Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO 19 02 2019 r.

Go down 
+10
Bartek
thorgall
kaczor
Diablo
neuron
REALISTA
Osły
Reser
Odyseusz
dziadek
14 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorWiadomość
zibi
MOD
MOD
zibi


Liczba postów : 30100
Age : 48
Location : Zamość
Registration date : 22/05/2008

UFO 19 02  2019 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 19 02 2019 r.   UFO 19 02  2019 r. - Page 6 EmptyWto 19 Lut 2019, 22:02

kaczor napisał:
zibi napisał:
Osły napisał:
Diablo napisał:
Osły napisał:
Diablo napisał:
Osły napisał:
ale ja i tam mialem najgorzej
bo mnie mod KRT obrażał i do tego banował

taki ci On jest normalny a wszystko wkoło pojebane

no fajne to było, moge zostać jeszcze raz modem, Osły byłby szczęśliwy Very Happy

ale przecież KRT już niema ...


no fucktycznie, był świetnym modem, choć rolników nie lubił. Mówił o nich że to pasożyty na KRUSie

zadroscicie mi ze sie nie daje okradac

a z Was takie pisdy ze dajecie sie co miesiąc okradac i hui z tego nie emerytura bedzie Very Happy Very Happy

ważne słowo którego się nauczyłem od naszych elit ELASTYCZNYM trzeba być więc wcielam w życie przeliczam i też jestem w KRUS aby nie dać się doić lol!

policz jaką kasę można nazbierać tylko z samej różnicy pomiędzy KRUS i ZUS geek

JA licze i wychodzi mi ze na spolce z oo oplat zero i wychodzi mi ze zibi jednak nie jest taki madry jak mu sie wydaje Very Happy

no ale chyba musisz przyznać że to dopiero po obniżce podatku przez PiS lol!

_________________
Lepiej ze stopem stracić , niż bez stopa wpierdolić !!!!!!!!!

dobra praca powinna dawać  możliwość dostatniego życia wraz z  nałogami które szargają człowiekiem Basketball
Powrót do góry Go down
Online
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 06/05/2009

UFO 19 02  2019 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 19 02 2019 r.   UFO 19 02  2019 r. - Page 6 EmptyWto 19 Lut 2019, 22:09

zibi napisał:
kaczor napisał:
zibi napisał:
Osły napisał:
Diablo napisał:
Osły napisał:
Diablo napisał:


no fajne to było, moge zostać jeszcze raz modem, Osły byłby szczęśliwy Very Happy

ale przecież KRT już niema ...


no fucktycznie, był świetnym modem, choć rolników nie lubił. Mówił o nich że to pasożyty na KRUSie

zadroscicie mi ze sie nie daje okradac

a z Was takie pisdy ze dajecie sie co miesiąc okradac i hui z tego nie emerytura bedzie Very Happy Very Happy

ważne słowo którego się nauczyłem od naszych elit ELASTYCZNYM trzeba być więc wcielam w życie przeliczam i też jestem w KRUS aby nie dać się doić lol!

policz jaką kasę można nazbierać tylko z samej różnicy pomiędzy KRUS i ZUS geek

JA licze i wychodzi mi ze na spolce z oo oplat zero i wychodzi mi ze zibi jednak nie jest taki madry jak mu sie wydaje Very Happy

no ale chyba musisz przyznać że to dopiero po obniżce podatku przez PiS lol!

Nie przyznam, bo to nie jest mowa o podatku (ktory zreszta i tak dla wspolnika jest nadal wysoki o ile nie pokombinuje) a o kosztach prowadzenia.Tak szybko jak za PiS to skladki na zus jeszcze nie rosly
Powrót do góry Go down
zibi
MOD
MOD
zibi


Liczba postów : 30100
Age : 48
Location : Zamość
Registration date : 22/05/2008

UFO 19 02  2019 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 19 02 2019 r.   UFO 19 02  2019 r. - Page 6 EmptyWto 19 Lut 2019, 22:10

OpCjOnEr napisał:
Indiana napisał:
Po części wszyscy mają rację, że kanał raczej nigdy się nie zwróci. Ale jego powstanie na pewno mocno ożywi cały region, i napędzi gospodarkę, więc w jakimś tam stopniu część kosztów się zwróci w postaci wyższych wpływów z podatków, a już na pewno wiele osób na tym zarobi.

Za to na pewno gospodarka kasą jak za PO jest w ciul durniejszym rozwiązaniem, bo dziurawy jak sito system podatkowy powodował gigantyczne straty dla budżetu - przy podobnej bazie podatkowej jak teraz mamy praktycznie nadwyżkę w budżecie, a za PO przy bardzo podobnym PKB była olbrzymia dziura. No i jak to? Lepiej wyje...ć kasę zagranicznym panom do rajów podatkowych, czy dać dzieciakom, nie przejmując się że 10% kasy będzie źle wydana?
Trzeba rozróżnić, że taki sam miliard kosztu dla budżetu wywołany za PO niezapłaconym podatkiem przez jedną zagraniczną firmę po prostu wypływał z Polski i nigdy nie wracał, a taki sam miliard wydany na budowę kanału po pierwsze zostanie wydany na firmę budowlaną która da zarobić sobie, swoim pracownikom i kontrahentom, na dodatek zostanie w Polsce ogromna wartość dodana w postaci kanału który umożliwi rozwój portu w Elblągu i radykalne zwiększenie niezależności od onucy.

Od tego właśnie jest państwo, aby wykonywać mało opłacalne inwestycje typu budowa dróg (jaka droga się zwraca? Żadna, no może kilka głównych autostrad kiedyś tam się zwróci za 50 lat), kolei (przecież koszt kolei jest gigantyczny i też nigdy się nie zwróci, a jednak jest to konieczne dla budowy sprawnego i silnego państwa.
Ciekawe kto jak nie państwo ma budować np. drogę osiedlową, albo dojazd do domu kaczora czy KRT? Niech sobie traktor kupią i przez bagno sami taplają, a co, przecież ta droga jest tam kompletnie nieopłacalna lol!

Większość dziedzictwa cywilizacyjnego jak różne zabytki, starożytne i śreniowieczne budowle była nieopłacalna a nawet jeśli się opłacalna stała z czasem to nikt raczej nie miał zamysłu aby przykładowo Wielki Mur, muzeum Hagia Sophia czy piramidy egipskie miały na siebie zarabiać - to wymysł ostatnich paru dekad zaledwie że można na tym tłuc pieniądze korzystając z masowej turystyki ale nie było to w tym zamyśle budowane setki lat temu tylko zupełnie inne cele przyświecały konstruktorom.
Przeróżne megalityczne budowle starożytne to tez sie nikomu nie opłacało ale jednak budowali.

Gdyby patrzeć tylko przez pryzmat opłacalności na wszystko to by wielki chooy dziś był - nawet powietrze by było prywatne na pieniążek lol!

u nas wszystkie muzea należało by zamknąć , bo się nie opłaca lol!



państwo z naszych podatków o ile one już są powinno stwarzać warunki i szanse , za to te my już sami musimy wykorzystywać

_________________
Lepiej ze stopem stracić , niż bez stopa wpierdolić !!!!!!!!!

dobra praca powinna dawać  możliwość dostatniego życia wraz z  nałogami które szargają człowiekiem Basketball
Powrót do góry Go down
Online
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 19 02  2019 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 19 02 2019 r.   UFO 19 02  2019 r. - Page 6 EmptyWto 19 Lut 2019, 22:13

zibi napisał:
OpCjOnEr napisał:
Indiana napisał:
Po części wszyscy mają rację, że kanał raczej nigdy się nie zwróci. Ale jego powstanie na pewno mocno ożywi cały region, i napędzi gospodarkę, więc w jakimś tam stopniu część kosztów się zwróci w postaci wyższych wpływów z podatków, a już na pewno wiele osób na tym zarobi.

Za to na pewno gospodarka kasą jak za PO jest w ciul durniejszym rozwiązaniem, bo dziurawy jak sito system podatkowy powodował gigantyczne straty dla budżetu - przy podobnej bazie podatkowej jak teraz mamy praktycznie nadwyżkę w budżecie, a za PO przy bardzo podobnym PKB była olbrzymia dziura. No i jak to? Lepiej wyje...ć kasę zagranicznym panom do rajów podatkowych, czy dać dzieciakom, nie przejmując się że 10% kasy będzie źle wydana?
Trzeba rozróżnić, że taki sam miliard kosztu dla budżetu wywołany za PO niezapłaconym podatkiem przez jedną zagraniczną firmę po prostu wypływał z Polski i nigdy nie wracał, a taki sam miliard wydany na budowę kanału po pierwsze zostanie wydany na firmę budowlaną która da zarobić sobie, swoim pracownikom i kontrahentom, na dodatek zostanie w Polsce ogromna wartość dodana w postaci kanału który umożliwi rozwój portu w Elblągu i radykalne zwiększenie niezależności od onucy.

Od tego właśnie jest państwo, aby wykonywać mało opłacalne inwestycje typu budowa dróg (jaka droga się zwraca? Żadna, no może kilka głównych autostrad kiedyś tam się zwróci za 50 lat), kolei (przecież koszt kolei jest gigantyczny i też nigdy się nie zwróci, a jednak jest to konieczne dla budowy sprawnego i silnego państwa.
Ciekawe kto jak nie państwo ma budować np. drogę osiedlową, albo dojazd do domu kaczora czy KRT? Niech sobie traktor kupią i przez bagno sami taplają, a co, przecież ta droga jest tam kompletnie nieopłacalna lol!

Większość dziedzictwa cywilizacyjnego jak różne zabytki, starożytne i śreniowieczne budowle była nieopłacalna a nawet jeśli się opłacalna stała z czasem to nikt raczej nie miał zamysłu aby przykładowo Wielki Mur, muzeum Hagia Sophia czy piramidy egipskie miały na siebie zarabiać - to wymysł ostatnich paru dekad zaledwie że można na tym tłuc pieniądze korzystając z masowej turystyki ale nie było to w tym zamyśle budowane setki lat temu tylko zupełnie inne cele przyświecały konstruktorom.
Przeróżne megalityczne budowle starożytne to tez sie nikomu nie opłacało ale jednak budowali.

Gdyby patrzeć tylko przez pryzmat opłacalności na wszystko to by wielki chooy dziś był - nawet powietrze by było prywatne na pieniążek lol!

u nas wszystkie muzea należało by zamknąć  , bo się nie opłaca lol!



państwo z naszych podatków o ile one już są powinno stwarzać  warunki i szanse , za to te my już sami musimy wykorzystywać

Ale możnaby z kolei sprywatyzować np. więziennictwo. Dlaczego nie ma prywatnych więzień? Skazani mieliby obowiązek je utrzymywać sprzątać itp w ramach kary.
Powrót do góry Go down
zibi
MOD
MOD
zibi


Liczba postów : 30100
Age : 48
Location : Zamość
Registration date : 22/05/2008

UFO 19 02  2019 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 19 02 2019 r.   UFO 19 02  2019 r. - Page 6 EmptyWto 19 Lut 2019, 22:13

kaczor napisał:
zibi napisał:
kaczor napisał:
zibi napisał:
Osły napisał:
Diablo napisał:
Osły napisał:


ale przecież KRT już niema ...


no fucktycznie, był świetnym modem, choć rolników nie lubił. Mówił o nich że to pasożyty na KRUSie

zadroscicie mi ze sie nie daje okradac

a z Was takie pisdy ze dajecie sie co miesiąc okradac i hui z tego nie emerytura bedzie Very Happy Very Happy

ważne słowo którego się nauczyłem od naszych elit ELASTYCZNYM trzeba być więc wcielam w życie przeliczam i też jestem w KRUS aby nie dać się doić lol!

policz jaką kasę można nazbierać tylko z samej różnicy pomiędzy KRUS i ZUS geek

JA licze i wychodzi mi ze na spolce z oo oplat zero i wychodzi mi ze zibi jednak nie jest taki madry jak mu sie wydaje Very Happy

no ale chyba musisz przyznać że to dopiero po obniżce podatku przez PiS lol!

Nie przyznam, bo to nie jest mowa o podatku (ktory zreszta i tak dla wspolnika jest nadal wysoki o ile nie pokombinuje) a o kosztach prowadzenia.Tak szybko jak za PiS to skladki na zus jeszcze nie rosly

wychodzi na to że narzekasz również na to że średnio pensję rosną , bo od tych się wylicza owy ZUS , a to że rosną szybko to i ZUS zapierdala Very Happy

za Tuska byłby to jakiś minimalny wzrost Question
pewnie byłbyś zadowolony lol!

_________________
Lepiej ze stopem stracić , niż bez stopa wpierdolić !!!!!!!!!

dobra praca powinna dawać  możliwość dostatniego życia wraz z  nałogami które szargają człowiekiem Basketball
Powrót do góry Go down
Online
zibi
MOD
MOD
zibi


Liczba postów : 30100
Age : 48
Location : Zamość
Registration date : 22/05/2008

UFO 19 02  2019 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 19 02 2019 r.   UFO 19 02  2019 r. - Page 6 EmptyWto 19 Lut 2019, 22:16

z rok temu jęczeli że CIT ludzi mało płaci i ich obniżka nie obejmie , a tu się okazuje że ludzie liczą i zmieniają formę prawną swoich firm , aby zmniejszyć podatki

_________________
Lepiej ze stopem stracić , niż bez stopa wpierdolić !!!!!!!!!

dobra praca powinna dawać  możliwość dostatniego życia wraz z  nałogami które szargają człowiekiem Basketball
Powrót do góry Go down
Online
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 19 02  2019 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 19 02 2019 r.   UFO 19 02  2019 r. - Page 6 EmptyWto 19 Lut 2019, 22:19

Tak odnośnie straży pożarnej to jest to chyba jedyna służba, do której społeczeństwo ma względny szacunek.
Policji nikt nie lubi, o lekarzach większość ma złe zdanie a nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś źle mówił o strażakach.
Oni sa uniwersalni: gaszą pożary, zdejmują koty z dachów i drzew, ściągają z okien i mostów niedoszłych samobójców, gdy jest wypadek to przyjeżdżają pierwsi i wycinają delikwenta z zakleszczonych blach nierzadko od razu udzielając pierwszej pomocy zanim jeszcze karekta przyjedzie.
No bez kitu - najbardziej potrzebna i najszybciej reagująca służba to straż pożarna.
Powrót do góry Go down
zibi
MOD
MOD
zibi


Liczba postów : 30100
Age : 48
Location : Zamość
Registration date : 22/05/2008

UFO 19 02  2019 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 19 02 2019 r.   UFO 19 02  2019 r. - Page 6 EmptyWto 19 Lut 2019, 22:23

chyba pierwszy z takich samochodów , gdzie parametry dorównują spalinowym Question

https://www.hyundai.pl/Samochod/Ekologiczne/kona_electric/

cena jeszcze denio za wysoka , ale z 2-3 lata i myślę że około 100 tyś

_________________
Lepiej ze stopem stracić , niż bez stopa wpierdolić !!!!!!!!!

dobra praca powinna dawać  możliwość dostatniego życia wraz z  nałogami które szargają człowiekiem Basketball
Powrót do góry Go down
Online
zibi
MOD
MOD
zibi


Liczba postów : 30100
Age : 48
Location : Zamość
Registration date : 22/05/2008

UFO 19 02  2019 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 19 02 2019 r.   UFO 19 02  2019 r. - Page 6 EmptyWto 19 Lut 2019, 22:24

armia tez się nie opłaca co dekadę trzeba to modernizować , a wojny już 70 lat nie było Evil or Very Mad

_________________
Lepiej ze stopem stracić , niż bez stopa wpierdolić !!!!!!!!!

dobra praca powinna dawać  możliwość dostatniego życia wraz z  nałogami które szargają człowiekiem Basketball
Powrót do góry Go down
Online
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 19 02  2019 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 19 02 2019 r.   UFO 19 02  2019 r. - Page 6 EmptyWto 19 Lut 2019, 22:29

zibi napisał:
armia tez się nie opłaca co dekadę trzeba to modernizować , a wojny już 70 lat  nie było Evil or Very Mad

No właśnie - po chooy nam armia? Shocked 
Niech każdy prywatnie sobie qpi czołg i karabin.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 19 02  2019 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 19 02 2019 r.   UFO 19 02  2019 r. - Page 6 EmptyWto 19 Lut 2019, 22:32

zibi napisał:
chyba pierwszy z takich samochodów , gdzie parametry dorównują spalinowym Question

https://www.hyundai.pl/Samochod/Ekologiczne/kona_electric/

cena jeszcze denio za wysoka , ale z 2-3 lata i myślę że około 100 tyś

Za jakieś 2 dekady w ogóle spalinowych nie będzie w normalnej exploatacji. Jedynie jakieś zabytkowe lub pojazdy specjalne.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 19 02  2019 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 19 02 2019 r.   UFO 19 02  2019 r. - Page 6 EmptyWto 19 Lut 2019, 22:41

https://stooq.pl/q/?s=mwig40

Cały czas z tego wychodzi qpa.

jutro 4040
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 06/05/2009

UFO 19 02  2019 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 19 02 2019 r.   UFO 19 02  2019 r. - Page 6 EmptyWto 19 Lut 2019, 23:13

zibi napisał:
kaczor napisał:
zibi napisał:
kaczor napisał:
zibi napisał:
Osły napisał:
Diablo napisał:



no fucktycznie, był świetnym modem, choć rolników nie lubił. Mówił o nich że to pasożyty na KRUSie

zadroscicie mi ze sie nie daje okradac

a z Was takie pisdy ze dajecie sie co miesiąc okradac i hui z tego nie emerytura bedzie Very Happy Very Happy

ważne słowo którego się nauczyłem od naszych elit ELASTYCZNYM trzeba być więc wcielam w życie przeliczam i też jestem w KRUS aby nie dać się doić lol!

policz jaką kasę można nazbierać tylko z samej różnicy pomiędzy KRUS i ZUS geek

JA licze i wychodzi mi ze na spolce z oo oplat zero i wychodzi mi ze zibi jednak nie jest taki madry jak mu sie wydaje Very Happy

no ale chyba musisz przyznać że to dopiero po obniżce podatku przez PiS lol!

Nie przyznam, bo to nie jest mowa o podatku (ktory zreszta i tak dla wspolnika jest nadal wysoki o ile nie pokombinuje) a o kosztach prowadzenia.Tak szybko jak za PiS to skladki na zus jeszcze nie rosly

wychodzi na to że narzekasz również na to że średnio pensję rosną , bo od tych się wylicza owy ZUS , a to że rosną szybko to i ZUS zapierdala Very Happy

za Tuska byłby to jakiś minimalny wzrost Question
pewnie byłbyś zadowolony lol!
to jest srednia pensja w przedsiebiorstwach zatrudniajacych powyzej 9 pracownikow i uwzglednia pensje na przyklad dyrektorow.

Jak sie to ma do skladek zus dla jednoosbowych dzialalnosci to chyba tylko ty zibi wiesz Very Happy
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 06/05/2009

UFO 19 02  2019 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 19 02 2019 r.   UFO 19 02  2019 r. - Page 6 EmptyWto 19 Lut 2019, 23:15

zibi napisał:
armia tez się nie opłaca co dekadę trzeba to modernizować , a wojny już 70 lat  nie było Evil or Very Mad

W przeciagu ostatnich 300 lat jedna wygrana wojna to ja ci powiem ze chooy z ta armia,lepiej udziom pozwolic posiadac bron i tworzyc milicje
Powrót do góry Go down
dziadek
Admin
Admin
dziadek


Liczba postów : 12961
Location : Nowe Rybie
Registration date : 13/11/2007

UFO 19 02  2019 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 19 02 2019 r.   UFO 19 02  2019 r. - Page 6 EmptyWto 19 Lut 2019, 23:37


_________________
„Na rynku istnieją starzy traderzy i traderzy odważni. Ale bardzo mało jest starych i odważnych” Ed Seykota
"...ustalono już że na giełdzie , LEGALNIE milionerem może stać się tylko miliarder" Osły AgroTrader
...
https://www.youtube.com/watch?v=O-4oOvZ_K4g
Powrót do góry Go down
https://ufoforum.forumotion.com/
Sponsored content





UFO 19 02  2019 r. - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 19 02 2019 r.   UFO 19 02  2019 r. - Page 6 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO 19 02 2019 r.
Powrót do góry 
Strona 6 z 6Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» UFO 07 01 2019 r
» UFO 25 01 2019 r.
» UFO 13 02 2019 r.
» UFO 14 05 2019 r.
» UFO 03 06 2019 r.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: