Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra

IndeksIndeks  PortalePortale  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | 

UFO 28-29 04 2018 r. Weekend

Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
PINGWIN (Z MADAGASKARU)

Liczba postów : 6337
Registration date : 29/10/2007

PisanieTemat: Re: UFO 28-29 04 2018 r. Weekend   Nie 29 Kwi 2018, 14:07

Indiana napisał:
Mariner - szukasz szczęścia tam gdzie go na pewno nie znajdziesz. Niesamowitą radość masz na wyciągnięcie ręki. Pomóż komuś biedniejszemu od Ciebie, uśmiechnij się do nieznajomych, idź na rekolekcje, przeżyj chrzest ogniem w Duchu Świętym. Takiej radości nigdy wcześniej na pewno nie przeżyłeś - bo na chwilę odsłoni Ci się migawka z nieba, naszego właściwego celu życia na Ziemi.
Kasa szczęścia nie daje, szczęście i radość daje życie w zgodzie z naukami Jezusa. A to, że jak już zaczniesz żyć według nauki Jezusa, i jesteś z nim blisko, to naturalną sprawą jest że spływa na Ciebie błogosłowieństwo i wszystko się układa. Od miłości po kasę wszystko gra, Pan daje tyle ile potrzebujesz. A kasa jest najmniej ważna w tym wszystkim.
Natomiast zazdrość i zawiść skutecznie zabiją w Tobie radość.

ale wiesz że zależy w jakim miejscu na ziemi się urodziłeś, w afryce, afganistanie czy singapurze robi różnicę, w jakiej rodzinie, społeczności, w jakim państwie, ustroju feudalnym, cywilizacji, w jakim okresie historii, w czasie wojen czy pokoju, w systemie kastowym, oraz z jakimi genami, cechami lub defektami fizycznymi itp clown

ps kolega mariner to żyje mentalnie w sferze piekieł, a ten mu o niebie nawala. to się mariner wkurwi. Very Happy Twisted Evil
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Piotrek691
Cieć Forumowy

Liczba postów : 4808
Registration date : 15/04/2010

PisanieTemat: Re: UFO 28-29 04 2018 r. Weekend   Nie 29 Kwi 2018, 14:37

neuron napisał:

jeżeli miałbyś wyłożyć 100 baniek ( nie mylić z bańkami na mleko ) to zabezpieczałbyś się też maksymalnie
GB się mocno rozdymał i chcieli to zrobić bardzo szybko, i koszty ich zjadły
teraz będzie restukturyzacja biznesu i oszczędności
da to efekt z tym , że trzeba będzie poczekać pewnie ze trzy do pięciu lat jeżeli odzyskają płynność finansową
w miedzyczasie parę łosi sprzeda te obligi po cenie 30% wartości i dodatkowo się zarobi
jeżeli zaczną znów się spłacać to wszystko przez lata rozejdzie się po kościach
wierzyciele zresztą nie mają za bardzo wyboru i powinni iść zarządowi na rękę w restrukturyzacji bo mogą stracić wszystko
jakby tu powiedzieć - mleko się rozlało i teraz trzeba poczekać na publikację wyników, i ustalić miejsca zysków, i strat, i rozwiązać problem
natomiast gdyby miało miejsce jakieś nadużycie finansowe typu nieuprawniony transfer pieniędzy albo piramida finansowa to inna para kaloszy
wszystko do piachu a aktywa wystawione na sprzedaż

No to co? Wchodzimy na maksa na odwieszeniu? lol!
Oczywiście żartuję Laughing
Zacznijmy od tego, że to zupełnie teoretyczne rozważania na weekend Very Happy
Zakładasz, być może całkiem słusznie, że GB to jest normalny biznes gdzie prezesowi poecie
po prostu cash flow się rozjechał. Dla mnie to nie jest takie oczywiste.
Po pierwsze ta skala prywatnych emisji obligów agresywnie (misselling to chyba delikatnie powiedziane) wpychanych leszczom w ciągu ostatnich miesięcy.
Po drugie przepłacanie grubo za portfele wierzytelności łącznie z tym ostatnim zakupem z Hiszpanii co oczywiście nie musi, ale może świadczyć o wyprowadzaniu gotówki z firmy.
Po trzecie brak płatności jakby kasa była zupełnie pusta i do tego zero komunikacji z rynkiem.
Teraz ta dziwna pożyczka. Przecież to jest główny akcjonariusz, który ma bodajże 60% kapitału. Robiłem w różnych korpo, brało się
kasę od mamusi, ale z takimi warunkami to się nie spotkałem. Cuda wianki łącznie z obowiązkowym due dilligence (całej firmy? portfeli
będących zabezpieczeniem?) i zabezpieczeniem na najlepszych aktywach. Skala pożyczki też dziwna bo to kropla w morzu potrzeb. Zresztą część chyba pójdzie na spłatę nie zabezpieczonej pożyczki od właściciela w kwocie 50 baniek (tutaj nie jestem do końca pewien tej wielkości). Czyli ewentualnie zostaje 50 baniek na spłaty 3rd party lub podtrzymanie operacji. Wystarczy drobny myk czyli default na spłacie pożyczki i srebra rodowe GB przechodzą na właściciela.

Cała ta sytuacja jest dziwna. Jestem bardzo ciekawy jak to się potoczy. Very Happy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Frater
V e x o M e r c a t o r!
V e x o     M e r c a t o r!

Liczba postów : 1835
Registration date : 28/08/2007

PisanieTemat: Re: UFO 28-29 04 2018 r. Weekend   Nie 29 Kwi 2018, 14:39

neuron napisał:
Frater napisał:
mariner napisał:
BP napisał:
mariner napisał:
Indiana napisał:
Fajna pogoda do spacerowania, właśnie wróciłem i zaraz dalej nad wodę cheers 

Ale patrzę na te monitory, i jedno mnie zastanawia. Załóżmy chce kupić monitor np. 840zł, i mam wybór: albo płacę od razu 840zł gotówą czy przelewem, albo na 24 raty 0%`po 35 zł, ale uwaga! jedną ratę płaci za mnie sklep scratch Czyli w sumie kupując na raty oszczędzam raz że 35zł, a dwa inflację za dwa lata, czyli łącznie mam sprzęt prawie stówkę taniej Wink 

Nie ma opcji aby zapłacić gotówką te 840zł i dostać 35 zł rabatu. Jak to się sklepom opłaca? Ja akurat nie lubię brać nic na raty, dziś jestem bogaty a za dwa lata nie wiem co będzie, niby dwóm osobom wziąłem jakieś pralki i komputery bo nie miały zdolności i same sobie spłacają, a przecież od ubezpieczenia kredytu i odsetek minimum 20% sklep musi Zydowi oddać. Jak to funkcjonuje, że za płatność kartą czy przelewem nie ma żadnych zniżek, a jak wezmę raty to od strzała 20% dają scratch 
Nie kumam nofoczesnej gospodarki lol!

jaki to ty nie jesteś wspianiały- no miód malina
pozazdrościć
napisz coś więcej
ja w tym czasie relaxu kleiłem kolejne kasetony
a potem spotkałem się z takimi sami sqrwielami jak ty co myślą że im wolno a biedniejszym to hooj w doopę

Proszę o większą wstrzemięźliwość w słowach.
Bo chyba nie chodzi o wszczęcie awantury.  scratch
BP

przepraszam
dzisiaj doświadczyłem upokorzenia
ludzie bogaci pokazali mnie a raczej mojej MATCE fucka
jak nie to nie to my sami
sorki
Kol. Mariner! Zapewniam Cię że tak bogaty jak Dyzio Indiana Ty też możesz być.  Wystarczy że będziesz się równie mocno chwalił z dupy wziętymi wynikami. 
Pamiętaj też że ulubionym zajęciem polskich milionerów jest przesiadywanie po 13 - 14 godz. na niszowym forum i wykłócanie się z niedowiarkami i zawistnikami którzy w te miliony nie wierzą!
Pełno niestety tych zawistników grasuje również na naszym forum.
oj tam niewierny !!!
indiana się nie chwali a opisuje swoją rzeczywistość i cieszy się z sukcesu
ja na emeryturę kupiłem przed laty kghm za grubo albo dla niektórych za bardzo, bardzo grubo
zakup ze średnią 4 pln
miałem wytrzymać naście lat
yyyy
sprzedałem po 160
nie trafiłem w maksa co mnie bolało długo ale pomyślałem, że nikt nie jest doskonały
podobnie nie trafiłem z pkn zakupiony na lata za grosze poszedł po 120
przykłady można mnożyć ale przestałem się przejmować kasą i to, że zarobiłem bańkę czy dwie a nawet więcej mniej już mnie nie rusza
indiana ma rację
pieniądze nie som najważniejsze !!!!
Oczywiście że pieniądze nie są najważniejsze,  najważniejsza jest fantazja! 
Jak się ma fantazje to pieniądze mnożą się jak króliki x. Radziwiłła...........albo jak miliony kol. Pierdyliardera Indiany!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
dziadek
Admin

Liczba postów : 10003
Registration date : 13/11/2007

PisanieTemat: Re: UFO 28-29 04 2018 r. Weekend   Nie 29 Kwi 2018, 14:52

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ufoforum.forumotion.com/
Indiana
UFO Edukator
UFO Edukator

Liczba postów : 7009
Registration date : 30/08/2007

PisanieTemat: Re: UFO 28-29 04 2018 r. Weekend   Nie 29 Kwi 2018, 17:16

PINGWIN (Z MADAGASKARU) napisał:
Indiana napisał:
Mariner - szukasz szczęścia tam gdzie go na pewno nie znajdziesz. Niesamowitą radość masz na wyciągnięcie ręki. Pomóż komuś biedniejszemu od Ciebie, uśmiechnij się do nieznajomych, idź na rekolekcje, przeżyj chrzest ogniem w Duchu Świętym. Takiej radości nigdy wcześniej na pewno nie przeżyłeś - bo na chwilę odsłoni Ci się migawka z nieba, naszego właściwego celu życia na Ziemi.
Kasa szczęścia nie daje, szczęście i radość daje życie w zgodzie z naukami Jezusa. A to, że jak już zaczniesz żyć według nauki Jezusa, i jesteś z nim blisko, to naturalną sprawą jest że spływa na Ciebie błogosłowieństwo i wszystko się układa. Od miłości po kasę wszystko gra, Pan daje tyle ile potrzebujesz. A kasa jest najmniej ważna w tym wszystkim.

ale wiesz że zależy w jakim miejscu na ziemi się urodziłeś, w afryce, afganistanie czy singapurze robi różnicę, w jakiej rodzinie, społeczności, w jakim państwie, ustroju feudalnym, cywilizacji, w jakim okresie historii, w czasie wojen czy pokoju, w systemie kastowym, oraz z jakimi genami, cechami lub defektami fizycznymi itp clown

ps kolega mariner to żyje mentalnie w sferze piekieł, a ten mu o niebie nawala. to się mariner wkurwi. Very Happy Twisted Evil
Nieeee, Pingwin, ta migawka z nieba kompletnie nie zależy od niczego ziemskiego. Nawet nie wiem jak to opisać, to po prostu rozsadzająca radość którą ciężko przeżyć, bo jest tak intensywna. Można zejś na serce jak ktoś ma słabe. Mieszanka wybuchowa wiary, nadziei i miłości, coś kompletnie odlotowego. Ma to miejsce po przyjęciu z wiarą Ducha Świętego.

Gdyby taki Soros chciał zawrzeć deal, że da mi do mojej prywatnej dyspozycji cały swój majątek czyli ileś tam miliardów w zamian za dożywotnią rezygnację z tej radości, to już teraz bym go wygnał i jeszcze psami poszczuł cheers
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Frater
V e x o M e r c a t o r!
V e x o     M e r c a t o r!

Liczba postów : 1835
Registration date : 28/08/2007

PisanieTemat: Re: UFO 28-29 04 2018 r. Weekend   Nie 29 Kwi 2018, 17:34

Indiana napisał:
Indiana napisał:

Nieeee, Pingwin, ta migawka z nieba kompletnie nie zależy od niczego ziemskiego. Nawet nie wiem jak to opisać, to po prostu rozsadzająca radość którą ciężko przeżyć, bo jest tak intensywna. Można zejś na serce jak ktoś ma słabe. Mieszanka wybuchowa wiary, nadziei i miłości, coś kompletnie odlotowego. Ma to miejsce po przyjęciu z wiarą Ducha Świętego.

Gdyby taki Soros chciał zawrzeć deal, że da mi do mojej prywatnej dyspozycji cały swój majątek czyli ileś tam miliardów w zamian za dożywotnią rezygnację z tej radości, to już teraz bym go wygnał i jeszcze psami poszczuł cheers
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
REALISTA

Liczba postów : 26744
Registration date : 03/09/2007

PisanieTemat: Re: UFO 28-29 04 2018 r. Weekend   Nie 29 Kwi 2018, 19:14

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
REALISTA

Liczba postów : 26744
Registration date : 03/09/2007

PisanieTemat: Re: UFO 28-29 04 2018 r. Weekend   Nie 29 Kwi 2018, 19:29

lol! lol! lol!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
PINGWIN (Z MADAGASKARU)

Liczba postów : 6337
Registration date : 29/10/2007

PisanieTemat: Re: UFO 28-29 04 2018 r. Weekend   Nie 29 Kwi 2018, 22:41

Indiana napisał:
Indiana napisał:

raczej wzmiankowałem w tym kontekście o wpływie innych uwarunkowań na ludzkie zycie niż o chrzście i jezusie, których nauk ktoś urodzony w innym czasie, miejscu i kontekście ni mógłby otrzymać w tejże formie.  Smile

no tak wogóle: w pewnej tradycji to się inaczej nazywa: pierwszy poziom bodhisattwy"Bardzo Radosny" bodhisattwa na tym poziomie doskonali szczodrość i rozwija zdolność rozdawania wszystkiego bez żalu czy oczekiwania nagrody, znikają predyspozycje do utrzymywania jakiejś obłudnej i pozornej moralności. mimo bezpośredniego doświadczenia bodhisatwowie na tym poziomie kierowani są raczej wiarą niż zrozumieniem. ćwiczą się w moralności by oczyścić swe umysły z negatywnych myśli i uczuć.... itd clown
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sir Nick
MOD
MOD

Liczba postów : 631
Registration date : 01/11/2010

PisanieTemat: Re: UFO 28-29 04 2018 r. Weekend   Nie 29 Kwi 2018, 23:13

Piotrek691 napisał:
neuron napisał:

jeżeli miałbyś wyłożyć 100 baniek ( nie mylić z bańkami na mleko ) to zabezpieczałbyś się też maksymalnie
GB się mocno rozdymał i chcieli to zrobić bardzo szybko, i koszty ich zjadły
teraz będzie restukturyzacja biznesu i oszczędności
da to efekt z tym , że trzeba będzie poczekać pewnie ze trzy do pięciu lat jeżeli odzyskają płynność finansową
w miedzyczasie parę łosi sprzeda te obligi po cenie 30% wartości i dodatkowo się zarobi
jeżeli zaczną znów się spłacać to wszystko przez lata rozejdzie się po kościach
wierzyciele zresztą nie mają za bardzo wyboru i powinni iść zarządowi na rękę w restrukturyzacji bo mogą stracić wszystko
jakby tu powiedzieć - mleko się rozlało i teraz trzeba poczekać na publikację wyników, i ustalić miejsca zysków, i strat, i rozwiązać problem
natomiast gdyby miało miejsce jakieś nadużycie finansowe typu nieuprawniony transfer pieniędzy albo piramida finansowa to inna para kaloszy
wszystko do piachu a aktywa wystawione na sprzedaż

No to co? Wchodzimy na maksa na odwieszeniu?  lol!
Oczywiście żartuję  Laughing
Zacznijmy od tego, że to zupełnie teoretyczne rozważania na weekend  Very Happy
Zakładasz, być może całkiem słusznie, że GB to jest normalny biznes gdzie prezesowi poecie
po prostu cash flow się rozjechał. Dla mnie to nie jest takie oczywiste.
Po pierwsze ta skala prywatnych emisji obligów agresywnie (misselling to chyba delikatnie powiedziane) wpychanych leszczom w ciągu ostatnich miesięcy.
Po drugie przepłacanie grubo za portfele wierzytelności łącznie z tym ostatnim zakupem z Hiszpanii co oczywiście nie musi, ale może świadczyć o wyprowadzaniu gotówki z firmy.
Po trzecie brak płatności jakby kasa była zupełnie pusta i do tego zero komunikacji z rynkiem.
Teraz ta dziwna pożyczka. Przecież to jest główny akcjonariusz, który ma bodajże 60% kapitału. Robiłem w różnych korpo, brało się
kasę od mamusi, ale z takimi warunkami to się nie spotkałem. Cuda wianki łącznie z obowiązkowym due dilligence (całej firmy? portfeli
będących zabezpieczeniem?) i zabezpieczeniem na najlepszych aktywach. Skala pożyczki też dziwna bo to kropla w morzu potrzeb. Zresztą część chyba pójdzie na spłatę nie zabezpieczonej pożyczki od właściciela w kwocie 50 baniek (tutaj nie jestem do końca pewien tej wielkości). Czyli ewentualnie zostaje 50 baniek na spłaty 3rd party lub podtrzymanie operacji. Wystarczy drobny myk czyli default na spłacie pożyczki i srebra rodowe GB przechodzą na właściciela.

Cała ta sytuacja jest dziwna. Jestem bardzo ciekawy jak to się potoczy.  Very Happy

Jestem pewien, że potoczy się tak jak piszesz.
Główny akcjonariusz wyprowadzi cały majątek ze spółki na "pożyczkę" z 3 kosami (art. 777) wszystko zgodnie z prawem, a leszcz się pociesza, że mu spółkę ratują bo się kogoś wystraszyli.
Smile

Za miesiąc pewnie się pojawi spółka GETBACK 2 której jedyny udziałowiec to spółka DNLD Holding mająca know how, wierzytelności i zero obligatariuszy. Jest szansa, że nawet ci sami ludzie będą pracować.

Ludzie będą krzyczeć: "gdzie są moje pieniądze?", a tu nawet syndyk nie wejdzie bo nie będzie kasy na upadłość w sądzie.
Ciekawostka - aby firma mogła zbankrutować potrzebne jest jakieś 100.000zł.
Jak wszyscy zrezygnują z rady nadzorczej to nawet nie będzie wiadomo do kogo wysyłać listy bo nikt nie będzie odpowiedzialny za firmę. Smile
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
dziadek
Admin

Liczba postów : 10003
Registration date : 13/11/2007

PisanieTemat: Re: UFO 28-29 04 2018 r. Weekend   Pon 30 Kwi 2018, 00:01

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ufoforum.forumotion.com/
Sponsored content

PisanieTemat: Re: UFO 28-29 04 2018 r. Weekend   

Powrót do góry Go down