Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend

Go down 
+17
PINGWIN (Z MADAGASKARU)
delphia
Indiana
bog.dan
MoralnyNiepokój
Nadaje ze Stronia
zibi
betonowe_buty
BP
kamikaze
REALISTA
Osły
thorgall
HIOB
Reser
mariner
dziadek
21 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next
AutorWiadomość
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 EmptySob 22 Paź 2016, 11:35

REALISTA napisał:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Spokojny-koniec-tygodnia-na-Wall-Street-3604093.html

"Inwestorzy poznali też wyniki finansowe McDonald's. Wzrost sprzedaży sieci fast foodów w ostatnim kwartale był znacznie wyższy od oczekiwań."


niedobrze mi niedobrze mi niedobrze mi niedobrze mi   to raczej świadczy i biednieniu 

Pewnie większość sprzedaży to B-smart bo to 4.95pln kosztuje tylko dobryżart dobryżart dobryżart


Nie wiem czy o biednieniu (głupie słowo - lepiej brzmi pauperyzacji), bardziej o bylejakości zeżreć co najbliżej/najłatwiej/najszybciej.
Powrót do góry Go down
BP
MOD
MOD
BP


Liczba postów : 939
Registration date : 22/11/2012

UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 EmptySob 22 Paź 2016, 11:35

mariner napisał:
BP napisał:
mariner napisał:
REALISTA napisał:
mariner napisał:

@ Realista

jeszcze raz napiszesz że niby mam resortową emeryturę to Cię tu na forum zajebie
dlaczego???
ano dlatego że nie mam
a kłamstwo powtarzane wielokrotnie bez mojej reakcji ktoś mógłby przyjąć za prawdę

uważaj co piszesz

pozdrawiam
a nie masz ?!  Shocked

czyli jednak k..... chcesz wpierdol co ???

a tak czasami żeś pierdolił żeby ten czy tamten zszedł z Ciebie
jak Twoje prognozy się nie sprawdzały a Cię wyszydzali
no nic
musiałem zareagować
pozdrawiam

Ja także muszę zareagować. żółta  ...... BP

reaguj
ja nie pozwolę aby kłamstwo stało się gówno prawdą
jak nie wiesz o co chodzi i nie czujesz tematu to się nie wypowiadaj
pozdrawiam

Jest zaznaczone o co chodzi.
Nie rozumiesz, to masz problem.
Pozdrawiam. ....... BP
Powrót do góry Go down
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 43923
Registration date : 03/09/2007

UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 EmptySob 22 Paź 2016, 11:36

OpCjOnEr napisał:
REALISTA napisał:
OpCjOnEr napisał:
REALISTA napisał:
OpCjOnEr napisał:
Można się jakoś na resortową emeryturke załapać? Cool
trza było iść na trepa zamiast sie uczyć i opcje rozkminiać  Laughing  o resortowej emeryturce to se możemy pomarzyć

Czyli np. do WAT?
no, WAT ma wysoki poziom, oni zdaje się, jeszcze za komuny opracowali laser zdaje sie rubinowy; jak ktos mniej rozgarnięty albo nie lubi sie uczyć, to za komuny szli na zmech, dziś wystarczy chyba być sierżantem i miec resortowa, ewentualnie jak Agent Tomek  dobryżart dobryżart dobryżart dymanko dymanko dymanko

a co to zmech?
masz Opcjo, moze jeszcze się zdąższ zaciągnąć, tylko uważaj na falę , choć nie wiem jak tam jest z Murzynami  dobryżart dobryżart dobryżart

http://www.wso.wroc.pl
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 EmptySob 22 Paź 2016, 11:39

Osły napisał:
OpCjOnEr napisał:
Wartość pizdy wzrosła o chuja chyba a nie wartość mikrosyfu. Smile

nawet na giełdzie sie nie znasz Mad Mad Mad

jesli spolka na gieldzie podrożała o 5 %
bo inwestorzy uznali ze warto te akcje kupowac za taka cene
to chyba latwo wyliczyc ile teraz jest warta ta spóka
i od obecnej  wartosc odejmujesz wartosc spóki przed zdrozeniem i roznica stanowi wzrost wartosci rynkowej tej spoki  

ufffr..
nie myslalem ze ja rolnik bede uczyl jakiego s głąba po studiach jak wyliczac wartosc spolki giełdowej
czego Was tam ucza ?/ jak Ty zdawales egzaminy ????

RECE OPADAJĄ !!!!

Ale ja to rozumiem, debilem nie jestem. Nie tłumacz mi jak dzięciołowi.
Naśmiewam sie po prostu z tego, że wartość firmy nie wzrasta z racji tego, że wykazała zyski a z racji tego, że jej akcje zdrożały. dobryżart

czyli np. jeśli jutro Petrolinvest podrożeje o 100% to by znaczyło, że ta spółka jest nagle drugie tyle warta? No TEROETYCZNIE niby tak ale jest to dla mnie idiotyczne rozumowanie.
Trzebaby tu rozgraniczyć na wartość fundamentalną (wynikająca z rzeczywistych operacji w gospodarce) i wartość speqlacyjną (wynikającą z żydowskich zagrywek akcjami) bo to są dwie różne sprawy zupełnie i rzadko kiedy są sobie równe.
Powrót do góry Go down
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 43923
Registration date : 03/09/2007

UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 EmptySob 22 Paź 2016, 11:41

REALISTA napisał:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Spokojny-koniec-tygodnia-na-Wall-Street-3604093.html

"Inwestorzy poznali też wyniki finansowe McDonald's. Wzrost sprzedaży sieci fast foodów w ostatnim kwartale był znacznie wyższy od oczekiwań."


niedobrze mi niedobrze mi niedobrze mi niedobrze mi   to raczej świadczy o papuperyzacji
napisałem "pauperyzacji" a nie "biednieniu", ktoś złośliwie chce mnie na tym forum zdezawuować  Evil or Very Mad
Powrót do góry Go down
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 EmptySob 22 Paź 2016, 11:46

BP napisał:
mariner napisał:
BP napisał:
mariner napisał:
REALISTA napisał:
mariner napisał:

@ Realista

jeszcze raz napiszesz że niby mam resortową emeryturę to Cię tu na forum zajebie
dlaczego???
ano dlatego że nie mam
a kłamstwo powtarzane wielokrotnie bez mojej reakcji ktoś mógłby przyjąć za prawdę

uważaj co piszesz

pozdrawiam
a nie masz ?!  Shocked

czyli jednak k..... chcesz wpierdol co ???

a tak czasami żeś pierdolił żeby ten czy tamten zszedł z Ciebie
jak Twoje prognozy się nie sprawdzały a Cię wyszydzali
no nic
musiałem zareagować
pozdrawiam

Ja także muszę zareagować. żółta  ...... BP

reaguj
ja nie pozwolę aby kłamstwo stało się gówno prawdą
jak nie wiesz o co chodzi i nie czujesz tematu to się nie wypowiadaj
pozdrawiam

Jest zaznaczone o co chodzi.
Nie rozumiesz, to masz problem.
Pozdrawiam. ....... BP

ja nie mam problemu
Ty masz problem
jak się pojawia problem to należy ujebać go do samej doopy bez ą czy ę czy bułkę przez bibułkę
tyle qrwa w temacie
pozdrawiam
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 EmptySob 22 Paź 2016, 11:49

Jeśli cena akcji w ciągu miesiąca lata po wykresie jak dziwka po burdelu to czy to oznacza, że dana spółka co chwilę ma inną wartość?

Jasne, że nie. Jest do debilne rozumowanie. Cena akcji ma inną wartość ale nie cena firmy.

Przykładowo jeśli pejs zaciagnie coś 1 akcją na fix o 10% to znaczy, że wartość całej firmy [majątek trwały, aktywa itd] nagle o tyle wzrasta? dobryżart dobryżart dobryżart

Cena spółki realna to jest taka, za jaką ta spółka sprzedałaby wszystkie swoje akcje chętnemu do jej przejęcia a teraz pytanie czy gdyby ktoś chciał przejąć MS to czy zapłaciłby za wsystkie akcje tą cenę z wczoraj?

No może tak, nie wiem.

To jest takie z dupy, że "wartość firmy wzrosła o n %" na ekranie wirtualnie bo wszystko zależy od tego na ile ktoś duży chciałby nagle zmaterializować tą wartość.

Sztuczne nabijanie balona.
Powrót do góry Go down
Osły

Osły


Liczba postów : 25944
Age : 45
Location : Barany Trading Room
Registration date : 18/05/2014

UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 EmptySob 22 Paź 2016, 11:52

OpCjOnEr napisał:
Osły napisał:
OpCjOnEr napisał:
Wartość pizdy wzrosła o chuja chyba a nie wartość mikrosyfu. Smile

nawet na giełdzie sie nie znasz Mad Mad Mad

jesli spolka na gieldzie podrożała o 5 %
bo inwestorzy uznali ze warto te akcje kupowac za taka cene
to chyba latwo wyliczyc ile teraz jest warta ta spóka
i od obecnej  wartosc odejmujesz wartosc spóki przed zdrozeniem i roznica stanowi wzrost wartosci rynkowej tej spoki  

ufffr..
nie myslalem ze ja rolnik bede uczyl jakiego s głąba po studiach jak wyliczac wartosc spolki giełdowej
czego Was tam ucza ?/ jak Ty zdawales egzaminy ????

RECE OPADAJĄ !!!!

Ale ja to rozumiem, debilem nie jestem. Nie tłumacz mi jak dzięciołowi.
Naśmiewam sie po prostu z tego, że wartość firmy nie wzrasta z racji tego, że wykazała zyski a z racji tego, że jej akcje zdrożały. dobryżart

czyli np. jeśli jutro Petrolinvest podrożeje o 100% to by znaczyło, że ta spółka jest nagle drugie tyle warta? No TEROETYCZNIE niby tak ale jest to dla mnie idiotyczne rozumowanie.
Trzebaby tu rozgraniczyć na wartość fundamentalną (wynikająca z rzeczywistych operacji w gospodarce) i wartość speqlacyjną (wynikającą z żydowskich zagrywek akcjami) bo to są dwie różne sprawy zupełnie i rzadko kiedy są sobie równe.
huia tam rozumiałeś Mad glupoty wypisywales Evil or Very Mad
troche Ci wytłumaczylem to teraz zajarzyłeś
przyznaj sie - teraz rozumiesz ale wczesnej nie rozumiałeś
zreszta Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić
a Ty jak widac , szybko i chetnie sie uczysz bo po jednym moim poście juz zalapales o co chodzi
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 EmptySob 22 Paź 2016, 11:53

Powinno to być tak napisane:

Zysk Microsoftu wyniósł xxx $ w wyniq czego wartość [fundamentalna] tej spółki podniosła sie o xx% i sqtkiem tego jej akcje wzrosły o yy%.

A nie że wartość spółki wzrosła bo jej akcje wzrosły. Laughing 
Wzrost ceny giełdowej to jest (a przynajmniej powinien być) sqtek wzrostu wartości firmy a nie przyczyna. Pies macha ogonem a nie ogon psem.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 EmptySob 22 Paź 2016, 11:55

Osły napisał:
OpCjOnEr napisał:
Osły napisał:
OpCjOnEr napisał:
Wartość pizdy wzrosła o chuja chyba a nie wartość mikrosyfu. Smile

nawet na giełdzie sie nie znasz Mad Mad Mad

jesli spolka na gieldzie podrożała o 5 %
bo inwestorzy uznali ze warto te akcje kupowac za taka cene
to chyba latwo wyliczyc ile teraz jest warta ta spóka
i od obecnej  wartosc odejmujesz wartosc spóki przed zdrozeniem i roznica stanowi wzrost wartosci rynkowej tej spoki  

ufffr..
nie myslalem ze ja rolnik bede uczyl jakiego s głąba po studiach jak wyliczac wartosc spolki giełdowej
czego Was tam ucza ?/ jak Ty zdawales egzaminy ????

RECE OPADAJĄ !!!!

Ale ja to rozumiem, debilem nie jestem. Nie tłumacz mi jak dzięciołowi.
Naśmiewam sie po prostu z tego, że wartość firmy nie wzrasta z racji tego, że wykazała zyski a z racji tego, że jej akcje zdrożały. dobryżart

czyli np. jeśli jutro Petrolinvest podrożeje o 100% to by znaczyło, że ta spółka jest nagle drugie tyle warta? No TEROETYCZNIE niby tak ale jest to dla mnie idiotyczne rozumowanie.
Trzebaby tu rozgraniczyć na wartość fundamentalną (wynikająca z rzeczywistych operacji w gospodarce) i wartość speqlacyjną (wynikającą z żydowskich zagrywek akcjami) bo to są dwie różne sprawy zupełnie i rzadko kiedy są sobie równe.
huia tam rozumiałeś Mad glupoty wypisywales Evil or Very Mad
troche Ci wytłumaczylem to teraz zajarzyłeś
przyznaj sie - teraz rozumiesz ale wczesnej   nie rozumiałeś
zreszta Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić
a Ty jak widac , szybko i chetnie sie uczysz bo po jednym moim poście juz zalapales o co chodzi

To co ty mi napisałeś to tłumaczenie dla dziecka w podstawówce a tego co ja ci odpowiedziałem nawet nie zrozumiałeś dobryżart

Idź lepiej krowy doić.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 EmptySob 22 Paź 2016, 11:57

Wartość fundamentalna przedsiębiorstwa a wartość "rynkowa" (giełdowa) to są dwie zupełnie różne sprawy często bardzo z sobą rozbieżne.

Choćby Ariel/iTrup był tego dobitnym przykładem jak mało wspólnego ma jedno z drugim.


Ostatnio zmieniony przez OpCjOnEr dnia Sob 22 Paź 2016, 11:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Osły

Osły


Liczba postów : 25944
Age : 45
Location : Barany Trading Room
Registration date : 18/05/2014

UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 EmptySob 22 Paź 2016, 11:57

OpCjOnEr napisał:
Jeśli cena akcji w ciągu miesiąca lata po wykresie jak dziwka po burdelu to czy to oznacza, że dana spółka co chwilę ma inną wartość?

Jasne, że nie. Jest do debilne rozumowanie. Cena akcji ma inną wartość ale nie cena firmy.

Przykładowo jeśli pejs zaciagnie coś 1 akcją na fix o 10% to znaczy, że wartość całej firmy [majątek trwały, aktywa itd] nagle o tyle wzrasta? dobryżart dobryżart dobryżart

Cena spółki realna to jest taka, za jaką ta spółka sprzedałaby wszystkie swoje akcje chętnemu do jej przejęcia a teraz pytanie czy gdyby ktoś chciał przejąć MS to czy zapłaciłby za wsystkie akcje tą cenę z wczoraj?

No może tak, nie wiem.

To jest takie z dupy, że "wartość firmy wzrosła o n %" na ekranie wirtualnie bo wszystko zależy od tego na ile ktoś duży chciałby nagle zmaterializować tą wartość.

Sztuczne nabijanie balona.

straszne glupoty wypisujesz
jak Ty grasz na gieldzie gdy nie masz podstawowej wiedzy ??? Mad
ja juz nie bede Ci tlumaczyl bo nie mam cierpliwosci
poproś Micha to Cie podszkoli
Powrót do góry Go down
Osły

Osły


Liczba postów : 25944
Age : 45
Location : Barany Trading Room
Registration date : 18/05/2014

UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 EmptySob 22 Paź 2016, 11:59

OpCjOnEr napisał:
Osły napisał:
OpCjOnEr napisał:
Osły napisał:
OpCjOnEr napisał:
Wartość pizdy wzrosła o chuja chyba a nie wartość mikrosyfu. Smile

nawet na giełdzie sie nie znasz Mad Mad Mad

jesli spolka na gieldzie podrożała o 5 %
bo inwestorzy uznali ze warto te akcje kupowac za taka cene
to chyba latwo wyliczyc ile teraz jest warta ta spóka
i od obecnej  wartosc odejmujesz wartosc spóki przed zdrozeniem i roznica stanowi wzrost wartosci rynkowej tej spoki  

ufffr..
nie myslalem ze ja rolnik bede uczyl jakiego s głąba po studiach jak wyliczac wartosc spolki giełdowej
czego Was tam ucza ?/ jak Ty zdawales egzaminy ????

RECE OPADAJĄ !!!!

Ale ja to rozumiem, debilem nie jestem. Nie tłumacz mi jak dzięciołowi.
Naśmiewam sie po prostu z tego, że wartość firmy nie wzrasta z racji tego, że wykazała zyski a z racji tego, że jej akcje zdrożały. dobryżart

czyli np. jeśli jutro Petrolinvest podrożeje o 100% to by znaczyło, że ta spółka jest nagle drugie tyle warta? No TEROETYCZNIE niby tak ale jest to dla mnie idiotyczne rozumowanie.
Trzebaby tu rozgraniczyć na wartość fundamentalną (wynikająca z rzeczywistych operacji w gospodarce) i wartość speqlacyjną (wynikającą z żydowskich zagrywek akcjami) bo to są dwie różne sprawy zupełnie i rzadko kiedy są sobie równe.
huia tam rozumiałeś Mad glupoty wypisywales Evil or Very Mad
troche Ci wytłumaczylem to teraz zajarzyłeś
przyznaj sie - teraz rozumiesz ale wczesnej   nie rozumiałeś
zreszta Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić
a Ty jak widac , szybko i chetnie sie uczysz bo po jednym moim poście juz zalapales o co chodzi

To co ty mi napisałeś to tłumaczenie dla dziecka w podstawówce a tego co ja ci odpowiedziałem nawet nie zrozumiałeś dobryżart

Idź lepiej krowy doić.

nie ubliżaj mi murzynie (w wielkiej zlosci napisałem z małej litery )

Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Powrót do góry Go down
Osły

Osły


Liczba postów : 25944
Age : 45
Location : Barany Trading Room
Registration date : 18/05/2014

UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 EmptySob 22 Paź 2016, 12:01

qwa !! zbanujcie tego murzyna Mad Mad Mad


ja pier**le , UFO jest The Best
tyle czubow nigdzie w jednym miejscu nie spotkasz !!!

\ lol! lol! lol! lol!

ide krowy doić
Powrót do góry Go down
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 43923
Registration date : 03/09/2007

UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 EmptySob 22 Paź 2016, 12:03

ale kabaret dziś jest  lol! lol! lol! pewnie wszystkim się wydaje, że oskubali Eskimosa  Laughing
 idę do Lidla; Opcjo ! kupić  zajumać Ci coś ?
Powrót do góry Go down
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 43923
Registration date : 03/09/2007

UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 EmptySob 22 Paź 2016, 12:05

Osły napisał:
qwa !! zbanujcie tego murzyna Mad Mad Mad


ja pier**le , UFO jest The Best
tyle czubow nigdzie w jednym miejscu nie spotkasz !!!

\ lol! lol! lol! lol!

ide krowy doić
i kury  Laughing  i uważaj na tego koguta w klapkach  lol!
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 EmptySob 22 Paź 2016, 12:05

Osły napisał:
OpCjOnEr napisał:
Jeśli cena akcji w ciągu miesiąca lata po wykresie jak dziwka po burdelu to czy to oznacza, że dana spółka co chwilę ma inną wartość?

Jasne, że nie. Jest do debilne rozumowanie. Cena akcji ma inną wartość ale nie cena firmy.

Przykładowo jeśli pejs zaciagnie coś 1 akcją na fix o 10% to znaczy, że wartość całej firmy [majątek trwały, aktywa itd] nagle o tyle wzrasta? dobryżart dobryżart dobryżart

Cena spółki realna to jest taka, za jaką ta spółka sprzedałaby wszystkie swoje akcje chętnemu do jej przejęcia a teraz pytanie czy gdyby ktoś chciał przejąć MS to czy zapłaciłby za wsystkie akcje tą cenę z wczoraj?

No może tak, nie wiem.

To jest takie z dupy, że "wartość firmy wzrosła o n %" na ekranie wirtualnie bo wszystko zależy od tego na ile ktoś duży chciałby nagle zmaterializować tą wartość.

Sztuczne nabijanie balona.

straszne glupoty wypisujesz
jak  Ty grasz na gieldzie gdy nie masz podstawowej  wiedzy ??? Mad
ja juz nie bede Ci tlumaczyl bo nie mam cierpliwosci
poproś  Micha to Cie podszkoli

Cenę akcji można nabijać/zbijać w zasadzie dowolnie; spółdzielnie mogą same sobie manipulować qrsem na ile im fantazja pozwala a rzeczywistej wartości firmy już tak dowolnie sie zmienić nie da.

Tobie to trzeba na przykładzie rolniczym wyjaśnić może. Wyobraź sobie stoisko z owocami, na którym ustala sie i zapisuje kredą na tablicy ceny "zamknięć" wszystkich owoców na dany dzień. Jabłka Jonagold są sprzedawane cały dzień po 2.29pln/kg ale przed zamknięciem straganu przychodzi szwagier sprzedawcy i robią sztuczną wcześniej umówioną transakcję na szkrzynkę Jonagoldów po 5pln i taka cena idzie na tablicę bo koniec pracy na dziś [+183%]. Ty masz załóżmy w piwnicy tonę Jonagoldów i co - nagle wartość twojego majątq wzrasta o 183%??? 
To idź i to wsio sprzedaj po 5pln/kg dobryżart dobryżart

Jeśli ty TEGO nie potrafisz zrozumiec to sie nie dziwię czemu masz ciągle wtopy.
Powrót do góry Go down
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 43923
Registration date : 03/09/2007

UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 EmptySob 22 Paź 2016, 12:07

http://www.tvn24.pl/krakow-kupil-banany-znalazl-jadowitego-pajaka,686030,s.html

Do bananów pająk "w gratisie". Jego jad powoduje bolesną erekcję 
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 EmptySob 22 Paź 2016, 12:08

jeszcze raz powtarzam:

NIE JESTEM MURZYNEM
NIE JESTEM ZŁODZIEJEM


Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Idę na zaqpy do Tesco dzisiaj, szkoda dupy na was.

Argos to wie ile jabłek zje
Powrót do góry Go down
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 EmptySob 22 Paź 2016, 12:11

Osły napisał:
qwa !! zbanujcie tego murzyna Mad Mad Mad


ja pier**le , UFO jest The Best
tyle czubow nigdzie w jednym miejscu nie spotkasz !!!

\ lol! lol! lol! lol!

ide krowy doić

zgadza się
a ja jestem tolerancyjny
Very Happy
Powrót do góry Go down
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 EmptySob 22 Paź 2016, 12:18

OpCjOnEr napisał:
jeszcze raz powtarzam:

NIE JESTEM MURZYNEM
NIE JESTEM ZŁODZIEJEM


Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Idę na zaqpy do Tesco dzisiaj, szkoda dupy na was.

Argos to wie ile jabłek zje

"zaqpy"
szukałem w słowniku - nie ma
co to oznacza ????
Powrót do góry Go down
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 43923
Registration date : 03/09/2007

UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 EmptySob 22 Paź 2016, 12:27

OpCjOnEr napisał:
jeszcze raz powtarzam:

NIE JESTEM MURZYNEM
NIE JESTEM ZŁODZIEJEM


Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Idę na zaqpy do Tesco dzisiaj, szkoda dupy na was.

Argos to wie ile jabłek zje
nigdy nie twierdziłem , że jesteś złodziejem  Shocked
Powrót do góry Go down
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 EmptySob 22 Paź 2016, 12:44

REALISTA napisał:
OpCjOnEr napisał:
jeszcze raz powtarzam:

NIE JESTEM MURZYNEM
NIE JESTEM ZŁODZIEJEM


Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Idę na zaqpy do Tesco dzisiaj, szkoda dupy na was.

Argos to wie ile jabłek zje
nigdy nie twierdziłem , że jesteś złodziejem  Shocked

nooo

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kleptomania

Powrót do góry Go down
kamikaze
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
kamikaze


Liczba postów : 19676
Registration date : 28/08/2007

UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 EmptySob 22 Paź 2016, 12:58

Kupowanie własnych akcji przez spółkę bądź podmioty od niej zależne powinno moim zdaniem być prawnie zabronione, bo prowadzi do groźnej degeneracji kapitalizmu. Skutki tej degeneracji są coraz bardziej widoczne w świecie Zachodnim i będą jedną z głównych przyczyn zagłady systemu kapitalistycznego.
Powrót do góry Go down
thorgall
TraderArtysta XXI
TraderArtysta XXI
thorgall


Liczba postów : 24562
Age : 52
Registration date : 08/07/2008

UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 EmptySob 22 Paź 2016, 13:30

kamikaze napisał:
Kupowanie własnych akcji przez spółkę bądź podmioty od niej zależne powinno moim zdaniem być prawnie zabronione, bo prowadzi do groźnej degeneracji kapitalizmu. Skutki tej degeneracji są coraz bardziej widoczne w świecie Zachodnim i będą jedną z głównych przyczyn zagłady systemu kapitalistycznego.

Shocked
Powrót do góry Go down
Online
betonowe_buty
TA SYSTEM TRADER
TA  SYSTEM  TRADER
betonowe_buty


Liczba postów : 19454
Location : Instytut Badań Giełdowych i Politycznych
Registration date : 02/10/2007

UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 EmptySob 22 Paź 2016, 13:43


Powrót do góry Go down
kamikaze
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
kamikaze


Liczba postów : 19676
Registration date : 28/08/2007

UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 EmptySob 22 Paź 2016, 13:46

thorgall napisał:
kamikaze napisał:
Kupowanie własnych akcji przez spółkę bądź podmioty od niej zależne powinno moim zdaniem być prawnie zabronione, bo prowadzi do groźnej degeneracji kapitalizmu. Skutki tej degeneracji są coraz bardziej widoczne w świecie Zachodnim i będą jedną z głównych przyczyn zagłady systemu kapitalistycznego.

Shocked

Kupowanie akcji przez spółkę powoduje że gospodarką z czasem zaczynają rządzić urzędnicy, a nie prywatni przedsiębiorcy.
Np. w Niemczech jest taka sytuacja że największe firmy mają wzajemnie pakiety swoich akcji. W ten sposób na walnym zgromadzeniu np. Deutsche Banku zwykły akcjonariusz nie ma nic do gadania, bo jest przegłosowany przez reprezentantów innych dużych firm.

Na najwyższe stołki w powiązanych firmach wybierani są urzędasy będący wzajemnie się popierającą kliką. I jak jeden z nich położy swoją spółkę (np. by pozwolić przejąć firmę kolegom), to nie dzieje mu się żadna krzywda, dostaje kilkanaście milionów odprawy i trafia do zarządu innej spółki w której rządzi urzędnicza klika.

Klika nie ma na celu dobra spółki, a jedynie swój własny i kolegów z kliki.

Zapadnie decyzja by zatopić jakąś spółkę to ją zatapiają, albo ratują pieniędzmi zarządzanej przez siebie spółki jakiś banczek zarządzany przez klikę.
Mogą sterować dowolnie kursami swoich spółek na giełdzie i mają w dupie interes akcjonariuszy. Niegospodarność i złe zarządzanie nie są karane tylko nagradzane, kapitalizm się degeneruje i upada.

Wyobraź sobie że przykładowo PZU SA skupił na giełdzie 51% własnych akcji. Wtedy zarząd staje się panem i władcą spółki, nie można go odwołać, członkowie zarządu mogą przeznaczyć 100% zysku na własne pensje i dymanko pozostałych akcjonariuszy. W ten sposób urzędnik nie posiadający jednej akcji PZU staje się de facto jej właścicielem, a prawdziwi właściciele są w czarnej doopa i mogą jedynie brać tabletki na uspokojenie widząc jak są dymani.
Powrót do góry Go down
kamikaze
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
kamikaze


Liczba postów : 19676
Registration date : 28/08/2007

UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 EmptySob 22 Paź 2016, 14:16

Warszawski ratusz zatrudnia ponad 22 000 osób. Załapałby się do TOP 15 pracodawców w Polsce

Laughing
Powrót do góry Go down
kamikaze
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
kamikaze


Liczba postów : 19676
Registration date : 28/08/2007

UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 EmptySob 22 Paź 2016, 14:28

Sandy Rios of American Family Radio interviewed former Haitian Senate President Bernard Sansaricq on Thursday, and the enraged Haitian had nothing good to say about the Clintons. He angrily claimed that they brought their "pay to play" politics to Haiti at the expense of the Haitian people.

Sansaricq said that the Clinton Foundation received 14.3 billion dollars in donation money to help with the relief effort. President Obama and UN Secretary General Ban Ki-moon put the Clinton Foundation in charge of the reconstruction, but Haiti has seen no help. The money all went to friends of Bill Clinton.

"They are nothing but common thieves," the enraged Sansaricq told Rios. "And they should be in jail."

Exclamation
Powrót do góry Go down
kamikaze
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
kamikaze


Liczba postów : 19676
Registration date : 28/08/2007

UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 EmptySob 22 Paź 2016, 15:17

lewacka Europa niedobrze mi

ExoMars '96 Percent' Successful Despite Lander Crash: ESA

http://www.space.com/34471-exomars-mission-96-percent-successful-esa.html
Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend   UFO 22 - 23 10  2016 r. Weekend - Page 3 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO 22 - 23 10 2016 r. Weekend
Powrót do góry 
Strona 2 z 12Idź do strony : Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» UFO 28 - 29 01 2016 r. Weekend
» UFO 09 - 10 04 2016 r. Weekend
» UFO 25 - 26 06 2016 r. Weekend
» UFO 10 - 11 09 2016 r. Weekend
» UFO 05 - 06 11 2016 r. Weekend

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: