Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Jaki wyliczyc samemu zmiane indeksu wig20 oraz mwig40?

Go down 
AutorWiadomość
paladio
Gość




Jaki wyliczyc samemu zmiane indeksu wig20 oraz mwig40? Empty
PisanieTemat: Jaki wyliczyc samemu zmiane indeksu wig20 oraz mwig40?   Jaki wyliczyc samemu zmiane indeksu wig20 oraz mwig40? EmptyCzw 20 Sie 2009, 19:18

Witam

Mam pytanie jak wyliczyc samemu jak powinien sie zmienic wartosc indeksu wig20 oraz mwig40 w odpowiedzi na zmiane wartosci poszczegolnych walorow?

odnalazlem takie linki
oraz

lecz nie za bardzo wiem jak je interpretowac..

Czy kluczowa kolumna jest wartosc "Udział w portfelu" ?
Jesli tak, to czy zmiane wigu 20 wyliczam nastepujaco:

15,473% * zmiana procentowa PKOBP +
14,204 * zmiana procentowa PEKAO +
...
+0,653% * zmiana procentowa Bioton = zmiana procentowa Wig20


Jesli tak, to czy jak dobrze licze to zmiana PKNORLEN, KGHM, PEKAO oraz PKOBP odpowiada za ponad polowe zmiany indeksu?

Czyli zalozmy te 4 spolki ida 10% pozostale 16 spada 10% a wartosc indeksu pozostaje ta sama?


Moje pytanie jest zwiazane z tym jak poszczegolne zmiany wartosci akcji wplywaja pozniej na wartosc indeksu
Powrót do góry Go down
paladio
Gość




Jaki wyliczyc samemu zmiane indeksu wig20 oraz mwig40? Empty
PisanieTemat: brakujace linki   Jaki wyliczyc samemu zmiane indeksu wig20 oraz mwig40? EmptyCzw 20 Sie 2009, 19:24

linki ktore sie nie wkleily to:
Cytat :
http://www.gpw.pl/zrodla/gpw/spws/portfele/WIG4_pl.htm

Cytat :
http://www.gpw.pl/zrodla/gpw/spws/portfele/wig20_pl.htm
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

Jaki wyliczyc samemu zmiane indeksu wig20 oraz mwig40? Empty
PisanieTemat: Re: Jaki wyliczyc samemu zmiane indeksu wig20 oraz mwig40?   Jaki wyliczyc samemu zmiane indeksu wig20 oraz mwig40? EmptyPią 21 Sie 2009, 09:33

ze strony gpw ściągniij sobie pdf "Szczegółowe Zasady Obrotu Gieldowego" wnim znajdziesz zlecenia jakie wchodza najpierw( strona 51) z limitem pkc z dodatkowymi warunkami jak WuA WMin itd jak ich sie nauczysz to bedziesz wiedzial które zlecenia maja pierwszeństwo ktore mogą nie wejsc
Teoretycznie da rade to wszystko ogarnąc ale napewno nie recznie

W zasadzie nie wiem do czego ci to potrzebne ale jak chcesz sie bawic to zacznij od SZOGu
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Jaki wyliczyc samemu zmiane indeksu wig20 oraz mwig40? Empty
PisanieTemat: Re: Jaki wyliczyc samemu zmiane indeksu wig20 oraz mwig40?   Jaki wyliczyc samemu zmiane indeksu wig20 oraz mwig40? Empty

Powrót do góry Go down
 
Jaki wyliczyc samemu zmiane indeksu wig20 oraz mwig40?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: FAQ & P.U.P.A.-
Skocz do: