
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: 5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł   5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 EmptyCzw 27 Mar 2014, 23:11

kurcze spadłem o 2 pola na 88 dzień ale mam doła
a miało być tak pięknie  Sad
Powrót do góry Go down
zibi
MOD
MOD
zibi


Liczba postów : 30153
Age : 48
Location : Zamość
Registration date : 23/05/2008

5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: 5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł   5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 EmptyPią 28 Mar 2014, 08:33

Jones napisał:
kurcze spadłem o 2 pola na 88 dzień ale mam doła
a miało być tak pięknie  Sad


teraz po wpadce systemu uważam ,że jest b.dobry moment aby zagrac 0.02 lota

_________________
Lepiej ze stopem stracić , niż bez stopa wpierdolić !!!!!!!!!

SILVER IDZIE NA 150$
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: 5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł   5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 EmptyPią 28 Mar 2014, 17:41

zibi napisał:
Jones napisał:
kurcze spadłem o 2 pola na 88 dzień ale mam doła
a miało być tak pięknie  Sad


teraz po wpadce systemu uważam ,że jest b.dobry moment aby zagrac 0.02 lota
obiektywnie masz racje zazwyczaj jest tak że mam wpadke jedną lub dwie a potem seria zarobionych transakcji
 scratch  tylko jeszcze psychicznie muszę sie przestawić
generalnie to wolał bym tak jak pisałem co potwierdza Dezerter
1000pln na 0,02lota
hej
Powrót do góry Go down
PINGWIN (Z MADAGASKARU)

PINGWIN (Z MADAGASKARU)


Liczba postów : 6643
Location : madagaskar
Registration date : 29/10/2007

5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: 5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł   5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 EmptySob 29 Mar 2014, 00:01

zibi napisał:
Jones napisał:
kurcze spadłem o 2 pola na 88 dzień ale mam doła
a miało być tak pięknie  Sad


teraz po wpadce systemu uważam ,że jest b.dobry moment aby zagrac 0.02 lota

jones nie daj się podpuszczać zibiemu, bo to jest cwaniak.  Razz .
lepiej dalej po 0,01 co 500, to wychodzi 82 pipsa na 5% krok (chociaż dopiero potem się wyrówna stabilnie), ale grając metodą trendową to w sam raz,
bo teraz to już wygląda jakby to było 0,02 grane, jeśli to fucktycznie -299 pips. to na edku były takie ruchy.  Evil or Very Mad 
trzym się i nie poddawaj.

ps. ja prawie wyzdrowiałem, to w przyszłym tygodniu może dalej pociągnę swoją dorożkę (abo na razie raczej chabetę/szkapę). pozdr albino 
Powrót do góry Go down
zibi
MOD
MOD
zibi


Liczba postów : 30153
Age : 48
Location : Zamość
Registration date : 23/05/2008

5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: 5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł   5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 EmptySob 29 Mar 2014, 10:12

Jones napisał:
zibi napisał:
Jones napisał:
kurcze spadłem o 2 pola na 88 dzień ale mam doła
a miało być tak pięknie  Sad


teraz po wpadce systemu uważam ,że jest b.dobry moment aby zagrac 0.02 lota
obiektywnie masz racje zazwyczaj jest tak że mam wpadke jedną lub dwie a potem seria zarobionych transakcji
 scratch  tylko jeszcze psychicznie muszę sie przestawić
generalnie to wolał bym tak jak pisałem co potwierdza Dezerter
1000pln na 0,02lota
hej

system ma bardzo wysoką skuteczność , dlatego moim zdaniem tutaj powinno się zastosować taką opcję

przy sztywnym założeniu ,że zwiększamy co ileś jest duże prawdopodobieństwo że np. przy pierwszym podbiciu pozycji załapiemy się na wpadkę

dlatego należało by prześledzić jak to się rozkłada historycznie u nas i zaatakować po stratnym sygnale , a po dwóch to już byłby obowiązek  Laughing 

_________________
Lepiej ze stopem stracić , niż bez stopa wpierdolić !!!!!!!!!

SILVER IDZIE NA 150$
Powrót do góry Go down
Aligator

Aligator


Liczba postów : 7607
Registration date : 21/08/2008

5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: 5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł   5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 EmptyNie 30 Mar 2014, 17:24

http://www.myfxbook.com/members/Jones/jones-1m/575028  affraid pale monkey Shocked Neutral

na wszystkich systemach w tyłek  Idea 
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: 5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł   5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 EmptyNie 30 Mar 2014, 18:50

Aligator napisał:
http://www.myfxbook.com/members/Jones/jones-1m/575028  affraid pale monkey Shocked Neutral

na wszystkich systemach w tyłek  Idea 
to już jest jeden system zlecenia są kopiowane na inne rachunki
powoli bede likwidował konta aż zostanie jedno
np. M15 już dawno jest nieaktywne
jeżeli nie wyjdzie mi z 1M to zamknę to konto a resztki kasy przeleje na inne konto
M1 było otwarte tylko na potrzeby tego wątku

co do strat na wszystkich rachunkach popłynąłem jakieś 10%
5% to system 5% to moja zagrywka chęć szybkiego odrobienia strat
jak widać niepotrzebnie emocje wzieły góre

mimo wszystko i tak jestem zadowolony coś tam zarabiam  geek 
no i moja stopka nawet długo już sie utrzymuje inne dawno znikły


Ostatnio zmieniony przez Jones dnia Nie 30 Mar 2014, 19:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: 5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł   5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 EmptyNie 30 Mar 2014, 19:07

jeszcze małe wyjaśnienie nieraz pisze że system
nie mam i nie miałem typowego robota zawsze są jakieś przeszkody
chyba nawet tego nie da sie zaprogramować  scratch 
to tak naprawdę strategia gry na wykresie mam pare wskaźników
i jak np. linia sie przetnie to wchodze tyle że nieraz mam kaprys i czekam 5 minut a nieraz nie czekam
Powrót do góry Go down
Aligator

Aligator


Liczba postów : 7607
Registration date : 21/08/2008

5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: 5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł   5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 EmptyNie 30 Mar 2014, 19:30

Nie ma robotów które same grają, zawsze jest z boku człowiek który musi ich pilnować.

Spróbujemy zrobić Rejczaka na forex.
Powrót do góry Go down
Aligator

Aligator


Liczba postów : 7607
Registration date : 21/08/2008

5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: 5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł   5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 EmptyNie 30 Mar 2014, 21:06

Jones napisał:
jeszcze małe wyjaśnienie nieraz pisze że system
nie mam i nie miałem typowego robota zawsze są jakieś przeszkody
chyba nawet tego nie da sie zaprogramować  scratch 
to tak naprawdę strategia gry na wykresie mam pare wskaźników
i jak np. linia sie przetnie to wchodze tyle że nieraz mam kaprys i czekam 5 minut a nieraz nie czekam

Jak grasz na przecięcie to chyba łatwo to zaprogramować albo jest albo nie ma. Kwestia jak będzie system wyglądać w teście na danych historycznych.
Jeśli system stracił 10% od max to chyba Jones nie jest zadowolony, trochę zajmie odrabianie dołka.
Nie ma mocnych jak idzie bankrut to nic nie poradzisz.
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: 5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł   5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 EmptyNie 30 Mar 2014, 21:33

Aligator napisał:
Jones napisał:
jeszcze małe wyjaśnienie nieraz pisze że system
nie mam i nie miałem typowego robota zawsze są jakieś przeszkody
chyba nawet tego nie da sie zaprogramować  scratch 
to tak naprawdę strategia gry na wykresie mam pare wskaźników
i jak np. linia sie przetnie to wchodze tyle że nieraz mam kaprys i czekam 5 minut a nieraz nie czekam

Jak grasz na przecięcie to chyba łatwo to zaprogramować albo jest albo nie ma. Kwestia jak będzie system wyglądać w teście na danych historycznych.
Jeśli system stracił 10% od max to chyba Jones nie jest zadowolony, trochę zajmie odrabianie dołka.
Nie ma mocnych jak idzie bankrut to nic nie poradzisz.
-moze i sysio sie wypalił wiem ze czesto tak bywa zobaczymy
-odrabianie strat przy aktualnym MM to jakieś 2 miesiące
-10% niby dużo niby mało nie mogłem w tej fazie podejść do tego jak na początku
gdybym jeszcze poczekał to może wyszedł bym bez szwanku ale nie chcę ryzykować jego DD to 70%  What a Face 
-jedno zaprogramować a drugie czy ja chce komuś powiedzieć o całej strategii  Rolling Eyes hmm
MT4 kuleje z jedną funkcją którą ma Metastock mianowicie tam mozna napisać nazwę wskaźnika
np. jeżeli XYZ jest większy od ZZZ to kupuj
w MT4 trzeba napisać cały kod wskaźnika chyba że o czymś nie wiem
Powrót do góry Go down
Aligator

Aligator


Liczba postów : 7607
Registration date : 21/08/2008

5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: 5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł   5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 EmptyNie 30 Mar 2014, 21:59

Jones napisał:
Aligator napisał:
Jones napisał:
jeszcze małe wyjaśnienie nieraz pisze że system
nie mam i nie miałem typowego robota zawsze są jakieś przeszkody
chyba nawet tego nie da sie zaprogramować  scratch 
to tak naprawdę strategia gry na wykresie mam pare wskaźników
i jak np. linia sie przetnie to wchodze tyle że nieraz mam kaprys i czekam 5 minut a nieraz nie czekam

Jak grasz na przecięcie to chyba łatwo to zaprogramować albo jest albo nie ma. Kwestia jak będzie system wyglądać w teście na danych historycznych.
Jeśli system stracił 10% od max to chyba Jones nie jest zadowolony, trochę zajmie odrabianie dołka.
Nie ma mocnych jak idzie bankrut to nic nie poradzisz.
-moze i sysio sie wypalił wiem ze czesto tak bywa zobaczymy
-odrabianie strat przy aktualnym MM to jakieś 2 miesiące
-10% niby dużo niby mało nie mogłem w tej fazie podejść do tego jak na początku
gdybym jeszcze poczekał to może wyszedł bym bez szwanku ale nie chcę ryzykować jego DD to 70%  What a Face 
-jedno zaprogramować a drugie czy ja chce komuś powiedzieć o całej strategii  Rolling Eyes hmm
MT4 kuleje z jedną funkcją którą ma Metastock mianowicie tam mozna napisać nazwę wskaźnika
np. jeżeli XYZ jest większy od ZZZ to kupuj
w MT4 trzeba napisać cały kod wskaźnika chyba że o czymś nie wiem

Jarek (nick TRADER) powinien wiedzieć jak to zrobić. Nie znam się na mql. Na forum mql "codebase" możesz zapytać.
Nie zdradzaj, chyba ze chcesz.
Czekamy na NEW HIGH YEAR na depozycie. cheers 
Dla mnie 70% odpada, nie na moje nerwy.
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: 5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł   5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 EmptyNie 30 Mar 2014, 22:03

Aligator napisał:
Jones napisał:
Aligator napisał:
Jones napisał:
jeszcze małe wyjaśnienie nieraz pisze że system
nie mam i nie miałem typowego robota zawsze są jakieś przeszkody
chyba nawet tego nie da sie zaprogramować  scratch 
to tak naprawdę strategia gry na wykresie mam pare wskaźników
i jak np. linia sie przetnie to wchodze tyle że nieraz mam kaprys i czekam 5 minut a nieraz nie czekam

Jak grasz na przecięcie to chyba łatwo to zaprogramować albo jest albo nie ma. Kwestia jak będzie system wyglądać w teście na danych historycznych.
Jeśli system stracił 10% od max to chyba Jones nie jest zadowolony, trochę zajmie odrabianie dołka.
Nie ma mocnych jak idzie bankrut to nic nie poradzisz.
-moze i sysio sie wypalił wiem ze czesto tak bywa zobaczymy
-odrabianie strat przy aktualnym MM to jakieś 2 miesiące
-10% niby dużo niby mało nie mogłem w tej fazie podejść do tego jak na początku
gdybym jeszcze poczekał to może wyszedł bym bez szwanku ale nie chcę ryzykować jego DD to 70%  What a Face 
-jedno zaprogramować a drugie czy ja chce komuś powiedzieć o całej strategii  Rolling Eyes hmm
MT4 kuleje z jedną funkcją którą ma Metastock mianowicie tam mozna napisać nazwę wskaźnika
np. jeżeli XYZ jest większy od ZZZ to kupuj
w MT4 trzeba napisać cały kod wskaźnika chyba że o czymś nie wiem

Jarek (nick TRADER) powinien wiedzieć jak to zrobić. Nie znam się na mql. Na forum mql "codebase" możesz zapytać.
Nie zdradzaj, chyba ze chcesz.
Czekamy na NEW HIGH YEAR na depozycie. cheers 
Dla mnie 70% odpada, nie na moje nerwy.
rozmawiałem z programistą i ponoć sie nie da
Powrót do góry Go down
TRADER




Liczba postów : 549
Age : 56
Location : Łomianki
Registration date : 12/03/2008

5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: 5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł   5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 EmptyNie 06 Kwi 2014, 23:14

Jones napisał:
Aligator napisał:
Jones napisał:
Aligator napisał:
Jones napisał:
jeszcze małe wyjaśnienie nieraz pisze że system
nie mam i nie miałem typowego robota zawsze są jakieś przeszkody
chyba nawet tego nie da sie zaprogramować  scratch 
to tak naprawdę strategia gry na wykresie mam pare wskaźników
i jak np. linia sie przetnie to wchodze tyle że nieraz mam kaprys i czekam 5 minut a nieraz nie czekam

Jak grasz na przecięcie to chyba łatwo to zaprogramować albo jest albo nie ma. Kwestia jak będzie system wyglądać w teście na danych historycznych.
Jeśli system stracił 10% od max to chyba Jones nie jest zadowolony, trochę zajmie odrabianie dołka.
Nie ma mocnych jak idzie bankrut to nic nie poradzisz.
-moze i sysio sie wypalił wiem ze czesto tak bywa zobaczymy
-odrabianie strat przy aktualnym MM to jakieś 2 miesiące
-10% niby dużo niby mało nie mogłem w tej fazie podejść do tego jak na początku
gdybym jeszcze poczekał to może wyszedł bym bez szwanku ale nie chcę ryzykować jego DD to 70%  What a Face 
-jedno zaprogramować a drugie czy ja chce komuś powiedzieć o całej strategii  Rolling Eyes hmm
MT4 kuleje z jedną funkcją którą ma Metastock mianowicie tam mozna napisać nazwę wskaźnika

np. jeżeli XYZ jest większy od ZZZ to kupuj
w MT4 trzeba napisać cały kod wskaźnika chyba że o czymś nie wiem

Jarek (nick TRADER) powinien wiedzieć jak to zrobić. Nie znam się na mql. Na forum mql "codebase" możesz zapytać.
Nie zdradzaj, chyba ze chcesz.
Czekamy na NEW HIGH YEAR na depozycie. cheers 
Dla mnie 70% odpada, nie na moje nerwy.
rozmawiałem z programistą i ponoć sie nie da

Oczywiście, że się da. Jest w MQL-u taka funkcja iCustom();
Za jej pomocą odwołujesz się w swoim robocie do wskaźnika zewnętrznego, który nie musi byc na wet umieszczony na wykresie.
np. coś takiego -
Kod:
 SygnalA = iCustom (0,0,"ASO",5,0,1,0,1);
To przykład pobrania danych z wskaźnika o nazwie ASO.
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: 5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł   5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 EmptyNie 06 Kwi 2014, 23:25

TRADER napisał:
Jones napisał:

rozmawiałem z programistą i ponoć sie nie da

Oczywiście, że się da. Jest w MQL-u taka funkcja iCustom();
Za jej pomocą odwołujesz się w swoim robocie do wskaźnika zewnętrznego, który nie musi byc na wet umieszczony na wykresie.
np. coś takiego -
Kod:
SygnalA = iCustom (0,0,"ASO",5,0,1,0,1);
To przykład pobrania danych z wskaźnika o nazwie ASO.
to łobuz chciał koniecznie wiedzieć na czym oparta jest strategia  Rolling Eyes 
czyli mogę napisać coś takiego że jak
close świeczki H1 wyższy od ASO to kupuj ?
bo tak kiedyś robiłem w metasie
i jeszce jedno jak by mi coś takiego napisał programista i ja bym później zmienił to ASO na M1 to by działało ?
hej
Powrót do góry Go down
TRADER




Liczba postów : 549
Age : 56
Location : Łomianki
Registration date : 12/03/2008

5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: 5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł   5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 EmptyPon 07 Kwi 2014, 00:36

Jones napisał:
TRADER napisał:
Jones napisał:

rozmawiałem z programistą i ponoć sie nie da

Oczywiście, że się da. Jest w MQL-u taka funkcja iCustom();
Za jej pomocą odwołujesz się w swoim robocie do wskaźnika zewnętrznego, który nie musi byc na wet umieszczony na wykresie.
np. coś takiego -
Kod:
SygnalA = iCustom (0,0,"ASO",5,0,1,0,1);
To przykład pobrania danych z wskaźnika o nazwie ASO.
to łobuz chciał koniecznie wiedzieć na czym oparta jest strategia  Rolling Eyes 
czyli mogę napisać coś takiego że jak
close świeczki H1 wyższy od ASO to kupuj ?
bo tak kiedyś robiłem w metasie
i jeszce jedno jak by mi coś takiego napisał programista i ja bym później zmienił to ASO na M1 to by działało ?
hej
Nie widzę przeszkód. Smile
Tylko oczywiście trzeba wiedzieć z jakiego bufora tego wskaźnika mają być pobierane dane. To ASO to tylko przykład.
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: 5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł   5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 EmptyPon 07 Kwi 2014, 00:57

TRADER napisał:
Jones napisał:
TRADER napisał:
Jones napisał:

rozmawiałem z programistą i ponoć sie nie da

Oczywiście, że się da. Jest w MQL-u taka funkcja iCustom();
Za jej pomocą odwołujesz się w swoim robocie do wskaźnika zewnętrznego, który nie musi byc na wet umieszczony na wykresie.
np. coś takiego -
Kod:
SygnalA = iCustom (0,0,"ASO",5,0,1,0,1);
To przykład pobrania danych z wskaźnika o nazwie ASO.
to łobuz chciał koniecznie wiedzieć na czym oparta jest strategia  Rolling Eyes 
czyli mogę napisać coś takiego że jak
close świeczki H1 wyższy od ASO to kupuj ?
bo tak kiedyś robiłem w metasie
i jeszce jedno jak by mi coś takiego napisał programista i ja bym później zmienił to ASO na M1 to by działało ?
hej
Nie widzę przeszkód. Smile
Tylko oczywiście trzeba wiedzieć z jakiego bufora tego wskaźnika mają być pobierane dane. To ASO to tylko przykład.
dzieki wielki czyli potrzebuje gołe EA z funkcią iCustom no to chyba nie będzie problemu to napisać  Very Happy 
Powrót do góry Go down
TRADER




Liczba postów : 549
Age : 56
Location : Łomianki
Registration date : 12/03/2008

5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: 5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł   5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 EmptyPon 07 Kwi 2014, 06:38

Tu masz kratora EA. Z jego pomocą napiszesz to czego oczekujesz.
http://sufx.core.t3-ism.net/ExpertAdvisorBuilder/
Ale polegniesz zapewne na buforach wskaźników, z których ma to EA korzystać. Smile
Powrót do góry Go down
PINGWIN (Z MADAGASKARU)

PINGWIN (Z MADAGASKARU)


Liczba postów : 6643
Location : madagaskar
Registration date : 29/10/2007

5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: 5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł   5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 EmptyNie 11 Maj 2014, 18:32

Jones, urodziny. znaczy rok działania 1m.  cheers 

PROGRAM EMERYTALNY JONESA. podziw za konsekwencję i wytrwałość.  clown 
2425/12= 202 pips/mc
489/12=ok 40tr/mc
trafność 95%.

ps ja ciąglę kalibruję 3 metody:wybiciową, trendową oraz piramidowanie, nie wiem ile to potrwa. wybiciowa na 2min niby działa ale nie wiem czy ja pasuję do niej.  Rolling Eyes 
a tak nawiasem mówiąc to mój najstarszy system (chyba bo już nie pamiętam) właśnie obchodzi 6 lat na wig20, i jakoś o dziwo działa nadal na plusie przeważnie, chociaż ostatni kwartał nędznie, wszystkie fazy rynkowe przebrnął. chyba na forexie nie ma co liczyć na podobnie długo działającą rzecz.

pozdr dalszej drogi wybrukowanej sukcesami (i jak najmniej wpadek bo ostatnio jakaś była zdaje się).  albino
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: 5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł   5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 EmptyNie 11 Maj 2014, 19:44

witam  cheers 
kurcze to już rok nawet nie wiedziałem  scratch  no to jedziemy dalej
wpadka była i jest jakoś nie moge nowego HAHA zrobić
Powrót do góry Go down
Sponsored content





5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: 5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł   5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł - Page 10 Empty

Powrót do góry Go down
 
5% dziennie-jak dojść do miliona mając 500 zł
Powrót do góry 
Strona 10 z 10Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 Similar topics
-
» AUTO w Warszawie za 60 pln dziennie

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Hyde Park-
Skocz do: