Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Automatyczny trading

Go down 
+4
myst
gagi19641
betonowe_buty
chudy mis
8 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Gość
Gość




Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Automatyczny trading   Automatyczny trading EmptyPią 18 Sty 2008, 19:25

Czesc,

Poszukale troche na internecie i wyglada na to ze obecnie nie ma w polsce DM ktory oferowal by publicznie dostepne API do skladania zlecen.

Jest to MOCNO dziwny sposob postepowania bo DM zarabia od obrotu.

Niemniej mozna znalesc na sieci (np pl.biznes.wgpw) kilka watkow dotyczacych:
A) w jaki sposob wyekstrachowac dane np z NOL3
B) w jaki sposob pchnac zlecenia np w mBanku

brak poruszenia problemu nadzorowania zlecen ale jesli ktos przebrnie przez punkt B to i do tego sie jakos dogrzebie.

Jako ze na ufo pare osob wspominalo ze pracuja nad automatycznym treadingiem albo ze kogos chca zatrudnic zeby im to zrobie pomyslalem ze moze warto by stworzyc osobny watek (tu sugestia dla Adminow).

Otwarte pytania:
1) czy jest jakis DM ktory daje publiczny API
2) czy SIDOMA daja mozliwosc automatycznego wystawiania zlecen

Ja ze swej strony jestem zaintersowany przedarciem sie przez NOL i bossa ale jesli jakiekolwiek biuro oferowaloby otwarty API to sie bez marudzenia przenosze.

W miare dostepnego czasu chcialbym napisac cos w javie co bedzie zawierac te trzy podstawowe elementy.
A) przezchwytywac ticki
B) logowac nie na konto i wystawiac zlecenia
C) nadzorowac wykonanie zlecen

Moge to napisac tylko nie chcialbym wylamywac otwartych drzwi.

pozdrowienia,

Bob
Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Re: Automatyczny trading   Automatyczny trading EmptyPią 18 Sty 2008, 23:23

Dla systemowcow cenna bylaby opcja zlozenia zlecenia po alercie systemu trasakcyjnego. Czy w Twoim planie jest/moze byc to uwzglednione ?
wymagana jest wtedy komunikacja z programem typu metas/ami

czy ktokolwiek testowal dodatek do amibrokera
http://www.amibroker.com/download.html
AutoTrading Interface

Niepokoi mnie to ,ze wersja jest stara (December 14, 2005) i oznaczona jako BETA. Czy istotnie zawiera bledy nie pozwalajace puscic jej 'luzem' czy to wybieg tworcow aby podkreslic, ze nie wolno zostawiac jej bez nadzoru ?
Powrót do góry Go down
betonowe_buty
TA SYSTEM TRADER
TA  SYSTEM  TRADER
betonowe_buty


Liczba postów : 19454
Location : Instytut Badań Giełdowych i Politycznych
Registration date : 02/10/2007

Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Re: Automatyczny trading   Automatyczny trading EmptySob 19 Sty 2008, 01:02

a sprawdzales ING ? i jescze na XTB sa takie mozliwosci.
Powrót do góry Go down
gagi19641




Liczba postów : 321
Age : 59
Location : polska B
Registration date : 29/09/2007

Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Re: Automatyczny trading   Automatyczny trading EmptySob 19 Sty 2008, 11:30

nie jestem na 100% pewien, ale jeśli chodzi o futy to w polsce jeszcze nie.
wspomniany xtb wykorzystuje platformę metarader4, ale tam nie można inwestować w futures w polsce ( jeszcze nie ), obiecują, że w tym roku już będzie taka możliwość, że KNF wyraziła zgodę na obsługę tych walorów. niestety w polsce ( i na świecie ) część domów maklerskich to animatorzy rynku ( market makers or bucket shops ) jeśli nie pomyliłem pojęć a to oznacza że cena przy zakupie i/lub sprzedaży waloru to nie cena rynkowa, tylko ich własna cena ( w 99,5% przypadków niekorzystna dla inwestora ), więc trzeba to mieć na względzie. Tak więc za ładny graficzny interfejs, fajne funkcje i różne możliwości skomplikowanej analizy technicznej płaci użytkownik, ( trzeba utrzymać programistów ) , którzy pilnują aby w przypadku udostępnienia API, jakiś cwany inwestor informatyk nie znalazł obejść i nie pozbawiał ich sowitych zysków, a o takich przypadkach możesz poczytać na przykład na http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje/index.php?sid=88ecf67e237411a5a379a79ee4c0bbd5
powodzenia
Powrót do góry Go down
myst




Liczba postów : 282
Registration date : 04/10/2007

Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Re: Automatyczny trading   Automatyczny trading EmptySob 19 Sty 2008, 12:23

bobbaumeister napisał:
Czesc,

Poszukale troche na internecie i wyglada na to ze obecnie nie ma w polsce DM ktory oferowal by publicznie dostepne API do skladania zlecen.

Jest to MOCNO dziwny sposob postepowania bo DM zarabia od obrotu.

Niemniej mozna znalesc na sieci (np pl.biznes.wgpw) kilka watkow dotyczacych:
A) w jaki sposob wyekstrachowac dane np z NOL3
B) w jaki sposob pchnac zlecenia np w mBanku

brak poruszenia problemu nadzorowania zlecen ale jesli ktos przebrnie przez punkt B to i do tego sie jakos dogrzebie.

Jako ze na ufo pare osob wspominalo ze pracuja nad automatycznym treadingiem albo ze kogos chca zatrudnic zeby im to zrobie pomyslalem ze moze warto by stworzyc osobny watek (tu sugestia dla Adminow).

Otwarte pytania:
1) czy jest jakis DM ktory daje publiczny API
2) czy SIDOMA daja mozliwosc automatycznego wystawiania zlecen

Ja ze swej strony jestem zaintersowany przedarciem sie przez NOL i bossa ale jesli jakiekolwiek biuro oferowaloby otwarty API to sie bez marudzenia przenosze.

W miare dostepnego czasu chcialbym napisac cos w javie co bedzie zawierac te trzy podstawowe elementy.
A) przezchwytywac ticki
B) logowac nie na konto i wystawiac zlecenia
C) nadzorowac wykonanie zlecen

Moge to napisac tylko nie chcialbym wylamywac otwartych drzwi.

pozdrowienia,

Bob

Cześć,

Już kiedyś pisałem, że 2 lata temu napisałem testowy program do składania zleceń w bossie. Nawet działał, ale zbyt szybko (to moja wina) i system w BOŚ czasem się gubił. No i nie było sprawdzania zleceń.
Tak więc to nie jest wielki problem, najtrudniejsza rzecz to nadzorowanie wszystkiego, reagowanie na nieprzewidziane przypadki: pady sieci, notowań itp.

Co do pobierania notowań, to nie ma praktycznie żadnego problemu. Można to zrobić na różne sposoby:
- poprzez DDE z NOLa albo Statici
- poprzez wczytywanie danych zapisywanych przez Statice do bazy danych.
Drugi sposób jest wygodniejszy jeśli nie pracuje się na tikach, bo automatycznie generowane są odpowiednie świeczki (jeśli mowa o standardowych interwałach).

Też się dziwię, że nikt nie oferuje API. Quasi-automat jest w ING, ale o bardzo ograniczonych możliwościach.

Pozdrowka
Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Re: Automatyczny trading   Automatyczny trading EmptySob 19 Sty 2008, 14:52

trejder napisał:
a sprawdzales ING ? i jescze na XTB sa takie mozliwosci.

ING (Sidoma) jesli dobrze widzialem na DEMO ma tylko bardzo proste funkcje (MADC, RSI,SK,...)

ja chcialbym miec mozliwosc transakcji po alercie wygenerowanych wedlug zaprogramowanej przeze mnie reguly

o XTB napisal crus, ze sa duze problemy z cenami (no i spread 7p!!)

pozdr
Powrót do góry Go down
betonowe_buty
TA SYSTEM TRADER
TA  SYSTEM  TRADER
betonowe_buty


Liczba postów : 19454
Location : Instytut Badań Giełdowych i Politycznych
Registration date : 02/10/2007

Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Re: Automatyczny trading   Automatyczny trading EmptySob 19 Sty 2008, 15:16

chudy mis napisał:
trejder napisał:
a sprawdzales ING ? i jescze na XTB sa takie mozliwosci.

ING (Sidoma) jesli dobrze widzialem na DEMO ma tylko bardzo proste funkcje (MADC, RSI,SK,...)

ja chcialbym miec mozliwosc transakcji po alercie wygenerowanych wedlug zaprogramowanej przeze mnie reguly

o XTB napisal crus, ze sa duze problemy z cenami (no i spread 7p!!)

pozdr

a jak to jest, ze formula nad ktora pracowales nie zostanie przechwycona przezosoby trzecie ? czy narzedzia sa na Twoim komputerze np w Metastocku, amibrokerze itp a aplikacja tylko sklada zlecenia ?
albo w XTB, tam formule wpisujesz w Metatrader i nie wiem gdzie to jest.
Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Re: Automatyczny trading   Automatyczny trading EmptySob 19 Sty 2008, 15:27

trejder napisał:
chudy mis napisał:
trejder napisał:
a sprawdzales ING ? i jescze na XTB sa takie mozliwosci.

ING (Sidoma) jesli dobrze widzialem na DEMO ma tylko bardzo proste funkcje (MADC, RSI,SK,...)

ja chcialbym miec mozliwosc transakcji po alercie wygenerowanych wedlug zaprogramowanej przeze mnie reguly

o XTB napisal crus, ze sa duze problemy z cenami (no i spread 7p!!)

pozdr

a jak to jest, ze formula nad ktora pracowales nie zostanie przechwycona przezosoby trzecie ? czy narzedzia sa na Twoim komputerze np w Metastocku, amibrokerze itp a aplikacja tylko sklada zlecenia ?
albo w XTB, tam formule wpisujesz w Metatrader i nie wiem gdzie to jest.

na SIDOMA to wyglada mi to tak, ze poniewaz warunki wklepujesz na ich stronie to oni wszystko wiedza (samo polaczenie jest szyfrowane, wiec transmisja rozkazow definiujacych jest trudna to przejecia)

Jezeli mialbym aletry zaprogramowane np metas czy ami to one licza 'lokalnie' i wysylaja jedynie samo polecenie typu L PKC
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Re: Automatyczny trading   Automatyczny trading EmptySob 19 Sty 2008, 20:21

trejder napisał:
chudy mis napisał:
trejder napisał:
a sprawdzales ING ? i jescze na XTB sa takie mozliwosci.

ING (Sidoma) jesli dobrze widzialem na DEMO ma tylko bardzo proste funkcje (MADC, RSI,SK,...)

ja chcialbym miec mozliwosc transakcji po alercie wygenerowanych wedlug zaprogramowanej przeze mnie reguly

o XTB napisal crus, ze sa duze problemy z cenami (no i spread 7p!!)

pozdr

a jak to jest, ze formula nad ktora pracowales nie zostanie przechwycona przezosoby trzecie ? czy narzedzia sa na Twoim komputerze np w Metastocku, amibrokerze itp a aplikacja tylko sklada zlecenia ?
albo w XTB, tam formule wpisujesz w Metatrader i nie wiem gdzie to jest.

Skrypty pisane w mql4 wykonywane sa na komputerze,zaden dom maklerski tego nie moze zobaczyc

http://www.mql4.com/


na Metatrader 4 dziala wiele gotowych automatycznych systemow programista o srednich zdolnosciach jest w stanie napisac cos takiego, sam testowalem gotowce i dzialaly.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Re: Automatyczny trading   Automatyczny trading EmptyNie 20 Sty 2008, 01:46

Ja zacząłem rozgryzać ePromaka pod tym kątem, bo to akurat mam do dyspozycji w swoim BM i odkryłem pod https snifferem, że większość komunikatów idzie do serwera przez proste XMLe.

Zaczynam pisać API w Javie do składania zleceń i pobierania notowań.

Jedyny problem to to, że nie można jednocześnie korzystać z epromaka w czasie gdy automat jest podłączony, bo tylko jedna "osoba" może być zalogowana na własne konto. Nie widzę tu innego wyjścia jak dorobienie GUI do API i korzystanie z tego własnego GUI w razie potrzeby.
Powrót do góry Go down
betonowe_buty
TA SYSTEM TRADER
TA  SYSTEM  TRADER
betonowe_buty


Liczba postów : 19454
Location : Instytut Badań Giełdowych i Politycznych
Registration date : 02/10/2007

Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Re: Automatyczny trading   Automatyczny trading EmptyNie 20 Sty 2008, 12:38

dlaczego w Polsce trzeba pisac samemu aplikacje itp ?
Powrót do góry Go down
myst




Liczba postów : 282
Registration date : 04/10/2007

Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Re: Automatyczny trading   Automatyczny trading EmptyNie 20 Sty 2008, 22:55

WigWestor napisał:
Ja zacząłem rozgryzać ePromaka pod tym kątem, bo to akurat mam do dyspozycji w swoim BM i odkryłem pod https snifferem, że większość komunikatów idzie do serwera przez proste XMLe.

Zaczynam pisać API w Javie do składania zleceń i pobierania notowań.

Jedyny problem to to, że nie można jednocześnie korzystać z epromaka w czasie gdy automat jest podłączony, bo tylko jedna "osoba" może być zalogowana na własne konto. Nie widzę tu innego wyjścia jak dorobienie GUI do API i korzystanie z tego własnego GUI w razie potrzeby.

Chcesz bezpośrednio wysyłać do DM zlecenia z pominięciem zalogowanej strony? Czy transmisja nie jest szyfrowana? Nie znam Javy i nie wiem jakie daje mozliwości pod tym względem. Możesz coś więcej napisać?

Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
myst




Liczba postów : 282
Registration date : 04/10/2007

Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Re: Automatyczny trading   Automatyczny trading EmptyNie 20 Sty 2008, 22:58

trejder napisał:
dlaczego w Polsce trzeba pisac samemu aplikacje itp ?

Spójrz jakie mizerne możliwości dają serwisy transakcyjne i co tu mówić o API? Założyłem 3 rachunki w biurach, bo każde ma coś co mi odpowiada, ale żadne nie oferuje kompletu przydatnych fukcji. Najbliżej ideału było DIBRE, ale część funkcji ostatnio wyłączyli a szybkość zleceń bardzo mała. Podobno udoskonalają system Smile
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Re: Automatyczny trading   Automatyczny trading EmptyPon 21 Sty 2008, 03:01

myst napisał:
WigWestor napisał:
Ja zacząłem rozgryzać ePromaka pod tym kątem, bo to akurat mam do dyspozycji w swoim BM i odkryłem pod https snifferem, że większość komunikatów idzie do serwera przez proste XMLe.

Zaczynam pisać API w Javie do składania zleceń i pobierania notowań.

Jedyny problem to to, że nie można jednocześnie korzystać z epromaka w czasie gdy automat jest podłączony, bo tylko jedna "osoba" może być zalogowana na własne konto. Nie widzę tu innego wyjścia jak dorobienie GUI do API i korzystanie z tego własnego GUI w razie potrzeby.

Chcesz bezpośrednio wysyłać do DM zlecenia z pominięciem zalogowanej strony? Czy transmisja nie jest szyfrowana? Nie znam Javy i nie wiem jakie daje mozliwości pod tym względem. Możesz coś więcej napisać?

Pozdrawiam

Transmisja jest oczywiście szyfrowana, ale Java to wspiera. Idea polega na zbudowaniu prostego klienta w Javie, który udając przeglądarke IE zaloguje się do systemu i złoży zlecenie. Logowanie i sprawdzanie stanu konta już działa.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Re: Automatyczny trading   Automatyczny trading EmptyPon 21 Sty 2008, 12:24

Cytat :

Cześć,

Już kiedyś pisałem, że 2 lata temu napisałem testowy program do składania zleceń w bossie. Nawet działał, ale zbyt szybko (to moja wina) i system w BOŚ czasem się gubił. No i nie było sprawdzania zleceń.
Tak więc to nie jest wielki problem, najtrudniejsza rzecz to nadzorowanie wszystkiego, reagowanie na nieprzewidziane przypadki: pady sieci, notowań itp.

Co do pobierania notowań, to nie ma praktycznie żadnego problemu. Można to zrobić na różne sposoby:
- poprzez DDE z NOLa albo Statici
- poprzez wczytywanie danych zapisywanych przez Statice do bazy danych.
Drugi sposób jest wygodniejszy jeśli nie pracuje się na tikach, bo automatycznie generowane są odpowiednie świeczki (jeśli mowa o standardowych interwałach).

Też się dziwię, że nikt nie oferuje API. Quasi-automat jest w ING, ale o bardzo ograniczonych możliwościach.

Pozdrowka

Myst - W jakim jezyku napisales ten program do skladania zlecen w bossa ?

co do kwesti porozumiewania sie z MetaStock albo Amibroker to jedna z mozliwych opcji jest zmuszenie ich do zapisywania sygnalow do pliku i monitorowania pliku wiem ze taki sposob jest mozliwy miedzy ami i metatraderem.

Moim zamiarem jest docelowo handlowac sysemem napisanym w calosci przezemnie. Nie jest to nic nadmiernie trudnego bo dostepne sa w javie framworki w wiekszoscia standartowych wskaznikow a i tak system trzeba zwykle oprzec o cos bardziej skoplikowanego.

napisze wiecej wieczorkiem

pzdr Bob
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Re: Automatyczny trading   Automatyczny trading EmptyCzw 24 Sty 2008, 23:27

To moze ja napisze, jak z kolega probujemy to rozwiazac. Otoz jest komputer z metastockiem, ktory generuje sygnaly dzwiekowe. Te sygnaly sa dekodowane (kanal lewy albo prawy, rozne czestotliwosci) przez analogowe urzadzenie (proste, pare wzmacniaczy operacyjnych) i nastepnie wysylane do dialera GSM w celu powiadamiania oraz - uwaga - do klawiatury Logitech takiej "dla graczy" - z programowanymi klawiszami. Ta klawiatura ma zaprogramowane logowanie, skladanie zlecenia itp - w WBKu. Pewno, ze opcja czysto programowa bylaby bardziej elegancka, ale to by trzeba umiec programowac Wink
Wszystko na razie dziala bardzo dobrze i nawet sklada prawdziwe zlecenia Wink
Powrót do góry Go down
Bankrut
Admin
Admin
Bankrut


Liczba postów : 3833
Age : 49
Location : Łódź
Registration date : 27/08/2007

Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Re: Automatyczny trading   Automatyczny trading EmptyCzw 24 Sty 2008, 23:34

może to pomoże

http://www.aplikacje.pwii.pl/auto.htm

pozdro
Powrót do góry Go down
https://ufoforum.forumotion.com
myst




Liczba postów : 282
Registration date : 04/10/2007

Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Re: Automatyczny trading   Automatyczny trading EmptyPią 25 Sty 2008, 22:55

bobbaumeister napisał:

Myst - W jakim jezyku napisales ten program do skladania zlecen w bossa ?

co do kwesti porozumiewania sie z MetaStock albo Amibroker to jedna z mozliwych opcji jest zmuszenie ich do zapisywania sygnalow do pliku i monitorowania pliku wiem ze taki sposob jest mozliwy miedzy ami i metatraderem.


Programy piszę w C++ (Turbo C++ Borlanda)

Jeśli Ami lub Metas zapisują sygnały do pliku, to sprawa systemu znacznie się upraszcza, ale trudniej monitorować czy te programy pracują - chocby czy pobierają dane.
Powrót do góry Go down
myst




Liczba postów : 282
Registration date : 04/10/2007

Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Re: Automatyczny trading   Automatyczny trading EmptyPią 25 Sty 2008, 23:03

WigWestor napisał:

Transmisja jest oczywiście szyfrowana, ale Java to wspiera. Idea polega na zbudowaniu prostego klienta w Javie, który udając przeglądarke IE zaloguje się do systemu i złoży zlecenie. Logowanie i sprawdzanie stanu konta już działa.

Kurczę, nigdy nie zająłem się podstawami funkcjonowania stron www.

Czy to znaczy, że jako klient masz jawny dostęp do wszystkich pól edycyjnych?
Możesz bezpośrednio wywoływać jakieś funkcje bez klikania na buttony?

Pozdro
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Re: Automatyczny trading   Automatyczny trading EmptySob 26 Sty 2008, 01:42

myst napisał:
WigWestor napisał:

Transmisja jest oczywiście szyfrowana, ale Java to wspiera. Idea polega na zbudowaniu prostego klienta w Javie, który udając przeglądarke IE zaloguje się do systemu i złoży zlecenie. Logowanie i sprawdzanie stanu konta już działa.

Kurczę, nigdy nie zająłem się podstawami funkcjonowania stron www.

Czy to znaczy, że jako klient masz jawny dostęp do wszystkich pól edycyjnych?
Możesz bezpośrednio wywoływać jakieś funkcje bez klikania na buttony?

Pozdro

Mój klient działa na trochę niższym poziomie. Nie korzystam z pól edycyjnych, nie wczytuje formularzy i nie symuluje kliknięć na buttony. Po prostu Java nawiązuje połączenie z serwerem DM i wysyła takie same dane, które wysłała by przeglądarka gdybym składał zlecenie ręcznie.

Przykład:
1. żeby złożyć zlecenie w swoim DM musze wejść na stronę, zalogować się, przeklikać dwie tabki w ePromaku, otworzyć formatkę do składania zleceń, wypełnić dane i kliknąć OK.

2. żeby zrobić to samo z poziomu API w javie wystarczy połączyć się z serwerem i wysłać spreparowane dane w stylu:
<EPROMAK><ERR code="0"/><ACT name="SendZlecGPW"/><CTX login="..." sessnum="..."/><dataset name="bEpmDyspGPW"><bEpmDyspGPW nrRach="..." ... ofrt="S" kodPW="PL0GPWF06346" iloscPW="1" limTyp="" limit="3500" dtSes="2007-12-18" dtWaz="2007-12-18" limAkt="" ileOdk="" ileMin="" portfel="00"/></dataset></EPROMAK>

Serwer DM nie wie, czy te dane wysłała przeglądarka, czy automat. A ja mam tą przewagę, że mogę podłączyć automat do systemu i składać zlecenia automatycznie.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Re: Automatyczny trading   Automatyczny trading EmptySob 26 Sty 2008, 11:17

WOW. świetnie. a czy sprawdzałeś w jakm formacie importuje notowania?
Powrót do góry Go down
myst




Liczba postów : 282
Registration date : 04/10/2007

Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Re: Automatyczny trading   Automatyczny trading EmptySob 26 Sty 2008, 13:08

WigWestor napisał:
Mój klient działa na trochę niższym poziomie. Nie korzystam z pól edycyjnych, nie wczytuje formularzy i nie symuluje kliknięć na buttony. Po prostu Java nawiązuje połączenie z serwerem DM i wysyła takie same dane, które wysłała by przeglądarka gdybym składał zlecenie ręcznie.

Przykład:
1. żeby złożyć zlecenie w swoim DM musze wejść na stronę, zalogować się, przeklikać dwie tabki w ePromaku, otworzyć formatkę do składania zleceń, wypełnić dane i kliknąć OK.

2. żeby zrobić to samo z poziomu API w javie wystarczy połączyć się z serwerem i wysłać spreparowane dane w stylu:
<EPROMAK><ERR code="0"/><ACT name="SendZlecGPW"/><CTX login="..." sessnum="..."/><dataset name="bEpmDyspGPW"><bEpmDyspGPW nrRach="..." ... ofrt="S" kodPW="PL0GPWF06346" iloscPW="1" limTyp="" limit="3500" dtSes="2007-12-18" dtWaz="2007-12-18" limAkt="" ileOdk="" ileMin="" portfel="00"/></dataset></EPROMAK>

Serwer DM nie wie, czy te dane wysłała przeglądarka, czy automat. A ja mam tą przewagę, że mogę podłączyć automat do systemu i składać zlecenia automatycznie.

Czyli w istocie posługujesz się czymś w rodzaju metody POST?
Muszę się w to wgryźć, bo to dużo efektywniejsze i mniej narażone na błędy niż symulowanie kliknięć.
Do tej pory przerażała mnie konieczność analizy kodu strony (dla mnie mało czytelne), ale może nie trzeba aż tak dokładnie go znać.

Myślę, że profesjonalne API też bazują na takich elementach jak Ty wymyśliłeś, bo to chyba podstawowa forma komunikacji między serwerem i klientem.

Możliwe jest byś przesłał mi na priva fragment kodu wysyłającego zlecenie?
Skąd wiesz jakie dane wysłać? Ze sniffera czy ze źródła strony?

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Re: Automatyczny trading   Automatyczny trading EmptySob 26 Sty 2008, 19:19

lsa napisał:
WOW. świetnie. a czy sprawdzałeś w jakm formacie importuje notowania?

Nie, ale tez dojde do tego.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Re: Automatyczny trading   Automatyczny trading EmptySob 26 Sty 2008, 19:40

myst napisał:

Czyli w istocie posługujesz się czymś w rodzaju metody POST?
Muszę się w to wgryźć, bo to dużo efektywniejsze i mniej narażone na błędy niż symulowanie kliknięć.
Do tej pory przerażała mnie konieczność analizy kodu strony (dla mnie mało czytelne), ale może nie trzeba aż tak dokładnie go znać.

Myślę, że profesjonalne API też bazują na takich elementach jak Ty wymyśliłeś, bo to chyba podstawowa forma komunikacji między serwerem i klientem.

Możliwe jest byś przesłał mi na priva fragment kodu wysyłającego zlecenie?
Skąd wiesz jakie dane wysłać? Ze sniffera czy ze źródła strony?

Pozdrawiam Smile

Dokładnie, korzystam z POSTa.

Wszystkie dane mam ze sniffera. Cudowne narzędzie. Widać wszystko jak na dłoni, nawet przesyłane ciasteczka.

Jak poskładam do kupy to co mam, to wyślę fragment kodu.
Powrót do góry Go down
myst




Liczba postów : 282
Registration date : 04/10/2007

Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Re: Automatyczny trading   Automatyczny trading EmptySob 26 Sty 2008, 19:42

WigWestor napisał:
myst napisał:

Czyli w istocie posługujesz się czymś w rodzaju metody POST?
Muszę się w to wgryźć, bo to dużo efektywniejsze i mniej narażone na błędy niż symulowanie kliknięć.
Do tej pory przerażała mnie konieczność analizy kodu strony (dla mnie mało czytelne), ale może nie trzeba aż tak dokładnie go znać.

Myślę, że profesjonalne API też bazują na takich elementach jak Ty wymyśliłeś, bo to chyba podstawowa forma komunikacji między serwerem i klientem.

Możliwe jest byś przesłał mi na priva fragment kodu wysyłającego zlecenie?
Skąd wiesz jakie dane wysłać? Ze sniffera czy ze źródła strony?

Pozdrawiam Smile

Dokładnie, korzystam z POSTa.

Wszystkie dane mam ze sniffera. Cudowne narzędzie. Widać wszystko jak na dłoni, nawet przesyłane ciasteczka.

Jak poskładam do kupy to co mam, to wyślę fragment kodu.

Z góry dziękuję!
Będzie się czym bawić Smile
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Re: Automatyczny trading   Automatyczny trading EmptySob 26 Sty 2008, 19:45

trzymam kciuki!
Powrót do góry Go down
wredniah
Gość




Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Re: Automatyczny trading   Automatyczny trading EmptyPon 28 Sty 2008, 23:08

Witam!

Robiłem swoje rozeznanie w temacie i znalazłem, że biuro IPOPEMA Securities S.A udostępnia protokół FIX - z tego co wiem za jego pomocą można składać zlecenia a GPW go udostępnia. Mam tylko sprzeczne info, czy można u nich założyć konto nie będąc klientem instytucjonalnym - nie sprawdziłem bo i tak mnie teraz nie ma w Polsce.
Co do podsłuchania pakietów snifferem to myślałem o tym, ale wyszedłem z założenia, że to nie ma sensu bo przekaz musi być szyfrowany - jeśli nie jest to te systemy nie są bezpieczne, ale umożliwiają ich obejście;)

Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Re: Automatyczny trading   Automatyczny trading EmptyPon 28 Sty 2008, 23:32

wredniah napisał:
Witam!

...
Co do podsłuchania pakietów snifferem to myślałem o tym, ale wyszedłem z założenia, że to nie ma sensu bo przekaz musi być szyfrowany - jeśli nie jest to te systemy nie są bezpieczne, ale umożliwiają ich obejście;)

Pozdrawiam

IEWatch Professional integruje sie bezpośrednio z Internet Explorerem (plug-in) i umożliwia podglądanie zaszyfrowanych pakietów, prezentując ich zawartość w postaci odszyfrowanej. Ze strony producenta można pobrać w pełni funkcjonalną 30-dniową wersję testową.
Powrót do góry Go down
wredniah
Gość




Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Re: Automatyczny trading   Automatyczny trading EmptyWto 29 Sty 2008, 22:16

Cytat :
IEWatch Professional integruje sie bezpośrednio z Internet Explorerem (plug-in) i umożliwia podglądanie zaszyfrowanych pakietów, prezentując ich zawartość w postaci odszyfrowanej. Ze strony producenta można pobrać w pełni funkcjonalną 30-dniową wersję testową.

A jesteś w stanie wyszukać klucz, którego używają do zaszyfrowania wiadomości? W sumie to jest klucz publiczny więc pewnie jest gdzieś na stronie albo w cookie. scratch No i wtedy to było by wyjście - przynajmniej do pierwszej zmiany w ePromak;)
Mimo wszystko ja najpierw zadzwonię do IPOPEMA - po pierwsze po co wyważać otwarte drzwi a po drugie to w sieci znalazłem sporo kodu pracującego z tym protokołem (FIX).
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Re: Automatyczny trading   Automatyczny trading EmptyWto 29 Sty 2008, 23:27

wredniah napisał:
Cytat :
IEWatch Professional integruje sie bezpośrednio z Internet Explorerem (plug-in) i umożliwia podglądanie zaszyfrowanych pakietów, prezentując ich zawartość w postaci odszyfrowanej. Ze strony producenta można pobrać w pełni funkcjonalną 30-dniową wersję testową.

A jesteś w stanie wyszukać klucz, którego używają do zaszyfrowania wiadomości? W sumie to jest klucz publiczny więc pewnie jest gdzieś na stronie albo w cookie. scratch No i wtedy to było by wyjście - przynajmniej do pierwszej zmiany w ePromak;)
Mimo wszystko ja najpierw zadzwonię do IPOPEMA - po pierwsze po co wyważać otwarte drzwi a po drugie to w sieci znalazłem sporo kodu pracującego z tym protokołem (FIX).

Ale po co mi potrzebny klucz publiczny ??
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Automatyczny trading Empty
PisanieTemat: Re: Automatyczny trading   Automatyczny trading Empty

Powrót do góry Go down
 
Automatyczny trading
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» mt4 automatic trading
» MICHU TRADING SYSTEM!
» MICHU TRADING SYSTEM!
» WARNING against RUN trading method
» MICHU TRADING SYSTEM!

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Systemy FW-
Skocz do: