Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Warunki zarabiania systemowego na fut

Go down 
AutorWiadomość
IronFX
Sys Trader
Sys Trader
IronFX


Liczba postów : 9659
Age : 55
Location : Wawa/Lublin
Registration date : 11/10/2007

Warunki zarabiania systemowego na fut Empty
PisanieTemat: Warunki zarabiania systemowego na fut   Warunki zarabiania systemowego na fut EmptyPon 15 Cze 2009, 13:01

zapytany o to czy gra na fut ma sens i czy mozna zarabiac i czy warto dalej "napierac" na temat...

przychodza mi do glowy 4 warunki sensownego zarabiania.

#1. miec metode ktora daje przyrost np. 2 000 pkt srednio rocznie przy DD typowym 150/200 pkt. i ekstremalnym 350/400 pkt. po to zebysmy wiedzieli ze mamy zapewniona w przyszlosci powtazalnosc okresow sraki systemowej czyli DD i okresy korby systemowej pokrywajacej z naddatkiem straty z DD.

#2. jak automat realizowac metode z aptekarska dokladnoscia.
odciecie emocji, zero kombinowania. system ma racje nawet wtedy kiedy sie myli.

#3. grac z zapasem depo pozwalajacym na przetrwanie max DD np. 400 pkt ale zaczynac kiedy pojawi sie typowy DD np. 150 pkt.

#4. nie reinwestowac zyskow (zwiekszanie ilosci) po serii zyskow ale po poglebieniu sie DD do typowego poziomu.

czyli nie dac sie wyleszczyc na DD i zrealizowac swoje 2000K rocznie

rachunek sumienia:

2 plusy
#1. metode taka mam, w niektorych latach przyrosty nawet wieksze
#2. od 19 maja realizuje po aptekarsku. Poslizgi, rozjazd miedzy sygnalem a realizacja mam ok 1 pkt

2 minusy
#3. dawalem sie skusic na przelewarowanie lub zwiekszenie puli np. po tygodniu zyskownym
#4. tu popelnilem blad trzeba czekac na straty i wtedy powiekszac co jest sprzeczne z ludzka natura. ludzie sie pytaja czy metoda TERAZ zarabia? zakladajac ze jak tak, to bedzie dalej zarabiac. Wlasciwe pytanie byloby Czy metoda stracila wystarczajaco duzo zeby zaczac/powiekszyc?


Obrazowo upraszczajac:
w PC z 10K doszlismy 1 koniem do 19K
a potem na 2 konich zjechalismy do 12K

powinno byc
z 10K 1 koniem do 19K
zjazd 1 koniem z 19K do 15.5K
powiekszenie pozycji do 2 sztuk

wiem ze sa jeszcze rzeczy do poprawy
ale wez tu odpusc jak wiesz ze jak to dopracujesz
to wyciagasz min. 20K z 6.6K, rok w rok bez reinwestycji
z reinwestycja po DD x 3 np

Mylogi
Powrót do góry Go down
IronFX
Sys Trader
Sys Trader
IronFX


Liczba postów : 9659
Age : 55
Location : Wawa/Lublin
Registration date : 11/10/2007

Warunki zarabiania systemowego na fut Empty
PisanieTemat: Re: Warunki zarabiania systemowego na fut   Warunki zarabiania systemowego na fut EmptySob 19 Cze 2010, 16:37

kaczor napisał:
Sztukmistrz z Lublina napisał:
kaczor napisał:
Sztukmistrz z Lublina napisał:
...........................................................................

kaczor,

cos Ci sie pomieszalo z 1570 pewnie miales na mysli 2570, literowka albo celowa manipulacja
ja gram systemem gdzie mam srednio 1 transakcje dziennie wiec wyciaganie 5 pazdziernika czegos co powiedzialem 29 wrzesnia nie ma sensu
...

E nie,po prostu sie kolezensko drocze;)Tak to byla literowka,przepraszam

spoko, nie ma sprawy.

moje motto:

PRZEWAGA SYSTEMU MA NATURE STATYSTYCZNA
oznacza to ze wynik kazdego pojedynczego zlecenia jest nieprzewidywalny
a pozytywny wynik pojawi sie dopiero w calej serii zlecen
dlatego zeby sie pojawil
potrzebna jest dyscyplina w cierplinym, systematycznym i starannym wykonywaniu wszystkich pojedynczych sygnalow systemu.
szcvzerze mowiac spytalem bo ciekawi mnie czy masz wlasnie te dyscypline.Granie systemem jest trudne keidy zaczyna przynosci strate i co wiecej kaze zajmowac pozycje wbrew panujacym nastrojom.NA forum jest jakas pojebana szortoza od dawna i moze byc ciezko wziac L kiedy juz niby "ma spadac";)Wiem bo sam to przerabialem,zabilem sobie wyniki z jednego systemu w 2009 roku bo ciagle probowalem mu "pomagac"

to jest tak..

na 100 osob 80 nie jest wstanie stworzyc sobie zadnej przewagi prawdziwej - usystematyzowanej metody dajacej dodatnia wartosc oczekiwana.
Nie wazne czy wyliczona w kajecie, excleu czy matasie, amicu..

te 20 osob ktore rozumieja zagadnienie przewagi, stworzyly metode o skalkulowanej przewadze
( wiadomo czesc bedzie lepsza czesc gorsza, ale to nie decyduje o finalnym wyniku w realu)
na te 20 osob np polowa nie stasuje zadnego MM
czyli graja nie na pale ale wielkos pozycji ustalaja emocjonalnie
te osoby zbankrutuja z powodu braku MM

pozostale 10 osob na 100 ktore zapewnily sobie przewage w postaci metody/systemu oraz maja zdefiniowane MM
maja szanse na ponadprzecietne zyski ale

z tych 10 osob 80% nie ma dyscypliny w realizacji swojej skalkulowanej przewagi
pomagaja systemowi, koncentruja sie na biezacej transakcji i na sile staraja sie uczynic ja zyskowna
mysle ze wynika to z braku zrozumienia tego o czym napisalem wyzej w motto.
"rezultat pojedynczej transakcji jest nieprzewidywalny,
systemowa transakcja stratna jest czescia docelowego zysku.
Przewaga sytemu ma nature statystyczna i tak jak nigdy nie objawia sie w pojedynczej transakcji, tak nieuchronnie objawi sie w wystarczajaco dlugie serii transakcji ( min 30 opt 100). Dlatego "system na racje nawet kiedy sie myli" i nalezy z cieppliwoscia i dokladnoscia wykonywac kolejne transakcje systemu.

czyli ze 100 osob finalnie zarobi 2 osoby
nie koniecznie musza byc to autorzy 2 najlepszych systemow.
moze to byc np autor przecietnego systemu a o nadzwyczajnej zdolnosci w dokladnosci wykonywania sygnalow i trzymaniu sie zalozen MM.

mamy zatem takie obszary

A umiejetnosc stworzenai skalkulowanej przewagi
B zdefiniowane scisle MM ( moze byc to najprostrze typu 1 szt na 10K pln az do zlozonych MM z reinwestycja zyskow i redukcja ilosci jako obrona przed bankructwem)
C umiejetnosc precyzyjnego dokladnego wykonywanie sygnalow metody w ilosciach jakie wskazuje MM

osobiscie w skali 1 do 6 oceniam siebie
A 5
B 4 ( rok temu 2 )
C 3 ( z uwagi na zmiennosc tej umiejetnosci )

z uwagi ze finalnie kluczowe jest C czyli dokladne wykonanie sygnalow
zapadla decyzja zeby zalozyc firme ktora bedzie takim zewnetrznym dealingroomem
do ktorej bedzie mozna zlecic wykonywania transakcji sytemowym

Nikt nie jest uniwersalny
nie mozna byc super tworca metod jednoczesnie czlowiekiem robotem do wykonywania zlecen
w zasadzie jest naturalna sprzecznosc w tych 2 rolach
w pierwszej trzeba miec wiele pomyslow
a jak wiemy "pomyslowosc" w pomaganiu systemowi zabija jego efektywnosc.
Powrót do góry Go down
 
Warunki zarabiania systemowego na fut
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Systemy FW :: Konkurs Traderow UFO-
Skocz do: