Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO 23-24 01 2021 r. Weekend

Go down 
+14
Belle de Jour
Zygmunt de Bill
AgroTrader
REALISTA
Brutus
Odyseusz
pike
tarzan
dex
neuron
Diablo
Reser
zibi
dziadek
18 posters
Idź do strony : 1, 2, 3, 4  Next
AutorWiadomość
dziadek
Admin
Admin
dziadek


Liczba postów : 12968
Location : Nowe Rybie
Registration date : 13/11/2007

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend EmptySob 23 Sty 2021, 00:39

UNIWERSYTET FUTURES I OPCJI
/kontrakty-futures, indeksy-indexes, opcje-options, akcje-shares/
REGULAMIN

1. Cykl dyskusyjny UFO - UNIWERSYTET FUTURES I OPCJI jest dostępny w trybie odczytu dla wszystkich użytkowników, zarówno zarejestrowanych jak i gości.
Dostęp edycyjny posiadają użytkownicy zarejestrowani.
2. W założonym wątku piszemy od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora /zgodnie z datą wątku/.
3. Na weekend będzie zakładany wątek z datą soboty/niedzieli.
4. Tematem przewodnim forum są instrumenty pochodne oraz akcje polskiego rynku kapitałowego, waluty (forex) a także inne tematy dotyczące rynków kapitałowych.
5. Zabrania się reklamowania: płatnych sygnałów, garnków, usług, religii, swoich preferencji i zdolności seksualnych, partii politycznych, idei niezgodnych z polskim prawem jak nazistowskie, czy rasistowskie.
6. Od godz. 18:00 do zamknięcia wątku oraz w weekendy dopuszcza się luźniejszą formę dyskusji.
7. Na forum obowiązuje cisza wyborcza zgodnie z polskim prawem tzn. cisza wyborcza rozpoczyna się o północy w dniu poprzedzającym dzień głosowania, a kończy się po zakończeniu głosowania (po zamknięciu lokali wyborczych).
8. Na forum obowiązuje zakaz wklejania obrazków obraźliwych, powodujących obrzydzenie lub erotycznych.
9. Miejscem dyskusji tematów nieprzystających do tematu głównego jest Hyde park.
10. Na forum obowiązuje pisanie pod jednym nickiem.
Wyjątkowo dopuszcza się pisanie pod drugim nickiem pod warunkiem ujawnienia przez użytkownika swojej tożsamości w podpisie (stopce).
W przypadku niedostosowania się do powyższej zasady moderator lub administrator może zablokować takie konto.
11. Nick (nazwa użytkownika) nie może zawierać słów obraźliwych lub wulgarnych - takie konta będą kasowane bez ostrzeżenia.
Osoby podszywające się pod innego użytkownika naśladując avatar (emblemat) i wprowadzający w błąd Nick mogą na wniosek osoby poszkodowanej lub wg uznania administratora otrzymać status "fake profile".
12. Przytaczając obcy komentarz staraj się podać źródło.
13. Na forum obowiązuje szeroko pojęta kultura wymiany poglądów i zakaz trollowania.
Zabrania się obrażania innego użytkownika choćby się nie znał, nie wiedział, nie umiał.
Ogranicz używanie wulgaryzmów do minimum (czujesz, że bez tego wypowiedź traci sens - wykropkuj choć jedną literę).
14. Użytkownik forum powinien po fazie notowań ciągłych, ale przed dogrywką (16.50-17.00) podać swoje nastawienie do rynku akcji polskich przez głosowanie w ankiecie danego dnia WOU - Wskaźnik Optymizmu Uniwersytetu.
15. Zabrania się wklejania linków zawierających treści chronione prawem autorskim.


SPRAWY REGULACYJNE
ZASADY INTERWENCJI MODERATORA/ADMINISTRATORA

1. Za nieprzestrzeganie regulaminu przez użytkownika moderator/administrator ma prawo:
- upomnieć: pisemnie żółtą lub czerwoną kartką,
- czasowo na okres od 1 do 7 dni zablokować użytkownika (ban),
- przy recydywie okres blokady konta może zostać wydłużony.
2. W przypadku wyjątkowo rażącego lub uporczywego łamania regulaminu konto użytkownika może:
- zostać zablokowane na okres bezterminowy
- zostać usunięte karnie
3. Moderator/administrator powinien usunąć treści wszelkiego rodzaju wymienione jako niedopuszczalne w regulaminie. W przypadku usunięcia tekstu moderator/administrator ma obowiązek wpisać odpowiednią adnotację.
4. Konto użytkownika, który przez 183 dni nie logował się może zostać usunięte.

Korzystanie z forum oznacza akceptacje regulaminu publikowanego w wątkach UFO oraz postanowień zawartych w komunikatach administracyjnych.


Problemy rejestracyjne prosimy zgłaszać w zakładce FAQ & PUPA temat
Zapytaj Admina
Opis podstawowych problemów rejestracyjnych i funkcji forum znajduje się pod linkiem
https://ufoforum.forumotion.com/faq-pupa-f5/forum

instrukcja wklejania obrazków:
https://ufoforum.forumotion.com/t2926-instrukcja-wklejania-na-forum-obrazkow#697989



Za linię merytoryczną odpowiadają moderatorzy
Neuron, Sir Nick

Administrator do spraw technicznych: Dziadek

karmimy pajacyka
www.pajacyk.pl

flowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflower sunny flower sunny flower sunny

_________________
„Na rynku istnieją starzy traderzy i traderzy odważni. Ale bardzo mało jest starych i odważnych” Ed Seykota
"...ustalono już że na giełdzie , LEGALNIE milionerem może stać się tylko miliarder" Osły AgroTrader
...
https://www.youtube.com/watch?v=O-4oOvZ_K4g


Ostatnio zmieniony przez Dziadek dnia Pią 19 Mar 2021, 17:21, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
https://ufoforum.forumotion.com/
zibi
MOD
MOD
zibi


Liczba postów : 30243
Age : 48
Location : Zamość
Registration date : 23/05/2008

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend EmptySob 23 Sty 2021, 00:45

1 hoho

_________________
Lepiej ze stopem stracić , niż bez stopa wpierdolić !!!!!!!!!

SILVER IDZIE NA 150$
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend EmptySob 23 Sty 2021, 05:28

dex napisał:
No tak, ale opcje wystawione za 100pkt to są rzeczywiście albo put kupowane jako ubezpieczenie na kwartał do przodu dla funduszów hedżingowych grających buy and hold + put, albo są to call kupowane przez animatora i wystawiane przez inwestorów instytucjonalnych grających strategię covered call. Leszcz w ogóle nie bierze takich opcji pod uwagę, tylko nagie śmieciówki, zazwyczaj poniżej 10pkt. Dla mnie jako ubezpieczenie koni interesujące są generalnie opcje OTM za 10-25pkt, i chyba nigdy nie kupiłem nic droższego niż 45pkt, co zresztą skończyło się straszną wtopą, bo to były kwietniowe puty 1650 ubezpieczające longi 1635 i na tej serii animator zniknął, więc zapłaciłem chujowi za to, że nie ubezpiecza mi longów, i musiałem je zamknąć ze 150tyś straty, bo nie mogłem zrolować ubezpieczenia w dół i bym wyczyścił rachunek gdy WIG20 był przy 1250. W ogóle KNF powinien się był tym zainteresować, bo to nawet nie były spekulacyjne puty, tylko ubezpieczenie kosztujące 27tyś dla longów o wartości prawie 1mln.

A po co było tak kombinować?  scratch wariat
Przy krachu longi ubezpieczać opcjami... nie prościej było same opcje zagrać albo po prostu shorty?


Poza tym czy Chiny się depopulują? Ich nasrane tyle, że nawet jak ich 100 milionów ubędzie to nikt nie zauważy.  albino
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend EmptySob 23 Sty 2021, 05:38

pike napisał:
Widzę, że UFO poziom trzyma, czy spada, czy rośnie wszyscy k**wa zarobieni a to hedge zarabiają a to puty opcje i inne chuje muje, ja jeden wtapiam albo na zero wychodzę.
Patrząc po tych wynikach to pewnie tu mamy połowę setki najbogatszych

Ja na razie nie narzekam, ale muszę dojść do lepszego levelu, żeby dzień w dzień być zarobionym, bo tak to poziom zaczynam zaniżać jak mi się 0 albo wtopa trafi

No sam widzisz Laughing Laughing

Ale nie ty jeden zaniżasz level, ja np. nie posiadam jachtu.  niefartusia niefartusia  Na tym forum to wręcz wstyd.

dex likes this post

Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend EmptySob 23 Sty 2021, 05:44

pike napisał:
No ok ale jest różnica czy wystawiasz je po 10 punktów czy po 100, a 2200-2300 to dość wysoko, więc ceny też pewnie niskie, więc albo już wiedzą że wyciągneli ile mogli i wyżej nie będzie albo niech leszcze ciągną dalej jak chcą na opcjach przytulić i wtedy napchają ich akcjami jak pelikanów

Tu widać dokładnie po ile kiedy ile poszło:

Notowania historyczne OW20B212250 - BiznesRadar.pl

No nie są to zawrotne qrsy z uwagi na bardzo wysoką i prawie nierealną cenę wykonania ale przy nieograniczonym depie jakbyś był animatorem i to wystawił, to się trochę tysięcy nazbierało.  Jedna taka opcja gówno warta jest (małe kilkadziesiąt złotych) ale tu działa efekt skali.
Niech nawet średnio po 4pkt będzie to 586*40zł=23440.  Depozyt na to jakieś 700-800k więc rentowność na levelu 3% od depozytu w skali paru tygodni; to nawet grubszy indywidualny mógłby to wystawić o ile wynegocjowałby z DM-em możliwość wystawienia takiej ilości.
No ale w razie dalszej hossy to ciepło w pampersie się zrobi.  albino
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend EmptySob 23 Sty 2021, 08:17

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/brexit-korzysci-z-bycia-w-ue-sa-niewidoczne-ale-kiedy-znikna-to-boli-opinia/9byjk04,79cfc278
Powrót do góry Go down
neuron
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
neuron


Liczba postów : 9796
Registration date : 29/02/2012

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend EmptySob 23 Sty 2021, 10:45

pike priv

_________________
...... a będzie giciej
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend EmptySob 23 Sty 2021, 11:02

https://dzienniknaukowy.pl/planeta/slady-starozytnego-lasu-deszczowego-na-antarktydzie

Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend EmptySob 23 Sty 2021, 11:11

Market Trader napisał:
dex napisał:
No tak, ale opcje wystawione za 100pkt to są rzeczywiście albo put kupowane jako ubezpieczenie na kwartał do przodu dla funduszów hedżingowych grających buy and hold + put, albo są to call kupowane przez animatora i wystawiane przez inwestorów instytucjonalnych grających strategię covered call. Leszcz w ogóle nie bierze takich opcji pod uwagę, tylko nagie śmieciówki, zazwyczaj poniżej 10pkt. Dla mnie jako ubezpieczenie koni interesujące są generalnie opcje OTM za 10-25pkt, i chyba nigdy nie kupiłem nic droższego niż 45pkt, co zresztą skończyło się straszną wtopą, bo to były kwietniowe puty 1650 ubezpieczające longi 1635 i na tej serii animator zniknął, więc zapłaciłem chujowi za to, że nie ubezpiecza mi longów, i musiałem je zamknąć ze 150tyś straty, bo nie mogłem zrolować ubezpieczenia w dół i bym wyczyścił rachunek gdy WIG20 był przy 1250. W ogóle KNF powinien się był tym zainteresować, bo to nawet nie były spekulacyjne puty, tylko ubezpieczenie kosztujące 27tyś dla longów o wartości prawie 1mln.

A po co było tak kombinować?  scratch wariat
Przy krachu longi ubezpieczać opcjami... nie prościej było same opcje zagrać albo po prostu shorty?


Poza tym czy Chiny się depopulują? Ich nasrane tyle, że nawet jak ich 100 milionów ubędzie to nikt nie zauważy.  albino

Bo założyłem, że przy krachu będzie bardzo trudno wstrzelić się z dużą ilością long w samym dołku (bo wtedy są różne utrudnienia, jak widły, luki, wysoka zmienność zmienności, zmiany stóp procentowych poza czasem sesji itd), więc mój plan był taki, by w trakcie krachu piramidować bardzo agresywnie marcowe put OTM poniżej 10pkt (pięć strike co 50pkt), i w miarę spadków rolować w dół te które weszły na trzy cyfry ITM, na 5x tyle kolejnych śmieciowych putów OTM. Więc przy 1850 miałem 30szt, przy 1650 miałem 150szt, przy 1450 miało być 750szt, a przy 1250 jakieś 3500szt put. What a Face Za pozostałe zyski z rolowania put, jeszcze przed dołkiem otwierałem longi bez SL w ilości 1:5 do opcji, i puty kwietniowe, by delta portfela nadal była głęboko ujemna, więc zyski z rolowania put pięciokrotnie przewyższałaby stratę z long. Branie long wcześniej miało sens o tyle, że put obniżają depozyt dla longów dopiero na kolejnej sesji, oraz dlatego, że BM mają limit wzrostu depozytu o 300tyś dziennie, więc nawet mając put nie da się otworzyć w czasie jednej sesji więcej niż ok 150 koni. W dołku ostatnią transzę put w portfelu zamierzałem spisać na straty jako ubezpieczenie i dopakować buy stopem long pod korek bez depozytu i bez SL, tak by delta całej pozycji była neutralna, a gamma bardzo dodatnia, co byłoby równoznaczne z piramidowaniem long bez ryzyka. I plan by wyszedł, gdyby był animator. Jednak bez animatora nie mogłem rolować put w dół i nie byłem w stanie pokryć ujemnego CRR z kontraktów, bo 80% środków miałem w niepłynnych put, dobijałem już do dziennego limitu przelewów natychmiastowych i po prostu zaczęło mi brakować na depo.

W ogóle miałem dużo szczęścia, że animator zaczął znikać jeszcze przed dołkiem, dzięki czemu w ogóle uświadomiłem sobie ryzyko że może go w ogóle nie być i zaniechałem planu z longami tnąc je z palca 12 i 13 marca. Gdyby po prostu niespodziewanie zniknął w dołku to miałbym wtedy 1000szt long i pomimo put dostałbym margina, tym bardziej że 16 marca nie było fixingu, więc 17 marca był pełny depozyt dla longów nawet gdy miało się put ITM. Więc musiałbym mieć 4mln na depo, a miałbym może 1/10 tego, więc makler zamknąłby mi 90% pozycji, a trzycyfrowe puty opchnął rynkowi po jakiś śmiesznych cenach, może nawet i Tobie, bo nie było animatora. Więc prawdopodobnie w ogóle popłynąłbym na całej operacji.

Tak że plan był zacny, ale tego się po prostu nie dało tak zrobić, bo papierowe zyski z całej pozycji były wyższe niż ilość pieniędzy na stole. Przesadziłem po prostu, big short to można sobie robić na głębokim rynku, a nie na kałuży którą jest GPW.

Jeśli chodzi o depopulujące się Chiny, to nawet nie wielkość populacji jest ważna, tylko sama dynamika jej zmian. Co innego gdy populacja rośnie i rynek buduje domek z kart dokładając je jedna po drugiej, a co innego gdy populacja spada, i z rynku wyciągane są karty z losowych miejsc tego domku, bo cały system może się zawalić, gdy wystarczająca ilość łańcuchów kto dla kogo pracuje się przerwie. Przykładowo Ukraina, Grecja i Syria się depopulują i tam domki z kart runęły, w Japonii, Chinach i Niemczech nie bo zastępują ubytki robotami lub imigrantami. Problem w tym, że ryzyko płynności monetarnej można usunąć przez dodruk, ale ryzyka płynności demograficznej na rynku pracy nie, bo ludzi nie da się ot tak dodrukować - potrzeba czasu żeby zasymilować imigrantów, żeby dotychczasowi pracownicy się przebranżowili, a robotami można zastąpić pracowników tylko w niektórych sektorach gospodarki.


Ostatnio zmieniony przez dex dnia Sob 23 Sty 2021, 14:37, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend EmptySob 23 Sty 2021, 12:41

Hahahahahaaaa  dobryżart dobryżart dobryżart



Oglądać na pełnej qrwie  dobryżart

Ludzie ocipieli widząc Borrisa na rowerze.. 
"Bo on jest w odwrocie"  lol!
Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend EmptySob 23 Sty 2021, 12:57

Market Trader napisał:
pike napisał:
No ok ale jest różnica czy wystawiasz je po 10 punktów czy po 100, a 2200-2300 to dość wysoko, więc ceny też pewnie niskie, więc albo już wiedzą że wyciągneli ile mogli i wyżej nie będzie albo niech leszcze ciągną dalej jak chcą na opcjach przytulić i wtedy napchają ich akcjami jak pelikanów

Tu widać dokładnie po ile kiedy ile poszło:

Notowania historyczne OW20B212250 - BiznesRadar.pl

No nie są to zawrotne qrsy z uwagi na bardzo wysoką i prawie nierealną cenę wykonania ale przy nieograniczonym depie jakbyś był animatorem i to wystawił, to się trochę tysięcy nazbierało.  Jedna taka opcja gówno warta jest (małe kilkadziesiąt złotych) ale tu działa efekt skali.
Niech nawet średnio po 4pkt będzie to 586*40zł=23440.  Depozyt na to jakieś 700-800k więc rentowność na levelu 3% od depozytu w skali paru tygodni; to nawet grubszy indywidualny mógłby to wystawić o ile wynegocjowałby z DM-em możliwość wystawienia takiej ilości.
No ale w razie dalszej hossy to ciepło w pampersie się zrobi.  albino

No żeby wystawić jako indywidualny takie ilości, i nie mieć ciepło, to za kredyt z ich wystawienia trzebaby ustawić i utrzymywać całą drabinkę buy/sell stopów tak, by w razie wzrostów delta była neutralna i depo dla wystawionych opcji spadało. Hedżowanie krótkich opcji kontraktami to generalnie trudna sztuka. Przykładowo B2100 ma obecnie deltę 0.126 więc do zahedżowania 16 szt krótkich B2100 mających deltę -2 wystarczy 1szt long. Dopiero gdyby wig20 wzrósł o 100pkt to delta opcji spadłaby do -4 i trzebaby dołożyć drugiego longa. A jeszcze gorzej wygląda to przy spadkach, bo nie ma kontraktów ułamkowych. Więc odpowiednia granularność hedżowania za pomocą samych kontraktów byłaby dopiero przy wystawieniu minimum kilkudziesięciu takich opcji, i wtedy drabinka buy/sell stopów byłaby co 20-30pkt. http://opcjenaakcje.pl/strategie-delta-neutralne/

IMO na kupnie betek to na pewno jest ławica, bo choć LOP duży to transakcje szły po kilka szt.

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend ?s=ow20b212100

Gruby jak otwiera to LOP rośnie w transakcjach po tyś szt, często bez wolumenu.

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend ?s=ow20o211700


Ostatnio zmieniony przez dex dnia Sob 23 Sty 2021, 14:13, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
neuron
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
neuron


Liczba postów : 9796
Registration date : 29/02/2012

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend EmptySob 23 Sty 2021, 13:30

Szanwni Userzy.
Czas płynie nieubłaganie ( chociaż fizycy teoretyczni spierają się czy blisko horozontu zdarzeń czerniej dziury czas nie zapętla się i fluktuuje ) to i mnie coś takiego wreszcie dotknęło. Otóż wobec nowych okoliczności jestem zmuszony ograniczyć czy też całkowicie odłożyć na półkę zajmowanie się instrumentami pochodnymi i przechodzę na zasłużoną inwestorską emeryturę. Planowałem to z końcem tego roku ale jak to zwykle życie weryfikuje nasze poczynania. Dzieci już całkiem dorosłe zaczynają własne biznesy i być może to odpowiedni moment na rodzinne przedsięwzięcie ? Czas pokaże. To czy ktoś przchodzi czy też odchodzi z forum nie jest może najważniejszą sprawą ale pojawia się problem ( jest realny ) moderowania forum w szerokim rozumieniu. Tylko dzięki determinacji i poświęceniu Dziadka  ( szacun ) mamy miejsce gdzie możemy codziennie przyjść i wymieniać poglądy, kłócić się i bajerzyć. Oczywiście w przyjemnej atmosferze i pełnej zrozumienia dla swoich racji  Smile.
Od jakiegoś czasu zwracam się do userów o podjęcie trudu moderowania forum ale jakoś młodsze kadry się nie pojawiają. Dzisiaj zaproponowałem objecie funkcji przez pika i czekam pozytywnej odpowiedzi bo jawi mi się jako osobnik o zrównoważonym charakterze który w przyszłości nie będzie szafował żuławską kukurydzą. Jest jeszcze Dex którego także rekomenduję. Nie wspomnę o Realiscie i Zygmuncie ale oni chyba średnio wyrażają chęć większego zaangażowania się w nasza społeczność. Proszę resztę userów aby nie uważali się za pominiętych w ocenie bo generalnie z małymi wyjątkami wszyscy którzy się tu ostali wypełniliby zadanie.

So ... proszę aby zgłaszać kandydatury na moderatorów także swoje !!!! Na tej ostaniej formie bardzo nam zależy bo zgadzając się na funkcję trzeba przeciez uwzględnić, że zajmuje to trochę uwagi i czasu. Może tym razem zaproponuję zgłaszanie swojej kondydatury bezpośrednio do admina a innych w przyklejonym wątku. Zgłoszenie własnej osoby nie może być odbierane jako brak skromności ale całkowicie jako troskę o dalsze sprawne nasze funkcjonowanie !!!!!
Jednocześnie chcę podziekować za wieloletnie wspólne spędzanie czasu na forum Smile)))
e...d.....

_________________
...... a będzie giciej
Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend EmptySob 23 Sty 2021, 13:43

neuron napisał:
Szanwni Userzy.
Czas płynie nieubłaganie ( chociaż fizycy teoretyczni spierają się czy blisko horozontu zdarzeń czerniej dziury czas nie zapętla się i fluktuuje ) to i mnie coś takiego wreszcie dotknęło. Otóż wobec nowych okoliczności jestem zmuszony ograniczyć czy też całkowicie odłożyć na półkę zajmowanie się instrumentami pochodnymi i przechodzę na zasłużoną inwestorską emeryturę. Planowałem to z końcem tego roku ale jak to zwykle życie weryfikuje nasze poczynania. Dzieci już całkiem dorosłe zaczynają własne biznesy i być może to odpowiedni moment na rodzinne przedsięwzięcie ? Czas pokaże. To czy ktoś przchodzi czy też odchodzi z forum nie jest może najważniejszą sprawą ale pojawia się problem ( jest realny ) moderowania forum w szerokim rozumieniu. Tylko dzięki determinacji i poświęceniu Dziadka  ( szacun ) mamy miejsce gdzie możemy codziennie przyjść i wymieniać poglądy, kłócić się i bajerzyć. Oczywiście w przyjemnej atmosferze i pełnej zrozumienia dla swoich racji  Smile.
Od jakiegoś czasu zwracam się do userów o podjęcie trudu moderowania forum ale jakoś młodsze kadry się nie pojawiają. Dzisiaj zaproponowałem objecie funkcji przez pika i czekam pozytywnej odpowiedzi bo jawi mi się jako osobnik o zrównoważonym charakterze który w przyszłości nie będzie szafował żuławską kukurydzą. Jest jeszcze Dex którego także rekomenduję. Nie wspomnę o Realiscie i Zygmuncie ale oni chyba średnio wyrażają chęć większego zaangażowania się w nasza społeczność. Proszę resztę userów aby nie uważali się za pominiętych w ocenie bo generalnie z małymi wyjątkami wszyscy którzy się tu ostali wypełniliby zadanie.

So ... proszę aby zgłaszać kandydatury na moderatorów także swoje !!!! Na tej ostaniej formie bardzo nam zależy bo zgadzając się na funkcję trzeba przeciez uwzględnić, że zajmuje to trochę uwagi i czasu. Może tym razem zaproponuję zgłaszanie swojej kondydatury bezpośrednio do admina a innych w przyklejonym wątku. Zgłoszenie własnej osoby nie może być odbierane jako brak skromności ale całkowicie jako troskę o dalsze sprawne nasze funkcjonowanie !!!!!
Jednocześnie chcę podziekować za wieloletnie wspólne spędzanie czasu na forum Smile)))

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend 767691
Dzięki za moderowanie i życzę powodzenia w w przedsięwzięciach, zwłaszcza rodzinnych, bo ona jest najważniejsza.
Popieram rekomendację pike’a na moda, ja nie dźwignę tej funkcji, choćby ze względu na moje częste problemy z rytmem dobowym.
Powrót do góry Go down
tarzan
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior



Liczba postów : 11355
Registration date : 16/09/2007

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend EmptySob 23 Sty 2021, 14:41

zmienność to chyba dopiero będzie w nadchodzącym tygodniu, a nie w tym co był Exclamation
dex co Ty na to?
Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend EmptySob 23 Sty 2021, 15:35

tarzan napisał:
zmienność to chyba dopiero będzie w nadchodzącym tygodniu, a nie w tym co był Exclamation
dex co Ty na to?

Mam nadzieję. W ogóle ostatnie sesje wskazują na dużo wyższą zmienność ukrytą na interwale m1 niż wynikałoby z zakresu świec na wyższych interwałach. Zwłaszcza w czwartek było to widać, na m1 w ciągu całej sesji było 150pkt zmienności, choć dniówka miała tylko 50pkt, bo praktycznie każdy poziom cena przekraczała przynajmniej 3 razy.
Powrót do góry Go down
pike
UFOTrader Junior
UFOTrader Junior



Liczba postów : 9472
Registration date : 21/12/2019

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend EmptySob 23 Sty 2021, 19:29

neuron napisał:
Szanwni Userzy.
Czas płynie nieubłaganie ( chociaż fizycy teoretyczni spierają się czy blisko horozontu zdarzeń czerniej dziury czas nie zapętla się i fluktuuje ) to i mnie coś takiego wreszcie dotknęło. Otóż wobec nowych okoliczności jestem zmuszony ograniczyć czy też całkowicie odłożyć na półkę zajmowanie się instrumentami pochodnymi i przechodzę na zasłużoną inwestorską emeryturę. Planowałem to z końcem tego roku ale jak to zwykle życie weryfikuje nasze poczynania. Dzieci już całkiem dorosłe zaczynają własne biznesy i być może to odpowiedni moment na rodzinne przedsięwzięcie ? Czas pokaże. To czy ktoś przchodzi czy też odchodzi z forum nie jest może najważniejszą sprawą ale pojawia się problem ( jest realny ) moderowania forum w szerokim rozumieniu. Tylko dzięki determinacji i poświęceniu Dziadka  ( szacun ) mamy miejsce gdzie możemy codziennie przyjść i wymieniać poglądy, kłócić się i bajerzyć. Oczywiście w przyjemnej atmosferze i pełnej zrozumienia dla swoich racji  Smile.
Od jakiegoś czasu zwracam się do userów o podjęcie trudu moderowania forum ale jakoś młodsze kadry się nie pojawiają. Dzisiaj zaproponowałem objecie funkcji przez pika i czekam pozytywnej odpowiedzi bo jawi mi się jako osobnik o zrównoważonym charakterze który w przyszłości nie będzie szafował żuławską kukurydzą. Jest jeszcze Dex którego także rekomenduję. Nie wspomnę o Realiscie i Zygmuncie ale oni chyba średnio wyrażają chęć większego zaangażowania się w nasza społeczność. Proszę resztę userów aby nie uważali się za pominiętych w ocenie bo generalnie z małymi wyjątkami wszyscy którzy się tu ostali wypełniliby zadanie.

So ... proszę aby zgłaszać kandydatury na moderatorów także swoje !!!! Na tej ostaniej formie bardzo nam zależy bo zgadzając się na funkcję trzeba przeciez uwzględnić, że zajmuje to trochę uwagi i czasu. Może tym razem zaproponuję zgłaszanie swojej kondydatury bezpośrednio do admina a innych w przyklejonym wątku. Zgłoszenie własnej osoby nie może być odbierane jako brak skromności ale całkowicie jako troskę o dalsze sprawne nasze funkcjonowanie !!!!!
Jednocześnie chcę podziekować za wieloletnie wspólne spędzanie czasu na forum Smile)))
e...d.....

Ja raczej nie widzę się w tej roli ale myślę, że na forum jest więcej osób z dłuższym stażem i doświadczeniem - DEX, Opcjo, Realista, Zygmunt czy Osly wszyscy oni mają moje poparcie Wink

A Tobie podziękowania, że starałeś się cywilizować forumowe życie i powodzenia na nowych nieznancych wodach Wink
Powrót do góry Go down
pike
UFOTrader Junior
UFOTrader Junior



Liczba postów : 9472
Registration date : 21/12/2019

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend EmptySob 23 Sty 2021, 19:37

Market Trader napisał:
pike napisał:
No ok ale jest różnica czy wystawiasz je po 10 punktów czy po 100, a 2200-2300 to dość wysoko, więc ceny też pewnie niskie, więc albo już wiedzą że wyciągneli ile mogli i wyżej nie będzie albo niech leszcze ciągną dalej jak chcą na opcjach przytulić i wtedy napchają ich akcjami jak pelikanów

Tu widać dokładnie po ile kiedy ile poszło:

Notowania historyczne OW20B212250 - BiznesRadar.pl

No nie są to zawrotne qrsy z uwagi na bardzo wysoką i prawie nierealną cenę wykonania ale przy nieograniczonym depie jakbyś był animatorem i to wystawił, to się trochę tysięcy nazbierało.  Jedna taka opcja gówno warta jest (małe kilkadziesiąt złotych) ale tu działa efekt skali.
Niech nawet średnio po 4pkt będzie to 586*40zł=23440.  Depozyt na to jakieś 700-800k więc rentowność na levelu 3% od depozytu w skali paru tygodni; to nawet grubszy indywidualny mógłby to wystawić o ile wynegocjowałby z DM-em możliwość wystawienia takiej ilości.
No ale w razie dalszej hossy to ciepło w pampersie się zrobi.  albino

Wychodzi że po około 4 punky to wystawiali średnio, no to ryzyko jednak duże jak dla potencjalnego zysku rzędu 3%, bo zawsze może pojawić się na rynku jakiś raptus który powie sprawdzam i pogoni cenę do góry o 100-200 punktów w tydzień wygasania a jak to zbiegnie się dodatkowo z kolejnym zajobem w USA to zadanie nie wydaje się awykonalne, i wystawca może mieć ciepło Wink
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend EmptySob 23 Sty 2021, 19:40



DWA BUCHY I GŁUCHY  dobryżart

Od 1:46 
Marysia.... 
Nie ta marysia... Ma Rysia [w sensie: partnera imieniem Ryszard] 
Ona nie ma rysia [w sensie zwierzęcia]


hahahahahaa.  dobryżart dobryżart dobryżart


Ostatnio zmieniony przez Market Trader dnia Sob 23 Sty 2021, 19:53, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend EmptySob 23 Sty 2021, 19:41

pike napisał:
Market Trader napisał:
pike napisał:
No ok ale jest różnica czy wystawiasz je po 10 punktów czy po 100, a 2200-2300 to dość wysoko, więc ceny też pewnie niskie, więc albo już wiedzą że wyciągneli ile mogli i wyżej nie będzie albo niech leszcze ciągną dalej jak chcą na opcjach przytulić i wtedy napchają ich akcjami jak pelikanów

Tu widać dokładnie po ile kiedy ile poszło:

Notowania historyczne OW20B212250 - BiznesRadar.pl

No nie są to zawrotne qrsy z uwagi na bardzo wysoką i prawie nierealną cenę wykonania ale przy nieograniczonym depie jakbyś był animatorem i to wystawił, to się trochę tysięcy nazbierało.  Jedna taka opcja gówno warta jest (małe kilkadziesiąt złotych) ale tu działa efekt skali.
Niech nawet średnio po 4pkt będzie to 586*40zł=23440.  Depozyt na to jakieś 700-800k więc rentowność na levelu 3% od depozytu w skali paru tygodni; to nawet grubszy indywidualny mógłby to wystawić o ile wynegocjowałby z DM-em możliwość wystawienia takiej ilości.
No ale w razie dalszej hossy to ciepło w pampersie się zrobi.  albino

Wychodzi że po około 4 punky to wystawiali średnio, no to ryzyko jednak duże jak dla potencjalnego zysku rzędu 3%, bo zawsze może pojawić się na rynku jakiś raptus który powie sprawdzam i pogoni cenę do góry o 100-200 punktów w tydzień wygasania a jak to zbiegnie się dodatkowo z kolejnym zajobem w USA to zadanie nie wydaje się awykonalne, i wystawca może mieć ciepło Wink

No tak, jedna sesja typu 5% zmienia znacząco sytuację a do wygaśnięcia 4 tygodnie więc qpa 💩 czasu. 
Animator moze se pozwolić na takie ryzyko.
Powrót do góry Go down
pike
UFOTrader Junior
UFOTrader Junior



Liczba postów : 9472
Registration date : 21/12/2019

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend EmptySob 23 Sty 2021, 19:47

Diablo napisał:
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/brexit-korzysci-z-bycia-w-ue-sa-niewidoczne-ale-kiedy-znikna-to-boli-opinia/9byjk04,79cfc278

No i brytole powinni dostać ostro po dupie za ten jakże cudowny pomysł, a o tym głównym prowidorze całego zamieszania - Nigelu Farage w ogóle już dawno nic nie słyszałem, ciekawe czy to nie jakiś ustawiony agencik służb wschodnich bo zachodnich to chyba nie scratch
Powrót do góry Go down
pike
UFOTrader Junior
UFOTrader Junior



Liczba postów : 9472
Registration date : 21/12/2019

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend EmptySob 23 Sty 2021, 19:51

Market Trader napisał:
pike napisał:
Market Trader napisał:
pike napisał:
No ok ale jest różnica czy wystawiasz je po 10 punktów czy po 100, a 2200-2300 to dość wysoko, więc ceny też pewnie niskie, więc albo już wiedzą że wyciągneli ile mogli i wyżej nie będzie albo niech leszcze ciągną dalej jak chcą na opcjach przytulić i wtedy napchają ich akcjami jak pelikanów

Tu widać dokładnie po ile kiedy ile poszło:

Notowania historyczne OW20B212250 - BiznesRadar.pl

No nie są to zawrotne qrsy z uwagi na bardzo wysoką i prawie nierealną cenę wykonania ale przy nieograniczonym depie jakbyś był animatorem i to wystawił, to się trochę tysięcy nazbierało.  Jedna taka opcja gówno warta jest (małe kilkadziesiąt złotych) ale tu działa efekt skali.
Niech nawet średnio po 4pkt będzie to 586*40zł=23440.  Depozyt na to jakieś 700-800k więc rentowność na levelu 3% od depozytu w skali paru tygodni; to nawet grubszy indywidualny mógłby to wystawić o ile wynegocjowałby z DM-em możliwość wystawienia takiej ilości.
No ale w razie dalszej hossy to ciepło w pampersie się zrobi.  albino

Wychodzi że po około 4 punky to wystawiali średnio, no to ryzyko jednak duże jak dla potencjalnego zysku rzędu 3%, bo zawsze może pojawić się na rynku jakiś raptus który powie sprawdzam i pogoni cenę do góry o 100-200 punktów w tydzień wygasania a jak to zbiegnie się dodatkowo z kolejnym zajobem w USA to zadanie nie wydaje się awykonalne, i wystawca może mieć ciepło Wink

No tak, jedna sesja typu 5% zmienia znacząco sytuację a do wygaśnięcia 4 tygodnie więc qpa 💩 czasu. 
Animator moze se pozwolić na takie ryzyko.

Mi się wydaje, że animator to ogólnie chyba inaczej działa, bardziej na zasadzie, że ciagle ze swoimi pozycjami stara być się na zero, bo kasę dostaje za animowanie, robienie tłumu, a nie nastawianie się na wpierdol, bo jakby było inaczej to myślę że nie jeden by pojeździł na takiej szkapie Very Happy
Powrót do góry Go down
pike
UFOTrader Junior
UFOTrader Junior



Liczba postów : 9472
Registration date : 21/12/2019

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend EmptySob 23 Sty 2021, 20:03

dex napisał:
Market Trader napisał:
dex napisał:
No tak, ale opcje wystawione za 100pkt to są rzeczywiście albo put kupowane jako ubezpieczenie na kwartał do przodu dla funduszów hedżingowych grających buy and hold + put, albo są to call kupowane przez animatora i wystawiane przez inwestorów instytucjonalnych grających strategię covered call. Leszcz w ogóle nie bierze takich opcji pod uwagę, tylko nagie śmieciówki, zazwyczaj poniżej 10pkt. Dla mnie jako ubezpieczenie koni interesujące są generalnie opcje OTM za 10-25pkt, i chyba nigdy nie kupiłem nic droższego niż 45pkt, co zresztą skończyło się straszną wtopą, bo to były kwietniowe puty 1650 ubezpieczające longi 1635 i na tej serii animator zniknął, więc zapłaciłem chujowi za to, że nie ubezpiecza mi longów, i musiałem je zamknąć ze 150tyś straty, bo nie mogłem zrolować ubezpieczenia w dół i bym wyczyścił rachunek gdy WIG20 był przy 1250. W ogóle KNF powinien się był tym zainteresować, bo to nawet nie były spekulacyjne puty, tylko ubezpieczenie kosztujące 27tyś dla longów o wartości prawie 1mln.

A po co było tak kombinować?  scratch wariat
Przy krachu longi ubezpieczać opcjami... nie prościej było same opcje zagrać albo po prostu shorty?


Poza tym czy Chiny się depopulują? Ich nasrane tyle, że nawet jak ich 100 milionów ubędzie to nikt nie zauważy.  albino

Bo założyłem, że przy krachu będzie bardzo trudno wstrzelić się z dużą ilością long w samym dołku (bo wtedy są różne utrudnienia, jak widły, luki, wysoka zmienność zmienności, zmiany stóp procentowych poza czasem sesji itd), więc mój plan był taki, by w trakcie krachu piramidować bardzo agresywnie marcowe put OTM poniżej 10pkt (pięć strike co 50pkt), i w miarę spadków rolować w dół te które weszły na trzy cyfry ITM, na 5x tyle kolejnych śmieciowych putów OTM. Więc przy 1850 miałem 30szt, przy 1650 miałem 150szt, przy 1450 miało być 750szt, a przy 1250 jakieś 3500szt put. What a Face Za pozostałe zyski z rolowania put, jeszcze przed dołkiem otwierałem longi bez SL w ilości 1:5 do opcji, i puty kwietniowe, by delta portfela nadal była głęboko ujemna, więc zyski z rolowania put pięciokrotnie przewyższałaby stratę z long. Branie long wcześniej miało sens o tyle, że put obniżają depozyt dla longów dopiero na kolejnej sesji, oraz dlatego, że BM mają limit wzrostu depozytu o 300tyś dziennie, więc nawet mając put nie da się otworzyć w czasie jednej sesji więcej niż ok 150 koni. W dołku ostatnią transzę put w portfelu zamierzałem spisać na straty jako ubezpieczenie i dopakować buy stopem long pod korek bez depozytu i bez SL, tak by delta całej pozycji była neutralna, a gamma bardzo dodatnia, co byłoby równoznaczne z piramidowaniem long bez ryzyka. I plan by wyszedł, gdyby był animator. Jednak bez animatora nie mogłem rolować put w dół i nie byłem w stanie pokryć ujemnego CRR z kontraktów, bo 80% środków miałem w niepłynnych put, dobijałem już do dziennego limitu przelewów natychmiastowych i po prostu zaczęło mi brakować na depo.

W ogóle miałem dużo szczęścia, że animator zaczął znikać jeszcze przed dołkiem, dzięki czemu w ogóle uświadomiłem sobie ryzyko że może go w ogóle nie być i zaniechałem planu z longami tnąc je z palca 12 i 13 marca. Gdyby po prostu niespodziewanie zniknął w dołku to miałbym wtedy 1000szt long i pomimo put dostałbym margina, tym bardziej że 16 marca nie było fixingu, więc 17 marca był pełny depozyt dla longów nawet gdy miało się put ITM. Więc musiałbym mieć 4mln na depo, a miałbym może 1/10 tego, więc makler zamknąłby mi 90% pozycji, a trzycyfrowe puty opchnął rynkowi po jakiś śmiesznych cenach, może nawet i Tobie, bo nie było animatora. Więc prawdopodobnie w ogóle popłynąłbym na całej operacji.

Tak że plan był zacny, ale tego się po prostu nie dało tak zrobić, bo papierowe zyski z całej pozycji były wyższe niż ilość pieniędzy na stole. Przesadziłem po prostu, big short to można sobie robić na głębokim rynku, a nie na kałuży którą jest GPW.

Jeśli chodzi o depopulujące się Chiny, to nawet nie wielkość populacji jest ważna, tylko sama dynamika jej zmian. Co innego gdy populacja rośnie i rynek buduje domek z kart dokładając je jedna po drugiej, a co innego gdy populacja spada, i z rynku wyciągane są karty z losowych miejsc tego domku, bo cały system może się zawalić, gdy wystarczająca ilość łańcuchów kto dla kogo pracuje się przerwie. Przykładowo Ukraina, Grecja i Syria się depopulują i tam domki z kart runęły, w Japonii, Chinach i Niemczech nie bo zastępują ubytki robotami lub imigrantami. Problem w tym, że ryzyko płynności monetarnej można usunąć przez dodruk, ale ryzyka płynności demograficznej na rynku pracy nie, bo ludzi nie da się ot tak dodrukować - potrzeba czasu żeby zasymilować imigrantów, żeby dotychczasowi pracownicy się przebranżowili, a robotami można zastąpić pracowników tylko w niektórych sektorach gospodarki.

Sam piszesz, że bez ryzyka nie da się zarobić a te Twoje startegie starają się zminimalizować ryzyko do zero, coś na zasadzie oszukać przeznaczenie, i według mnie skuteczność metody maleje proporcjonalnie do jej skomplikowania, a może nawet do kwadratu złożoności, pewnie w skrajnych momentach to sam się gubisz w tym co tam się dzieje i czy w ogóle nad tym panujesz, najlepsze rozwiazania to najprostsze rozwiązania Very Happy
Powrót do góry Go down
pike
UFOTrader Junior
UFOTrader Junior



Liczba postów : 9472
Registration date : 21/12/2019

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend EmptySob 23 Sty 2021, 20:18

Market Trader napisał:
Hahahahahaaaa  dobryżart dobryżart dobryżart



Oglądać na pełnej qrwie  dobryżart

Ludzie ocipieli widząc Borrisa na rowerze.. 
"Bo on jest w odwrocie"  lol!

No właśnie wszędzie to samo, w Szwecji też afera, że rodzina królewska poza kolejnością zaszczepiona, a ministra zdrowia dziennikarze dorwali na zakupach w galerii zaraz po tym jak wystosował odezwę żeby nie chodzić do takich centrów Very Happy, tak więc wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma.


Ostatnio zmieniony przez pike dnia Sob 23 Sty 2021, 20:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Odyseusz
Fake Profil Hiob Team
Odyseusz


Liczba postów : 5484
Registration date : 20/10/2018

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend EmptySob 23 Sty 2021, 20:18

Trzeba powiedzieć, że co by gracze nie manifestowali
to są oni osobami wierzącymi.
Czyli wierzą, że da się tu zarobić.
Zarabianie utwierdza wiarę a brak zarobków
powoduje podważanie wiary.
Jednak sam akt uczestnictwa jest aspektem wiary.

geek


Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend EmptySob 23 Sty 2021, 20:25

ale faza  alien



cheers  Ciekawe czy w tym roq będą w ogóle takie imprezy.  scratch

Zależy czy covid na lato odpuści ale jeśli będzie to walę na pełnej qrwie choćby rowerem  lol!

Chujowo by było w wakacje dalej się pierdolić z lockdownami.

Od 8:35 zajebisty psychodel wjeżdża na pełnej.  cheers


Ostatnio zmieniony przez Market Trader dnia Sob 23 Sty 2021, 20:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
pike
UFOTrader Junior
UFOTrader Junior



Liczba postów : 9472
Registration date : 21/12/2019

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend EmptySob 23 Sty 2021, 20:30

Odyseusz napisał:
Trzeba powiedzieć, że co by gracze nie manifestowali
to są oni osobami wierzącymi.
Czyli wierzą, że da się tu zarobić.
Zarabianie utwierdza wiarę a brak zarobków
powoduje podważanie wiary.
Jednak sam akt uczestnictwa jest aspektem wiary.

geek



No nie wiem czy sama wiara wystarczy do zarabiania, trzeba przyznać, że to nie jest prostę, i to, że dzisiaj zarobiłeś nie jest żadnym wyznacznikiem że jutro również zarobisz, ja bym to wszystko odwórcił i napisał, że najważniejsze jest, żeby nie tracić, tylko tyle i aż tyle, ale osiagając taki poziom będziesz mieć najlepszy jacht na UFO Twisted Evil
Powrót do góry Go down
zibi
MOD
MOD
zibi


Liczba postów : 30243
Age : 48
Location : Zamość
Registration date : 23/05/2008

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend EmptySob 23 Sty 2021, 20:55

pike napisał:
Diablo napisał:
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/brexit-korzysci-z-bycia-w-ue-sa-niewidoczne-ale-kiedy-znikna-to-boli-opinia/9byjk04,79cfc278

No i brytole powinni dostać ostro po dupie za ten jakże cudowny pomysł, a o tym głównym prowidorze całego zamieszania - Nigelu Farage w ogóle już dawno nic nie słyszałem, ciekawe czy to nie jakiś ustawiony agencik służb wschodnich bo zachodnich to chyba nie scratch

Farage zbijał punkty na Brexicie , a jak mu krowę zarżnęli rodacy to cielaka też nie będzie Very Happy

_________________
Lepiej ze stopem stracić , niż bez stopa wpierdolić !!!!!!!!!

SILVER IDZIE NA 150$
Powrót do góry Go down
Odyseusz
Fake Profil Hiob Team
Odyseusz


Liczba postów : 5484
Registration date : 20/10/2018

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend EmptySob 23 Sty 2021, 22:01

pike napisał:
Odyseusz napisał:
Trzeba powiedzieć, że co by gracze nie manifestowali
to są oni osobami wierzącymi.
Czyli wierzą, że da się tu zarobić.
Zarabianie utwierdza wiarę a brak zarobków
powoduje podważanie wiary.
Jednak sam akt uczestnictwa jest aspektem wiary.

geek



No nie wiem czy sama wiara wystarczy do zarabiania, trzeba przyznać, że to nie jest prostę, i to, że dzisiaj zarobiłeś nie jest żadnym wyznacznikiem że jutro również zarobisz, ja bym to wszystko odwórcił i napisał, że najważniejsze jest, żeby nie tracić, tylko tyle i aż tyle, ale osiagając taki poziom będziesz mieć najlepszy jacht na UFO Twisted Evil  

Innymi słowy, wiara w to że zarobisz
robi z ciebie osobę wierzącą.

geek
Powrót do góry Go down
Odyseusz
Fake Profil Hiob Team
Odyseusz


Liczba postów : 5484
Registration date : 20/10/2018

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend EmptySob 23 Sty 2021, 22:07

zibi napisał:
pike napisał:
Diablo napisał:
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/brexit-korzysci-z-bycia-w-ue-sa-niewidoczne-ale-kiedy-znikna-to-boli-opinia/9byjk04,79cfc278

No i brytole powinni dostać ostro po dupie za ten jakże cudowny pomysł, a o tym głównym prowidorze całego zamieszania - Nigelu Farage w ogóle już dawno nic nie słyszałem, ciekawe czy to nie jakiś ustawiony agencik służb wschodnich bo zachodnich to chyba nie scratch

Farage zbijał punkty na Brexicie , a jak mu krowę zarżnęli rodacy to cielaka też nie będzie Very Happy

to jak ucieczka z kolonii karnej Workuta w zimie
nie każdego stać na taką wolność
więc ludzie żyją i starają się nie mysleć
czasem wkleją jakiegoś linka
żeby uspokoić własne zniewolenie
geek
Powrót do góry Go down
zibi
MOD
MOD
zibi


Liczba postów : 30243
Age : 48
Location : Zamość
Registration date : 23/05/2008

UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend EmptySob 23 Sty 2021, 22:23

neuron napisał:
Szanwni Userzy.
Czas płynie nieubłaganie ( chociaż fizycy teoretyczni spierają się czy blisko horozontu zdarzeń czerniej dziury czas nie zapętla się i fluktuuje ) to i mnie coś takiego wreszcie dotknęło. Otóż wobec nowych okoliczności jestem zmuszony ograniczyć czy też całkowicie odłożyć na półkę zajmowanie się instrumentami pochodnymi i przechodzę na zasłużoną inwestorską emeryturę. Planowałem to z końcem tego roku ale jak to zwykle życie weryfikuje nasze poczynania. Dzieci już całkiem dorosłe zaczynają własne biznesy i być może to odpowiedni moment na rodzinne przedsięwzięcie ? Czas pokaże. To czy ktoś przchodzi czy też odchodzi z forum nie jest może najważniejszą sprawą ale pojawia się problem ( jest realny ) moderowania forum w szerokim rozumieniu. Tylko dzięki determinacji i poświęceniu Dziadka  ( szacun ) mamy miejsce gdzie możemy codziennie przyjść i wymieniać poglądy, kłócić się i bajerzyć. Oczywiście w przyjemnej atmosferze i pełnej zrozumienia dla swoich racji  Smile.
Od jakiegoś czasu zwracam się do userów o podjęcie trudu moderowania forum ale jakoś młodsze kadry się nie pojawiają. Dzisiaj zaproponowałem objecie funkcji przez pika i czekam pozytywnej odpowiedzi bo jawi mi się jako osobnik o zrównoważonym charakterze który w przyszłości nie będzie szafował żuławską kukurydzą. Jest jeszcze Dex którego także rekomenduję. Nie wspomnę o Realiscie i Zygmuncie ale oni chyba średnio wyrażają chęć większego zaangażowania się w nasza społeczność. Proszę resztę userów aby nie uważali się za pominiętych w ocenie bo generalnie z małymi wyjątkami wszyscy którzy się tu ostali wypełniliby zadanie.

So ... proszę aby zgłaszać kandydatury na moderatorów także swoje !!!! Na tej ostaniej formie bardzo nam zależy bo zgadzając się na funkcję trzeba przeciez uwzględnić, że zajmuje to trochę uwagi i czasu. Może tym razem zaproponuję zgłaszanie swojej kondydatury bezpośrednio do admina a innych w przyklejonym wątku. Zgłoszenie własnej osoby nie może być odbierane jako brak skromności ale całkowicie jako troskę o dalsze sprawne nasze funkcjonowanie !!!!!
Jednocześnie chcę podziekować za wieloletnie wspólne spędzanie czasu na forum Smile)))
e...d.....

PINIONDZE SIĘ SKOŃCZYŁY Question
i czas na real scratch

do rodziny trzeba się przytulić lol!

_________________
Lepiej ze stopem stracić , niż bez stopa wpierdolić !!!!!!!!!

SILVER IDZIE NA 150$
Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 23-24 01 2021 r. Weekend   UFO 23-24 01  2021 r. Weekend Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO 23-24 01 2021 r. Weekend
Powrót do góry 
Strona 1 z 4Idź do strony : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» UFO 20-21 03 2021 r. Weekend
» UFO 13-14 2021 r. Weekend
» UFO 27-28 03 2021 r. Weekend
» UFO 24-25 2021 r. Weekend!
» UFO 28-29 08 2021 r. Weekend

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: