Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Rolowanie pozycji

Go down 
AutorWiadomość
stefan
Gość




Rolowanie pozycji Empty
PisanieTemat: Rolowanie pozycji   Rolowanie pozycji EmptyPon 28 Lut 2011, 13:14

Witam;
Mam pytanie - jak najlepiej się rolować na fw20
Czy zrobić na fixie w dniu wygaśnięcia ?
Jak to wygląda technicznie - jeżeli jestem na S z 2 kontraktami - to składam zlecenie K na 2 kontrakty na fixie PKC na starej serii
i od razu S na 2 kontrakty na fixie PKC na nowej serii ?
z góry dziękuję za odpowiedź
pozdrawiam
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

Rolowanie pozycji Empty
PisanieTemat: Re: Rolowanie pozycji   Rolowanie pozycji EmptyPon 28 Lut 2011, 13:23

stefan napisał:
Witam;
Mam pytanie - jak najlepiej się rolować na fw20
Czy zrobić na fixie w dniu wygaśnięcia ?
Jak to wygląda technicznie - jeżeli jestem na S z 2 kontraktami - to składam zlecenie K na 2 kontrakty na fixie PKC na starej serii
i od razu S na 2 kontrakty na fixie PKC na nowej serii ?
z góry dziękuję za odpowiedź
pozdrawiam

oj coś mi sie widzi że ty chyba nie bardzo grałes, wg teorii baza będzie równa zero w dniu wygaśniecia, seria nastepna będzie miala tzw premie czasową wg teorii baza na plus (choć tu uwaga DM róznie rozumują baze, czyli instrument bazowy minus kontrakt futures na ten instrument) w praktyce jest tak że sam wybierasz punkt w którym zamykasz wygasający kontrakt lub czekasz az sam wygaśnie i dopiero na nastepnej sesji odnawiasz pozycję tyle że na nowej serii

nie zalecam zleceń PKC chyba ze chcesz szybko coś zamknąć, limit w zupelności wystarcza, czyli np masz 2 longi po X cenie to żeby to zamknąc składasz zlecenie 2 short po X cenie, moze to byc cena aktualna na rynku lub zlecenie PCR lub jak wolisz PKC

pozdro
Powrót do góry Go down
stefan
Gość




Rolowanie pozycji Empty
PisanieTemat: Re: Rolowanie pozycji   Rolowanie pozycji EmptyPon 28 Lut 2011, 14:20

system jest testowany na złożonych seriach fw20WS i fw20 i daje ok. 50 transakcji w roku
myślałem że w tym wypadku najlepiej będzie rolować pozycję PKC w fazie przed zamknięciem - czyli po kursie zamknięcia starej i nowej serii by mi się przerolowało
Rolowanie w dniu kiedy LOP z nowej serii przekroczy ten ze starej lub w dniu wygaśnięcia
Jak będzie najlepiej w moim przypadku ?

Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

Rolowanie pozycji Empty
PisanieTemat: Re: Rolowanie pozycji   Rolowanie pozycji EmptyPon 28 Lut 2011, 17:26

stefan napisał:
system jest testowany na złożonych seriach fw20WS i fw20 i daje ok. 50 transakcji w roku
myślałem że w tym wypadku najlepiej będzie rolować pozycję PKC w fazie przed zamknięciem - czyli po kursie zamknięcia starej i nowej serii by mi się przerolowało
Rolowanie w dniu kiedy LOP z nowej serii przekroczy ten ze starej lub w dniu wygaśnięcia
Jak będzie najlepiej w moim przypadku ?


w podejsciu systemowym ci nie pomoge, ewentualnie XTB ma w swojej ofercie instrument cos na kształt futures na wig20 gdzie rolowanie odbywa sie automatycznie i przy bazie np -20pkt a ty jestes na longu to dostaniesz punktow swapowych 20 czyli defacto bedziesz na zero tak jakby kontrakt trwał caly czas.

w twoim przypadku sam nie wiem, 50 transakcji to nie jest dużo, wiec domyslam sie że to trendowy system, musisz zaakceptowac te poślizgi ewentualnie mozesz kombinowac z limitem i limit Aktywacji ale tak głęboko jeszcze sie nie wgłębiałem - przykro mi nie pomoge ci
Powrót do góry Go down
stefan
Gość




Rolowanie pozycji Empty
PisanieTemat: Re: Rolowanie pozycji   Rolowanie pozycji EmptyWto 01 Mar 2011, 09:32

dzięki za odpowiedź;
ale może ktoś gra podobnym systemem na fw20 i powie mi jak sie roluje ?

Powrót do góry Go down
Sponsored content





Rolowanie pozycji Empty
PisanieTemat: Re: Rolowanie pozycji   Rolowanie pozycji Empty

Powrót do góry Go down
 
Rolowanie pozycji
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: FAQ & P.U.P.A.-
Skocz do: