Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO - 22 12 2015 r

Go down 
+15
Aligator
kLeszcz
MICHU
kiwi
kaczor
zibi
thorgall
Reser
barany
REALISTA
Brutus
Dave
Zygmunt de Bill
Diablo
dziadek
19 posters
Idź do strony : 1, 2, 3, 4  Next
AutorWiadomość
dziadek
Admin
Admin
dziadek


Liczba postów : 12968
Location : Nowe Rybie
Registration date : 13/11/2007

UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r EmptyWto 22 Gru 2015, 00:12

UFO - UNIWERSYTET FUTURES I OPCJI
/kontrakty-futures, indeksy-indexes, opcje-options, akcje-shares/
REGULAMIN

1. Cykl dyskusyjny UFO - UNIWERSYTET FUTURES I OPCJI jest dostępny w trybie odczytu dla wszystkich użytkowników, zarówno zarejestrowanych jak i gości.
Dostęp edycyjny posiadają użytkownicy zarejestrowani.
2. W założonym wątku piszemy od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora /zgodnie z datą wątku/.
3. Na weekend będzie zakładany wątek z datą soboty/niedzieli.
4. Tematem przewodnim forum są instrumenty pochodne oraz akcje polskiego rynku kapitałowego, waluty (forex) a także inne tematy dotyczące rynków kapitałowych.
5. Zabrania się reklamowania: płatnych sygnałów, garnków, usług, religii, swoich preferencji i zdolności seksualnych, partii politycznych, idei niezgodnych z polskim prawem jak nazistowskie, czy rasistowskie.
6. Od godz. 18:00 do zamknięcia wątku oraz w weekendy dopuszcza się luźniejszą formę dyskusji.
7. Na forum obowiązuje cisza wyborcza zgodnie z polskim prawem tzn. cisza wyborcza rozpoczyna się o północy w dniu poprzedzającym dzień głosowania, a kończy się po zakończeniu głosowania (po zamknięciu lokali wyborczych).
8. Na forum obowiązuje zakaz wklejania obrazków obraźliwych, powodujących obrzydzenie lub erotycznych.
9. Miejscem dyskusji tematów nieprzystających do tematu głównego jest Hyde park.
10. Na forum obowiązuje pisanie pod jednym nickiem.
Wyjątkowo dopuszcza się pisanie pod drugim nickiem pod warunkiem ujawnienia przez użytkownika swojej tożsamości w podpisie (stopce).
W przypadku niedostosowania się do powyższej zasady moderator lub administrator może zablokować takie konto.
11. Nick (nazwa użytkownika) nie może zawierać słów obraźliwych lub wulgarnych - takie konta będą kasowane bez ostrzeżenia.
Osoby podszywające się pod innego użytkownika naśladując avatar (emblemat) i wprowadzający w błąd Nick mogą na wniosek osoby poszkodowanej lub wg uznania administratora otrzymać status "fake profile".
12. Przytaczając obcy komentarz staraj się podać źródło.
13. Na forum obowiązuje szeroko pojęta kultura wymiany poglądów i zakaz trollowania.
Zabrania się obrażania innego użytkownika choćby się nie znał, nie wiedział, nie umiał.
Ogranicz używanie wulgaryzmów do minimum (czujesz, że bez tego wypowiedź traci sens - wykropkuj choć jedną literę).
14. Użytkownik forum powinien po fazie notowań ciągłych, ale przed dogrywką (16.50-17.00) podać swoje nastawienie do rynku akcji polskich przez głosowanie w ankiecie danego dnia WOU - Wskaźnik Optymizmu Uniwersytetu.
15. Zabrania się wklejania linków zawierających treści chronione prawem autorskim.


SPRAWY REGULACYJNE
ZASADY INTERWENCJI MODERATORA/ADMINISTRATORA

1. Za nieprzestrzeganie regulaminu przez użytkownika moderator/administrator ma prawo:
- upomnieć: pisemnie żółtą lub czerwoną kartką,
- czasowo na okres od 1 do 7 dni zablokować użytkownika (ban),
- przy recydywie okres blokady konta może zostać wydłużony.
2. W przypadku wyjątkowo rażącego lub uporczywego łamania regulaminu konto użytkownika może:
- zostać zablokowane na okres bezterminowy
- zostać usunięte karnie
3. Moderator/administrator powinien usunąć treści wszelkiego rodzaju wymienione jako niedopuszczalne w regulaminie. W przypadku usunięcia tekstu moderator/administrator ma obowiązek wpisać odpowiednią adnotację.
4. Konto użytkownika, który przez 183 dni nie logował się może zostać usunięte.

Korzystanie z forum oznacza akceptacje regulaminu publikowanego w wątkach UFO oraz postanowień zawartych w komunikatach administracyjnych.


Problemy rejestracyjne prosimy zgłaszać w zakładce FAQ & PUPA temat
Zapytaj Admina
Opis podstawowych problemów rejestracyjnych i funkcji forum znajduje się pod linkiem
https://ufoforum.forumotion.com/faq-pupa-f5/forum

instrukcja wklejania obrazków:
https://ufoforum.forumotion.com/t2926-instrukcja-wklejania-na-forum-obrazkow#697989



Za linię merytoryczną odpowiadają moderatorzy
Dave, dziadek, inwestor,


Administrator do spraw technicznych: chudy mis

karmimy pajacyka,karmimy pieseła:
www.pajacyk.pl
http://olx.pl/nakarm-psa/

flower sunny flower sunny flower sunny flower sunny flower sunny flower sunny flower sunny flower sunny flower sunny flower sunny flower sunny flower sunny flower sunny flower sunny flower sunny flower

_________________
„Na rynku istnieją starzy traderzy i traderzy odważni. Ale bardzo mało jest starych i odważnych” Ed Seykota
"...ustalono już że na giełdzie , LEGALNIE milionerem może stać się tylko miliarder" Osły AgroTrader
...
https://www.youtube.com/watch?v=O-4oOvZ_K4g
Powrót do góry Go down
https://ufoforum.forumotion.com/
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r EmptyWto 22 Gru 2015, 00:12

1
Powrót do góry Go down
Zygmunt de Bill
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
Zygmunt de Bill


Liczba postów : 6370
Registration date : 22/12/2011

UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r EmptyWto 22 Gru 2015, 00:22

2
Powrót do góry Go down
Online
Dave
Admin
Admin
Dave


Liczba postów : 21090
Age : 55
Location : 3miasto
Registration date : 31/08/2007

UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r EmptyWto 22 Gru 2015, 00:24

UFO  - 22 12  2015 r Tumblr_mzcku2GTQN1toamj8o1_500

Very Happy
Powrót do góry Go down
Brutus

Brutus


Liczba postów : 829
Age : 46
Location : Dom zły!!!
Registration date : 03/09/2007

UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r EmptyWto 22 Gru 2015, 01:17

Czytając poprzedni wątek zauważyłem upomnienie dla starego ufoka Argosa/Osły za podrobienie podpisu Admina.
Otóż w Internecie nie ma czegoś takiego jak podrobienie wpisu/podpisu. Korzystając z anonimowości sieci każdy może pisać co chce i podpisywać: admin, admirał, krul czy cesarz. Na forach często się to zdarza i różnie to jest traktowane, przeważnie jako coś w złym tonie ale nie jako powód do stosowania kar, zwłaszcza kar dotkliwych.
Regulamin naszego forum nie zabrania podawania się za kogoś innego bo zresztą tu wszyscy udają kogoś innego bo to jest właśnie forum wolna i dobrowolna społeczność.
Na forum od pewnego czasu źle się dzieje i apeluje do wszystkich co tu są od początku żeby sobie przypomnieli: to nie tak miało być zupełnie nie tak. Ja tego forum prawdę mówiąc nie poznaje!!!

PS Jestem poważnie chory i niesprawny w dużym stopniu i długo tu nie popiszę ale i nie jestem pewien czy chciałbym.
I taka rada: "Szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości Jego a wszystko inne będzie wam dodane" Mt 6.33
Powrót do góry Go down
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 44332
Registration date : 03/09/2007

UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r EmptyWto 22 Gru 2015, 02:14

śpicie ? bo ja nie mogę i wziąłem L na jenota
Powrót do góry Go down
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 44332
Registration date : 03/09/2007

UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r EmptyWto 22 Gru 2015, 02:17

Brutus napisał:
Czytając poprzedni wątek zauważyłem upomnienie dla starego ufoka  Argosa/Osły za podrobienie podpisu Admina.
Otóż w Internecie nie ma czegoś takiego jak podrobienie wpisu/podpisu. Korzystając z anonimowości sieci każdy może  pisać co chce i podpisywać: admin, admirał,  krul czy cesarz. Na forach często się to zdarza i różnie to jest traktowane, przeważnie jako coś w złym tonie ale nie jako powód do stosowania kar, zwłaszcza kar dotkliwych.
Regulamin naszego forum nie zabrania podawania się za kogoś innego bo zresztą tu wszyscy udają kogoś innego bo to jest właśnie forum wolna i dobrowolna społeczność.
Na forum od pewnego czasu źle się dzieje i apeluje do wszystkich co tu są od początku żeby sobie przypomnieli: to nie tak miało być zupełnie nie tak. Ja tego forum prawdę mówiąc nie  poznaje!!!

PS Jestem poważnie chory i niesprawny w dużym stopniu i długo tu nie popiszę ale i nie jestem pewien czy chciałbym.
      I taka rada: "Szukajcie najpierw   Królestwa  Bożego i sprawiedliwości Jego a wszystko inne będzie wam dodane" Mt 6.33
życzę Ci Brutusie duuuuuuuuuuuuuuużo zdrowia ' jak to leciało ? et tu Brute contra me ?
łacina jest najpiękniejszym językiem : omni animals post couitus triste est
quo aqua penis tubul ? Roma locuta causa finita
Powrót do góry Go down
barany
MISZCZ
MISZCZ
barany


Liczba postów : 19198
Location : Bóg YHWH
Registration date : 07/09/2007

UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r EmptyWto 22 Gru 2015, 08:33

Dzisiaj znowu w górę, tej hossy nie jest w stanie nikt zatrzymać.
Powrót do góry Go down
barany
MISZCZ
MISZCZ
barany


Liczba postów : 19198
Location : Bóg YHWH
Registration date : 07/09/2007

UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r EmptyWto 22 Gru 2015, 08:36

Brutus napisał:

PS Jestem poważnie chory i niesprawny w dużym stopniu i długo tu nie popiszę ale i nie jestem pewien czy chciałbym.
      I taka rada: "Szukajcie najpierw   Królestwa  Bożego i sprawiedliwości Jego a wszystko inne będzie wam dodane" Mt 6.33

Widzisz, jak trwoga, to do Boga.
Czytaj Pismo Święte i się nawracaj, jak czego nie będziesz rozumiał, to pisz do mnie to wszystko wyjaśnię.
Powrót do góry Go down
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 44332
Registration date : 03/09/2007

UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r EmptyWto 22 Gru 2015, 09:23

barany napisał:
Brutus napisał:

PS Jestem poważnie chory i niesprawny w dużym stopniu i długo tu nie popiszę ale i nie jestem pewien czy chciałbym.
      I taka rada: "Szukajcie najpierw   Królestwa  Bożego i sprawiedliwości Jego a wszystko inne będzie wam dodane" Mt 6.33

Widzisz, jak trwoga, to do Boga.
Czytaj Pismo Święte i się nawracaj, jak czego nie będziesz rozumiał, to pisz do mnie to wszystko wyjaśnię.
masz rację tylko wiara może nas doprowadzić do zbawienia
Powrót do góry Go down
barany
MISZCZ
MISZCZ
barany


Liczba postów : 19198
Location : Bóg YHWH
Registration date : 07/09/2007

UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r EmptyWto 22 Gru 2015, 10:20

REALISTA napisał:
barany napisał:
Brutus napisał:

PS Jestem poważnie chory i niesprawny w dużym stopniu i długo tu nie popiszę ale i nie jestem pewien czy chciałbym.
      I taka rada: "Szukajcie najpierw   Królestwa  Bożego i sprawiedliwości Jego a wszystko inne będzie wam dodane" Mt 6.33

Widzisz, jak trwoga, to do Boga.
Czytaj Pismo Święte i się nawracaj, jak czego nie będziesz rozumiał, to pisz do mnie to wszystko wyjaśnię.
masz rację tylko wiara może nas doprowadzić do zbawienia

wiara i życie zgodnie z Bożymi przykazaniami
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r EmptyWto 22 Gru 2015, 10:36

To jest niebywałe jak nieefektywna wycena opcji potrafi u nas być.

Styczniówki otm spadły od wczoraj rano (czyli w ciągu doby) o 50% do 70% przy prawie nie zmienionym wigu affraid i to z obu stron.

Np. OW20A152k sam wystawiałem wczoraj 17.99 a dziś jak zobaczyłem ze są już po 5 to myślałem, że serie mi się pomyliły.

Zauważam ten efekt od wielu lat, tzn. przy przejściu serii od nowego tygodnia (czasem od poprzedającego) wszystkie opcje otm są u nas grubo jebane przez kilka dni i trzeba wystawiać na full po to by w krótkim czasie to zamknąć bo z kolei trzymanie dłużej generuje niepotrzebne ryzyko.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r EmptyWto 22 Gru 2015, 10:39

Ten Jankes to taka wqrwiająca dziwka, że się w pale nie mieści.

Po jaką cholerę oni wieczne te uporczywe podbitki do góry robią? scratch

Europa już ma w dupie te ich zaciągi a te qrwy dalej w formie.


Ciekawe ile jeszcze dziesiąt czy set razy to musi przyświrować chwilokorbę do góry zanim nieubłaganie i ostatecznie się w końcu zesra?


Szwabinka zrozumiała wczorajszy błąd cheers  a do Jankesa dopiero bardzo powoli przez mgłę coś tam dociera.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r EmptyWto 22 Gru 2015, 10:43

Barany: będziesz własnoręcznie zabijał karpia?

A czy czasem Bóg nie nakazał szanować wszelkie życie jakie stworzył? Co z piątym przykazaniem? Karpie są z niego wykluczone?

Nie zabijaj*

*nie dotyczy karpii?


wariat dobryżart

Twoja religia jest paradoxem
Powrót do góry Go down
barany
MISZCZ
MISZCZ
barany


Liczba postów : 19198
Location : Bóg YHWH
Registration date : 07/09/2007

UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r EmptyWto 22 Gru 2015, 10:55

OpCjOnEr napisał:
Barany: będziesz własnoręcznie zabijał karpia?

A czy czasem Bóg nie nakazał szanować wszelkie życie jakie stworzył? Co z piątym przykazaniem? Karpie są z niego wykluczone?

Nie zabijaj*

*nie dotyczy karpii?


wariat dobryżart

Twoja religia jest paradoxem

Ja nie znalazłem żadnej sprzeczności w Piśmie Świętym. Paradoksem jest to że ludzie wypowiadają się na tematy, o których nie mają żadnego pojęcia. Przecież go głupota.
Zabójstwo:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zab%C3%B3jstwo
przestępstwo umyślne polegające na pozbawieniu człowieka życia.


Ostatnio zmieniony przez barany dnia Wto 22 Gru 2015, 10:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r EmptyWto 22 Gru 2015, 10:56

OpCjOnEr napisał:
Barany: będziesz własnoręcznie zabijał karpia?

A czy czasem Bóg nie nakazał szanować wszelkie życie jakie stworzył? Co z piątym przykazaniem? Karpie są z niego wykluczone?

Nie zabijaj*

*nie dotyczy karpii?


wariat dobryżart

Twoja religia jest paradoxem

karp chyba jest nieczystym zwierzęciem Laughing
Powrót do góry Go down
barany
MISZCZ
MISZCZ
barany


Liczba postów : 19198
Location : Bóg YHWH
Registration date : 07/09/2007

UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r EmptyWto 22 Gru 2015, 10:58

Diablo napisał:
OpCjOnEr napisał:
Barany: będziesz własnoręcznie zabijał karpia?

A czy czasem Bóg nie nakazał szanować wszelkie życie jakie stworzył? Co z piątym przykazaniem? Karpie są z niego wykluczone?

Nie zabijaj*

*nie dotyczy karpii?


wariat dobryżart

Twoja religia jest paradoxem

karp chyba jest nieczystym zwierzęciem Laughing

kolejny, który nie ma pojęcia o czym mówi:
http://chnnews.pl/index.php/pl/zdrowie/item/2105-ktore-zwierzeta-sa-wedlug-biblii-czyste-a-ktore-nieczyste-oto-lista.html
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r EmptyWto 22 Gru 2015, 11:05

barany napisał:
OpCjOnEr napisał:
Barany: będziesz własnoręcznie zabijał karpia?

A czy czasem Bóg nie nakazał szanować wszelkie życie jakie stworzył? Co z piątym przykazaniem? Karpie są z niego wykluczone?

Nie zabijaj*

*nie dotyczy karpii?


wariat dobryżart

Twoja religia jest paradoxem

Ja nie znalazłem żadnej sprzeczności w Piśmie Świętym. Paradoksem jest to że ludzie wypowiadają się na tematy, o których nie mają żadnego pojęcia. Przecież go głupota.
Zabójstwo:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zab%C3%B3jstwo
przestępstwo umyślne polegające na pozbawieniu człowieka życia.

To dlaczego nie zostało to sprecyzowane jako NIE ZABIJAJ LUDZI tylko ogólnie NIE ZABIJAJ?

Czy to otwiera furtkę do bezkarnego zabijania wszelkich zwierząt na jakie ci przyjdzie ochota?

Czy katolik w zgodzie ze swoim sumieniem może zabić sobie dla kaprysu przechodzącego obok psa czy kota? A jeśli nie to co w takim razie mu tego zabrania?


Ostatnio zmieniony przez OpCjOnEr dnia Wto 22 Gru 2015, 11:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r EmptyWto 22 Gru 2015, 11:06

Diablo napisał:
OpCjOnEr napisał:
Barany: będziesz własnoręcznie zabijał karpia?

A czy czasem Bóg nie nakazał szanować wszelkie życie jakie stworzył? Co z piątym przykazaniem? Karpie są z niego wykluczone?

Nie zabijaj*

*nie dotyczy karpii?


wariat dobryżart

Twoja religia jest paradoxem

karp chyba jest nieczystym zwierzęciem Laughing

Nieczysta to jest świnia pig
a karp jest po prostu chujowy; nie mogę się do niego przekonać, kilka razy próbowałem i takie błeeeee  niedobrze mi
jak generalnie lubię ryby i jadam je w zasadzie codziennie to po prostu nie znoszę karpia
Powrót do góry Go down
barany
MISZCZ
MISZCZ
barany


Liczba postów : 19198
Location : Bóg YHWH
Registration date : 07/09/2007

UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r EmptyWto 22 Gru 2015, 11:22

OpCjOnEr napisał:
barany napisał:
OpCjOnEr napisał:
Barany: będziesz własnoręcznie zabijał karpia?

A czy czasem Bóg nie nakazał szanować wszelkie życie jakie stworzył? Co z piątym przykazaniem? Karpie są z niego wykluczone?

Nie zabijaj*

*nie dotyczy karpii?


wariat dobryżart

Twoja religia jest paradoxem

Ja nie znalazłem żadnej sprzeczności w Piśmie Świętym. Paradoksem jest to że ludzie wypowiadają się na tematy, o których nie mają żadnego pojęcia. Przecież go głupota.
Zabójstwo:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zab%C3%B3jstwo
przestępstwo umyślne polegające na pozbawieniu człowieka życia.

To dlaczego nie zostało to sprecyzowane jako NIE ZABIJAJ LUDZI tylko ogólnie NIE ZABIJAJ?

Czy to otwiera furtkę do bezkarnego zabijania wszelkich zwierząt na jakie ci przyjdzie ochota?

Czy katolik w zgodzie ze swoim sumieniem może zabić sobie dla kaprysu przechodzącego obok psa czy kota? A jeśli nie to co w takim razie mu tego zabrania?

Pies czy kot są zwierzętami nieczystymi, więc w jakim celu człowiek miałby je zarzynać? Przecież to się nie trzyma kupy.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r EmptyWto 22 Gru 2015, 11:26

barany napisał:
OpCjOnEr napisał:
barany napisał:
OpCjOnEr napisał:
Barany: będziesz własnoręcznie zabijał karpia?

A czy czasem Bóg nie nakazał szanować wszelkie życie jakie stworzył? Co z piątym przykazaniem? Karpie są z niego wykluczone?

Nie zabijaj*

*nie dotyczy karpii?


wariat dobryżart

Twoja religia jest paradoxem

Ja nie znalazłem żadnej sprzeczności w Piśmie Świętym. Paradoksem jest to że ludzie wypowiadają się na tematy, o których nie mają żadnego pojęcia. Przecież go głupota.
Zabójstwo:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zab%C3%B3jstwo
przestępstwo umyślne polegające na pozbawieniu człowieka życia.

To dlaczego nie zostało to sprecyzowane jako NIE ZABIJAJ LUDZI tylko ogólnie NIE ZABIJAJ?

Czy to otwiera furtkę do bezkarnego zabijania wszelkich zwierząt na jakie ci przyjdzie ochota?

Czy katolik w zgodzie ze swoim sumieniem może zabić sobie dla kaprysu przechodzącego obok psa czy kota? A jeśli nie to co w takim razie mu tego zabrania?

Pies czy kot są zwierzętami nieczystymi, więc w jakim celu człowiek miałby je zarzynać? Przecież to się nie trzyma kupy.

Jak typowy katol już wykręcasz się od odpowiedzi na proste pytanie. Ja nie wiem w jakim celu - po prostu dla np. sadystycznej satysfuckcji. Chodzi mi tylko o sam fakt czy może czy nie wg tylko tego co twierdzi twoja Biblia. I nie chodzi mi o żarcie tych zwierząt a po prostu o samo zabicie nawet bez specjalnego celu.

Poza tym z tymi "czystymi" i "nieczystymi" zwięrzętami to jakaś głupota jest bo ktoś sobie tak wymyślił bo mu tak pasowało.

Drugim wykrętem jest to, że podpierasz się prawno-karną definicją zabójstwa z definicji dotyczącą się tylko ludzi a pojęcie ZABIJANIE ma szersze znaczenie niż samo dokonywanie zabójstw na ludziach.
Powrót do góry Go down
thorgall
TraderArtysta XXI
TraderArtysta XXI
thorgall


Liczba postów : 24678
Age : 52
Registration date : 08/07/2008

UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r EmptyWto 22 Gru 2015, 11:28

Miejmy nadzieję!



Miejmy nadzieję!... nie tę lichą, marną,

Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera,

Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno

Przyszłych poświęceń w duszy bohatera.



Miejmy nadzieję!... nie tę chciwą złudzeń,

Ślepego szczęścia płochą zalotnicę,

Lecz tę, co w grobach czeka dnia przebudzeń

I przechowuje oręż i przyłbicę.



Miejmy odwagę!... nie tę jednodniową,

Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,

Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową

Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.



Miejmy odwagę!... nie tę tchnącą szałem,

Która na oślep leci bez oręża,

Lecz tę, co sama niezdobytym wałem

Przeciwne losy stałością zwycięża.



Miejmy pogardę dla wrzekomej sławy

I dla bezprawia potęgi zwodniczej,

Lecz się nie strójmy w płaszcz męczeństwa krwawy

I nie brząkajmy w łańcuch niewolniczy.



Miejmy pogardę dla pychy zwycięskiej

I przyklaskiwać przemocy nie idźmy!

Ale nie wielbmy poniesionej klęski

I ze słabości swojej się nie szczyćmy.



Przestańmy własną pieścić się boleścią,

Przestańmy ciągłym lamentem się poić:

Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią,

Mężom przystoi w milczeniu się zbroić...



Lecz nie przestajmy czcić świętości swoje

I przechowywać ideałów czystość;

Do nas należy dać im moc i zbroję,

By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość.

Adam Asnyk
Powrót do góry Go down
zibi
MOD
MOD
zibi


Liczba postów : 30243
Age : 48
Location : Zamość
Registration date : 23/05/2008

UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r EmptyWto 22 Gru 2015, 11:30

OpCjOnEr napisał:
Barany: będziesz własnoręcznie zabijał karpia?

A czy czasem Bóg nie nakazał szanować wszelkie życie jakie stworzył? Co z piątym przykazaniem? Karpie są z niego wykluczone?

Nie zabijaj*

*nie dotyczy karpii?


wariat dobryżart

Twoja religia jest paradoxem

prawdziwi mężczyźni świnie , karpie zabija ręką lol!

_________________
Lepiej ze stopem stracić , niż bez stopa wpierdolić !!!!!!!!!

SILVER IDZIE NA 150$
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r EmptyWto 22 Gru 2015, 11:31

Właśnie tu jest wątpliwość, dlaczego piąte przykazanie nie brzmi nie zabijaj bliźniego swego a po prostu ogólnie nie zabijaj? co każdy średnio nawet ogarnięty człowiek zrozumie jako: nie zabijaj tego co żyje (czyli wszelkich istot żywych).

Tu jest zajebista sprzeczność z tym co barany dziś napisał, zresztą takich sprzeczności w tej doktrynie są tysiące.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r EmptyWto 22 Gru 2015, 11:37

Qrwa ledwo co spadło już zaciągają Evil or Very Mad Evil or Very Mad

i tak co świeczka, ledwo spadnie natychmiast zaciag
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r EmptyWto 22 Gru 2015, 11:40

Powinno być 11.te przykazanie dla klechów: nie pożądaj ministranta swego dobryżart dobryżart dobryżart dobryżart
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r EmptyWto 22 Gru 2015, 11:41

thorgall napisał:
Miejmy nadzieję!



Miejmy nadzieję!... nie tę lichą, marną,

Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera,

Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno

Przyszłych poświęceń w duszy bohatera.



Miejmy nadzieję!... nie tę chciwą złudzeń,

Ślepego szczęścia płochą zalotnicę,

Lecz tę, co w grobach czeka dnia przebudzeń

I przechowuje oręż i przyłbicę.



Miejmy odwagę!... nie tę jednodniową,

Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,

Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową

Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.



Miejmy odwagę!... nie tę tchnącą szałem,

Która na oślep leci bez oręża,

Lecz tę, co sama niezdobytym wałem

Przeciwne losy stałością zwycięża.



Miejmy pogardę dla wrzekomej sławy

I dla bezprawia potęgi zwodniczej,

Lecz się nie strójmy w płaszcz męczeństwa krwawy

I nie brząkajmy w łańcuch niewolniczy.



Miejmy pogardę dla pychy zwycięskiej

I przyklaskiwać przemocy nie idźmy!

Ale nie wielbmy poniesionej klęski

I ze słabości swojej się nie szczyćmy.



Przestańmy własną pieścić się boleścią,

Przestańmy ciągłym lamentem się poić:

Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią,

Mężom przystoi w milczeniu się zbroić...



Lecz nie przestajmy czcić świętości swoje

I przechowywać ideałów czystość;

Do nas należy dać im moc i zbroję,

By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość.

Adam Asnyk

No Asnyk, Asnyk, przecież ty byś sam nawet dwóch wersów nie wymyślił lol!
Powrót do góry Go down
thorgall
TraderArtysta XXI
TraderArtysta XXI
thorgall


Liczba postów : 24678
Age : 52
Registration date : 08/07/2008

UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r EmptyWto 22 Gru 2015, 11:43

OpCjOnEr napisał:
thorgall napisał:
Miejmy nadzieję!



Miejmy nadzieję!... nie tę lichą, marną,

Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera,

Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno

Przyszłych poświęceń w duszy bohatera.



Miejmy nadzieję!... nie tę chciwą złudzeń,

Ślepego szczęścia płochą zalotnicę,

Lecz tę, co w grobach czeka dnia przebudzeń

I przechowuje oręż i przyłbicę.



Miejmy odwagę!... nie tę jednodniową,

Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,

Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową

Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.



Miejmy odwagę!... nie tę tchnącą szałem,

Która na oślep leci bez oręża,

Lecz tę, co sama niezdobytym wałem

Przeciwne losy stałością zwycięża.



Miejmy pogardę dla wrzekomej sławy

I dla bezprawia potęgi zwodniczej,

Lecz się nie strójmy w płaszcz męczeństwa krwawy

I nie brząkajmy w łańcuch niewolniczy.



Miejmy pogardę dla pychy zwycięskiej

I przyklaskiwać przemocy nie idźmy!

Ale nie wielbmy poniesionej klęski

I ze słabości swojej się nie szczyćmy.



Przestańmy własną pieścić się boleścią,

Przestańmy ciągłym lamentem się poić:

Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią,

Mężom przystoi w milczeniu się zbroić...



Lecz nie przestajmy czcić świętości swoje

I przechowywać ideałów czystość;

Do nas należy dać im moc i zbroję,

By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość.

Adam Asnyk

No Asnyk, Asnyk, przecież ty byś sam nawet dwóch wersów nie wymyślił lol!

dobryżart
Powrót do góry Go down
thorgall
TraderArtysta XXI
TraderArtysta XXI
thorgall


Liczba postów : 24678
Age : 52
Registration date : 08/07/2008

UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r EmptyWto 22 Gru 2015, 11:45

Opcjoner czy ty myślisz że ja nie mam talentu do napisania wiersza? Shocked

Dzisiaj od rana
Dupa obesrana
Powrót do góry Go down
barany
MISZCZ
MISZCZ
barany


Liczba postów : 19198
Location : Bóg YHWH
Registration date : 07/09/2007

UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r EmptyWto 22 Gru 2015, 11:53

OpCjOnEr napisał:
barany napisał:
OpCjOnEr napisał:
barany napisał:
OpCjOnEr napisał:
Barany: będziesz własnoręcznie zabijał karpia?

A czy czasem Bóg nie nakazał szanować wszelkie życie jakie stworzył? Co z piątym przykazaniem? Karpie są z niego wykluczone?

Nie zabijaj*

*nie dotyczy karpii?


wariat dobryżart

Twoja religia jest paradoxem

Ja nie znalazłem żadnej sprzeczności w Piśmie Świętym. Paradoksem jest to że ludzie wypowiadają się na tematy, o których nie mają żadnego pojęcia. Przecież go głupota.
Zabójstwo:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zab%C3%B3jstwo
przestępstwo umyślne polegające na pozbawieniu człowieka życia.

To dlaczego nie zostało to sprecyzowane jako NIE ZABIJAJ LUDZI tylko ogólnie NIE ZABIJAJ?

Czy to otwiera furtkę do bezkarnego zabijania wszelkich zwierząt na jakie ci przyjdzie ochota?

Czy katolik w zgodzie ze swoim sumieniem może zabić sobie dla kaprysu przechodzącego obok psa czy kota? A jeśli nie to co w takim razie mu tego zabrania?

Pies czy kot są zwierzętami nieczystymi, więc w jakim celu człowiek miałby je zarzynać? Przecież to się nie trzyma kupy.

Jak typowy katol już wykręcasz się od odpowiedzi na proste pytanie. Ja nie wiem w jakim celu - po prostu dla np. sadystycznej satysfuckcji. Chodzi mi tylko o sam fakt czy może czy nie wg tylko tego co twierdzi twoja Biblia. I nie chodzi mi o żarcie tych zwierząt a po prostu o samo zabicie nawet bez specjalnego celu.

Poza tym z tymi "czystymi" i "nieczystymi" zwięrzętami to jakaś głupota jest bo ktoś sobie tak wymyślił bo mu tak pasowało.

Drugim wykrętem jest to, że podpierasz się prawno-karną definicją zabójstwa z definicji dotyczącą się tylko ludzi a pojęcie ZABIJANIE ma szersze znaczenie niż samo dokonywanie zabójstw na ludziach.

Ciężko z Tobą dyskutować, bo wypaczasz znaczenie słów, które miały przez tysiące lat. Wprowadzasz jakieś nowe zasady, nowe teorie oderwane od rzeczywistości. Zarzynanie zwierząt nigdy nie było nazywane zabójstwem.
Biblia nie jest moja, a zasady tam wyłożone pochodzą od Boga i mają swoje uzasadnienie naukowe. Mięso zwierząt czystych jest zdrowsze dla człowieka niż mięso zwierząt nieczystych, to elementarna wiedza naukowa.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO  - 22 12  2015 r Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22 12 2015 r   UFO  - 22 12  2015 r Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO - 22 12 2015 r
Powrót do góry 
Strona 1 z 4Idź do strony : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» UFO - 07 01 2015
» UFO - 26 01 2015 r.
» UFO - 16 02 2015 r.
» UFO 06 03 2015 r.
» UFO - 25 03 2015 r.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: