Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Excel - sposób zaznaczania progresywnego

Go down 
AutorWiadomość
Guma
Gość




Excel - sposób zaznaczania progresywnego Empty
PisanieTemat: Excel - sposób zaznaczania progresywnego   Excel - sposób zaznaczania progresywnego EmptySob 18 Wrz 2010, 17:24

Potrzebuję pomocy z Excel. Zaznaczam 24 komórki w kolumnie następujące po sobie, aby wykonać na nich działanie (np. sumowanie). Wynik chcę otrzymywać w nowej karcie, komórka pod komórką. Chcę, aby po skopiowaniu działania do kolejnej komórki, do wyliczenia byłyby brane z kolejnych 24 komórek, zaczynając od następnej pod poprzednim obszarem, a nie - jak program domyślnie to robi - od kolejnej, z której obszar się zaczyna. Jak zmienić tę formułę, aby w pierwszym działaniu było A1+A2+A3, a w kolejnym A4+A5+A6 i kolejnym A7+A8+A9.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Powrót do góry Go down
IronFX
Sys Trader
Sys Trader
IronFX


Liczba postów : 9659
Age : 55
Location : Wawa/Lublin
Registration date : 11/10/2007

Excel - sposób zaznaczania progresywnego Empty
PisanieTemat: Re: Excel - sposób zaznaczania progresywnego   Excel - sposób zaznaczania progresywnego EmptyWto 21 Wrz 2010, 12:03

Guma napisał:
Potrzebuję pomocy z Excel. Zaznaczam 24 komórki w kolumnie następujące po sobie, aby wykonać na nich działanie (np. sumowanie). Wynik chcę otrzymywać w nowej karcie, komórka pod komórką. Chcę, aby po skopiowaniu działania do kolejnej komórki, do wyliczenia byłyby brane z kolejnych 24 komórek, zaczynając od następnej pod poprzednim obszarem, a nie - jak program domyślnie to robi - od kolejnej, z której obszar się zaczyna. Jak zmienić tę formułę, aby w pierwszym działaniu było A1+A2+A3, a w kolejnym A4+A5+A6 i kolejnym A7+A8+A9.
Z góry dziękuję za odpowiedź

Excel - sposób zaznaczania progresywnego Excelhelp
Powrót do góry Go down
 
Excel - sposób zaznaczania progresywnego
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Systemy FW :: Konkurs Traderow UFO-
Skocz do: