Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Zbyt duże zaangażowanie kapitału

Go down 
+2
Poffcernacy
foo
6 posters
AutorWiadomość
foo

foo


Liczba postów : 1136
Registration date : 27/10/2007

Zbyt duże zaangażowanie kapitału Empty
PisanieTemat: Zbyt duże zaangażowanie kapitału   Zbyt duże zaangażowanie kapitału EmptySro 20 Lut 2008, 00:30

Przegrałem z koniem i przyznaję się do tego oficjalnie. Evil or Very Mad

Nie poniosłem straty, która by mnie jakoś strasznie bolała, ale przerwałem bo jeszcze trochę większa strata okazałaby się zbyt bolesna. Nie wytrzymałem gdy strata na portfelu fut przekroczyła 35%.

Jak na futy nie jest to chyba duża strata. Dlaczego więc zakończyłem na razie moją przygodę i nie próbuję grać dalej ?


Otóż podstawowy błąd jaki popełniłem to postawienie zbyt dużych pieniędzy na kontrakty.
Systemy, którymi próbowałem grać dopuszczały takie (a nawet większe) obsunięcia kapitału, jednak ja sam psychicznie nie byłem w stanie zaakceptować takiej straty. Wiązało się to ze zbyt dużą utratą pieniędzy biorąc pod uwagę całość kapitału jaki mam. Straty widziałem na papierze, a kiedy stały się realne pojechały mi ostro po emocjach Smile

Co do ilości kapitału, uważam że grając na jakimkolwiek instrumencie należy mieć tyle pieniędzy, aby w najbardziej niekorzystnym rozwoju wydarzeń przyjąć stratę bez większych emocji.

Grając na lewarze trzeba wiedzieć, że chwilowo można stracić większość zaangażowanych środków i być na to przygotowanym.


No coż, zobaczyłem przynajmniej z czym mam do czynienia i stwierdzam, że przeliczyłem się, dlatego rezygnuję. Poczułem emocje gry na futach i było coś fajnego w tej grze.
Jak będe bogatszy to pewnie tu wrócę Very Happy

Zdaję sobie sprawę że gra nie będzie łatwiejsza bo ludzie stosują coraz bardziej wyrafinowane systemy.
Ale wrócę tu z takim kapitałem, że maksymalną dopuszczalną jego obsuwę będę mógł przyjąć na klatę bez strachu.

Na pewno będę zaglądał na forum, aby być w temacie w czasie gdy będę zarabiał na depo.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Zbyt duże zaangażowanie kapitału Empty
PisanieTemat: Re: Zbyt duże zaangażowanie kapitału   Zbyt duże zaangażowanie kapitału EmptySro 20 Lut 2008, 08:12

Stary, ciesz sie. Mowie powaznie. Bankructwo na malym kapitale to najlepsze co sie przydarzyc "nowemu" na futach. Uczy pokory.
Mi przydarzylo sie cos znacznie gorszego.. sukces na malym kapitale, ktory mnie oszolomil i zaczalem grac duzym kapitalem... skutki oplakane i do dzis to odchorowuje. Wiec spoko loko.. wrocisz za jakis czas z nowym podejsciem. Trzymaj sie.
Powrót do góry Go down
Poffcernacy

Poffcernacy


Liczba postów : 367
Age : 52
Location : Poznań
Registration date : 17/01/2008

Zbyt duże zaangażowanie kapitału Empty
PisanieTemat: Re: Zbyt duże zaangażowanie kapitału   Zbyt duże zaangażowanie kapitału EmptySro 20 Lut 2008, 10:12

Jesli mogę coś doradzić - otwórz sobie forexowe konto - namawiam na Oande z uwagi na dowolnie dobieraną przez gracza wielkość pozycji i dowolnie mały kapitał początkowy. Wpłać sobie 1000$ - albo 100, czy jakikolwiek chcesz.
Lewar max 1:5 (to odpowiada mniej więcej 6000/1 szt naszego FW). I pomnóż sobie tę kasę razy dwa, nawet jak zajmie Ci to rok - grając dalej swoim systemem.
FX nie różni się tak bardzo od naszej giełdzi jak by się mogło wydawać... Niższe koszty transakcyjne... sporo plusów. Nabierzesz pewności, okrzepniesz.
Do gry lewarowanej trzeba się przyzwyczajać STOPNIOWO. Jak zarabiasz na etacie średnią krajową i zaczynasz grać na FW - nawet jedną sztuką - to zaczynają Ci fruwać w prawo i lewo setki złotych - co może paraliżować.

Małe kroki, mała łyzeczka. Na zarobienie kasy na spekulacji mamy całe lata (chyba, ze masz już 60+) Tego się trzeba zwyczajnie nauczyć, tak jak każdego innego fachu.

pozdrawiam ciepło
Powrót do góry Go down
praktyk




Liczba postów : 4205
Registration date : 03/10/2007

Zbyt duże zaangażowanie kapitału Empty
PisanieTemat: Re: Zbyt duże zaangażowanie kapitału   Zbyt duże zaangażowanie kapitału EmptySro 20 Lut 2008, 10:18

zgadzam się, jak zdecydujesz się na powrót to przygotuj jeszcze bardziej "wyrafinowane" systemy, wtedy może dasz radę!!!
Powrót do góry Go down
foo

foo


Liczba postów : 1136
Registration date : 27/10/2007

Zbyt duże zaangażowanie kapitału Empty
PisanieTemat: Re: Zbyt duże zaangażowanie kapitału   Zbyt duże zaangażowanie kapitału EmptySob 23 Lut 2008, 21:38

Posternacy napisał:
Jesli mogę coś doradzić - otwórz sobie forexowe (...)

pozdrawiam ciepło

Dzięki za rady, założyłem sobie demo u nich żeby zobaczyć czy mam jakiekolwiek szanse na tym rynku. Wcześniej nigdy nie miałem do czynienia z walutami. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

pozdrawiam
Powrót do góry Go down
georgeleo104




Liczba postów : 1
Registration date : 22/02/2013

Zbyt duże zaangażowanie kapitału Empty
PisanieTemat: Re: Zbyt duże zaangażowanie kapitału   Zbyt duże zaangażowanie kapitału EmptyPią 22 Lut 2013, 06:14

Jak na futy nie jest to chyba duża strata. Dlaczego więc zakończyłem na razie moją przygodę i nie próbuję grać dalej ?

Sad
Powrót do góry Go down
PINGWIN (Z MADAGASKARU)

PINGWIN (Z MADAGASKARU)


Liczba postów : 6643
Location : madagaskar
Registration date : 29/10/2007

Zbyt duże zaangażowanie kapitału Empty
PisanieTemat: Re: Zbyt duże zaangażowanie kapitału   Zbyt duże zaangażowanie kapitału EmptyPią 22 Lut 2013, 12:48

foo, nie pękaj to normalka, przez ponad 7 lat na kontr na gpw miałem 3-krotnie, "bankructwo" tj. zakończone, zjazdem o ok 2/3 kapitału (60-66%), pewnie też ze tyle o te twoje 35%, a i tak się je odrobiło.
także z pewnością czeka cię więc jeszcze kilka takich obsunięć jeśli zostaniesz dalej.

cokolwiek były to mocno traumatyczne przeżycia, ale ostatecznie jest to tylko strata papieru oraz swoich fałszywych wyobrażeń dotyczących tego co naprawdę wartościowe w życiu, a że jebnie przy okazji w twój instynkt, i ego to słusznie się dzieje. doświadczenia te są niezbędne. trzeba popełnić wszystkie błędy jakie są możliwe i wyciągnąć z nich wnioski (i zająć się wtedy czymś sensowniejszym w życiu Very Happy ).


w sumie aby pozostawać dłużej i odradzać się na rynku, to trzeba albo być pasjonatem rynku, albo wiecznym marzycielem, albo jak to ktoś powiedział na forum "czeba twardym być nie mientkim". innych wyjść nie ma.

powodzonka i trzymaj się. Wink
Powrót do góry Go down
eman




Liczba postów : 1
Registration date : 12/09/2013

Zbyt duże zaangażowanie kapitału Empty
PisanieTemat: a   Zbyt duże zaangażowanie kapitału EmptyCzw 12 Wrz 2013, 14:09

"Dziękujemy za udostępnienie do us.there jest wiele osób, które szukają teraz o tym, że znajdzie wystarczająco dużo zasobów według swojego post.I chcieliby przyłączyć się do forum, tak więc proszę kontynuować dzielenie się z nami
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Zbyt duże zaangażowanie kapitału Empty
PisanieTemat: Re: Zbyt duże zaangażowanie kapitału   Zbyt duże zaangażowanie kapitału Empty

Powrót do góry Go down
 
Zbyt duże zaangażowanie kapitału
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Urzekła mnie Twoja historia...-
Skocz do: