Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO 22 07 2016 r.

Go down 
+15
zibi
PINGWIN (Z MADAGASKARU)
Janko Traderroo
thorgall
Frater
Małolat
kaczor
dex
Nadaje ze Stronia
Osły
MICHU
ból i cierpienie
Reser
delphia
dziadek
19 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorWiadomość
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 EmptyPią 22 Lip 2016, 20:51

OpCjOnEr napisał:
kaczor napisał:
OpCjOnEr napisał:
Innymi słowy Eskimos wcale nie musiał fucktycznie nabywać ani posiadać waluty, w której rzekomo udzielał kredytu! Stawał się wtedy graczem [w chuja] z kredytobiorcą i rynkiem.
I z tą definicją też sie zgadzam - to nie były kredyty walutowe gdyż kredyt walutowy należy spłacać w walucie tej samej, w której został zaciągnięty. Frankowicze powinni mieć do spłaty co miesiąc w CHF a nie w PLN ale wtedy Eskimosowi by się cyferki nie zgadzały.

Kredyt "denominowany" czyli po prostu ściema... takie osztustwo jak te polisolokaty z dupy.
Dla przykładu pożyczam Kowalskiemu 100zł "denominowane" w butelkach wody mineralnej wycenionej wg mojej wyceny - ale oddaje mi w cashu.

Przeciez kredytobiorcy moga splacac w walucie wiec o czym ty piszesz?

I Myslsiz ze bank sie nei zabezpieczal?Poczytaj co to CIRS na przyklad, bank zarabia tylko an odsetkach,spreadach i prowizjach czyli BEZ RYZYKA.
Jakby bank chcial zagrac na umocnienie PLN to mogl sobie tanio otworzyc pozycje na forexie a nie jebac sie z kredytem.

TY opcjo tyle samo wiesz o tym co ci fachowcy od prezydenta czyli chuja wiesz Very Happy

A brokerzy forexowi zarabiają tylko na spreadach jakie płaci klient i nie ma konfliktu interesów. Smile   Przypadki grania przeciw klientom nie są znane.

A co ma jakis broker forexowy ze smiesznym kapitalem wspolnego z polskim PKO BP ktory ma aktywa warte miliarrdy euro i tez od chuja kredytow w chf udzielal i to za rzadow PiS?
Poza tym broker moze rownowazyc zlecenia na s i l a bank otwieralby tylko w jedna strone czyli mialby kilkadziesiat miliardow krotkich pozycji otwartych bez zabezpieczenia jaki w tym sens?
zacznij myslec w koncu
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 EmptyPią 22 Lip 2016, 20:53

Osły napisał:
kaczor napisał:
OpCjOnEr napisał:
Innymi słowy Eskimos wcale nie musiał fucktycznie nabywać ani posiadać waluty, w której rzekomo udzielał kredytu! Stawał się wtedy graczem [w chuja] z kredytobiorcą i rynkiem.
I z tą definicją też sie zgadzam - to nie były kredyty walutowe gdyż kredyt walutowy należy spłacać w walucie tej samej, w której został zaciągnięty. Frankowicze powinni mieć do spłaty co miesiąc w CHF a nie w PLN ale wtedy Eskimosowi by się cyferki nie zgadzały.

Kredyt "denominowany" czyli po prostu ściema... takie osztustwo jak te polisolokaty z dupy.
Dla przykładu pożyczam Kowalskiemu 100zł "denominowane" w butelkach wody mineralnej wycenionej wg mojej wyceny - ale oddaje mi w cashu.

Przeciez kredytobiorcy moga splacac w walucie wiec o czym ty piszesz?

I Myslsiz ze bank sie nei zabezpieczal?Poczytaj co to CIRS na przyklad, bank zarabia tylko an odsetkach,spreadach i prowizjach czyli BEZ RYZYKA.
Jakby bank chcial zagrac na umocnienie PLN to mogl sobie tanio otworzyc pozycje na forexie a nie jebac sie z kredytem.

TY opcjo tyle samo wiesz o tym co ci fachowcy od prezydenta czyli chuja wiesz Very Happy
A Ty udajesz naiwnego czy jeszcze mniej wiesz od Opcja ??? czyli mniej niz huja wielkiego huja wiesz  Smile

"Jakby bank chcial zagrac na umocnienie PLN to mogl sobie tanio otworzyc pozycje na forexie a nie jebac sie z kredytem."

na forexie to Goldman  wyjebałby  Sachsa  Very Happy a sztuka jebac goja a nie zyda
i  powiedz jakim cudem wyjebalby leszcza na miliardy ?? tak jak sie stalo i na czym mozna ukrasc prawdziwe ,realne pieniadze - wypracowane pieniadze a nie wydrukowane

a tak to  " do forexu" wciagneli podstepem setki tysiecy normalnych ludzi - nie spekulantow
i kurs oczywiscie jest w pelni sterowany przez wielkie banki - a wiec dokladnie wiedzieli jaki bedzie w przyszlosci
to był oczywisty rabunek w biały dzien nieswiadomych niczego ludzi pracy
I ZA TAKIE COS POWINNI PRZYWRÓCIĆ KS ( napalic w piecach  Mad  Mad )


Klamiesz chazarze Shocked

ja wiem jak bylo naprawde, kazdy drobny cwaniaczek chcial w chf bo "rata nizsza" i "panei frank jzu zawsze bedzie slabl" i jeszcze "kupie kilka mieszkan na wynajem bo na tym sie nie da stracic"

Takie gadki to sobie moga teraz strzelac takim naiwniakom jak ty, dla mnie nie ma problemu uwazasz ze trzeba im doplacci to doplac.

Bo tak sie to wlasnei skonczy - doplata z budzetu dla bankow.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 EmptyPią 22 Lip 2016, 21:26

barany napisał:
Przekręciłem się na S-ki, od poniedziałku lecimy w dół.

To już koniec letniej hossy???? Tak szybko?
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 EmptyPią 22 Lip 2016, 21:32

HIOB z kolegami:

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Hiob10

affraid affraid   chyba ten w środq to Hiob

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/polscy-mi%C5%82o%C5%9Bnicy-hitlera-w-ich-domu-ca%C5%82y-arsena%C5%82/ar-AAhjKSR
Powrót do góry Go down
Indiana
UFO Edukator
UFO Edukator
Indiana


Liczba postów : 7552
Age : 47
Location : Chrzanów
Registration date : 30/08/2007

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 EmptyPią 22 Lip 2016, 21:36

Kaczor - powód jest oczywisty - gdyby dowolny działający na naszym rynku bank miał zamiar pootwierać pozycje na forexie, to grałby przeciwko Goldmanowi i DB z setki razy wyższymi kapitałami, z zerową szansą na wygranie.
Zasadnicze pytanie brzmi - od kogo banki by ściągnęły kasę, gdyby obstawiły 100 mld zł na wzrost kursu franka? Nie można grać bez drugiej strony transakcji. Gdyby przy kursie franka 2 zł banki nagle chciały nakupić longów na franka za 100 mld zł, to albo chętnie sprzedałby im je Goldman i s-ka (i franek przez następne 10 lat byłby po 1 zł, a nasze banki w czarnej d...), więc nie dało tak się zrobić, albo po prostu frank po zakupie pierwszych 0,1% planowanych longów wystrzeliłby na 6zł i też ch.j nie interes dla banków.

Trzeba było stworzyć sobie klienta, który zakupi od nich shorty na franka. Bankom to się doskonale udało gdy wymyśliły kredyty frankowe - za kilka miliardów zwaliły najpierw kurs franka na 2 zł (trzeba zainwestować w transakcję), i następnie przez kilka lat kupiły sobie longi na franka za 100 mld zł, a stroną przeciwną zostały jak zawsze miliony ciężko pracujących ludzi.

Czyli po prostu same banki zmówiły się i zwaliły kurs franka na 2zł, a potem preferencyjnie oferowały klientom właśnie kredyty frankowe - każdy bank dawał większy kredyt we frankach, niższe raty (na zachętę), w ogóle ciężko było dostać kredyt w PLN. Jest to klasyczne oszustwo w wykonaniu sektora bankowego, na którym Polacy stracili grube miliardy złotych.

Gdy frank wyskoczył w kosmos po raz pierwszy, akurat miałem na koncie kilkaset koła PLN i szukałem domu do kupna. Znalazłem, i patrząc na kurs franka (był na wieloletnim szczycie) postanowiłem zaryzykować i wziąć kredyt na dom ze 100% zabezpieczeniem w lokacie gotówkowej i jeszcze chciałem dorzucić hipotekę domu (dobrze myślałem, jak się potem okazało zarobiłbym na tej operacji pod 100k w ciągu roku). Tyle ze tym razem, obeszłem 17 banków które jeszcze parę miesięcy wcześniej wciskały każdemu kredyt frankowy, i cud się stał! Żaden bank nie chciał udzielić kilkuset tysięcy kredytu we frankach, gdy jako zabezpieczenie oferowałem lokatę na 110% kredytu i jeszcze hipotekę Laughing I kupiłem chatę za gotówkę.

A przy franku po 2zł to bym dostał kredyt na 140% i to bez żadnej lokaty pod zastaw, no popatrz jakie ciekawe przypadki....
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 EmptyPią 22 Lip 2016, 21:49

Indiana napisał:
Kaczor - powód jest oczywisty - gdyby dowolny działający na naszym rynku bank miał zamiar pootwierać pozycje na forexie, to grałby przeciwko Goldmanowi i DB z setki razy wyższymi kapitałami, z zerową szansą na wygranie.
Zasadnicze pytanie brzmi - od kogo banki by ściągnęły kasę, gdyby obstawiły 100 mld zł na wzrost kursu franka? Nie można grać bez drugiej strony transakcji. Gdyby przy kursie franka 2 zł banki nagle chciały nakupić longów na franka za 100 mld zł, to albo chętnie sprzedałby im je Goldman i s-ka (i franek przez następne 10 lat byłby po 1 zł, a nasze banki w czarnej d...), więc nie dało tak się zrobić, albo po prostu frank po zakupie pierwszych 0,1% planowanych longów wystrzeliłby na 6zł i też ch.j nie interes dla banków.

Trzeba było stworzyć sobie klienta, który zakupi od nich shorty na franka. Bankom to się doskonale udało gdy wymyśliły kredyty frankowe - za kilka miliardów zwaliły najpierw kurs franka na 2 zł (trzeba zainwestować w transakcję), i następnie przez kilka lat kupiły sobie longi na franka za 100 mld zł, a stroną przeciwną zostały jak zawsze miliony ciężko pracujących ludzi.

Czyli po prostu same banki zmówiły się i zwaliły kurs franka na 2zł, a potem preferencyjnie oferowały klientom właśnie kredyty frankowe - każdy bank dawał większy kredyt we frankach, niższe raty (na zachętę), w ogóle ciężko było dostać kredyt w PLN. Jest to klasyczne oszustwo w wykonaniu sektora bankowego, na którym Polacy stracili grube miliardy złotych.

Gdy frank wyskoczył w kosmos po raz pierwszy, akurat miałem na koncie kilkaset koła PLN i szukałem domu do kupna. Znalazłem, i patrząc na kurs franka (był na wieloletnim szczycie) postanowiłem zaryzykować i wziąć kredyt na dom ze 100% zabezpieczeniem w lokacie gotówkowej i jeszcze chciałem dorzucić hipotekę domu (dobrze myślałem, jak się potem okazało zarobiłbym na tej operacji pod 100k w ciągu roku). Tyle ze tym razem, obeszłem 17 banków które jeszcze parę miesięcy wcześniej wciskały każdemu kredyt frankowy, i cud się stał! Żaden bank nie chciał udzielić kilkuset tysięcy kredytu we frankach, gdy jako zabezpieczenie oferowałem lokatę na 110% kredytu i jeszcze hipotekę Laughing I kupiłem chatę za gotówkę.

A przy franku po 2zł to bym dostał kredyt na 140% i to bez żadnej lokaty pod zastaw, no popatrz jakie ciekawe przypadki....

No bo to było tak obliczone sqrwysyństwo - ŻYD MIAŁ ZAROBIĆ A NIE TY Basketball

Ogólnie to sie zastanawiam czy banki są w ogóle konieczne? Czy mógłby istnieć świat bez nich? Takie zło konieczne można powiedzieć, dupa do srania.
Powrót do góry Go down
Indiana
UFO Edukator
UFO Edukator
Indiana


Liczba postów : 7552
Age : 47
Location : Chrzanów
Registration date : 30/08/2007

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 EmptyPią 22 Lip 2016, 21:58

Dex - ciekawe czy w Monachium strzelali buddyści (nie kojarzę żebyśmy tam kasę helikopterem wozili - w takim Nepalu bieda aż piszczy), czy też może prawosławni (Rosja dzięki naszym sankcjom jest na równi pochyłej). A może to po prostu Niemcy załatwiali swoje rozrachunki, bo ktoś długu nie oddał?

Wszystkie powyższe możliwości są śmieszne. Jak w 99% przypadków za tę i podobne zbrodnię na niewinnych ludziach odpowiadają ludzie z gównem zamiast mózgu - muzułmanie. Na islamistów nie ma żadnego znaczenia fakt, że zamachowiec wcześniej wyłudził z niemieckiego socjalu kilkadziesiąt - kilkaset tysięcy EUR (tak jak chciałeś - rozdać biednym by siedzieli cicho). Muzułmanie są po prostu wyznawcami pustynnego demona allaha, na dodatek fanatycznymi wyznawcami, więc wrzucanie im kasy nic nie zmieni. A demony jak od wieków wiadomo rosną w siłę dzięki dokonywaniu zbrodni i łowieniu kolejnych ofiar. To nie ma nic wspólnego z kasą, żaden LVT nic tutaj nie zmieni. Bo problem tkwi w zbrodniczych przykazaniach koranu, a nie w kasie.

Jednak po przemyśleniu dochodzę do wniosku że wysyłanie muzułmanom kasy coś zmieni. Mianowicie, jeśli będziemy dawać im kasę to zamiast atakować nas prymitywnymi toporami zastosują nowoczesną broń automatyczną (czyli w takim Monachium byłyby setki ofiar w ciągu kilku minut zamiast 6-ciu) oraz skuteczne gazy bojowe, które wbrew pozorom są prostymi w syntezie związkami i posiadając wykształcenie chemiczne i trochę kasy można tego produkować na beczki..... Na szczęście posiadacze gówna zamiast mózgu nie potrafią nic sami zsyntezować bez fabryki chemicznej wartej miliardy, zaprojektowanej i postawionej - a jakżeby inaczej - przez Europejczyków  lol!

Edit:
Wiem, że może ciut przeginam, kocham ludzi i jestem katolikiem, i wiem że to co czuję do islamu to nijak ma się do miłości bliźniego, ale też nie mieści mi się w głowie jakim sqrwy..nem trzeba być by ot tak sobie zarąbać toporem kilka osób albo wejść do sklepu i zastrzelić spokojnych, wesołych ludzi. Muzułmanie są fajnymi gostkami POD WARUNKIEM ŻE SĄ U SIEBIE - W AFRYCE - a nie u nas.
Powrót do góry Go down
ból i cierpienie
Fake Profil Hiob Team
ból i cierpienie


Liczba postów : 2644
Location : HIOB
Registration date : 25/01/2008

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 EmptyPią 22 Lip 2016, 22:20

Indiana napisał:
Kaczor - powód jest oczywisty - gdyby dowolny działający na naszym rynku bank miał zamiar pootwierać pozycje na forexie, to grałby przeciwko Goldmanowi i DB z setki razy wyższymi kapitałami, z zerową szansą na wygranie.
Zasadnicze pytanie brzmi - od kogo banki by ściągnęły kasę, gdyby obstawiły 100 mld zł na wzrost kursu franka? Nie można grać bez drugiej strony transakcji. Gdyby przy kursie franka 2 zł banki nagle chciały nakupić longów na franka za 100 mld zł, to albo chętnie sprzedałby im je Goldman i s-ka (i franek przez następne 10 lat byłby po 1 zł, a nasze banki w czarnej d...), więc nie dało tak się zrobić, albo po prostu frank po zakupie pierwszych 0,1% planowanych longów wystrzeliłby na 6zł i też ch.j nie interes dla banków.

Trzeba było stworzyć sobie klienta, który zakupi od nich shorty na franka. Bankom to się doskonale udało gdy wymyśliły kredyty frankowe - za kilka miliardów zwaliły najpierw kurs franka na 2 zł (trzeba zainwestować w transakcję), i następnie przez kilka lat kupiły sobie longi na franka za 100 mld zł, a stroną przeciwną zostały jak zawsze miliony ciężko pracujących ludzi.

Czyli po prostu same banki zmówiły się i zwaliły kurs franka na 2zł, a potem preferencyjnie oferowały klientom właśnie kredyty frankowe - każdy bank dawał większy kredyt we frankach, niższe raty (na zachętę), w ogóle ciężko było dostać kredyt w PLN. Jest to klasyczne oszustwo w wykonaniu sektora bankowego, na którym Polacy stracili grube miliardy złotych.

Gdy frank wyskoczył w kosmos po raz pierwszy, akurat miałem na koncie kilkaset koła PLN i szukałem domu do kupna. Znalazłem, i patrząc na kurs franka (był na wieloletnim szczycie) postanowiłem zaryzykować i wziąć kredyt na dom ze 100% zabezpieczeniem w lokacie gotówkowej i jeszcze chciałem dorzucić hipotekę domu (dobrze myślałem, jak się potem okazało zarobiłbym na tej operacji pod 100k w ciągu roku). Tyle ze tym razem, obeszłem 17 banków które jeszcze parę miesięcy wcześniej wciskały każdemu kredyt frankowy, i cud się stał! Żaden bank nie chciał udzielić kilkuset tysięcy kredytu we frankach, gdy jako zabezpieczenie oferowałem lokatę na 110% kredytu i jeszcze hipotekę Laughing I kupiłem chatę za gotówkę.

A przy franku po 2zł to bym dostał kredyt na 140% i to bez żadnej lokaty pod zastaw, no popatrz jakie ciekawe przypadki....

kaczor tego nie zrozumie bo wiedzę czerpie z ulotek bankowych
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 EmptyPią 22 Lip 2016, 22:49

ból i cierpienie napisał:
Indiana napisał:
Kaczor - powód jest oczywisty - gdyby dowolny działający na naszym rynku bank miał zamiar pootwierać pozycje na forexie, to grałby przeciwko Goldmanowi i DB z setki razy wyższymi kapitałami, z zerową szansą na wygranie.
Zasadnicze pytanie brzmi - od kogo banki by ściągnęły kasę, gdyby obstawiły 100 mld zł na wzrost kursu franka? Nie można grać bez drugiej strony transakcji. Gdyby przy kursie franka 2 zł banki nagle chciały nakupić longów na franka za 100 mld zł, to albo chętnie sprzedałby im je Goldman i s-ka (i franek przez następne 10 lat byłby po 1 zł, a nasze banki w czarnej d...), więc nie dało tak się zrobić, albo po prostu frank po zakupie pierwszych 0,1% planowanych longów wystrzeliłby na 6zł i też ch.j nie interes dla banków.

Trzeba było stworzyć sobie klienta, który zakupi od nich shorty na franka. Bankom to się doskonale udało gdy wymyśliły kredyty frankowe - za kilka miliardów zwaliły najpierw kurs franka na 2 zł (trzeba zainwestować w transakcję), i następnie przez kilka lat kupiły sobie longi na franka za 100 mld zł, a stroną przeciwną zostały jak zawsze miliony ciężko pracujących ludzi.

Czyli po prostu same banki zmówiły się i zwaliły kurs franka na 2zł, a potem preferencyjnie oferowały klientom właśnie kredyty frankowe - każdy bank dawał większy kredyt we frankach, niższe raty (na zachętę), w ogóle ciężko było dostać kredyt w PLN. Jest to klasyczne oszustwo w wykonaniu sektora bankowego, na którym Polacy stracili grube miliardy złotych.

Gdy frank wyskoczył w kosmos po raz pierwszy, akurat miałem na koncie kilkaset koła PLN i szukałem domu do kupna. Znalazłem, i patrząc na kurs franka (był na wieloletnim szczycie) postanowiłem zaryzykować i wziąć kredyt na dom ze 100% zabezpieczeniem w lokacie gotówkowej i jeszcze chciałem dorzucić hipotekę domu (dobrze myślałem, jak się potem okazało zarobiłbym na tej operacji pod 100k w ciągu roku). Tyle ze tym razem, obeszłem 17 banków które jeszcze parę miesięcy wcześniej wciskały każdemu kredyt frankowy, i cud się stał! Żaden bank nie chciał udzielić kilkuset tysięcy kredytu we frankach, gdy jako zabezpieczenie oferowałem lokatę na 110% kredytu i jeszcze hipotekę Laughing I kupiłem chatę za gotówkę.

A przy franku po 2zł to bym dostał kredyt na 140% i to bez żadnej lokaty pod zastaw, no popatrz jakie ciekawe przypadki....

kaczor tego nie zrozumie bo wiedzę czerpie z ulotek bankowych

Cytat :
Polisolokata (inaczej nazywana polisą lokacyjną) jest pewnego rodzaju połączeniem lokaty oszczędnościowej z polisą na życie. Klient wpłaca pieniądze na specjalne konto i po pewnym czasie uzyskuje je z powrotem wraz dodatkowo naliczonym zyskiem. Sęk tkwi w tym, że osoba zakładająca polisolokatę podpisuje umowę z firmą ubezpieczeniową, a nie z bankiem. Do niedawna miało to na celu ominięcie tzw. podatku Belki, który nie obejmował zysków pochodzących z polis lokacyjnych. Jednak nowelizacja przepisów spowodowała, że od 1 stycznia 2015 roku ten instrument finansowy również został opodatkowany. Czym więc różni się od tradycyjnych lokat?

Firma ubezpieczeniowa zgarnia depozyty niczym bankier? No ładnie dobryżart

Pewnie najwyższy zysk jest gdy sie umrze.
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 EmptyPią 22 Lip 2016, 22:59

Indiana napisał:
Kaczor - powód jest oczywisty - gdyby dowolny działający na naszym rynku bank miał zamiar pootwierać pozycje na forexie, to grałby przeciwko Goldmanowi i DB z setki razy wyższymi kapitałami, z zerową szansą na wygranie.
Zasadnicze pytanie brzmi - od kogo banki by ściągnęły kasę, gdyby obstawiły 100 mld zł na wzrost kursu franka? Nie można grać bez drugiej strony transakcji. Gdyby przy kursie franka 2 zł banki nagle chciały nakupić longów na franka za 100 mld zł, to albo chętnie sprzedałby im je Goldman i s-ka (i franek przez następne 10 lat byłby po 1 zł, a nasze banki w czarnej d...), więc nie dało tak się zrobić, albo po prostu frank po zakupie pierwszych 0,1% planowanych longów wystrzeliłby na 6zł i też ch.j nie interes dla banków.

Trzeba było stworzyć sobie klienta, który zakupi od nich shorty na franka. Bankom to się doskonale udało gdy wymyśliły kredyty frankowe - za kilka miliardów zwaliły najpierw kurs franka na 2 zł (trzeba zainwestować w transakcję), i następnie przez kilka lat kupiły sobie longi na franka za 100 mld zł, a stroną przeciwną zostały jak zawsze miliony ciężko pracujących ludzi.

Czyli po prostu same banki zmówiły się i zwaliły kurs franka na 2zł, a potem preferencyjnie oferowały klientom właśnie kredyty frankowe - każdy bank dawał większy kredyt we frankach, niższe raty (na zachętę), w ogóle ciężko było dostać kredyt w PLN. Jest to klasyczne oszustwo w wykonaniu sektora bankowego, na którym Polacy stracili grube miliardy złotych.

Gdy frank wyskoczył w kosmos po raz pierwszy, akurat miałem na koncie kilkaset koła PLN i szukałem domu do kupna. Znalazłem, i patrząc na kurs franka (był na wieloletnim szczycie) postanowiłem zaryzykować i wziąć kredyt na dom ze 100% zabezpieczeniem w lokacie gotówkowej i jeszcze chciałem dorzucić hipotekę domu (dobrze myślałem, jak się potem okazało zarobiłbym na tej operacji pod 100k w ciągu roku). Tyle ze tym razem, obeszłem 17 banków które jeszcze parę miesięcy wcześniej wciskały każdemu kredyt frankowy, i cud się stał! Żaden bank nie chciał udzielić kilkuset tysięcy kredytu we frankach, gdy jako zabezpieczenie oferowałem lokatę na 110% kredytu i jeszcze hipotekę Laughing I kupiłem chatę za gotówkę.

A przy franku po 2zł to bym dostał kredyt na 140% i to bez żadnej lokaty pod zastaw, no popatrz jakie ciekawe przypadki....

W ten sposob (otwierajac pozycje w CHF na kredycie) tez gralby przeciwko Goldmanowi i Db i wielu innym wiec co to za argument? Laughing Laughing

Kredyt w PLN byl ociezej dostac bo WIBOR byl duzo wyzszy i wychodzila gorsza zdolnosc.

Przypominam ze najwiecej tych kredytow udzielono za rzadow PiS ktory nawet chcial odwolac szefa KNF (wowczas jeszcze czesc NBP) za to ze de facto uniemozliwil udzielanai kredyto w walutach obcych.

Poza tym banki nie "wymyslily" kredytow frankowych to jakas bzdura, carry trade wymyslili amerykanie zapozyczajac sie w jenach i kupujac za to aktywa u siebie. kredyt w walucie obcej to klasyczne "carry trade" a nei zaden wymysl polskich bankow.

A kredytu nei dostales bo widocznie byles leszcz do 2014r bardzo zamoznym (duzo zarabiajacym) klientom bez problemu mozna bylo zalatwic kredyt w CHF albo EUR nawet jak zarabiali w PLN wiec sorry ale twoja historyjka jest malo warta.Zabezpieczenie i lokata nic nie wnosza jesli chodzi o badanie zdolnosci kredytowej, rozumiem ze tego nie wiesz ale oczywiscie jako biochemik znasz sie lepiej .Z wytycznych KNF bank nie moze udzielac kredytow ludziom bez zdolnosci nawet jak maja wysokie aktywa.

Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 EmptyPią 22 Lip 2016, 23:01

ból i cierpienie napisał:
Indiana napisał:
Kaczor - powód jest oczywisty - gdyby dowolny działający na naszym rynku bank miał zamiar pootwierać pozycje na forexie, to grałby przeciwko Goldmanowi i DB z setki razy wyższymi kapitałami, z zerową szansą na wygranie.
Zasadnicze pytanie brzmi - od kogo banki by ściągnęły kasę, gdyby obstawiły 100 mld zł na wzrost kursu franka? Nie można grać bez drugiej strony transakcji. Gdyby przy kursie franka 2 zł banki nagle chciały nakupić longów na franka za 100 mld zł, to albo chętnie sprzedałby im je Goldman i s-ka (i franek przez następne 10 lat byłby po 1 zł, a nasze banki w czarnej d...), więc nie dało tak się zrobić, albo po prostu frank po zakupie pierwszych 0,1% planowanych longów wystrzeliłby na 6zł i też ch.j nie interes dla banków.

Trzeba było stworzyć sobie klienta, który zakupi od nich shorty na franka. Bankom to się doskonale udało gdy wymyśliły kredyty frankowe - za kilka miliardów zwaliły najpierw kurs franka na 2 zł (trzeba zainwestować w transakcję), i następnie przez kilka lat kupiły sobie longi na franka za 100 mld zł, a stroną przeciwną zostały jak zawsze miliony ciężko pracujących ludzi.

Czyli po prostu same banki zmówiły się i zwaliły kurs franka na 2zł, a potem preferencyjnie oferowały klientom właśnie kredyty frankowe - każdy bank dawał większy kredyt we frankach, niższe raty (na zachętę), w ogóle ciężko było dostać kredyt w PLN. Jest to klasyczne oszustwo w wykonaniu sektora bankowego, na którym Polacy stracili grube miliardy złotych.

Gdy frank wyskoczył w kosmos po raz pierwszy, akurat miałem na koncie kilkaset koła PLN i szukałem domu do kupna. Znalazłem, i patrząc na kurs franka (był na wieloletnim szczycie) postanowiłem zaryzykować i wziąć kredyt na dom ze 100% zabezpieczeniem w lokacie gotówkowej i jeszcze chciałem dorzucić hipotekę domu (dobrze myślałem, jak się potem okazało zarobiłbym na tej operacji pod 100k w ciągu roku). Tyle ze tym razem, obeszłem 17 banków które jeszcze parę miesięcy wcześniej wciskały każdemu kredyt frankowy, i cud się stał! Żaden bank nie chciał udzielić kilkuset tysięcy kredytu we frankach, gdy jako zabezpieczenie oferowałem lokatę na 110% kredytu i jeszcze hipotekę Laughing I kupiłem chatę za gotówkę.

A przy franku po 2zł to bym dostał kredyt na 140% i to bez żadnej lokaty pod zastaw, no popatrz jakie ciekawe przypadki....

kaczor tego nie zrozumie bo wiedzę czerpie z ulotek bankowych

Odezwal sie specjalista od importu szajsu z chin, kup talerzyk,sprzedaj talerzyk na stadionie Very Happy
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 EmptyPią 22 Lip 2016, 23:02



2:29 dobryżart dobryżart dobryżart dobryżart dobryżart dobryżart


UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Pokemo10


ahahahahaaaaa  dobryżart dobryżart dobryżart dobryżart dobryżart
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 EmptyPią 22 Lip 2016, 23:05

aha i indiana gratuluje ci ze zamiast otworzyc po prostu pozycje na foreksie jak miales tyle gotowki to chciales koniecznie wziac kredyt w chf, zaplacic spread,prowizje i odsetki bankowi i liczyles ze jeszcze na tym zarobisz Very Happy

twoja historia nei trzyma sie kupy a jelsi jest prawda pokazuje ze lepiej zebys trzymal sie od forexu i gieldy z dala bo liczyc to ty na pewno nie umiesz Very Happy
Powrót do góry Go down
zibi
MOD
MOD
zibi


Liczba postów : 30012
Age : 48
Location : Zamość
Registration date : 23/05/2008

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 EmptyPią 22 Lip 2016, 23:09

to co wszyscy jesteśmy Monachijczykami Question

_________________
Lepiej ze stopem stracić , niż bez stopa wpierdolić !!!!!!!!!

dobra praca powinna dawać  możliwość dostatniego życia wraz z  nałogami które szargają człowiekiem Basketball
Powrót do góry Go down
Online
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 EmptyPią 22 Lip 2016, 23:09

kaczor napisał:
Z wytycznych KNF bank nie moze udzielac kredytow ludziom bez zdolnosci nawet jak maja wysokie aktywa.


To jest właśnie mocno bez sensu bo przy pełnym zabezpieczeniu w aktywach kredyt nie stanowiłby w ogóle ryzyka dla banq czyli zysk za darmo Shocked
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 EmptyPią 22 Lip 2016, 23:10

zibi napisał:
to co wszyscy jesteśmy Monachijczykami Question

a co się stało?
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 EmptyPią 22 Lip 2016, 23:20

OpCjOnEr napisał:
kaczor napisał:
Z wytycznych KNF bank nie moze udzielac kredytow ludziom bez zdolnosci nawet jak maja wysokie aktywa.


To jest właśnie mocno bez sensu bo przy pełnym zabezpieczeniu w aktywach kredyt nie stanowiłby w ogóle ryzyka dla banq czyli zysk za darmo Shocked
kredyt hipoteczny jest z reguly w pelni zabezpieczony aktywami przeciez?

Bank musi miec zabepzieczenie zawsze wyzsze niz kwota kredytu (na odsetki karne,ksozty etc).
jelsi ktos wezmie 100 tys kredytu i da kaucje na 110 tys to skad bank ma wiedziec ze bedzie mial na splate?
Za chwile bylby jek ze bank SPECJALNEI udzielil kredytu zeby przejac aktywa za bezcen a malpy typu hiob by hukaly z podniecenia.

Musialbys dac zabezpieczenie na kwote kredytu i wszystkie odsetki a to by bylo w chooy kasy
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 EmptyPią 22 Lip 2016, 23:23

kaczor napisał:
OpCjOnEr napisał:
kaczor napisał:
Z wytycznych KNF bank nie moze udzielac kredytow ludziom bez zdolnosci nawet jak maja wysokie aktywa.


To jest właśnie mocno bez sensu bo przy pełnym zabezpieczeniu w aktywach kredyt nie stanowiłby w ogóle ryzyka dla banq czyli zysk za darmo Shocked
kredyt hipoteczny jest z reguly w pelni zabezpieczony aktywami przeciez?

Bank musi miec zabepzieczenie zawsze wyzsze niz kwota kredytu (na odsetki karne,ksozty etc).
jelsi ktos wezmie 100 tys kredytu i da kaucje na 110 tys to skad bank ma wiedziec ze bedzie mial na splate?
Za chwile bylby jek ze bank SPECJALNEI udzielil kredytu zeby przejac aktywa za bezcen a malpy typu hiob by hukaly z podniecenia.

Ale przy 110% zabezpieczeniu nie jest istotne czy ma na spłatę bo gdyby nawet nie miał to bank sobie wyrówna swoje i nic na tym nie straci.

Pożyczyłbyś przypadkowej osobie, której nawet nie znasz, 1000zł gdyby dała ci 1100zł kaucji? No bo ja tak Laughing Ryzyko jest zerowe.
Powrót do góry Go down
Indiana
UFO Edukator
UFO Edukator
Indiana


Liczba postów : 7552
Age : 47
Location : Chrzanów
Registration date : 30/08/2007

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 EmptyPią 22 Lip 2016, 23:25

Kaczor - na forexie nie mam konta, i nigdy nie miałem, poza tym gdybym otworzył pozycję za kasę przeznaczoną na zakup domu to bym go nie kupił, więc pomysł był co najmniej kiepski.

Nie biorę kredytów właśnie dlatego że umiem liczyć, po co mam komuś płacić prowizję i procenty? Nie lepiej trochę się przyłożyć i zarobić więcej, a za zaoszczędzone na kosztach kredytu pieniądze wydać na np. zagraniczną wycieczkę? Jeśli na coś mnie nie stać, to nie kupuję, nawet karty kredytowej nie mam i jakoś w niczym mi to nie przeszkadza. Faktury w hurtowni również płacę dzień po jej otrzymaniu, mimo iż mam 60 dni termin płatności. Pewnie sobie myślisz, ale frajer, mógłby dać na lokatę do banku i 1% zarobić? Tylko że właśnie płacąc w ten sposób mam o 2-3% niższe ceny niż inni płacący w terminie, na dodatek te 3% obniżki na towarze to jest zysk wypłacany przy cotygodniowej fakturze, i jeszcze nie ma od niego Belki. Rozumiesz? Lepiej mieć 3% co tydzień czy 1% rocznie od tej samej kwoty?

Poza tym, czy na forexie nie płacisz prowizji, i jeszcze różnych opłat za trzymanie pozycji?

Kaczor, Opcjoner - poza tym, że oferowałem 110% zabezpieczenia kredytu w lokacie, nie widziałem problemu we wpisaniu jeszcze hipoteki. Czyli bank miałby zabezpieczenie na ponad 200% udzielonego kredytu. Zarobki tez miałem bardzo dobre, jak zwykle zresztą dzięki Panu.
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 EmptyPią 22 Lip 2016, 23:28

Indiana napisał:
Kaczor - na forexie nie mam konta, i nigdy nie miałem, poza tym gdybym otworzył pozycję za kasę przeznaczoną na zakup domu to bym go nie kupił, więc pomysł był co najmniej kiepski.

Nie biorę kredytów właśnie dlatego że umiem liczyć, po co mam komuś płacić prowizję i procenty? Nie lepiej trochę się przyłożyć i zarobić więcej, a za zaoszczędzone na kosztach kredytu pieniądze wydać na np. zagraniczną wycieczkę? Jeśli na coś mnie nie stać, to nie kupuję, nawet karty kredytowej nie mam i jakoś w niczym mi to nie przeszkadza. Faktury w hurtowni również płacę dzień po jej otrzymaniu, mimo iż mam 60 dni termin płatności. Pewnie sobie myślisz, ale frajer, mógłby dać na lokatę do banku i 1% zarobić? Tylko że właśnie płacąc w ten sposób mam o 2-3% niższe ceny niż inni płacący w terminie, na dodatek te 3% obniżki na towarze to jest zysk wypłacany przy cotygodniowej fakturze, i jeszcze nie ma od niego Belki. Rozumiesz? Lepiej mieć 3% co tydzień czy 1% rocznie od tej samej kwoty?

Poza tym, czy na forexie nie płacisz prowizji, i jeszcze różnych opłat za trzymanie pozycji?

Nieporownywalnie nizsze niz przy kredycie gdzies tak o kilkaset razy? Very Happy

jelsi chciales miec dom to tzreba bylo wziac kredyt w PLN a otworzyc pozycje krotka na chf/pln na forexie lub u brokera.To ze nie miales rachunku nei zmienia faktu ze twoje rozumwoanie bylo na maksa bez sensu(tym bardziej ze uzywajac lewara dalej mialbys wiekszosc kasy na dom)
W 2008 i 2009 r. mzoan bylo spokojnie otworzyc rachunek forexowy w polskim domu maklerskim
Powrót do góry Go down
Indiana
UFO Edukator
UFO Edukator
Indiana


Liczba postów : 7552
Age : 47
Location : Chrzanów
Registration date : 30/08/2007

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 EmptyPią 22 Lip 2016, 23:41

kaczor napisał:
aha i indiana gratuluje ci ze zamiast otworzyc po prostu pozycje na foreksie jak miales tyle gotowki to chciales koniecznie wziac kredyt w chf, zaplacic spread,prowizje i odsetki bankowi i liczyles ze jeszcze na tym zarobisz Very Happy

twoja historia nei trzyma sie kupy a jelsi jest prawda pokazuje ze lepiej zebys trzymal sie od forexu i gieldy z dala bo liczyc to ty na pewno nie umiesz Very Happy

Życie zweryfikowało pozytywnie mój plan, po roku oddałbym (i to licząc łącznie z odsetkami, prowizjami itp. ) kilkadziesiąt tysięcy mniej niż wziąłbym kredytu. Natomiast jak pisałem, kasę miałem na zakup domu a nie na przeje..nie na forexie.

Zastanów się, co by się działo w przypadku dalszego wzrostu kursu franka o złotówkę:
-wariant A: mam kredyt we franku - spokojnie oddaję tylko planowe raty i spokojnie czekam z likwidacją kredytu na korzystniejszy kurs, może rok albo dwa, praktycznie minimalnie tylko tracąc, wyskok typu uwolnienie franka oznacza dla mnie 100-200zł wyższą jedną ratę
-wariant B: kupiłem dom za gotówkę, a za radą mądrego Kaczora otworzyłem sobie pozycję na forexie za ilość lotów odpowiadającą z dźwignią 200 tys zł: przy dalszym wzroście kursu franka o np. 20% muszę z dnia na dzień uzupełnić stratę w wysokości 40 tys zł, inaczej natychmiastowo brok zamknie mi pozycję. Przy wyskoku typu uwolnienie franka mam 100% gwarancji, że choooje wywalą mnie na stopie w najgorszym punkcie wielolecia

Takie rzeczy wiedziałem już 7 czy 8 lat temu, i dlatego między innymi jestem w tych 5% graczy, którzy wyciągają kasę z giełdy.
Powrót do góry Go down
PINGWIN (Z MADAGASKARU)

PINGWIN (Z MADAGASKARU)


Liczba postów : 6643
Location : madagaskar
Registration date : 29/10/2007

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 EmptyPią 22 Lip 2016, 23:41

bog.dan napisał:
PINGWIN (Z MADAGASKARU) napisał:
(...) słowo się rzekło, pierwsze 4 transakcje czyli 1-dna dziennie, w procentach dogoniony bogdan (...)

ładny wynik Smile.. u mnie automaty zaliczyły wpadkę w poniedziałek,,, i caly tydz odrabiały Smile..
chyba nie trudno będzie mnie przegonić,, czego Ci życzę Smile


http://www.myfxbook.com/members/Bogdan/bogdan-auto/1688482

bo to sławetne piramidowanie (strat)   Smile
na kangurze kurde jakby odwrotnie brał te 0,02 0,03 0,05 0,07 na break evenie przypilnował i trendowo przytrzymał, to byłby spory wzrost depo, ale wybrałeś typową metodę konsolową. pewnie masz wyczajone na ile się sprawdza.   Razz )
możliwe że doprogramowanie zwykłej linia trendu rozwiązało by problem, większe odległości albo odległość rosnąca w drabince np 30, 45, 75,  

pozdr
Powrót do góry Go down
PINGWIN (Z MADAGASKARU)

PINGWIN (Z MADAGASKARU)


Liczba postów : 6643
Location : madagaskar
Registration date : 29/10/2007

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 EmptyPią 22 Lip 2016, 23:46

OpCjOnEr napisał:
HIOB z kolegami:

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Hiob10

affraid affraid   chyba ten w środq to Hiob

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/polscy-mi%C5%82o%C5%9Bnicy-hitlera-w-ich-domu-ca%C5%82y-arsena%C5%82/ar-AAhjKSR

to ODDZIAŁ ZAMIEJSCOWY UFO, czy we FRANCZYZNĘ poszliśmy. dobryżart
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 EmptyPią 22 Lip 2016, 23:47

Indiana napisał:
kaczor napisał:
aha i indiana gratuluje ci ze zamiast otworzyc po prostu pozycje na foreksie jak miales tyle gotowki to chciales koniecznie wziac kredyt w chf, zaplacic spread,prowizje i odsetki bankowi i liczyles ze jeszcze na tym zarobisz Very Happy

twoja historia nei trzyma sie kupy a jelsi jest prawda pokazuje ze lepiej zebys trzymal sie od forexu i gieldy z dala bo liczyc to ty na pewno nie umiesz Very Happy

Życie zweryfikowało pozytywnie mój plan, po roku oddałbym (i to licząc łącznie z odsetkami, prowizjami itp. ) kilkadziesiąt tysięcy mniej niż wziąłbym kredytu. Natomiast jak pisałem, kasę miałem na zakup domu a nie na przeje..nie na forexie.

Zastanów się, co by się działo w przypadku dalszego wzrostu kursu franka o złotówkę:
-wariant A: mam kredyt we franku - spokojnie oddaję tylko planowe raty i spokojnie czekam z likwidacją kredytu na korzystniejszy kurs, może rok albo dwa, praktycznie minimalnie tylko tracąc, wyskok typu uwolnienie franka oznacza dla mnie 100-200zł wyższą jedną ratę
-wariant B: kupiłem dom za gotówkę, a za radą mądrego Kaczora otworzyłem sobie pozycję na forexie za ilość lotów odpowiadającą z dźwignią 200 tys zł: przy dalszym wzroście kursu franka o np. 20% muszę z dnia na dzień uzupełnić stratę w wysokości 40 tys zł, inaczej natychmiastowo brok zamknie mi pozycję. Przy wyskoku typu uwolnienie franka mam 100% gwarancji, że choooje wywalą mnie na stopie w najgorszym punkcie wielolecia

Takie rzeczy wiedziałem już 7 czy 8 lat temu, i dlatego między innymi jestem w tych 5% graczy, którzy wyciągają kasę z giełdy.

Wariant A - kupujesz franki za zlotowki po prostu a na nieruchomosc bierzesz kredyt w PLN bez ryzyka.Biorac kredyt w CHF ryzykujesz ze pewnego milego dnia przy wyskoku do zalozmy 6PLN twoja nieruchomosc bedzie warta polowoe wartosci kredytu.jesli myslsiz ze bank nie mzoe ci wypowiedziec z tego tytulu umowy i sicigac podobnie jak broker to zycze optymizmu Very Happy Tyle ze broker zamknie ci pozycje a bank bedzie scigal do konca zycia z calego majatku na podtswie BTE W Dalszym ciagu twoj wariant jest bez sensu.

Wariant B - zalezny od wyboru dziwgni i nstrumentu, mozna by po prostu kupic opcje OTM jesli byles taki PEWNY ze spadnie, milionerem powinienes byc.

Powrót do góry Go down
Indiana
UFO Edukator
UFO Edukator
Indiana


Liczba postów : 7552
Age : 47
Location : Chrzanów
Registration date : 30/08/2007

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 EmptyPią 22 Lip 2016, 23:47

I żeby jeszcze nie ciągnąć dyskusji, nie napisałem o tym bo wydawało mi się to oczywiste, każdy z tych banków bardzo chętnie udzieliłby mi kredytu w PLN, co było debilne w mojej sytuacji.
Nie chcieli mi po prostu dać kredytu we frankach, bo było oczywiste że ja na tym zarobię prędzej czy później, a bank straci. Nie pamiętam kiedy to dokładnie było, ale był taki moment że frank wystrzelił jakoś na 4zł po długim okresie gdy był po 2zł, i właśnie wtedy to się działo.

Kaczor - a po co niby miałbym kupować franki za zł i jeszcze kredyt w PLN-ach brać? Shocked Po co mi franki kupione w cenie historycznego maksa, gdy było 90% pewności że spadnie? (i spadło). To zapłaciłbym w sumie 50% więcej za chatę niż kupując prosto za casch Shocked

Qrka, jak tak doradzasz swoim klientom i bierzesz od banków % od ich wjeb, to jesteś pewnie bogaty Laughing


Ostatnio zmieniony przez Indiana dnia Pią 22 Lip 2016, 23:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 EmptyPią 22 Lip 2016, 23:50

Indiana napisał:
kaczor napisał:
aha i indiana gratuluje ci ze zamiast otworzyc po prostu pozycje na foreksie jak miales tyle gotowki to chciales koniecznie wziac kredyt w chf, zaplacic spread,prowizje i odsetki bankowi i liczyles ze jeszcze na tym zarobisz Very Happy

twoja historia nei trzyma sie kupy a jelsi jest prawda pokazuje ze lepiej zebys trzymal sie od forexu i gieldy z dala bo liczyc to ty na pewno nie umiesz Very Happy

Życie zweryfikowało pozytywnie mój plan, po roku oddałbym (i to licząc łącznie z odsetkami, prowizjami itp. ) kilkadziesiąt tysięcy mniej niż wziąłbym kredytu. Natomiast jak pisałem, kasę miałem na zakup domu a nie na przeje..nie na forexie.

Zastanów się, co by się działo w przypadku dalszego wzrostu kursu franka o złotówkę:
-wariant A: mam kredyt we franku - spokojnie oddaję tylko planowe raty i spokojnie czekam z likwidacją kredytu na korzystniejszy kurs, może rok albo dwa, praktycznie minimalnie tylko tracąc, wyskok typu uwolnienie franka oznacza dla mnie 100-200zł wyższą jedną ratę
-wariant B: kupiłem dom za gotówkę, a za radą mądrego Kaczora otworzyłem sobie pozycję na forexie za ilość lotów odpowiadającą z dźwignią 200 tys zł: przy dalszym wzroście kursu franka o np. 20% muszę z dnia na dzień uzupełnić stratę w wysokości 40 tys zł, inaczej natychmiastowo brok zamknie mi pozycję. Przy wyskoku typu uwolnienie franka mam 100% gwarancji, że choooje wywalą mnie na stopie w najgorszym punkcie wielolecia

Takie rzeczy wiedziałem już 7 czy 8 lat temu, i dlatego między innymi jestem w tych 5% graczy, którzy wyciągają kasę z giełdy.

Ja cie pamietam jak zbanczyles te 8 lat temu wiec sie nie pusz, bo ufo ma dobra pamiec.
Teraz z tego co podajesz to tez raczej nie zarabiasz, wiecej pokory, bo nie tylko ja to zauwazylem
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 EmptyPią 22 Lip 2016, 23:53



od 9:17 dobryżart dobryżart dobryżart
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 EmptyPią 22 Lip 2016, 23:55

Indiana napisał:
I żeby jeszcze nie ciągnąć dyskusji, nie napisałem o tym bo wydawało mi się to oczywiste, każdy z tych banków bardzo chętnie udzieliłby mi kredytu w PLN, co było debilne w mojej sytuacji.
Nie chcieli mi po prostu dać kredytu we frankach, bo było oczywiste że ja na tym zarobię prędzej czy później, a bank straci. Nie pamiętam kiedy to dokładnie było, ale był taki moment że frank wystrzelił jakoś na 4zł po długim okresie gdy był po 2zł, i właśnie wtedy to się działo.

Kaczor - a po co niby miałbym kupować franki za zł i jeszcze kredyt w PLN-ach brać? Shocked Po co mi franki kupione w cenie historycznego maksa, gdy było 90% pewności że spadnie? (i spadło). To zapłaciłbym w sumie 50% więcej za chatę niż kupując prosto za casch Shocked

Qrka, jak tak doradzasz swoim klientom i bierzesz od banków % od ich wjeb, to jesteś pewnie bogaty Laughing

A mi sie też coś przypomina! Taki pierwszy nagły wyskok na czwórkę był i kaczor wtedy pisał, że ryzyko wzięcia kredytu jest zerowe ale nie można juś dostać.
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 EmptySob 23 Lip 2016, 00:01

OpCjOnEr napisał:
Indiana napisał:
I żeby jeszcze nie ciągnąć dyskusji, nie napisałem o tym bo wydawało mi się to oczywiste, każdy z tych banków bardzo chętnie udzieliłby mi kredytu w PLN, co było debilne w mojej sytuacji.
Nie chcieli mi po prostu dać kredytu we frankach, bo było oczywiste że ja na tym zarobię prędzej czy później, a bank straci. Nie pamiętam kiedy to dokładnie było, ale był taki moment że frank wystrzelił jakoś na 4zł po długim okresie gdy był po 2zł, i właśnie wtedy to się działo.

Kaczor - a po co niby miałbym kupować franki za zł i jeszcze kredyt w PLN-ach brać? Shocked Po co mi franki kupione w cenie historycznego maksa, gdy było 90% pewności że spadnie? (i spadło). To zapłaciłbym w sumie 50% więcej za chatę niż kupując prosto za casch Shocked

Qrka, jak tak doradzasz swoim klientom i bierzesz od banków % od ich wjeb, to jesteś pewnie bogaty Laughing

A mi sie też coś przypomina! Taki pierwszy nagły wyskok na czwórkę był i kaczor wtedy pisał, że ryzyko wzięcia kredytu jest zerowe ale nie można juś dostać.

To bylo juz pozniej i mozna bylo dostac m.in. w Nordei ale przy zarobkach powyzej 15k miesiecznie.

Pierwszy peak byl w 2009 i wtedy kazdy zamiast pzrewalutowac to oczywiscie zostal z chf
Powrót do góry Go down
Indiana
UFO Edukator
UFO Edukator
Indiana


Liczba postów : 7552
Age : 47
Location : Chrzanów
Registration date : 30/08/2007

UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 EmptySob 23 Lip 2016, 00:01

Kaczor - bardzo dobrze że UFO ma dobrą pamięć, 8 lat temu przestałem grać gdy otrzymałem z biura PIT-a na którym miałem 9.000zł straty, z czego na operacjach 1000zł a na prowizjach za otwarcie/zamknięcie 8000zł. Czyli stwierdziłem, że skoro poświęcając tyle czasu efekt jest chujowy, to szkoda sobie głowy zawracać. I bardzo dobrze zrobiłem, bo wtedy byłem bardziej nerwowy, na każdej transakcji chciałem zarobić i popełniałem sporo błędów.

Świadoma rezygnacja z gry gdy ta nie przynosi spodziewanych efektów to zupełnie co innego niż zbańczenie, zbańczenie kojarzy mi się z przerżnięciem środków na życie, w gorszej wersji wzięcie i przeżnięcie kredytu, a w najgorszej przegranie własnego domu.

A teraz sobie technicznie pykam, raz coś stracę, ale dwa razy zarobię, depozyt na grę na kontraktach właśnie podwoiłem od początku gry rok temu, na akcjach gorzej bo mam tylko parę % na plusie (plus dywidendy których jeszcze nie liczyłem a które wpłyną), co też nie dziwi skoro szorujemy po mulistym dnie. Czyli jak na początek gry po długiej przerwie jestem bardzo zadowolony z efektów.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 07 2016 r.   UFO 22 07  2016 r. - Page 6 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO 22 07 2016 r.
Powrót do góry 
Strona 6 z 7Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» UFO - 05 01 2016 r.
» UFO - 03 02 2016 r.
» UFO - 23 02 2016 r.
» UFO - 01 04 2016 r.
» UFO - 20 04 2016 r.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: