Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO - 10.09.2007

Go down 
+25
chudy mis
kLeszcz
REALISTA
myśliwyl
karnak
inwestor
Krzysztof
Cris
Kozoyeb
wolny login
kamikaze
Dave
mikrob
dafnia
Diablo
Akwila
jem
nazgul71
kydo
EURO
Reser
Indiana
Ed
forex
SzFagier
29 posters
Idź do strony : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next
AutorWiadomość
kydo
Trader na medal
Trader na medal



Liczba postów : 11220
Age : 54
Registration date : 28/08/2007

UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 10.09.2007   UFO - 10.09.2007 - Page 15 EmptyPon 10 Wrz 2007, 22:21

forex napisał:
kydo napisał:
Jeszcze tylko zamknięcie na dj około 1% i się jutro miski potratują.
Ale poczekamy jak skończą. Na plusie to napewno. a i jeszcze jutro rano Japońce odbijają no i futy w ameryce nie mogą wykręcić z rana żadnych numerów.
Jak tak będzie to 100 pkt jak w banku.

Widzisz kydo nie ma nic na pewno, nawet 23 minuty przed zamknieciem. Smile

Dzisiejsza sesja w USA bije na glowe hollywoodzkie produkcje. Pokazcie mi amerykanski film, ktory dostarczylby wiekszych emocji!
Sesja dala nadzieje byczkom, dala nadzieje miskom, a skonczyla neutralnie. Typowa swieczka niezdecydowania. To nam nie da wskazowki na jutro. Zobaczymy co Azja pokaze.

Nigdy nie twierdze że cos jest napewno.
Dlatego zmieniam zdanie i pozycję jak zachodzi potrzeba i konieczność.


A u nas widze WOU na rekordowym poziomie. Oznacza to, ze stado bykow bedzie chcialo jutro przymknac eL-ki jesli nie z zyskiem, to przynajmniej bez strat. Tylko czy szwagrostwo stanie na wyskokosci zadania??

kydo, za szybko sie wcisnelo 'send' czy ja nie widze Twojej odpowiedzi ? na intra forumowicze pisalei ze ikony znikaja ale tekst byl...chudy mis
autopoprawka: widze, ze odpowiedz jest wewnatrz quote. proponuje dopisywac tagi albo obcinac zbedny tekst, zeby bylo czytelniej. chudy mis
Powrót do góry Go down
http://kydofin.blog.onet.pl/
Gość
Gość




UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 10.09.2007   UFO - 10.09.2007 - Page 15 EmptyPon 10 Wrz 2007, 22:24

BAJKA NA DOBRANOC

Język znaków.


Swami Sarveshwarananda
Działo się to w piętnastowiecznych Włoszech. To był straszliwy okres dla Żydów. Dzień nigdy nie przeszedł bez nowego upokorzenia lub dodatkowych trudności w ich nędznym żywocie. Ale ten ostatni cios był najgorszy.
Tego ranka nikczemny biskup tego miasta zawezwał głównego rabina, aby ten, wraz ze swoją komuną żydowską, podjął się współzawodnictwa w teologicznej debacie za pomocą języka znaków. Jeżeli jednak żydowski mistrz by przegrał, to wszyscy oni zostaliby straceni. Jeżeli by wygrał to pozwolono by im żyć w spokoju.
Serce rabina zostało pogrążone w smutku. Zebrał on parafian w wielkiej synagodze i powiedział im straszliwą nowinę. Mieli trzydzieści dni na wyselekcjonowanie kandydata. Jeżeli nikt nie pojawiłby się na debacie, to przegraliby z powodu nieobecności.
Zatrwożone pytania zaczęły nieść się w powietrzu.
"Kto będzie nas reprezentował?"
"Kto zgłębił teologię chrześcijańską?"
"Kto zna język znaków?"
Nie można było znaleźć żadnego kandydata. Rabin zarządził okres pokuty i poinstruował społeczność, żeby spędziła ten miesiąc na poszczeniu i modlitwach. Być może Wszechmocny zainspiruje kogoś do podjęcia się wyzwania.
Dni przechodziły w tygodnie i nadal nikt się nie pojawił.
W przeddzień wyznaczonego dnia handlarz drobiem powrócił ze swoich podróży handlowych. Zobaczył, że jego dom jest pusty więc poszedł na rynek, który zazwyczaj był pełen życia, a tym razem był zamknięty.
"Co się stało?" zastanawiał się "Czy wybuchła tu epidemia?"
Włócząc się po mieście, ostatecznie odnalazł on całą społeczność zgromadzoną wewnątrz wielkiej synagogi. Byli tam jego sąsiedzi, jego przyjaciele i wreszcie jego rodzina.
"Witajcie, co się dzieje? Dlaczego macie takie blade twarze i skąd łzy? Chyba musiał umrzeć ktoś naprawdę ważny."
"O Danielu, byłeś daleko, nie wiesz jakie nieszczęście nas spotkało. Jutro wszyscy będziemy martwi." I wyjaśnili mu sytuację.
"To wszystko? Żaden problem. Ja będę waszym człowiekiem." Daniel podszedł do głównego rabina, aby ten go pobłogosławił.
"Panie, czy to jest zaprawdę nasz wybawca," zastanawiał się rabin, "Nieokrzesany, niepiśmienny handlarz drobiem?" Zamyślił się na chwilę nad tajemniczymi ścieżkami Boga. "Niechaj jego wola się wypełni," powiedział sobie i pobłogosławił Daniela. "Być może Najwyższy Pan zainspiruje cię i uchroni nas od zła."
Następnego ranka, Daniel stanął spokojnie przed biskupem w wielkiej katedrze. Jego ulubiona kura wypełniała mu ubranie pod ramieniem.
"Śmietanka żydowskich uczonych, nie ma co," pomyślał biskup, szydząc z rywala budzącego litość.
Rozpoczynając atak, biskup podniósł wysoko rękę z wyprostowanymi trzema palcami. Daniel natychmiast podniósł swoją dłoń.
Biskup podniósł ponad głowę kielich konsekrowanego wina oraz święty opłatek, na co handlarz drobiem odpowiedział wyjęciem ze swojej kieszeni jabłka.
Ostatecznie biskup wziął garść ziarna i rozsypał je zamaszyście po ziemi. Daniel postawił swoją kurę na ziemi, a ona szybko wydziobała wszystkie nasiona.
Biskup pozostał w ciszy przez długi okres. W końcu wstał i podszedł uścisnąć kupca. "Ustępuję ci w debacie. Jeżeli wszyscy Żydzi mają jedynie ułamek twojej gruntownej wiedzy, rzeczywiście jesteście szlachetnymi ludźmi, którym należy się nasz szacunek i przyjaźń."
Jakie było znaczenie tej cichej wymiany znaków?
Odpowiedź.
Biskup wyjaśnił, "Najpierw podniosłem trzy palce, pokazując doktrynę Świętej Trójcy. Ale on wzniósł całą swoją dłoń, aby mi pokazać, że palce są przytwierdzone do jednej dłoni, jednego Boga.
Następnie zademonstrowałem, że Bóg rozgrzesza nas od naszych grzechów poprzez konsekrowane wino i opłatek. On wyjął jabłko aby przypomnieć mi o grzechu pierworodnym.
Na koniec rozsypałem ziarna na podłodze aby go poinformować, że Żydzi są i zawsze będą rozproszeni po całej ziemi. I wtedy on przeprowadził swoje mistrzowskie uderzenie: puścił swoją kurę aby mi zademonstrować, że nadejdzie Mesjasz i połączy wszystkich Żydów w jeden naród. "
W tym samym czasie, zanim Daniel dotarł do synagogi, wieści o jego zwycięstwie dotarły do całej społeczności żydowskiej.
"Jak ty to zrobiłeś?"
"To jest cud, chwała Najwyższemu!"
Kiedy poruszenie wokół Daniela się uspokoiło, rabin zapytał: "Co pokazywał ci biskup?"
"No cóż, zaczął on dosyć agresywnie pokazując mi, że zostały nam trzy godziny życia. A więc ja wyciągnąłem rękę komunikując: "Nie tak szybko, ty wielka bryło. Jeszcze nie zaczęliśmy."
"A potem?" zapytała jego żona wstrzymując oddech.
Ten wielki hipokryta chciał mi zaimponować swoim posiłkiem - dobrym winem i krakersem. Ale ja mu pokazałem, że jestem w pełni zadowolony darami natury i pokazałem mu piękne czerwone jabłko.
"A co się stało potem?" wykrzyknęło wiele osób naraz.
"No cóż myślę, że wyraził on żal z powodu swojej niegrzeczności, ponieważ zaoferował miły posiłek mojemu kurczakowi."
Duchowy komentarz.
Ta żydowska przypowieść ilustruje z wielkim humorem naturę teologicznych debat i religijnych argumentów. Funkcjonujemy jedynie w ograniczonym świecie naszych własnych uprzedzeń oraz przekonań i staramy się ich bronić wspierając się pomocą religii i świętych pism.
Tak jak stwierdza Talmud, "Nie widzimy świata takim jaki jest, ale takim jacy my jesteśmy."
Powrót do góry Go down
kydo
Trader na medal
Trader na medal



Liczba postów : 11220
Age : 54
Registration date : 28/08/2007

UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 10.09.2007   UFO - 10.09.2007 - Page 15 EmptyPon 10 Wrz 2007, 22:25

spadam.
Cześć.
Jeszcze zerknę na WOU, co tam dzis wyszło.
Powrót do góry Go down
http://kydofin.blog.onet.pl/
Gość
Gość




UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 10.09.2007   UFO - 10.09.2007 - Page 15 EmptyPon 10 Wrz 2007, 22:26

PEWNIE Very Happy
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 10.09.2007   UFO - 10.09.2007 - Page 15 EmptyPon 10 Wrz 2007, 22:27

andre napisał:
kaczor ja ci z tego rsi to zloty sznur moge pozyczyc ale po wszystkim zabieram sznur a ty dalej kombinuj co moze byc i ile przebywac teraz chlopaki nie maja czasu sie bawic w akumulacje 3% do gory zanim sie kapniesz i zaladunek na 5% bo bedzie nie wiadomo ile qSWA caly czas to samo, ivy chyba uda sie oddac bez bolu ale jutro longi chwytaj i ciagnij do gory i nie przejmuj sie zwe nie lubisz elek kozo fotka super system juz na el?

jakich parametrow uzywasz dla RSI?
Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 10.09.2007   UFO - 10.09.2007 - Page 15 EmptyPon 10 Wrz 2007, 22:32

kaczor napisał:
jakich parametrow uzywasz dla RSI?
nie do mnie pytanie ale sie wetne bo pogrywam systemem andre
ja licze rsi srednia wazona z parametrem wygladzania 14, wyniki takie jak na gielda.onet.pl/ispag.html
na szybkie biore 2
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 10.09.2007   UFO - 10.09.2007 - Page 15 EmptyPon 10 Wrz 2007, 22:34

Dobranoc.Czas iść nabrać sił i jako miś bez esek będę śnił o korbie OPCJONERA Very Happy Sleep Sleep Sleep Sleep
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 10.09.2007   UFO - 10.09.2007 - Page 15 EmptyPon 10 Wrz 2007, 22:37

Akcje zniżkują w USA po wypowiedzi członka Fed
(PAP, tm/10.09.2007, godz. 21:43)

Ceny akcji w Stanach Zjednoczonych maleją w reakcji na wypowiedź Janet Yellen, szefowej Fed w San Francisco, która stwierdziła, że amerykańska gospodarka poddawana jest presji spadkowej, z powodu kryzysu na rynku kredytów mieszkaniowych.

(z PB)
Na początku sesji dominowała podaż. Wywołały ją pesymistyczne wypowiedzi przedstawicieli Fed. Największe wrażenie zrobiła Janet Yellen, szefowa Fed z San Francisco, która dała do zrozumienia, że kryzys na rynkach finansowych może mocno odbić się na całej gospodarce.
-------------
Countrywide Financial Corp. (CFC), największa amerykańska firma udzielająca kredytów hipotecznych, spadła do poziomów najniższych od ponad 4 lat, po tym, jak analitycy Merrill Lynch stwierdzili, że obecny zamęt na rynku będzie dalej powodować trudności dla firmy.

CFC spada o 5,6 proc. do 17,20 dolarów.

Exxon Mobil Corp., największa firma paliwowa świata, maleje o 1,45 dolarów do 84,30 USD.

Yahoo Inc., właściciel portalu yahoo.com, zniżkuje o 44 centy do 23,32 USD.

Spadki w USA mogły być większe, jednak pozytywnie na akcje w Stanach Zjednoczonych wpłynęła decyzja Intel Corp.

Intel Corp., największy na świecie producent mikroprocesorów, podwyższył swoje prognozy przychodów na trzeci kwartał 2007 roku, dzięki wyższemu od oczekiwań popytowi na mikroprocesory - poinformowała firma w poniedziałek w komunikacie.

Intel poszedł w górę o 25 centów do 25,72 USD.

O godz. 20.05 DJI spadał o 0,30 proc. do 13.074,77 pkt., Nasdaq tracił 0,53 proc. do 2.552,06 pkt, a S&P 500 szedł w dół o 0,56 proc. do 1.445,45 pkt.


Znaleźliście gdzieś coś więcej na ten temat, bo widać, że lipa może być z obniżką?


Ostatnio zmieniony przez dnia Pon 10 Wrz 2007, 22:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Kozoyeb

Kozoyeb


Liczba postów : 9425
Registration date : 28/08/2007

UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 10.09.2007   UFO - 10.09.2007 - Page 15 EmptyPon 10 Wrz 2007, 22:38

andre napisał:
kozo fotka super system juz na el?
ten system co tu go eksponuję, caly czas na eL hi hi.
ja nie wiem czasami, jak on to robi, bo mi sie wlosy jeżą na glowie, co on każe robic, ale i tak w skali 2 lat przytulił 400%

kozojeb, dobrze podawales on-line ostanio bo nie wiem czy mam gwaizdki zmieniac ?. chudy mis


Ostatnio zmieniony przez dnia Pon 10 Wrz 2007, 22:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
andre
Gość




UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 10.09.2007   UFO - 10.09.2007 - Page 15 EmptyPon 10 Wrz 2007, 22:40

kaczor pokombinuj przeanalizuj jak rsi zachowuje sie na dnie cyklu a jak na szczycie a jak w bocznym i bedziesz bogaty a ty sie zastanawiasz ile gdzie moze przebywac dlatego jeszcze dochodzi technika grania zelazne szybkie i kontrolne do tego drabinka osly i po klopocie a parametry sprawdz gotowce to za proste no i cwicz psyhe sa pewne wskazniki ktore sa szybsze 2 wolniejsze ale to ty masz wyrysowac co moze byc po fakcie to ja tez swietnie kresle
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: KUCZYN   UFO - 10.09.2007 - Page 15 EmptyPon 10 Wrz 2007, 22:45

Żeby nie być posądzonym o wklejanie płatnych komentarzy, podaje linka do bankiera tam ktoś wkleił:

http://www.bankier.pl/forum/temat_re-komentarz-po-sesji-w-usa-ze-stooq-a,4742166.html
Powrót do góry Go down
inwestor

inwestor


Liczba postów : 27849
Location :
Registration date : 30/08/2007

UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 10.09.2007   UFO - 10.09.2007 - Page 15 EmptyPon 10 Wrz 2007, 22:47

Intel Corp., największy na świecie producent mikroprocesorów, podwyższył swoje prognozy przychodów na trzeci kwartał 2007 roku, dzięki wyższemu od oczekiwań popytowi na mikroprocesory - poinformowała firma w poniedziałek w komunikacie.
Tak! Przychody może i będą większe bo zielsko na całym świecie spada i taniej można produkty tej firmy (procesory, itp) kupić! Ale niech kolesie się pochwalą zyskami netto, to już będzie gorzej!!!
Powrót do góry Go down
andre
Gość




UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 10.09.2007   UFO - 10.09.2007 - Page 15 EmptyPon 10 Wrz 2007, 22:49

allach ceni sobie zdrowy sen ale bez numerku nie zasypiaj bo jak kondycji nie bedziesz mial w ekstremalnym wysilku to jak chcesz dt uprawiac a zmiana pozycji w trakcie z trzymaniem to cwiczy cierpliwoscno szybki skok na kase zanim ciagnacy sie kapnie allach trenuj a niespij, chudy misiu kozo dzisiaj byl bardzo aktywny zostaw gwiazdki i gladz system coby kase sam przynosil
Powrót do góry Go down
Indiana
UFO Edukator
UFO Edukator
Indiana


Liczba postów : 7552
Age : 47
Location : Chrzanów
Registration date : 30/08/2007

UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 10.09.2007   UFO - 10.09.2007 - Page 15 EmptyPon 10 Wrz 2007, 22:50

No nie dziwię się, że systemy dziwne rzeczy pokazują, bo takiego zamieszania jak teraz to nie ma na wcześniejszych wykresach. Żeby jeździć o 200 pkt bez trzymanki w jedną i drugą stronę, bo jakiś głupek w stanach coś o bessie napomknął, a potem drugi odwołał Rolling Eyes . I weź tu analizuj takie wybryki Evil or Very Mad
Jeszcze nie tak dawno dało się wyraźnie wyznaczyć cykle wzrostów i spadków (z nich też wychodziła padaka w terminie kydo), a teraz jak zacząłem grać na poważnie (tzn. nie metodą cyk 10 pkt i zamykam, i stop loss 5 pkt., tylko coś AT więcej stosuję), to głupoty nawet na MACD wychodzą, a do tej pory sygnały były pewne....
Teraz to chyba trzeba stosować, że jak się naspadają ze 200 pkt, to urosną ze 100, i vice versa Very Happy
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 10.09.2007   UFO - 10.09.2007 - Page 15 EmptyPon 10 Wrz 2007, 22:58

inwestor napisał:
Intel Corp., największy na świecie producent mikroprocesorów, podwyższył swoje prognozy przychodów na trzeci kwartał 2007 roku, dzięki wyższemu od oczekiwań popytowi na mikroprocesory - poinformowała firma w poniedziałek w komunikacie.
Tak! Przychody może i będą większe bo zielsko na całym świecie spada i taniej można produkty tej firmy (procesory, itp) kupić! Ale niech kolesie się pochwalą zyskami netto, to już będzie gorzej!!!

Intel, AMD, nVidia, Samsung, Seagate, IBM, Kingston, itp, to mogą być jedyne perełki w tym roku, ze względu na wzmożony popyt na nowy sprzęt. A wszystkiemu winna jest winnda w kolejnym wydaniu i jej nieposkromione zapotrzebowanie na pamięć i moc obliczeniową.
Powrót do góry Go down
Micu
Gość




UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 10.09.2007   UFO - 10.09.2007 - Page 15 EmptyPon 10 Wrz 2007, 23:03

lol!
Powrót do góry Go down
Micu
Gość




UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 10.09.2007   UFO - 10.09.2007 - Page 15 EmptyPon 10 Wrz 2007, 23:05

Poważne ostrzeżenie dla światowej gospodarki
(PAP, pr/10.09.2007, godz. 17:20)

Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniży swoje prognozy wzrostu PKB dla światowej gospodarki z powodu skutków kryzysu w amerykańskim sektorze kredytów hipotecznych - zapowiedział w poniedziałek szef Funduszu Rodrigo de Rato.



Dodał, że kryzys ten będzie mieć wpływ na globalną gospodarkę i USA, szczególnie w przyszłym roku.

De Rato ocenił, że największe cięcia prognoz PKB będą oczywiście dotyczyć USA, ale konsekwencje kryzysu kredytowego będą widoczne też w Europie i Japonii, ale prawdopodobnie w ograniczonym wymiarze.

Szef MFW ocenił sytuację na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych, która zaczyna też niekorzystnie odbijać się w innych sferach gospodarki, jako poważną.

Załamanie się rynku kredytów mieszkaniowych w USA wpływa na inne gospodarki, poprzez fakt, iż banki coraz bardziej niechętnie udzielają kredytów, podnosząc tym samym koszty kredytów na całym świecie.

Morgan Stanley obniżył w poniedziałek prognozę wzrostu gospodarczego w strefie euro do 2,6 proc. z 2,7 proc. na rok 2007, a na 2008 do 2 proc. z 2,4 proc.
Powrót do góry Go down
inwestor

inwestor


Liczba postów : 27849
Location :
Registration date : 30/08/2007

UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 10.09.2007   UFO - 10.09.2007 - Page 15 EmptyPon 10 Wrz 2007, 23:07

4tuner napisał:
inwestor napisał:
Intel Corp., największy na świecie producent mikroprocesorów, podwyższył swoje prognozy przychodów na trzeci kwartał 2007 roku, dzięki wyższemu od oczekiwań popytowi na mikroprocesory - poinformowała firma w poniedziałek w komunikacie.
Tak! Przychody może i będą większe bo zielsko na całym świecie spada i taniej można produkty tej firmy (procesory, itp) kupić! Ale niech kolesie się pochwalą zyskami netto, to już będzie gorzej!!!

Intel, AMD, nVidia, Samsung, Seagate, IBM, Kingston, itp, to mogą być jedyne perełki w tym roku, ze względu na wzmożony popyt na nowy sprzęt. A wszystkiemu winna jest winnda w kolejnym wydaniu i jej nieposkromione zapotrzebowanie na pamięć i moc obliczeniową.

Może i tak być nieprzecze!
Powrót do góry Go down
Micu
Gość




UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 10.09.2007   UFO - 10.09.2007 - Page 15 EmptyPon 10 Wrz 2007, 23:11

a u nas proszę coraz łatwiej wziaść kasę z banku , a stopki rosną oj

Rozgorzała bankowa wojna o kredytobiorców
(Open Finance, tm/10.09.2007, godz. 16:41)

Największe polskie banki startują z nową ofertą kredytowa. Od 10 września PKO BP rozpoczyna udzielanie pożyczki gotówkowej z uproszczoną procedurą jej przyznawania.



Bank pożycza do 20 tys. PLN bez przedstawiania zaświadczenia od pracodawcy dotyczącego zarobków, i to w czasie jednej wizyty w oddziale. Zważywszy na ogromną sieć placówek (1250 oddziałów) oraz największą na rynku liczbę klientów (bank prowadzi ponad 6 mln rachunków) można mówić o rewolucji. Mniejsze banki przyglądają się ruchom liderów, można się więc spodziewać odpowiedzi na ruch konkurencji. Tym bardziej, że na PKO BP się nie kończy. Bank Zachodni WBK również od 10 września zmienia politykę kredytową, która ma zwiększyć dostępność jego produktów. W przypadku kredytów gotówkowych bank skraca do 5 minut czas na podjęcie decyzji o przyznaniu kredytu. Liberalizuje również zasady przyznawania kredytów, bo by uzyskać pożyczkę do 5 tys. PLN, nie będzie potrzebne zaświadczenie od pracodawcy. W górę idzie również maksymalna kwota kredytu gotówkowego. Teraz ta granica wyniesie 20-krotność dochodów kredytobiorcy, a nie 15-krotność jak dotychczas. Poza zmianą polityki kredytowej, czy wprowadzaniem nowych produktów, obserwujemy też wysyp promocji. Na przykład GE Money Bank klientom, którzy do końca października skorzystają z kredytu gotówkowego, obiecuje zwrot 5 proc. odsetek.

Duże zainteresowanie banków kredytami gotówkowymi to m.in. efekt dynamicznego rozwoju polskiej gospodarki. Zwiększoną konsumpcja w pewnym stopniu jest bowiem finansowana również kredytami. Z danych NBP wynika, że od początku roku zadłużenie z tytułu kredytów konsumpcyjnych (gotówkowych, ratalnych) zwiększyło się z 56,4 mld PLN do 67,2 mld PLN na koniec lipca. Jeśli spojrzymy na wartość kredytów konsumenckich do PKB, to widać, że Polska i inne kraje regionu bardzo szybko gonią zachodnią Europę. Tam stosunek tych kredytów do PKB sięga 7 proc., podczas gdy w Europie Środkowo-Wschodniej to 6 proc., a Polska w zasadzie nie odbiega od średniej z regionu. Badania Unicredit Group pokazują, że liderem jest tutaj Chorwacja, gdzie wskaźnik ten to około 20 proc. Agresywne ruchy banków, które zwiększają dostępność kredytów konsumenckich, mogą więc trafić na podatny grunt i zadłużenie z tego tytułu będzie dalej rosło. Z drugiej strony nastroje będzie studzić Rada Polityki Pieniężnej, która zapewne nie skończy szybko z podwyżkami stóp procentowych, a to oznacza, że oprocentowanie kredytów gotówkowych będzie rosło. To z kolei tworzy niebezpieczną sytuację dla nierozważnych kredytobiorców. Łatwiej będzie o kredyt gotówkowy, ale za jakiś czas może się okazać, że nie tak łatwo go spłacić.

lol!
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 10.09.2007   UFO - 10.09.2007 - Page 15 EmptyPon 10 Wrz 2007, 23:13

Dobranoc ! Miło mi było czytac Wasze polemiki Very Happy Trzymajmy sie jutro ramy moze sie nie .... :twisted:pAAAAAAAAAAAAAAAA
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 10.09.2007   UFO - 10.09.2007 - Page 15 EmptyPon 10 Wrz 2007, 23:17

Czy wiesz, że: Question
- linia wsparcia wieloletniego trendu wzrostowego dla NASDAQ leży -18% względem obecnej wartości indeksu?
- linia wsparcia wieloletniego trendu wzrostowego dla S&P500 leży -9% względem obecnej wartości indeksu?
- w ciągu kilku miesięcy niewykluczone, że tam dojdzemy? bounce

affraid
Powrót do góry Go down
forex
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
forex


Liczba postów : 5321
Location : Kraków
Registration date : 29/08/2007

UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 10.09.2007   UFO - 10.09.2007 - Page 15 EmptyPon 10 Wrz 2007, 23:20

Micu napisał:
a u nas proszę coraz łatwiej wziaść kasę z banku , a stopki rosną oj

Rozgorzała bankowa wojna o kredytobiorców
(Open Finance, tm/10.09.2007, godz. 16:41)

Największe polskie banki startują z nową ofertą kredytowa. Od 10 września PKO BP rozpoczyna udzielanie pożyczki gotówkowej z uproszczoną procedurą jej przyznawania.

...

lol!

Kreca powroz na wlasna szyje. Takie posuniecie w sytuacji gdy rosna stopy %, swiatowa gospodarka zwalnia, to najlepszy sposob pozyskania zlych kredytow. Ide o zaklad, ze te kredyty beda brac glownie ci, ktorzy ich dostac nie powinni. Very Happy
Powrót do góry Go down
piotrkosa

piotrkosa


Liczba postów : 291
Location : Wrocław
Registration date : 28/08/2007

UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 10.09.2007   UFO - 10.09.2007 - Page 15 EmptyPon 10 Wrz 2007, 23:20

Muszę pochwalić Szfagra - piękne te tabelki WOU Smile
pozdrowka
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 10.09.2007   UFO - 10.09.2007 - Page 15 EmptyPon 10 Wrz 2007, 23:22

A mnie najbardziej ciekawi, co z tym wykresem Pringa, co Kuczyn dzisiaj podesłał, no i oczywiście czy dalej pójdziemy tą ścieżką co w tym artykuliku z 2003 (link kilka stron wcześniej).
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 10.09.2007   UFO - 10.09.2007 - Page 15 EmptyPon 10 Wrz 2007, 23:30

mmaa napisał:
A mnie najbardziej ciekawi, co z tym wykresem Pringa, co Kuczyn dzisiaj podesłał, no i oczywiście czy dalej pójdziemy tą ścieżką co w tym artykuliku z 2003 (link kilka stron wcześniej).

Jeśli chodzi o ten artykulik jak dobrze pamiętam z ekonofizyki czy coś tam, to w każdej bajce jakieś ziarno prawdy. Ściema polega na tym, że im bardziej zbliżamy się do tego punktu krytycznego (czyt. załamania całej gospodarki) tym większym błędem obarczony jest model.
Pokazano na wykresie ln(S&P500) ~ 9 => S&P500 = 8100
Obecnie wychodzi ln(1450) = 7,28
No to ja się pytam czy to możliwe, żeby w takim otoczeniu indeks wzrósł 560% w ciągu najbliższych kilkunastu lat?
Prawda jest taka, że przy coraz wyższych wartościach logarytmicznych cały model ma tak duży margines błędu, że go o d. potłuc

Ale na wyczucie, widać, że "mniej niż więcej" coś w tym jest.
Powrót do góry Go down
Kozoyeb

Kozoyeb


Liczba postów : 9425
Registration date : 28/08/2007

UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 10.09.2007   UFO - 10.09.2007 - Page 15 EmptyPon 10 Wrz 2007, 23:31

ech, popadlem w zadumę:
co będzie z naszą hossą ?
gdzie zniknęły osły?
Dlaczego barany pogubły się?
UFO - 10.09.2007 - Page 15 Pan_be10

https://servimg.com/view/11533384/2
Powrót do góry Go down
loko

loko


Liczba postów : 3137
Location : Warszawa
Registration date : 30/08/2007

UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 10.09.2007   UFO - 10.09.2007 - Page 15 EmptyPon 10 Wrz 2007, 23:39

4tuner napisał:

Ale na wyczucie, widać, że "mniej niż więcej" coś w tym jest.

ale to jest pewnie na zasadzie plus/minus pare lat ?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 10.09.2007   UFO - 10.09.2007 - Page 15 EmptyPon 10 Wrz 2007, 23:41

loko napisał:
4tuner napisał:

Ale na wyczucie, widać, że "mniej niż więcej" coś w tym jest.

ale to jest pewnie na zasadzie plus/minus pare lat ?

A no właśnie! Ani nie wiadomo kiedy, ani z jakiego poziomu zaliczymy maksymalną padakę w historii ludzkości
Powrót do góry Go down
forex
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
forex


Liczba postów : 5321
Location : Kraków
Registration date : 29/08/2007

UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 10.09.2007   UFO - 10.09.2007 - Page 15 EmptyPon 10 Wrz 2007, 23:42

4tuner napisał:
mmaa napisał:
A mnie najbardziej ciekawi, co z tym wykresem Pringa, co Kuczyn dzisiaj podesłał, no i oczywiście czy dalej pójdziemy tą ścieżką co w tym artykuliku z 2003 (link kilka stron wcześniej).

Jeśli chodzi o ten artykulik jak dobrze pamiętam z ekonofizyki czy coś tam, to w każdej bajce jakieś ziarno prawdy. Ściema polega na tym, że im bardziej zbliżamy się do tego punktu krytycznego (czyt. załamania całej gospodarki) tym większym błędem obarczony jest model.
Pokazano na wykresie ln(S&P500) ~ 9 => S&P500 = 8100
Obecnie wychodzi ln(1450) = 7,28
No to ja się pytam czy to możliwe, żeby w takim otoczeniu indeks wzrósł 560% w ciągu najbliższych kilkunastu lat?
Prawda jest taka, że przy coraz wyższych wartościach logarytmicznych cały model ma tak duży margines błędu, że go o d. potłuc

Ale na wyczucie, widać, że "mniej niż więcej" coś w tym jest.

Odnosnie teorii log-periodycznosci. Nie chodzi tu wcale o wyznaczanie poziomow indeksow. Do tego ta teoria zupelnie sie nie nadaje. Ta teoria pozwala wyznaczyc punkty zwrotne w czasie czyli momenty zalamania gield (zreszta mozna ja rowniez stosowac do walut, surowcow). Jest to zdecydowanie narzedzie dla cierpliwych. Daje gora kilka sygnalow na rok. Za to jakich! Smile

Czy dziala? Sam osadz. To link do mojego postu ze stycznia: http://www.bankier.pl/forum/temat_prognoza-dla-wgpw-na-rok-2007,2871380.html. Dodac moge, ze moment zmiany trendu na WGPW wyznaczylem z parotygodniowa dokladnoscia w pazdzierniku zeszlego roku. Jednak na forum publicznym z zasady nie podaje tak dokladnych prognoz. W koncu kazdy sam moze sobie policzyc jak potrafi. Wink
Powrót do góry Go down
loko

loko


Liczba postów : 3137
Location : Warszawa
Registration date : 30/08/2007

UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 10.09.2007   UFO - 10.09.2007 - Page 15 EmptyPon 10 Wrz 2007, 23:44

ale chyba ktos (ten rekin) ostro gra na spadek że taki tekst zamówił. troche wysypało miskowych przepowiedni. Question Question Question
Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 10.09.2007   UFO - 10.09.2007 - Page 15 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO - 10.09.2007
Powrót do góry 
Strona 15 z 16Idź do strony : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next
 Similar topics
-
» UFO - 29.10.2007
» UFO - 05.12.2007
» UFO - 12.09.2007
» UFO - 28.09.2007
» UFO - 30.10.2007

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: