Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 transakcje zalezne OSO

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
kopi

kopi


Liczba postów : 15
Registration date : 14/01/2010

transakcje zalezne OSO Empty
PisanieTemat: transakcje zalezne OSO   transakcje zalezne OSO EmptyPon 07 Cze 2010, 13:00

Witam;
Mam pytanie; dopiero mam zamiar zacząć 'przygodę' z kontraktami; opracowalem system dzienny zawsze z odróceniem pozycji; przy czym chcę kazdego dnia po otwarciu sesji złożyć zlecenie K/S ze zleceniem zaleznym przeciwstawnym: czyli np. jestem na dlugiej z 2 kontraktami, nastepnego dnia po otwarciu składam zlecenie S na 4 kontrakty na wysokości załużmy 2500 pkt - rozumiem że składam z limitem PKC; ale chce jednocześnie złożyć zlecenie K na 4 kontrakty załużmy na wysokości 2600 pkt ktore ma się zrealizować dopiero jak się zrealizuje to pierwsze czyli jak rynek niechcący sie odwroci.
Doszedłem do wniosku że jak będę miał zabezpieczenie na 2-3.999 kontrakty to drugie się nie zrealizuje jako pierwsze, bo nie będę mial środków na dokupienie kolejnych 4 bo żeby nastapiło K to przy zleceniu PKC musze mieć na całośc zabezpieczenie gdyż PKC realizuje się tylko w calości.

MOJE PYTANIE:
- czy dobrze rozumuję ?
- czy może jest jakaś inna metoda ?
- czy mozna wystawiać zlecenia oczekujące jeżeli nie ma się wystarczających środków na koncie ?
pozdrawiam;
Powrót do góry Go down
franco

franco


Liczba postów : 1421
Age : 45
Location : Okolice Krakowa
Registration date : 14/11/2007

transakcje zalezne OSO Empty
PisanieTemat: Re: transakcje zalezne OSO   transakcje zalezne OSO EmptyPon 07 Cze 2010, 22:09

Trochę pogmatwałeś ten przykład, ale odniosę się do niego. Masz na koncie 1L. Sesja otwiera się na poziomie powiedzmy 2350. Jak rozumiem twoje założenia są takie:
1.Odwracasz się na S jeśli kurs spadnie do 2300 - wtedy dajesz zlecenie na sprzedaż 2 szt. kontraktu z LimAkt 2300 i limitem wykonania PKC.
2. Po zrealizowaniu tej transakcji nową pozycję chcesz zabezpieczyć stopem( czyli zlecenie z LImAkt) na poziomie 2400.

Możesz wpisać obydwa takie zlecenia na początku sesji, ale wtedy system będzie wymagał depo na sytuację w której kurs pójdzie na 2400 a ty powiększysz swoją pozycję. Oczywiście wtedy trzeba monitorować kurs i w razie gdyby kurs zbliżał się do 2400 a ty chciałbyś uniknąć zakupu dodatkowego Longa zlecenie z LimAkt na 2400 trzeba anulować.

Inne metody to założenie konta w XTB lub AM - tam jest mniejszy depozyt i inne rodzaje zleceń, ale to niech objaśnią już inni userzy bo ja do takich firm ja XTB mam uprzedzenia Smile
pozdr
Powrót do góry Go down
kopi

kopi


Liczba postów : 15
Registration date : 14/01/2010

transakcje zalezne OSO Empty
PisanieTemat: Re: transakcje zalezne OSO   transakcje zalezne OSO EmptyPon 07 Cze 2010, 23:40

Dzięki za odpowiedź;
tylko że chciałem bez monitrowania giełdy w ciągu dnia; dlatego ten mniejszy depozyt na koncie, żeby wczesniej nie wpadło to drugie zlecenie; ale jak rozumiem to trzeba w chwili składania zlecenia mieć depozyt który je wszystkie pokrywa;
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

transakcje zalezne OSO Empty
PisanieTemat: Re: transakcje zalezne OSO   transakcje zalezne OSO EmptyWto 08 Cze 2010, 00:09

kopi napisał:
np. jestem na dlugiej z 2 kontraktami, nastepnego dnia po otwarciu składam zlecenie S na 4 kontrakty na wysokości załużmy 2500 pkt - rozumiem że składam z limitem PKC; ale chce jednocześnie złożyć zlecenie K na 4 kontrakty załużmy na wysokości 2600 pkt ktore ma się zrealizować dopiero jak się zrealizuje to pierwsze czyli jak rynek niechcący sie odwroci.

Zlecenie z cena 2600 zrealizuje sie PO zleceniu z cena 2500 - wiec nie ma niebezpieczenstwa jednoczesnej realizacji. Zakladam, ze przed tym wszystkim cena jest ponizej 2500. Jezeli cena otwarcia jest jednak pomiedzy 2500 a 2600, to na "normalnym" koncie trudno to bedzie zrealizowac wg wzoru - tu polecam xtb albo am (czyli mt4), jezeli nie przerazaja Cie opowiesci, spread i inne godziny handlu Wink

Manipulacje depozytem to chyba jednak klopot, nie da sie latwo tak wyliczyc, zeby nie otworzyl dodatkowej pozycji, ale wystarczylo na to, co chcemy...
Powrót do góry Go down
kopi

kopi


Liczba postów : 15
Registration date : 14/01/2010

transakcje zalezne OSO Empty
PisanieTemat: Re: transakcje zalezne OSO   transakcje zalezne OSO EmptyWto 08 Cze 2010, 08:27

cena przy takim zleceniu by byla pomiędzy 2500 i 2600 - a załużmy depo na 3 kontrakty; trzeba by mieć jakiś powiązany rachunek osobisty nie wiem np. w aliorze żeby można bylo łatwo przerzucać środki on-line między kontami; zakładam że jest tam taka możliwość

coś znalazłem z bossy:
"Odmiennie w przypadku zleceń DDM+, w momencie ich składania pokrycie nie jest potrzebne. System sprawdza pokrycie dopiero w chwili uaktywnienia zlecenia. W przypadku braku pokrycia na rachunku, uaktywnione zlecenie zostanie odrzucone.
UWAGA 6:
Zlecenia DDM+ należy traktować jako uzupełnienie zleceń z limitem aktywacji np. w przypadku składania zleceń w fazie TKO lub długoterminowych zleceń obronnych na kontrakty. Ponieważ czas przekazania zlecenia DDM+ może być nieznacznie dłuższy niż czas przekazania zlecenia z limitem aktywacji, w pozostałych sytuacjach (szczególnie w trakcie trwania notowań) polecamy stosować zlecenia z lilimitem aktywacji."

Mozna by tak spróbować:
czyli mam depo na 3 kontrakty; daję sprzedaż na 4/mam juz 2L/ na poziomie 2500; sprzedaje się na 2500; następnie podchodzi do 2600 czyli mojego SL; aktywuje się zlecenie na poziomie 2600 i kupuje 4;

W odwrotnej kolejności: aktywuje się zlecenie kupna na 2600 ale nie mam depo na 4 więc się nie realizuje;
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

transakcje zalezne OSO Empty
PisanieTemat: Re: transakcje zalezne OSO   transakcje zalezne OSO EmptyWto 08 Cze 2010, 15:58

Kombinowanie z wielkoscia depo w tym celu uwazam za bezsensowne. Zbyt wiele sie moze wydarzyc, w kazda strone, zeby to zadzialalo. W dodatku wcale nie zwalnia to z obowiazku sledzenia sesji, bo takie obliczenia "na styk" lubia sie "zgodzic inaczej" - zostaniesz albo bez pozycji, albo na podwojnej... Hint - moja sygnaturka Wink
Powrót do góry Go down
kopi

kopi


Liczba postów : 15
Registration date : 14/01/2010

transakcje zalezne OSO Empty
PisanieTemat: Re: transakcje zalezne OSO   transakcje zalezne OSO EmptyWto 08 Cze 2010, 16:36

właśnie dlatego że może się dużo wydażyć w każdą stronę chcę mieć coś w stylu SL na każdej otwartej pozycji tylko że pozycja będzie się otwierała/odwracała z automatu w ciagu dnia natomiast pod koniec dnia może pójść coś nie tak i rynek pójdzie w drugą stronę a mnie nie będzie przed kompem;
po przetestowaniu 7 lat zdażyły się na tym systemie którym chce grać 3 takie przypadki że by mnie odwróciło w ciągu jednego dnia -- tak że to zabezpieczenie nie jest generalnie zbyt blisko albo system jest taki dobry Wink

Ilośc kontraktów nie bedzie mi się jakoś mocno zmieniała; ruchy cen nie sa jakies znaczące dlatego wrzucam na konto 3xdepo i raz w tygodniu mogę je 'przeliczyć' żeby w razie czego tych 4 sztuk dodatkowych nie złapać; chociaż patrząc z drugiej strony jeżeli będzie taki silny ruch który by mi złapał jako pierwsze te 4 konie to znaczy że mamy mocny trend i może by to nie wyszło nawet tak najgorzej; muszę to przetestować;
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

transakcje zalezne OSO Empty
PisanieTemat: Re: transakcje zalezne OSO   transakcje zalezne OSO EmptyWto 08 Cze 2010, 17:03

Najdalej trzeciego dnia w realu tak Cie zwyobraca, ze zostaniesz na zlej pozycji bez stopa, a rynek pojdzie w Ciebie jak w maslo.
Konto "real" w odroznieniu od mt4 jest "negocjowalne" - zamkna pozycje, jak nie masz kasy, ale przedtem zadzwonia, albo nie zamkna, albo zamkna bez dzwonienia...
Polecam minimalna kwote i AM. MT4 umozliwia powiazanie TP i SL z konkretnym zleceniem, czyli swoja strategie zrealizujesz bez problemu. W dodatku na AM mozna mala kasa grac naprawde, a nie na demo -spora roznica Wink
Powrót do góry Go down
gość
Gość




transakcje zalezne OSO Empty
PisanieTemat: Re: transakcje zalezne OSO   transakcje zalezne OSO EmptyWto 08 Cze 2010, 17:15

do przemak: co oznacza AM?
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

transakcje zalezne OSO Empty
PisanieTemat: Re: transakcje zalezne OSO   transakcje zalezne OSO EmptyWto 08 Cze 2010, 17:34

gość napisał:
do przemak: co oznacza AM?

http://www.admiralmarkets.pl/
Powrót do góry Go down
kopi

kopi


Liczba postów : 15
Registration date : 14/01/2010

transakcje zalezne OSO Empty
PisanieTemat: Re: transakcje zalezne OSO   transakcje zalezne OSO EmptyWto 08 Cze 2010, 17:36

Mam system pod FW20 /ale zapewne może chodzić na innych po dostosowaniu/; korzystam z AB; zasysam dane na bieżąco z Aliora w ktorym mam już konto + dopisywacz_bossa dla danych historycznych; trzeba by caly system zapisać w MT4 - z tym byłby duży problem; poza tym boję sie trochę tej dźwigni - trzeba miec strasznie mały DD;
Generalnie mam zamiar bazować w całości ma sygnałach systemu, bo i tak nie wymyślę przyszlości ale z pewnym minimalnym zaangażowaniem mózgu czyli z obserwacją pod koniec sesji tego co dzieje się na innych rynkach /np. 16.04.1010 zostałbym na L - po przeczytaniu 'całego dnia' 'może' bym się odwrócił na koniec bo do sygnału brakowało dosłownie parę punktów/; nie będę grał kwotą większą niż moge przegrać tak żeby sie nie załamać jak przegram i nie grać emocjonalnie Wink
Powrót do góry Go down
gość
Gość




transakcje zalezne OSO Empty
PisanieTemat: Re: transakcje zalezne OSO   transakcje zalezne OSO EmptyWto 08 Cze 2010, 17:43

gość napisał:
do przemak: THNX
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

transakcje zalezne OSO Empty
PisanieTemat: Re: transakcje zalezne OSO   transakcje zalezne OSO EmptyWto 08 Cze 2010, 17:51

kopi napisał:
Mam system pod FW20 /ale zapewne może chodzić na innych po dostosowaniu/; korzystam z AB; zasysam dane na bieżąco z Aliora w ktorym mam już konto + dopisywacz_bossa dla danych historycznych; trzeba by caly system zapisać w MT4 - z tym byłby duży problem; poza tym boję sie trochę tej dźwigni - trzeba miec strasznie mały DD;
Generalnie mam zamiar bazować w całości ma sygnałach systemu, bo i tak nie wymyślę przyszlości ale z pewnym minimalnym zaangażowaniem mózgu czyli z obserwacją pod koniec sesji tego co dzieje się na innych rynkach /np. 16.04.1010 zostałbym na L - po przeczytaniu 'całego dnia' 'może' bym się odwrócił na koniec bo do sygnału brakowało dosłownie parę punktów/; nie będę grał kwotą większą niż moge przegrać tak żeby sie nie załamać jak przegram i nie grać emocjonalnie Wink

Ja tez korzystam z danych "prawdziwych" z bosia i mam tam nadal konto, licze w Ami, a gram na AM. Przeciez i tak zlecenia wpisujesz recznie, co za roznica, czy w mt4 czy w aliorze? Dzwignia w AM czy w xtb jest taka, jaka sobie ustalimy - nikt nie kaze jechac na maksa. W praktyce nizsze wymagane depo pozwala na "zaoszczedzenie" paru procent kapitalu, ale roznica jest niewielka - znaczy powiedzmy zamiast 10k na konia wystarcza 9k. Reszta praktycznie identyczna, co wazniejsze - brak pozlizgow, co przy systemach trendowych ma duze znaczenie. Jedyna wada - brak fixa i cen z ostatnich 10 minut - w praktyce raz przez ostatni rok powinienem byl zajac pozycje na fixie (bylo xx48), ale na drugi dzien rano wzialem ta eske za xx49 Wink
Powrót do góry Go down
kopi

kopi


Liczba postów : 15
Registration date : 14/01/2010

transakcje zalezne OSO Empty
PisanieTemat: Re: transakcje zalezne OSO   transakcje zalezne OSO EmptyWto 08 Cze 2010, 17:59

Cytat :
Ja tez korzystam z danych "prawdziwych" z bosia i mam tam nadal konto, licze w Ami, a gram na AM. Przeciez i tak zlecenia wpisujesz recznie, co za roznica, czy w mt4 czy w aliorze? Dzwignia w AM czy w xtb jest taka, jaka sobie ustalimy - nikt nie kaze jechac na maksa. W praktyce nizsze wymagane depo pozwala na "zaoszczedzenie" paru procent kapitalu, ale roznica jest niewielka - znaczy powiedzmy zamiast 10k na konia wystarcza 9k. Reszta praktycznie identyczna, co wazniejsze - brak pozlizgow, co przy systemach trendowych ma duze znaczenie. Jedyna wada - brak fixa i cen z ostatnich 10 minut - w praktyce raz przez ostatni rok powinienem byl zajac pozycje na fixie (bylo xx48), ale na drugi dzien rano wzialem ta eske za xx49 Wink

W sumie masz rację; powiedź mi jeszcze na czym grasz jesli mozna spytac i z jaką dźwignią ? i w jakim interwale ? o jakich poślizgach piszesz ? mój system jest typowo trendowy;
Powrót do góry Go down
franco

franco


Liczba postów : 1421
Age : 45
Location : Okolice Krakowa
Registration date : 14/11/2007

transakcje zalezne OSO Empty
PisanieTemat: Re: transakcje zalezne OSO   transakcje zalezne OSO EmptyWto 08 Cze 2010, 18:01

kopi napisał:
Mam system pod FW20 /ale zapewne może chodzić na innych po dostosowaniu/; korzystam z AB; zasysam dane na bieżąco z Aliora w ktorym mam już konto + dopisywacz_bossa dla danych historycznych; trzeba by caly system zapisać w MT4 - z tym byłby duży problem; poza tym boję sie trochę tej dźwigni - trzeba miec strasznie mały DD;
Generalnie mam zamiar bazować w całości ma sygnałach systemu, bo i tak nie wymyślę przyszlości ale z pewnym minimalnym zaangażowaniem mózgu czyli z obserwacją pod koniec sesji tego co dzieje się na innych rynkach /np. 16.04.1010 zostałbym na L - po przeczytaniu 'całego dnia' 'może' bym się odwrócił na koniec bo do sygnału brakowało dosłownie parę punktów/; nie będę grał kwotą większą niż moge przegrać tak żeby sie nie załamać jak przegram i nie grać emocjonalnie Wink

Przecież nikt nie każe Ci otwierać pozycji na maksa. Maksymalna dźwignia jaką udostępnia broker nie oznacza że nie możesz grać z mniejszym lewarem.
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

transakcje zalezne OSO Empty
PisanieTemat: Re: transakcje zalezne OSO   transakcje zalezne OSO EmptyWto 08 Cze 2010, 18:10

kopi napisał:
W sumie masz rację; powiedź mi jeszcze na czym grasz jesli mozna spytac i z jaką dźwignią ? i w jakim interwale ? o jakich poślizgach piszesz ? mój system jest typowo trendowy;

Na fw20. W AM jest z tym klopot, bo notuja tylko biezaca serie, i zamykaja notowania w ostatni piatek o 15:00, ale w sumie to mi nie przeszkadza. Dzwignie mam mniej wiecej 5-6k na kontrakt, co oznacza przy ichnim depo 450-550 pkt dd - nie jestem tu dogmatyczny, czasem wiecej, czasem mniej, moge tez doplacic.
Poslizgi w systemach wybiciowych, czy ogolnie zajmujacych pozycje zleceniem warunkowym, to IMO spory problem - na prawdziwym rynku wieksza ilosc kontraktow uruchomiona po jednej cenie pwoduje poslizg do paru punktow - jakby nie bylo "antyrejkowcow", to by szpilki cenowe mialy i po 20 pkt Wink Tymczasem AM (XTB tez) gwarantuje realizacje zlecen oczekujacych i SL po cenie wpisanej i juz - na razie w AM od prawie roku zadnych problemow z tym zwiazanych nie mialem, nawet na szybkich jazdach, gdzie zajecie pozycji na prawdziwym rynku pekacem daloby spokojnie 10pkt poslizgu. Z kolei oczywiscie mozna wpisywac zlecenia warunkowe z cena, ale wtedy albo sie nie wykonaja, a jak cene sie za bardzo oddali, to okaze sie, ze prowizja 15PLN w AM (czy 10 w xtb) jest malutka Wink
Powrót do góry Go down
kopi

kopi


Liczba postów : 15
Registration date : 14/01/2010

transakcje zalezne OSO Empty
PisanieTemat: Re: transakcje zalezne OSO   transakcje zalezne OSO EmptyWto 08 Cze 2010, 18:55

15zl to sporo; grając małą ilością czyli w moim przypadku 2szt. i ustawiając PKC z limitem będę miał duże poślizgi grając w biurze maklerskim? - bo moge mieć 7zł prowizji po zapisaniu do SII; przy średniorocznie 70 odwroceniach to się trochę nazbiera;
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

transakcje zalezne OSO Empty
PisanieTemat: Re: transakcje zalezne OSO   transakcje zalezne OSO EmptyWto 08 Cze 2010, 19:44

kopi napisał:
15zl to sporo; grając małą ilością czyli w moim przypadku 2szt. i ustawiając PKC z limitem będę miał duże poślizgi grając w biurze maklerskim? - bo moge mieć 7zł prowizji po zapisaniu do SII; przy średniorocznie 70 odwroceniach to się trochę nazbiera;

NA PEWNO bedziesz mial poslizg CONAJMNIEJ jednego punkta Wink - bo cena to cena, a oferta dla nas ZAWSZE jest z tej "zlej" strony Wink
Jak cena leci, a Ty wystawisz pekacem, to spokojnie dwa punkty. Z kolei jak wystawisz z limitem ceny, to musi wrocic, zeby sie zrealizowalo - w przypadku "ogolnodostepnego" bankiera sa spore szanse, bo zwykle jest dymany, ale w innych przypadkach przy sporym rchu troche sie dostaje. Poza tym w systemach z obrotka poslizg jest niestety podwojny - bo raz, ze nie zamknales a dwa, ze nie otworzyles. Dodaj sobie w testach slippage albo zwieksz prowizje - jezeli po zwiekszeniu prowizji do 20-30PLN system sie nie opyla, to znaczy, ze jest do niczego.
Powrót do góry Go down
kopi

kopi


Liczba postów : 15
Registration date : 14/01/2010

transakcje zalezne OSO Empty
PisanieTemat: Re: transakcje zalezne OSO   transakcje zalezne OSO EmptyWto 08 Cze 2010, 20:25

czyli podsumowując trzeba by odjąć 2pkt x ok.70 transakcji rocznie co daje 1400zł; przy 15zł -- (15-7)x70x2 czyli 1120zł -- generalnie na korzyść twojego rozwiązania jezeli tam nie ma poślizgow i innego sciemniania typu wieszanie systemu jak 'coś się dzieje' na rynku bo to w sumie ich kasa ..
Powrót do góry Go down
kopi

kopi


Liczba postów : 15
Registration date : 14/01/2010

transakcje zalezne OSO Empty
PisanieTemat: Re: transakcje zalezne OSO   transakcje zalezne OSO EmptyWto 08 Cze 2010, 20:27

no tak z tego co widzę to bankier dostał w d.. w tym roku zwlaszcza już we wpomnianym dniu 16.04.2010 Wink
Powrót do góry Go down
kopi

kopi


Liczba postów : 15
Registration date : 14/01/2010

transakcje zalezne OSO Empty
PisanieTemat: Re: transakcje zalezne OSO   transakcje zalezne OSO EmptyWto 08 Cze 2010, 20:36

Cytat :
Przecież nikt nie każe Ci otwierać pozycji na maksa. Maksymalna dźwignia jaką udostępnia broker nie oznacza że nie możesz grać z mniejszym lewarem.
ok; sprawdzilem; nie interesowałem się wcześniej forexem
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

transakcje zalezne OSO Empty
PisanieTemat: Re: transakcje zalezne OSO   transakcje zalezne OSO EmptyWto 08 Cze 2010, 22:09

kopi napisał:
czyli podsumowując trzeba by odjąć 2pkt x ok.70 transakcji rocznie co daje 1400zł; przy 15zł -- (15-7)x70x2 czyli 1120zł -- generalnie na korzyść twojego rozwiązania jezeli tam nie ma poślizgow i innego sciemniania typu wieszanie systemu jak 'coś się dzieje' na rynku bo to w sumie ich kasa ..

To trzeba dokladnie policzyc, ale jezeli punkt-dwa na transakcji decyduje o byc albo nie byc, to ta strategia jest prosta droga do wyzerowania. Gram bankierem modyfikowanym na AM od prawie roku - dziala bez zarzutu. Oczywiscie, problemy sie zdarzaja, ale z moich obserwacji mniejsze niz na normalnym rachunku. Wynik to inna sprawa Wink - ale wszystkie transakcje zgodne z teoretycznymi Wink
Powrót do góry Go down
kopi

kopi


Liczba postów : 15
Registration date : 14/01/2010

transakcje zalezne OSO Empty
PisanieTemat: Re: transakcje zalezne OSO   transakcje zalezne OSO EmptyWto 08 Cze 2010, 23:58

Nie no tak źle nie powinno być Wink mam sygnały bankiera z ciekawości na słupkach; ale mój system ma troche inną filozofię; na historycznych działa zobaczymy jak w realu będzie; jak juz zacznę grać to coś napiszę na razie na S od 2359 lub 2368 wg wersji zmodyfikowanej od 06.01; bankier jest pomiędzy Smile ale czasami on kupuje a ja sprzedaję to różnie bywa
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

transakcje zalezne OSO Empty
PisanieTemat: Re: transakcje zalezne OSO   transakcje zalezne OSO EmptySro 09 Cze 2010, 00:07

kopi napisał:
na razie na S od 2359 lub 2368 wg wersji zmodyfikowanej od 06.01; bankier jest pomiędzy Smile ale czasami on kupuje a ja sprzedaję to różnie bywa

Wszystko jedno, w takich systemach odwracanych zleceniami SL - czyli podazajac za ruchem ceny, otwiera L jak rosnie, a S jak spada - zawsze jakies poslizgi beda. Trzeba to brac pod uwage.
Powrót do góry Go down
kopi

kopi


Liczba postów : 15
Registration date : 14/01/2010

transakcje zalezne OSO Empty
PisanieTemat: Re: transakcje zalezne OSO   transakcje zalezne OSO EmptySro 09 Cze 2010, 17:01

jeszcze jedno pytanie - czy ja mogę skądsik zassać pary walut do AB ??
nie mogę znaleźć nigdzie - oczywiście za darmo jak by można było Smile
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

transakcje zalezne OSO Empty
PisanieTemat: Re: transakcje zalezne OSO   transakcje zalezne OSO EmptySro 09 Cze 2010, 17:50

kopi napisał:
jeszcze jedno pytanie - czy ja mogę skądsik zassać pary walut do AB ??
nie mogę znaleźć nigdzie - oczywiście za darmo jak by można było Smile

Tak - zainstaluj sobie darmowe demo mt4 - z am wlasnie najlepiej Wink - i stamtad sobie zapiszesz, a potem ami ladnie to zaimportuje. OIDP trzeba te dane ciagnac w weekend, wtedy sa OK, infinan pisal, sprawdz w watku o programowaniu mt4.
Powrót do góry Go down
kopi

kopi


Liczba postów : 15
Registration date : 14/01/2010

transakcje zalezne OSO Empty
PisanieTemat: Re: transakcje zalezne OSO   transakcje zalezne OSO EmptySro 09 Cze 2010, 17:54

ok; dzięki spróbuję z AM;
Powrót do góry Go down
Sponsored content





transakcje zalezne OSO Empty
PisanieTemat: Re: transakcje zalezne OSO   transakcje zalezne OSO Empty

Powrót do góry Go down
 
transakcje zalezne OSO
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: FAQ & P.U.P.A.-
Skocz do: