Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO - 20.06.2013r.

Go down 
+45
Pan Czesław
Damian
barura
inwestor
Krzysztof
Janko Traderroo
EX
IronFX
Slum-Dog
EX.
spacerolog
filip
Władzió
PINGWIN (Z MADAGASKARU)
betonowe_buty
Valdi
snajper
ostatni naiwny
tupolew
Piotrek691
rafalx
Pan Nikt
MedKit*
thorgall
delphia
SYLWESTER
petgry
Nadaje ze Stronia
Windziarz
neuron
zibi
kLeszcz
Ezet
Janusz
nomad
barany
AgroTrader
janek
dziadek
Diablo
BORowik
Reser
mariner
kaczor
Dave
49 posters
Idź do strony : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next
AutorWiadomość
Dave
Admin
Admin
Dave


Liczba postów : 21090
Age : 55
Location : 3miasto
Registration date : 31/08/2007

UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. EmptyCzw 20 Cze 2013, 00:04

UFO - UNIWERSYTET FUTURES I OPCJI
/kontrakty-futures, indeksy-indexes, opcje-options, akcje-shares/


REGULAMIN
1. Cykl dyskusyjny UFO - UNIWERSYTET FUTURES I OPCJI jest dostępny w trybie odczytu dla wszystkich użytkowników, zarówno zarejestrowanych jak i gości.
Dostęp edycyjny posiadają użytkownicy zarejestrowani.
2. W założonym wątku piszemy od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora /zgodnie z datą wątku/.
3. Na weekend będzie zakładany wątek z datą soboty.
4. Tematem przewodnim forum są instrumenty pochodne oraz akcje polskiego rynku kapitałowego, a także inne tematy dotyczące rynków kapitałowych.
Miejscem dyskusji tematów nieprzystających do tematu głównego jest Hyde park.
5. Na forum obowiązuje zakaz wklejania obrazków i innych materiałów nie związanych z tematyką główną (patrz pkt. 4).
Od godz. 22:00 do zamknięcia wątku oraz w weekendy dopuszcza się luźniejszą formę dyskusji.
6. Na forum obowiązuje pisanie pod jednym nickiem pod groźbą ujawnienia użytkownika występującego pod wieloma wcieleniami.
Dopuszcza się pisanie pod kilkoma nickami pod warunkiem ujawnienia przez użytkownika wszystkich swoich tożsamości w podpisie (stopce).
7. Przytaczając obcy komentarz staraj się podać źródło.
8. Na forum obowiązuje szeroko pojęta kultura wymiany poglądów.
9. Użytkownik forum powinien po sesji podać swoje nastawienie do rynku przez głosowanie na subforum.
WOU - Wskaźnik Optymizmu Uniwersytetu
10. Zabrania się wklejania linków zawierających treści chronione prawem autorskim.


SPRAWY REGULUJĄCE
ZASADY INTERWENCJI MODERATORA
1. Za nieprzestrzeganie regulaminu przez użytkowników moderator ma prawo:
- upomnieć: pisemnie, żółtą lub czerwoną kartką
- wnioskować o czasowe lub bezterminowe wykluczenie użytkownika  
2. Moderator ma obowiązek usunąć treści wszelkiego rodzaju wymienione jako niedopuszczalne w regulaminie lub usunąć cały post. W przypadku usunięcia tekstu lub posta moderator wypisuje odpowiednią adnotację.
3. Konto użytkownika, który przez 183 dni nie logował się zostanie usunięte.
4. W przypadku wyjątkowo rażącego i uporczywego łamania regulaminu konto użytkownika może zostać usunięte karnie.

Korzystanie z forum oznacza akceptacje regulaminu publikowanego w wątkach UFO oraz postanowień zawartych w komunikatach administracyjnych.


Problemy rejestracyjne prosimy zgłaszać w zakładce FAQ & PUPA temat
Zapytaj Admina
Opis podstawowych problemów rejestracyjnych i funkcji forum znajduje się pod linkiem
https://ufoforum.forumotion.com/faq-pupa-f5/forum

instrukcja wklejania obrazków:
https://ufoforum.forumotion.com/t2926-instrukcja-wklejania-na-forum-obrazkow#697989



Za linię merytoryczna odpowiadają moderatorzy
BORowik, Dave, inwestor, Jones, Piotrek691, Dezerter


Administrator do spraw technicznych: chudy mis

karmimy pajacyka
www.pajacyk.pl


flower  cheers  flower  sunny  flower  cheers  flower  sunny  flower   scratch scratch
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. EmptyCzw 20 Cze 2013, 00:09

11111111111111111111111 stttttttttt
Powrót do góry Go down
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. EmptyCzw 20 Cze 2013, 00:14

kaczor napisał:
11111111111111111111111 stttttttttt

GRATULUJE
BORO ZROBIŁ MNIE W H
nic to
Powrót do góry Go down
Dave
Admin
Admin
Dave


Liczba postów : 21090
Age : 55
Location : 3miasto
Registration date : 31/08/2007

UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. EmptyCzw 20 Cze 2013, 00:16

i żeby nie był, że na złość zamykamy wątek Laughing



kaczor napisał:
Zahary napisał:
kaczor napisał:
Diablo (krt) napisał:
kaczor napisał:
...

ja tam gardzić nie gardze ale dziwie sie ze w 21 wieku, przy dzisiejszym poziomie wiedzy ludzie uparcie wierzą w zabobony i do tego wstawiają jakieś naukowe pierdoły z fronda.pl Laughing

wczoraj widzialem jakiegos ksiedza o nazwisku oko jak zapluty pokazywal jakies tabelki ze w Polsce jets najmniej LEGALNYCH aborcji w Europie i pokazywal iczby w porownaniu do UK i innych krajow.Ja sie pytam jaki to ma sens, uczciwy czlowiek pokazalby calkowita liczne aborcji i wtedy byloby co porownywac, ale ksiądz podobnie jak zahary woli manipulowac i klamac

Nie oglądałem programu o którym piszesz, więc się nie wypowiem, natomiast jeżeli chodzi o zarzuty wobec mojej osoby - to podaj proszę kiedy manipulowałem/kłamałem? Czy po raz kolejny bezpodstawnie oskarżasz i kłamiesz ?
Z poślizgiem miałem też okazję przeczytać Twoją wczorajszą wypowiedź:
kaczor napisał:
Szkoda ze pomijasz fakt ze KK byl glownym hamulcowym przemian i postepu nauki, podalem przyklad Galileusza i wiele innych. Ci uczeni odkryc dokonywali pomimo a nie dzieki wierze i religii
I tu jest właśnie przykład Twoich "oklepanych, propagandowych antyklerykalnych" kłamstw. Było dokładnie odwrotnie i kiedyś już Ci to wyjaśniałem.
W czasach Galileusza (i długo potem) wielu największych i najbardziej niezależnych w swoim myśleniu naukowców (i to w dziedzinach, które wcześniej nie istniały) wywodziło się z jezuitów.
Praktycznie wszystko, czym szczyci się współczesny Zachód: prawa człowieka, rozwój nauki i techniki, rozumienie historii i przyrody jest mniej lub bardziej bezpośrednim rezultatem zapoczątkowanej dwa tysiące lat temu rewolucji chrześcijańskiej - więcej możesz doczytać np. w książce: "Chrześcijańska rewolucja, a złudzenia ateizmu" D.B.Harta. . Mogę Ci nawet wysłać tę książkę..

A sprawa Galileusza to również propaganda -  JPII nawet powołał specjalną komisję naukowców do zbadania tej sprawy:
Cytat :
Ojciec Święty wspomniał, że „sprawa Galileusza była rodzajem ‘mitu’, w którym obraz sfabrykowany na podstawie historycznych wydarzeń, był dość daleki od rzeczywistości. W tej perspektywie, sprawa Galileusza była symbolem rzekomego odrzucenia postępu naukowego przez Kościół”. Według papieża, w konfrontacji Galileusza z Kościołem obecne było „tragiczne wzajemne niezrozumienie", za które winę ponoszą obie strony. Był to konflikt, który nigdy nie powinien się wydarzyć, ponieważ wiara i nauka, właściwie rozumiane, nigdy nie przeczą sobie nawzajem.
i nie tylko Katolicy uważają, że rację miał KK:
Cytat :
Obojętny wobec katolicyzmu wiktoriański biolog Thomas Henry Huxley zbadał kiedyś tę sprawę i doszedł do wniosku, że „racja była po stronie Kościoła”.
W tym wszystkim najbardziej uderzające jest to, że dopóki Galileusz nie wymusił przeniesienia kontrowersji w dziedzinę teologii, Kościół był życzliwym rzecznikiem nowej astronomii; wspierał pracę Kopernika i ochraniał Keplera przed prześladowaniami kalwinistów. Problemy pojawiły się dopiero wtedy, gdy debata wyszła poza samą tylko kwestię ruchów ciał niebieskich.

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TI/TIA/kosciol_i_nauka-08.html
http://niebieski519.blogspot.de/2012/10/sprawa-galileusza_214.html

Pozdrawiam
To ja prosze o spis wynalazkow Jezuitow Laughing

A to ze papiez cos tam tlumaczy jako konflikt nie ma zadnego znaczenia na tym polega manipulacja.Faktem jest ze kosciol zawsze byl przeciwko postepowi a ludzi ktorzy mysleli inaczej karal i wykluczal.
Przeciez to kosciol wprowadzil indeks ksiag zakazanych, to kosciol palil ludzi w procesie za czary, kosciol opowiadal sie za doslownym rozumieniem Biblii i reagowal agresja na jakiekolwiek glosy rozsadku.
To w sredniowieczu, w ktorym rzadzil kosciol doszlo do powtornego zacofania w stosunku do rzadow rzymian.Rzymianie mieli akwedukty,bite drogi, sauny i kanalizacje rzady kosciola doprowadzily do rozwoju feudalizmu,biedy i utraty wielu zdobyczy nauki.Rozwijala sie tylko teologia i majatek kosciola co mialo ujscie najpierw w wojnach husyckich a pozniej reformacji.
Prawa czlowieka zawdzieczamy rewolucji francuskiej ktora byla antyklerykalna i antykonserwatywna.Bez urazy stary ale ja mysle ze ty masz cos nie tak z glowa jak mozna az tak przeinaczac historie. Bardziej prawdopodobne jest to ze po prostu lzesz i twoj umysl nawet tego nei rejestruje, tak dlugo zyjesz w klamstwie ze wyparles jego swiadomosc.

Ale myslalem juz o tym i Ciebie sie nei da przekonac.Po prostu masz za duzo do stracenia, musialbys zaakceptowac fakt ze wszystko w co wierzysz jest nic nie warte i ze po smierci czeka cie pustka a na to nie jestes gotowy.
Zmojego punktu widzenia gdybys to ty mial racje to nie byloby takie straszne, zmienilbym po prostu zdanie wyspowiadal sie i byloby tak samo, ale gdybym to ja mial racje to twoj caly swiat leglby w gruzach, wszystko straciloby sens, bo ty cala swoja egzystencje budujesz na zaleznosci od boga.
Dlatego bedziesz sie tego trzymal do konca, tak jak czlonkowie sekt wierzacych w koneic swiata, ktore nadal egzystuja mimo ze ich procorctwa byly falszywe.Ci ludzie sa po prostu tak psychicznie zaangazowani w te brednie ze alternatywa jest dla nich zbyt straszna.

Tylko prosze nie rozpowszechniaj wiecej neiprawdziwych informacji o prawach czlowieka i technice bo przekraczasz granice zwyklej glupoty.

Ty nawet w 21 wieku uwazasz ze w sporze Galileusza z koscioolem mial racje kosciol, ja pierdole bez komentarza mur

A z tym rozumieniem przyrody to juz jest w ogole jakis totalny absurd powinienes sie czlowieku leczyc
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. EmptyCzw 20 Cze 2013, 00:18

Kaczor: realne 3% jest dobre ale przy założeniu, że podawane oficjalnie dane są wiarygodne... a z tym może być różnie.
Manipuluje się danymi jak koń pod górę, gdy zaczyna być kicha to się zmienia metody liczenia itp. Basketów inflacyjnych jest kilka, wagi czy udziały też się zmieniają... tym można tak lawirować by wyszło jak ma wyjść.

To tak jak w rachunkowości, dobry xięgowy to taki, któremu szef mówi ile ma być i on tak kombinuje by tyle wyszło  Very Happy  bo inaczej out. A ile faktycznie jest to inna bajka.
Powrót do góry Go down
BORowik

BORowik


Liczba postów : 3065
Age : 54
Location : prawie w Wawie?
Registration date : 12/12/2007

UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. EmptyCzw 20 Cze 2013, 00:20

mariner napisał:
kaczor napisał:
11111111111111111111111 stttttttttt

GRATULUJE
BORO ZROBIŁ MNIE W H
nic to

Laughing
Za to masz już zaklepane 1 miejsce jutro Very Happy Cieszysz się?

_________________
Pieniądze szczęścia nie dają. Ale pozwalają wygodnie być nieszczęśliwym.

Jedzmy gówno... – Miliony much nie mogą się mylić  Wink

Quidquid agis, prudenter agas et respice finem  Twisted Evil
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. EmptyCzw 20 Cze 2013, 00:24

OpCjOnEr napisał:
Kaczor: realne 3% jest dobre ale przy założeniu, że podawane oficjalnie dane są wiarygodne... a z tym może być różnie.
Manipuluje się danymi jak koń pod górę, gdy zaczyna być kicha to się zmienia metody liczenia itp. Basketów inflacyjnych jest kilka, wagi czy udziały też się zmieniają... tym można tak lawirować by wyszło jak ma wyjść.

To tak jak w rachunkowości, dobry xięgowy to taki, któremu szef mówi ile ma być i on tak kombinuje by tyle wyszło  Very Happy  bo inaczej out. A ile faktycznie jest to inna bajka.
sam sobie mozesz zrobic koszyk ktory cie interesuje, wszystkie dane masz z GUS i skladasz sobie indeks jaki chcesz, ale jak zobaczysz ten z gus jest ok
Powrót do góry Go down
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. EmptyCzw 20 Cze 2013, 00:24

BORowik napisał:
mariner napisał:
kaczor napisał:
11111111111111111111111 stttttttttt

GRATULUJE
BORO ZROBIŁ MNIE W H
nic to

Laughing
Za to masz już zaklepane 1 miejsce jutro Very Happy Cieszysz się?

Na dopingu się nie liczy
swój honor mam
pzdr
Powrót do góry Go down
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. EmptyCzw 20 Cze 2013, 00:39

temat-spółka skarbu pańswa
budowa autrostady
jestem prezesem
kto i jak to robi

Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. EmptyCzw 20 Cze 2013, 00:46

Dave napisał:
i żeby nie był, że na złość zamykamy wątek Laughing



kaczor napisał:
Zahary napisał:
kaczor napisał:
Diablo (krt) napisał:
kaczor napisał:
...

ja tam gardzić nie gardze ale dziwie sie ze w 21 wieku, przy dzisiejszym poziomie wiedzy ludzie uparcie wierzą w zabobony i do tego wstawiają jakieś naukowe pierdoły z fronda.pl Laughing

wczoraj widzialem jakiegos ksiedza o nazwisku oko jak zapluty pokazywal jakies tabelki ze w Polsce jets najmniej LEGALNYCH aborcji w Europie i pokazywal iczby w porownaniu do UK i innych krajow.Ja sie pytam jaki to ma sens, uczciwy czlowiek pokazalby calkowita liczne aborcji i wtedy byloby co porownywac, ale ksiądz podobnie jak zahary woli manipulowac i klamac

Nie oglądałem programu o którym piszesz, więc się nie wypowiem, natomiast jeżeli chodzi o zarzuty wobec mojej osoby - to podaj proszę kiedy manipulowałem/kłamałem? Czy po raz kolejny bezpodstawnie oskarżasz i kłamiesz ?
Z poślizgiem miałem też okazję przeczytać Twoją wczorajszą wypowiedź:
kaczor napisał:
Szkoda ze pomijasz fakt ze KK byl glownym hamulcowym przemian i postepu nauki, podalem przyklad Galileusza i wiele innych. Ci uczeni odkryc dokonywali pomimo a nie dzieki wierze i religii
I tu jest właśnie przykład Twoich "oklepanych, propagandowych antyklerykalnych" kłamstw. Było dokładnie odwrotnie i kiedyś już Ci to wyjaśniałem.
W czasach Galileusza (i długo potem) wielu największych i najbardziej niezależnych w swoim myśleniu naukowców (i to w dziedzinach, które wcześniej nie istniały) wywodziło się z jezuitów.
Praktycznie wszystko, czym szczyci się współczesny Zachód: prawa człowieka, rozwój nauki i techniki, rozumienie historii i przyrody jest mniej lub bardziej bezpośrednim rezultatem zapoczątkowanej dwa tysiące lat temu rewolucji chrześcijańskiej - więcej możesz doczytać np. w książce: "Chrześcijańska rewolucja, a złudzenia ateizmu" D.B.Harta. . Mogę Ci nawet wysłać tę książkę..

A sprawa Galileusza to również propaganda -  JPII nawet powołał specjalną komisję naukowców do zbadania tej sprawy:
Cytat :
Ojciec Święty wspomniał, że „sprawa Galileusza była rodzajem ‘mitu’, w którym obraz sfabrykowany na podstawie historycznych wydarzeń, był dość daleki od rzeczywistości. W tej perspektywie, sprawa Galileusza była symbolem rzekomego odrzucenia postępu naukowego przez Kościół”. Według papieża, w konfrontacji Galileusza z Kościołem obecne było „tragiczne wzajemne niezrozumienie", za które winę ponoszą obie strony. Był to konflikt, który nigdy nie powinien się wydarzyć, ponieważ wiara i nauka, właściwie rozumiane, nigdy nie przeczą sobie nawzajem.
i nie tylko Katolicy uważają, że rację miał KK:
Cytat :
Obojętny wobec katolicyzmu wiktoriański biolog Thomas Henry Huxley zbadał kiedyś tę sprawę i doszedł do wniosku, że „racja była po stronie Kościoła”.
W tym wszystkim najbardziej uderzające jest to, że dopóki Galileusz nie wymusił przeniesienia kontrowersji w dziedzinę teologii, Kościół był życzliwym rzecznikiem nowej astronomii; wspierał pracę Kopernika i ochraniał Keplera przed prześladowaniami kalwinistów. Problemy pojawiły się dopiero wtedy, gdy debata wyszła poza samą tylko kwestię ruchów ciał niebieskich.

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TI/TIA/kosciol_i_nauka-08.html
http://niebieski519.blogspot.de/2012/10/sprawa-galileusza_214.html

Pozdrawiam
To ja prosze o spis wynalazkow Jezuitow Laughing

A to ze papiez cos tam tlumaczy jako konflikt nie ma zadnego znaczenia na tym polega manipulacja.Faktem jest ze kosciol zawsze byl przeciwko postepowi a ludzi ktorzy mysleli inaczej karal i wykluczal.
Przeciez to kosciol wprowadzil indeks ksiag zakazanych, to kosciol palil ludzi w procesie za czary, kosciol opowiadal sie za doslownym rozumieniem Biblii i reagowal agresja na jakiekolwiek glosy rozsadku.
To w sredniowieczu, w ktorym rzadzil kosciol doszlo do powtornego zacofania w stosunku do rzadow rzymian.Rzymianie mieli akwedukty,bite drogi, sauny i kanalizacje rzady kosciola doprowadzily do rozwoju feudalizmu,biedy i utraty wielu zdobyczy nauki.Rozwijala sie tylko teologia i majatek kosciola co mialo ujscie najpierw w wojnach husyckich a pozniej reformacji.
Prawa czlowieka zawdzieczamy rewolucji francuskiej ktora byla antyklerykalna i antykonserwatywna.Bez urazy stary ale ja mysle ze ty masz cos nie tak z glowa jak mozna az tak przeinaczac historie. Bardziej prawdopodobne jest to ze po prostu lzesz i twoj umysl nawet tego nei rejestruje, tak dlugo zyjesz w klamstwie ze wyparles jego swiadomosc.

Ale myslalem juz o tym i Ciebie sie nei da przekonac.Po prostu masz za duzo do stracenia, musialbys zaakceptowac fakt ze wszystko w co wierzysz jest nic nie warte i ze po smierci czeka cie pustka a na to nie jestes gotowy.
Zmojego punktu widzenia gdybys to ty mial racje to nie byloby takie straszne, zmienilbym po prostu zdanie wyspowiadal sie i byloby tak samo, ale gdybym to ja mial racje to twoj caly swiat leglby w gruzach, wszystko straciloby sens, bo ty cala swoja egzystencje budujesz na zaleznosci od boga.
Dlatego bedziesz sie tego trzymal do konca, tak jak czlonkowie sekt wierzacych w koneic swiata, ktore nadal egzystuja mimo ze ich procorctwa byly falszywe.Ci ludzie sa po prostu tak psychicznie zaangazowani w te brednie ze alternatywa jest dla nich zbyt straszna.

Tylko prosze nie rozpowszechniaj wiecej neiprawdziwych informacji o prawach czlowieka i technice bo przekraczasz granice zwyklej glupoty.

Ty nawet w 21 wieku uwazasz ze w sporze Galileusza z koscioolem mial racje kosciol, ja pierdole bez komentarza mur

A z tym rozumieniem przyrody to juz jest w ogole jakis totalny absurd powinienes sie czlowieku leczyc

Zaharus jak zwykle miazdzy, pytanie czym tak naprawde scratch
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. EmptyCzw 20 Cze 2013, 00:58

Diablo (krt) napisał:
Dave napisał:
i żeby nie był, że na złość zamykamy wątek Laughing



kaczor napisał:
Zahary napisał:
kaczor napisał:
Diablo (krt) napisał:
kaczor napisał:
...

ja tam gardzić nie gardze ale dziwie sie ze w 21 wieku, przy dzisiejszym poziomie wiedzy ludzie uparcie wierzą w zabobony i do tego wstawiają jakieś naukowe pierdoły z fronda.pl Laughing

wczoraj widzialem jakiegos ksiedza o nazwisku oko jak zapluty pokazywal jakies tabelki ze w Polsce jets najmniej LEGALNYCH aborcji w Europie i pokazywal iczby w porownaniu do UK i innych krajow.Ja sie pytam jaki to ma sens, uczciwy czlowiek pokazalby calkowita liczne aborcji i wtedy byloby co porownywac, ale ksiądz podobnie jak zahary woli manipulowac i klamac

Nie oglądałem programu o którym piszesz, więc się nie wypowiem, natomiast jeżeli chodzi o zarzuty wobec mojej osoby - to podaj proszę kiedy manipulowałem/kłamałem? Czy po raz kolejny bezpodstawnie oskarżasz i kłamiesz ?
Z poślizgiem miałem też okazję przeczytać Twoją wczorajszą wypowiedź:
kaczor napisał:
Szkoda ze pomijasz fakt ze KK byl glownym hamulcowym przemian i postepu nauki, podalem przyklad Galileusza i wiele innych. Ci uczeni odkryc dokonywali pomimo a nie dzieki wierze i religii
I tu jest właśnie przykład Twoich "oklepanych, propagandowych antyklerykalnych" kłamstw. Było dokładnie odwrotnie i kiedyś już Ci to wyjaśniałem.
W czasach Galileusza (i długo potem) wielu największych i najbardziej niezależnych w swoim myśleniu naukowców (i to w dziedzinach, które wcześniej nie istniały) wywodziło się z jezuitów.
Praktycznie wszystko, czym szczyci się współczesny Zachód: prawa człowieka, rozwój nauki i techniki, rozumienie historii i przyrody jest mniej lub bardziej bezpośrednim rezultatem zapoczątkowanej dwa tysiące lat temu rewolucji chrześcijańskiej - więcej możesz doczytać np. w książce: "Chrześcijańska rewolucja, a złudzenia ateizmu" D.B.Harta. . Mogę Ci nawet wysłać tę książkę..

A sprawa Galileusza to również propaganda -  JPII nawet powołał specjalną komisję naukowców do zbadania tej sprawy:
Cytat :
Ojciec Święty wspomniał, że „sprawa Galileusza była rodzajem ‘mitu’, w którym obraz sfabrykowany na podstawie historycznych wydarzeń, był dość daleki od rzeczywistości. W tej perspektywie, sprawa Galileusza była symbolem rzekomego odrzucenia postępu naukowego przez Kościół”. Według papieża, w konfrontacji Galileusza z Kościołem obecne było „tragiczne wzajemne niezrozumienie", za które winę ponoszą obie strony. Był to konflikt, który nigdy nie powinien się wydarzyć, ponieważ wiara i nauka, właściwie rozumiane, nigdy nie przeczą sobie nawzajem.
i nie tylko Katolicy uważają, że rację miał KK:
Cytat :
Obojętny wobec katolicyzmu wiktoriański biolog Thomas Henry Huxley zbadał kiedyś tę sprawę i doszedł do wniosku, że „racja była po stronie Kościoła”.
W tym wszystkim najbardziej uderzające jest to, że dopóki Galileusz nie wymusił przeniesienia kontrowersji w dziedzinę teologii, Kościół był życzliwym rzecznikiem nowej astronomii; wspierał pracę Kopernika i ochraniał Keplera przed prześladowaniami kalwinistów. Problemy pojawiły się dopiero wtedy, gdy debata wyszła poza samą tylko kwestię ruchów ciał niebieskich.

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TI/TIA/kosciol_i_nauka-08.html
http://niebieski519.blogspot.de/2012/10/sprawa-galileusza_214.html

Pozdrawiam
To ja prosze o spis wynalazkow Jezuitow Laughing

A to ze papiez cos tam tlumaczy jako konflikt nie ma zadnego znaczenia na tym polega manipulacja.Faktem jest ze kosciol zawsze byl przeciwko postepowi a ludzi ktorzy mysleli inaczej karal i wykluczal.
Przeciez to kosciol wprowadzil indeks ksiag zakazanych, to kosciol palil ludzi w procesie za czary, kosciol opowiadal sie za doslownym rozumieniem Biblii i reagowal agresja na jakiekolwiek glosy rozsadku.
To w sredniowieczu, w ktorym rzadzil kosciol doszlo do powtornego zacofania w stosunku do rzadow rzymian.Rzymianie mieli akwedukty,bite drogi, sauny i kanalizacje rzady kosciola doprowadzily do rozwoju feudalizmu,biedy i utraty wielu zdobyczy nauki.Rozwijala sie tylko teologia i majatek kosciola co mialo ujscie najpierw w wojnach husyckich a pozniej reformacji.
Prawa czlowieka zawdzieczamy rewolucji francuskiej ktora byla antyklerykalna i antykonserwatywna.Bez urazy stary ale ja mysle ze ty masz cos nie tak z glowa jak mozna az tak przeinaczac historie. Bardziej prawdopodobne jest to ze po prostu lzesz i twoj umysl nawet tego nei rejestruje, tak dlugo zyjesz w klamstwie ze wyparles jego swiadomosc.

Ale myslalem juz o tym i Ciebie sie nei da przekonac.Po prostu masz za duzo do stracenia, musialbys zaakceptowac fakt ze wszystko w co wierzysz jest nic nie warte i ze po smierci czeka cie pustka a na to nie jestes gotowy.
Zmojego punktu widzenia gdybys to ty mial racje to nie byloby takie straszne, zmienilbym po prostu zdanie wyspowiadal sie i byloby tak samo, ale gdybym to ja mial racje to twoj caly swiat leglby w gruzach, wszystko straciloby sens, bo ty cala swoja egzystencje budujesz na zaleznosci od boga.
Dlatego bedziesz sie tego trzymal do konca, tak jak czlonkowie sekt wierzacych w koneic swiata, ktore nadal egzystuja mimo ze ich procorctwa byly falszywe.Ci ludzie sa po prostu tak psychicznie zaangazowani w te brednie ze alternatywa jest dla nich zbyt straszna.

Tylko prosze nie rozpowszechniaj wiecej neiprawdziwych informacji o prawach czlowieka i technice bo przekraczasz granice zwyklej glupoty.

Ty nawet w 21 wieku uwazasz ze w sporze Galileusza z koscioolem mial racje kosciol, ja pierdole bez komentarza mur

A z tym rozumieniem przyrody to juz jest w ogole jakis totalny absurd powinienes sie czlowieku leczyc

Zaharus jak zwykle miazdzy, pytanie czym tak naprawde  scratch

Zaharemu sie chyba jezuici z zydami pomylili, bo wiekszosc wynalazkow to zydzi lub ludzie zydowskiego pochodzenia Laughing Wystarczy zobaczyc ilosc Nobli
Powrót do góry Go down
dziadek
Admin
Admin
dziadek


Liczba postów : 12968
Location : Nowe Rybie
Registration date : 13/11/2007

UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. EmptyCzw 20 Cze 2013, 01:20

Ja myślę że Zahary to jest tterlikowski którego wypierdolili z Frondy i szuka sobie nowego medium. Niedługo Chudziak i reszta Adminów będą się musieli bronić przed wrogim przejęciem. Obojętnie zresztą,tterlikowski czy nie, obaj mają zdrowo nasrane i obaj w sporze zboczeńców z sutannach z ich ofiarami stoją po stronie zboczeńców (przykładem p. biskup Paetz).Dla mnie to jest niesmaczne i obrzydliwe, tfuuuu!!!!
..........................................................dziadek ręką własną

_________________
„Na rynku istnieją starzy traderzy i traderzy odważni. Ale bardzo mało jest starych i odważnych” Ed Seykota
"...ustalono już że na giełdzie , LEGALNIE milionerem może stać się tylko miliarder" Osły AgroTrader
...
https://www.youtube.com/watch?v=O-4oOvZ_K4g
Powrót do góry Go down
https://ufoforum.forumotion.com/
dziadek
Admin
Admin
dziadek


Liczba postów : 12968
Location : Nowe Rybie
Registration date : 13/11/2007

UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. EmptyCzw 20 Cze 2013, 01:34

Zawsze na czasie! Ed Seykota!!!



_________________
„Na rynku istnieją starzy traderzy i traderzy odważni. Ale bardzo mało jest starych i odważnych” Ed Seykota
"...ustalono już że na giełdzie , LEGALNIE milionerem może stać się tylko miliarder" Osły AgroTrader
...
https://www.youtube.com/watch?v=O-4oOvZ_K4g
Powrót do góry Go down
https://ufoforum.forumotion.com/
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. EmptyCzw 20 Cze 2013, 01:51

dziadek napisał:
Ja myślę że Zahary to jest tterlikowski którego wypierdolili z Frondy i szuka sobie nowego medium. Niedługo Chudziak i reszta Adminów będą się musieli bronić przed wrogim przejęciem. Obojętnie zresztą,tterlikowski czy nie, obaj mają zdrowo nasrane i obaj w sporze zboczeńców z sutannach z ich ofiarami stoją po stronie zboczeńców (przykładem p. biskup Paetz).Dla mnie to jest niesmaczne i obrzydliwe, tfuuuu!!!!
..........................................................dziadek ręką własną
terlikwosi mowil cos o zwalczaniou ateistow sila.Jakbym mu w ten glupi tlusty leb okularnika posadzil dobrego kopa to by od razu wizja krucjaty krzyzowej przeszla, kanapowy wojownik z facebooka sie znalazl Laughing
Powrót do góry Go down
BORowik

BORowik


Liczba postów : 3065
Age : 54
Location : prawie w Wawie?
Registration date : 12/12/2007

UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. EmptyCzw 20 Cze 2013, 02:12

UFO - 20.06.2013r. Images?q=tbn:ANd9GcREjxAgA2nQ74ydhjADhq5OpiKs8j9njB1bgD-T9PE9WCklUNyU

_________________
Pieniądze szczęścia nie dają. Ale pozwalają wygodnie być nieszczęśliwym.

Jedzmy gówno... – Miliony much nie mogą się mylić  Wink

Quidquid agis, prudenter agas et respice finem  Twisted Evil
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. EmptyCzw 20 Cze 2013, 05:16

kaczor napisał:
dziadek napisał:
Ja myślę że Zahary to jest tterlikowski którego wypierdolili z Frondy i szuka sobie nowego medium. Niedługo Chudziak i reszta Adminów będą się musieli bronić przed wrogim przejęciem. Obojętnie zresztą,tterlikowski czy nie, obaj mają zdrowo nasrane i obaj w sporze zboczeńców z sutannach z ich ofiarami stoją po stronie zboczeńców (przykładem p. biskup Paetz).Dla mnie to jest niesmaczne i obrzydliwe, tfuuuu!!!!
..........................................................dziadek ręką własną
terlikwosi mowil cos o zwalczaniou ateistow sila.Jakbym mu w ten glupi tlusty leb okularnika posadzil dobrego kopa to by od razu wizja krucjaty krzyzowej przeszla, kanapowy wojownik z facebooka sie znalazl Laughing

Zaharuś nas miażdży  argumentami Laughing on tylko miażdżyć potrafi
Ps dalej nie wiem czy on kiedykolwiek złożył zlecenie na giełdzie scratch
Powrót do góry Go down
janek




Liczba postów : 8015
Registration date : 24/06/2010

UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. EmptyCzw 20 Cze 2013, 07:04

http://stooq.com/q/?s=gc.f&c=5m&t=l&a=lg&b=0

brum brum

walec
Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48084
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. EmptyCzw 20 Cze 2013, 07:06

kaczor napisał:
11111111111111111111111 stttttttttt

brawo
to bedzie dzisiaj Twoj najwiekszy sukces w sprawach zwiazanych z gielda Very Happy
ale zatańczyć zapomniałeś

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48084
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. EmptyCzw 20 Cze 2013, 07:09

kaczor napisał:


Ale myslalem juz o tym i Ciebie sie nei da przekonac.Po prostu masz za duzo do stracenia, musialbys zaakceptowac fakt ze wszystko w co wierzysz jest nic nie warte i ze po smierci czeka cie pustka a na to nie jestes gotowy.
Zmojego punktu widzenia gdybys to ty mial racje to nie byloby takie straszne, zmienilbym po prostu zdanie wyspowiadal sie i byloby tak samo, ale gdybym to ja mial racje to twoj caly swiat leglby w gruzach, wszystko straciloby sens, bo ty cala swoja egzystencje budujesz na zaleznosci od boga.
Dlatego bedziesz sie tego trzymal do konca, tak jak czlonkowie sekt wierzacych w koneic swiata, ktore nadal egzystuja mimo ze ich procorctwa byly falszywe.Ci ludzie sa po prostu tak psychicznie zaangazowani w te brednie ze alternatywa jest dla nich zbyt straszna.

Tylko prosze nie rozpowszechniaj wiecej neiprawdziwych informacji o prawach czlowieka i technice bo przekraczasz granice zwyklej glupoty.

Ty nawet w 21 wieku uwazasz ze w sporze Galileusza z koscioolem mial racje kosciol, ja pierdole bez komentarza mur

A z tym rozumieniem przyrody to juz jest w ogole jakis totalny absurd powinienes sie czlowieku leczyc

UFO - 20.06.2013r. 767691 UFO - 20.06.2013r. 767691UFO - 20.06.2013r. 767691 KURWA
a jak sprawa krążenia slonca wokół ziemi ??
JAK MOZNA BYC TAK ZAŚLEPIONYM W CZASACH GDY DOSTEP DO OBIEKTYWNEJ WIEDZY JEST TAK ŁATWY

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes


Ostatnio zmieniony przez Argos dnia Czw 20 Cze 2013, 07:15, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
janek




Liczba postów : 8015
Registration date : 24/06/2010

UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. EmptyCzw 20 Cze 2013, 07:09

no i tak to

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/zmarl-aktor-james-gandolfini-odtworca-roli-gangste,1,5544875,wiadomosc.html
Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48084
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. EmptyCzw 20 Cze 2013, 07:17

ZÓŁTY DZISIAJ ZAPADACZYŁ - PRZETLUMACZYLI ANALIZY BARANA NA CHINSKI

KTO NIE Z BARANEM TEN BARAN

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
barany
MISZCZ
MISZCZ
barany


Liczba postów : 19198
Location : Bóg YHWH
Registration date : 07/09/2007

UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. EmptyCzw 20 Cze 2013, 07:20

Kaczor proś Pana Boga o wybaczenie za te herezje, które wypisujesz.
Powrót do góry Go down
barany
MISZCZ
MISZCZ
barany


Liczba postów : 19198
Location : Bóg YHWH
Registration date : 07/09/2007

UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. EmptyCzw 20 Cze 2013, 07:20

Argos napisał:
ZÓŁTY DZISIAJ ZAPADACZYŁ - PRZETLUMACZYLI ANALIZY BARANA NA CHINSKI

KTO NIE Z BARANEM TEN BARAN

Zarabianie jest proste, łatwe i przyjemne Very Happy
Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48084
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. EmptyCzw 20 Cze 2013, 07:22

Yesterday at 08:44  Argos  napisał:

ja tam na kazdym wykresie widze S
i pod to gram




i jak tu nie grac i nie widziec s na wszystkim - w przededniu wielkiego zalamania ....

jeszcze musze s na midwiga dołożyć
i wyruchac cwaniakow krecacych lody na f-mwig

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
nomad

nomad


Liczba postów : 21004
Location : Narewka
Registration date : 20/01/2008

UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. EmptyCzw 20 Cze 2013, 07:25

barany napisał:
Argos napisał:
ZÓŁTY DZISIAJ ZAPADACZYŁ - PRZETLUMACZYLI ANALIZY BARANA NA CHINSKI

KTO NIE Z BARANEM TEN BARAN

Zarabianie jest proste, łatwe i przyjemne Very Happy

zlituj się, od kwartału odkąd jesteś mierzony nie możesz wyjść na +
to co możesz wiedzieć o zarabianiu ???
Powrót do góry Go down
nomad

nomad


Liczba postów : 21004
Location : Narewka
Registration date : 20/01/2008

UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. EmptyCzw 20 Cze 2013, 07:27

Diablo (krt) napisał:
kaczor napisał:
dziadek napisał:
Ja myślę że Zahary to jest tterlikowski którego wypierdolili z Frondy i szuka sobie nowego medium. Niedługo Chudziak i reszta Adminów będą się musieli bronić przed wrogim przejęciem. Obojętnie zresztą,tterlikowski czy nie, obaj mają zdrowo nasrane i obaj w sporze zboczeńców z sutannach z ich ofiarami stoją po stronie zboczeńców (przykładem p. biskup Paetz).Dla mnie to jest niesmaczne i obrzydliwe, tfuuuu!!!!
..........................................................dziadek ręką własną
terlikwosi mowil cos o zwalczaniou ateistow sila.Jakbym mu w ten glupi tlusty leb okularnika posadzil dobrego kopa to by od razu wizja krucjaty krzyzowej przeszla, kanapowy wojownik z facebooka sie znalazl Laughing

Zaharuś nas miażdży  argumentami :lol:on tylko miażdżyć potrafi
Ps dalej nie wiem czy on kiedykolwiek złożył zlecenie na giełdzie scratch

i nie podał instrukcji jak się modlić, ściemnia tylko jak polityk, tym kiecakom to tylko o władzę i kasę chodzi

to taki EX, tylko zamiast miedzi to kk reklamuje


Ostatnio zmieniony przez nomad dnia Czw 20 Cze 2013, 07:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48084
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. EmptyCzw 20 Cze 2013, 07:33

barany napisał:
Kaczor proś Pana Boga o wybaczenie za te herezje, które wypisujesz.

Kaczor sie wyspowiada na łożu smierci i Pan Bog przyjmie go do nieba z wieksza radoscia  niz  Ciebie
zgodnie z tym co zapisane  w piśmie świętym

nie musi sie umartwiać , na tace nosic i tak trafi tam gdzie Ty po calym Twoim zyciu pelnym wyrzeczeń i ograniczeń

nie rozstrzygając  czy Bog istnieje
Moge obiektywnie stwierdzic ze kaczor jest cwańszy bo tańszym kosztem osiagnie ten sam cel

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes


Ostatnio zmieniony przez Argos dnia Czw 20 Cze 2013, 07:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48084
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. EmptyCzw 20 Cze 2013, 07:37

nomad napisał:
barany napisał:
Argos napisał:
ZÓŁTY DZISIAJ ZAPADACZYŁ - PRZETLUMACZYLI ANALIZY BARANA NA CHINSKI

KTO NIE Z BARANEM TEN BARAN

Zarabianie jest proste, łatwe i przyjemne Very Happy

zlituj się, od kwartału odkąd jesteś mierzony nie możesz wyjść na +
to co możesz wiedzieć o zarabianiu ???

dał animatorom troche tlenu zlapac  bo kogo bedzie ogrywal gdyby ich zbankrutował

odczekal caly maj zeby nowe skladki do funduszy zebrali i zaraz zacznie żniwa

czyli po prostu zanęcił / podpuscil zyda zeby go teraz ogolic do gołej jarmulki

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes


Ostatnio zmieniony przez Argos dnia Czw 20 Cze 2013, 07:44, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Janusz




Liczba postów : 718
Registration date : 28/12/2008

UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. EmptyCzw 20 Cze 2013, 07:37

bez Antoniego Pieniądza leżycie i kwiczycie
błagajcie Antka na kolanach o powrot, psy niewierne
Powrót do góry Go down
Janusz




Liczba postów : 718
Registration date : 28/12/2008

UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. EmptyCzw 20 Cze 2013, 07:40

w Tajlandii riezanie baraszka
-3%
Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO - 20.06.2013r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 20.06.2013r.   UFO - 20.06.2013r. Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO - 20.06.2013r.
Powrót do góry 
Strona 1 z 15Idź do strony : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next
 Similar topics
-
» UFO 08.01.2013r.
» UFO - 26.04.2013r.
» UFO - 22.05.2013r.
» UFO - 24.06.2013r.
» UFO - 01.08.2013r.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: