Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend

Go down 
+21
Osły
Zygmunt de Bill
Aligator
Reser
mariner
PINGWIN (Z MADAGASKARU)
Brutus
Indiana
dex
kaczor
MICHU
MoralnyNiepokój
betonowe_buty
barany
REALISTA
Prezes
ból i cierpienie
Frater
thorgall
delphia
dziadek
25 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorWiadomość
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 EmptySob 14 Maj 2016, 15:33

betonowe_buty napisał:
dex napisał:
betonowe_buty napisał:
dex napisał:
Indiana napisał:
Ziemia jest trochę droga, ale bez przesady. Skoro za byle meble składające się z 30kg sklejki i jakiegoś drewna z kawałkiem oszlifowanego kamienia na górze (które za 10 lat nie będzie nic warte), ludzie płacą od 40 do 120k, to może równowartość tego w postaci 12arów ziemi w średniej wielkości mieście w dobrej lokalizacji wcale nie jest bańką cenową?
Sam obstawiam, że ceny nieruchomości spadną, z uwagi na fakt że jest nas coraz mniej, ale równie dobrze gdy zacznie się exodus białych ludzi z Izraela lub Europy, to mogą jeszcze 5x wzrosnąć.
Obecnie chora sytuacja jest w okolicach dużych miast, gdzie działka pod dom potrafi kosztować więcej niż sam dom z wyposażeniem, ale w mniejszych miejscowościach cena działki to kilkanaście % ceny domu, więc nie ma jakiejś tragedii.
Cena ziemi rolnej powinna na logikę zależeć od jej produktywności, więc chyba jest za wysoka, nie ma opcji by 1 ha ziemi za 50 k tyle dał zarobić w ciągu 10 lat, ale to może bardziej Osły ma większe kompetencje żeby się na ten temat wypowiadać.

Nie wiem czy mnie rozumiesz, obecna cena ziemi rolnej wynika tylko z przywileju, który pozwala właścicielowi wycofywać ja spekulacyjnie z rynku. Innymi słowy jej cena zawiera w sobie wzrost jej ceny w czasie.

Prawdziwa cena ziemi rolnej wynosi tyle, ile koszt jej zaorania, czyli jakieś 200zł od hektara. Średnia cena ziemi rolnej w Polsce to ok. 30000 pln/ha, czyli jest 150x za wysoka. Ta bańka powstaje już 75lat i gdy zostanie przebita to nikt nie będzie w stanie zatrzymać ponad 99% spadku jej ceny.

ziemia jest tyle warta ile dzięki jej posiadaniu można zarobić np. na jabłkach burakach cukrowych cebuli i innych plodach rolnych (i dotacjach z UE) albo dzięki temu jakie usługi mozna na danym skrawku ziemi sprzedawac. i jak blisko jest z tego mojego kawalka ziemi do pracy, dzięki, ktorej mogę zarabiać na zycie. dlatego skrawek ziemi w centrum miast będzie najdroższy bo tam najwięcej pomyslow biznesowych można zrealizować. to musi być kawalek gospodarczo atrakcyjny dla inwestorów krajowych i zagranicznych.

Nie, obecnie jest warta tyle ile można zarobić z jej uprawy plus to co można zarobić na wzroście jej wartości. Ten drugi czynnik stanowi 99% jej wartości.

wartość rosnie bo jest popyt z roznych powodow (biznesowych - uprawa roli, prowadzenie uslug), psychologicznych (banki spekulacyjne) i akcji kredytowej banków.
nie powiesz mi ze na działce w centrum wartej 2 mln będziesz mieszkal jeśli jej wartość wynika z tego ze można na niej prowdzic biznes, a mieszkac trochę dalej za 300 tys.

Nie, cena ziemi to w 99% spekulacja, czyli koszt zaorania/(wzrost wartości - stopa procentowa)*czas pokolenia.
Cena rośnie 17% na rok, stopa procentowa wynosi 1.5%, czas pokolenia 30 lat, koszt zaorania 200zł.
Po podstawieniu danych wychodzi 38000zł/ha. Zgadza się z rzeczywistością.

Teraz jesli w wyniku powstania ryzyka, że ziemi nie będzie można sprzedać spada jej cena np o 5% to po podstawieniu danych dostajemy cenę -100000zł/ha. To oznacza, że ziemia kosztuje 0 (czyli rynek ziemi przestaje istnieć) i dodatkowo znika z banków 100000 zł depozytów na każdy hektar.


Ostatnio zmieniony przez dex dnia Sob 14 Maj 2016, 15:55, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 EmptySob 14 Maj 2016, 15:50

betonowe_buty napisał:
REALISTA napisał:
Co tu się dzieje na tym forum?! Natychmiast przestańcie się nabijać z Kaczora i wysyłać sms-y do Micha!!! Tu w ogóle jest jakiś admin czy Gospodarz , żeby ukrócić niecne zachowanie userów ???!!!

a płacisz coś na to forum? za darmo to możesz dostać w ryj

jak robisz listę to dopisz mnie
obaczym co z tego wyniknie
Powrót do góry Go down
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 EmptySob 14 Maj 2016, 15:59


dzisiaj zarejestruję jeszcze 2 paragony
szansa na laptok wzrośnie
i ...
Powrót do góry Go down
Indiana
UFO Edukator
UFO Edukator
Indiana


Liczba postów : 7552
Age : 47
Location : Chrzanów
Registration date : 30/08/2007

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 EmptySob 14 Maj 2016, 16:01

DEX- gdybym mógł kupić ziemi rolnej choćby za 2000zł/ha, nie mówiąc o 200zł, to jeszcze dzisiaj puszczam przelew i kupuję niedużo co prawda, ale te 10ha od strzała bym przytulił żeby posiać sobie drzew miododajnych, różnych krzaków na miodek bo zawsze mi się pszczoły podobały i robienie nalewek, nasypać jakiś wał żeby sobie postrzelać, zrobić takie prywatne ranczo żeby mieć swoją własną posiadłość na emeryturkę, na którą zamierzam przejść zdecydowanie szybciej niż w wieku 60 lat (wiadomo, emeryturka w moim przypadku to nie zupełne bimbanie z fajfusem w górze tylko ograniczenie się do 2-3 dni pracy w tygodniu, w mojej branży spokojnie idzie za to godnie wyżyć, a jak dzieci się usamodzielnią to jeszcze ho ho ho).
I cała ta ziemia wyleci z użytków rolnych, tysiące podobnych mi ludzi zrobi podobnie, i w ciągu miesiąca ceny ziemi wrócą do dzisiejszych poziomów, bo każdy będzie chciał kupić :-)
Jedyne co mogłoby gwałtownie załamać rynek, to wprowadzenie podatku katastralnego w sporej wysokości od ziemi nieużytkowanej rolniczo (ale wtedy to wiadomo też ogrodzę sobie działkę, wypuszczę 2 kozy i 3 barany i już będę Panem Rolnikiem Laughing )
Powrót do góry Go down
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 EmptySob 14 Maj 2016, 16:09

Indiana napisał:
DEX- gdybym mógł kupić ziemi rolnej choćby za 2000zł/ha, nie mówiąc o 200zł, to jeszcze dzisiaj puszczam przelew i kupuję niedużo co prawda, ale te 10ha od strzała bym przytulił żeby posiać sobie drzew miododajnych, różnych krzaków na miodek bo zawsze mi się pszczoły podobały i robienie nalewek, nasypać jakiś wał żeby sobie postrzelać, zrobić takie prywatne ranczo żeby mieć swoją własną posiadłość na emeryturkę, na którą zamierzam przejść zdecydowanie szybciej niż w wieku 60 lat (wiadomo, emeryturka w moim przypadku to nie zupełne bimbanie z fajfusem w górze tylko ograniczenie się do 2-3 dni pracy w tygodniu, w mojej branży spokojnie idzie za to godnie wyżyć, a jak dzieci się usamodzielnią to jeszcze ho ho ho).
I cała ta ziemia wyleci z użytków rolnych, tysiące podobnych mi ludzi zrobi podobnie, i w ciągu miesiąca ceny ziemi wrócą do dzisiejszych poziomów, bo każdy będzie chciał kupić :-)
Jedyne co mogłoby gwałtownie załamać rynek, to wprowadzenie podatku katastralnego w sporej wysokości od ziemi nieużytkowanej rolniczo (ale wtedy to wiadomo też ogrodzę sobie działkę, wypuszczę 2 kozy i 3 barany i już będę Panem Rolnikiem Laughing )

najpierw sprawdź ceny
a potem pisz posty
lubię Cię dlatego tak napisałem
hej
Powrót do góry Go down
Indiana
UFO Edukator
UFO Edukator
Indiana


Liczba postów : 7552
Age : 47
Location : Chrzanów
Registration date : 30/08/2007

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 EmptySob 14 Maj 2016, 16:13

Też Cię lubię, ale poczytaj posty DEX-a o cenie ziemi rolnej 200zł/ha, a potem komentuj :-) Tak sobie teoretyzujemy, bo wiadomo że 2000zł/ha to nawet na Ukrainie bym nie kupił, ale nawet gdyby się dało to po jaki h... mi ziemia na Ukrainie?

Zresztą mam poważniejsze dylematy, Żydy nie obniżyły ratingu a ja jeszcze dobrych kilka k muszę ulokować w akcje, mam nadzieję że otwarcie w pon będzie w miarę neutralne, bo mam do jutra czas żeby coś wybrać. Szkoda że Orlen tak przykorbił i to na odbiciu od 50%, ale jeszcze i tak jest w miarę dobrej cenie. Lepiej wygląda Handlowy, ale jak znowu zacznie się dym z frankowiczami to może polecieć na ryj. Lekko przebił 62% zniesienia, to może taki niedobry prognostyk, ale dlatego też może nie zakorbi w poniedziałek, tym bardziej że może być sraka na świecie. Asseco miałem kupić bo rośnie i dobre perspektywy, ale te potężne dolne cienie mnie skutecznie zniechęciły, fakt że na małych obrotach ale zwykle potem kurs schodzi poniżej zakresu cienia, więc pewnie będzie sporo taniej za kilka miechów, w końcu jest na HHV wszechczasów.
Powrót do góry Go down
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 EmptySob 14 Maj 2016, 16:24

Indiana napisał:
Też Cię lubię, ale poczytaj posty DEX-a o cenie ziemi rolnej 200zł/ha, a potem komentuj :-) Tak sobie teoretyzujemy, bo wiadomo że 2000zł/ha to nawet na Ukrainie bym nie kupił, ale nawet gdyby się dało to po jaki h... mi ziemia na Ukrainie?

niestety za głupi jestem aby zrozumieć Dexa
a gdzie dają 2k za hektar
chętnie kupię
mam brata wujecznego z odpowiednimi papierami- dam radę
Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 EmptySob 14 Maj 2016, 16:28

Indiana napisał:
DEX- gdybym mógł kupić ziemi rolnej choćby za 2000zł/ha, nie mówiąc o 200zł, to jeszcze dzisiaj puszczam przelew i kupuję niedużo co prawda, ale te 10ha od strzała bym przytulił żeby posiać sobie drzew miododajnych, różnych krzaków na miodek bo zawsze mi się pszczoły podobały i robienie nalewek, nasypać jakiś wał żeby sobie postrzelać, zrobić takie prywatne ranczo żeby mieć swoją własną posiadłość na emeryturkę, na którą zamierzam przejść zdecydowanie szybciej niż w wieku 60 lat (wiadomo, emeryturka w moim przypadku to nie zupełne bimbanie z fajfusem w górze tylko ograniczenie się do 2-3 dni pracy w tygodniu, w mojej branży spokojnie idzie za to godnie wyżyć, a jak dzieci się usamodzielnią to jeszcze ho ho ho).
I cała ta ziemia wyleci z użytków rolnych, tysiące podobnych mi ludzi zrobi podobnie, i w ciągu miesiąca ceny ziemi wrócą do dzisiejszych poziomów, bo każdy będzie chciał kupić :-)
Jedyne co mogłoby gwałtownie załamać rynek, to wprowadzenie podatku katastralnego w sporej wysokości od ziemi nieużytkowanej rolniczo (ale wtedy to wiadomo też ogrodzę sobie działkę, wypuszczę 2 kozy i 3 barany i już będę Panem Rolnikiem Laughing )

Bedzie, 1 ha ziemi rolnej za dzisiejsze 200zł rocznie.
Tylko ze zniknie 75% wartości depozytów w stylu cypryjskim lub w wyniku inflacji.
Pęknięcie banki na rynku ziemi następuje co około 76 lat, ostatnio niestety przy okazji II WŚ. Pozostaje mieć nadzieje że tym razem bedzie pokojowo, bo wychodzi że to już za chwilę - w 2016-2021r.
Powrót do góry Go down
Indiana
UFO Edukator
UFO Edukator
Indiana


Liczba postów : 7552
Age : 47
Location : Chrzanów
Registration date : 30/08/2007

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 EmptySob 14 Maj 2016, 16:39

Ale DEX, jak 5 lat temu Państwo dało odszkodowanie za zajętą ziemię w dużej wysokości to w okolicy dwie działki się sprzedały, bo nikt nie chce puścić niżej niż ta wysoka wycena. Czy Ty byś sprzedał ziemię taniej niż kupiłeś inwestycyjnie? Gdy oprocentowanie lokat jest 2%, a ziemia teoretycznie rośnie?
Sam piszesz że to dobro ograniczone i powinno rósnąć do nieba, więc skąd strona dalej tekst o 200zł/ha? W czasie wojny tym bardziej cena wzrośnie, bo posiadanie pola ziemniaków będzie decydowało o przeżyciu. Kolega ma po babci sporo Kossaków wartych czort wie ile, które to obrazy jego babcia dostała w czasie wojny w zamian za żywność z własnego pola....

Jest jeden powód, jaki mi przychodzi do głowy, a który spowoduje masowy exodus za granicę. Jest to możliwe już za rok. Mianowicie leżymy na takiej szerokości geograficznej, gdzie teoretycznie jest mróz przez większą część roku i nic się nie da zyskownie uprawiać. Jedynie Golfsztrom ze swoja cyrkulacją ciepłej wody z okolic równika podgrzewa nam silnie klimat, a to może się zmienić w ciągu miesiąca, jak już się zdarzało na przestrzeni tysiącleci. I wtedy ziemia rolna nie będzie warta nawet tych 200zł.... Powoli przychodzi czas na kolejną epoką lodowcową.


Ostatnio zmieniony przez Indiana dnia Sob 14 Maj 2016, 16:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 EmptySob 14 Maj 2016, 16:39

dex napisał:
Indiana napisał:
DEX- gdybym mógł kupić ziemi rolnej choćby za 2000zł/ha, nie mówiąc o 200zł, to jeszcze dzisiaj puszczam przelew i kupuję niedużo co prawda, ale te 10ha od strzała bym przytulił żeby posiać sobie drzew miododajnych, różnych krzaków na miodek bo zawsze mi się pszczoły podobały i robienie nalewek, nasypać jakiś wał żeby sobie postrzelać, zrobić takie prywatne ranczo żeby mieć swoją własną posiadłość na emeryturkę, na którą zamierzam przejść zdecydowanie szybciej niż w wieku 60 lat (wiadomo, emeryturka w moim przypadku to nie zupełne bimbanie z fajfusem w górze tylko ograniczenie się do 2-3 dni pracy w tygodniu, w mojej branży spokojnie idzie za to godnie wyżyć, a jak dzieci się usamodzielnią to jeszcze ho ho ho).
I cała ta ziemia wyleci z użytków rolnych, tysiące podobnych mi ludzi zrobi podobnie, i w ciągu miesiąca ceny ziemi wrócą do dzisiejszych poziomów, bo każdy będzie chciał kupić :-)
Jedyne co mogłoby gwałtownie załamać rynek, to wprowadzenie podatku katastralnego w sporej wysokości od ziemi nieużytkowanej rolniczo (ale wtedy to wiadomo też ogrodzę sobie działkę, wypuszczę 2 kozy i 3 barany i już będę Panem Rolnikiem Laughing )

Bedzie, 1 ha ziemi rolnej za dzisiejsze 200zł rocznie.
Tylko ze zniknie 75% wartości depozytów w stylu cypryjskim lub w wyniku inflacji.
Pęknięcie banki na rynku ziemi następuje co około 76 lat, ostatnio niestety przy okazji II WŚ. Pozostaje mieć nadzieje że tym razem bedzie pokojowo, bo wychodzi że to już za chwilę - w 2016-2021r.

jak ktoś ma ziemię i produkuje
to ma w doopie cenę ziemi i jej zawirowania
przestań pierdolić farmazony
Powrót do góry Go down
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 44161
Registration date : 03/09/2007

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 EmptySob 14 Maj 2016, 16:40

betonowe_buty napisał:
REALISTA napisał:
Co tu się dzieje na tym forum?! Natychmiast przestańcie się nabijać z Kaczora i wysyłać sms-y do Micha!!! Tu w ogóle jest jakiś admin czy Gospodarz , żeby ukrócić niecne zachowanie userów ???!!!

a płacisz coś na to forum? za darmo to możesz dostać w ryj
oczywiście ! uczciwie płace składki, które sa pobierane automatycznie, żebym nie musiał się kłopotać
Powrót do góry Go down
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 EmptySob 14 Maj 2016, 16:56

REALISTA napisał:
betonowe_buty napisał:
REALISTA napisał:
Co tu się dzieje na tym forum?! Natychmiast przestańcie się nabijać z Kaczora i wysyłać sms-y do Micha!!! Tu w ogóle jest jakiś admin czy Gospodarz , żeby ukrócić niecne zachowanie userów ???!!!

a płacisz coś na to forum? za darmo to możesz dostać w ryj
oczywiście ! uczciwie płace składki, które sa pobierane automatycznie, żebym nie musiał się kłopotać

ciota

Powrót do góry Go down
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 44161
Registration date : 03/09/2007

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 EmptySob 14 Maj 2016, 17:00

mariner napisał:
REALISTA napisał:
betonowe_buty napisał:
REALISTA napisał:
Co tu się dzieje na tym forum?! Natychmiast przestańcie się nabijać z Kaczora i wysyłać sms-y do Micha!!! Tu w ogóle jest jakiś admin czy Gospodarz , żeby ukrócić niecne zachowanie userów ???!!!

a płacisz coś na to forum? za darmo to możesz dostać w ryj
oczywiście ! uczciwie płace składki, które sa pobierane automatycznie, żebym nie musiał się kłopotać

ciota

ojoj ! cos Ty taki nietolerancyjny...
P.S. nie wysyłajcie juz sms-ów do Micha !!!
Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 EmptySob 14 Maj 2016, 17:02

Indiana napisał:
Ale DEX, jak 5 lat temu Państwo dało odszkodowanie za zajętą ziemię w dużej wysokości to w okolicy dwie działki się sprzedały, bo nikt nie chce puścić niżej niż ta wysoka wycena. Czy Ty byś sprzedał ziemię taniej niż kupiłeś inwestycyjnie? Gdy oprocentowanie lokat jest 2%, a ziemia teoretycznie rośnie?
Sam piszesz że to dobro ograniczone i powinno rósnąć do nieba, więc skąd strona dalej tekst o 200zł/ha? W czasie wojny tym bardziej cena wzrośnie, bo posiadanie pola ziemniaków będzie decydowało o przeżyciu. Kolega ma po babci sporo Kossaków wartych czort wie ile, które to obrazy jego babcia dostała w czasie wojny w zamian za żywność z własnego pola....

Jest jeden powód, jaki mi przychodzi do głowy, a który spowoduje masowy exodus za granicę. Jest to możliwe już za rok. Mianowicie leżymy na takiej szerokości geograficznej, gdzie teoretycznie jest mróz przez większą część roku i nic się nie da zyskownie uprawiać. Jedynie Golfsztrom ze swoja cyrkulacją ciepłej wody z okolic równika podgrzewa nam silnie klimat, a to może się zmienić w ciągu miesiąca, jak już się zdarzało na przestrzeni tysiącleci. I wtedy ziemia rolna nie będzie warta nawet tych 200zł.... Powoli przychodzi czas na kolejną epoką lodowcową.

Cena ziemi byłaby stabilna gdyby był podatek od wartości gruntu, w przypadku gruntu rolnego rolnego około 200zł/ha na rok. A ponieważ z powodu spadku cen ziemi zniknie 75% pieniądza, wiec bedzie to jak dzisiejsze 800zł/ha/rok


Ostatnio zmieniony przez dex dnia Sob 14 Maj 2016, 17:14, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 EmptySob 14 Maj 2016, 17:10


panie mnichu Frater
proszę o pomoc
bo jak czytam pewne posty to czuję
że mnie zaraz szatan opęta
i Pan Administrator Dziadek da mi voucher na darmowe wakacje
Powrót do góry Go down
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 EmptySob 14 Maj 2016, 17:21


nie będę bronił PIS bo głosowałem na JKM
ale jaką qrwą trza być aby bronić PO PSL itp.
je**ć unię
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 06/05/2009

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 EmptySob 14 Maj 2016, 17:25

mariner napisał:

nie będę bronił PIS bo głosowałem na JKM
ale jaką qrwą trza być aby bronić PO PSL itp.
je**ć unię

To takie dziecinne, mariner ty sie chyba w zyciu nie nauczyles ze to nei ludzie sa zli albo dobrzy ale ich zachowania sa zle lub dobre.
jeden moze zrobci cos dobrze albo zle, tak samo drugi.

Chodzi o to zeby kazdego jebac za to co robi zle a nie za to kim jest.

Zaoszczedziles dzieki temu postowi 100PLn za psychoterapie wiec nie pyskuj w odpowiedzi Very Happy
Powrót do góry Go down
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 EmptySob 14 Maj 2016, 17:35

kaczor napisał:
mariner napisał:

nie będę bronił PIS bo głosowałem na JKM
ale jaką qrwą trza być aby bronić PO PSL itp.
je**ć unię

To takie dziecinne, mariner ty sie chyba w zyciu nie nauczyles ze to nei ludzie sa zli albo dobrzy ale ich zachowania sa zle lub dobre.
jeden moze zrobci cos dobrze albo zle, tak samo drugi.

Chodzi o to zeby kazdego jebac za to co robi zle a nie za to kim jest.

Zaoszczedziles dzieki temu postowi 100PLn za psychoterapie wiec nie pyskuj w odpowiedzi Very Happy


"Wyszedłem stamtąd zadowolony, że nikt mnie nie napadł za moją pierdołatowość, ale przede wszystkim zmieszany uprzejmością starszego państwa. I owszem, to było optymistyczne doświadczenie, lecz konkluzja, jaka z niego płynie, jest, niestety, smutna. Takich podłych czasów dożyliśmy, że zwykła przyzwoitość urasta do rangi wyczynu godnego pochwały. "

Czytaj więcej na http://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-polskie-drogi/wiadomosci/news-podlych-czasow-dozylismy-zwykla-przyzwoitosc-to-rzadkosc,nId,2201653#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 EmptySob 14 Maj 2016, 17:54

Znalazłem w Lidlu jesiotra Shocked   Pierwszy raz na spróbunek wziąłem.

Qrwa nie wiedziałem, że to jest tak masakrycznie pyszna ryba Razz Razz Razz   do tego zero ości.

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Jesi10   tak go ujebałem [ryż Basmati - mój ulubiony]

NIEBO W RYJU dosłownie

czasem sie tak zastanawiam że może powinienem do Master Chiefa wystartować dobryżart dobryżart


Ostatnio zmieniony przez OpCjOnEr dnia Sob 14 Maj 2016, 17:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 44161
Registration date : 03/09/2007

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 EmptySob 14 Maj 2016, 17:55

a na dzikim wschodzie grabarze mają przy sobie kałachy...to tam taka norma ?

http://www.tvn24.pl/bitwa-na-cmentarzu-w-moskwie-walka-nad-trumna,643781,s.html
Powrót do góry Go down
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 44161
Registration date : 03/09/2007

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 EmptySob 14 Maj 2016, 17:58

OpCjOnEr napisał:
Znalazłem w Lidlu jesiotra Shocked   Pierwszy raz na spróbunek wziąłem.

Qrwa nie wiedziałem, że to jest tak masakrycznie pyszna ryba Razz Razz Razz   do tego zero ości.

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Jesi10   tak go ujebałem [ryż Basmati - mój ulubiony]

NIEBO W RYJU dosłownie

czasem sie tak zastanawiam że może powinienem do Master Chiefa wystartować dobryżart dobryżart
duzo z tym jebania ?
Powrót do góry Go down
PINGWIN (Z MADAGASKARU)

PINGWIN (Z MADAGASKARU)


Liczba postów : 6643
Location : madagaskar
Registration date : 29/10/2007

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 EmptySob 14 Maj 2016, 18:01

MICHU napisał:
Powinszowac ciepłych pikanych esemesów.  Laughing

To pewnie kara za brak umorzenia i kolejne 100 %.  clown

Chyba,  że jest też jakaś inna przyczyną, ale po oblanym 'balonie próbnym'
nie wydaje mnie się. albino

No straszna afera, że miłość składa się ze sfery duchowej i fizycznej. clown
Przy czym konieczne są obie jednocześnie.
Poczytajcie sobie Harlequina. albino

masz dla osłody zdjęcie mojej krewnej, która jest modelką: Very Happy

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 BbQKmT8CQAAeHIV
Powrót do góry Go down
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 EmptySob 14 Maj 2016, 18:02

REALISTA napisał:
OpCjOnEr napisał:
Znalazłem w Lidlu jesiotra Shocked   Pierwszy raz na spróbunek wziąłem.

Qrwa nie wiedziałem, że to jest tak masakrycznie pyszna ryba Razz Razz Razz   do tego zero ości.

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Jesi10   tak go ujebałem [ryż Basmati - mój ulubiony]

NIEBO W RYJU dosłownie

czasem sie tak zastanawiam że może powinienem do Master Chiefa wystartować dobryżart dobryżart
duzo z tym jebania ?

jak dobrze zrobisz
to będzie dużo jebania
Powrót do góry Go down
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 EmptySob 14 Maj 2016, 18:12

mariner napisał:

dzisiaj zarejestruję jeszcze 2 paragony
szansa na laptok wzrośnie
i ...

celuję w torbę dedykowaną

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Xpbmhk
Powrót do góry Go down
PINGWIN (Z MADAGASKARU)

PINGWIN (Z MADAGASKARU)


Liczba postów : 6643
Location : madagaskar
Registration date : 29/10/2007

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 EmptySob 14 Maj 2016, 18:14

Indiana napisał:
...

Jest jeden powód, jaki mi przychodzi do głowy, a który spowoduje masowy exodus za granicę. Jest to możliwe już za rok. Mianowicie leżymy na takiej szerokości geograficznej, gdzie teoretycznie jest mróz przez większą część roku i nic się nie da zyskownie uprawiać. Jedynie Golfsztrom ze swoja cyrkulacją ciepłej wody z okolic równika podgrzewa nam silnie klimat, a to może się zmienić w ciągu miesiąca, jak już się zdarzało na przestrzeni tysiącleci. I wtedy ziemia rolna nie będzie warta nawet tych 200zł.... Powoli przychodzi czas na kolejną epoką lodowcową.

no i to jest właśnie ironia, że ocieplenie klimatu spowoduje osłabienie/zanik golfsztroma, czyli europejską mikroepokę lodowcową, oczywiście od kogo wtedy podatek klimatyczny od murzynów, nie, będzie wtedy podatek klimatyczny od ozimnienia. clown
Powrót do góry Go down
PINGWIN (Z MADAGASKARU)

PINGWIN (Z MADAGASKARU)


Liczba postów : 6643
Location : madagaskar
Registration date : 29/10/2007

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 EmptySob 14 Maj 2016, 18:23

i wsiegda budiet sołnce. clown

Powrót do góry Go down
MICHU

MICHU


Liczba postów : 38798
Registration date : 25/10/2010

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 EmptySob 14 Maj 2016, 18:26

PINGWIN (Z MADAGASKARU) napisał:
MICHU napisał:
Powinszowac ciepłych pikanych esemesów.  Laughing

To pewnie kara za brak umorzenia i kolejne 100 %.  clown

Chyba,  że jest też jakaś inna przyczyną, ale po oblanym 'balonie próbnym'
nie wydaje mnie się. albino

No straszna afera, że miłość składa się ze sfery duchowej i fizycznej. clown
Przy czym konieczne są obie jednocześnie.
Poczytajcie sobie Harlequina. albino

masz dla osłody zdjęcie mojej krewnej, która jest modelką:  Very Happy

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 BbQKmT8CQAAeHIV

Powiedz krewnej, że Michu znawca kobiet clown przewiduje, że w Holywood na nią czekają. Very Happy
Powrót do góry Go down
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 EmptySob 14 Maj 2016, 18:26

REALISTA napisał:
a na dzikim wschodzie grabarze mają przy sobie kałachy...to tam taka norma ?

http://www.tvn24.pl/bitwa-na-cmentarzu-w-moskwie-walka-nad-trumna,643781,s.html

a na dzikim zachodzie no w USA
to jak tam jest ???
tam już nie ma strzelanin
no jest po prostu gucio i bezpiecznie
no po prostu raj
Powrót do góry Go down
PINGWIN (Z MADAGASKARU)

PINGWIN (Z MADAGASKARU)


Liczba postów : 6643
Location : madagaskar
Registration date : 29/10/2007

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 EmptySob 14 Maj 2016, 18:30

MICHU napisał:
PINGWIN (Z MADAGASKARU) napisał:
MICHU napisał:
Powinszowac ciepłych pikanych esemesów.  Laughing

To pewnie kara za brak umorzenia i kolejne 100 %.  clown

Chyba,  że jest też jakaś inna przyczyną, ale po oblanym 'balonie próbnym'
nie wydaje mnie się. albino

No straszna afera, że miłość składa się ze sfery duchowej i fizycznej. clown
Przy czym konieczne są obie jednocześnie.
Poczytajcie sobie Harlequina. albino

masz dla osłody zdjęcie mojej krewnej, która jest modelką:  Very Happy

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 BbQKmT8CQAAeHIV

Powiedz krewnej,  że Michu znawca kobiet clown przewiduje,  że w Holywood na nią czekają. Very Happy


od kilku lat już tam jest, nawet aniołkiem wiktorii została. Smile
Powrót do góry Go down
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 EmptySob 14 Maj 2016, 18:34

PINGWIN (Z MADAGASKARU) napisał:
MICHU napisał:
PINGWIN (Z MADAGASKARU) napisał:
MICHU napisał:
Powinszowac ciepłych pikanych esemesów.  Laughing

To pewnie kara za brak umorzenia i kolejne 100 %.  clown

Chyba,  że jest też jakaś inna przyczyną, ale po oblanym 'balonie próbnym'
nie wydaje mnie się. albino

No straszna afera, że miłość składa się ze sfery duchowej i fizycznej. clown
Przy czym konieczne są obie jednocześnie.
Poczytajcie sobie Harlequina. albino

masz dla osłody zdjęcie mojej krewnej, która jest modelką:  Very Happy

UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 BbQKmT8CQAAeHIV

Powiedz krewnej,  że Michu znawca kobiet clown przewiduje,  że w Holywood na nią czekają. Very Happy


od kilku lat już tam jest, nawet aniołkiem wiktorii została. Smile

Krupa co ??
pogratulować
hej
Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend   UFO 14 - 15 05  2016 r. Weekend - Page 4 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO 14 - 15 05 2016 r. Weekend
Powrót do góry 
Strona 4 z 10Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» UFO 11 - 12 06 2016 r. Weekend
» UFO 06 - 07 08 2016 r. Weekend
» UFO 30 - 31 01 2016 r. Weekend
» UFO 27-28 08 2016 r. Weekend
» UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: