Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO - 03.08.2010

Go down 
+52
dino
Stavros
IronFX
zibi
dead_eye
andrzej
betonowe_buty
loko
Dave
jj
Kozoyeb
forex
barura
malec
~:o
EX
ROGER
north-south
wredniaha
fishemade
kydo
ROYAL
przemak
Kola
Władzió
myśliwyl
kLeszcz
wry
busia
Cris
Ezet
inwestor
specjalista
Damian
nomad
Akwila
barany
delphia
dafnia
Reser
professor
Diablo
Nadaje ze Stronia
thorgall
Małolat
Antek
1bawara
SYLWESTER
Psiqta
Mleczarz
fabularasa
Jastrząb
56 posters
Idź do strony : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16
AutorWiadomość
barura




Liczba postów : 8236
Registration date : 22/10/2009

UFO - 03.08.2010 - Page 16 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.08.2010   UFO - 03.08.2010 - Page 16 EmptySro 04 Sie 2010, 00:36

EX napisał:
barura napisał:


to jutro z rana pod to, eSSSę pkc-em. tak sie tu choojowo dziac bedzie. mówi to sam EX.

Jeśli "Twój" cudotwórca nie weźmie się do roboty a widać że kosztem stołków i przyszłych wyborów nic nie zrobi to Szortoza maniakalna za kilka tygodni, m-cy. Trzeba będzie zielonego śmiecia kupować na tony.


na razie nie musisz, a...... do konca czerwca, gdzie los sie ważyl, szmata latała już pod niebiosami.
Powrót do góry Go down
Liber GRIZZLI Abaci

Liber GRIZZLI Abaci


Liczba postów : 2472
Age : 112
Registration date : 27/11/2008

UFO - 03.08.2010 - Page 16 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.08.2010   UFO - 03.08.2010 - Page 16 EmptySro 04 Sie 2010, 00:40

barura napisał:
Liber GRIZZLI Abaci napisał:
barura napisał:
forex napisał:
delphia napisał:
dino napisał:
forex napisał:
...np. na reformy spoleczne, ktore w przyszlosci spowoduja redukcje dlugu publicznego)...
jakie znowu reformy społeczne??
nie wiem jakie reformy społeczne miał na myśli forex...
Ale mnie chwytacie za slowa. Very Happy Uzylem skrotu myslowego, a chodzilo mi o takie kwestie jak: system emerytalny, sluzba zdrowia, podatki, ograniczenie biurokracji, itp., czyli jakby nie bylo spraw istotnych dla spoleczenstwa. Moze uzyte sformulowaie nie bylo literalnie zbyt szczesliwe, ale sadzilem, ze moje intencje sa latwe do odgadniecia...

Wszystkie te sprawy czekaja na kogos kto sprobuje sie z nimi zmierzyc, a poki co dominuje spychologia - byle do nastepnych wyborow, a potem sie zobaczy. A najlepiej w ogole nie dotykac, liczac na to, ze "jakos bedzie". Trzeba przyznac, ze te ostatnia metode niedzialania rzad Tuska opanowal do perfekcji. Kiedy po latach ktos spyta jakie byly osiagniecia tego liberalnego(?) rzadu, to uslyszy odpowiedz: bylo jedno - podwyzka VAT-u. lol!


od kiedy balcerolwicz dostal kopa w d..... za liczne swoje reformy i do dzis kazdy ( rendeer ) wie, ze mozna bylo lepiej, dokladnie od wtedy kazdemu odechcialo sie robienia reform. po co je robic, jesli z tego korzysta przeciwnik, ktory skrzetnie za pomocą tabloidu wyliczy, jak sie od jutra zrobi choojowo.
znacie takiego kogos z kultury maso? ja nie.
wspolczuje tym gosciom, ze w ogole sie im chce noscic bulawe w tak chorym konflikcie (coraz rzadziej sie komu chce, choc jest jeden wyjatek).

Barura,

Albo idziesz do władzy, aby zrealizować swój program i swoje obietnice, albo idziesz po to, aby tej władzy się potem kurczowo trzymać.

Tusk wybrał to drugie. I to mnie napawa obrzydzeniem do niego...

Kaczyńskiego nie lubię z innych przyczyn (etatyzm państwowy), ale ten przynajmniej nie bał się wyborów i jak upierdolił swoich koalicjantów, to zrobił wybory, a nie kurczowo trzymał się władzy - choć mógł spokojnie z poparciem prezydenta przez 2 lata jechać rządem mniejszościowym. Owszem nic by nie zrobił, ale byłby u władzy. I w tej kwestii wyżej oceniam Kaczyńskiego niż Tuska.

Balcerowicza szanuję, bo on właśnie nie jest słodko-pierdzącym politykiem. Zrobił reformy. Niezależnie od tego jak kto je ocenia - to on je wdrożył. Gdyby zachowywał się tak kunktatorsko jak Tusk, to byśmy tych jego reform nie zobaczyli na oczy, bo zawsze byłby nie ten czas - zawsze jakieś wybory przed nami...



miał aberrację postrzegania (cale szczescie nie pierwszą). dlatego sie nie bał.

tusko nam miłościwie panuje, aby tu byl spokój. zgodnie z maksymą tiszej jedziesz dalsze budiesz.
z reform nici i nie dlatego, że po to tam nie przyszedł, lecz dlatego że siedzą juz na krakowskim przedmiesciu i wolają dac na tuska lub tego drugiego ...
Colosseum, mówi ci to coś? Naprawdę mi się tego nie chce znowu przerabiac. ja o tym czytalam w książkach, ja wyobraznię mam. i niech to pozostanie w sferze wyobraźni.

W dzisiejszych czasach walka o władzę polega na podaniu tłuszczy obrazka i utkaniu opowiastki, w którą tłuszcza ma uwierzyć.

I tak opowiastka PIS'u:
Tusk jest be, bo to liberał, który skasuje bezpłatne szpitale, do tego jest uwikłany w SB'ecję, sprzeda nas Niemcom, i wymorduje razem z Ruskimi... etc.

oraz opowiastka PO:
Kaczyński jest be, bo to zaściankowy kłótnik. Rozwali nam politykę zagraniczną - skłóci ze wszystkimi. Ośmieszy nas na forum międzynarodowym. A wewnątrz wprowadzi terror, napuści Macierewicza na wrogów ludu PIS'owskiego... etc.

Obydwie opowiastki są FAŁSZYWE...

Ty najwyraźniej uwierzyłaś w opowiastkę PO...


Powrót do góry Go down
delphia
U F O A N A L I T Y K
U F O       A N A L I T Y K



Liczba postów : 15716
Age : 51
Location : Warszawa
Registration date : 29/01/2008

UFO - 03.08.2010 - Page 16 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.08.2010   UFO - 03.08.2010 - Page 16 EmptySro 04 Sie 2010, 00:41

barura napisał:
Liber GRIZZLI Abaci napisał:
barura napisał:
forex napisał:
delphia napisał:
dino napisał:
forex napisał:
...np. na reformy spoleczne, ktore w przyszlosci spowoduja redukcje dlugu publicznego)...
jakie znowu reformy społeczne??
nie wiem jakie reformy społeczne miał na myśli forex...
Ale mnie chwytacie za slowa. Very Happy Uzylem skrotu myslowego, a chodzilo mi o takie kwestie jak: system emerytalny, sluzba zdrowia, podatki, ograniczenie biurokracji, itp., czyli jakby nie bylo spraw istotnych dla spoleczenstwa. Moze uzyte sformulowaie nie bylo literalnie zbyt szczesliwe, ale sadzilem, ze moje intencje sa latwe do odgadniecia...

Wszystkie te sprawy czekaja na kogos kto sprobuje sie z nimi zmierzyc, a poki co dominuje spychologia - byle do nastepnych wyborow, a potem sie zobaczy. A najlepiej w ogole nie dotykac, liczac na to, ze "jakos bedzie". Trzeba przyznac, ze te ostatnia metode niedzialania rzad Tuska opanowal do perfekcji. Kiedy po latach ktos spyta jakie byly osiagniecia tego liberalnego(?) rzadu, to uslyszy odpowiedz: bylo jedno - podwyzka VAT-u. lol!


od kiedy balcerolwicz dostal kopa w d..... za liczne swoje reformy i do dzis kazdy ( rendeer ) wie, ze mozna bylo lepiej, dokladnie od wtedy kazdemu odechcialo sie robienia reform. po co je robic, jesli z tego korzysta przeciwnik, ktory skrzetnie za pomocą tabloidu wyliczy, jak sie od jutra zrobi choojowo.
znacie takiego kogos z kultury maso? ja nie.
wspolczuje tym gosciom, ze w ogole sie im chce noscic bulawe w tak chorym konflikcie (coraz rzadziej sie komu chce, choc jest jeden wyjatek).

Barura,

Albo idziesz do władzy, aby zrealizować swój program i swoje obietnice, albo idziesz po to, aby tej władzy się potem kurczowo trzymać.

Tusk wybrał to drugie. I to mnie napawa obrzydzeniem do niego...

Kaczyńskiego nie lubię z innych przyczyn (etatyzm państwowy), ale ten przynajmniej nie bał się wyborów i jak upierdolił swoich koalicjantów, to zrobił wybory, a nie kurczowo trzymał się władzy - choć mógł spokojnie z poparciem prezydenta przez 2 lata jechać rządem mniejszościowym. Owszem nic by nie zrobił, ale byłby u władzy. I w tej kwestii wyżej oceniam Kaczyńskiego niż Tuska.

Balcerowicza szanuję, bo on właśnie nie jest słodko-pierdzącym politykiem. Zrobił reformy. Niezależnie od tego jak kto je ocenia - to on je wdrożył. Gdyby zachowywał się tak kunktatorsko jak Tusk, to byśmy tych jego reform nie zobaczyli na oczy, bo zawsze byłby nie ten czas - zawsze jakieś wybory przed nami...


ty szanujesz balcerka, ale idz pogadaj z ulicą, jak oni widzą jego w historii.

Panowie a za które reformy ten szacun?

Chciałbym zauważyć że Balcerowicz był tym politykiem który miał największy wpływ na kształt systemu finansów publicznych od 89 aż do teraz (Rostowski to kumpel Balcerowicza z czasów pracy w MF i potem w NBP). A jak owe finanse wyglądają?
Powrót do góry Go down
barura




Liczba postów : 8236
Registration date : 22/10/2009

UFO - 03.08.2010 - Page 16 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.08.2010   UFO - 03.08.2010 - Page 16 EmptySro 04 Sie 2010, 00:54

jestem nieco powyzej prostych obrazów. wiele lat temu zadałam sobie sporo trudu, aby chocby trochę dowiedziec sie, dlaczego to tego musiało dojsc (wielu straszliwych wydarzeń w niedalekiej historii).

stąd obraz "Dr Żywago" (nieprosty przecie), tak na początek, dla zrozumienia skąd się w historii ludzkiej biorą siły, nad którymi ludzkosc na pewien czas traci kontrolę. To moja propozycja, aby skupic sie nad historią i coś z tego wyniesc, aby to i owo (dzis padalo to slowo b. czesto >demony< i mysle, ze nie nieadekwatnie) nie musialo sie powtorzyc.


study
Powrót do góry Go down
Liber GRIZZLI Abaci

Liber GRIZZLI Abaci


Liczba postów : 2472
Age : 112
Registration date : 27/11/2008

UFO - 03.08.2010 - Page 16 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.08.2010   UFO - 03.08.2010 - Page 16 EmptySro 04 Sie 2010, 01:05

delphia napisał:
barura napisał:
Liber GRIZZLI Abaci napisał:
barura napisał:
forex napisał:
delphia napisał:
dino napisał:

jakie znowu reformy społeczne??
nie wiem jakie reformy społeczne miał na myśli forex...
Ale mnie chwytacie za slowa. Very Happy Uzylem skrotu myslowego, a chodzilo mi o takie kwestie jak: system emerytalny, sluzba zdrowia, podatki, ograniczenie biurokracji, itp., czyli jakby nie bylo spraw istotnych dla spoleczenstwa. Moze uzyte sformulowaie nie bylo literalnie zbyt szczesliwe, ale sadzilem, ze moje intencje sa latwe do odgadniecia...

Wszystkie te sprawy czekaja na kogos kto sprobuje sie z nimi zmierzyc, a poki co dominuje spychologia - byle do nastepnych wyborow, a potem sie zobaczy. A najlepiej w ogole nie dotykac, liczac na to, ze "jakos bedzie". Trzeba przyznac, ze te ostatnia metode niedzialania rzad Tuska opanowal do perfekcji. Kiedy po latach ktos spyta jakie byly osiagniecia tego liberalnego(?) rzadu, to uslyszy odpowiedz: bylo jedno - podwyzka VAT-u. lol!


od kiedy balcerolwicz dostal kopa w d..... za liczne swoje reformy i do dzis kazdy ( rendeer ) wie, ze mozna bylo lepiej, dokladnie od wtedy kazdemu odechcialo sie robienia reform. po co je robic, jesli z tego korzysta przeciwnik, ktory skrzetnie za pomocą tabloidu wyliczy, jak sie od jutra zrobi choojowo.
znacie takiego kogos z kultury maso? ja nie.
wspolczuje tym gosciom, ze w ogole sie im chce noscic bulawe w tak chorym konflikcie (coraz rzadziej sie komu chce, choc jest jeden wyjatek).

Barura,

Albo idziesz do władzy, aby zrealizować swój program i swoje obietnice, albo idziesz po to, aby tej władzy się potem kurczowo trzymać.

Tusk wybrał to drugie. I to mnie napawa obrzydzeniem do niego...

Kaczyńskiego nie lubię z innych przyczyn (etatyzm państwowy), ale ten przynajmniej nie bał się wyborów i jak upierdolił swoich koalicjantów, to zrobił wybory, a nie kurczowo trzymał się władzy - choć mógł spokojnie z poparciem prezydenta przez 2 lata jechać rządem mniejszościowym. Owszem nic by nie zrobił, ale byłby u władzy. I w tej kwestii wyżej oceniam Kaczyńskiego niż Tuska.

Balcerowicza szanuję, bo on właśnie nie jest słodko-pierdzącym politykiem. Zrobił reformy. Niezależnie od tego jak kto je ocenia - to on je wdrożył. Gdyby zachowywał się tak kunktatorsko jak Tusk, to byśmy tych jego reform nie zobaczyli na oczy, bo zawsze byłby nie ten czas - zawsze jakieś wybory przed nami...


ty szanujesz balcerka, ale idz pogadaj z ulicą, jak oni widzą jego w historii.

Panowie a za które reformy ten szacun?

Chciałbym zauważyć że Balcerowicz był tym politykiem który miał największy wpływ na kształt systemu finansów publicznych od 89 aż do teraz (Rostowski to kumpel Balcerowicza z czasów pracy w MF i potem w NBP). A jak owe finanse wyglądają?


Dla jasności - ja postrzegam reformy/plan Balcerowicza przede wszystkim w kontekście walki z inflacją, wprowadzeniem kontroli i polityki monetarnej, wprowadzeniem wymienialności złotówki. Te cele zostały zrealizowane. A koszty społeczne można oceniać różnie...

Przypomnę, że w 1989 roku inflacja wynosiła 340%, nie mieliśmy wymienialnej złotówki (średnia pensja wg. kursu czarnorynkowego dolara to było 70 dolców).
Dzisiaj inflacja to stabilne 2-4 procent, złotówka jest wymienalna, i zarabiamy średnio grubo ponad 1000 dolców miesięcznie...

A jeśli chodzi o ustawy przeprocedowane w 1989 roku przez Balcerowicza - nie wiem czy to wszystkie (skopiowałem z portalu sciaga.pl):

1. Ustawa o gospodarce finansowej przedsiębiorstw państwowych. Likwidowała gwarancję istnienia wszystkich przedsiębiorstw państwowych niezależnie od ich wyników finansowych i efektywności produkcji oraz pozwalała na przeprowadzanie postępowania upadłościowego przedsiębiorstw nieefektywnych.

2. Ustawa o prawie bankowym. Zakazywała finansowania deficytu budżetowego przez bank centralny i uniemożliwiała nieograniczoną emisję pieniądza bez pokrycia.

3. Ustawa o kredytowaniu. Znosiła preferencje kredytowe dla przedsiębiorstw państwowych i wiązała stopę oprocentowania kredytów ze stopą inflacji.

4. Ustawa o podatku od wzrostu wynagrodzeń. Ograniczała wzrost płac nominalnych w przedsiębiorstwach w stosunku do realnego wzrostu cen (wprowadzając tzw. popiwek).

5. Ustawa o nowych zasadach opodatkowania. Wprowadzała jednolite zasady płacenia podatków we wszystkich sektorach gospodarki.

6. Ustawa o działalności gospodarczej prowadzonej przez inwestorów zagranicznych. Zobowiązywała przedsiębiorstwa zagraniczne do odsprzedawania dewiz państwu po ustalonym przez bank centralny kursie, zapowiadała możliwość wywozu zysków za granicę i zwalniała przedsiębiorstwa z kapitałem zagranicznym od płacenia popiwku.

7. Ustawa o prawie dewizowym. Likwidowała państwowy monopol w handlu zagranicznym i wprowadzała wewnętrzną wymienialność złotówki, a także zobowiązywała przedsiębiorstwa do odsprzedawania państwu zarobionych dewiz.

8. Ustawa o prawie celnym. Wprowadzała jednakowe dla wszystkich podmiotów gospodarczych zasady clenia towarów importowanych.

9. Ustawa o zatrudnieniu. Unieważniała ustawę o osobach uchylających się od obowiązku pracy oraz zmieniała zasady funkcjonowania biur pośrednictwa pracy.

10. Ustawa o szczególnych warunkach zwalniania pracowników. Stwarzała nowe przepisy chroniące ludzi zwalnianych z pracy (zwłaszcza w drodze zwolnień grupowych), zapewniała odprawę finansową przy zwolnieniu i wprowadzała okresowe zasiłki dla bezrobotnych.



Ostatnio zmieniony przez Liber GRIZZLI Abaci dnia Sro 04 Sie 2010, 01:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
barura




Liczba postów : 8236
Registration date : 22/10/2009

UFO - 03.08.2010 - Page 16 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.08.2010   UFO - 03.08.2010 - Page 16 EmptySro 04 Sie 2010, 01:09

Liber GRIZZLI Abaci napisał:
delphia napisał:
barura napisał:
Liber GRIZZLI Abaci napisał:
barura napisał:
forex napisał:
delphia napisał:

nie wiem jakie reformy społeczne miał na myśli forex...
Ale mnie chwytacie za slowa. Very Happy Uzylem skrotu myslowego, a chodzilo mi o takie kwestie jak: system emerytalny, sluzba zdrowia, podatki, ograniczenie biurokracji, itp., czyli jakby nie bylo spraw istotnych dla spoleczenstwa. Moze uzyte sformulowaie nie bylo literalnie zbyt szczesliwe, ale sadzilem, ze moje intencje sa latwe do odgadniecia...

Wszystkie te sprawy czekaja na kogos kto sprobuje sie z nimi zmierzyc, a poki co dominuje spychologia - byle do nastepnych wyborow, a potem sie zobaczy. A najlepiej w ogole nie dotykac, liczac na to, ze "jakos bedzie". Trzeba przyznac, ze te ostatnia metode niedzialania rzad Tuska opanowal do perfekcji. Kiedy po latach ktos spyta jakie byly osiagniecia tego liberalnego(?) rzadu, to uslyszy odpowiedz: bylo jedno - podwyzka VAT-u. lol!


od kiedy balcerolwicz dostal kopa w d..... za liczne swoje reformy i do dzis kazdy ( rendeer ) wie, ze mozna bylo lepiej, dokladnie od wtedy kazdemu odechcialo sie robienia reform. po co je robic, jesli z tego korzysta przeciwnik, ktory skrzetnie za pomocą tabloidu wyliczy, jak sie od jutra zrobi choojowo.
znacie takiego kogos z kultury maso? ja nie.
wspolczuje tym gosciom, ze w ogole sie im chce noscic bulawe w tak chorym konflikcie (coraz rzadziej sie komu chce, choc jest jeden wyjatek).

Barura,

Albo idziesz do władzy, aby zrealizować swój program i swoje obietnice, albo idziesz po to, aby tej władzy się potem kurczowo trzymać.

Tusk wybrał to drugie. I to mnie napawa obrzydzeniem do niego...

Kaczyńskiego nie lubię z innych przyczyn (etatyzm państwowy), ale ten przynajmniej nie bał się wyborów i jak upierdolił swoich koalicjantów, to zrobił wybory, a nie kurczowo trzymał się władzy - choć mógł spokojnie z poparciem prezydenta przez 2 lata jechać rządem mniejszościowym. Owszem nic by nie zrobił, ale byłby u władzy. I w tej kwestii wyżej oceniam Kaczyńskiego niż Tuska.

Balcerowicza szanuję, bo on właśnie nie jest słodko-pierdzącym politykiem. Zrobił reformy. Niezależnie od tego jak kto je ocenia - to on je wdrożył. Gdyby zachowywał się tak kunktatorsko jak Tusk, to byśmy tych jego reform nie zobaczyli na oczy, bo zawsze byłby nie ten czas - zawsze jakieś wybory przed nami...


ty szanujesz balcerka, ale idz pogadaj z ulicą, jak oni widzą jego w historii.

Panowie a za które reformy ten szacun?

Chciałbym zauważyć że Balcerowicz był tym politykiem który miał największy wpływ na kształt systemu finansów publicznych od 89 aż do teraz (Rostowski to kumpel Balcerowicza z czasów pracy w MF i potem w NBP). A jak owe finanse wyglądają?


Dla jasności - ja postrzegam plan Balcerowicza przede wszystkim w kontekście walki z inflacją, wprowadzeniem kontroli i polityki monetarnej, wprowadzeniem wymienialności złotówki. Te cele zostały zrealizowane. A koszty społeczne można oceniać różnie...

Przypomnę, że w 1989 roku inflacja wynosiła 340%, nie mieliśmy wymienialnej złotówki (średnia pensja wg. kursu czarnorynkowego dolara to było 70 dolców).

A jeśli chodzi o ustawy przeprocedowane w 1989 roku przez Balcerowicza - nie wiem czy to wszystkie (skopiowałem z portalu sciaga.pl):

1. Ustawa o gospodarce finansowej przedsiębiorstw państwowych. Likwidowała gwarancję istnienia wszystkich przedsiębiorstw państwowych niezależnie od ich wyników finansowych i efektywności produkcji oraz pozwalała na przeprowadzanie postępowania upadłościowego przedsiębiorstw nieefektywnych.

2. Ustawa o prawie bankowym. Zakazywała finansowania deficytu budżetowego przez bank centralny i uniemożliwiała nieograniczoną emisję pieniądza bez pokrycia.

3. Ustawa o kredytowaniu. Znosiła preferencje kredytowe dla przedsiębiorstw państwowych i wiązała stopę oprocentowania kredytów ze stopą inflacji.

4. Ustawa o podatku od wzrostu wynagrodzeń. Ograniczała wzrost płac nominalnych w przedsiębiorstwach w stosunku do realnego wzrostu cen (wprowadzając tzw. popiwek).

5. Ustawa o nowych zasadach opodatkowania. Wprowadzała jednolite zasady płacenia podatków we wszystkich sektorach gospodarki.

6. Ustawa o działalności gospodarczej prowadzonej przez inwestorów zagranicznych. Zobowiązywała przedsiębiorstwa zagraniczne do odsprzedawania dewiz państwu po ustalonym przez bank centralny kursie, zapowiadała możliwość wywozu zysków za granicę i zwalniała przedsiębiorstwa z kapitałem zagranicznym od płacenia popiwku.

7. Ustawa o prawie dewizowym. Likwidowała państwowy monopol w handlu zagranicznym i wprowadzała wewnętrzną wymienialność złotówki, a także zobowiązywała przedsiębiorstwa do odsprzedawania państwu zarobionych dewiz.

8. Ustawa o prawie celnym. Wprowadzała jednakowe dla wszystkich podmiotów gospodarczych zasady clenia towarów importowanych.

9. Ustawa o zatrudnieniu. Unieważniała ustawę o osobach uchylających się od obowiązku pracy oraz zmieniała zasady funkcjonowania biur pośrednictwa pracy.

10. Ustawa o szczególnych warunkach zwalniania pracowników. Stwarzała nowe przepisy chroniące ludzi zwalnianych z pracy (zwłaszcza w drodze zwolnień grupowych), zapewniała odprawę finansową przy zwolnieniu i wprowadzała okresowe zasiłki dla bezrobotnych.



Widzisz, taką wiedzą się tutaj nikt nie popisze. A na ulicy wszystko jest proste> czarne jest czarne, a biale biale. jak myslisz, balcerek, to czarny, czy bialy lud?

czas balcerowiczów się raz na zawsze skończył od kiedy rządzi marketing polityczny. zwlaszcza teraz, gdy ktos wznieca demony.
Powrót do góry Go down
Liber GRIZZLI Abaci

Liber GRIZZLI Abaci


Liczba postów : 2472
Age : 112
Registration date : 27/11/2008

UFO - 03.08.2010 - Page 16 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.08.2010   UFO - 03.08.2010 - Page 16 EmptySro 04 Sie 2010, 01:23

Odblokowałem wątek 4 sierpnia, więc można tam już pisać...

https://ufoforum.forumotion.com/uniwersytet-futures-i-opcji-f1/ufo-04082010-t2240.htm

Za 10 min, czyli ok. 1:33 zablokuję niniejszy wątek do pisania...
Powrót do góry Go down
Stavros

Stavros


Liczba postów : 253
Registration date : 04/02/2010

UFO - 03.08.2010 - Page 16 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.08.2010   UFO - 03.08.2010 - Page 16 EmptySro 04 Sie 2010, 01:26

Liber GRIZZLI Abaci napisał:



W dzisiejszych czasach walka o władzę polega na podaniu tłuszczy obrazka i utkaniu opowiastki, w którą tłuszcza ma uwierzyć.

I tak opowiastka PIS'u:
Tusk jest be, bo to liberał, który skasuje bezpłatne szpitale, do tego jest uwikłany w SB'ecję, sprzeda nas Niemcom, i wymorduje razem z Ruskimi... etc.

oraz opowiastka PO:
Kaczyński jest be, bo to zaściankowy kłótnik. Rozwali nam politykę zagraniczną - skłóci ze wszystkimi. Ośmieszy nas na forum międzynarodowym. A wewnątrz wprowadzi terror, napuści Macierewicza na wrogów ludu PIS'owskiego... etc.

Obydwie opowiastki są FAŁSZYWE...

Ty najwyraźniej uwierzyłaś w opowiastkę PO...



I opowiastka UDecji:

Balcerowicz to wybitny ekonomista, który dzięki śmiałym reformom doprowadził Polskę do rozkwitu i tylko Polacy, którzy "nie dorośli do demokracji" (cytat by Geremek) i nie pozwolili nam dłużej rządzić sprawili, że Polska nie jest jeszcze rajem.

Opowiastka konserwatystów:
Balcerowicz wykonał polecenie Sorosa, polegające na zamrożeniu kursu PLN/USD i wprowadzeniu bardzo wysokich odsetek od lokat w PLN, dzięki czemu Soros i jemu podobni mogli zarobić bez ryzyka kilkanaście miliardów USD, zwolnione następnie z podatku dochodowego. Umożliwił tym samym bezkosztowe finanoswanie wszelkich antypolskich organizacji typu Instytut Schumana itp. Przyczynił się do likwidacji klasy średniej wprowadzając liczne koncesje i licencje a przede wszystkim wprowadzając 40% stawkę PIT i CIT. Zlikwidował wydziały gospodarcze policji, dzięki czemu można było swobodnie okradać państwo (SchnapsGate itd.). Oczywiście bezkarnie okradać mogli tylko ludzie powiązani z UDecją. Zapoczątkował politykę stałego deficytu budżetowego. Rozpowszechniał tezę, jakoby własność prywatna - jakakolwiek - była lepsza niż państwowa, i umożliwił doprowadzanie państwowych przedsiębiorstw do upadłości w celu sprzedaży ich za symboliczne kwoty, ogromnie niższe niż wartość likwidacyjna takich przedsiębiorstw. Teza o słuszności jak najszybszej "prywatyzacji" polskich banków została ptwierdzona, gdy w 2008 roku z hukiem upadły państwowe PKO I BGK, a triumfalnie z kryzysem poradziły sobie AIG, Royal Bank of Scotland i inne prywatne banki. Balcerowicz walnie przyczynił się do skrajnie niekorzystnego Układu Stowarzyszeniowego z EWG, w wyniku którego Polska ma permanentny deficyt handlowy co rok zwiększający i tak ogromny dług publiczny.
Balcerowicz zasłynął takżę wprowadzeniem stałych cen sprzedaży węgla przez kopalnie ("w celu ograniczenia inflacji") , przy zachowaniu wolnorynkowych cen kosztów dla kopalni. Doprowadził tym samym do trwającego ponad 15 lat kryzysu w branży górniczej, który w wyniku braku pieniędzy w kopalniach rozprzestrzenił się na huty, PKP i stocznie. Za to zyski z kompensat pomiędzy tymi podmiotami doprowadziły do powstania wielu fortun i służyły do finanosowania UDecji.

Po 20 latach od tzw. "reform" Balcerowicza Polska jest importerem netto mleka, mięsa, stali, odkupuje banki za cenę wielokrotnie wyższą od ceny sprzedaży, ma 700mld długu publicznego (a są analizy wskazujące na wyższe kwoty) i ok 40mld zł rocznie kosztów obsługi tego długu.

Liber uwierzył w opowiastkę UDecji Surprised

Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO - 03.08.2010 - Page 16 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 03.08.2010   UFO - 03.08.2010 - Page 16 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO - 03.08.2010
Powrót do góry 
Strona 16 z 16Idź do strony : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16
 Similar topics
-
» UFO - 06.01.2010
» UFO - 17.03.2010
» UFO - 21.05.2010
» UFO - 28.05.2010
» UFO - 02.07.2010

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: