Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO - 02.01.2008

Go down 
+33
Edith
Pan Nikt
El Secator
fastenter
myśliwyl
wolny login
mobar
przemak
Krzysztof
kamikaze
Albin
mikrob
Nadaje ze Stronia
barany
Diablo
Wigusia
dafnia
xm
IronFX
kydo
kLeszcz
karnak
loko
chudy mis
Kozoyeb
Dave
PINGWIN (Z MADAGASKARU)
Indiana
tarzan
Rmir
praktyk
EURO
SzFagier
37 posters
Idź do strony : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18
AutorWiadomość
Laik

Laik


Liczba postów : 1761
Location : Małopolska
Registration date : 28/08/2007

UFO - 02.01.2008 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 02.01.2008   UFO - 02.01.2008 - Page 18 EmptySro 02 Sty 2008, 23:28

A to ciekawe ze leszcz akurat pcha sie w derywaty i jebiace sie spolki z sektora malych i srednich a akcji KGHM sobie kupic nie moze scratch[/quote]

re Kaczor

Ludzie pchaja sie z male spolki bo licza na krocie i mega zyski. Z zachwytem patrze na Toore i obserwuje (czytam) reakcje "spekulantow". Akcje z 35zl spadly do ok 1,5 co oznacza ponad 95% utraty kapitalu. Glosno bylo o wyjsciu fundow po 24, 18zl a za kazdym razem drobnica brala uwazajac 10, 8, 4 zl za super "okazje". Takich spolek jest oczywiscie wiele na naszej gieldzie choc moze same ich dlugi i bankructwa nie sa ujawnione i tak spektakularne.

Indywidualni nielicznie biora spolki z WIG20 bo stopy zwroty sa stosunkowo niewielki i sa traktowane jako inwestycje dlugoterminowe. Nie mowie oczywiscie o DT i aktualnych potrzebach pod kontrakty Smile
Uwazam jednak, ze jesli szukac AT i AF to wlasnie na blue cheepach mozna i jeszcze kilku z W40.

Podsumowujac statystyczny spekulant (bo celowo nie pisze leszcz) szuka ryzyka i mega zyskow na MiS-ach. Mi latwo bylo dobrac spolki z W20 (branzowo) natomiast srednich dalej szukam i poluje od dluzszego czasu aby skompletowac portwel study
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 02.01.2008 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 02.01.2008   UFO - 02.01.2008 - Page 18 EmptySro 02 Sty 2008, 23:28

re:opcjoner
Co powiecie na tą fotkę? To rzut beretem od mojego hotelu ale nie wiedziałem o tym przed rezerwacją lol! lol! lol! lol! [/b][/quote]

mieszkasz w Ruamchitt Hotel&Plaza???
Powrót do góry Go down
cv
Gość




UFO - 02.01.2008 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 02.01.2008   UFO - 02.01.2008 - Page 18 EmptySro 02 Sty 2008, 23:29

Fundusz w statucie ma ustalony czas po jakim musi odkupić twoje jednostki, zwykle maksymalnie jest to 14 dni. Nie ma obowiązku natychmiast wyprzedawać wszystkiego PKC - może się wstrzymać.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 02.01.2008 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 02.01.2008   UFO - 02.01.2008 - Page 18 EmptySro 02 Sty 2008, 23:29

michal napisał:
kaczor napisał:
michal napisał:
kaczor napisał:
A to ciekawe ze leszcz akurat pcha sie w derywaty i jebiace sie spolki z sektora malych i srednich a akcji KGHM sobie kupic nie moze scratch
Może ale panuje ciągle przekonanie o kilkudziesięcio lub kilkusetprocentowych wzrostach w krótkim terminie. Nawet mialem ostatnio rozmowę z kilkoma inwestorami w pewnym POK-u DM PKOBP

A ja w to nie wierze, TFI i OFE to tylko czesc kapitalu na gieldzie a inwestorzy indywidualni tez kupuja akcje duzych spolek.Sam znam od cholery ludzi ktorzy maja akcje duzych bankow etc.A wracajac do dyskusji o tym kto wywala papiery to z calym szacunkiem ale duzym instytucjom bardziej sie oplaca powolna dystrybucja na troche wyzszych poziomach niz pchanie PKC w trakcie paniki
Jeżeli jutro złoże zlecenie umorzenia j.u. to TFI musi mi wyplłacić w ustalonym dniu jeżeli nie ma wystarczających środków to sprzedaje niezależnie od ceny
na takie okazje to oni maja gotowke,gdyby bylo jak mowisz to w lipcu i sierpniu by nie bylo zadnej zwaly bo wtedy to byla kulmiancja wplat i nikt nie umarzal.Zreszta mozna wstrzymac wyplaty ale nvm
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 02.01.2008 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 02.01.2008   UFO - 02.01.2008 - Page 18 EmptySro 02 Sty 2008, 23:34

cv napisał:
Fundusz w statucie ma ustalony czas po jakim musi odkupić twoje jednostki, zwykle maksymalnie jest to 14 dni. Nie ma obowiązku natychmiast wyprzedawać wszystkiego PKC - może się wstrzymać.
Ale pieniąde musi mi wypłacić a takich jak ja może być wielu (oczywiście że nie posiadam ju). Co do daty to chyba maks to 5 dni
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 02.01.2008 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 02.01.2008   UFO - 02.01.2008 - Page 18 EmptySro 02 Sty 2008, 23:36

kaczor napisał:
michal napisał:
kaczor napisał:
michal napisał:
kaczor napisał:
A to ciekawe ze leszcz akurat pcha sie w derywaty i jebiace sie spolki z sektora malych i srednich a akcji KGHM sobie kupic nie moze scratch
Może ale panuje ciągle przekonanie o kilkudziesięcio lub kilkusetprocentowych wzrostach w krótkim terminie. Nawet mialem ostatnio rozmowę z kilkoma inwestorami w pewnym POK-u DM PKOBP

A ja w to nie wierze, TFI i OFE to tylko czesc kapitalu na gieldzie a inwestorzy indywidualni tez kupuja akcje duzych spolek.Sam znam od cholery ludzi ktorzy maja akcje duzych bankow etc.A wracajac do dyskusji o tym kto wywala papiery to z calym szacunkiem ale duzym instytucjom bardziej sie oplaca powolna dystrybucja na troche wyzszych poziomach niz pchanie PKC w trakcie paniki
Jeżeli jutro złoże zlecenie umorzenia j.u. to TFI musi mi wyplłacić w ustalonym dniu jeżeli nie ma wystarczających środków to sprzedaje niezależnie od ceny
na takie okazje to oni maja gotowke,gdyby bylo jak mowisz to w lipcu i sierpniu by nie bylo zadnej zwaly bo wtedy to byla kulmiancja wplat i nikt nie umarzal.Zreszta mozna wstrzymac wyplaty ale nvm
Kulminacji wpłat nie było bo więksi inwestorzy umarzali jednostki od czerwca
Powrót do góry Go down
cv
Gość




UFO - 02.01.2008 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 02.01.2008   UFO - 02.01.2008 - Page 18 EmptySro 02 Sty 2008, 23:37

Na szybkie ruchy nie ma co liczyć w TFI. Naród jest wytresowany przez 2 lata, że po spadkach są wzrosty. Jak się zerwie lina od windy będzie już dla nich za późno.
Powrót do góry Go down
Bessa
Gość




UFO - 02.01.2008 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 02.01.2008   UFO - 02.01.2008 - Page 18 EmptySro 02 Sty 2008, 23:46

niech pomruk misia ukolysze was do snu, pluszowe futerko dzikiej bestii grzeje w nogi,jutro zerwie sie moje stadko i ruszy wyrwać glowe bykowi,mru,mru,takie mile te misie jak śpią a jutro wątroba byka na stól.dobranoc.
Powrót do góry Go down
Bogaty
Gość




UFO - 02.01.2008 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 02.01.2008   UFO - 02.01.2008 - Page 18 EmptySro 02 Sty 2008, 23:47

Co robi gielda z psychika Smile

z forum bankiera:

Prossze przeczytajcie moje proroctwo...
Autor | ~wycofuje sie... [84.40.144.*] 2008-01-02 23:30 Zobacz wątki

Jest zima roku 2008 Na Swiecie panuje konflikt o surowce energetyczne.W ruch idzie bron zastraszanie bronią nuklearną calego Swiata.

Polska nie przyglada sie temu biernie.Wojska polskie zostają wyslane w strefe konfliktu.Napiecie miedzy panstwami narasta.

Wybucha wojna ogolnoswiatowa. Juz nic nie jest w stanie przerwac tego fatum.

Rynki finansoowe zalamują sie nastepuje swiatowa recesja.Wszystkie fundusze finansowe zostają wycofane z rynku i ulokowane w bardziej bezpiecznych miejscach.

Polska i inne kraje zalezne energetycznie od innych krajow przezywają bardzoi ciezkie chwile.Brakuje paliwa,energi a ceny zywnosci rosną do astrrnonomicznych kwot.

Nastaje ogolnokrajowa panika ludzie wykupują wszystko nawet wode mineralną ktorej cena wzrasta 300% litr benzyny siegą 8zl za litr...


TO WSZYSTO MI SIE SNILO....a moje sny naprawde są prorocze...taki mam dar.Niestety ludzie muszą zaplacic za swoją nienawisc do blizniego,to bedzie nasza wspolna kara.

Przetrwają Ci ktorzy byli dobrzy dla bliznich i widzieli ich krzywde starając sie im pomagac.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 02.01.2008 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 02.01.2008   UFO - 02.01.2008 - Page 18 EmptySro 02 Sty 2008, 23:48

michal napisał:
kaczor napisał:
michal napisał:
kaczor napisał:
michal napisał:
kaczor napisał:
A to ciekawe ze leszcz akurat pcha sie w derywaty i jebiace sie spolki z sektora malych i srednich a akcji KGHM sobie kupic nie moze scratch
Może ale panuje ciągle przekonanie o kilkudziesięcio lub kilkusetprocentowych wzrostach w krótkim terminie. Nawet mialem ostatnio rozmowę z kilkoma inwestorami w pewnym POK-u DM PKOBP

A ja w to nie wierze, TFI i OFE to tylko czesc kapitalu na gieldzie a inwestorzy indywidualni tez kupuja akcje duzych spolek.Sam znam od cholery ludzi ktorzy maja akcje duzych bankow etc.A wracajac do dyskusji o tym kto wywala papiery to z calym szacunkiem ale duzym instytucjom bardziej sie oplaca powolna dystrybucja na troche wyzszych poziomach niz pchanie PKC w trakcie paniki
Jeżeli jutro złoże zlecenie umorzenia j.u. to TFI musi mi wyplłacić w ustalonym dniu jeżeli nie ma wystarczających środków to sprzedaje niezależnie od ceny
na takie okazje to oni maja gotowke,gdyby bylo jak mowisz to w lipcu i sierpniu by nie bylo zadnej zwaly bo wtedy to byla kulmiancja wplat i nikt nie umarzal.Zreszta mozna wstrzymac wyplaty ale nvm
Kulminacji wpłat nie było bo więksi inwestorzy umarzali jednostki od czerwca
Wplaty byly najwyzsze w historii,warto sprawdzic
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 02.01.2008 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 02.01.2008   UFO - 02.01.2008 - Page 18 EmptySro 02 Sty 2008, 23:50

kaczor napisał:
michal napisał:
kaczor napisał:
michal napisał:
kaczor napisał:
michal napisał:
kaczor napisał:
A to ciekawe ze leszcz akurat pcha sie w derywaty i jebiace sie spolki z sektora malych i srednich a akcji KGHM sobie kupic nie moze scratch
Może ale panuje ciągle przekonanie o kilkudziesięcio lub kilkusetprocentowych wzrostach w krótkim terminie. Nawet mialem ostatnio rozmowę z kilkoma inwestorami w pewnym POK-u DM PKOBP

A ja w to nie wierze, TFI i OFE to tylko czesc kapitalu na gieldzie a inwestorzy indywidualni tez kupuja akcje duzych spolek.Sam znam od cholery ludzi ktorzy maja akcje duzych bankow etc.A wracajac do dyskusji o tym kto wywala papiery to z calym szacunkiem ale duzym instytucjom bardziej sie oplaca powolna dystrybucja na troche wyzszych poziomach niz pchanie PKC w trakcie paniki
Jeżeli jutro złoże zlecenie umorzenia j.u. to TFI musi mi wyplłacić w ustalonym dniu jeżeli nie ma wystarczających środków to sprzedaje niezależnie od ceny
na takie okazje to oni maja gotowke,gdyby bylo jak mowisz to w lipcu i sierpniu by nie bylo zadnej zwaly bo wtedy to byla kulmiancja wplat i nikt nie umarzal.Zreszta mozna wstrzymac wyplaty ale nvm
Kulminacji wpłat nie było bo więksi inwestorzy umarzali jednostki od czerwca
Wplaty byly najwyzsze w historii,warto sprawdzic
wartość umorzeń podano również?
Powrót do góry Go down
Indiana
UFO Edukator
UFO Edukator
Indiana


Liczba postów : 7552
Age : 47
Location : Chrzanów
Registration date : 30/08/2007

UFO - 02.01.2008 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 02.01.2008   UFO - 02.01.2008 - Page 18 EmptyCzw 03 Sty 2008, 00:06

W statutach TFI jest zastrzeżenie, że jeśli mają za dużo wypłat, to mogą je zawiesić na chyba pół roku. Także jakby co, to nie będą sprzedawać PKC-em, a to, że wypłacają po 5 dniach, to ich dobra wola. Wcale nie muszą - za dokładnie tego nie znam, ale jakoś tak to brzmi.
Pozdrawiam!
Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

UFO - 02.01.2008 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 02.01.2008   UFO - 02.01.2008 - Page 18 EmptyCzw 03 Sty 2008, 01:02

Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO - 02.01.2008 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 02.01.2008   UFO - 02.01.2008 - Page 18 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO - 02.01.2008
Powrót do góry 
Strona 18 z 18Idź do strony : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18
 Similar topics
-
» UFO - 22.01.2008
» UFO - 31.01.2008
» UFO - 10.03.2008
» UFO - 01.04.2008
» UFO - 11.04.2008

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: