Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra

IndeksIndeks  PortalePortale  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | 

UFO 23 - 24 04 2016 r. Weekend

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutorWiadomość
PINGWIN (Z MADAGASKARU)

Liczba postów : 4583
Registration date : 29/10/2007

PisanieTemat: Re: UFO 23 - 24 04 2016 r. Weekend   Nie 24 Kwi 2016, 23:07

Aligator napisał:
thorgall napisał:
ból i cierpienie napisał:
thorgall napisał:
Opcjoner
nie mogę dłużej czekać
musisz dać szybko odpowiedź
rewizor naciska

to jeszcze nie dał ci tej działki nad morzem?

chodzi o  inwestycje

ta działka jest przeklęta Shocked
zieloni jakieś wykopy robią

skarby III Rzeszy.

zieloni ale z marsa, opcjoner wymienił się z nimi za działkę rekreacyjną na marsie. clown
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
dex

Liczba postów : 7859
Registration date : 14/09/2010

PisanieTemat: Re: UFO 23 - 24 04 2016 r. Weekend   Nie 24 Kwi 2016, 23:11

PINGWIN (Z MADAGASKARU) napisał:
dex napisał:
kaczor napisał:

Albo byl trzeci czynnik, ktory spowodowal jednoczesnei spadek populacji jak i rozpad a czynnikiem tym byl upadek gospodarczy.
Blad logiczny "post hoc ergo propter hoc"

A gdzie ja powiedziałem ze wszystkie upadki społeczeństw były spowodowane demografią?
To że upadek gospodarczy powoduje upadek społeczny nie przeczy tezie, że spadek populacji powoduje to samo. Poza tym trudno jest o miarodajna metrykę gospodarczą dostępna na przestrzeni wieków, gdy tymczasem mamy dość dokładne dane dotyczące populacji.

Jest historycznie niezaprzeczalna korelacja miedzy demografią i upadkiem złożonych struktur społecznych, a taką jest UE.

Jak zwykle odwracasz kota ogonem kaczor. Ja mowię że jak jest zima to spadają liście, a ty mówisz że nie, bo liście mogą spadać także gdy drzewo jest chore. I będzie mi wytykał błędy logiczne... nie mogę. dobryżart

hmm liście w zimie spadają, bo drzewo oszczędza wodę, chyba coś jak centrala w czasie kryzysu wysysa kapitał i zapasy z regionalnych odnóży. Suspect

kaczor odwraca kota, ale po co go odwraca. Suspect

k**wa, dywaguję i piszeęę prawie jak miszka. zaraziłem się rakiem mózgu. affraid affraid affraid

Też podywaguję, bo mam nastrój. Kaczorowi chyba nie podoba się nawet nikła możliwość, że UE może upaść z tego samego powodu co ZSRR. Tylko czemu?

scratch
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
OpCjOnEr
KorboPadaka Speaker
KorboPadaka Speaker

Liczba postów : 66965
Registration date : 30/08/2007

PisanieTemat: Re: UFO 23 - 24 04 2016 r. Weekend   Nie 24 Kwi 2016, 23:23

Zajob na funcie
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
dex

Liczba postów : 7859
Registration date : 14/09/2010

PisanieTemat: Re: UFO 23 - 24 04 2016 r. Weekend   Nie 24 Kwi 2016, 23:36

OpCjOnEr napisał:
Zajob na funcie

Brexit 50/50: https://ig.ft.com/sites/brexit-polling/
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
kaczor

Liczba postów : 18666
Registration date : 07/05/2009

PisanieTemat: Re: UFO 23 - 24 04 2016 r. Weekend   Pon 25 Kwi 2016, 00:26

dex napisał:
kaczor napisał:
dex napisał:
kaczor napisał:
dex napisał:
kaczor napisał:
dex napisał:

Wystarczy przeczytać te dwa hasła by zrozumieć różnicę między PO i PiS.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zrzeszenie
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wspólnota

Tak jakby mialo znaczenei czy okrada Cie Zdzisiek czy Janek Laughing

Widzisz, jest różnica. W przypadku strat wspólnota dzieli się nimi, a zrzeszenie się rozpada.
Z punktu widzenia państwa to istotna różnica - dlatego tylko państwo narodowe (wspólnotowe) może przetrwać, gdy przyrost populacji jest ujemny.
A ponieważ np. UE jest zrzeszeniem dlatego się rozpadnie jeśli nie będzie przyjmować imigrantów.
Taa tylko ze w zaden sposob nie udowodniles tezy ze stalosc panstwa zalezy od przyrostu populacji i pozniej na niedowiedzionej tezie budujesz jeszcze bardziej podejrzane konstrukcje.

Wydawało mi się to oczywiste i dawno udowodnione.
Tu masz listę cywilizacji i struktur społecznych, które rozpadły się z powodów, bezpośrednio lub pośrednio, demograficznych.
https://en.wikipedia.org/wiki/Societal_collapse

Przykładowo ZSRR:

Albo byl trzeci czynnik, ktory spowodowal jednoczesnei spadek populacji jak i rozpad a czynnikiem tym byl upadek gospodarczy.
Blad logiczny "post hoc ergo propter hoc"

A gdzie ja powiedziałem ze wszystkie upadki społeczeństw były spowodowane demografią?
To że upadek gospodarczy powoduje upadek społeczny nie przeczy tezie, że spadek populacji powoduje to samo. Poza tym trudno jest o miarodajna metrykę gospodarczą dostępna na przestrzeni wieków, gdy tymczasem mamy dość dokładne dane dotyczące populacji.

Jest historycznie niezaprzeczalna korelacja miedzy demografią i upadkiem złożonych struktur społecznych, a taką jest UE.

Jak zwykle odwracasz kota ogonem kaczor. Ja mowię że jak jest zima to spadają liście, a ty mówisz że nie, bo liście mogą spadać także gdy drzewo jest chore. I będzie mi wytykał błędy logiczne... nie mogę. dobryżart

Wyciaganie wnioskow na podstawie korelacji jest domena ludzi ktorzy nie rozumieja naukowej metodologii.
Jeszcze raz powtorze jak nei zrozumiales wystepowanie korelacji nie oznacza zwiazku przyczynowo skutkowego.
Co w tym takiego trudnego do zrozumienia?

W Chinach populacja rosla bardzo szybko miedzy 1960 a 1990 rokiem i wtedy chiny byly biedne jak mysz koscielna, kiedy wzrost populacji spowolnil Chiny bardzo sie wzgogacily.
Czy jedno ma zwiazek z drugim?raczej nei a jesli ma to wowczas neguje to twoja teze, tak i tak przegrales Laughing
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
dziadek
Admin

Liczba postów : 7371
Registration date : 13/11/2007

PisanieTemat: Re: UFO 23 - 24 04 2016 r. Weekend   Pon 25 Kwi 2016, 00:29

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ufoforum.forumotion.com/
Sponsored content

PisanieTemat: Re: UFO 23 - 24 04 2016 r. Weekend   Today at 05:05

Powrót do góry Go down

UFO 23 - 24 04 2016 r. Weekend
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 5 z 5Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» UFO 19 - 20 03 2016 r. Weekend
» UFO 16 - 17 04 2016 r. Weekend
» UFO 30 04 - 03 05 2016 r. Weekend (Long)
» UFO 11 - 12 06 2016 r. Weekend
» UFO 01 - 02 10 2016 r. Weekend