Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO - 05.09.2012

Go down 
+35
strażnik moralności
gumbas
Garrett
IronFX
w84u
ostatni naiwny
Generał
Cris
Pan Nikt
Takitam
thorgall
neuron
safranek
kamikaze
nomad
barura
snajper
filip
Ezet
tarzan
Dave
Damian
jj
Reser
EX
zibi
MICHU
AgroTrader
betonowe_buty
SYLWESTER
janek
Rmir
Janko Traderroo
Diablo
inwestor
39 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next
AutorWiadomość
EX

EX


Liczba postów : 20419
Registration date : 11/02/2009

UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 EmptySro 05 Wrz 2012, 09:20

EX napisał:
Co się odwlecze to nie................... Twisted Evil



Cytat :

Paweł Kukiz rozpoczyna walkę o wprowadzenie w Polsce jednomandatowych okręgów wyborczych.
Na początek należy odtworzyć listę 750 tysięcy obywateli, którzy podpisali się pod petycją w sprawie zmiany ordynacji wyborczej na jednomandatową. Paradoksalnie, listę przygotowała Platforma Obywatelska ale po wygranych wyborach bardzo szybko zapomniała o tym postulacie. Dlaczego listę trzeba odtworzyć ? Bo została .....zmielona !!! Odtwórzmy więc tę listę i złóżmy do Sejmu. Założyłem więc stronę zmieleni.pl gdzie wszyscy, którym bliska jest idea okręgów jednomandatowych mogą się wpisywać pod akcją poparcia

Cytat :

„Kukiz obiecuje, że podpisy zbierane dzięki Zmieleni.pl, nie zostaną zmielone jak te, które zbierał Donald Tusk. - Ja już nigdy nie uwierzę Tuskowi. Nigdy. Nie ma takiej możliwości. Zaufać mogę jedynie "Solidarności", która powróci do etosu z lat 80"


http://www.zmieleni.pl/

Lubiem to UFO - 05.09.2012 - Page 3 767691
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 EmptySro 05 Wrz 2012, 09:21

tarzan napisał:
Dezerter napisał:
Jak to mawiał klasyk - czołem misiaczki, czas na poranną kawkę. Very Happy

IMG
karnakowi ponoć bardzo smakuje Smile

ciekawe, co zrobił nasz kreskowy mistrz z tym gównem wybitym (ponoć) Rolling Eyes scratch
po prostu czosnek pociągnął za sranda w momencie kiedy on wsiadał do windy dobryżart

Ja mam za mały staż, nie wiem, dlaczego się tak nie lubicie. Rolling Eyes

Powrót do góry Go down
inwestor

inwestor


Liczba postów : 27849
Location :
Registration date : 30/08/2007

UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 EmptySro 05 Wrz 2012, 09:22

AUTENTYCZNE
W Urzędach Pracy coraz częściej widnieją oferty pracy:
"ble, ble, ble" (rodzaj pracy) - dla osób powyżej 50 lat przyjmę na staż (6 miesięcy)
O co chodzi
Chodzi o to że delikwent przychodzi na 8 godzin do pracy a w zamian za to .........otrzymuje wynagrodzenie z Urzędu Pracy czyli dotychczasowy zasiłek w wysokości ~400PLN netto
Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48091
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 EmptySro 05 Wrz 2012, 09:23

Dezerter napisał:
Antoni Pieniądz napisał:
...

Gdybym spotkał go na ulicy, to oplułbym go. To człowiek, który zbiera "żołnierzy", grających na upadek Europy.

Dobry sposób, ja też pluję na tych, którzy mi się nie podobają.
Dziś w drodze do pracy oplułem dwóch dresów i motorniczego, a wczoraj kasjerkę w markecie. Very Happy

cos kręcisz Very Happy albo pomyliles kolejnosc
dresow mogles opluc ale tylko na koncu
bo pozniej juz byc nikogo nie byl w stanie opluć Laughing

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
EX

EX


Liczba postów : 20419
Registration date : 11/02/2009

UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 EmptySro 05 Wrz 2012, 09:25

inwestor napisał:
AUTENTYCZNE
W Urzędach Pracy coraz częściej widnieją oferty pracy:
"ble, ble, ble" (rodzaj pracy) - dla osób powyżej 50 lat przyjmę na staż (6 miesięcy)
O co chodzi
Chodzi o to że delikwent przychodzi na 8 godzin do pracy a w zamian za to .........otrzymuje wynagrodzenie z Urzędu Pracy czyli dotychczasowy zasiłek w wysokości ~400PLN netto

Inwestor zabiłeś mi klina Shocked

Właściwie jak to jest szukać pracy, bo zawsze praca szukała mnie. scratch
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 EmptySro 05 Wrz 2012, 09:25

EX napisał:
Antoni Pieniądz napisał:
EX napisał:
Antoni Pieniądz napisał:
EX napisał:
Antoni Pieniądz napisał:
EX napisał:


Nasz Profesor wytrzymuje juś prawie -30% Shocked tzn jego klienci Laughing

Będzie płacz i zgrzytanie zębami ;-) Jeszcze trochę leszczyny do ogolenia przystąpi do €giedonu i heja.

Jeśli on przegrywa to ja wygrywam cheers
Takie są reguły gry scratch tfuu jakie reguły Laughing


Gdybym spotkał go na ulicy, to oplułbym go. To człowiek, który zbiera "żołnierzy", grających na upadek Europy.

Wygląda na to, że gram z Banksterami Laughing

Cytat :
Czas pokaże, które elity wygrają w tym sporze. Czy skończy się masowym drukiem pieniądza, preferowanym przez banksterów, czy wyrzuceniem kilku krajów ze strefy euro i darowaniem znacznej części długów krajów PIGS, co wolałyby stare elity, bo koszty darowania długów poniosą nowe elity i milcząca większość.

Nam maluczkim zjadaczom chleba z mrożonego ciasta pozostaje tylko usiąść i z wypiekami na twarzy obserwować starcie gigantów. Każdy może wytypować swojego kandydata na zwycięzcę. Osoby z długimi pozycjami na giełdach trzymają z banksterami, ja stawiam na niemieckich przemysłowców.prof. Krzysztof Rybiński

Miałem go za w porzo gościa, a teraz uważam go za pajaca.

Robi pod siebie, zobaczymy ile z tego przytuli scratch Very Happy

Żywię nadzieję, że pójdzie z torbami i wyląduje w kartonie na centralnym. Każdy europejczyk powinien go omijać z daleka.
Już juby wsadzi im wibratory w dupy.

"(...) Eurogeddon to jedyny w Europie (sub)fundusz, którego celem jest osiągnięcie wysokich zysków w scenariuszu bankructwa Grecji,
poważnych kłopotów innych krajów południa Europy, ewentualnego rozpadu strefy euro lub masowego wycofywania środków z banków w strefie euro.
Fundusz przeznaczony jest przede wszystkim dla zamożnych Polaków (...)"
Powrót do góry Go down
inwestor

inwestor


Liczba postów : 27849
Location :
Registration date : 30/08/2007

UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 EmptySro 05 Wrz 2012, 09:33

EX napisał:
inwestor napisał:
AUTENTYCZNE
W Urzędach Pracy coraz częściej widnieją oferty pracy:
"ble, ble, ble" (rodzaj pracy) - dla osób powyżej 50 lat przyjmę na staż (6 miesięcy)
O co chodzi
Chodzi o to że delikwent przychodzi na 8 godzin do pracy a w zamian za to .........otrzymuje wynagrodzenie z Urzędu Pracy czyli dotychczasowy zasiłek w wysokości ~400PLN netto

Inwestor zabiłeś mi klina Shocked

Właściwie jak to jest szukać pracy, bo zawsze praca szukała mnie. scratch

Pracują to woły, a taki geniusz jak Pan to siedzi i myśli a jak juś coś wymyśli to.....
Powrót do góry Go down
tarzan
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior



Liczba postów : 11352
Registration date : 16/09/2007

UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 EmptySro 05 Wrz 2012, 09:33

EX napisał:
inwestor napisał:
AUTENTYCZNE
W Urzędach Pracy coraz częściej widnieją oferty pracy:
"ble, ble, ble" (rodzaj pracy) - dla osób powyżej 50 lat przyjmę na staż (6 miesięcy)
O co chodzi
Chodzi o to że delikwent przychodzi na 8 godzin do pracy a w zamian za to .........otrzymuje wynagrodzenie z Urzędu Pracy czyli dotychczasowy zasiłek w wysokości ~400PLN netto

Inwestor zabiłeś mi klina Shocked

Właściwie jak to jest szukać pracy, bo zawsze praca szukała mnie. scratch
to słychać, widać i czuć
dobryżart dobryżart dobryżart
PRZYJMĘ DO PRACY: TROLL UFOFORUM
Powrót do góry Go down
filip

filip


Liczba postów : 3719
Registration date : 05/09/2008

UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 EmptySro 05 Wrz 2012, 09:35

KRT napisał:
inwestor napisał:
HIOB napisał:
młodzi obywatele wydymani

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gazeta-polska-codziennie-samorzady-oszczedzaja-na-,1,5237243,wiadomosc.html

Basketball by żyło się lepiej

Najlepiej się oszczędza (grosze) na "najsłabszych"
"GRUBASA" nikt nie dotknie

dziadostwo, a Rostowski juz sobie zapisał za 2013 rok 20mld dochodów za kary, mandaty etc.

Ja nie rozumiem jak koleś z Anglii ma w Polsce władze, jest ministrem finansów , kto to kurwa w ogóle jest?

Ty sie nie pytaj Kto to jest tylko Kto go wybrał Wink ....

elektorat PO wystąp.... Very Happy
Powrót do góry Go down
tarzan
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior



Liczba postów : 11352
Registration date : 16/09/2007

UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 EmptySro 05 Wrz 2012, 09:38

Dezerter napisał:
tarzan napisał:
Dezerter napisał:
Jak to mawiał klasyk - czołem misiaczki, czas na poranną kawkę. Very Happy

IMG
karnakowi ponoć bardzo smakuje Smile

ciekawe, co zrobił nasz kreskowy mistrz z tym gównem wybitym (ponoć) Rolling Eyes scratch
po prostu czosnek pociągnął za sranda w momencie kiedy on wsiadał do windy dobryżart

Ja mam za mały staż, nie wiem, dlaczego się tak nie lubicie. Rolling Eyes

dlaczego sądzisz, że go nie lubię?
po prostu oczekuję od niego tego o czym wielokrotnie pisał w formie zarzutów wobec innych, tzn:

1. oczekuję podawania na bieżąco zajmowanych pozycji
2. rozliczenia online ze źle zajętych pozycji itd.
3. wytłumaczenia bzdurnych jednosesyjnych krech (przecież nie może być tak, że codziennie krecha jest regulowana dobryżart )
Powrót do góry Go down
EX

EX


Liczba postów : 20419
Registration date : 11/02/2009

UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 EmptySro 05 Wrz 2012, 09:41

Antoni Pieniądz napisał:
EX napisał:
Antoni Pieniądz napisał:
EX napisał:
Antoni Pieniądz napisał:
EX napisał:
Antoni Pieniądz napisał:


Będzie płacz i zgrzytanie zębami ;-) Jeszcze trochę leszczyny do ogolenia przystąpi do €giedonu i heja.

Jeśli on przegrywa to ja wygrywam cheers
Takie są reguły gry scratch tfuu jakie reguły Laughing


Gdybym spotkał go na ulicy, to oplułbym go. To człowiek, który zbiera "żołnierzy", grających na upadek Europy.

Wygląda na to, że gram z Banksterami Laughing

Cytat :
Czas pokaże, które elity wygrają w tym sporze. Czy skończy się masowym drukiem pieniądza, preferowanym przez banksterów, czy wyrzuceniem kilku krajów ze strefy euro i darowaniem znacznej części długów krajów PIGS, co wolałyby stare elity, bo koszty darowania długów poniosą nowe elity i milcząca większość.

Nam maluczkim zjadaczom chleba z mrożonego ciasta pozostaje tylko usiąść i z wypiekami na twarzy obserwować starcie gigantów. Każdy może wytypować swojego kandydata na zwycięzcę. Osoby z długimi pozycjami na giełdach trzymają z banksterami, ja stawiam na niemieckich przemysłowców.prof. Krzysztof Rybiński

Miałem go za w porzo gościa, a teraz uważam go za pajaca.

Robi pod siebie, zobaczymy ile z tego przytuli scratch Very Happy

Żywię nadzieję, że pójdzie z torbami i wyląduje w kartonie na centralnym. Każdy europejczyk powinien go omijać z daleka.
Już juby wsadzi im wibratory w dupy.

"(...) Eurogeddon to jedyny w Europie (sub)fundusz, którego celem jest osiągnięcie wysokich zysków w scenariuszu bankructwa Grecji,
poważnych kłopotów innych krajów południa Europy, ewentualnego rozpadu strefy euro lub masowego wycofywania środków z banków w strefie euro.
Fundusz przeznaczony jest przede wszystkim dla zamożnych Polaków (...)"

Z torbami co najwyżej to pójdą jego klienci, ale pewnie on dalej bydzie pisywał dla faktu scratch

Cytat :
Opera to fundusz inwestycyjny „dla bogaczy”, taki przynajmniej był zamysł Macieja Kwiatkowskiego, założyciela tego FI. W roku 2008, słusznie przewidywali katastrofę na rynku akcji. To znaczy po fakcie wiemy, że to było słuszne… w styczniu 2008 to też bym nie dał głowy, czy będziemy pompować dalej bańkę, czy ona w końcu pęknie… taki urok giełdy i fiat money… nigdy nie wiadomo kiedy strzeli, ale jak się nie podłączysz pod rajd, to nie zarobisz nic lub ewentualnie stracisz na inflacji. Przecież nawet teraz nie wiemy czy może pompowanie kasy w USA, EU, czy zapowiadane także w Polsce, nie przyniesie w następnym roku ciąg dalszy ekspansji kredytowej i inflacyjny boom w akcjach. Czort wie, a po fakcie zawsze się znajdzie grupa która mówiła…. A nie mówiliśmy ??!! I druga która będzie siedzieć cicho. Managment Opery jednak przyjął strategie, że nastąpi katastrofa na rynku akcji i poinformował o tych klientów. Chciałoby się rzec: męsko wygłosili przepowiednie; przepowiednia się sprawdziła; pewnie zarobili miliony.

Otóż nic bardziej mylnego… mimo trafnej prognozy, OPERA plasuje się na końcu stawki wśród funduszy inwestycyjnych z jedną z największych strat rocznych. Dlaczego? Oddam głos prezesowi zarządu, Maciejowi Kwiatkowskiemu z listu do klientów:

Co do baranów, jak napisałem wyżej, zgoda, z faktami się nie dyskutuje – zachowaliśmy się w minionym roku jak kompletne barany.


Cóż. Taki sformułowania w liście prezesa zarządu funduszu inwestycyjnego do klientów, dają powody do zadumy.

Na czym jednak polegał błąd opery? Skoro przewidzieli kryzys na początku 2008 roku to nie powinni nic innego robić jak sprzedać wszystkie aktywa z giełdy i kupić za to złoto, lub ewentualnie założyć lokaty. Byli by z grubsza licząc 24 procent do przodu.

Jednak OPERA chciała być cwańsza. Jak wynika z listu, odbijała się od wszystkich walorów niczym pingpong. Wchodzili w wig i wychodzili z niego, próbując złapać lokalne dołki. Notowali duże straty w sektorze „midcapów” – w których sami przewidywali katastrofę (sic!). wchodzili w złoto wtedy kiedy było na lokalnym szczycie i wychodzili w dołku. Tracili na kursach walutowych. Słowem robili tysiące transakcji próbując zabezpieczyć się przed spadkami. Co ciekawe, traktowali złoto jako zabezpieczenie przed spadkami, ale wchodzili w nie i wychodzili „agresywnie”.

Efekt?? Jednostka uczestnictwa, zamiast być wyceniana na poziomie 248 000 pln (przy strategii – kupuje za wszystko złoto i siedzę cicho), jest na poziomie 64 788 pln (przy strategii – agresywnie bronie się przed spadkami)

No ale po to kupuje się jednostki uczestnictwa w funduszu, żeby wysoko-wykwalifikowani menadżerowie, kupowali i sprzedawali wysumobliwowane instrumenty inwestycyjne, o których przeciętny śmiertelnik nie ma pojęcia. Po to zresztą się im płaci; żeby aktywnie zarządzali funduszami. Jakby wszystko zainwestowali w złoto, lub w lokaty (jak powinni zrobić, skoro przewidzieli katastrofę), to mogło by narosnąć wśród klientów pytanie, po grzyba mi ten fundusz i po co im płacić prowizje. Dlatego czerwone krawaty muszą mieszać, kupować sprzedawać, hedgować, dywersyfikować etc. W tym przypadku, nie dosyć, że od tego mieszania, herbata nie stała się słodsza, to jeszcze 2/3 jej wylali.

Na koniec jednak słowo uznania za odwagę cywilną do napisaniu takiego listu. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Bufony, barany, osobiste wyznania, że prezes niczego bardziej nie żałuje niż założenia OPERY cztery lata temu. O utracie przyjaciół, zdobyciu wrogów, osobistych żalach; o wszystkim tym możemy przeczytać w tym liście.
Powrót do góry Go down
tarzan
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior



Liczba postów : 11352
Registration date : 16/09/2007

UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 EmptySro 05 Wrz 2012, 09:45

EX napisał:
inwestor napisał:
AUTENTYCZNE
W Urzędach Pracy coraz częściej widnieją oferty pracy:
"ble, ble, ble" (rodzaj pracy) - dla osób powyżej 50 lat przyjmę na staż (6 miesięcy)
O co chodzi
Chodzi o to że delikwent przychodzi na 8 godzin do pracy a w zamian za to .........otrzymuje wynagrodzenie z Urzędu Pracy czyli dotychczasowy zasiłek w wysokości ~400PLN netto

Inwestor zabiłeś mi klina Shocked

Właściwie jak to jest szukać pracy, bo zawsze praca szukała mnie. scratch
EX na etacie!!!

TROL UFOFORUM

ps. dobryżart dobryżart dobryżart
ale mnie gościu rozbawił
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 EmptySro 05 Wrz 2012, 09:49

EX napisał:
Antoni Pieniądz napisał:
EX napisał:
Antoni Pieniądz napisał:
EX napisał:
Antoni Pieniądz napisał:
EX napisał:


Jeśli on przegrywa to ja wygrywam cheers
Takie są reguły gry scratch tfuu jakie reguły Laughing


Gdybym spotkał go na ulicy, to oplułbym go. To człowiek, który zbiera "żołnierzy", grających na upadek Europy.

Wygląda na to, że gram z Banksterami Laughing

Cytat :
Czas pokaże, które elity wygrają w tym sporze. Czy skończy się masowym drukiem pieniądza, preferowanym przez banksterów, czy wyrzuceniem kilku krajów ze strefy euro i darowaniem znacznej części długów krajów PIGS, co wolałyby stare elity, bo koszty darowania długów poniosą nowe elity i milcząca większość.

Nam maluczkim zjadaczom chleba z mrożonego ciasta pozostaje tylko usiąść i z wypiekami na twarzy obserwować starcie gigantów. Każdy może wytypować swojego kandydata na zwycięzcę. Osoby z długimi pozycjami na giełdach trzymają z banksterami, ja stawiam na niemieckich przemysłowców.prof. Krzysztof Rybiński

Miałem go za w porzo gościa, a teraz uważam go za pajaca.

Robi pod siebie, zobaczymy ile z tego przytuli scratch Very Happy

Żywię nadzieję, że pójdzie z torbami i wyląduje w kartonie na centralnym. Każdy europejczyk powinien go omijać z daleka.
Już juby wsadzi im wibratory w dupy.

"(...) Eurogeddon to jedyny w Europie (sub)fundusz, którego celem jest osiągnięcie wysokich zysków w scenariuszu bankructwa Grecji,
poważnych kłopotów innych krajów południa Europy, ewentualnego rozpadu strefy euro lub masowego wycofywania środków z banków w strefie euro.
Fundusz przeznaczony jest przede wszystkim dla zamożnych Polaków (...)"

Z torbami co najwyżej to pójdą jego klienci, ale pewnie on dalej bydzie pisywał dla faktu scratch

Cytat :
Opera to fundusz inwestycyjny „dla bogaczy”, taki przynajmniej był zamysł Macieja Kwiatkowskiego, założyciela tego FI. W roku 2008, słusznie przewidywali katastrofę na rynku akcji. To znaczy po fakcie wiemy, że to było słuszne… w styczniu 2008 to też bym nie dał głowy, czy będziemy pompować dalej bańkę, czy ona w końcu pęknie… taki urok giełdy i fiat money… nigdy nie wiadomo kiedy strzeli, ale jak się nie podłączysz pod rajd, to nie zarobisz nic lub ewentualnie stracisz na inflacji. Przecież nawet teraz nie wiemy czy może pompowanie kasy w USA, EU, czy zapowiadane także w Polsce, nie przyniesie w następnym roku ciąg dalszy ekspansji kredytowej i inflacyjny boom w akcjach. Czort wie, a po fakcie zawsze się znajdzie grupa która mówiła…. A nie mówiliśmy ??!! I druga która będzie siedzieć cicho. Managment Opery jednak przyjął strategie, że nastąpi katastrofa na rynku akcji i poinformował o tych klientów. Chciałoby się rzec: męsko wygłosili przepowiednie; przepowiednia się sprawdziła; pewnie zarobili miliony.

Otóż nic bardziej mylnego… mimo trafnej prognozy, OPERA plasuje się na końcu stawki wśród funduszy inwestycyjnych z jedną z największych strat rocznych. Dlaczego? Oddam głos prezesowi zarządu, Maciejowi Kwiatkowskiemu z listu do klientów:

Co do baranów, jak napisałem wyżej, zgoda, z faktami się nie dyskutuje – zachowaliśmy się w minionym roku jak kompletne barany.


Cóż. Taki sformułowania w liście prezesa zarządu funduszu inwestycyjnego do klientów, dają powody do zadumy.

Na czym jednak polegał błąd opery? Skoro przewidzieli kryzys na początku 2008 roku to nie powinni nic innego robić jak sprzedać wszystkie aktywa z giełdy i kupić za to złoto, lub ewentualnie założyć lokaty. Byli by z grubsza licząc 24 procent do przodu.

Jednak OPERA chciała być cwańsza. Jak wynika z listu, odbijała się od wszystkich walorów niczym pingpong. Wchodzili w wig i wychodzili z niego, próbując złapać lokalne dołki. Notowali duże straty w sektorze „midcapów” – w których sami przewidywali katastrofę (sic!). wchodzili w złoto wtedy kiedy było na lokalnym szczycie i wychodzili w dołku. Tracili na kursach walutowych. Słowem robili tysiące transakcji próbując zabezpieczyć się przed spadkami. Co ciekawe, traktowali złoto jako zabezpieczenie przed spadkami, ale wchodzili w nie i wychodzili „agresywnie”.

Efekt?? Jednostka uczestnictwa, zamiast być wyceniana na poziomie 248 000 pln (przy strategii – kupuje za wszystko złoto i siedzę cicho), jest na poziomie 64 788 pln (przy strategii – agresywnie bronie się przed spadkami)

No ale po to kupuje się jednostki uczestnictwa w funduszu, żeby wysoko-wykwalifikowani menadżerowie, kupowali i sprzedawali wysumobliwowane instrumenty inwestycyjne, o których przeciętny śmiertelnik nie ma pojęcia. Po to zresztą się im płaci; żeby aktywnie zarządzali funduszami. Jakby wszystko zainwestowali w złoto, lub w lokaty (jak powinni zrobić, skoro przewidzieli katastrofę), to mogło by narosnąć wśród klientów pytanie, po grzyba mi ten fundusz i po co im płacić prowizje. Dlatego czerwone krawaty muszą mieszać, kupować sprzedawać, hedgować, dywersyfikować etc. W tym przypadku, nie dosyć, że od tego mieszania, herbata nie stała się słodsza, to jeszcze 2/3 jej wylali.

Na koniec jednak słowo uznania za odwagę cywilną do napisaniu takiego listu. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Bufony, barany, osobiste wyznania, że prezes niczego bardziej nie żałuje niż założenia OPERY cztery lata temu. O utracie przyjaciół, zdobyciu wrogów, osobistych żalach; o wszystkim tym możemy przeczytać w tym liście.

Dzisiaj mają wycenę. Ciekawe, jakie wyniki zaprezentują.
Powrót do góry Go down
Ezet
Główny Troll UFO
Główny Troll UFO
Ezet


Liczba postów : 12359
Registration date : 30/09/2007

UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 EmptySro 05 Wrz 2012, 09:49

tarzan napisał:
EX napisał:
inwestor napisał:
AUTENTYCZNE
W Urzędach Pracy coraz częściej widnieją oferty pracy:
"ble, ble, ble" (rodzaj pracy) - dla osób powyżej 50 lat przyjmę na staż (6 miesięcy)
O co chodzi
Chodzi o to że delikwent przychodzi na 8 godzin do pracy a w zamian za to .........otrzymuje wynagrodzenie z Urzędu Pracy czyli dotychczasowy zasiłek w wysokości ~400PLN netto

Inwestor zabiłeś mi klina Shocked

Właściwie jak to jest szukać pracy, bo zawsze praca szukała mnie. scratch
to słychać, widać i czuć
dobryżart dobryżart dobryżart
PRZYJMĘ DO PRACY: TROLL UFOFORUM

A ile płacą? jocolor Ja chętnie przyjmę taka posadę cheers
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 EmptySro 05 Wrz 2012, 09:52

tarzan napisał:
Dezerter napisał:
tarzan napisał:
Dezerter napisał:
Jak to mawiał klasyk - czołem misiaczki, czas na poranną kawkę. Very Happy

IMG
karnakowi ponoć bardzo smakuje Smile

ciekawe, co zrobił nasz kreskowy mistrz z tym gównem wybitym (ponoć) Rolling Eyes scratch
po prostu czosnek pociągnął za sranda w momencie kiedy on wsiadał do windy dobryżart

Ja mam za mały staż, nie wiem, dlaczego się tak nie lubicie. Rolling Eyes

dlaczego sądzisz, że go nie lubię?
po prostu oczekuję od niego tego o czym wielokrotnie pisał w formie zarzutów wobec innych, tzn:

1. oczekuję podawania na bieżąco zajmowanych pozycji
2. rozliczenia online ze źle zajętych pozycji itd.
3. wytłumaczenia bzdurnych jednosesyjnych krech (przecież nie może być tak, że codziennie krecha jest regulowana dobryżart )

Moze za poważnie do tego podchodzisz? to tylko forum, dla mnie karnak to nieszkodliwy bogobojny katolik, który mimo ze światopoglądowo jest rózny do mnie to za konsekwencje go cenie. A czy on ściemnia czy nie to mnie to mało obchodzi i tak gram pod swoje widzimisię

Powrót do góry Go down
snajper

snajper


Liczba postów : 4162
Registration date : 19/06/2011

UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 EmptySro 05 Wrz 2012, 09:52

tarzan napisał:
EX napisał:
inwestor napisał:
AUTENTYCZNE
W Urzędach Pracy coraz częściej widnieją oferty pracy:
"ble, ble, ble" (rodzaj pracy) - dla osób powyżej 50 lat przyjmę na staż (6 miesięcy)
O co chodzi
Chodzi o to że delikwent przychodzi na 8 godzin do pracy a w zamian za to .........otrzymuje wynagrodzenie z Urzędu Pracy czyli dotychczasowy zasiłek w wysokości ~400PLN netto

Inwestor zabiłeś mi klina Shocked

Właściwie jak to jest szukać pracy, bo zawsze praca szukała mnie. scratch
EX na etacie!!!

TROL UFOFORUM

ps. dobryżart dobryżart dobryżart
ale mnie gościu rozbawił

Tester demo-platform dobryżart
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 EmptySro 05 Wrz 2012, 09:54

Czytam sobie ...

"(...) Najważniejszym zadaniem podczas prowadzenia wojny jest krzyżowanie planów strategicznych przeciwnika,
nieco mniej ważne jest burzenie jego sojuszów,
na trzecim miejscu dopiero jest pokonywanie go w walce,
a obleganie miast jest najgorszym rozwiązaniem.(...)"
Powrót do góry Go down
EX

EX


Liczba postów : 20419
Registration date : 11/02/2009

UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 EmptySro 05 Wrz 2012, 09:56

inwestor napisał:
EX napisał:
inwestor napisał:
AUTENTYCZNE
W Urzędach Pracy coraz częściej widnieją oferty pracy:
"ble, ble, ble" (rodzaj pracy) - dla osób powyżej 50 lat przyjmę na staż (6 miesięcy)
O co chodzi
Chodzi o to że delikwent przychodzi na 8 godzin do pracy a w zamian za to .........otrzymuje wynagrodzenie z Urzędu Pracy czyli dotychczasowy zasiłek w wysokości ~400PLN netto

Inwestor zabiłeś mi klina Shocked

Właściwie jak to jest szukać pracy, bo zawsze praca szukała mnie. scratch

Pracują to woły, a taki geniusz jak Pan to siedzi i myśli a jak juś coś wymyśli to.....


Smile
Powrót do góry Go down
EX

EX


Liczba postów : 20419
Registration date : 11/02/2009

UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 EmptySro 05 Wrz 2012, 09:58

Antoni Pieniądz napisał:
Czytam sobie ...

"(...) Najważniejszym zadaniem podczas prowadzenia wojny jest krzyżowanie planów strategicznych przeciwnika,
nieco mniej ważne jest burzenie jego sojuszów,
na trzecim miejscu dopiero jest pokonywanie go w walce,
a obleganie miast jest najgorszym rozwiązaniem.(...)"

Widzę, że sztukę wojny wałkujesz Smile
Powrót do góry Go down
inwestor

inwestor


Liczba postów : 27849
Location :
Registration date : 30/08/2007

UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 EmptySro 05 Wrz 2012, 10:01

inwestor napisał:
AUTENTYCZNE
W Urzędach Pracy coraz częściej widnieją oferty pracy:
"ble, ble, ble" (rodzaj pracy) - dla osób powyżej 50 lat przyjmę na staż (6 miesięcy)
O co chodzi
Chodzi o to że delikwent przychodzi na 8 godzin do pracy a w zamian za to .........otrzymuje wynagrodzenie z Urzędu Pracy czyli dotychczasowy zasiłek w wysokości ~400PLN netto

Biorę takiego delikwenta do pracy i:
niech przez pierwszy miesiąc się uczy (no i huj i tak płaci UP)
ale przez 5 miesięcy mam darmową siłę roboczą czyli woła
To wszystko jest w ramach strategii UP w poszukiwaniu miejsc pracy dla luda starszego
Pracodawca po tym okresie "dziękuje" wołom (daje kopa w dupsko idiotom) motywując w UP że się nie nadają i....wystawia kolejną "ofertę pracy"

AKTYWIZACJA ZAWODOWA


Ostatnio zmieniony przez inwestor dnia Sro 05 Wrz 2012, 10:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
betonowe_buty
TA SYSTEM TRADER
TA  SYSTEM  TRADER
betonowe_buty


Liczba postów : 19454
Location : Instytut Badań Giełdowych i Politycznych
Registration date : 02/10/2007

UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 EmptySro 05 Wrz 2012, 10:01

Dezerter napisał:
Eurogedon może być, ale raczej nie wtedy, gdy większość się tego spodziewa.

spodziewali sie na poczatku roku, a jest wrzesien.
Powrót do góry Go down
snajper

snajper


Liczba postów : 4162
Registration date : 19/06/2011

UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 EmptySro 05 Wrz 2012, 10:03

A kogo to nagrała kamera z monitoringu scratch

Po godzinach się dorabia coo affraid affraid scratch scratch

UFO - 05.09.2012 - Page 3 Pollatarnia640

Powrót do góry Go down
inwestor

inwestor


Liczba postów : 27849
Location :
Registration date : 30/08/2007

UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 EmptySro 05 Wrz 2012, 10:04

AKCJE TANIE JAK NIGDY
MISIEK MA PRZE...JE...BA...NE
Powrót do góry Go down
barura




Liczba postów : 8236
Registration date : 22/10/2009

UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 EmptySro 05 Wrz 2012, 10:05

oddech RO-SO


Ostatnio zmieniony przez barura dnia Sro 05 Wrz 2012, 22:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
inwestor

inwestor


Liczba postów : 27849
Location :
Registration date : 30/08/2007

UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 EmptySro 05 Wrz 2012, 10:06

Super dane z eurokołchozu
Powrót do góry Go down
filip

filip


Liczba postów : 3719
Registration date : 05/09/2008

UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 EmptySro 05 Wrz 2012, 10:09

inwestor napisał:
AKCJE TANIE JAK NIGDY
MISIEK MA PRZE...JE...BA...NE

nie narzekaj a zacznij doceniać...jest to jedyny towar na zielonej wyspie który tanieje a nie rośnie

inflacja sie ich nie tyka Very Happy Wink


Ostatnio zmieniony przez filip dnia Sro 05 Wrz 2012, 10:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
betonowe_buty
TA SYSTEM TRADER
TA  SYSTEM  TRADER
betonowe_buty


Liczba postów : 19454
Location : Instytut Badań Giełdowych i Politycznych
Registration date : 02/10/2007

UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 EmptySro 05 Wrz 2012, 10:09

UFO - 05.09.2012 - Page 3 W13ae9
Powrót do góry Go down
barura




Liczba postów : 8236
Registration date : 22/10/2009

UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 EmptySro 05 Wrz 2012, 10:10

usialala


Ostatnio zmieniony przez barura dnia Sro 05 Wrz 2012, 22:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 EmptySro 05 Wrz 2012, 10:10

EX napisał:
Antoni Pieniądz napisał:
Czytam sobie ...

"(...) Najważniejszym zadaniem podczas prowadzenia wojny jest krzyżowanie planów strategicznych przeciwnika,
nieco mniej ważne jest burzenie jego sojuszów,
na trzecim miejscu dopiero jest pokonywanie go w walce,
a obleganie miast jest najgorszym rozwiązaniem.(...)"

Widzę, że sztukę wojny wałkujesz Smile

Dużo prawdy w tym kryje się.
Wałkuję również starożytne metody walki, bo podobne były do gry w szachy.
Poza tym, mają zaletę - przeciwnicy stawali oko w oko i wyjaśniali kwestię za pomocą stali.

Szyk bojowy Rzymian.
UFO - 05.09.2012 - Page 3 Triplel

Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 EmptySro 05 Wrz 2012, 10:12

JEST POCZĄTEK KRACHU!!!!

GLOBALNE ZAŁAMANIE GOSPODARCZE PRZED NAMI!!!

MASAKRA BĘDZIE NA WSZYSTKICH RYNKACH!!!!!!!

NIE MA ZMIŁUJ SIĘ!!!!

Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 05.09.2012   UFO - 05.09.2012 - Page 3 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO - 05.09.2012
Powrót do góry 
Strona 3 z 12Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: