Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO - 24 10 2014 r.

Go down 
+26
bog.dan
MoralnyNiepokój
MaxMartini
Krzysztof
rafalx
Janko Traderroo
thorgall
Bartek
Diablo
struggler1
_ted
spacerolog
zibi
delphia
dex
filip
barany
mariner
REALISTA
Osły
dziadek
MICHU
Generał
kaczor
MedKit*
Dave
30 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Next
AutorWiadomość
thorgall
TraderArtysta XXI
TraderArtysta XXI
thorgall


Liczba postów : 24642
Age : 52
Registration date : 08/07/2008

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 EmptyPią 24 Paź 2014, 13:38

filip napisał:
zibi napisał:
jeśli o mnie chodzi to chętnie skorzystam z tak dobrych propozycji choć nie uważam tego za dobre rozwiązanie

ja już widzę w naszym kraju 36 mln niezaradnych bezrobotnych

tyle że powinni wypałacic po 2000 euro...niech się pospulstwo zabawi , a to że krótko....kogo to obchodzi

po za tym otrzymujesz jasny sygnał.....trzeba ztąd spierdalać....

same korzyści Very Happy

Very Happy
będzie, będzie zabawa
będzie się działo

Powrót do góry Go down
Generał

Generał


Liczba postów : 9866
Registration date : 28/04/2011

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 EmptyPią 24 Paź 2014, 13:38

zibi napisał:
Generał napisał:
zibi napisał:
i Dave również przyklasnął affraid

nie wiem czy jesteś bogaty czy nie ale jesli popierasz to co thorgla pisze i jesli masz dzieci to nie życxzę ci byś kiedykolwiek musiał zapłacić za przeszczep serca bo się zesrasz jeśli ci nikt nie pomoże zebrać kasy na tak powazną i kosztowną opercją/ to samo z leczniem raka - wiec jesli ci odpowiqada taka wizja państwa to gratuluję głupoty


mało obserwujesz otoczenie to chuja widzisz
jak trzeba zoperować wyrostek , to jakoś to sfinansują , ale jeśli chodzi o bardzo drogie zabiegi to każą fundacje zakładac , zbierac po rodzinie , znajomych i do tego bardzo często leczy się za granicą  
tak  ze lipa panie

jaki zwykle bredzisz
mój siostrzeniec miał guza wątroby i w wieku 16 miesiecy miał robiąna operację, która trwała 7 godzin w Bydgoszczy w szpitalu dzieciecym i prof który to prowadził poweidzła że taka opercaj normalnie kosztuje ok 400 tyś zł i ajkoć nikt nie z mojej rodziny nie musiał pałcić ale jesli by trzeba było to by sie zapłaciło

ale teraz sobie wyobraź jak ktośnie ma kasy... nie cwaniakuj tak bo masz trcohe wiecej niz inni bo może jseteś bardzie inteligętny, spójrz na inncy w koło - chhyba że już jesteś zgniłym czlowiekiem i cie ot nie obchodzi
Powrót do góry Go down
filip

filip


Liczba postów : 3719
Registration date : 05/09/2008

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 EmptyPią 24 Paź 2014, 13:38

Generał napisał:
thorgall napisał:
Generał napisał:
struggler1 napisał:
wszystkie idee którye przychodzą do nas z zachodu są w pierwszej chwili dla nas abstarkcją - reaguje sie na nie drwinami i szyderstwem, z czasem jednak cos do tych ciemnych pał zaczyna przenikać Very Happy

bo u nas wieksszość ludzi nadal ma myslenie jak za komuny, a to wina wychowania w ich domach...ja byłem inaczej wychowany, mnie zawsze wpajano że komuna to najgorsze zło jakie człowiek stworzył, to zniewolenie i brak wolnośći i ja to zapamietałem

ale jak widac co niektórzy to mają jakiś sentyment

no przecież właśnie popieracie komunizm. Very Happy
w kapitaliźmie nie dostaje się nic za darmo Very Happy

a co oznacz to że państwo jest kapitalistyczne? czy to według ciebie jest panstwo że się pracuje i dostaje pensje za swoją prace tylko i wyłącznie czy też takie w którym ci którzy nie mogą pracować, np ludzie chorzy dostają pomoc od panstwa ? czy tak jak hitler i stalin tych co nie byli zdolni do pracy mordowali?

bo nie kurwa nie rozumiem o co ci chodzi?

nic się nie martw Twojego bełkotu też juz nie da się czytać...wsiadaj do helikoptera ( pamietaj o tabletce) i leć na swoja platforme wiertniczą...wypłać swoim pracownikom po 1000 EU od razu rope znajdą....
Powrót do góry Go down
zibi
MOD
MOD
zibi


Liczba postów : 30135
Age : 48
Location : Zamość
Registration date : 23/05/2008

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 EmptyPią 24 Paź 2014, 13:39

Dave napisał:
zibi napisał:
i Dave również przyklasnął affraid

ma to dla mnie jakiś sens.
bo w ostatnim czasie nastąpiła monstrualna kumulacja kapitału w korporacjach i bankach.
normalna gospodarka sobie z tym już nie poradzi bo korpo się splotły z polityką i nie odpuszczą.
więc takie rozwiązanie przesunie trochę tej forsy w stronę normalnych ludzi. dzięki temu (w ujęciu liberalnym) trochę to zrówna ich szanse w stosunku do korpo i banków (zapewniając podstawy bezpieczeństwa).

dochodzą jeszcze nowe technologie, które coraz poważniej będą zastępować człowieka w produkcji i nie tylko.


żyjemy w czasach o wiele bardziej skomplikowanych niż było w 19 wieku  Shocked

a co ta kasa myślisz że od korporacji popłynie Question

_________________
Lepiej ze stopem stracić , niż bez stopa wpierdolić !!!!!!!!!

SILVER IDZIE NA 150$
Powrót do góry Go down
Dave
Admin
Admin
Dave


Liczba postów : 21090
Age : 55
Location : 3miasto
Registration date : 31/08/2007

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 EmptyPią 24 Paź 2014, 13:40

rafalx napisał:
zibi napisał:
i Dave również przyklasnął affraid

Bo to "liberał" jest. Postępowy. Unijny.

a ty jesteś wielki liberał rosyjski Laughing

dziękuję, jednak zdecydowanie bardziej przemawia do mnie świat zachodni Laughing
Powrót do góry Go down
Dave
Admin
Admin
Dave


Liczba postów : 21090
Age : 55
Location : 3miasto
Registration date : 31/08/2007

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 EmptyPią 24 Paź 2014, 13:42

zibi napisał:
Dave napisał:
zibi napisał:
i Dave również przyklasnął affraid

ma to dla mnie jakiś sens.
bo w ostatnim czasie nastąpiła monstrualna kumulacja kapitału w korporacjach i bankach.
normalna gospodarka sobie z tym już nie poradzi bo korpo się splotły z polityką i nie odpuszczą.
więc takie rozwiązanie przesunie trochę tej forsy w stronę normalnych ludzi. dzięki temu (w ujęciu liberalnym) trochę to zrówna ich szanse w stosunku do korpo i banków (zapewniając podstawy bezpieczeństwa).

dochodzą jeszcze nowe technologie, które coraz poważniej będą zastępować człowieka w produkcji i nie tylko.


żyjemy w czasach o wiele bardziej skomplikowanych niż było w 19 wieku  Shocked

a co ta kasa myślisz że od korporacji popłynie Question


jakoś muszą to rozwiązać.
szczerze mówiąc nie mam nawet pojęcia jak scratch
Powrót do góry Go down
rafalx

rafalx


Liczba postów : 2500
Registration date : 31/10/2012

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 EmptyPią 24 Paź 2014, 13:43

Dave napisał:
rafalx napisał:
zibi napisał:
i Dave również przyklasnął affraid

Bo to "liberał" jest. Postępowy. Unijny.

a ty jesteś wielki liberał rosyjski Laughing

dziękuję, jednak zdecydowanie bardziej przemawia do mnie świat zachodni Laughing

1000 euro na miesiąc jest git.
A ja proponuję 1000 euro na TYDZIEŃ.
Będzie 4 razy giciej.
Powrót do góry Go down
thorgall
TraderArtysta XXI
TraderArtysta XXI
thorgall


Liczba postów : 24642
Age : 52
Registration date : 08/07/2008

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 EmptyPią 24 Paź 2014, 13:43

Dave napisał:
zibi napisał:
i Dave również przyklasnął affraid

ma to dla mnie jakiś sens.
bo w ostatnim czasie nastąpiła monstrualna kumulacja kapitału w korporacjach i bankach.
normalna gospodarka sobie z tym już nie poradzi bo korpo się splotły z polityką i nie odpuszczą.
więc takie rozwiązanie przesunie trochę tej forsy w stronę normalnych ludzi. dzięki temu (w ujęciu liberalnym) trochę to zrówna ich szanse w stosunku do korpo i banków (zapewniając podstawy bezpieczeństwa).

 

Shocked Shocked Shocked
tym krokiem korporację zlikwidują sobie ostatnią konkurencję.
Powrót do góry Go down
rafalx

rafalx


Liczba postów : 2500
Registration date : 31/10/2012

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 EmptyPią 24 Paź 2014, 13:44

Dave napisał:
zibi napisał:
Dave napisał:
zibi napisał:
i Dave również przyklasnął affraid

ma to dla mnie jakiś sens.
bo w ostatnim czasie nastąpiła monstrualna kumulacja kapitału w korporacjach i bankach.
normalna gospodarka sobie z tym już nie poradzi bo korpo się splotły z polityką i nie odpuszczą.
więc takie rozwiązanie przesunie trochę tej forsy w stronę normalnych ludzi. dzięki temu (w ujęciu liberalnym) trochę to zrówna ich szanse w stosunku do korpo i banków (zapewniając podstawy bezpieczeństwa).

dochodzą jeszcze nowe technologie, które coraz poważniej będą zastępować człowieka w produkcji i nie tylko.


żyjemy w czasach o wiele bardziej skomplikowanych niż było w 19 wieku  Shocked

a co ta kasa myślisz że od korporacji popłynie Question


jakoś muszą to rozwiązać.
szczerze mówiąc nie mam nawet pojęcia jak scratch

Boże, widzisz i nie grzmisz Evil or Very Mad
Powrót do góry Go down
zibi
MOD
MOD
zibi


Liczba postów : 30135
Age : 48
Location : Zamość
Registration date : 23/05/2008

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 EmptyPią 24 Paź 2014, 13:46

thorgall napisał:
Dave napisał:
zibi napisał:
i Dave również przyklasnął affraid

ma to dla mnie jakiś sens.
bo w ostatnim czasie nastąpiła monstrualna kumulacja kapitału w korporacjach i bankach.
normalna gospodarka sobie z tym już nie poradzi bo korpo się splotły z polityką i nie odpuszczą.
więc takie rozwiązanie przesunie trochę tej forsy w stronę normalnych ludzi. dzięki temu (w ujęciu liberalnym) trochę to zrówna ich szanse w stosunku do korpo i banków (zapewniając podstawy bezpieczeństwa).

 

Shocked Shocked Shocked
tym krokiem korporację zlikwidują sobie ostatnią konkurencję.

korporacje będą wypracowywać zyski po to aby potulnie rozdystrybuować bezrobotnym lol!

_________________
Lepiej ze stopem stracić , niż bez stopa wpierdolić !!!!!!!!!

SILVER IDZIE NA 150$
Powrót do góry Go down
MaxMartini




Liczba postów : 445
Location : Wrocław
Registration date : 03/08/2011

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 EmptyPią 24 Paź 2014, 13:46

Janko Traderroo napisał:
thorgall napisał:
struggler1 napisał:
thorgall napisał:
Generał napisał:
struggler1 napisał:
wszystkie idee którye przychodzą do nas z zachodu są w pierwszej chwili dla nas abstarkcją - reaguje sie na nie drwinami i szyderstwem, z czasem jednak cos do tych ciemnych pał zaczyna przenikać Very Happy

bo u nas wieksszość ludzi nadal ma myslenie jak za komuny, a to wina wychowania w ich domach...ja byłem inaczej wychowany, mnie zawsze wpajano że komuna to najgorsze zło jakie człowiek stworzył, to zniewolenie i brak wolnośći i ja to zapamietałem

ale jak widac co niektórzy to mają jakiś sentyment

no przecież właśnie popieracie komunizm. Very Happy
w kapitaliźmie nie dostaje się nic za darmo Very Happy

ja nie mówie o kominixmie ani o kapitaliźmie / to są trudne definicje/ ale o postępie ludzkości.. ten postep mierzy się głodem, wojnami i szeroko pojetym bezpieczenstwem socjalnym / w tym zdrowie/,

i bardzo dobrze.
a w związku z tym postępem chciałbym, aby redystrybucja dóbr odbywała się poprzez rynek czyli dobrowolnie, a nie pod przymusem za pośrednictwem państwa, które nota bene troche z tych dóbr jebnie dla siebie, trochę zmarnuje, a cząstkę odda biednym.
a wprowadzenie po 1000 euro to już czysta komuna.

Ale te 1000 euro to dla takiego Anglika czy Niemca żadne pieniądze !!!

owszem mierząc wg krajów byłego bloku wschodniego to jest realna kasa,
ale może przez taki zabieg szybciej zrównamy się dochodami do zachodu

haha, szbciej sie zrownamy?? przez danie ludziom kasy?
trzeba dac wetke, a nie rybe!

trzeba zrefermowac system podatkowy, musza powstac przedsiebiorstwa zdolne konkurowac z unijnymi molochami
te przedsiebiorstwa musza miec fory

a w polsce robi sie odwrotnie, przyklad, ostatnia ustawa o rajach
uderzy tylko w polskie firmy, bo to te firmy fiskus bedzie mogl zloic za optymalizacje podatkowa

a zagraniczne firmy dzialajace na naszym rynki ta ustawa w ogole nie dotknie!

to powinno byc odwrotnie, takie prawodastwo zeby to oni placili ze s ana naszym rynku a nasi mieli fory!

a przez danie ludizom pensji konserwuje sie ten stan co spowoduje ze jeszcze mniej bedziemy konkurencyjni!

na razie w polsce robi sie wszystko na odwrot, a ta pensja jeszcze bardziej rozjebie kraje takie jak polska

Powrót do góry Go down
Dave
Admin
Admin
Dave


Liczba postów : 21090
Age : 55
Location : 3miasto
Registration date : 31/08/2007

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 EmptyPią 24 Paź 2014, 13:48

thorgall napisał:
Dave napisał:
zibi napisał:
i Dave również przyklasnął affraid

ma to dla mnie jakiś sens.
bo w ostatnim czasie nastąpiła monstrualna kumulacja kapitału w korporacjach i bankach.
normalna gospodarka sobie z tym już nie poradzi bo korpo się splotły z polityką i nie odpuszczą.
więc takie rozwiązanie przesunie trochę tej forsy w stronę normalnych ludzi. dzięki temu (w ujęciu liberalnym) trochę to zrówna ich szanse w stosunku do korpo i banków (zapewniając podstawy bezpieczeństwa).

 

Shocked Shocked Shocked
tym krokiem korporację zlikwidują sobie ostatnią konkurencję.

w jaki sposób ?

ale już dziś korpo globalne nie mają praktycznie konkurencji.
bo co im podskoczy to zajebią (politycznie albo gospodarczo) albo wykupią.
a w takim środowisku, człowiek rzucony samopas, bez wsparcia, zostanie zwalcowany już na samym starcie.
Powrót do góry Go down
zibi
MOD
MOD
zibi


Liczba postów : 30135
Age : 48
Location : Zamość
Registration date : 23/05/2008

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 EmptyPią 24 Paź 2014, 13:52

Marx i Engels zdejmują czapki z głów

_________________
Lepiej ze stopem stracić , niż bez stopa wpierdolić !!!!!!!!!

SILVER IDZIE NA 150$
Powrót do góry Go down
Generał

Generał


Liczba postów : 9866
Registration date : 28/04/2011

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 EmptyPią 24 Paź 2014, 13:54

zibi napisał:
Marx i Engels zdejmują czapki z głów

masz gości w domu ? Very Happy
Powrót do góry Go down
thorgall
TraderArtysta XXI
TraderArtysta XXI
thorgall


Liczba postów : 24642
Age : 52
Registration date : 08/07/2008

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 EmptyPią 24 Paź 2014, 13:56

zibi napisał:
Marx i Engels zdejmują czapki z głów

dokładnie

darmowe mieszkanie, darmowe jedzenie, darmowa służba zdrowia, równość

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 35lcad2

nie na darmo mówiło się obóz socjalistyczny Very Happy

lemingi i tak tego nie zrozumieją Very Happy


Ostatnio zmieniony przez thorgall dnia Pią 24 Paź 2014, 13:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
struggler1




Liczba postów : 338
Registration date : 17/09/2014

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 EmptyPią 24 Paź 2014, 13:56

dla tych wszystkich obronców dzikiego kapitalizmu i ofiar jednej przeczytanej ksiażki, dla tych młodych , co to po przyjsciu z baletów oczekuja od mamusi klusek z sosikiem, dla tych co w łóeczkach opowiadają panienkom jak bardzo są lepsi od pozostałych / skrzywienie postrzegania rzeczywistości : ) /, tak wyglądał kapitalizm i gdyby nie było postepu tak mogło by byc np, jutro ;

https://www.google.pl/search?q=wielki+kryzys+gospodarczy+1929&client=ubuntu-browser&es_sm=93&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=nD1KVJj2GZCWat3mgcAP&ved=0CDEQsAQ&biw=1047&bih=545

ale o tym Korwin niestety nawet się nie zająknie
Powrót do góry Go down
Janko Traderroo

Janko Traderroo


Liczba postów : 4803
Age : 52
Location : okolice Roztocza
Registration date : 08/07/2009

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 EmptyPią 24 Paź 2014, 13:56

MaxMartini napisał:
Janko Traderroo napisał:
thorgall napisał:
struggler1 napisał:
thorgall napisał:
Generał napisał:
struggler1 napisał:
wszystkie idee którye przychodzą do nas z zachodu są w pierwszej chwili dla nas abstarkcją - reaguje sie na nie drwinami i szyderstwem, z czasem jednak cos do tych ciemnych pał zaczyna przenikać Very Happy

bo u nas wieksszość ludzi nadal ma myslenie jak za komuny, a to wina wychowania w ich domach...ja byłem inaczej wychowany, mnie zawsze wpajano że komuna to najgorsze zło jakie człowiek stworzył, to zniewolenie i brak wolnośći i ja to zapamietałem

ale jak widac co niektórzy to mają jakiś sentyment

no przecież właśnie popieracie komunizm. Very Happy
w kapitaliźmie nie dostaje się nic za darmo Very Happy

ja nie mówie o kominixmie ani o kapitaliźmie / to są trudne definicje/ ale o postępie ludzkości.. ten postep mierzy się głodem, wojnami i szeroko pojetym bezpieczenstwem socjalnym / w tym zdrowie/,

i bardzo dobrze.
a w związku z tym postępem chciałbym, aby redystrybucja dóbr odbywała się poprzez rynek czyli dobrowolnie, a nie pod przymusem za pośrednictwem państwa, które nota bene troche z tych dóbr jebnie dla siebie, trochę zmarnuje, a cząstkę odda biednym.
a wprowadzenie po 1000 euro to już czysta komuna.

Ale te 1000 euro to dla takiego Anglika czy Niemca żadne pieniądze !!!

owszem mierząc wg krajów byłego bloku wschodniego to jest realna kasa,
ale może przez taki zabieg szybciej zrównamy się dochodami do zachodu

haha, szbciej sie zrownamy?? przez danie ludziom kasy?
trzeba dac wetke, a nie rybe!

trzeba zrefermowac system podatkowy, musza powstac przedsiebiorstwa zdolne konkurowac z unijnymi molochami
te przedsiebiorstwa musza miec fory

a w polsce robi sie odwrotnie, przyklad, ostatnia ustawa o rajach
uderzy tylko w polskie firmy, bo to te firmy fiskus bedzie mogl zloic za optymalizacje podatkowa

a zagraniczne firmy dzialajace na naszym rynki ta ustawa w ogole nie dotknie!

to powinno byc odwrotnie, takie prawodastwo zeby to oni placili ze s ana naszym rynku a nasi mieli fory!

a przez danie ludizom pensji konserwuje sie ten stan co spowoduje ze jeszcze mniej bedziemy konkurencyjni!

na razie w polsce robi sie wszystko na odwrot, a ta pensja jeszcze bardziej rozjebie kraje takie jak polska


właśnie dlatego, że nic się nie robi
jakaś alternatywa,

a te 1000 euro to nie jest pewne, może zrobią po 500 jako takie minimum egzystencji dla każdego
to jest wolność, bo nie musisz pracować, żeby przeżyć Very Happy
obecnie to musisz masę papierów zapodać żeś biedny żeby dali jakikolwiek zasiłek czy pomoc doraźną
i masa ludzi przy tym pracuje bezproduktywnie Very Happy
Powrót do góry Go down
Dave
Admin
Admin
Dave


Liczba postów : 21090
Age : 55
Location : 3miasto
Registration date : 31/08/2007

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 EmptyPią 24 Paź 2014, 13:57

zibi napisał:
thorgall napisał:
Dave napisał:
zibi napisał:
i Dave również przyklasnął affraid

ma to dla mnie jakiś sens.
bo w ostatnim czasie nastąpiła monstrualna kumulacja kapitału w korporacjach i bankach.
normalna gospodarka sobie z tym już nie poradzi bo korpo się splotły z polityką i nie odpuszczą.
więc takie rozwiązanie przesunie trochę tej forsy w stronę normalnych ludzi. dzięki temu (w ujęciu liberalnym) trochę to zrówna ich szanse w stosunku do korpo i banków (zapewniając podstawy bezpieczeństwa).

 

Shocked Shocked Shocked
tym krokiem korporację zlikwidują sobie ostatnią konkurencję.

korporacje będą wypracowywać zyski po to aby potulnie rozdystrybuować bezrobotnym lol!


po zastanowieniu, napiszę że TAK.
bo to im zapewni spokój na ulicach.
Powrót do góry Go down
spacerolog




Liczba postów : 2143
Location : ZIEMIA
Registration date : 28/12/2012

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 EmptyPią 24 Paź 2014, 13:59

ZARAZ PANIKA NA GIEŁDACH A TU ATMOSFERA NICZYM W DAVOS !
FIU FIU kozak
GO BULLS, GO !
Powrót do góry Go down
zibi
MOD
MOD
zibi


Liczba postów : 30135
Age : 48
Location : Zamość
Registration date : 23/05/2008

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 EmptyPią 24 Paź 2014, 14:03

Dave napisał:
zibi napisał:
thorgall napisał:
Dave napisał:
zibi napisał:
i Dave również przyklasnął affraid

ma to dla mnie jakiś sens.
bo w ostatnim czasie nastąpiła monstrualna kumulacja kapitału w korporacjach i bankach.
normalna gospodarka sobie z tym już nie poradzi bo korpo się splotły z polityką i nie odpuszczą.
więc takie rozwiązanie przesunie trochę tej forsy w stronę normalnych ludzi. dzięki temu (w ujęciu liberalnym) trochę to zrówna ich szanse w stosunku do korpo i banków (zapewniając podstawy bezpieczeństwa).

 

Shocked Shocked Shocked
tym krokiem korporację zlikwidują sobie ostatnią konkurencję.

korporacje będą wypracowywać zyski po to aby potulnie rozdystrybuować bezrobotnym lol!


po zastanowieniu, napiszę że TAK.
bo to im zapewni spokój na ulicach.

no właśnie tu chodzi bardziej o kupienie czasu i odroczenie wyroku , bo i tak koniec będzie wiadomy

_________________
Lepiej ze stopem stracić , niż bez stopa wpierdolić !!!!!!!!!

SILVER IDZIE NA 150$
Powrót do góry Go down
MaxMartini




Liczba postów : 445
Location : Wrocław
Registration date : 03/08/2011

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 EmptyPią 24 Paź 2014, 14:04

Dave czlowieku, w bankach nastapila kumulacja kapitalu?

a jak myslisz, dlaczeg w usa powstal QE, dlaczego obnizono stopy
dlaczego teraz w Europie stopy sa ujemne i szykuja sie do skupu?

Bo banki sa w czarnej dupie! Maja gigantyczne dlugi
Co to znaczy banki, to znaczy kasa obywateli, depozyty, fundusze emerytalne.

Banki nie maja kasy, kase maja moze prezesi, ci ktorzy dostaja bonusy

obnizono stopy aby banki mogly wiecej zarobic na kredytach,

innymi slowy, banki musza sprzedac wiecej kredytow, bo wczesniej sprzedaly za duzo kedytow Smile

TAK TAK

jesli cos pierdolnie, to beda to pierwsze BANKI!

banki napozyczaly kasy z powietrza, ktora sie wtedy zmaterializowala
jak bylby wzrost to wszystko bylo byo ok, ale przy zalamaniu ta wtedy wirtualna kasa
stala sie realna


to tak samo jak w piramidzie ktora tu uskuteczniacie
jak zarabiacie zwieksza wam sie dostepny margines, za ktory mozecie kupic kolejne pozycje

BANKI UDZIELALY WIECEJ KREDYTOW, BO MIALY WIEKSZY MARGIN, CHETNIE POZYCZALY RZADOM BO I TAK NIE MIALY CO ROBIC Z PRZYRASTAJACYM DEPOZYTEM

gdy rynek sie cofa (brak popytu) nagle sie okauje ze z rachunku odejmuja wam realna kase z piramidy
kasa za ktora kupowaliscie kolejne pozycje ktora wczesniej byla wirtualna materializuje sie i jest odejmowana od poczatkowego depozytu

i dzieje sie to lawinowo, piramida tylko odwrocona!
i tak wlasnie sie dzieje w bankach!


wy mozecie postawic sobie stopa, a banki? stop, oddajcie kredyty bo idzie recesja, musimy sciagnac kapital, redukowac straty?

tak sie nie stalo! wiec straty sa ogromne.

kumacie??? dlatego banki sa w czarnej dupie, one nie maja zadnego kapitalu bo rynek cofnal sie za bardzo!
a nie da sie pobudzic wzrostu!
oni licza ze da sie powrocic na tamten poziom z 2006-2007, zeby ludzie kupowali tyle samo, zeby ceny byly podobne, zeby nie bylo bezrobocia
ale jak widzicie to sie nie dzieje, tego nie da sie zrobic!

i jest kwestia czasu gdy banki wyloza sie pierwsze.

kto jak kto, ale admin powinien to rozumiec


Ostatnio zmieniony przez MaxMartini dnia Pią 24 Paź 2014, 14:21, w całości zmieniany 6 razy
Powrót do góry Go down
rafalx

rafalx


Liczba postów : 2500
Registration date : 31/10/2012

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 EmptyPią 24 Paź 2014, 14:05

Dave napisał:
zibi napisał:
thorgall napisał:
Dave napisał:
zibi napisał:
i Dave również przyklasnął affraid

ma to dla mnie jakiś sens.
bo w ostatnim czasie nastąpiła monstrualna kumulacja kapitału w korporacjach i bankach.
normalna gospodarka sobie z tym już nie poradzi bo korpo się splotły z polityką i nie odpuszczą.
więc takie rozwiązanie przesunie trochę tej forsy w stronę normalnych ludzi. dzięki temu (w ujęciu liberalnym) trochę to zrówna ich szanse w stosunku do korpo i banków (zapewniając podstawy bezpieczeństwa).

 

Shocked Shocked Shocked
tym krokiem korporację zlikwidują sobie ostatnią konkurencję.

korporacje będą wypracowywać zyski po to aby potulnie rozdystrybuować bezrobotnym lol!


po zastanowieniu, napiszę że TAK.
bo to im zapewni spokój na ulicach.

A po pierwszym przelewie zrobią podwyżkę cen. Bo ludzie będą mieli więcej pieniędzy więc bez problemu zaakceptują podwyżkę.
I pieniądze wrócą do korporacji.
W efekcie korporacje będą miały tyle samo i ludzie tyle samo co wcześniej - tylko poziom socjalizmu się zwiększy, panie "liberale".
Powrót do góry Go down
struggler1




Liczba postów : 338
Registration date : 17/09/2014

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 EmptyPią 24 Paź 2014, 14:07

struggler1 napisał:
dla tych wszystkich obronców dzikiego kapitalizmu i ofiar jednej przeczytanej ksiażki, dla tych młodych , co to po przyjsciu z baletów oczekuja od mamusi klusek z sosikiem, dla tych co w łóeczkach opowiadają panienkom jak bardzo są lepsi od pozostałych / skrzywienie postrzegania rzeczywistości : ) /, tak wyglądał kapitalizm i gdyby nie było postepu tak mogło by byc np, jutro ;

https://www.google.pl/search?q=wielki+kryzys+gospodarczy+1929&client=ubuntu-browser&es_sm=93&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=nD1KVJj2GZCWat3mgcAP&ved=0CDEQsAQ&biw=1047&bih=545

ale o tym Korwin niestety nawet się nie zająknie

rozumiem ze ci ludzie w kolejkach po zupe nie mieli prawa nawet tam stać bo to przecież pomoc od PAŃSTWA a państwo to socjal i przymus.. więc powinni po cichu w domach zdechnąć z głodu Very Happy
Powrót do góry Go down
delphia
U F O A N A L I T Y K
U F O       A N A L I T Y K



Liczba postów : 15716
Age : 51
Location : Warszawa
Registration date : 29/01/2008

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 EmptyPią 24 Paź 2014, 14:11

thorgall masz rację - poziom lewactwa na forum przekroczył wszelkie akceptowalne poziomy Evil or Very Mad .

Proponuję wszelkim maści komuchom POLICZYĆ ile kosztuje taki pomysł nawet na przykładzie Polski zanim zaczniecie klepać w klawiaturę a następnie wskazać skąd te pieniądze mają się znaleźć w budżecie doliczając koszty związane z redystrybucją (załóżmy optymistycznie 2%) i wtedy zastanawiać się nad realnością takiego pomysłu nawet bez wnikania w jego długofalowe konsekwencje które jak słusznie zauważył thorgall są katastrofalne.


Powrót do góry Go down
thorgall
TraderArtysta XXI
TraderArtysta XXI
thorgall


Liczba postów : 24642
Age : 52
Registration date : 08/07/2008

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 EmptyPią 24 Paź 2014, 14:12

struggler1 napisał:
struggler1 napisał:
dla tych wszystkich obronców dzikiego kapitalizmu i ofiar jednej przeczytanej ksiażki, dla tych młodych , co to po przyjsciu z baletów oczekuja od mamusi klusek z sosikiem, dla tych co w łóeczkach opowiadają panienkom jak bardzo są lepsi od pozostałych / skrzywienie postrzegania rzeczywistości : ) /, tak wyglądał kapitalizm i gdyby nie było postepu tak mogło by byc np, jutro ;

https://www.google.pl/search?q=wielki+kryzys+gospodarczy+1929&client=ubuntu-browser&es_sm=93&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=nD1KVJj2GZCWat3mgcAP&ved=0CDEQsAQ&biw=1047&bih=545

ale o tym Korwin niestety nawet się nie zająknie

rozumiem ze ci ludzie w kolejkach po zupe nie mieli prawa nawet tam stać bo to przecież pomoc od PAŃSTWA a państwo to socjal i przymus.. więc powinni po cichu w domach zdechnąć z głodu Very Happy

każecie czytać książki a sami pojęcia o historii nie macie.
gdyby nie powstała w 1913 ustawa o Fed który emisją pieniądza powodował cykle koniunkturalne to wielkiej depresji by nie było.
amen.
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 EmptyPią 24 Paź 2014, 14:13

WSZYSCY NIE MACIE RACJI Very Happy

Dave i dezerter bo wierzycie w to ze PANSTWO zrobi cokolwiek efektywnie, panstwo pewnie nawet rozdawanie pieniedzy spierdoli.
Poza tym psychologiczne efekty takiej operacji bylyby straszne , doprowadziloby to ogromne rzesze ludzi do uzaleznienia od zapomogi, utraty samodzielnosci i w koncowym efekcie utracie checi do samostanowienia.
Uzaleznienie ludzi albo od opium albo od wody albo od socjalu to stary i wyprobowany sposob kontroli panstwa nad jednostka.

Thorgal i rafalx tez nie maja racji bo wydaje im sie ze jak panstwo nei bedzie sie pwierdalac w gospodarke ale bedzie w sprawy obyczajowe to wszystko rozkwitnie jak w XiXw.
Chuja prawda, ingerencja panstwa na poziomie swiatopogladowym doprowadzi do stagnacji w badanich i wynalazkach i wtedy wzrostu tez nie bedzie.

Zlikwidowac panstwo w chuj i bedzie spokoj.

Leczenie teraz tez odbywa sie na zasadzie ubezpieczenia a nie z budzetu panstwa
Powrót do góry Go down
thorgall
TraderArtysta XXI
TraderArtysta XXI
thorgall


Liczba postów : 24642
Age : 52
Registration date : 08/07/2008

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 EmptyPią 24 Paź 2014, 14:13

delphia napisał:
thorgall masz rację - poziom lewactwa na forum przekroczył wszelkie akceptowalne poziomy  Evil or Very Mad .

Proponuję wszelkim maści komuchom POLICZYĆ ile kosztuje taki pomysł nawet na przykładzie Polski zanim zaczniecie klepać w klawiaturę a następnie wskazać skąd te pieniądze mają się znaleźć w budżecie doliczając koszty związane z redystrybucją (załóżmy optymistycznie 2%)  i wtedy zastanawiać się nad realnością takiego pomysłu nawet bez wnikania w jego długofalowe konsekwencje które jak słusznie zauważył thorgall są katastrofalne.



ja myślę że to nie lewacy tylko głąby Very Happy
Powrót do góry Go down
Generał

Generał


Liczba postów : 9866
Registration date : 28/04/2011

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 EmptyPią 24 Paź 2014, 14:14

http://podroze.onet.pl/ciekawe/luksusowy-pociag-z-budapesztu-do-teheranu/5n2hm

podróż luksusowym pociągiem z lokomotywą parową z Budapesztu do Teheranu, 7 tyś km, cen biletów ok 135 tyś zł, dwa tygodnie wrażeń i zwiedzania

Pociąg wiezie prawdopodobnie więcej bogactwa niż wynoszą roczne dochody niektórych miejsc, które mija po drodze, ale jak zapewnia szef Golden Eagle, prawie nigdy nie miał większych problemów z bezpieczeństwem podczas podobnych wypraw.

- Mieliśmy kilka problemów w Rosji, kiedy zaczynaliśmy 25 lat temu - powiedział. - Wjechaliśmy na obszary, na których ludzie dosłownie głodowali, a my przyjechaliśmy sobie we wspaniałym pociągu pełnym kawioru, jesiotrów i drogich win. dobryżart dobryżart dobryżart

przecierz w tak liberalnym, wolnorynkowym kraju jak rosja takie sceny ? What a Face
thorgal i rafał co wy na to scratch
Powrót do góry Go down
Dave
Admin
Admin
Dave


Liczba postów : 21090
Age : 55
Location : 3miasto
Registration date : 31/08/2007

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 EmptyPią 24 Paź 2014, 14:14

MaxMartini napisał:
Dave czlowieku, w bankach nastapila kumulacja kapitalu?

a jak myslisz, dlaczeg w usa powstal QE, dlaczego obnizono stopy
dlaczego teraz w Europie stopy sa ujemne i szykuja sie do skupu?

Bo banki sa w czarnej dupie! Maja gigantyczne dlugi
Co to znaczy banki, to znaczy kasa obywateli, depozyty, fundusze emerytalne.

Banki nie maja kasy, kase maja moze prezesi, ci ktorzy dostaja bonusy

obnizono stopy aby banki mogly wiecej zarobic na kredytach,

innymi slowy, banki musza sprzedac wiecej kredytow, bo wczesniej sprzdaly za duzo kedytow Smile

TAK TAK

jelsi cos pierdolnie, to beda to pierwsze BANKI!

banki napozyczaly kasy z powietrza, ktora sie wtedy zmaterializowala
jak bylby wzrost to wszystko bylo byo ok, ale przy zalamaniu ta wtedy wirtualna kasa
stala sie realna

[B]
to tak samo jak w piramidzie ktora tu uskuteczniacie
jak zarabiacie zwieksza wam sie dostepny margines, za ktory mozecie kupic kolejne pozycje

BANKI UDZIELALY WIECEJ KREDYTOW, BO MIALY WIEKSZY MARGIN

gdy rynek sie cofa (brak popytu) nagle sie okauje ze z rachunku odejmuja wam realny poczatkowy depozyt, a nie tylko ten wirtualny
bo kasa ktora wczesniej bylw wirtualna materializuje sie i jest odejmowana od poczatkowego depozytu
[\B]

kumacie??? dlatego banki sa w czarnej dupie, one nie maja zadnego kapitalu bo rynek cofnal sie za bardzo!
a nie da sie pobudzic wzrostu!

kto jak kto, ale admin powinien to rozumiec



cała kasa poszła poprzez różne wynalazki w inwestycje i wykupowanie całych gałęzi realnych gospodarek lub zadłużanie ich.
więc nawet jak bank padnie to i tak udziały zostaną właściwie zagospodarowane.

a poz tym banki i tak są za duże by upaść Laughing
coś tam wymyślą alien


Ostatnio zmieniony przez Dave dnia Pią 24 Paź 2014, 14:15, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
rafalx

rafalx


Liczba postów : 2500
Registration date : 31/10/2012

UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 EmptyPią 24 Paź 2014, 14:14

struggler1 napisał:
struggler1 napisał:
dla tych wszystkich obronców dzikiego kapitalizmu i ofiar jednej przeczytanej ksiażki, dla tych młodych , co to po przyjsciu z baletów oczekuja od mamusi klusek z sosikiem, dla tych co w łóeczkach opowiadają panienkom jak bardzo są lepsi od pozostałych / skrzywienie postrzegania rzeczywistości : ) /, tak wyglądał kapitalizm i gdyby nie było postepu tak mogło by byc np, jutro ;

https://www.google.pl/search?q=wielki+kryzys+gospodarczy+1929&client=ubuntu-browser&es_sm=93&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=nD1KVJj2GZCWat3mgcAP&ved=0CDEQsAQ&biw=1047&bih=545

ale o tym Korwin niestety nawet się nie zająknie

rozumiem ze ci ludzie w kolejkach po zupe nie mieli prawa nawet tam stać bo to przecież pomoc od PAŃSTWA a państwo to socjal i przymus.. więc powinni po cichu w domach zdechnąć z głodu Very Happy

1. Wolny człowiek może robić co chce - nawet stać w kolejce po zupę.
2. Jak chcesz pomagać głodnym to oddawaj połowę swojej pensji na głodnych - wolnemu człowiekowi wolno to robić
3. Odpierdol się od moich pieniędzy - ja nie chcę płacić na głodnych - wolnemu człowiekowi wolno decydować o swoich pieniądzach.

Poniał?
Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 24 10 2014 r.   UFO  - 24 10 2014 r. - Page 6 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO - 24 10 2014 r.
Powrót do góry 
Strona 6 z 13Idź do strony : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» UFO - 04 07 2014 r.
» UFO - 23 07 2014 r.
» UFO - 11 08 2014 r.
» UFO 18 09 2014 r.
» UFO - 07 10 2014 r.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: