Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO - 16.01.2008

Go down 
+40
kLeszcz
Akwila
Indiana
Edith
birdie
forex
foo
franco
praktyk
IronFX
Diablo
Albin
mikrob
Dave
dundee
mobar
kamikaze
loko
piotrkosa
jem
dafnia
lam3r3k
przemak
SYLWESTER
Kozoyeb
Władzió
Wigusia
gagi19641
kydo
fastenter
tarzan
www
crus
Nadaje ze Stronia
Pan Nikt
cameleon
wolny login
Rmir
chudy mis
SzFagier
44 posters
Idź do strony : Previous  1 ... 15 ... 25, 26, 27
AutorWiadomość
Gość
Gość




UFO - 16.01.2008 - Page 27 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 16.01.2008   UFO - 16.01.2008 - Page 27 EmptyCzw 17 Sty 2008, 00:21

chudy mis napisał:
nisaQ napisał:

w konsoli nic nie da zmienianie interwałów, zmniana okresu jest złamaniem zasad i graniem przeciwko systemowi,

co z rynkiem gdzie konsole moga trwac calkiem dlugo ?
patrzac na system P.Rejczaka widac, ze potrafi on na stracic wiele punktow (zarobionych w trendach) na 'bujanie'

czy Ty lub ktos inny probowal przelaczac system na inny tryb pracy w zaleznosci od wykrytych warunkow ?
przykladowo :

ignoruje S na godzinowym jesli dzienny na L

albo

grajac na 30min swiecach wlaczam filtr A jezeli SK9 > (SK23 + 20p)

jakie sa efekty ?
chyba nie przeczytałeś co napisałem niżej, a z tego co napisałem należy system dobierać do rynku, jeżeli na danym rynku nie występują odpowiednio długie trendy spadkowe lub wzrostowe to grając systemem podążającym za trendem będziemy się kopać z koniem i zawsze przegrywać.
jeżeli analiza rynku pokazuje że występują dosyć mocne trendy w krótkim czasie a rynek w szerszym interwale jest w nieustającym boczniaku to należy grać na krótkich interwałach z odpowienio dobraną dźwignią i wielkością portfela i to tylko w przypadku gdy płynność ryku jest na tyle duża że nie będziemy tracić na poślizgach prowizjach i spredach..
jeśli chodzi o filtry które zaproponowałeś to jak najbardziej ma sens, jednak to taż trzeba uwzględnić w analizie rynku zanim zaczniemy na nim zawierać tranzakcje. bardzo często ten rodzaj eliminacji złych sygnałów nie pozwala nam zajć pozycji w momencie zwrotnym rynku a wtedy najczęściej mamy do czynienia z pieknym długim i zyskownym trendem.
poprostu szybki daje sygnał a długi filtr zabrania zająć. nasze podejście musi wynikać z analizy przeszych notowań.
oczywiście to nie daje 100% pewności że tendencja na rynku się nie zmieni, dlatego potrzebne jest odpowiednie zarządanie wielkością pozycji,
naszczęście tendencje nie zmieniają się z dnia na dzień i z miesiąca na miesiąc, tu w kreowaniu rynku ma naszczęście olbrzymią zasugę psychologia tłumu, która nie pozwoli szybko stać się rynkowi trendowemu rynkiem beztrendowym.
pzdr.
Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

UFO - 16.01.2008 - Page 27 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 16.01.2008   UFO - 16.01.2008 - Page 27 EmptyCzw 17 Sty 2008, 00:38

[quote="nisaQ"]chyba nie przeczytałeś co napisałem niżej, a z tego co napisałem należy system dobierać do rynku, jeżeli na danym rynku nie występują odpowiednio długie trendy spadkowe lub wzrostowe to grając systemem podążającym za trendem będziemy się kopać z koniem i zawsze przegrywać.

przeczytalem uwaznie, Ciebie prosze o zwrocenie uwagi na to ja co ja napisalem: co jesli mamy tredny ale potem dlugotrwale boczniaki?
podalem przyklad bankiera, bo system w kilkunastotygoniowym horyzontalnym mogl roztrwaonic caly zysk z ladnego , dlugiego trendu, podobnej dlugosci bo boczny

grajac bankierem wypadaloby wykrywac czy jestesmy jeszcze w trendzie i gramy czy konsoli i sys idze w odstawke. to rzecz jasna rodzi problemy o ktorych piszesz - mozna sie nie zalapac na wybicie z konsoli

problemy znam - pytam o rozwiazania/doswiadczenia wsparcie 'kreskami' ?
odleglosci srednich od siebie ?

Cytat :

jeśli chodzi o filtry które zaproponowałeś to jak najbardziej ma sens, jednak to taż trzeba uwzględnić w analizie rynku zanim zaczniemy na nim zawierać tranzakcje. bardzo często ten rodzaj eliminacji złych sygnałów nie pozwala nam zajć pozycji w momencie zwrotnym rynku a wtedy najczęściej mamy do czynienia z pieknym długim i zyskownym trendem.
poprostu szybki daje sygnał a długi filtr zabrania zająć. nasze podejście musi wynikać z analizy przeszych notowań.

z racji wyksztalcenia i zawodu mam odruch najpierw planowac/testowac potem wdrazac Smile uwaga sluszna oczywiscie
filtry : jak wspomnialem mialem podobna obserwacje i dlatego system ma 'alarmowe' wejscie na pozycje. co ciekawe, istnieja okresy kiedy znakomita wiekszosc wejsc/wyjsc realizowana jest w trybie 'alarmowym' (obserwujemy strukturalna zmiane dynamiki rynku)

Cytat :

oczywiście to nie daje 100% pewności że tendencja na rynku się nie zmieni, dlatego potrzebne jest odpowiednie zarządanie wielkością pozycji,
naszczęście tendencje nie zmieniają się z dnia na dzień i z miesiąca na miesiąc, tu w kreowaniu rynku ma naszczęście olbrzymią zasugę psychologia tłumu, która nie pozwoli szybko stać się rynkowi trendowemu rynkiem beztrendowym.
pzdr.

do przemyslenia

pozdr
Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

UFO - 16.01.2008 - Page 27 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 16.01.2008   UFO - 16.01.2008 - Page 27 EmptyCzw 17 Sty 2008, 00:41

z roznych przyczyn, jak sie wydaje, jestem chwilowo ostatnim adminem dyzurnym affraid

zapraszam wiec na nowa strone

https://ufoforum.forumotion.com/uniwersytet-futures-i-opcji-f1/ufo-17012008-t366.htm
Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO - 16.01.2008 - Page 27 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 16.01.2008   UFO - 16.01.2008 - Page 27 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO - 16.01.2008
Powrót do góry 
Strona 27 z 27Idź do strony : Previous  1 ... 15 ... 25, 26, 27
 Similar topics
-
» UFO - 22.01.2008
» UFO - 31.01.2008
» UFO - 10.03.2008
» UFO - 01.04.2008
» UFO - 11.04.2008

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: