Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 O Forum

Go down 
+11
Jones
midas47
gecko
Wigusia
Kozoyeb
aj57
chudy mis
Bankrut
EURO
kLeszcz
SzFagier
15 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
SzFagier
Admin
Admin
SzFagier


Liczba postów : 5190
Registration date : 27/08/2007

O Forum Empty
PisanieTemat: O Forum   O Forum EmptyPią 31 Sie 2007, 22:55

tu proszę pisać o forum
Powrót do góry Go down
kLeszcz

kLeszcz


Liczba postów : 7383
Location : Barany Trading Room filia Dworzec PKP Łódź-Widzew
Registration date : 30/08/2007

O Forum Empty
PisanieTemat: Re: O Forum   O Forum EmptyPią 31 Sie 2007, 23:00

łubu dubu
łubu dubu
niech nam żyją administratorzy klubu cheers
lol! lol! lol!
lol! lol! lol! lol!
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




O Forum Empty
PisanieTemat: Re: O Forum   O Forum EmptyPią 31 Sie 2007, 23:05

SzFagier napisał:
tu proszę pisać o forum

rozumiem że admini zadbaja aby przechodziły tylko opinie pozytywne Razz
a poważnie pełen szcun chłopaki wiem że kosztowało was to sporo pracy i nadal kosztuje;
Powrót do góry Go down
EURO




Liczba postów : 765
Registration date : 28/08/2007

O Forum Empty
PisanieTemat: Re: O Forum   O Forum EmptyPią 31 Sie 2007, 23:07

no musze przyznac, ze nie spodziewalem sie ,ze bedzie to taka BOMBA,uwazam ,ze Bankier to sie nie umywa do Nas, to jest po prostu PARADISE i jeszcze raz wyrazy szacynku dla ADMINOW za Wasza prace cheers cheers pozdr. Szfagier prosze podaj jutro linka do przemowienia pozegnalnego na bankierze, bo musze to przeczytac !! study bounce bounce
Powrót do góry Go down
Bankrut
Admin
Admin
Bankrut


Liczba postów : 3833
Age : 49
Location : Łódź
Registration date : 27/08/2007

O Forum Empty
PisanieTemat: Re: O Forum   O Forum EmptySob 01 Wrz 2007, 17:35

A ja zacytuje kilka wypowiedzi neutralnych (delikatnie mówiąc)
I skomentuje.

Cytat :

NOWE PRZYSZLO
Autor: ~osły [83.12.133.*], 2007-08-30 13:26

regulamun nowego forum - wielkie zmiany w stosunku do starego

1 wycina sie zbiorowo -glosuja szwagry szwagra
2 piszemy z sensem - sens wypowiedzi okresla irc

jesli bez sensu patrz pkt 1


A JA PIERDOLE TAKIE FORUM !!!!!!!!!

Co i gdzie Ci wycieli?
Kto? Za co?
Tu się nie tnie... to miejsce dla użytkowników, Admini są - bo być muszą, choćby po to aby dodać głosowanie, nowy dział, uruchomić Chatbox etc...


Cytat :

Re: UFO - UNIWERSYTET FUTURES I OPCJI - 30.08.07
Autor: barany [86.111.102.*], 2007-08-30 20:37

ja tez nie przenosze sie na inne forum,
zrobi sie z tego drugi czat snajpera,

przeniesiemy sie najwyzej spowrotem pod Rejczaka

Who is Snajper?


Cytat :

Re: UFO - UNIWERSYTET FUTURES I OPCJI - 30.08.07
Autor: barany [86.111.102.*], 2007-08-30 20:39

tam jest duza publika i latwy rozglos

duża publika - super!!!!
rozgłos? - UWAGA! ROZGŁASZAM! - wtopiłem kupe siana w ubiegłym tygodniu. jestem kiepskim traderem, myśle że jednym z gorszych na tym forum.


FORUM - jest dla użytkowników, bez nich forum nie ma sensu, oni je tworzą, kreują etc. Miejsce swobodnej dyskusji, rozważań itd.

za słownikiem PWN

Cytat :

forum
1. «miejsce publicznych wystąpień»
2. «spotkanie poświęcone omawianiu spraw z określonej dziedziny; też: grupa ludzi biorących udział w takim spotkaniu


Tak jest i tak będzie. Howgh.

Pytanie testowe:
Platforma wymiany myśli powstała bo:
A. wkurw... nas cięcie postów na Bankierze
B. wkurw... nas wycięcie naszej grupy spod Rejczaka
C. wkurw... nas przedpotopowy charakter forum (brak jakichkolwiek udogodnień dla userów)
D. chcieliśmy spróbować
E. jesteśmy młodzi i wódka nam nie szkodzi

Odpowiedzi proszę na PW.

lol!
Powrót do góry Go down
https://ufoforum.forumotion.com
kLeszcz

kLeszcz


Liczba postów : 7383
Location : Barany Trading Room filia Dworzec PKP Łódź-Widzew
Registration date : 30/08/2007

O Forum Empty
PisanieTemat: Re: O Forum   O Forum EmptySob 08 Wrz 2007, 00:28

Piękny widok jak to forum się rozwija,
jak rozkwita ta nasza ZIEMIA OBIECANA tak jak w przeszłości najpiękniejsze miasto w Polsce-Łódź.
Łódź znana jako centrum przemysłu tekstylnego, dziś słynie z pałaców, rezydencji i wilii pofabrykanckich...
dziękuję Wam
Bankrucie, SzFagrze, Chudy Misiu

szacunek
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




O Forum Empty
PisanieTemat: Re: O Forum   O Forum EmptyPon 10 Wrz 2007, 19:30

Witam cheers Adminów i z góry zaznaczam ,że jestem wdzięczny za stworzenie tego forum.Po bankierze(oby jego kurs spadł do 3zlp) jest to fantastyczna odmiana.Pełna swoboda i wolność myśli.Dla Nas inwestorów wręcz niezbędne aby:wymieniać się poglądami,podzielić informacjami;pokłocić się;pożalić;pobiadolić;pochwalić sukcesami;nauczyć się od mądrzejszych od siebie czy nawet towarzysko pogadać o" dupie marynie".Dzięki za wspaniałą pracę lol!
Powrót do góry Go down
kLeszcz

kLeszcz


Liczba postów : 7383
Location : Barany Trading Room filia Dworzec PKP Łódź-Widzew
Registration date : 30/08/2007

O Forum Empty
PisanieTemat: Re: O Forum   O Forum EmptyCzw 27 Wrz 2007, 08:03

z okazji pierwszej, okrągłej rocznicy, istnienia UFO składam najserdeczniejsze życzenia WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO przede wszystkim dla twórców forum jak również wszystkim uzytkownikom.

życze sukcesów
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




O Forum Empty
PisanieTemat: Forum fajne, ale....   O Forum EmptyCzw 04 Paź 2007, 23:16

Witam Czcigodnych Adminów i Uzytkownikow

Zacznę od serdecznych gratulacji dla Twórców. Migracja z bankiera to wielki sukces. To co pozostało na bankierze to jedna wielka smuta. Pod komentarzami pana Pawła R. posty można liczyć na palcach jednej ręki. Wygląda na to, że piszą tam już jedynie osły, barany i niejaki obserwator, który nie ma już komu nawet depo liczyć jak za starych dobrych czasów. Życzę twórcom jak największej ilości postów i oby nigdy nie stało się tak jak napisał Barany, że forum UFO stanie się kolejnym czatem snajpera. Myślę, że Barany miał na myśli marginalizację po okresie pierwszego zachłyśnięcia się "wolnością"

No dobra, a teraz do rzeczy. Jeśli pozwolicie napiszę Wam co mi się tutaj podoba a co nie

Podoba:
1. Możliwość wklejania wykresów i zdjęć
2. Avatary i smileys, niby takie małe a cieszy ;-)
3. Utworzenie osobnego działu dla systemów, który moim zdaniem jest strzałem w 10!

Nie podoba:

1. Forum prowadzone przez traderów jest z góry na przegranej pozycji. Wystarczy, że admini zbankrutują lub też (co życzę!!!) zarobią górę kasy i stracą zainteresowanie prowadzeniem forum. W końcu to też jest praca, a pracą tradera jest ... no chyba nie prowadzenie forum.
2. Pod względem bycia tzw user friendly bankier bije UFO na głowę. Sorry, ale te tasiemce wątki ciągną się niczym brazyliski serial. gdzie nie wiadomo kto komu i na co odpowiada są dla mnie mało strawne. Na bankierze każdy komentarz p. Pawła był osobną dyskusją. Możliwość dodawania wątków, które później zamieniały się w osobne dyskusje było genialne z punktu widzenia czytacza, który szybciutko mógł znaleźć interesujące go tematy lub autorów, których chciał poczytać.
3. Brak możliwości czatu on-line (nie było go również na bankierze!) który mógłby służyć do wymiany myśli podczas sesji.
4. Brak komentarzy analityka podczas sesji i nie mam tutaj na myśli konkretnie p. Pawła Rejczaka, ale te komentarze były bardzo fajnym pomysłem bankiera. Zresztą nie tylko bankiera bo i stooq na to wpadł i bardzo lubię przefajowe czasem komentarze Łucjana czy Rzeźniczaka. To coś, ala komentarz do meczu sportowego ;-)

No dobra to wszystko co miałem na wątrobie. Mam nadzieję, że nikt z szanownych ojców założycieli się nie obrazi. Zresztą koment nr. 2 jest trochę niesprawiedliwy. Trudno porównywać portal nazwijmy po imieniu, amatorski robiony z pasji z komercyjną machiną bankiera.

Oki, na koniec smaczek. Ponieważ bardzo lubiłem Wasze wątki na bankierze napisałem po Waszym odejściu do ich redakcji. Oto fragment odpowiedzi od Pana Marcina Dziadkowiaka:

"Jestesmy zainteresowani powrotem inwestorow grajacych skupionych wokol Forum UFO na Forum Bankiera.
Mysle, ze jestesmy w stanie stworzyc dodatkowe forum przeznaczone tylko dla inwestorow zainteresowanych wymiana pogladow n/t futures i opcji. Rozumiem jednak, ze bedzie to decyzja grupowa.
Dlatego, gdyby wsrod uczestnikow Forum UFO byla chec powrotu na Bankiera, a potrzebne byloby do tego wydzielenie dodatkowego forum na Bankierze, prosilbym o kontakt.

Gdyby mogl Pan takze opisac dokladniej, jaka sytuacja zaistniala,
ktora byla przyczyna odejscia uczestnikow forum z Bankiera,
bylaby to dla nas duza pomoc w unikaniu takich problemow
na przyszlosc"

Możecie sobie pogratulować panowie. Tęsknią za Wami na bankierze :-)

Ja osobiście życzę Wam samych sukcesów i serdecznie pozdrawiam.
Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

O Forum Empty
PisanieTemat: Re: O Forum   O Forum EmptyCzw 04 Paź 2007, 23:33

odpisze dokladnie pozniej ale

gratuluje, ze bankierowcy Ci odpisali!
ja do nich mailowalem w sprawach cenzury na forum itp, podpisany imieniem i nazwiskiem i reakcji nie bylo...

pozdr
Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

O Forum Empty
PisanieTemat: Re: O Forum   O Forum EmptyNie 07 Paź 2007, 17:32

Zgodnie z obietnica odpisuje nieco bardziej szczegolowo na post Anonimowego Przegrywajacego

ad. 'co sie podoba'

tu nasza - jako administratorow - zasluga jest znikoma: dzialamy na gotowej platformie, gdzie te wszystkie rzeczy sa dostepne. sa nowsze wersje phpBB (v3) gdzie opcji byloby wiecej. nasza 'zasluga' polega na tym ze nie odklikalismy 'wylacz awatary/prywatna poczte' itp

dzial systemy - uklony dla prowadzacych tenze


ad. 'co sie nie podoba'

1)ja osobiscie zawodowo nie zajmuje sie pochodnymi. jezeli z jakiegos powodu nie bede mogl/chcial dalej administrowac, to po prostu ktos z Forumowiczow przejmie funkcje i tyle...jest na ponad 300 z czego 100 aktywnie pisze

2)tu trudno polemizowac. czesc osob podziela Twoj poglad, inni sa zachwyceni i pisza, ze 1 watek jest super bo nie trzeba ganiac po stronach, klikac 'odswiez' zeby sprawdzic czy jest nowy watek, zaganiac tych co jeszcze pisza w starym. ja osobiscie wolalbym uklad jak w przegladarkach do grup usenet (wciecia). jak pisalem wyzej, nie mamy techniczej mozliwosci zmiany. Funkcja 'cytuj' ratuje nieco sytuacje.
1 watek sesyjny na dzien mi odpowiada

3)chatbox byl. poniewaz nie cieszyl sie prawie zupelnie popularnoscia to wywalilismy. ja osobiscie wole ze go nie ma, bo jesli nie sledze sesji (a tak jest na ogol) to moge spokojnie wieczorem poczytac calosc w watku sesyjnym. wiadomosci z chata sa ulotne, archiwizowac dalo sie tylko ostatnia godzine ponadto tam dopiero jest mix - nie wiadomo kto komu i na co odpisuje.

4)hm..analityka na skladzie nie mamy, choc kilku duzych traderow-praktykow juz tak. z kilkuset postow dziennie mozna chyba cos wyciagnac Wink

obrazac sie nie mam o co Smile , forum to w wiekszosci ludzie , ktorzy pisza a nie 'technikalia'


sprawa bankiera: jak dla mnie powrot jest delikatnie mowiac sprawa abstrakcyjna...moderator wycinajacy merytoryczne posty bez sladu i uzasadnienia...awaria (sama w sobie - coz trudno , bywa) i brak mozliwosc pisania pod PR , ktore nie spotkaly sie z reakcja szefow...
brak odpowiedzi na moj mail i opinie na forum dot. funkcjonowania portalu...(trudno teraz pisac 'nie wiedzielismy')

dzieki fragment tego list i kontakt do Pana Marcina Dziadkowiaka, odpisze

pozdrawiam
Powrót do góry Go down
kLeszcz

kLeszcz


Liczba postów : 7383
Location : Barany Trading Room filia Dworzec PKP Łódź-Widzew
Registration date : 30/08/2007

O Forum Empty
PisanieTemat: grudzień 2007   O Forum EmptyPią 21 Gru 2007, 18:22

Na te wyjątkowe w roku Świąteczne dni Bożego Narodzenia składam serdeczne zyczenia dla całej UFO Braci i wszystkich Waszych bliskich: niech w Waszych domach, w Waszych rodzinach zagości radość i szczęście. Zyczę również by niepowtarzalna atmosfera tych dni dała nowe siły i wytrwałość w realizacji zamierzeń w Nowym Roku!

http://www.wrzuta.pl/audio/f1jKQjX6Ha/harlem_-_kora
Powrót do góry Go down
aj57




Liczba postów : 31
Registration date : 03/01/2008

O Forum Empty
PisanieTemat: Ocena   O Forum EmptyPią 18 Sty 2008, 10:14

Witam

Nie podzielam Waszego entuzjazmu w ocenie tego forum.
Po moim bankructwie i półrocznej przerwie w grze zajrzałem tutaj. Powoli uczę się poruszać po Waszych ścieżkach. Nie wszystko mi się tu podoba i nie wszystko jest lepsze niż na Bankierze.

Dużym utrudnieniem jest dla mnie ogrom słów- drogowskazów w języku angielskim (nawet daty nigdzie nie można zobaczyć w naszym ojczysty języku).
Brakuje mi sygnałów Rejczaka co do zajmowania pozycji. Chwalicie się, że macie tylu wspaniałych traderów, ale nie umieliście stworzyć alternatywy dla Rejczaka, tzn. emitować publicznie dostępnych sygnałów jakiegoś systemu dla tych, któtrzy nie mają swego.
Nie podzielam nadziei Allacha, który z entuzjazmem orzekł, że można się tu uczyć od mądrzejszych. Ja widzę to zupełnie inaczej - ci lepsi, z systamami, zwęszyli okację do zbicia forsy na tych, co nie zdołali zbudować swojego systemu. System to światło, przewodnik w ciemnnościach, to niczym ogień dla pierwotnych ludzi. Wielu walczy o zdobycie tego ognia, w tym i ja, ale nie znajdą oni tutaj żadnej pomocy. Każdy z posiadających system strzeże go jak oka w głowie, a sygnały udostępnia tylko wtedy, gdy chce się tym pochwalić, albo gdy uzna to za opłacalne dla siebie.
Potwierdzeniem tej gorzkiej opinii jest fakt, że moje pytanie z 4 stycznia ( na stronie FAQ&P.U.P.A. "Pytania kontrakty") o literaturę pomocną przy tworzeniu systemu pozostało do dzisiaj bez odpowiedzi. Jak widać proste pytania, np. co to jest LOP, można zadawać profesorom, ale trudniejszych - już nie. Czasami giganci rzucą biedakom łaskawie rybkę lub jakieś okruchy ze swego stołu, ale boją się dać im wędkę do ręki, nie chcą im nawet zdradzić miejsca, gdzie można znależć instrukcję budowy tej wędki ! Nadmienię przy tym, że przeczytałem dwie książki o analizie technicznej, ale były pisane kilkanaście lat temu i nie znalazłem tam wskazówek co do budowania systemu. A używanie pojedynczych wskaźników nie przynosi zysków.
Treść wpisywanych postów też często jest niepełna, niejasna. Np. infinan.com napisał, że dalsze sygnały dotyczące kontraktów na DJIA będą podawane na jego stronie, ale nie podał na jakiej i gdzie jej szukać. Czy to nie lekceważenie czytelników ?
W jednej z powyższych wypowiedzi admina w niniejszym wątku, na pytanie chyba Alka o prywatny e-mail do Kozojeba, podano, że można go zdobyć "na platformie forum" po zarejestrowaniu. Niestety, ja nie potrafię skorzystać z tej podpowiedzi.
Szkoda, że nie jestem tak bystry, jak pozostali użytkownicy.
Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

O Forum Empty
PisanieTemat: Re: O Forum   O Forum EmptyPią 18 Sty 2008, 22:40

aj57 napisał:
Witam

Nie podzielam Waszego entuzjazmu w ocenie tego forum.
Po moim bankructwie i półrocznej przerwie w grze zajrzałem tutaj. Powoli uczę się poruszać po Waszych ścieżkach. Nie wszystko mi się tu podoba i nie wszystko jest lepsze niż na Bankierze.

Dużym utrudnieniem jest dla mnie ogrom słów- drogowskazów w języku angielskim (nawet daty nigdzie nie można zobaczyć w naszym ojczysty języku).


aj57,

w odniesieniu do Twoich uwag

w komunikacie administracyjnym (nr 6) podane jest, ze nie administrujemy serwerem. nie mamy wplywu na oprogramowanie, jakie nam udostepniono. ja w panelu administracyjnym widze mix pojec polskich i angielskich

Cytat :

Brakuje mi sygnałów Rejczaka co do zajmowania pozycji.

wydaje sie, ze nie mamy prawa zarzadzac wlasnoscia P. Rejczaka, w szczegolnosci przepisywac jej tutaj

Cytat :

Chwalicie się, że macie tylu wspaniałych traderów, ale nie umieliście stworzyć alternatywy dla Rejczaka, tzn. emitować publicznie dostępnych sygnałów jakiegoś systemu dla tych, któtrzy nie mają swego.

nie chwalimy sie - oni sami, z wlasnej woli, poddaja sie publicznej weryfikacji
to nie sa nasi pracownicy - nie jestesmy firma, to forum tworzone jest przez spolecznosc i niektorzy z jej czlonkow postanowili upubliczniac wyniki swoich przemyslen. administrujemy spolecznie i nie zarabiamy na tym ( a kosztuje to wiele czasu i wysilku). forum jest darmowe a kwestia reklam wyjasnona jest w komunikacie administracyjnym nr 6

Cytat :

Nie podzielam nadziei Allacha, który z entuzjazmem orzekł, że można się tu uczyć od mądrzejszych. Ja widzę to zupełnie inaczej - ci lepsi, z systamami, zwęszyli okację do zbicia forsy na tych, co nie zdołali zbudować swojego systemu. System to światło, przewodnik w ciemnnościach, to niczym ogień dla pierwotnych ludzi. Wielu walczy o zdobycie tego ognia, w tym i ja, ale nie znajdą oni tutaj żadnej pomocy. Każdy z posiadających system strzeże go jak oka w głowie, a sygnały udostępnia tylko wtedy, gdy chce się tym pochwalić, albo gdy uzna to za opłacalne dla siebie.

oprocz systemow mechanicznych wiele osob prezentuje 'kreski' i to nierzadko wysokiej proby - mozna sie uczyc od nich

co do systemow
mozna sie uczyc od Indiany, ktory ku chwale UFO , w dziale "edukacja" naprodukowal sie na temat AMIbrokera, podal przyklady systemow

mozna przystapic do projektu MYLOGI OPEN SYSTEM i uczyc sie od zawodnika parkiet challenge

mozna przetestowac system rmira podany pare dni temu w watku sesyjnym

mozna przeczytac prosbe kaczora i odpowiedzi na nia w dziale 'systemy'

mozna poczytac moja dyskusje z trejderem na temat statystyki (w szczegolnosci wariancji) w dziale 'systemy'

w mojej opinii trudno miec pretensje do ludzi, ktorzy poswiecili mnostwo czasu, ze nie podaja za darmo wszystkiego na tacy - to kosztowalo ich wiele wysilku (osobiscie, zeby zrozumiec pewne aspekty statyskyki potrzebowalem kilku lat studiow) i zapewne pieniedzy. nalezy im podziekowac, ze chca podzielic sie choc czescia swoich doswiadczen. Mylogi w 'open system' dal zadanie domowe do zrobienia - bedzie odrobione - wskaze zapewne kolejny problem, na ktory nalezy zwrocic uwage

Cytat :

Potwierdzeniem tej gorzkiej opinii jest fakt, że moje pytanie z 4 stycznia ( na stronie FAQ&P.U.P.A. "Pytania kontrakty") o literaturę pomocną przy tworzeniu systemu pozostało do dzisiaj bez odpowiedzi. Jak widać proste pytania, np. co to jest LOP, można zadawać profesorom, ale trudniejszych - już nie. Czasami giganci rzucą biedakom łaskawie rybkę lub jakieś okruchy ze swego stołu, ale boją się dać im wędkę do ręki, nie chcą im nawet zdradzić miejsca, gdzie można znależć instrukcję budowy tej wędki ! Nadmienię przy tym, że przeczytałem dwie książki o analizie technicznej, ale były pisane kilkanaście lat temu i nie znalazłem tam wskazówek co do budowania systemu. A używanie pojedynczych wskaźników nie przynosi zysków.

pytanie, przyznaje, przegapilem
nie czytalem niestety (pewnie blad) zadnej ksiazki na ten temat
co mowi amazon.com w tym temacie ? czy recenzje pozycji tam zamieszczonych sa kompletnie nieprzydatne?
swietny link do bloga arcary jest w dzisiejszym (18/01/2008) sesyjnym

Cytat :

Treść wpisywanych postów też często jest niepełna, niejasna. Np. infinan.com napisał, że dalsze sygnały dotyczące kontraktów na DJIA będą podawane na jego stronie, ale nie podał na jakiej i gdzie jej szukać. Czy to nie lekceważenie czytelników ?

infinan.com nie placi mi za reklame ale strona uzytkownika infinan.com ma adres infinan.com

Cytat :

W jednej z powyższych wypowiedzi admina w niniejszym wątku, na pytanie chyba Alka o prywatny e-mail do Kozojeba, podano, że można go zdobyć "na platformie forum" po zarejestrowaniu. Niestety, ja nie potrafię skorzystać z tej podpowiedzi.
Szkoda, że nie jestem tak bystry, jak pozostali użytkownicy.

nie mamy upowaznienia do podawania prywatnych adresow osob postujacych na forum
kontakt z wybranym uzytkownikiem uzyskac mozna klikajac na ikone 'PW' (prywatna wiadomosc) pod jego postem


pozdr
Powrót do góry Go down
aj57




Liczba postów : 31
Registration date : 03/01/2008

O Forum Empty
PisanieTemat: ocena UFO   O Forum EmptySob 19 Sty 2008, 23:54

Witam chudy misiu

Dziękuję Ci bardzo za szybki i obszerny odzew na moją krytyczną wypowiedź o UFO.
Wiem, że wielu ludzi musiało ofiarnie i za darmo pracować, by powstała ta budowla (portal ?). Ale nie zawsze powszechna zgoda wystarcza, by ulepszać, usuwać niedociągnięcia.
Z Rejczakiem to mnie źle zrozumiałeś. Nie chodziło mi o przeniesienie jego sygnałów, które akurat zamieszczacie na stronie "Systemy FW" (na samym końcu), ale o prezentowanie własnych sygnałów, które byłyby wizytówką UFO. W końcu zawodowców stać na dogadanie się i konstruowania jednego wspólnego systemu oraz generowania jego sygnałów.

Amazon.com jest dla mnie praktycznie nieprzydatny. Po pierwsze, jest w języku angielskim, który bardzo słabo znam. Po drugie nie wiem, które z prezentowanych tam książek zostały przetłumaczone na polski i wydane u nas. Po trzecie, nikt tam nie wypowiada się na temat przydatności poszczególnych książek do gry giełdowej i budowania systemu.
Infinan.com to strona niedostępna dla mnie - nie zdołałem się tam zalogować. Nadal więc nie wiem, gdzie znajduje się strona kozojeba, o której mówił, że zawiera sygnały dotyczące kontraktów na DJIA.
Szczerze przyznaję, że nie znam dokładnie wszystkich zakamarków UFO. Może jest to efektem niewystarczającej ilości czasu, a może i niezbyt czytelnej konstrukcji portalu. Na stronie głównej nigdzie nie mogłem odnaleźć hasła "edukacja", a gdy skorzystałem z waszej wyszukiwarki wyświetliło się "wiadomości.gazeta.pl".

Bardzo chciałbym odszukać tę edukację, by poznać dzieło indiany o Amibrokerze.
Naprawdę, wręcz niewymownie, chciałbym zapoznać się z projektem MYLOGI OPEN SYSTEM, ale gdzie on jest ?
Szkoda też, że nie znam prośby kaczora, gdyż się jeszcze na nią nie natknąłem...

To rzeczywiście wspaniale, że są osoby, które chcą się z innymi podzielić swoją wiedzą. Dla mnie dopiero taka postawa świadczy o prawdziwym sukcesie, bo prawdziwi zwycięzcy chętnie dzielą się z innymi swoimi tajemnicami.
Ktoś, kto z 30 000 zł potrafi zrobić w ciągu roku pół miliona PLN ten ma chyba większe problemy z ich zagospodarowaniem niż z zarabianiem. Sądzę, że taki człowiek nie musi konspirować i ukrywać przed resztą słuchaczy swoich sposobów gry. Bo w razie czego dokona drobnych korekt i zbuduje nieco inny system.

Dlatego zachęcam gigantów tego portalu do większej otwartości, do wykazywania większej chęci niesienia pomocy innym. Bo życie jest zbyt krótkie, by skupiać się tylko na sobie.
Ostatecznie nazwa portalu też do czegoś zobowiązuje, prawda ?
To ma być UNIWERSYTET, a więc wspólna, nieskrępowana, szczera i życzliwa wędrówka po niebezpiecznych, wręcz zdradliwych ścieżkach handlu kontraktami.
Połóżmy więc jeszcze większy nacisk na EDUKACJĘ.

Dobrze, że wielu właściwie rozumie przesłanie podjętej przez Was inicjatywy. I za to należą się im słowa najwyższego uznania.
Każda uratowana przez nich duszyczka będzie im policzona w dniu sądu ostatecznego...
Ucząc innych uczymy siebie samych, a wysiłek włożony w pomaganie innym nigdy nie jest stracony.

Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
Kozoyeb

Kozoyeb


Liczba postów : 9425
Registration date : 28/08/2007

O Forum Empty
PisanieTemat: Re: O Forum   O Forum EmptyNie 20 Sty 2008, 00:22

drogi aj
wpadnij na zlot, byc może oprócz zabawy znajdzie sie chwila n apowazna debate
pozdro
Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

O Forum Empty
PisanieTemat: Re: O Forum   O Forum EmptyNie 20 Sty 2008, 01:02

aj57,

aj57 napisał:
Witam chudy misiu

Z Rejczakiem to mnie źle zrozumiałeś.

ok, istotnie zle zrozumialem, faktycznie zamieszczamy (jedynie) link do strony, co do darmowego systemu - patrz nizej (kydo)
Cytat :


Amazon.com jest dla mnie praktycznie nieprzydatny. Po pierwsze, jest w języku angielskim, który bardzo słabo znam. Po drugie nie wiem, które z prezentowanych tam książek zostały przetłumaczone na polski i wydane u nas. Po trzecie, nikt tam nie wypowiada się na temat przydatności poszczególnych książek do gry giełdowej i budowania systemu.

Kaczor podal tytuly ksiazek w odp. na Twoje pytanie w FAQ, moze uzbrojony w ta wiedze, przeszukujac polskie strony www, znajdziesz przydatne recezje. Akwila swego czasu kupowal kilka ksiazek, moze cos doradzi (kontakt - patrz nizej)

Cytat :

Infinan.com to strona niedostępna dla mnie - nie zdołałem się tam zalogować. Nadal więc nie wiem, gdzie znajduje się strona kozojeba, o której mówił, że zawiera sygnały dotyczące kontraktów na DJIA.

infinan i kozojeb to ta sama osoba (zmienil nicka)
tu
https://ufoforum.forumotion.com/memberlist.forum
mozesz odszukac po nazwie uzytkownika UFO i wyslac mu wiadomosc prywatna.
Cytat :

Szczerze przyznaję, że nie znam dokładnie wszystkich zakamarków UFO. Może jest to efektem niewystarczającej ilości czasu, a może i niezbyt czytelnej konstrukcji portalu. Na stronie głównej nigdzie nie mogłem odnaleźć hasła "edukacja", a gdy skorzystałem z waszej wyszukiwarki wyświetliło się "wiadomości.gazeta.pl".

Bardzo chciałbym odszukać tę edukację, by poznać dzieło indiany o Amibrokerze.
Naprawdę, wręcz niewymownie, chciałbym zapoznać się z projektem MYLOGI OPEN SYSTEM, ale gdzie on jest ?
Szkoda też, że nie znam prośby kaczora, gdyż się jeszcze na nią nie natknąłem...

Po zalogowaniu (to wazne !) na stronie glownej dostepna staje sie zakladka
"kącik edukacyjny"
https://ufoforum.forumotion.com/kcik-edukacyjny-f4/

i dodatkowe zakladki w "systemy" (kydo -ktory obiecal publikowac darmowe sygnaly jednego ze swoich systemow i mylogi, gdzie jest OPEN SYSTEM )
https://ufoforum.forumotion.com/systemy-fw-f7/

w publicznej czesci "systemow" jest post kaczora (4 od gory obecnie) o wsparcie od specow od sywtemow a takze rysunki trejdera

Cytat :

To rzeczywiście wspaniale, że są osoby, które chcą się z innymi podzielić swoją wiedzą.
Pozdrawiam

odnosnie dzielenia sie wiedza - nie zapominajmy - wiedza i jej zdobycie kosztuje a na fut, choc to brutalne, wyrywamy sobie pieniadze nawzajem (a nie zawsze mitycznym szwagrom). ja osobiscie (a jestem z branzy) uwazam, ze darmowa nauka jest umiarkowanie sensowna - zwykle wiekszosc ludzi zaczyna cos szanowac , dopiero wtedy gdy musza za to zaplacic (na przyklad swoim depo albo godzinami spedzonymi nad ksiazkami)

pamietaj tez, ze wielu z nas nie zajmuje sie zawodowo gielda i nie chca edukowac innych nawet nie dlatego, zeby 'przeciwnik byl glupszy' tylko przykladowo czas potrzebny na szkolenie innych wola poswiecic np. swojej rodzinie,

pozdr
Powrót do góry Go down
aj57




Liczba postów : 31
Registration date : 03/01/2008

O Forum Empty
PisanieTemat: ocena UFO   O Forum EmptyPon 21 Sty 2008, 11:36

Miły chudy misiu !

Po raz kolejny dziękuję Ci za trud włożony w edukowanie mojej skromnej osoby. Jestem Twoją uwagą naprawdę zaszczycony. W nagrodę chciałem Ci przesłać piękne i gorące słoneczko z sąsiedniego zbioru ikon, ale nie umiem tego zrobić.
Dziękuję Ci za listę użytkowników i link do działu "Edukacja". W wolnym czasie poszukam tam postu kaczora i MYLOGI OPEN SYSTEM.

Odnosząc się do treści Twego postu chciałbym zauważyć, że systemy kydo to jego systemy, a mi chodzi o sygnały UFO. Poza tym, kydo zamieszcza tu sygnały systemów dziennych i głównego, które - jego zdaniem - nie służą do gry na kontraktach, a jedynie ogólnej ocenie sytuacji. Systemy godzinowe natomiast prezentuje (na razie bezpłatnie, ale to się ma zmienić) na swojej własnej stronie.
Chudy misiu, jak to jest możliwe, że jako człowiek "z branży" nie przeczytałeś, jak sam oświadczyłeś, żadnej książki dotyczącej systemów ?

A teraz przyszła mi do głowy pewna myśl:
Utwórzmy Centrum Tworzenia (budowania?) Systemów, czyli CTS (CBS ?).
Zajmowałoby się ono między innymi testowaniem (chyba bezpłatnie ?) na danych historycznych różnych pomysłów wnoszonych przez użytkowników UFO i podawaniem wyników do publicznej wiadomości.
Ja sam miałbym kilka takich pomysłów.

Gorzko, ale jakże prawdziwie brzmią Twoje słowa o powszechnej komercjalizacji naszego świata.
Dlatego dla równowagi przytoczę słowa wielkiego Człowieka - dla jednych Nauczyciela, dla innych jednego z proroków (cytuję z pamięci):

"Nowe przykazanie daję wam, abyście się wzajemnie miłowali. Po tym poznają, żeście ucznaimi moimi, że się wzajemnie miłować będziecie".

PS. Gorące podziękowania kieruję do kaczora za wskazanie i rekomendowanie kilku książek. Wśród dwóch przeczytanych przeze mnie ksążek jest właśnie A. Eldera "Zawód inwestor giełdowy". To dobra pozycja, o wiele lepsza od "Trader Vic" Sperandeo. Po przeczytanie Eldera bezsensowne, moim zdaniem, staje się zgłębianie tej drugie pozycji.
Właśnie z książki Eldera wziąłem pewien pomysł, który chciałbym przetestować, jednak o budowaniu systemów jest tam bardzo mało informacji.

Pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry Go down
Wigusia

Wigusia


Liczba postów : 316
Registration date : 03/09/2007

O Forum Empty
PisanieTemat: Re: O Forum   O Forum EmptyPon 18 Lut 2008, 21:22

Ja o sobie mogę napisać tylko jedno. Zupełnie tu nie pasuje. No
Więc po co tu przychodzę?
Dlatego, że interesuje się i zajmuje inwestowaniem.
Będę musiała jakoś się odzwyczaić i przestać tu przychodzić.
To forum to nie miejsce dla mnie.
Przekonałam się dzisiaj o tym, po obejrzeniu fotek.
Smutno i koniec i kropka. niefartusia Odzwyczajenie od forum czas zacząć. silent silent silent silent silent
Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

O Forum Empty
PisanieTemat: Re: O Forum   O Forum EmptyPon 18 Lut 2008, 22:44

Wigusia napisał:

To forum to nie miejsce dla mnie.
Przekonałam się dzisiaj o tym, po obejrzeniu fotek.

fotki sa wyseparowane
kosztowalo to adminow sporo wysilku, wiem ze tego nie widac ale tak bylo
Powrót do góry Go down
sebbx
Gość




O Forum Empty
PisanieTemat: Aktywacja konta   O Forum EmptyPon 25 Sty 2010, 16:59

Zarejestrowałem się 3 doby temu.

Nikt z adminów nie aktywował konta....

Można prosić o aktywację?


dzięki
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




O Forum Empty
PisanieTemat: Forum jest super   O Forum EmptyPią 09 Kwi 2010, 21:26

Dla mnie forum jest super. Jestem tu od niedawna, ale sporo się nauczyłem.

--
Instrumenty pochodne = duże ryzyko?
YpsilonFund - blog przyszłego milionera.
Aktualna wartość portfela: 118 621 zł.
Powrót do góry Go down
gecko




Liczba postów : 3
Registration date : 21/12/2010

O Forum Empty
PisanieTemat: Re: O Forum   O Forum EmptyWto 21 Gru 2010, 18:32

bardzo pozytywne wrażenia
Powrót do góry Go down
midas47




Liczba postów : 7
Registration date : 19/04/2011

O Forum Empty
PisanieTemat: re   O Forum EmptyCzw 09 Cze 2011, 22:14

Forum jest świetne. Jedyne takie w Polsce.
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

O Forum Empty
PisanieTemat: Re: O Forum   O Forum EmptyCzw 09 Cze 2011, 22:25

midas47 napisał:
Forum jest świetne. Jedyne takie w Polsce.
no wiadomo Very Happy
zmień tło na swojej stronie bo jest badziewne
Powrót do góry Go down
midas47




Liczba postów : 7
Registration date : 19/04/2011

O Forum Empty
PisanieTemat: re   O Forum EmptyPią 10 Cze 2011, 08:44

Dzięki za krytyczną uwagę. Strona jest w budowie i rozważę zmianę tła. Pozdrawiam.
Powrót do góry Go down
inwestor

inwestor


Liczba postów : 27849
Location :
Registration date : 30/08/2007

O Forum Empty
PisanieTemat: Re: O Forum   O Forum EmptyCzw 10 Lis 2011, 16:32

On natchniony i młody był.....
Powrót do góry Go down
barura




Liczba postów : 8236
Registration date : 22/10/2009

O Forum Empty
PisanieTemat: Re: O Forum   O Forum EmptyPią 28 Cze 2013, 20:41

elegancja francja.
Powrót do góry Go down
barura




Liczba postów : 8236
Registration date : 22/10/2009

O Forum Empty
PisanieTemat: Re: O Forum   O Forum EmptyPią 28 Cze 2013, 20:44

bon ton.
Powrót do góry Go down
Oliver




Liczba postów : 1
Registration date : 30/01/2024

O Forum Empty
PisanieTemat: Re: O Forum   O Forum EmptyWto 30 Sty 2024, 02:28

Świetne forum, podoba mi się!

Forex Trader likes this post

Powrót do góry Go down
Sponsored content





O Forum Empty
PisanieTemat: Re: O Forum   O Forum Empty

Powrót do góry Go down
 
O Forum
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» UFO - 15.10.2007
» Uśmiechnij się po sesji
» UFO - 19.11.2009
» UFO - 29.08.2007
» KOMUNIKATY ADMINÓW

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Księga Gości-
Skocz do: