Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?

Go down 
+5
semko
PINGWIN (Z MADAGASKARU)
Diablo
Zygmunt de Bill
Piotrek691
9 posters
AutorWiadomość
Piotrek691

Piotrek691


Liczba postów : 8186
Location : Mokotów
Registration date : 15/04/2010

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty
PisanieTemat: Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?   Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? EmptyCzw 31 Sty 2013, 17:51

Przede wszystkim serdecznie pozdrawiam wszystkich. Naprawdę super zobaczyć, że po kilku latach nieobecności forum działa, a najważniejsze, że są tutaj jeszcze nicki, które pamiętam z lat 2006-2007 ze starego dobrego bankiera. Smile

Moja historia to czysta klasyka typowego leszcza giełdowego, którego ominął etap akcji i wylądował od razu na pochodnych. Zaczęło się banalnie. W 2006 robiłem podyplomówkę z controllingu na uniwerku łódzkim. Jeden z wykładowców bardzo ciekawie opowiadał o opcjach. Temat był zresztą znajomy od czasów studiów, ale do tego czasu zupełnie mnie nie interesował. Teraz jednak było inaczej. Otworzyłem rachunek na pochodnych i od razu miałem strasznego farta. Kupiłem 2 opcje put na początku maja 2006, a co się wtedy stało to pewnie każdy pamięta Cool W każdym razie byłem uzależniony. Zacząłem czytać wszystkie możliwe książki o grze na pochodnych i przy okazji forum futów bankiera, które w tamtych czasach wchodziło w swój złoty wiek. Niestety szybko się okazało, że coś takiego jak maj i czerwiec 2006 to tylko raz na parę lat. Z perspektywy czasu oceniam, że w dłuższej perspektywie na kupowaniu premii na naszej bananówce to tylko można stracić. Mała płynność, spread jak wrota od stodoły i animator sqrwiel, który potrafił zniknąć jak tylko coś się zaczynało dziać. Zarabiać na opcjach można tylko stosując taktykę Opcjonera na tzw pająka czyli wystawiać opcje poczynając od najdalszych i posuwać się do centrum w miarę upływu czasu. Osobiście nie miałem do tego cierpliwości. Zresztą do tego potrzeba dużego kapitału. W tamtych czasach depo na wystawianie calls było zabijające.

Nie szło na opcjach to zgodnie ze znaną zasadą przerzuciłem się na futy, którymi żyło całe forum. Były to czasy kiedy moim idolem został kolega Kozojeb. Bardzo szybko skonstruowałem własny system bankieropodobny. Tak na marginesie tego typu systemy jak wszyscy wiedzą są proste jak budowa cepa. Nie uległem pokusie optymalizacji. Przetestowałem na danych historycznych i było dobrze. Niestety do czasu.

W 2007 dopadła mnie deprecha. Prawdziwa sqrwsyńska deprecha ze stanami lękowymi na dodatek. Niestety pamiątka po ośmiu latach niewolnictwa w korporacji. Poszedłem na roczne L4 i psychotropy. Jeśli ktoś przeszedł deprechę to wie co to za menda. Jeden ze znajomych miał tak, że potrafił leżeć 10 godzin dziennie przed telewizorem. U mnie to był nie telewizor, a rynek. Forum od rana do wieczora i budzik o 3 nad ranem, żeby sprawdzić japońca. System działał jak trzeba, ale u mnie z głową nie było zbyt OK. Potrzebowałem napędu. Zupełnie przypadkowe decyzje i transakcje od czapy. Koniec przyszedł pod koniec 2007 roku. Jak każdy grający na futach wiedziałem, że jebnie. Kupiłem 10 opcji put na poziomie 3800 i żeby było taniej wystawiłem 20 putow na 3400. Skasowałem zysk z premii na poziomie 3500 i .... nie mogłem, po prostu nie mogłem zamknąć wystawionych putów. Psyche się zacięła i odmówiła współpracy. Można powiedzieć, że wiem co czuje sarna na środku drogi oślepiona światłami tira grzejącego 90km/h. Obudziłem się jak strata sięgała 40 koła. Całe drobne zyski z poprzednich lat poszły do bozi. Najgorszy był jednak wstyd jak można było trzasnąć taką głupotę. Nie chciałem już pisać na forum i generalnie miałem dość rynku. Próbowałem potem jeszcze na forexie, ale to już nie było to i mogę być tylko wdzięczny losowi, że poniosłem relatywnie niewielką stratę. Od razu muszę zaznaczyć, że kwota ogólnej straty nie była dla mnie porażająca. Jestem rzemieślnikiem i to całkiem niezłym, a dobrym rzemieślnikom dobrze się płaci. Ot takie drogie hobby...Dużo gorsze było uczucie porażki z samym sobą.

Mineło 4 lata. Deprecha zaleczona i mam nadzieję, że nie wróci. Mam świetną robotę, której jedynym minusem jest to, że przebywam w innej strefie czasowej. Od kilku miesięcy bardzo mnie ciągnie, żeby wrócić na rynek i spróbować jeszcze raz. Mam nadzieję, że tym razem będzie lepiej, a jeśli nikogo nie urażę to napiszę od czasu do czasu coś na forum Smile
Powrót do góry Go down
Zygmunt de Bill
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
Zygmunt de Bill


Liczba postów : 6301
Registration date : 22/12/2011

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty
PisanieTemat: Re: Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?   Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? EmptyCzw 31 Sty 2013, 18:32

Witaj

Aleś chłopie mnie zaskoczył ... Nie chowaj się po krzakach, dawaj na główny.

PS. Powiem Ci po starej znajomości, że teraz to już same świry tu zostały, tylko ja jestem normalny bounce







Powrót do góry Go down
Piotrek691

Piotrek691


Liczba postów : 8186
Location : Mokotów
Registration date : 15/04/2010

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty
PisanieTemat: Re: Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?   Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? EmptyCzw 31 Sty 2013, 18:37

Zygmunt de Bill napisał:
Witaj

Aleś chłopie mnie zaskoczył ... Nie chowaj się po krzakach, dawaj na główny.

PS. Powiem Ci po starej znajomości, że teraz to już same świry tu zostały, tylko ja jestem normalny bounce

Zygmunt! Chłopie! Ty też żyjesz? Very Happy To już może jakiś ZBOFiD założymy! Jeszcze tylko prof. SzFagra brakuje Very Happy
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty
PisanieTemat: Re: Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?   Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? EmptyCzw 31 Sty 2013, 18:48

i ja ale ze zmienionym nickiem
KRT Very Happy
przynajmniej ja ciebie pamietam
Powrót do góry Go down
PINGWIN (Z MADAGASKARU)

PINGWIN (Z MADAGASKARU)


Liczba postów : 6643
Location : madagaskar
Registration date : 29/10/2007

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty
PisanieTemat: Re: Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?   Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? EmptyCzw 31 Sty 2013, 23:12

cześć piotrze

podejrzewam, że to też przez giełdę rozregulowałeś sobie zupełnie układ nerwowy i hormonalny, bo za duże huśtawki emocjonalne miałeś (jak zresztą większość graczy ma, gdy włącza się chciwość, strach i ryzyko), możliwe że uzależniłeś się wtedy, i depresja była po prostu rodzajem odwyku i odreagowania, podejrzewam że znowu chcesz to powtarzać.

upraszczając, wytwarzałeś nadmiar bodźców i produkowałeś nadmiar hormonów:
serotoniny - przyjemność,
noradrenaliny - pobudzenie, stres, ogólna huśtawka
dopaminy - euforia, emocje, wyobrażenia
i w końcu organizm nie umiał sobie z tym poradzić, stąd deprecha.

nawiasem mówiąc organizm i mózg uzależnia mocno się od tego. oczywiście hazardziści mają najgorzej bo gra to dla nich jak branie narkotyków i to na bazie adrenaliny która im się najmocniej wydziela, a najwięcej adrenaliny jak wiadomo wydziela się przy przegrywaniu.

osobiście wydaje mi się, że gracz przechodzi przez pewne etapy rozwoju, które określiłbym:
1) okres pewności, brawury, chciwości
2) okres ostrożności i strachu
3) okres cynizmu i kalkulacji
4) okres łagodności i cierpliwości

oczywiście, najczęściej waha się to między 1 2 czasem 3cim, 4ty rzadko się widuje.

ps. giełda/fx nie są koniecznie najlepszymi sposobami do rozwoju swojej psyche, ani do zarabiania pieniędzy (jak to marudzi nasz forumowy hiob wszyscy są do wyzerowania, kwestia fazy rynku).

sorki za to przydługie moralizatorstwo, i życzę powodzenia na nowej/starej drodze życia pirat
pozdr
Powrót do góry Go down
semko




Liczba postów : 50
Registration date : 28/09/2007

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty
PisanieTemat: Re: Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?   Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? EmptyCzw 31 Sty 2013, 23:17

Witam, miło Cię widzieć wśród żywych. Smile
Pamiętam Cię jeszcze z Bankiera jak zaczynałem na koniach chodź sam tu rzadko pisze.
Powrót do góry Go down
Piotrek691

Piotrek691


Liczba postów : 8186
Location : Mokotów
Registration date : 15/04/2010

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty
PisanieTemat: Re: Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?   Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? EmptyPią 01 Lut 2013, 05:59

PINGWIN napisał:
sorki za to przydługie moralizatorstwo, i życzę powodzenia na nowej/starej drodze życia pirat
pozdr

Cześć Pingwin! Bardzo dziękuję za tego posta. Wydrukowałem go sobie, i mam zamiar jeszcze do niego wrócić, pewnie nie jeden raz.

Być może tak też było, ale raczej nie. Według kilku ludzi, z którymi próbowaliśmy ustalić co mi się przydarzyło, w 2006 już byłem chory. Sprawa dojrzewała od 2004 kiedy nawet jeszcze nie wiedziałem o tym, że rynek pochodnych istnieje na GPW. 8 lat niewolnictwa i trzask głową w sufit. Dotarłem na poziom, kiedy przestało się liczyć co ja właściwie potrafię, a zaczęła się liczyć polityka. Kto z kim i komu. W tym byłem po prostu kiepski. Po latach "fast tracku" temu panu już dziękujemy. Dostałem oczywiście "golden handshake", a nową pracę miałem jeszcze zanim skończył się okres wypowiedzenia, ale porażka pozostała porażką. Nie wątpliwie ta rozpaczliwa chęć "odegrania się" miała wpływ na moje transakcje.

Teraz jestem życiowo na zupełnie innym poziomie. Nie uczestniczę w wyścigu szczurów bo raz jestem za stary, a dwa nie muszę. Psychicznie dawno się tak dobrze nie czułem. Nie szukam tak jak wtedy nowego sposobu na życie, przynajmniej nie w najbliższej 10-latce. Nie ma tutaj czegoś takiego jak aspekt finansowy. Bardziej chodzi o sprawdzenie czy moja psyche dojrzała. Jeśli zacznę ponownie robić stare błędy wydaje mi się, że jestem w stanie bezproblemowo wycofać się ponownie.

Jeszcze raz dzięki!
Powrót do góry Go down
Piotrek691

Piotrek691


Liczba postów : 8186
Location : Mokotów
Registration date : 15/04/2010

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty
PisanieTemat: Re: Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?   Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? EmptyPią 01 Lut 2013, 06:00

semko napisał:
Witam, miło Cię widzieć wśród żywych. Smile
Pamiętam Cię jeszcze z Bankiera jak zaczynałem na koniach chodź sam tu rzadko pisze.

Cześć semko! Bardzo dziękuję Smile
Powrót do góry Go down
PINGWIN (Z MADAGASKARU)

PINGWIN (Z MADAGASKARU)


Liczba postów : 6643
Location : madagaskar
Registration date : 29/10/2007

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty
PisanieTemat: Re: Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?   Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? EmptyPią 01 Lut 2013, 19:07

znalazłem u siebie na kompie z czasów bankiera, 2007-06-30:

na koniec tylko sprawdzę listę obecności

Trendy Długoterminowe:
Prof. Uważny

Trendy Krótkoterminowe :
Prof. SzFagier
Prof. Brutalna Prawda (Uwaga!!! Pani Profersor lubi wykładać szyfrem. Należy czytać ze zrozumieniem)

Analizy sesji giełdowych
Prof. Trzykropek

Psychologia Spekulacji
Prof. Ret
Dr. Ender

Opcje Indeksowe i Akcyjne
Docent Opcjoner

Analizy Międzyrynkowe - specjalizacja USA
Docent Porta

Analizy Ekonomiczne Ogólne
Dr. EURO

Wycena Spółek Giełdowych
docent dr hab. REALISTA

Teoria Fal Elliotta
Prof. Uważny
Dr. Waveman
Mgr. Fajansiarz

Teoria i Praktyka Cięcia Strat/Maksymalizacji Zysków
Dr. Kozojeb

Systemy Mechaniczne i Statystyka
Docent Kondi Bombi

Daytrading – „tylko gra dzienna”
Prof. Gracz

Element Spekulacyjny na GPW
Prof. Kaka - (Doktoryzowała się z Rycha)

Humor Jako Element Zachowania Zdrowych Zmysłów
Dr. Zygmunt de Bill

Czystośc i Higiena Osbista i Językowa
Woźny Piotr691

lol!
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty
PisanieTemat: Re: Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?   Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? EmptyPią 01 Lut 2013, 20:48

cześc Piotrek

chyba wtedy nie grałem nie pamiętam scratch
pisze bo żeś mnie troche wystraszył miało być tak fajnie na forum każdy zarobiny a tu ooo

co do Twojej decyzji czy grać to ja bym raczej odradzał
o psychologi czy innych takich nie mam zielonego pojęcia
poprostu taka odpowiedz mi się pierwsza narzuciła
hej
Powrót do góry Go down
Piotrek691

Piotrek691


Liczba postów : 8186
Location : Mokotów
Registration date : 15/04/2010

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty
PisanieTemat: Re: Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?   Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? EmptySob 02 Lut 2013, 06:56

Jones napisał:

pisze bo żeś mnie troche wystraszył miało być tak fajnie na forum każdy zarobiny a tu ooo

Cześć Jones. Dzięki za post. Wszyscy są zarobieni do czasu, aż się poczują mocno i wtopią x razy więcej niż zarobili, tak jak ja na ten przykład. Wtedy znikają lub zmieniają nick i dalej próbują.


Ostatnio zmieniony przez Piotrek691 dnia Sob 02 Lut 2013, 09:26, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Piotrek691

Piotrek691


Liczba postów : 8186
Location : Mokotów
Registration date : 15/04/2010

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty
PisanieTemat: Re: Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?   Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? EmptySob 02 Lut 2013, 06:59

PINGWIN napisał:
znalazłem u siebie na kompie z czasów bankiera, 2007-06-30:
na koniec tylko sprawdzę listę obecności

No fuchę miałem niezłą Very Happy

Lista obecności: Obecny, po 3 letnim remoncie, ale jestem. Widziałem też Zygmusia, który niestety nic wesołego nie chce pisać. Jest też Ender i prof. Brutalna Prawda. Realista też chyba jest. Ciekawe, że wymiotło speców od fal Elliota. Nikt już o tym nie pisze? scratch
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty
PisanieTemat: Re: Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?   Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? EmptySob 02 Lut 2013, 15:30

Piotrek691 napisał:
PINGWIN napisał:
znalazłem u siebie na kompie z czasów bankiera, 2007-06-30:
na koniec tylko sprawdzę listę obecności

No fuchę miałem niezłą Very Happy

Lista obecności: Obecny, po 3 letnim remoncie, ale jestem. Widziałem też Zygmusia, który niestety nic wesołego nie chce pisać. Jest też Ender i prof. Brutalna Prawda. Realista też chyba jest. Ciekawe, że wymiotło speców od fal Elliota. Nikt już o tym nie pisze? scratch
2007 scratch
wydaje mi się że moje wpisy powinny być na bankierze he he chyba że wykasowali bo to się zdarzało

co do pewności siebie to wiem coś o tym Piotrek nie jesteś sam
hej
Powrót do góry Go down
Piotrek691

Piotrek691


Liczba postów : 8186
Location : Mokotów
Registration date : 15/04/2010

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty
PisanieTemat: Re: Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?   Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? EmptyWto 05 Lut 2013, 17:42

No i wróciłem na rynek. cheers Chociaż to się teraz dzieje jest bardzo odległe od czasów jakie pamiętam. Pałowanie w zakresie 14 punktów jak w dniu dzisiejszym to jakaś makabra. No cóż zobaczymy. Strata do końca rozliczenia jest na dzisiaj ustalona na 71 pkt plus prowizje. Kapitał początkowy 10,000 PLN.Teraz wszystko zależy od rynku. Jeśli ruchy będą takie jak dzisiaj to faktycznie strata może się zrealizować. Zresztą akurat to nie jest najważniejsze bo dużo bardziej na tym etapie ważna jest dla mnie dyscyplina i samokontrola. Po zakończeniu serii postaram się wkleić wyniki jak mi poszło. Za wszystkie posty bardzo dziękuję Smile
Powrót do góry Go down
Zygmunt de Bill
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
Zygmunt de Bill


Liczba postów : 6301
Registration date : 22/12/2011

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty
PisanieTemat: Re: Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?   Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? EmptyPon 18 Lut 2013, 00:52

Piotrek691 napisał:
PINGWIN napisał:
znalazłem u siebie na kompie z czasów bankiera, 2007-06-30:
na koniec tylko sprawdzę listę obecności

No fuchę miałem niezłą Very Happy

Lista obecności: Obecny, po 3 letnim remoncie, ale jestem. Widziałem też Zygmusia, który niestety nic wesołego nie chce pisać. Jest też Ender i prof. Brutalna Prawda. Realista też chyba jest. Ciekawe, że wymiotło speców od fal Elliota. Nikt już o tym nie pisze? scratch

Dr Euro, niestety, już nigdy nic nie napisze Sad
Powrót do góry Go down
PINGWIN (Z MADAGASKARU)

PINGWIN (Z MADAGASKARU)


Liczba postów : 6643
Location : madagaskar
Registration date : 29/10/2007

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty
PisanieTemat: Re: Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?   Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? EmptyWto 19 Lut 2013, 22:47

no tak smutny wypadek z euro.

ja pisałem na bankierze pod kobiecym nickiem, więc się nie będę przyznawał Rolling Eyes
Powrót do góry Go down
dd

dd


Liczba postów : 157
Age : 48
Location : Gdańsk / Gdynia
Registration date : 02/08/2008

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty
PisanieTemat: Re: Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?   Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? EmptyPią 08 Mar 2013, 19:10

PINGWIN (Z MADAGASKARU) napisał:
no tak smutny wypadek z euro.

ja pisałem na bankierze pod kobiecym nickiem, więc się nie będę przyznawał Rolling Eyes


A to smutny wypadek z Euro.
A czy ktoś wie co się stało?


Mam komentarz do Piotrka:

Czy Ty już zrobiłeś rachunek swojego traderskigo sumienia?
Czy założyłeś już dziennik z zanotowanymi transakcjami oraz
uczuciami które towarzyszyły ich zawieraniu (forum nie pełni takiej roli).

Miałeś dużą przerwę od rynku a nie byłeś wcześniej - jak sam piszesz - rynkowym
prymusem. Obawiam się, że jeżeli nie wyciągnąłeś wniosków z przeszłości - nie
zrobiłeś tak zwanej retrospekcji - spokojnie, rzeczowo, bez emocji, SZCZERZE,
to będziesz miał spory problem ze znalezieniem swojej przewagi.


Życzę Ci oczywiście jak najlepiej!

Piszę tylko uwagi, które mi pomogły stać się zyskownym graczem miesiąc w miesiąc.
Jeżeli masz jakieś pytania chętnie podzielę się z Tobą moją, skromną, jeszcze wiedzą.

Najważniejsze w/g mnie jest poznać siebie - swoje słabości i zaniedbania.
Na tej podstawie można budować jakiś pomysł na grę.

Powrót do góry Go down
Piotrek691

Piotrek691


Liczba postów : 8186
Location : Mokotów
Registration date : 15/04/2010

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty
PisanieTemat: Re: Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?   Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? EmptyPon 18 Mar 2013, 02:44

dd napisał:
PINGWIN (Z MADAGASKARU) napisał:
no tak smutny wypadek z euro.

ja pisałem na bankierze pod kobiecym nickiem, więc się nie będę przyznawał Rolling Eyes


A to smutny wypadek z Euro.
A czy ktoś wie co się stało?


Mam komentarz do Piotrka:

Czy Ty już zrobiłeś rachunek swojego traderskigo sumienia?
Czy założyłeś już dziennik z zanotowanymi transakcjami oraz
uczuciami które towarzyszyły ich zawieraniu (forum nie pełni takiej roli).

Miałeś dużą przerwę od rynku a nie byłeś wcześniej - jak sam piszesz - rynkowym
prymusem. Obawiam się, że jeżeli nie wyciągnąłeś wniosków z przeszłości - nie
zrobiłeś tak zwanej retrospekcji - spokojnie, rzeczowo, bez emocji, SZCZERZE,
to będziesz miał spory problem ze znalezieniem swojej przewagi.

Najważniejsze w/g mnie jest poznać siebie - swoje słabości i zaniedbania.
Na tej podstawie można budować jakiś pomysł na grę.

Po pierwsze to dołączam do pytania co się stało z EURO? Serio...To był naprawdę dobry Trader, od którego wiele można było się nauczyć.

Jeśli chodzi o mnie to ciężko mi w tej chwili odpowiedzieć. Chyba tak, ale piszę to naprawdę z dużym wahaniem. Nie jestem do końca pewien...

Wróciłem na rynek na początku lutego. Ustawiłem pozycję na futach na naszym grajdole i pierwsze dni były ciężkie. Wróciły stare przyzwyczajenia sprawdzania pozycji co godzinę, podniecenie kiedy coś się działo i zniechęcenie kiedy nic się działo. Jeśli spojrzysz na posty powyżej to pisałem, że założyłem maksymalną stratę z pozycji w wysokości 72 punktów plus prowizje. Ponieważ na rynku panował przez luty i początek marca totalny marazm dałem sobie spokój i zrealizowałem stratę w wysokości 42 punktów w drugim tygodniu marca. Patrząc z perspektywy piątkowego rozliczenia to była dobra decyzja ponieważ gdybym został do końca strata byłaby dokładnie taka jaką sobie założyłem na początku. System jaki sobie wybrałem zakłada maksymalny poziom straty i zyski, ale tylko wtedy jeśli pojawi się większy ruch obojętnie w którą stronę. Obecnie nasz rynek futów nie spełnia warunku zmienności jaka jest potrzebna do osiągania zysku.

Zdecydowałem się wrócić do drugiego rynku jaki znam, a na którym czego jak czego jak czego, ale zmienności nie brakuje czyli edka. Odrobiłem raczej porządnie lekcję, wybrałem brokera, u którego założę konto w przyszłym tygodniu i zobaczymy... O ile na futach strata, którą poniosłem absolutnie nie zaboloła ponieważ była wyliczona i zaakceptowana od samego początku, a to że na rynku zabrakło zmienności można, a nawet należy taką stratę spokojnie zaakceptować. Natomiast z tego co się stało w ostatnich dwóch tygodniach na Edku nie jestem zadowolony. W ramach przysługi Michu udostępnił mi swój "lampkowy" system do testów. Od razu zaznaczę, że o ile poznałem Micha, to nie jest to handlarz systemów, a to co stworzył to efekt wielu lat pracy. Problem jest tylko taki, że jest to system dobry do skalpowania rynku na niskich interwałach. Jeśli ktoś ma czas siedzieć przy kompie cały dzień i uda mu się zrozumieć do końca działanie tego systemu to myślę, że kasę można na nim zarobić... Dla mnie niestety nie nadaje się do użytku ponieważ interesują mnie pozycje, które mogą sobie spokojnie dojrzewać nawet przez kilka dni i nie wymagają śłęczenia przez monitorem. Zabawa bo trudno to inaczej nazwać z "lampkami" dostarczyła mi mnóstwo fanu i adrenaliny, ale raczej są rzeczy, które chciałbym wyeliminować w przyszłości

No nic zobaczymy co przyniosą mi kolejne tygodnie i miesiące. Jednego jestem pewien po tych prawie dwóch miesiącach na rynku. Jestem na pewno w stanie bezproblemowo wstać ponownie od stolika i powiedzieć pass, a to chyba bardzo ważne Very Happy
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty
PisanieTemat: Re: Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?   Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? EmptyPon 18 Mar 2013, 18:38

Piotrek691 napisał:

Po pierwsze to dołączam do pytania co się stało z EURO? Serio...To był naprawdę dobry Trader, od którego wiele można było się nauczyć.

nie żyje
Nie chce mówić co dokładnie sie stało bo bliscy EURO mogą nie chcieć żeby o tym pisano na forum publicznym.
Powrót do góry Go down
Piotrek691

Piotrek691


Liczba postów : 8186
Location : Mokotów
Registration date : 15/04/2010

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty
PisanieTemat: Re: Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?   Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? EmptyCzw 18 Kwi 2013, 21:06

Mija miesiąc od czasu poważnego powrotu na rynek i pora na drobne podsumowanie. Od miesiąca gram na forexie. Niestety, na naszym grajdole i FW20 zwyczajnie zabrakło zmienności jaka jest mi potrzebna. Metoda jest prosta jak budowa cepa, ale potrzebuje określonego ruchu w dowolną stronę. Jeśli chodzi o czysty wynik to nie jest źle, a może nawet jest bardzo dobrze. W ciągu miesiąca udało mi się zarobić 20% i jak na part-time job na którym sobie chciałbym zarobić na "waciki" jest OK.

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? 1472076

To co mnie bardzo martwi, to fakt, że trading bardzo mnie męczy. Im dalej w miesiąc tym trudniej było mi zarobić. Zmęczenie i stres nie pozwala w całości wykorzystać potencjału ruchu. Na wyciągu z konta zaznaczyłem transakcje wręcz fatalne. Z powodu stresu zamykałem zbyt wcześnie chociaż każda z nich mogła przynieść 3x lub więcej zysku. Muszę chyba sobie robić częstsze przerwy od rynku lub faktycznie zapisać się na jogę i ćwiczyć techniki relaksacyjne...

Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję za wszystkie posty na tym wątku. Bardzo mi pomogły!
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty
PisanieTemat: Re: Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?   Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? EmptyPią 19 Kwi 2013, 06:13

Piotrek691 napisał:
Mija miesiąc od czasu poważnego powrotu na rynek i pora na drobne podsumowanie. Od miesiąca gram na forexie. Niestety, na naszym grajdole i FW20 zwyczajnie zabrakło zmienności jaka jest mi potrzebna. Metoda jest prosta jak budowa cepa, ale potrzebuje określonego ruchu w dowolną stronę. Jeśli chodzi o czysty wynik to nie jest źle, a może nawet jest bardzo dobrze. W ciągu miesiąca udało mi się zarobić 20% i jak na part-time job na którym sobie chciałbym zarobić na "waciki" jest OK.

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? 1472076

To co mnie bardzo martwi, to fakt, że trading bardzo mnie męczy. Im dalej w miesiąc tym trudniej było mi zarobić. Zmęczenie i stres nie pozwala w całości wykorzystać potencjału ruchu. Na wyciągu z konta zaznaczyłem transakcje wręcz fatalne. Z powodu stresu zamykałem zbyt wcześnie chociaż każda z nich mogła przynieść 3x lub więcej zysku. Muszę chyba sobie robić częstsze przerwy od rynku lub faktycznie zapisać się na jogę i ćwiczyć techniki relaksacyjne...

Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję za wszystkie posty na tym wątku. Bardzo mi pomogły!

duzo tych transakcji jak na ten wynik, jezeli tak bardzo to przezywasz to graj mniejsza kwotą , przy 3k nie bedziesz mial tego stresu
Powrót do góry Go down
Piotrek691

Piotrek691


Liczba postów : 8186
Location : Mokotów
Registration date : 15/04/2010

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty
PisanieTemat: Re: Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?   Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? EmptyPią 19 Kwi 2013, 07:23

Diablo (krt) napisał:


duzo tych transakcji jak na ten wynik, jezeli tak bardzo to przezywasz to graj mniejsza kwotą , przy 3k nie bedziesz mial tego stresu

Dokładnie tak! Transakcji co najmniej o połowę za dużo, ale to jest wynik pętli:
Wejście -> kasowanie zbyt małego zysku -> wqrw z powodu złej decyzji -> Wejście
Grać mniejszymi kwotami nie idzie bo w Saxo minimum 0,5 lota na główne pary....
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty
PisanieTemat: Re: Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?   Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? EmptyPią 19 Kwi 2013, 07:25

Piotrek691 napisał:
Diablo (krt) napisał:


duzo tych transakcji jak na ten wynik, jezeli tak bardzo to przezywasz to graj mniejsza kwotą , przy 3k nie bedziesz mial tego stresu

Dokładnie tak! Transakcji co najmniej o połowę za dużo, ale to jest wynik pętli:
Wejście -> kasowanie zbyt małego zysku -> wqrw z powodu złej decyzji -> Wejście
Grać mniejszymi kwotami nie idzie bo w Saxo minimum 0,5 lota na główne pary....

to otwórz w IDM, platforma ta sama
Powrót do góry Go down
Janko Traderroo

Janko Traderroo


Liczba postów : 4803
Age : 52
Location : okolice Roztocza
Registration date : 08/07/2009

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty
PisanieTemat: Re: Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?   Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? EmptyPią 19 Kwi 2013, 07:35

Piotrek691 napisał:
Mija miesiąc od czasu poważnego powrotu na rynek i pora na drobne podsumowanie. Od miesiąca gram na forexie. Niestety, na naszym grajdole i FW20 zwyczajnie zabrakło zmienności jaka jest mi potrzebna. Metoda jest prosta jak budowa cepa, ale potrzebuje określonego ruchu w dowolną stronę. Jeśli chodzi o czysty wynik to nie jest źle, a może nawet jest bardzo dobrze. W ciągu miesiąca udało mi się zarobić 20% i jak na part-time job na którym sobie chciałbym zarobić na "waciki" jest OK.

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? 1472076

To co mnie bardzo martwi, to fakt, że trading bardzo mnie męczy. Im dalej w miesiąc tym trudniej było mi zarobić. Zmęczenie i stres nie pozwala w całości wykorzystać potencjału ruchu. Na wyciągu z konta zaznaczyłem transakcje wręcz fatalne. Z powodu stresu zamykałem zbyt wcześnie chociaż każda z nich mogła przynieść 3x lub więcej zysku. Muszę chyba sobie robić częstsze przerwy od rynku lub faktycznie zapisać się na jogę i ćwiczyć techniki relaksacyjne...

Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję za wszystkie posty na tym wątku. Bardzo mi pomogły!
rzucają się w oczy 2 transakcje z duuużymi stratami, a powinno być odwrotnie, ciąć straty a zyskom pozwalać rosnąć, klasyka...
Powrót do góry Go down
Piotrek691

Piotrek691


Liczba postów : 8186
Location : Mokotów
Registration date : 15/04/2010

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty
PisanieTemat: Re: Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?   Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? EmptyPią 19 Kwi 2013, 08:04

Janko Traderroo napisał:

rzucają się w oczy 2 transakcje z duuużymi stratami, a powinno być odwrotnie, ciąć straty a zyskom pozwalać rosnąć, klasyka...

Wiesz, akurat te dwie straty to w ogóle mnie nie martwią. One były skalkulowane i zaakceptowane przy zajmowaniu pozycji. Po prostu rynek poszedł w drugą stronę i juś. Moja gra polega na tym, że wchodząc od razu wiem jaka będzie potencjalna strata jeśli coś pójdzie nie tak i na to się zgadzam. Zdecydowanie bardziej mnie martwi to nie trzymanie zysków. Normalnie jak stara baba potrzebuję pampersa....
Powrót do góry Go down
Dave
Admin
Admin
Dave


Liczba postów : 21090
Age : 55
Location : 3miasto
Registration date : 31/08/2007

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty
PisanieTemat: Re: Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?   Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? EmptyPią 19 Kwi 2013, 09:59

Piotrek691 napisał:
Janko Traderroo napisał:

rzucają się w oczy 2 transakcje z duuużymi stratami, a powinno być odwrotnie, ciąć straty a zyskom pozwalać rosnąć, klasyka...

Wiesz, akurat te dwie straty to w ogóle mnie nie martwią. One były skalkulowane i zaakceptowane przy zajmowaniu pozycji. Po prostu rynek poszedł w drugą stronę i juś. Moja gra polega na tym, że wchodząc od razu wiem jaka będzie potencjalna strata jeśli coś pójdzie nie tak i na to się zgadzam. Zdecydowanie bardziej mnie martwi to nie trzymanie zysków. Normalnie jak stara baba potrzebuję pampersa....


witaj w klubie.
to też mój największy problem. kiedy zamknąć zyskowną pozycję Evil or Very Mad
Powrót do góry Go down
Zygmunt de Bill
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
Zygmunt de Bill


Liczba postów : 6301
Registration date : 22/12/2011

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty
PisanieTemat: Re: Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?   Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? EmptyPią 19 Kwi 2013, 22:50

Są tu spot i options, jak dobrze widzę. To są z opcji też transakcje?
Powrót do góry Go down
Piotrek691

Piotrek691


Liczba postów : 8186
Location : Mokotów
Registration date : 15/04/2010

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty
PisanieTemat: Re: Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?   Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? EmptyPią 19 Kwi 2013, 23:35

Zygmunt de Bill napisał:
Są tu spot i options, jak dobrze widzę. To są z opcji też transakcje?

Jak na wariata to jesteś spotrzegawszy Zygmuś Very Happy Oczywiście, że są opcyjki. Cała ta zabawa polega na zajmowaniu pozycji i hegdowaniu opcyjkami. Laughing
Powrót do góry Go down
Zygmunt de Bill
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
Zygmunt de Bill


Liczba postów : 6301
Registration date : 22/12/2011

Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty
PisanieTemat: Re: Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?   Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? EmptyPią 19 Kwi 2013, 23:47

Piotrek691 napisał:
Zygmunt de Bill napisał:
Są tu spot i options, jak dobrze widzę. To są z opcji też transakcje?

Jak na wariata to jesteś spotrzegawszy Zygmuś Very Happy Oczywiście, że są opcyjki. Cała ta zabawa polega na zajmowaniu pozycji i hegdowaniu opcyjkami. Laughing

Cie cholera scratch takie buty ... Opcji to ja się uczyłem od Ciebie i Opcjonera jeszcze za starych czasów, ale hedże jakieś to już nie na mój łeb ...
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty
PisanieTemat: Re: Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?   Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić? Empty

Powrót do góry Go down
 
Jak można wypaść z rynku i czy można na niego wrócić?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» UFO - 02.10.2007
» UFO - 16.09.2008
» UFO - 09.10.2008
» UFO 21 01 2021 r.
» UFO 25 01 2021 r.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Urzekła mnie Twoja historia...-
Skocz do: