Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO 08 09 2016 r.

Go down 
+19
Pan Nikt
Indiana
rydzo
Małolat
SYLWESTER
bog.dan
Frater
thorgall
mariner
dex
myśliwyl
delphia
spacerolog
barany
REALISTA
ból i cierpienie
MICHU
AgroTrader
dziadek
23 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorWiadomość
Frater
V e x o M e r c a t o r!
V e x o     M e r c a t o r!
Frater


Liczba postów : 2414
Age : 42
Location : OCist Szczyrzyc! Willow Springs/Illinois!
Registration date : 28/08/2007

UFO  08 09  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 08 09 2016 r.   UFO  08 09  2016 r. - Page 6 EmptyCzw 08 Wrz 2016, 20:39

MICHU napisał:
Argos napisał:
MICHU napisał:
Zobaczymy jak jutro Nam pójdzie trading. Laughing

Klasycznie 1 mio powinniśmy trzasnąć.  lol!

trzasniesz ale chyba kapucyna Very Happy Very Happy  
(nie mylić z Kapucynem Fraterem)

Ale Frater nie jest Kapucynem.  Laughing

Słyszę też że Cystersów popiera.  Very Happy
Michu, Ty jeden doskonale mnie rozumiesz dlatego zamówię w Twojej intencji nowennę Pompejańską zwaną też nowenną "nie do odparcia"! Uwazam że Ci się to należy (do intencji dopiszemy też Antka) lol!
Powrót do góry Go down
MICHU

MICHU


Liczba postów : 38702
Registration date : 25/10/2010

UFO  08 09  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 08 09 2016 r.   UFO  08 09  2016 r. - Page 6 EmptyCzw 08 Wrz 2016, 20:44

frater napisał:
MICHU napisał:
Argos napisał:
MICHU napisał:
Zobaczymy jak jutro Nam pójdzie trading. Laughing

Klasycznie 1 mio powinniśmy trzasnąć.  lol!

trzasniesz ale chyba kapucyna Very Happy Very Happy  
(nie mylić z Kapucynem Fraterem)

Ale Frater nie jest Kapucynem.  Laughing

Słyszę też że Cystersów popiera.  Very Happy
Michu, Ty jeden doskonale mnie rozumiesz dlatego zamówię w Twojej intencji  nowennę Pompejańską zwaną też nowenną "nie do odparcia"! Uwazam że Ci się to należy (do intencji dopiszemy też Antka) lol!

Ale Antek nie potrzebuje błogosławieństw.

Modlitwa za mnie musi być szczera i tylko od dobrych ludzi. lol!
Powrót do góry Go down
MICHU

MICHU


Liczba postów : 38702
Registration date : 25/10/2010

UFO  08 09  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 08 09 2016 r.   UFO  08 09  2016 r. - Page 6 EmptyCzw 08 Wrz 2016, 20:51

myśliwyl napisał:
no jest dzisiejszy CRR
A przeciwwstawne nic nie dają !!!!!
Portfel Instrument Kurs rozliczeniowy Kwota CRR
25-08-2016 00 FW20U1620 0,00 PLN 2 120,00 PLN
29-08-2016 00 FW20U1620 0,00 PLN 1 400,00 PLN
31-08-2016 00 FW20U1620 0,00 PLN 200,00 PLN
01-09-2016 00 FW20U1620 0,00 PLN 0,00 PLN
06-09-2016 00 FW20U1620 0,00 PLN 6 200,00 PLN
07-09-2016 00 FW20U1620 0,00 PLN -1 500,00 PLN
08-09-2016 00 FW20U1620 0,00 PLN 13 180,00 PLN
 

To na 1 sztuce miałeś 26,5pkt z 55 możliwych.

Około połowa zakresu.  Nieźle.

Pod względem kasy wyśmienity połów.

Zgaduje że grałeś przeciwstawnymi właśnie.  Laughing

Te 26 pkt per qń masz właśnie głównie z przeciwstawnych jak ciągnęli Ci niżej brane eski do góry.

Zatem przeciwstawne to potęga jeśli znasz p. zwrotne.


Ostatnio zmieniony przez MICHU dnia Czw 08 Wrz 2016, 21:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO  08 09  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 08 09 2016 r.   UFO  08 09  2016 r. - Page 6 EmptyCzw 08 Wrz 2016, 20:58

thorgall napisał:
mariner napisał:
Argos napisał:
MICHU napisał:
Agros

Ty to pewnie razem z Marinerem w marynarce służyłeś.  Laughing

ja tylko w podszewce od marynarki Smile

ale miałem marzenie przejechać koleja transsyberyjską  z dworca Jarosławskiego w Moskie do Władywostoku
z postojem nad Bajkalem
a teraz Mariner mnie zapłodnił  Very Happy ( ale tylko wyobraźnie ) przylądkiem Horn Smile

byłem we Władywostoku i w Nachodce
kozak

we Władysławowie byłeś a nie Władywostoku

wszystko ci się pierdoli na starość Evil or Very Mad  i nie w Nachodce a w Wychodku

scratch
jak ty ten remont chałupy zrobisz? Evil or Very Mad

chyba się jednak wybiorę na to zadupie jakim jest Olsztyn
Twisted Evil
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO  08 09  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 08 09 2016 r.   UFO  08 09  2016 r. - Page 6 EmptyCzw 08 Wrz 2016, 21:03

I znowu rach-ciachu brachu....

ledwo jakies trykniecie w dol natychmiast koniec i zawrotka
Powrót do góry Go down
MICHU

MICHU


Liczba postów : 38702
Registration date : 25/10/2010

UFO  08 09  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 08 09 2016 r.   UFO  08 09  2016 r. - Page 6 EmptyCzw 08 Wrz 2016, 21:04

mariner napisał:
thorgall napisał:
mariner napisał:
Argos napisał:
MICHU napisał:
Agros

Ty to pewnie razem z Marinerem w marynarce służyłeś.  Laughing

ja tylko w podszewce od marynarki Smile

ale miałem marzenie przejechać koleja transsyberyjską  z dworca Jarosławskiego w Moskie do Władywostoku
z postojem nad Bajkalem
a teraz Mariner mnie zapłodnił  Very Happy ( ale tylko wyobraźnie ) przylądkiem Horn Smile

byłem we Władywostoku i w Nachodce
kozak

we Władysławowie byłeś a nie Władywostoku

wszystko ci się pierdoli na starość Evil or Very Mad  i nie w Nachodce a w Wychodku

scratch
jak ty ten remont chałupy zrobisz? Evil or Very Mad

chyba się jednak wybiorę na to zadupie jakim jest Olsztyn
Twisted Evil

Nie daje doopy za 1 gr i skończ ten temat. Laughing
Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO  08 09  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 08 09 2016 r.   UFO  08 09  2016 r. - Page 6 EmptyCzw 08 Wrz 2016, 21:06

mariner napisał:
dex napisał:
mariner napisał:
frater napisał:
Indiana napisał:
Frater - jak kiedyś tam nauczysz się zarabiać na giełdzie, to może zrozumiesz dlaczego grając różnymi strategiami sumarycznie zarabiam, i to jak na razie całkiem nieźle. Oczywiście gdzie mi tam do Myśliwego, nie mam czasu śledzić sesji i reagować, ale jak na leszcza wynik mam bardzo przyzwoity z niewielkim DD.
To nie jest gra dla wszystkich, jak ktoś nie czai podstaw to sorry...
Na przeciwwstawnych nie grałem nigdy i nie słyszałem żeby grał Myśliwy czy wogóle ktoś normalny z wyjątkiem Micha.
Na tyle nauczyłem się grać że nie dopłacam do depo i nie dopłacę. Jeżeli zbańczę, znajdę sobie inne hobby.
Ja tu na forum jestem posłany aby stać w Prawdzie i gromić czerwone fałszerstwa! I Prawda zwycięży i ja zwycięże! jak napisano w Pismach: "I poznacie Prawdę a prawda Was wyswobodzi"!

a ja tu na forum jestem posłany aby stać w Prawdzie i gromić tęczowe fałszerstwa
kozak

A ja tu na forum jestem posłany aby to połączyć.

UFO  08 09  2016 r. - Page 6 Gay-rainbow-flag-with-hamer-and-sickle-e1325441336387

bliżej mi do Wolkanina Spocka
niż do jakiś dziwolągów spod flagi LGBT
sorki taki jestem i zdania nie zmienię

Widzisz, ja jestem radykalny w tym temacie.

Nie dość że jestem przeciwko legalizacji związków partnerskich, to jestem za zlikwidowaniem związków cywilnych w ogóle, bo jeśli się zlikwiduje PIT i podatek spadkowy to związki cywilne nic nie dają i są zbędne.

Inaczej mówiąc, jeśli zlikwiduje się komunistyczne podatki, PIT i spadkowy, to niepotrzebne są związki cywilne, więc LGBT nie będzie demonstrować by zalegalizować związki partnerskie, bo nie będą gorzej traktowani przez fiskusa niż hetero.

Wszystkie problemy świata spowodowane są przez brak podatku LVT. Twisted Evil


Ostatnio zmieniony przez dex dnia Czw 08 Wrz 2016, 21:46, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
MICHU

MICHU


Liczba postów : 38702
Registration date : 25/10/2010

UFO  08 09  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 08 09 2016 r.   UFO  08 09  2016 r. - Page 6 EmptyCzw 08 Wrz 2016, 21:11

MICHU napisał:
mariner napisał:
thorgall napisał:
mariner napisał:
Argos napisał:
MICHU napisał:
Agros

Ty to pewnie razem z Marinerem w marynarce służyłeś.  Laughing

ja tylko w podszewce od marynarki Smile

ale miałem marzenie przejechać koleja transsyberyjską  z dworca Jarosławskiego w Moskie do Władywostoku
z postojem nad Bajkalem
a teraz Mariner mnie zapłodnił  Very Happy ( ale tylko wyobraźnie ) przylądkiem Horn Smile

byłem we Władywostoku i w Nachodce
kozak

we Władysławowie byłeś a nie Władywostoku

wszystko ci się pierdoli na starość Evil or Very Mad  i nie w Nachodce a w Wychodku

scratch
jak ty ten remont chałupy zrobisz? Evil or Very Mad

chyba się jednak wybiorę na to zadupie jakim jest Olsztyn
Twisted Evil

Nie daje doopy za 1 gr i skończ ten temat. Laughing

Codziennie przez 15  lat będę Was yebał na bańke to oduczę Was cwaniactwa.  lol!

Powrót do góry Go down
Frater
V e x o M e r c a t o r!
V e x o     M e r c a t o r!
Frater


Liczba postów : 2414
Age : 42
Location : OCist Szczyrzyc! Willow Springs/Illinois!
Registration date : 28/08/2007

UFO  08 09  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 08 09 2016 r.   UFO  08 09  2016 r. - Page 6 EmptyCzw 08 Wrz 2016, 21:56

MICHU napisał:
MICHU napisał:
mariner napisał:
thorgall napisał:
mariner napisał:
Argos napisał:
MICHU napisał:
Agros

Ty to pewnie razem z Marinerem w marynarce służyłeś.  Laughing

ja tylko w podszewce od marynarki Smile

ale miałem marzenie przejechać koleja transsyberyjską  z dworca Jarosławskiego w Moskie do Władywostoku
z postojem nad Bajkalem
a teraz Mariner mnie zapłodnił  Very Happy ( ale tylko wyobraźnie ) przylądkiem Horn Smile

byłem we Władywostoku i w Nachodce
kozak

we Władysławowie byłeś a nie Władywostoku

wszystko ci się pierdoli na starość Evil or Very Mad  i nie w Nachodce a w Wychodku

scratch
jak ty ten remont chałupy zrobisz? Evil or Very Mad

chyba się jednak wybiorę na to zadupie jakim jest Olsztyn
Twisted Evil

Nie daje doopy za 1 gr i skończ ten temat. Laughing

Codziennie przez 15  lat będę Was yebał na bańke to oduczę Was cwaniactwa.  lol!

................................
Jednak weź tabletkę, taniej Ci wyjdzie lol!
Powrót do góry Go down
MICHU

MICHU


Liczba postów : 38702
Registration date : 25/10/2010

UFO  08 09  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 08 09 2016 r.   UFO  08 09  2016 r. - Page 6 EmptyCzw 08 Wrz 2016, 22:11

frater napisał:
MICHU napisał:
MICHU napisał:
mariner napisał:
thorgall napisał:
mariner napisał:
Argos napisał:


ja tylko w podszewce od marynarki Smile

ale miałem marzenie przejechać koleja transsyberyjską  z dworca Jarosławskiego w Moskie do Władywostoku
z postojem nad Bajkalem
a teraz Mariner mnie zapłodnił  Very Happy ( ale tylko wyobraźnie ) przylądkiem Horn Smile

byłem we Władywostoku i w Nachodce
kozak

we Władysławowie byłeś a nie Władywostoku

wszystko ci się pierdoli na starość Evil or Very Mad  i nie w Nachodce a w Wychodku

scratch
jak ty ten remont chałupy zrobisz? Evil or Very Mad

chyba się jednak wybiorę na to zadupie jakim jest Olsztyn
Twisted Evil

Nie daje doopy za 1 gr i skończ ten temat. Laughing

Codziennie przez 15  lat będę Was yebał na bańke to oduczę Was cwaniactwa.  lol!

................................
Jednak weź tabletkę, taniej Ci wyjdzie lol!

Najdroższa.... lol!

... Tabletka na świecie.  lol!

Do końca następnych 5 miesięcy 200 baniek.  lol!

Żeby nie było że rolnik jest taki cwaniak. lol!

Bo nie jest. lol!
Powrót do góry Go down
Indiana
UFO Edukator
UFO Edukator
Indiana


Liczba postów : 7552
Age : 47
Location : Chrzanów
Registration date : 30/08/2007

UFO  08 09  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 08 09 2016 r.   UFO  08 09  2016 r. - Page 6 EmptyCzw 08 Wrz 2016, 22:27

Dex - ale w końcu z tego co do tej pory rozmawialiśmy, to stawka 3,5% rocznie od wartości ziemi to będzie stawka przejściowa, gdyż oczywistym jest że wartość ziemi spadnie o jakieś 90%. Do tego proponujesz jakieś ulgi na staruszki itp, czyli tego LVT będzie tyle co kot napłakał. Przeciętny średniosytuowany gość, który zarabia rocznie te 100k PLN, płaci w postaci najrozmaitszych podatków przynajmniej 70k rocznie.
I teraz likwidujemy te podatki, i naliczamy pacjentowi LVT. Przy czym pacjent jest średniakiem, mieszka sobie w statystycznym M3 wartym 200k (nie wszyscy mieszkają naprzeciwko Wawelu), które stoi na gruncie wartym może 20k (bo na tym samym gruncie mieszkają nad nim 4 rodziny (no jak to w bloku). Czyli gość, któy dotychczas płacił sobie wesoło 70k podatków, nagle zaczyna płacić 20k x0,035 = 700 PLN rocznie, znaczy 100x mniej niż do tej pory. Gościu się cieszy że nagle ma do wydania 3x więcej niż do tej pory, ale uśmiech mu znika razem ze zniknięciem samochodu, bo zlikwidowano również policję na którą nie ma kasy.

Kasy nie ma, ponieważ po wprowadzeniu LVT grunty poleciały na łeb na szyję, ludzie którzy oszczędzali w nieruchomościach potracili oszczędności całego życia gorzej niż jakby wpłacili do Amber Gold w ostatnim dniu jego działalności bo jeszcze od posiadanej niepotrzebnej nikomu ziemi muszą płacić coroczny haracz, a nikt nie chce jej odkupić. 90% ziemi poza centrami miast jest prawie że nikomu do niczego niepotrzebna, więc jak chcesz podnosić emerytom emerytury, zwiększać wydatki na służbę zdrowia etc?

Przeciętny, dobrze zarabiający Polak nie ma wiele ziemi, więc będzie płacił jak wykazałem wyżej 100x mniej podatków niż obecnie. Więc kto będzie wpłacał brakujące setki miliardów? Że niby banki? To zaraz wprowadzą bankowość internetową i polikwidują oddziały jak np. mbank chyba nie ma żadnej placówki, a centralę postawią na kartoflisku za wsią lub na Litwie dla obniżenia kosztów Laughing Więc kto wpłaci, bo ja naprawdę nie wiem. Rolnicy, oni mają miliony hektarów - ale jak każesz im płacić % od wartości gruntu po roku nie zobaczysz w sklepie innych jabłek niż ze Słowacji....
Powrót do góry Go down
ból i cierpienie
Fake Profil Hiob Team
ból i cierpienie


Liczba postów : 2644
Location : HIOB
Registration date : 25/01/2008

UFO  08 09  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 08 09 2016 r.   UFO  08 09  2016 r. - Page 6 EmptyCzw 08 Wrz 2016, 22:30

Argos napisał:

w koncu jakiś ludzki język
aż miło posłuchać
Powrót do góry Go down
MICHU

MICHU


Liczba postów : 38702
Registration date : 25/10/2010

UFO  08 09  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 08 09 2016 r.   UFO  08 09  2016 r. - Page 6 EmptyCzw 08 Wrz 2016, 22:46

ból i cierpienie napisał:
Argos napisał:

w koncu jakiś ludzki język
aż miło posłuchać

No.
Fajne pakciki zostały zawarte. lol!
Szkoda, że za daleko za linią mety.

Każdy ma swoją wytrzymałość. lol!
Powrót do góry Go down
ból i cierpienie
Fake Profil Hiob Team
ból i cierpienie


Liczba postów : 2644
Location : HIOB
Registration date : 25/01/2008

UFO  08 09  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 08 09 2016 r.   UFO  08 09  2016 r. - Page 6 EmptyCzw 08 Wrz 2016, 23:11

MICHU napisał:
ból i cierpienie napisał:
Argos napisał:

w koncu jakiś ludzki język
aż miło posłuchać

No.
Fajne pakciki zostały zawarte.  lol!
Szkoda,  że za daleko za linią mety.

Każdy ma swoją wytrzymałość.  lol!

walizeczka
Poznań Główny
Powrót do góry Go down
dziadek
Admin
Admin
dziadek


Liczba postów : 12958
Location : Nowe Rybie
Registration date : 13/11/2007

UFO  08 09  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 08 09 2016 r.   UFO  08 09  2016 r. - Page 6 EmptyCzw 08 Wrz 2016, 23:15

Taka jest.......dramatisze situacjon! Laughing Laughing Laughing

_________________
„Na rynku istnieją starzy traderzy i traderzy odważni. Ale bardzo mało jest starych i odważnych” Ed Seykota
"...ustalono już że na giełdzie , LEGALNIE milionerem może stać się tylko miliarder" Osły AgroTrader
...
https://www.youtube.com/watch?v=O-4oOvZ_K4g
Powrót do góry Go down
https://ufoforum.forumotion.com/
MICHU

MICHU


Liczba postów : 38702
Registration date : 25/10/2010

UFO  08 09  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 08 09 2016 r.   UFO  08 09  2016 r. - Page 6 EmptyCzw 08 Wrz 2016, 23:32

dziadek napisał:
Taka jest.......dramatisze situacjon! Laughing Laughing Laughing

Najbardziej mnie rozwaliło wrogowie moich przyjaciół są moimi wrogami.

Wali koniunkturalizmem na kilometr. Laughing

Pewnie jakaś suta prowizja miała być. Laughing



Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO  08 09  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 08 09 2016 r.   UFO  08 09  2016 r. - Page 6 EmptyPią 09 Wrz 2016, 00:01

Indiana napisał:
Dex - ale w końcu z tego co do tej pory rozmawialiśmy, to stawka 3,5% rocznie od wartości ziemi to będzie stawka przejściowa, gdyż oczywistym jest że wartość ziemi spadnie o jakieś 90%. Do tego proponujesz jakieś ulgi na staruszki itp, czyli tego LVT będzie tyle co kot napłakał. Przeciętny średniosytuowany gość, który zarabia rocznie te 100k PLN, płaci w postaci najrozmaitszych podatków przynajmniej 70k rocznie.
I teraz likwidujemy te podatki, i naliczamy pacjentowi LVT. Przy czym pacjent jest średniakiem, mieszka sobie w statystycznym M3 wartym 200k (nie wszyscy mieszkają naprzeciwko Wawelu), które stoi na gruncie wartym może 20k (bo na tym samym gruncie mieszkają nad nim 4 rodziny (no jak to w bloku). Czyli gość, któy dotychczas płacił sobie wesoło 70k podatków, nagle zaczyna płacić 20k x0,035 = 700 PLN rocznie, znaczy 100x mniej niż do tej pory. Gościu się cieszy że nagle ma do wydania 3x więcej niż do tej pory, ale uśmiech mu znika razem ze zniknięciem samochodu, bo zlikwidowano również policję na którą nie ma kasy.

Kasy nie ma, ponieważ po wprowadzeniu LVT grunty poleciały na łeb na szyję, ludzie którzy oszczędzali w nieruchomościach potracili oszczędności całego życia gorzej niż jakby wpłacili do Amber Gold w ostatnim dniu jego działalności bo jeszcze od posiadanej niepotrzebnej nikomu ziemi muszą płacić coroczny haracz, a nikt nie chce jej odkupić. 90% ziemi poza centrami miast jest prawie że nikomu do niczego niepotrzebna, więc jak chcesz podnosić emerytom emerytury, zwiększać wydatki na służbę zdrowia etc?

Przeciętny, dobrze zarabiający Polak nie ma wiele ziemi, więc będzie płacił jak wykazałem wyżej 100x mniej podatków niż obecnie. Więc kto będzie wpłacał brakujące setki miliardów? Że niby banki? To zaraz wprowadzą bankowość internetową i polikwidują oddziały jak np. mbank chyba nie ma żadnej placówki, a centralę postawią na kartoflisku za wsią lub na Litwie dla obniżenia kosztów Laughing Więc kto wpłaci, bo ja naprawdę nie wiem. Rolnicy, oni mają miliony hektarów - ale jak każesz im płacić % od wartości gruntu po roku nie zobaczysz w sklepie innych jabłek niż ze Słowacji....

Generalnie tak, Kowalski który obecnie płaci kilkadziesiąt tysięcy PIT/VAT będzie płacił tylko 700zł podatku od zajmowanej przestrzeni.

Tyle, że wszystko co kupujemy pochodzi z ziemi, więc producenci towarów przerzucą LVT w ceny żywności, samochodów, energii, surowców itd. Praktycznie wszystko będzie znacząco droższe przez LVT, i w cenach produktów zapłacimy wystarczająco na utrzymanie państwa.

Sumarycznie różnica w tym: obecnie państwo pobiera wysokie i szkodliwe społecznie podatki i decyduje za nas na co i u kogo wydaje te środki, natomiast przy LVT to my decydujemy na które, drogie przez LVT, produkty wydajemy pieniądze, a podatki bezpośrednie są niskie. Dodatkowo ilość pieniądza w obrocie zmniejszy się znacznie (ok 2/3), bo nie będzie można kredytować się rosnącą ceną ziemi i nie będzie potrzeby na tak wysokie kredyty na zakup nieruchomości.

Innymi słowy będziemy dysponować znacząco wyższym dochodem rozporządzalnym, i to my będziemy decydować w których produktach i usługach zapłacimy podatek LVT, a nie państwo. Czyli demokracja finansowa.

Co więcej, opłacimy ten sam budżet na utrzymanie przestrzeni publicznej co obecnie, tyle że mniejszym nakładem pracy - a to z tego powodu, że LVT charakteryzuje się brakiem zbędnej straty społecznej (klina podatkowego), która zmniejsza podaż pracy i efektywność wolnego rynku.

Więc nie ma sensu się bać, że przychody z LVT będą zbyt małe by finansować funkcje spełniane przez państwo - nawet patrząc na taki Singapur wiemy, że stosowane tam LVT w wysokości tylko 16% renty gruntowej (czyli 1/6 tego co możliwe) wystarcza na zaspokojenie ok. 50% potrzeb budżetowych. Dzięki temu VAT i PIT mają tylko 7%.

Jedyny prawdziwy problem z LVT to ten okres przejściowy - bolesny dla urzędników fiskusa, prawników od optymalizacji podatków, bankierów, rentierów, właścicieli odłogów i pustostanów itp. osób, które obecnie albo żyją z pracy innych, nie robiąc nic pożytecznego, albo wręcz utrudniają innym życie - oni będą musieli się przegrupować, przebranżowić lub, co tu dużo mówić, wymrzeć jak pokolenie byłych niewolników, które Mojżesz prowadził 40 lat po pustyni. Im dłużej się nad tym zastanawiam, tym bardziej widzę, że ten okres przejściowy musiałby trwać właśnie całe pokolenie, w którym LVT byłoby powoli zwiększane, a pozostałe podatki zmniejszane.
Powrót do góry Go down
PINGWIN (Z MADAGASKARU)

PINGWIN (Z MADAGASKARU)


Liczba postów : 6643
Location : madagaskar
Registration date : 29/10/2007

UFO  08 09  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 08 09 2016 r.   UFO  08 09  2016 r. - Page 6 EmptyPią 09 Wrz 2016, 00:47

MICHU napisał:
dziadek napisał:
Taka jest.......dramatisze situacjon! Laughing Laughing Laughing

Najbardziej mnie rozwaliło wrogowie moich przyjaciół są moimi wrogami.

Wali koniunkturalizmem na kilometr.    Laughing

Pewnie jakaś suta prowizja miała być.  Laughing

stoisz na szczycie piramidy pokarmowej (forexu), to samych wrogów masz.  clown
a więc przyjaciele to wszyscy fałszywi. Sad
Powrót do góry Go down
dziadek
Admin
Admin
dziadek


Liczba postów : 12958
Location : Nowe Rybie
Registration date : 13/11/2007

UFO  08 09  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 08 09 2016 r.   UFO  08 09  2016 r. - Page 6 EmptyPią 09 Wrz 2016, 00:53


_________________
„Na rynku istnieją starzy traderzy i traderzy odważni. Ale bardzo mało jest starych i odważnych” Ed Seykota
"...ustalono już że na giełdzie , LEGALNIE milionerem może stać się tylko miliarder" Osły AgroTrader
...
https://www.youtube.com/watch?v=O-4oOvZ_K4g
Powrót do góry Go down
https://ufoforum.forumotion.com/
Sponsored content





UFO  08 09  2016 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 08 09 2016 r.   UFO  08 09  2016 r. - Page 6 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO 08 09 2016 r.
Powrót do góry 
Strona 6 z 6Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» UFO - 26 01 2016 r.
» UFO - 04 03 2016 r.
» UFO - 23 03 2016 r.
» UFO - 12 04 2016 r.
» UFO 09 06 2016 r.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: