Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend

Go down 
+24
irc
Lekkoatleta
Belle de Jour
bog.dan
MoralnyNiepokój
Osły
TRADER
Janko Traderroo
Janus
Day trader
kaczor
Aligator
MaxMartini
goldmar SYS TRADER
zibi
rafalx
mariner
Generał
dziadek
thorgall
Reser
delphia
Krzysztof
Dave
28 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorWiadomość
Osły

Osły


Liczba postów : 25945
Age : 45
Location : Barany Trading Room
Registration date : 18/05/2014

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 EmptyNie 12 Paź 2014, 00:02

ciekawe co Zygmunt obstawił
płacili  ponoc 6:1 za Polaków

kuźwa wystarczyło 10 k postawic i miałby niezły zysk

ps

1 szy w niedziele



Ostatnio zmieniony przez osły reinkarnacja dnia Nie 12 Paź 2014, 00:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 EmptyNie 12 Paź 2014, 00:03

Lato jako piłkarz był zajebisty
jako prezes PZPN spierdolił cały swój mit

po hooj mu to było potrzebne
naoglądał się Piłkarskiego Pokera
i myślał że jest królem

no i hooj z tego wyszedł]
za cienki jest na cwaniaka
a ja takich cwaniaków mam w doopie

no to se u mnie ma poważanie jak hooj

Powrót do góry Go down
dziadek
Admin
Admin
dziadek


Liczba postów : 12968
Location : Nowe Rybie
Registration date : 13/11/2007

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 EmptyNie 12 Paź 2014, 00:06

osły reinkarnacja napisał:
dziadek napisał:
dziadek napisał:
druga połowa meczu POL - GER. W przerwie zrobiłem analizę i wyszło mi że jeżeli w drugiej połowie My strzelimy a Oni nie , to wygramy!!!
...
Miszczowska analiza ale nie mogło byc inaczej - zjadłem na śniadanie 6 jaj i zagryzłem osełką masła. Bycie geniuszem jest banalnie proste , wystarczy mieć sześć kur i jedną krowę......... albo mieszkac w pobliżu ......marketu! lol!

masło i jajka muszą być z ryneczku
...
Sąsiedzi w NR mają i masło i jajka , musimy tylko ryneczek......... i barana........

_________________
„Na rynku istnieją starzy traderzy i traderzy odważni. Ale bardzo mało jest starych i odważnych” Ed Seykota
"...ustalono już że na giełdzie , LEGALNIE milionerem może stać się tylko miliarder" Osły AgroTrader
...
https://www.youtube.com/watch?v=O-4oOvZ_K4g
Powrót do góry Go down
https://ufoforum.forumotion.com/
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 EmptyNie 12 Paź 2014, 00:06

osły reinkarnacja napisał:
ciekawe co Zygmunt obstawił
płacili  ponoc 6:1 za Polaków

kuźwa wystarczyło 10 k postawic i miałby niezły zysk

ps

1 szy w niedziele

nie wpierdalaj się

byłem w kiblu

Powrót do góry Go down
Krzysztof

Krzysztof


Liczba postów : 7411
Registration date : 28/08/2007

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 EmptyNie 12 Paź 2014, 00:10

osły reinkarnacja napisał:
ciekawe co Zygmunt obstawił
płacili  ponoc 6:1 za Polaków

kuźwa wystarczyło 10 k postawic i miałby niezły zysk

ps

1 szy w niedziele

A co to kolega za nowe kategorie wymysla? scratch
No dobra, 1-szy w niedzielę po 00:10 Very Happy
Powrót do góry Go down
dziadek
Admin
Admin
dziadek


Liczba postów : 12968
Location : Nowe Rybie
Registration date : 13/11/2007

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 EmptyNie 12 Paź 2014, 00:11

PILNE: Rosjanie podobno wynaleźli skuteczną szczepionkę na ebolę!

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 2131zl0

_________________
„Na rynku istnieją starzy traderzy i traderzy odważni. Ale bardzo mało jest starych i odważnych” Ed Seykota
"...ustalono już że na giełdzie , LEGALNIE milionerem może stać się tylko miliarder" Osły AgroTrader
...
https://www.youtube.com/watch?v=O-4oOvZ_K4g
Powrót do góry Go down
https://ufoforum.forumotion.com/
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 EmptyNie 12 Paź 2014, 00:13

MaxMartini napisał:
e to piramidowanie na lewarze 500 to chuj

juz ta strategia ktora podalem jest duzo lepsza
z losowymi wejsciami

tylko trzeba dobrac wielkosc pozycji do zmiennosci na rynku, i twarde stopy na 2% kapitalu
i nie ma bata zeby tracic

50/50 szans na strate zysk, tyle ze zysk 4% a strata 2%
no nie wliczajac obsuniec... na danych Smile
Bez sensu bo wtedy masz ograniczony zysk i dosc pokazna strate.
Jak zaryzykujesz tylko 2% to realne zyski to okolo 6%, zanim podwoisz depozyt to minie wiecznosc.
Piramidowanie sprawia ze ryzykujac 2% mozesz zrobic 1`00% albo i wiecej ,widze ze nadal nie rozumiesz roznicy.
Twoja metoda - liniowy przyrost zysku i liniowa strata
Piramidowanie - liniowa strata zysk rosnie geometrycznie.

Proponuje przeczytac temat, porobic troche symulacji w excellu i pomyslec wtedy zaskoczysz.

Wada takiej metody jest taka ze pewnie kolo 70% tranakcji skonczy sie na zero, co moze zle dzialac na psychike ale 30% zarobionych da spore zyski przy malym ryzyku.
Oznacza to ze z depozytu 3tys mozna robic zyski na ktpore ty potrzebujesz depozytu 50 tys

Powrót do góry Go down
Krzysztof

Krzysztof


Liczba postów : 7411
Registration date : 28/08/2007

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 EmptyNie 12 Paź 2014, 00:16

dziadek napisał:
PILNE: Rosjanie podobno wynaleźli skuteczną szczepionkę na ebolę!

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 2131zl0
Eee... taka szczepionka to może dobra na Zanzibar, a Afryka duża jest... afro
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 EmptyNie 12 Paź 2014, 00:18

rafalx napisał:
kaczor napisał:
TRADER napisał:
kaczor napisał:
Opcje napisał:
piramidowanie jest zajebiste i w cale nie takie trudne.

opcje dokładania pozycji:
1. stała wielkość lota
2. pierwsza duża pozycja potem każda kolejna mniejsza
3. pierwsza mała pozycja potem każda kolejna coraz większa.
4. budowanie piramidy z piramidy czyli pierwsza pozycja jakaś tam, dokładasz drugą i masz jakiś tam zysk, potem dokładasz bardzo duża pozycję której stopem jest niezrealizowany zysk z 2 poprzednich pozycji itd.

dodawać pozycje co jakiś odstęp to jest to co on pokazuje i sprawdza się to świetnie na pionowych ruchach jak dane czy bardzo silny trend bez korekt. On oblizca sobie ile średnio wynoszą korekty i dokłada wtedy o odpowiednią odległość.

A jak ktoś nie chce tak mocno maksymalizować zysków to może dokładać pozycje nie co stały odstęp tylko na korektach, stopa przestawiać za dołkami lub na BE i zamykać wszystko na przeciwnej bandzie.

Włączcie sobie wykres renko i przeanalizujcie ile kasy można wytargać nie ryzykując nic.

A jeszcze wracając do niego to on nie zamyka szybko pierwszej pozycji tylko czekan a wydarzenia. Strata tam 500-1000zł to jak się wysrać. Popatrzcie sobie jego skriny jaką kasę kosi, gra przeważnie na szybkie pionowe ruchy, nie raz 10 czy 20 klocków w ciągu dnia upierdoli. Z tego co widziałem to on skila technicznego nie ma, zaczynał jako szarak i tak się dorobił i robi kasę dalej. To jest właśnie moc dźwigni. Był kiedyś jeszcze jeden gość na nawigatorze co też tak grał i ładnie przytulał aż go broker wypierdolił bo twierdził że tak nie powinno się grać hahahaha Laughing  broker dostał baty. Są jeszcze inni co tak grają. brokerzy sami na siebie wieszają sznurek dając wysokie dźwignie, myk polega na tym że nie wiele osób z tego korzysta.

Dokladnie tak.
Tylk oze to neizgodne z psychika leszcza bo trzeba dosc czesto oddac w miare juz spory zysk iwychodzi sie na BE albo z malym zyskiem, ale jak sie jebnie jedna dobra drabinke z powiekszaniem pozycji to mozna konto razy 100 powiekszych przy ryzyku rzedu 1%!!!!!
Na tym polega sila dzwigni.
Fajnie się czyta o piramidowaniu ale w praktyce to już tak łatwo nie jest. Szwajcar na tym koncie demonstracyjnym też się w pewnym momencie zamotał. Owszem miał zysk ale bez rewelacji. A na pewno nie były setki i tysiące procent. Sam zresztą przyznał, ze rynek teraz jest dużo trudniejszy niż kilka lat wcześniej. Na comparicu ci co ćwiczą tę metodę też raczej oszałamiających sukcesów nie mają. Co rynek dał to rynek zabiera w większości przypadków. Wink

Ale zabiera malo!
Na tym to polega zeby tracic jak najmniej a zarabiac ewnetualnie duzo.
Zreszta to nei jest "system inwestycyjny" ale sposob zarzadzanai pozycja, wejscie mozna robci pod AT, system etc. generalnei w wiekszosci systemow mechanicznych zarzadzanie pozycja lezy bo jest to dosc skomplikowane matematycznie, kiedys robilem wiele testow i wypracowalem formule jak nalezy zarzadzac pozycja w zaleznosci od parametrow systemu.
Ale ja mechanicznych nie uzywam a wejscia mam bardzo dobrze dopracowane, brakowalo mi do tej pory konkretnego algorytmu jak piramidowac a ten koles ma to dobrze obcykane.

Ale ten sposób o którym pisałeś wcześniej (czyli kolejne wejścia geometrycznie większe) ma jedną bardzo dużą wadę: przy małej cofce zabiera cały zysk. Np złapałeś 150 pipsów, ustawione kilka piramidek i cofnięcie o 20-30 pipsów zabiera cały zysk. A takich cofek jest mnóstwo nawet przy silnym trendzie.
Bardziej mnie przekonuje dobieranie pozycji o podobnych wielkościach.

Generalizujesz wcale nie przy malej cofce a to przy jakiej zalezy od tego jak gesto ustawisz zlecenia.
Szwajcar pisal ze skok zlecen ustawia biorac 70% srednich korekt, co oznacza ze na parach o wiekszej zmiennosci trzeba ustawiac zlecenia szerzej.
Zakladajac ze ustawiasz zlecenia co 30 pipsow, BE przesuwa sie o 15 pips na zlecenie czyli po otwarciu 5 pozycji masz be 60 pipsow ponizej ostatniej pozycji.
Spojrz teraz na ruchy na kablu i aussie i widac ze ruchy na okolo 200 pips odbywaja sie z reguly bez wiekszych korekt.
I na takie ruchy polujemy, wiadomo ze sporo transakcji wyleci na BE ale tak musi byc bo to nei jest swiety graal.

Ta metoda wymaga zrozumienai matematyki i analizy matematycznej zmiennosci poszczegolnych par, to nie jest jakis samograj ktory dasz michowi albo marinerowi i bedzie kasa.
Powrót do góry Go down
MaxMartini




Liczba postów : 445
Location : Wrocław
Registration date : 03/08/2011

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 EmptyNie 12 Paź 2014, 00:21

tu sie zgodze, moja strategia robi ze 30% w miesiacu max
i trzeba depozytu duzego zeby to mialo sens
tym bardziej ze gra sie za max 10% depozytu

ale ryzyko jest niskie, ewentualne straty male

poprzeliczam piramidowanie tak jak radzisz w excelu, z ciekawosci

Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 EmptyNie 12 Paź 2014, 00:24

MaxMartini napisał:
tu sie zgodze, moja strategia robi ze 30% w miesiacu max
i trzeba depozytu duzego zeby to mialo sens
tym bardziej ze gra sie za max 10% depozytu

ale ryzyko jest niskie, ewentualne straty male

poprzeliczam piramidowanie tak jak radzisz w excelu, z ciekawosci

w piramidowaniu ryzyko jest mniejsze (mala ekspozycja na poczatku), potencjalne zyski wieksze ale trafnosc (rozumiana jako "zadowalajaca" transkacja z punktu widzenia psychologicznego) mniejsza.
Ja tez bym nie gral jak on bez stopa nawet malych pozycji bo to pozniej staje sie obciazeniem, 100 pips w plecy i zamykam, glownie zeby miec czysty umysl. Te 100 pips jest na poczatkowje najmniejszej pozycji wiec obsuniecie kapitalu niewielkie. POzniejsze juz zabezpieczamy
Powrót do góry Go down
Day trader

Day trader


Liczba postów : 1068
Registration date : 03/10/2014

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 EmptyNie 12 Paź 2014, 00:55

MaxMartini napisał:
MaxMartini napisał:

i teraz tak, zeby pozycja, zarobila na siebie, czyli 100%, na lewarze 50
potrzebujemy aby zrobila 2440 punktow


przepraszam, pipsow

ale pocieszeniem jest to, ze kazda kolejna pozycje bedzie mozna juz otworzyc duzo szybciej niz te 2440 pipsow

trzeba by to wyliczc jaki bedzie przyrost zeby wiedziec dokladnie
zrobic symulacje, jakich skokow potrzebujemy i jakiego zwrotu mozemy sie spodziewac

pocieszajace, ze przy lewarze 200 na 2 pozycje potrzebujemy "tylko" ponad 600 pipsow
przy 400, 300 pipsow, a przy 500 244 pipsy...

trzeba miec dokladna rozpiske o jakie odleglosci ustawiac zlecenie badz posluzyc sie skryptem
moze to i nie glupie Smile , ale musze to wyliczyc czy gra jest w ogole warta swieczki Smile

mozliwe ze jest to tylko efekt psychologiczny ktory pomaga trejderowi

z tego co widze na myfxbook 50% zyskownych transkacji... a jebania sie tyle ze chej Smile
osiagnalby pewnie duzo wiecej z prosta strategia

np
losowe transkacje stop los na 2% kapitalu a tp na 4%
przy czym wielkosc pozycji do 15% kapitalu, dobrana tak aby jakies normlane wahniecia na walorze nas nie wystopowaly

Nie patrz na jego myfxbooka, on pokazał konto live aby zademonstrować że tak można. On nie ma żadnego skila technicznego, pokazuje za to że dokładając pozycję zarabia się więcej nie ryzykując nic. Zresztą piramidy są podstawą w każdej książce o analizie technicznej - metoda znana od dawna.

Ryzykuj 1-2 % a zgarniaj 1000-3000% a nie 4. Jak ryzykujesz 2% a zgarniasz 4% to jest to zwykły trading. W piramidach konto przekręca się wielokrotnie dzięki chorym dźwigniom mt4. Ale licz się że jak za dużo zarobisz to broker może ci wypowiedzieć umowę, wypłaci ci kase ale już u niego nie pograsz.

Szwajcar gra na krótkie ruchy pionowe. Jest jeszcze jeden fajny trader z dużym skilem technicznym (amerykanin) i on też buduje pozycje, ale gra długoterminowo miesiąc, rok, kilka lat, ale buduje tak pozycje że lewar walisz na maksa i widzisz jak każdy pips jest wart np. 1000$ a nie ryzykujesz nic. Robi ruchy po 4000 pips w jedną stronę razy wielokrotność pozycji. Jak masz przeciwstawne to możesz jescze w między czasie grać przeciw trendowi i też zarabia.

Też tak chciałem grać i nawet grałem przez chwilę ale potem stwierdziłem że nie mam cierpliwości. On potwierdza że wypłata jest co dłuższy okres czasu ale za to kosmiczna a daytrading czy scalping to wypłata lub strata każdego dnia, ale daytradingiem czy scalpingiem nie zarobisz tyle co grając na długich trendach z max lewarem. Np. 100-200 pozycji, małymi pozycjami możesz sobie zbudować taką armatę że broker pójdzie z torbami. Pozatym broker u którego grałem jak się dowiadywałem to mówił że max 1 rok trzymają pozycje a potem są zamykane, niby nie problem bo można sobie zawsze pozycje odnowić.
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 EmptyNie 12 Paź 2014, 00:58

Opcje napisał:
MaxMartini napisał:
MaxMartini napisał:

i teraz tak, zeby pozycja, zarobila na siebie, czyli 100%, na lewarze 50
potrzebujemy aby zrobila 2440 punktow


przepraszam, pipsow

ale pocieszeniem jest to, ze kazda kolejna pozycje bedzie mozna juz otworzyc duzo szybciej niz te 2440 pipsow

trzeba by to wyliczc jaki bedzie przyrost zeby wiedziec dokladnie
zrobic symulacje, jakich skokow potrzebujemy i jakiego zwrotu mozemy sie spodziewac

pocieszajace, ze przy lewarze 200 na 2 pozycje potrzebujemy "tylko" ponad 600 pipsow
przy 400, 300 pipsow, a przy 500 244 pipsy...

trzeba miec dokladna rozpiske o jakie odleglosci ustawiac zlecenie badz posluzyc sie skryptem
moze to i nie glupie Smile , ale musze to wyliczyc czy gra jest w ogole warta swieczki Smile

mozliwe ze jest to tylko efekt psychologiczny ktory pomaga trejderowi

z tego co widze na myfxbook 50% zyskownych transkacji... a jebania sie tyle ze chej Smile
osiagnalby pewnie duzo wiecej z prosta strategia

np
losowe transkacje stop los na 2% kapitalu a tp na 4%
przy czym wielkosc pozycji do 15% kapitalu, dobrana tak aby jakies normlane wahniecia na walorze nas nie wystopowaly

Nie patrz na jego myfxbooka, on pokazał konto live aby zademonstrować że tak można. On nie ma żadnego skila technicznego, pokazuje za to że dokładając pozycję zarabia się więcej nie ryzykując nic. Zresztą piramidy są podstawą w każdej książce o analizie technicznej - metoda znana od dawna.

Ryzykuj 1-2 % a zgarniaj 1000-3000% a nie 4. Jak ryzykujesz 2% a zgarniasz 4% to jest to zwykły trading.  W piramidach konto przekręca się wielokrotnie dzięki chorym dźwigniom mt4. Ale licz się że jak za dużo zarobisz to broker może ci wypowiedzieć umowę, wypłaci ci kase ale już u niego nie pograsz.

Szwajcar gra na krótkie ruchy pionowe. Jest jeszcze jeden fajny trader z dużym skilem technicznym (amerykanin) i on też buduje pozycje, ale gra długoterminowo miesiąc, rok, kilka lat, ale buduje tak pozycje że lewar walisz na maksa i widzisz jak każdy pips jest wart np. 1000$ a nie ryzykujesz nic. Robi ruchy po 4000 pips w jedną stronę razy wielokrotność pozycji. Jak masz przeciwstawne to możesz jescze w między czasie grać przeciw trendowi i też zarabia.

Też tak chciałem grać i nawet grałem przez chwilę ale potem stwierdziłem że nie mam cierpliwości. On potwierdza że wypłata jest co dłuższy okres czasu ale za to kosmiczna a daytrading czy scalping to wypłata lub strata każdego dnia, ale daytradingiem czy scalpingiem nie zarobisz tyle co grając na długich trendach z max lewarem. Np. 100-200 pozycji, małymi pozycjami możesz sobie zbudować taką armatę że broker pójdzie z torbami. Pozatym broker u którego grałem jak się dowiadywałem to mówił że max 1 rok trzymają pozycje a potem są zamykane, niby nie problem bo można sobie zawsze pozycje odnowić.

W sumie cie rozumiem, bo granie dla wielu to nei tylko kasa ale tez jakis rodzaj zabawy, rozrywki (pewnie troche hazardu).
Mnie z tego podejscia poker wyleczyl,po prostu to co najbardziej efektywne nei zawsze jest najprzyjemniejsze czy najzabawniejsze.
Lepiej czerpac przyjemnosc z innych rzeczy a trading niech bedzie jak najbardziej efektywny
Powrót do góry Go down
Day trader

Day trader


Liczba postów : 1068
Registration date : 03/10/2014

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 EmptyNie 12 Paź 2014, 01:25

kaczor napisał:
Opcje napisał:
MaxMartini napisał:
MaxMartini napisał:

i teraz tak, zeby pozycja, zarobila na siebie, czyli 100%, na lewarze 50
potrzebujemy aby zrobila 2440 punktow


przepraszam, pipsow

ale pocieszeniem jest to, ze kazda kolejna pozycje bedzie mozna juz otworzyc duzo szybciej niz te 2440 pipsow

trzeba by to wyliczc jaki bedzie przyrost zeby wiedziec dokladnie
zrobic symulacje, jakich skokow potrzebujemy i jakiego zwrotu mozemy sie spodziewac

pocieszajace, ze przy lewarze 200 na 2 pozycje potrzebujemy "tylko" ponad 600 pipsow
przy 400, 300 pipsow, a przy 500 244 pipsy...

trzeba miec dokladna rozpiske o jakie odleglosci ustawiac zlecenie badz posluzyc sie skryptem
moze to i nie glupie Smile , ale musze to wyliczyc czy gra jest w ogole warta swieczki Smile

mozliwe ze jest to tylko efekt psychologiczny ktory pomaga trejderowi

z tego co widze na myfxbook 50% zyskownych transkacji... a jebania sie tyle ze chej Smile
osiagnalby pewnie duzo wiecej z prosta strategia

np
losowe transkacje stop los na 2% kapitalu a tp na 4%
przy czym wielkosc pozycji do 15% kapitalu, dobrana tak aby jakies normlane wahniecia na walorze nas nie wystopowaly

Nie patrz na jego myfxbooka, on pokazał konto live aby zademonstrować że tak można. On nie ma żadnego skila technicznego, pokazuje za to że dokładając pozycję zarabia się więcej nie ryzykując nic. Zresztą piramidy są podstawą w każdej książce o analizie technicznej - metoda znana od dawna.

Ryzykuj 1-2 % a zgarniaj 1000-3000% a nie 4. Jak ryzykujesz 2% a zgarniasz 4% to jest to zwykły trading.  W piramidach konto przekręca się wielokrotnie dzięki chorym dźwigniom mt4. Ale licz się że jak za dużo zarobisz to broker może ci wypowiedzieć umowę, wypłaci ci kase ale już u niego nie pograsz.

Szwajcar gra na krótkie ruchy pionowe. Jest jeszcze jeden fajny trader z dużym skilem technicznym (amerykanin) i on też buduje pozycje, ale gra długoterminowo miesiąc, rok, kilka lat, ale buduje tak pozycje że lewar walisz na maksa i widzisz jak każdy pips jest wart np. 1000$ a nie ryzykujesz nic. Robi ruchy po 4000 pips w jedną stronę razy wielokrotność pozycji. Jak masz przeciwstawne to możesz jescze w między czasie grać przeciw trendowi i też zarabia.

Też tak chciałem grać i nawet grałem przez chwilę ale potem stwierdziłem że nie mam cierpliwości. On potwierdza że wypłata jest co dłuższy okres czasu ale za to kosmiczna a daytrading czy scalping to wypłata lub strata każdego dnia, ale daytradingiem czy scalpingiem nie zarobisz tyle co grając na długich trendach z max lewarem. Np. 100-200 pozycji, małymi pozycjami możesz sobie zbudować taką armatę że broker pójdzie z torbami. Pozatym broker u którego grałem jak się dowiadywałem to mówił że max 1 rok trzymają pozycje a potem są zamykane, niby nie problem bo można sobie zawsze pozycje odnowić.

W sumie cie rozumiem, bo granie dla wielu  to nei tylko kasa ale tez jakis rodzaj zabawy, rozrywki (pewnie troche hazardu).
Mnie z tego podejscia poker wyleczyl,po prostu to co najbardziej efektywne nei zawsze jest najprzyjemniejsze czy najzabawniejsze.
Lepiej czerpac przyjemnosc z innych rzeczy a trading niech bedzie jak najbardziej efektywny

Ja sobie w tradingu cenie najbardziej wolność. Jak chce to gram jak nie to nie. Źle się czuję jak mam pozycję otwartą na noc, często siedzi się całymi dniami i reaguje na różne rzeczy aż cena nie odejdzie dostatecznie daleko. No i często na początku budowania pozycji traci się czas bo zanim wszystko zaskoczy to może trochę czasu upłynąć. Ten amerykanin sam przyznał że nie rzadko siedzi po 16 godzin na dobe. Mnie to już nie kręci, wole małe sumy ale wolność niż duże sumy ale uwiązanie do komputera i zero życia a grając na długich trendach czy nawet na świecach miesięcznych jak on to sam przyznaje wiele rzeczy się wydarzy zanim wszystko zaskoczy. No ale mówię jak ktoś ma duży kapitał z którego może żyć, czas i chęci to może grać na świecach miesięcznych lub rocznych - zwrot z takich piramid jest zajebisty.
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 EmptyNie 12 Paź 2014, 01:28

Opcje napisał:
kaczor napisał:
Opcje napisał:
MaxMartini napisał:
MaxMartini napisał:

i teraz tak, zeby pozycja, zarobila na siebie, czyli 100%, na lewarze 50
potrzebujemy aby zrobila 2440 punktow


przepraszam, pipsow

ale pocieszeniem jest to, ze kazda kolejna pozycje bedzie mozna juz otworzyc duzo szybciej niz te 2440 pipsow

trzeba by to wyliczc jaki bedzie przyrost zeby wiedziec dokladnie
zrobic symulacje, jakich skokow potrzebujemy i jakiego zwrotu mozemy sie spodziewac

pocieszajace, ze przy lewarze 200 na 2 pozycje potrzebujemy "tylko" ponad 600 pipsow
przy 400, 300 pipsow, a przy 500 244 pipsy...

trzeba miec dokladna rozpiske o jakie odleglosci ustawiac zlecenie badz posluzyc sie skryptem
moze to i nie glupie Smile , ale musze to wyliczyc czy gra jest w ogole warta swieczki Smile

mozliwe ze jest to tylko efekt psychologiczny ktory pomaga trejderowi

z tego co widze na myfxbook 50% zyskownych transkacji... a jebania sie tyle ze chej Smile
osiagnalby pewnie duzo wiecej z prosta strategia

np
losowe transkacje stop los na 2% kapitalu a tp na 4%
przy czym wielkosc pozycji do 15% kapitalu, dobrana tak aby jakies normlane wahniecia na walorze nas nie wystopowaly

Nie patrz na jego myfxbooka, on pokazał konto live aby zademonstrować że tak można. On nie ma żadnego skila technicznego, pokazuje za to że dokładając pozycję zarabia się więcej nie ryzykując nic. Zresztą piramidy są podstawą w każdej książce o analizie technicznej - metoda znana od dawna.

Ryzykuj 1-2 % a zgarniaj 1000-3000% a nie 4. Jak ryzykujesz 2% a zgarniasz 4% to jest to zwykły trading.  W piramidach konto przekręca się wielokrotnie dzięki chorym dźwigniom mt4. Ale licz się że jak za dużo zarobisz to broker może ci wypowiedzieć umowę, wypłaci ci kase ale już u niego nie pograsz.

Szwajcar gra na krótkie ruchy pionowe. Jest jeszcze jeden fajny trader z dużym skilem technicznym (amerykanin) i on też buduje pozycje, ale gra długoterminowo miesiąc, rok, kilka lat, ale buduje tak pozycje że lewar walisz na maksa i widzisz jak każdy pips jest wart np. 1000$ a nie ryzykujesz nic. Robi ruchy po 4000 pips w jedną stronę razy wielokrotność pozycji. Jak masz przeciwstawne to możesz jescze w między czasie grać przeciw trendowi i też zarabia.

Też tak chciałem grać i nawet grałem przez chwilę ale potem stwierdziłem że nie mam cierpliwości. On potwierdza że wypłata jest co dłuższy okres czasu ale za to kosmiczna a daytrading czy scalping to wypłata lub strata każdego dnia, ale daytradingiem czy scalpingiem nie zarobisz tyle co grając na długich trendach z max lewarem. Np. 100-200 pozycji, małymi pozycjami możesz sobie zbudować taką armatę że broker pójdzie z torbami. Pozatym broker u którego grałem jak się dowiadywałem to mówił że max 1 rok trzymają pozycje a potem są zamykane, niby nie problem bo można sobie zawsze pozycje odnowić.

W sumie cie rozumiem, bo granie dla wielu  to nei tylko kasa ale tez jakis rodzaj zabawy, rozrywki (pewnie troche hazardu).
Mnie z tego podejscia poker wyleczyl,po prostu to co najbardziej efektywne nei zawsze jest najprzyjemniejsze czy najzabawniejsze.
Lepiej czerpac przyjemnosc z innych rzeczy a trading niech bedzie jak najbardziej efektywny

Ja sobie w tradingu cenie najbardziej wolność. Jak chce to gram jak nie to nie. Źle się czuję jak mam pozycję otwartą na noc, często siedzi się całymi dniami i reaguje na różne rzeczy aż cena nie odejdzie dostatecznie daleko. No i często na początku budowania pozycji traci się czas bo zanim wszystko zaskoczy to może trochę czasu upłynąć. Ten amerykanin sam przyznał że nie rzadko siedzi po 16 godzin na dobe. Mnie to już nie kręci, wole małe sumy ale wolność niż duże sumy ale uwiązanie do komputera i zero życia a grając na długich trendach czy nawet na świecach miesięcznych jak on to sam przyznaje wiele rzeczy się wydarzy zanim wszystko zaskoczy. No ale mówię jak ktoś ma duży kapitał z którego może żyć, czas i chęci to może grać na świecach miesięcznych lub rocznych - zwrot z takich piramid jest zajebisty.

Nie kumam po co on siedzi po 16 godzin jak gra na swieczkach meisiecznych?
IM wyzszy interwal tym mniej siedzenia przy 4h musisz sprawdzic kompa z 6 razy dziennie (a nawet mnien bo w trakcie sesji azjatyckiej chuja sie dzieje), daily sprawdzasz raz po zamknieciu sesji w NY.
Siedzenei to wlasnie przy nizszych interwalach gdzie na m15 moze ci sie trend kilka razy dziennie zmienic
Powrót do góry Go down
Day trader

Day trader


Liczba postów : 1068
Registration date : 03/10/2014

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 EmptyNie 12 Paź 2014, 01:32

kaczor napisał:
Opcje napisał:
kaczor napisał:
Opcje napisał:
MaxMartini napisał:
MaxMartini napisał:

i teraz tak, zeby pozycja, zarobila na siebie, czyli 100%, na lewarze 50
potrzebujemy aby zrobila 2440 punktow


przepraszam, pipsow

ale pocieszeniem jest to, ze kazda kolejna pozycje bedzie mozna juz otworzyc duzo szybciej niz te 2440 pipsow

trzeba by to wyliczc jaki bedzie przyrost zeby wiedziec dokladnie
zrobic symulacje, jakich skokow potrzebujemy i jakiego zwrotu mozemy sie spodziewac

pocieszajace, ze przy lewarze 200 na 2 pozycje potrzebujemy "tylko" ponad 600 pipsow
przy 400, 300 pipsow, a przy 500 244 pipsy...

trzeba miec dokladna rozpiske o jakie odleglosci ustawiac zlecenie badz posluzyc sie skryptem
moze to i nie glupie Smile , ale musze to wyliczyc czy gra jest w ogole warta swieczki Smile

mozliwe ze jest to tylko efekt psychologiczny ktory pomaga trejderowi

z tego co widze na myfxbook 50% zyskownych transkacji... a jebania sie tyle ze chej Smile
osiagnalby pewnie duzo wiecej z prosta strategia

np
losowe transkacje stop los na 2% kapitalu a tp na 4%
przy czym wielkosc pozycji do 15% kapitalu, dobrana tak aby jakies normlane wahniecia na walorze nas nie wystopowaly

Nie patrz na jego myfxbooka, on pokazał konto live aby zademonstrować że tak można. On nie ma żadnego skila technicznego, pokazuje za to że dokładając pozycję zarabia się więcej nie ryzykując nic. Zresztą piramidy są podstawą w każdej książce o analizie technicznej - metoda znana od dawna.

Ryzykuj 1-2 % a zgarniaj 1000-3000% a nie 4. Jak ryzykujesz 2% a zgarniasz 4% to jest to zwykły trading.  W piramidach konto przekręca się wielokrotnie dzięki chorym dźwigniom mt4. Ale licz się że jak za dużo zarobisz to broker może ci wypowiedzieć umowę, wypłaci ci kase ale już u niego nie pograsz.

Szwajcar gra na krótkie ruchy pionowe. Jest jeszcze jeden fajny trader z dużym skilem technicznym (amerykanin) i on też buduje pozycje, ale gra długoterminowo miesiąc, rok, kilka lat, ale buduje tak pozycje że lewar walisz na maksa i widzisz jak każdy pips jest wart np. 1000$ a nie ryzykujesz nic. Robi ruchy po 4000 pips w jedną stronę razy wielokrotność pozycji. Jak masz przeciwstawne to możesz jescze w między czasie grać przeciw trendowi i też zarabia.

Też tak chciałem grać i nawet grałem przez chwilę ale potem stwierdziłem że nie mam cierpliwości. On potwierdza że wypłata jest co dłuższy okres czasu ale za to kosmiczna a daytrading czy scalping to wypłata lub strata każdego dnia, ale daytradingiem czy scalpingiem nie zarobisz tyle co grając na długich trendach z max lewarem. Np. 100-200 pozycji, małymi pozycjami możesz sobie zbudować taką armatę że broker pójdzie z torbami. Pozatym broker u którego grałem jak się dowiadywałem to mówił że max 1 rok trzymają pozycje a potem są zamykane, niby nie problem bo można sobie zawsze pozycje odnowić.

W sumie cie rozumiem, bo granie dla wielu  to nei tylko kasa ale tez jakis rodzaj zabawy, rozrywki (pewnie troche hazardu).
Mnie z tego podejscia poker wyleczyl,po prostu to co najbardziej efektywne nei zawsze jest najprzyjemniejsze czy najzabawniejsze.
Lepiej czerpac przyjemnosc z innych rzeczy a trading niech bedzie jak najbardziej efektywny

Ja sobie w tradingu cenie najbardziej wolność. Jak chce to gram jak nie to nie. Źle się czuję jak mam pozycję otwartą na noc, często siedzi się całymi dniami i reaguje na różne rzeczy aż cena nie odejdzie dostatecznie daleko. No i często na początku budowania pozycji traci się czas bo zanim wszystko zaskoczy to może trochę czasu upłynąć. Ten amerykanin sam przyznał że nie rzadko siedzi po 16 godzin na dobe. Mnie to już nie kręci, wole małe sumy ale wolność niż duże sumy ale uwiązanie do komputera i zero życia a grając na długich trendach czy nawet na świecach miesięcznych jak on to sam przyznaje wiele rzeczy się wydarzy zanim wszystko zaskoczy. No ale mówię jak ktoś ma duży kapitał z którego może żyć, czas i chęci to może grać na świecach miesięcznych lub rocznych - zwrot z takich piramid jest zajebisty.

Nie kumam po co on siedzi po 16 godzin jak gra na swieczkach meisiecznych?
IM wyzszy interwal tym mniej siedzenia przy 4h musisz sprawdzic kompa z 6 razy dziennie (a nawet mnien bo w trakcie sesji azjatyckiej chuja sie dzieje), daily sprawdzasz raz po zamknieciu sesji w NY.
Siedzenei to wlasnie przy nizszych interwalach gdzie na m15 moze ci sie trend kilka razy dziennie zmienic


Bo on wykorzystuje wszystkie tf, korzysta nawet z wykresu 2 sekundowego.
Powrót do góry Go down
MaxMartini




Liczba postów : 445
Location : Wrocław
Registration date : 03/08/2011

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 EmptyNie 12 Paź 2014, 02:55

ha, teraz pieknie to widze
wstepnie sobie wklepalem to do excela, zrobilem symulacje
i widze ze to ma sens
nawet z lewarem 50

nie wazne jaki lewar, nie wazne jak zmienny walor
mozna to wyregulowac
bo
wszystko rozbija sie o to jak duza bedzie pozycja startowa i jaki procent kapitalu zaladujemy w pozycje startowa


ten szwajcar mowi ze teraz rynki sa mniej zmienne, zaden problem, po prostu trzeba zwiekszyc pozycje startowa, wiecej kontraktow, wiekszy depozyt
wtedy odleglosci miedzy kolejnymi pozycjami tez beda mniejsze
i mozemy sie zmiescic w 2 dniach na zwrot , ze zwrotem 300%


w ogole nie trzeba brokera z kosmicznym lewarem, szczegolnie szwajcar, nie potrzebuje bo on moze sobie zaladowac paredziesiat k na konto,
50 spokojnie starczy i ryzyko bedzie dokladnie takie samo tylko moze po prostu potrzebowac ciut wyzszego depozytu



ktos powie, no tak ale ryzyko wieksze przy wiekszej pozycji startowej, no to co, trzeba ja tak dobrac do depozytu aby ryzyko bylo akceptowalne, a raczej dorzucic wiecej depozytu na start Smile


przykladowo wyliczylem sobie bardzo bezpieczny i minimalistyczny depozytowo wariant na zlocie:
15 pozycji w drabinie, otwieranych kazda z zarobku, zaczynamy od 5 mikrolotow
docelowy ruch 3500 pipsow, i zakladany bezpieczny 5% stoplos - uwaga az 1200pipsow, czyli 12 dolarow roznicy w cenie kontraktu! Raczej sie nie obsramy Smile

potrzebny kapital? 1200 dolarow, kupujemy 5 mikrolotow  za 122 dolary (10% z kapitalu)

czekamy na ruch 3500 pipsow, i wychodzi cos kolo 300 % zysku
ale nie 300% kapitalu, tylko startowej pozycji

calkiem niezle co? potencjal 36% zwrotu z kapitalu, 300% z pozycji z ryzykiem 5% z kapitalu!

glowna czesc strategi to wielkosc depozytu i wielkosc pozycji startowej...
trzeba dobrze pomyslec, napisac skrypt badz uzyc excela, z reki sie nie da kontrolowac tych poziomow
ja juz napisalem Smile

zysk z tej operacji do poziomu 3757 pipsow - 341 dolarow
i mozemy trzymac pierwsza pozycje czekajac na ruch do wtopy ponad 1200 pipsow, co bedzie i tak tylko 5% strata z kapitalu...




oczywiscie te wyliczenia sa dla malego ryzyka, jak chcecie to mozna ostrzej, tylko ze jakis zaciag jak juz bedzie czesc drabiny i moze was zabolec Smile 10% kapitalu na pozycje startowej chyba jest akurat


a tak wygladaja poziomy w pipsach kolejnych pozycji od 6 w gore
489,2
407,7
349,4
305,8
271,8
244,6
222,4
203,8
188,2
174,7
163,1
152,9
143,9
135,9
122,3

poziomy nie uwzgledniaja spreadu czy prowizji

minimalny potrzebny ruch jak juz napisalem to 3757 pipsow, przy dobrych wiatrach 2 dni na zlocie
a wlasnie teraz taki ruch moim zdaniem sie szykuje na zlocie, bo byla padaka na zmiennosci ostatnio



jeszcze bede to badal, ale widze ze cos z tego chyba sie urodzi Smile
przy odpowiednim dobraniu wielkosci pozycji do kapitalu da sie

a mozna wystartowac na 2 pozycjach przeciwstawnych...

absolutne minimum to 5 pozycji startowych i minimum 1200 dolarow kapitalu zeby moc to w ogole przetestowac z rozsadnym ryzykiem


no chyba ze gdzies pojebalem w obliczeniach, ale chyba nie, 5 mikrolotow po 489 pipsach zarabia okolo 24 dolary, czyli na kolejny mikrolot z lewarem 50


Ostatnio zmieniony przez MaxMartini dnia Nie 12 Paź 2014, 03:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 EmptyNie 12 Paź 2014, 03:53

lewar 50 troche maly jest im wiekszy lewar tym lepiej piramida wchodzi, 1:500 jest optymalny dla malych pozycji
Powrót do góry Go down
MaxMartini




Liczba postów : 445
Location : Wrocław
Registration date : 03/08/2011

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 EmptyNie 12 Paź 2014, 04:04

moim zdaniem nie ma to zadnej roznicy jesli dysponujesz tylko kapitalem
po prostu na 50 wychodzisz z wieksza pozycja

i ryzyko startowe jest identyczne jesli chodzi o kwote

kolejne pozycje w drabinie beda dokladnie w tych samych poziomach i przyrosty kweotowe takie same

dlatego w cale nie jest potrzebny broker 500 zeby na takich piramidach zarabiac w identyczny sposob
tylko trzeba wysuplac 5x wiecej na start kapitalu Smile

1200 dolarow w moim przykladzie na 5 mikrolotow na zlocie (120 koszt), to nie jest strasznie duzo, a przyrosty beda zadowalajace (ponad 30%, 2 dni)


przy lewarze 50
masz strate 5% z $1200 czyli $60 Smile ale jak ladnie wyglada, tylko 5%

a przy lewarze 500? kosmos,  taka sama strata w pipsach przy takiej samej pozycji
to juz 50% straty calego depozytu, 5 a 50% straty robi roznicena pewno wizualna
Powrót do góry Go down
MoralnyNiepokój

MoralnyNiepokój


Liczba postów : 3705
Registration date : 11/03/2010

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 EmptyNie 12 Paź 2014, 10:38

Temat piramidowania już tu był, jeśli dobrze pamiętam. Ale nie pamiętam nikogo, kto by się pochwalił systematycznym zarobkiem z piramid. Pewnie wszystko znowu rozbija się o psyche i nikomu to nie pasuje?
Powrót do góry Go down
Janko Traderroo

Janko Traderroo


Liczba postów : 4804
Age : 52
Location : okolice Roztocza
Registration date : 08/07/2009

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 EmptyNie 12 Paź 2014, 10:42

zibi napisał:
http://comparic.pl/czego-dom-warrena-buffetta-moze-nauczyc-sukcesie/

to wypadałoby robić cykliczne spotkania "klubu użytkowników UFO", aby związać : "interesującą, zróżnicowaną i wieloletnią grupę znajomych."
Powrót do góry Go down
zibi
MOD
MOD
zibi


Liczba postów : 30237
Age : 48
Location : Zamość
Registration date : 23/05/2008

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 EmptyNie 12 Paź 2014, 10:49

dostaje wpierdol na kontach to mu rurka mięknie

http://www.tvn24.pl/putin-nakazal-wycofanie-wojsk-z-ukrainskiej-granicy-zakonczyl-sie-okres-letnich-cwiczen,477021,s.html

ps w poniedielnik korba cheers

_________________
Lepiej ze stopem stracić , niż bez stopa wpierdolić !!!!!!!!!

SILVER IDZIE NA 150$
Powrót do góry Go down
bog.dan




Liczba postów : 1030
Registration date : 30/06/2013

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 EmptyNie 12 Paź 2014, 10:54

MoralnyNiepokój napisał:
Temat piramidowania już tu był, jeśli dobrze pamiętam. Ale nie pamiętam nikogo, kto by się pochwalił systematycznym zarobkiem z piramid. Pewnie wszystko znowu rozbija się o psyche i nikomu to nie pasuje?

dokładnie! ćwiczę piramidowanie od paru mcy.. i jest tak jak pisze Kaczor: moment wejscia jest mało istotny.. ważne jest prowadzenie pozycji..
ja nie deprecjonuje tego sposobu podejscia, bo wg mnie jest on jedynym znanym mi sensownym podejsciem do tredjdingu.. problem tkwi w tym 'prowadzeniu pozycji' Smile..
w tym wątku w comparic'u, Szwajcar podał swój rekord: 15K pipsów w jednym koszyku!
ciekawe kto z nas tyle wytrzyma:).. a to jest własnie podstawa tego podejscia..
wywali nas 9 razy na 50-100 pkt.. ale jak za 10-tym złapiemy ruch.. to na kilka tysięcy pkt.. byleby wytrzymac Smile ..
ja , póki co sie nie nauczyłem..

niby znane prawdy, ale Nial tutaj podsumował piramidowanie:
http://www.learntotradethemarket.com/forex-trading-strategies/pyramid-money-management-strategy

Powrót do góry Go down
Belle de Jour

Belle de Jour


Liczba postów : 387
Location : Słodka i niewinna niczym baranek :)
Registration date : 21/05/2013

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 EmptyNie 12 Paź 2014, 10:58

OpCjOnEr napisał:
kaczor napisał:
OpCjOnEr napisał:
kaczor napisał:
wczoraj kazik wkleil zajebisty link o piramidowaniu jestem ciekawy ktory leszcz przejrzal ten temat.
Nie ma dla was nadziei nie chcecie sie uczyc i tylko napierdalacie te same farmazony, ech leszcze

Piramidowanie ma sens tylko wtedy gdy trafisz na silny i duży ruch w jakąś stronę bez cofek a takiego czegos jest jak na lekarstwo. Cały czas cofki, powroty i nawet z jednej pozycji łatwo jest wylecieć na stopie. Przecież widać jak chodzi rynek: załóżmy zajmiesz pierwszą pozycję, pójdzie w twoją stronę 10pips, otwierasz drugą i już masz cofkę, na 1s ci wrócą a za chwilę znowu wraca... zanim się jedna czarna świeczka h1 zakończy to się szarpią przynajmniej naście razy. To się tak można jebać z tym piramidowaniem i setki razy będziesz na sl wylatywał ciągle aż raz na rok trafisz... szkoda dupy moim zdaniem.
Przytuliłeś coś osobiście na piramidowaniu? Bo mi się to z piramidalną głupotą kojarzy Laughing

A piramidowanie bez stopów to kamikadze jest.
no wlasnie nie do konca poczytaj tamten temat zamiast komentowac bez ladu i skladu
w Tygodniu praktycznie kilka razy masz ruchy rzedu 200 pipsow na ktorejs parze bez wiekszych korekt a poczatkowe ryzyko przy piramidzie jest minimalne bo grasz dalej za zarobione.

Teoretycznie tak ale weź to traf... Im dalej idzie ruch tym większa szansa na cofkę a wtedy masz tym więcej pozycji i tym gorzej otwieranych.
Jest to jakaś tam koncepcja ale wątpię żeby to był sposób na zrobienie z 100zł miliona w krótkim czasie.
Też jeszcze kwestia czy na cofce zamykasz po kolei każdą na zero czy wszystkie na raz jak dojdzie do średniej ceny otwarcia ale grubo >95% takich zagrań skończy sie szybką kasacją tej piramidki.

Nic nie przebija przeciwstawnych MICHA: 10% dniówki każdego dnia lol! Ciekawe czy MICHU robi te 10% składane czy w procencie prostym bo jeśli to pierwsze to juś powinien widnieć obok EXa na liście Forbes w pierwszej dziesiątce.

opcjo,
na EURJPY miałeś w zeszłym roku
silny ruch bez cofek
mogłeś piramidować
ile wlezie
Powrót do góry Go down
bog.dan




Liczba postów : 1030
Registration date : 30/06/2013

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 EmptyNie 12 Paź 2014, 11:12

prawda jest taka, że leszcz ( w tym piszący te słowa) jest w stanie akceptować stratę 300-500 pkt.. natomiast zysk kasuje po 30-100..
cięzko to odwrócic, ale sie staram Smile
Powrót do góry Go down
Osły

Osły


Liczba postów : 25945
Age : 45
Location : Barany Trading Room
Registration date : 18/05/2014

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 EmptyNie 12 Paź 2014, 11:14

kaczor napisał:
MaxMartini napisał:
tu sie zgodze, moja strategia robi ze 30% w miesiacu max
i trzeba depozytu duzego zeby to mialo sens
tym bardziej ze gra sie za max 10% depozytu

ale ryzyko jest niskie, ewentualne straty male

poprzeliczam piramidowanie tak jak radzisz w excelu, z ciekawosci

w piramidowaniu ryzyko jest mniejsze (mala ekspozycja na poczatku), potencjalne zyski wieksze ale trafnosc (rozumiana jako "zadowalajaca" transkacja z punktu widzenia psychologicznego) mniejsza.
Ja tez bym nie gral jak on bez stopa nawet malych pozycji bo to pozniej staje sie obciazeniem, 100 pips w plecy i zamykam, glownie zeby miec czysty umysl. Te 100 pips jest na poczatkowje najmniejszej pozycji wiec obsuniecie kapitalu niewielkie. POzniejsze juz zabezpieczamy
a po co piramidowac nawet przy małym ryzyku i liczyc na szczescie ze trend sie długo utrzyma  bez cofek
- prawie niemozliwe
kiedy mozna wyslac zaklad lotto   - bez żadnego ryzyka
i jak masz szczęście to 3 zl spiramiduje sie nawet do miliona -tez prawie niemozliwe


Ostatnio zmieniony przez osły reinkarnacja dnia Nie 12 Paź 2014, 11:29, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Lekkoatleta




Liczba postów : 39
Registration date : 01/08/2014

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 EmptyNie 12 Paź 2014, 11:19

bog.dan napisał:
prawda jest taka, że leszcz ( w tym piszący te słowa) jest w stanie akceptować stratę 300-500 pkt.. natomiast zysk kasuje po 30-100..
cięzko to odwrócic, ale sie staram Smile

Dokładnie. Jak leszcz traci, to ma nadzieję, że jakoś to będzie i jeszcze dokłada pozycje na stracie. A jak zysk, to zaraz kasuje, żeby czosnek nie zabrał. Polecam książkę Edwina Lefevre'go "Wspomnienia gracza giełdowego" o Jesse Livermore. On też budował fortuny na piramidowaniu i wszystko ciekawie opisuje, szczególnie psyche tradera. Zresztą Szwajcar też się na nim opiera.
Powrót do góry Go down
Osły

Osły


Liczba postów : 25945
Age : 45
Location : Barany Trading Room
Registration date : 18/05/2014

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 EmptyNie 12 Paź 2014, 11:23

MoralnyNiepokój napisał:
Temat piramidowania już tu był, jeśli dobrze pamiętam. Ale nie pamiętam nikogo, kto by się pochwalił systematycznym zarobkiem z piramid. Pewnie wszystko znowu rozbija się o psyche i nikomu to nie pasuje?

a po chuj glupie dyskusje i spory

http://tradingcup.xtb.pl/rankings
jest konkurs - okazja zarejestrujcie sie i pokażcie swoimi metodami wynik za tydzien ,miesiac itd

- na demo nawet najgłupsza teoria moze sie sprawdzic bo nie ma reakcji rynku nawet na milionowe zlecenia
i mozna piramidowac , usredniac , stopowac lub nie
a nawet skladac zlecenia z palcem w dupie -byle tylko % przybywalo

PRZEŁÓŻCIE TEORIE NA  choćby  NAMIASTKI PRAKTYKI jakim jest demo

wszystkich "madrych w weekend na forum "zachecam do podania ników i dowiedzenie w praktyce swojej racji

ps
a moze byscie papierowi mądrale zapytali spacerologa  "spacerkiem "  jaka ma metodę

cena Jego sygnałów/zarządzania rośnie - ja dawalem 40 % od zxysku i odrzucil oferte Mad


Ostatnio zmieniony przez osły reinkarnacja dnia Nie 12 Paź 2014, 11:41, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Osły

Osły


Liczba postów : 25945
Age : 45
Location : Barany Trading Room
Registration date : 18/05/2014

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 EmptyNie 12 Paź 2014, 11:27

bog.dan napisał:
prawda jest taka, że leszcz ( w tym piszący te słowa) jest w stanie akceptować stratę 300-500 pkt.. natomiast zysk kasuje po 30-100..
cięzko to odwrócic, ale sie staram Smile

a z tym sie w pelni zgadzam
tez tak mam i tez dlugo nad tym myslałem
i nic i wuj nadal tak mam Mad
Powrót do góry Go down
Osły

Osły


Liczba postów : 25945
Age : 45
Location : Barany Trading Room
Registration date : 18/05/2014

UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 EmptyNie 12 Paź 2014, 11:34

jutro otwarcie powyżej czy poniżej 2300 ?



byki  spiramidują straty  Smile  Smile


Chazar juz pokazał kierunek
UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 ChartE_142_0
Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend   UFO  11 - 12 10 2014 r.  Weekend - Page 5 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO 11 - 12 10 2014 r. Weekend
Powrót do góry 
Strona 5 z 9Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» UFO 02 - 03 08 2014 r. Weekend
» UFO 07 - 08. 2014 r Weekend
» UFO 23 - 24 08 2014 r. Weekend
» UFO 18 - 19 10 2014 r. Weekend
» UFO 13 - 14 12 2014 r. Weekend

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: