Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO 26-27 06 2021 r. Weekend

Go down 
+4
Reser
kamikaze
REALISTA
dziadek
8 posters
Idź do strony : 1, 2, 3  Next
AutorWiadomość
dziadek
Admin
Admin
dziadek


Liczba postów : 12968
Location : Nowe Rybie
Registration date : 13/11/2007

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend EmptySob 26 Cze 2021, 00:06

UNIWERSYTET FUTURES I OPCJI
/kontrakty-futures, indeksy-indexes, opcje-options, akcje-shares/
REGULAMIN

1. Cykl dyskusyjny UFO - UNIWERSYTET FUTURES I OPCJI jest dostępny w trybie odczytu dla wszystkich użytkowników, zarówno zarejestrowanych jak i gości.
Dostęp edycyjny posiadają użytkownicy zarejestrowani.
2. W założonym wątku piszemy od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora /zgodnie z datą wątku/.
3. Na weekend będzie zakładany wątek z datą soboty/niedzieli.
4. Tematem przewodnim forum są instrumenty pochodne oraz akcje polskiego rynku kapitałowego, waluty (forex) a także inne tematy dotyczące rynków kapitałowych.
5. Zabrania się reklamowania: płatnych sygnałów, garnków, usług, religii, swoich preferencji i zdolności seksualnych, partii politycznych, idei niezgodnych z polskim prawem jak nazistowskie, czy rasistowskie.
6. Od godz. 18:00 do zamknięcia wątku oraz w weekendy dopuszcza się luźniejszą formę dyskusji.
7. Na forum obowiązuje cisza wyborcza zgodnie z polskim prawem tzn. cisza wyborcza rozpoczyna się o północy w dniu poprzedzającym dzień głosowania, a kończy się po zakończeniu głosowania (po zamknięciu lokali wyborczych).
8. Na forum obowiązuje zakaz wklejania obrazków obraźliwych, powodujących obrzydzenie lub erotycznych.
9. Miejscem dyskusji tematów nieprzystających do tematu głównego jest Hyde park.
10. Na forum obowiązuje pisanie pod jednym nickiem.
Wyjątkowo dopuszcza się pisanie pod drugim nickiem pod warunkiem ujawnienia przez użytkownika swojej tożsamości w podpisie (stopce).
W przypadku niedostosowania się do powyższej zasady moderator lub administrator może zablokować takie konto.
11. Nick (nazwa użytkownika) nie może zawierać słów obraźliwych lub wulgarnych - takie konta będą kasowane bez ostrzeżenia.
Osoby podszywające się pod innego użytkownika naśladując avatar (emblemat) i wprowadzający w błąd Nick mogą na wniosek osoby poszkodowanej lub wg uznania administratora otrzymać status "fake profile".
12. Przytaczając obcy komentarz staraj się podać źródło.
13. Na forum obowiązuje szeroko pojęta kultura wymiany poglądów i zakaz trollowania.
Zabrania się obrażania innego użytkownika choćby się nie znał, nie wiedział, nie umiał.
Ogranicz używanie wulgaryzmów do minimum (czujesz, że bez tego wypowiedź traci sens - wykropkuj choć jedną literę).
14. Użytkownik forum powinien po fazie notowań ciągłych, ale przed dogrywką (16.50-17.00) podać swoje nastawienie do rynku akcji polskich przez głosowanie w ankiecie danego dnia WOU - Wskaźnik Optymizmu Uniwersytetu.
15. Zabrania się wklejania linków zawierających treści chronione prawem autorskim.


SPRAWY REGULACYJNE
ZASADY INTERWENCJI MODERATORA/ADMINISTRATORA

1. Za nieprzestrzeganie regulaminu przez użytkownika moderator/administrator ma prawo:
- upomnieć: pisemnie żółtą lub czerwoną kartką,
- czasowo na okres od 1 do 7 dni zablokować użytkownika (ban),
- przy recydywie okres blokady konta może zostać wydłużony.
2. W przypadku wyjątkowo rażącego lub uporczywego łamania regulaminu konto użytkownika może:
- zostać zablokowane na okres bezterminowy
- zostać usunięte karnie
3. Moderator/administrator powinien usunąć treści wszelkiego rodzaju wymienione jako niedopuszczalne w regulaminie. W przypadku usunięcia tekstu moderator/administrator ma obowiązek wpisać odpowiednią adnotację.
4. Konto użytkownika, który przez 183 dni nie logował się może zostać usunięte.

Korzystanie z forum oznacza akceptacje regulaminu publikowanego w wątkach UFO oraz postanowień zawartych w komunikatach administracyjnych.


Problemy rejestracyjne prosimy zgłaszać w zakładce FAQ & PUPA temat
Zapytaj Admina
Opis podstawowych problemów rejestracyjnych i funkcji forum znajduje się pod linkiem
https://ufoforum.forumotion.com/faq-pupa-f5/forum

instrukcja wklejania obrazków:
https://ufoforum.forumotion.com/t2926-instrukcja-wklejania-na-forum-obrazkow#697989



Za linię merytoryczną odpowiadają moderatorzy
Neuron, Sir Nick, Zibi

Administrator do spraw technicznych: Dziadek

karmimy pajacyka
www.pajacyk.pl

flowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflower sunny flower sunny flower sunny

_________________
„Na rynku istnieją starzy traderzy i traderzy odważni. Ale bardzo mało jest starych i odważnych” Ed Seykota
"...ustalono już że na giełdzie , LEGALNIE milionerem może stać się tylko miliarder" Osły AgroTrader
...
https://www.youtube.com/watch?v=O-4oOvZ_K4g
Powrót do góry Go down
https://ufoforum.forumotion.com/
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 44333
Registration date : 03/09/2007

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend EmptySob 26 Cze 2021, 06:02

Znowu pierwszy cheers a weekendowy liczy sie potrójnie mistrz same sukcesy, L na DJ up( zamkniete), S na nazdaka down( zostało)..żeby mi sie tylko w głowie nie poprzewracało

A tymczasem :

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27250081,wariant-delta-niepokoi-europe-stapamy-po-cienkim-lodzie.html#s=BoxOpMT

Po ponad dwóch miesiącach spadków liczba dziennych zakażeń koronawirusem w Europie znów zaczęła rosnąć. Za te statystyki odpowiada przede wszystkim Wielka Brytania i Rosja, ale alarm podnoszą też kraje Unii Europejskiej. Wariant Delta panoszy się tu m.in. w Portugalii, choć jako pewnik przyjmowane jest już to, że wkrótce będzie to dominująca mutacja w całej UE.
Powrót do góry Go down
kamikaze
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
kamikaze


Liczba postów : 19676
Registration date : 28/08/2007

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend EmptySob 26 Cze 2021, 07:54

REALISTA napisał:
Znowu  pierwszy cheers  a weekendowy liczy sie potrójnie mistrz  same sukcesy, L na DJ up( zamkniete), S na nazdaka down( zostało)..żeby mi sie tylko w głowie nie poprzewracało

A tymczasem :

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27250081,wariant-delta-niepokoi-europe-stapamy-po-cienkim-lodzie.html#s=BoxOpMT

Po ponad dwóch miesiącach spadków liczba dziennych zakażeń koronawirusem w Europie znów zaczęła rosnąć. Za te statystyki odpowiada przede wszystkim Wielka Brytania i Rosja, ale alarm podnoszą też kraje Unii Europejskiej. Wariant Delta panoszy się tu m.in. w Portugalii, choć jako pewnik przyjmowane jest już to, że wkrótce będzie to dominująca mutacja w całej UE.

będą musieli zwiększyć dodruk o 50%
to będzie tzw. dodruk delta Laughing

REALISTA likes this post

Powrót do góry Go down
kamikaze
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
kamikaze


Liczba postów : 19676
Registration date : 28/08/2007

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend EmptySob 26 Cze 2021, 07:58

https://tvrepublika.pl/Wladze-Niemiec-o-ataku-nozownika-Nie-wykluczamy-ataku-islamistycznego,121586.html

według służb ratunkowych Somalijczyk wykazał się "naprawdę niewiarygodną brutalnością"
rannych zostało od kilku do kilkunastu osób, wśród ofiar śmiertelnych jest dziecko i jedno z jego rodziców
Powrót do góry Go down
kamikaze
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
kamikaze


Liczba postów : 19676
Registration date : 28/08/2007

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend EmptySob 26 Cze 2021, 08:05

https://wpolityce.pl/swiat/556346-politico-polska-upokorzyla-niemcy-i-francje

lewaki podgrzewają emocje
Polska nie upokorzyła, a przekonała do swego zdania większość krajów
czyli wygrała demokracja

https://www.tvp.info/54536358/po-szczycie-ue-politico-macron-o-przywodcach-europy-srodkowej-rusofoby

Opuszczający Brukselę prezydent Macron nie był zadowolony z tego co zostało wspólnie wypracowane podczas szczytu Unii Europejskiej. W rozmowie z dziennikarzami wyznał, że jego koledzy – politycy z Europy Środkowej i Wschodniej są „rusofobami”. On zaś widzi też pozytywne aspekty współpracy z Rosją. Zadeklarował, że będzie rozmawiał z prezydentem Putinem jako przedstawiciel Francji, jeśli nie może tego robić jako przedstawiciel całej Unii.
Powrót do góry Go down
kamikaze
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
kamikaze


Liczba postów : 19676
Registration date : 28/08/2007

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend EmptySob 26 Cze 2021, 08:17

W pięćdziesięciomilionowej Kolumbii, która przeżywa trzecią falę wzmożonego ataku pandemii koronawirusa, oficjalny komunikat rządowy ogłoszony w piątek rano mówi o „nowym tragicznym rekordzie”. W ciągu 24 godzin zmarło tam prawie siedemset osób i wykryto 32 997 nowych przypadków choroby, co stanowi największą liczbę od początku ataku Covid-19 w tym kraju.


im więcej zakażeń tym większe szanse na kolejne niebezpieczne mutacje
Powrót do góry Go down
kamikaze
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
kamikaze


Liczba postów : 19676
Registration date : 28/08/2007

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend EmptySob 26 Cze 2021, 08:21

https://wgospodarce.pl/informacje/97993-a-w-singapurze-zycie-z-covidem-niczym-z-grypa-bez-izolacji-i-statystyk

Zła wiadomość jest taka, że Covid-19 może nigdy nie odejść. Dobra zaś jest taka, że możliwe jest normalne życie z nim. To oznacza, że wirus będzie się mutował i tym samym będzie żył w naszej społeczności - napisali singapurscy ministrowie handlu, finansów i zdrowia w edytorialu do gazety „The Straits Times”.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend EmptySob 26 Cze 2021, 09:03

kamikaze napisał:
https://tvrepublika.pl/Wladze-Niemiec-o-ataku-nozownika-Nie-wykluczamy-ataku-islamistycznego,121586.html

według służb ratunkowych Somalijczyk wykazał się "naprawdę niewiarygodną brutalnością"
rannych zostało od kilku do kilkunastu osób, wśród ofiar śmiertelnych jest dziecko i jedno z jego rodziców

religia pokoju  scratch
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend EmptySob 26 Cze 2021, 09:10

Znowu short na bitcoina mi przytula. Wziąłem na ten pinbar godzinowy.

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Image238

Wysokie interwały pokazują glebę aż miło.

On się jeszcze o jakieś 50-60% przeceni od bieżącej ceny  affraid

sranda sranda sranda sranda  Dniówka wygląda mega niedźwiedzio. Naście koła pocałuje.


Dobre jest to w Dukasie, że można sobie ustawić aktywację zlecenia za pomocą dowolnej strony qrsu. Zazwyczaj domyślnie dla shorta przyjmowana jest cena ask a ja sobie ustawiam bid bo przy zmiennym spreadzie wtedy mam pewność, że zrealizuje mi się dopiero gdy świeczkę przekroczy a nie gdy spread się nagle rozciągnie.
W sumie CMC też ma taką możliwość ale u nich krypty na weekendach nie hulają to bez sensu bo z dupy sztuczne luki w poniedziałki się robią.
Powrót do góry Go down
kamikaze
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
kamikaze


Liczba postów : 19676
Registration date : 28/08/2007

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend EmptySob 26 Cze 2021, 09:17

chyba się będę ewakuował z szortów u jankesa scratch
dodruk będzie trwał, a z powodu delty też zwały raczej nie będzie - na to m.in. liczyłem
to że sezon urlopowy się zaczyna też chyba nie wystarczy by spadło
za to pkb ma wzrosnąć 7%
akurat w to nie wątpię, bo w PKB prawdziwa inflacja jest wliczona
widać trochę podaży ale jednak jest zbierana jak tylko kurs odrobinę się obniży
sapinę ciągną w górę jak szaleni

trzeba niestety grać tak jak świeczki pokazują, tzn ślęczeć z nosem przy monitorze Mad
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend EmptySob 26 Cze 2021, 09:17

Co do Jankesa to w szale amoq jest generalnie Sapina bo taki Nasdaq wręcz cienko skończył i tam się niemal pewna wydaje cofka do 14k.  sranda
Russell2k też dupę obsrał w końcówce.
Dziki szał Sapiny, indexy się rozjeżdżają.
W sumie u nas podobnie: mWIG40 zrobił kosmicznego pierdolca a W20 tak se.... coś tam urósł ale dużo słabiej. W końcówce nawet zleciał a midwig nie.
Cały duży WIG all time high bo głównie korbią spółki spoza niebieskich cip (łatwiej ciągnąć mniejszymi?).
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend EmptySob 26 Cze 2021, 09:25

kamikaze napisał:
chyba się będę ewakuował z szortów u jankesa scratch
dodruk będzie trwał, a z powodu delty też zwały raczej nie będzie - na to m.in. liczyłem
to że sezon urlopowy się zaczyna też chyba nie wystarczy by spadło
za to pkb ma wzrosnąć 7%
akurat w to nie wątpię, bo w PKB prawdziwa inflacja jest wliczona
widać trochę podaży ale jednak jest zbierana jak tylko kurs odrobinę się obniży
sapinę ciągną w górę jak szaleni

trzeba niestety grać tak jak świeczki pokazują, tzn ślęczeć z nosem przy monitorze Mad

W sumie to ślęczenie z nosem to nie jest aż tak - kwestia interwału.
Np zobacz taki bitcoin: mimo że hula bez przerw to jeśli trzymasz się D1 i h1 to zasadniczo nie jest to problemem żeby kilka razy na dobę sprawdzić na telefonie co się dzieje. Trwa to chwilę jeśli mam w głowie obraz sytuacji na wyższych interwałach to kilka seqnd mi styka by wiedzieć co się dzieje.
Apka Dukasa JForex na Androida ma opcje "exit" i "log out". Jeśli da się tylko exit to zapamiętuje logowanie i wystarczy dosłownie jedno kliknięcie w ikonę żeby mieć dostęp do bieżącej świeczki bez wpisywania czegokolwiek bo jeśli da się log out to trzeba na nowo cyferki wklepywać. No i tak wstałem, kliknąłem... patrzę jeb taki pinbar w trendzie spadkowym to sruuu. Stop ustawiony i mogę teraz przez kilka godzin nie patrzeć bo nie dzieją się aż tak mocne ruchy. A pałowanie się na 5m to idiotyzm.
Ślęczenie przed compem i używanie niskich interwałó to ma oczywiście sens tylko albo gdy jest extremalnie wysoka zmienność albo w określonych momentach jak otwarcie Europy, otwarcie Jankesa bądź ewentualnie jakieś dane. Pozostały czas to olać można. 
Jeśli bazujesz na h1 to ile razy na dobę możesz mieć jakiś sygnał do zagrania??? 1? 3? Czasem 0. No więcej to ciężko bo świeczek jest tylko 24.
Powrót do góry Go down
kamikaze
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
kamikaze


Liczba postów : 19676
Registration date : 28/08/2007

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend EmptySob 26 Cze 2021, 09:26

Market Trader napisał:
Znowu short na bitcoina mi przytula. Wziąłem na ten pinbar godzinowy.

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Image238

Wysokie interwały pokazują glebę aż miło.

On się jeszcze o jakieś 50-60% przeceni od bieżącej ceny  affraid

sranda sranda sranda sranda  Dniówka wygląda mega niedźwiedzio. Naście koła pocałuje.


Dobre jest to w Dukasie, że można sobie ustawić aktywację zlecenia za pomocą dowolnej strony qrsu. Zazwyczaj domyślnie dla shorta przyjmowana jest cena ask a ja sobie ustawiam bid bo przy zmiennym spreadzie wtedy mam pewność, że zrealizuje mi się dopiero gdy świeczkę przekroczy a nie gdy spread się nagle rozciągnie.
W sumie CMC też ma taką możliwość ale u nich krypty na weekendach nie hulają to bez sensu bo z dupy sztuczne luki w poniedziałki się robią.

ciężkie nadeszły czasy dla kryptomaniaków
jakby ethereum spadło w okolice 800 to może i ja bym się skusił scratch
bo bitcoina to w ogóle nie zamierzam dotykać, to "cyfrowe złoto" Smile zostawiam większym ode mnie ryzykantom
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend EmptySob 26 Cze 2021, 09:32

DAX i UK też zauważyłem, że lepiej się na godzinówki z piętnastek przebranżowić. 
Sygnały na m15 są częściej ale są też częściej zwrotne, wywalajace stopy i kapryszą. Na h1 to sygnał na tych dwóch indexach pada z 2-3 razy na tydzień tylko ale wtedy jest konkretniejszy.

Uważam podobnie jak dex: interwał na jakim należy operować powinien być ściśle i odwrotnie skorelowany ze zmiennością danego rynq. Im mniejsza zmienność tym wyższy interwał i odwrotnie.
W marcu 2020 były dni, że świeczki m1 były większe niż czasem h1  affraid affraid  ale VIX sięgał wtedy zenitu. Bywają z kolei też tak spałowane tygodnie, że dzienne świeczki wyglądają na mikroskopijne. 
Zmienność jest kluczowa i to ona determinuje czy należy ślęczeć przy compie z kroplówką i nocnikiem pod dupą czy można sobie jechać na rower i tylko zerkać na telefon co 3-4h na kilka minet.  Basketball
Problem tylko w tym, że nie da się za bardzo przewidzieć kiedy wzrośnie lub spadnie zmienność więc nie da się zaplanować, że w tych dniach siedzę przypilony do stołka a w tych dniach jadę na wycieczkę. To juś Rzyt o tym decyduje.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend EmptySob 26 Cze 2021, 09:38

kamikaze napisał:
Market Trader napisał:
Znowu short na bitcoina mi przytula. Wziąłem na ten pinbar godzinowy.

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Image238

Wysokie interwały pokazują glebę aż miło.

On się jeszcze o jakieś 50-60% przeceni od bieżącej ceny  affraid

sranda sranda sranda sranda  Dniówka wygląda mega niedźwiedzio. Naście koła pocałuje.


Dobre jest to w Dukasie, że można sobie ustawić aktywację zlecenia za pomocą dowolnej strony qrsu. Zazwyczaj domyślnie dla shorta przyjmowana jest cena ask a ja sobie ustawiam bid bo przy zmiennym spreadzie wtedy mam pewność, że zrealizuje mi się dopiero gdy świeczkę przekroczy a nie gdy spread się nagle rozciągnie.
W sumie CMC też ma taką możliwość ale u nich krypty na weekendach nie hulają to bez sensu bo z dupy sztuczne luki w poniedziałki się robią.

ciężkie nadeszły czasy dla kryptomaniaków
jakby ethereum spadło w okolice 800 to może i ja bym się skusił scratch
bo bitcoina to w ogóle nie zamierzam dotykać, to "cyfrowe złoto" Smile  zostawiam większym ode mnie ryzykantom

Bo hossa na tym się skończyła ale jaki problem grać w dół? 
Tam są bardzo wyraźne trendy niedźwiedzie, na ETH i LTC również.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend EmptySob 26 Cze 2021, 09:42

No i proszę jak pięknie sypią marzeniami o cyfrowym złocie  Laughing Laughing

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Image239

Stop przesunięty na plus i juś Rzyt mnie może w pompkę cmoknąć zarabiam zarabiam zarabiam
Powrót do góry Go down
kamikaze
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
kamikaze


Liczba postów : 19676
Registration date : 28/08/2007

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend EmptySob 26 Cze 2021, 09:42

Market Trader napisał:
kamikaze napisał:
chyba się będę ewakuował z szortów u jankesa scratch
dodruk będzie trwał, a z powodu delty też zwały raczej nie będzie - na to m.in. liczyłem
to że sezon urlopowy się zaczyna też chyba nie wystarczy by spadło
za to pkb ma wzrosnąć 7%
akurat w to nie wątpię, bo w PKB prawdziwa inflacja jest wliczona
widać trochę podaży ale jednak jest zbierana jak tylko kurs odrobinę się obniży
sapinę ciągną w górę jak szaleni

trzeba niestety grać tak jak świeczki pokazują, tzn ślęczeć z nosem przy monitorze Mad

W sumie to ślęczenie z nosem to nie jest aż tak - kwestia interwału.
Np zobacz taki bitcoin: mimo że hula bez przerw to jeśli trzymasz się D1 i h1 to zasadniczo nie jest to problemem żeby kilka razy na dobę sprawdzić na telefonie co się dzieje. Trwa to chwilę jeśli mam w głowie obraz sytuacji na wyższych interwałach to kilka seqnd mi styka by wiedzieć co się dzieje.
Apka Dukasa JForex na Androida ma opcje "exit" i "log out". Jeśli da się tylko exit to zapamiętuje logowanie i wystarczy dosłownie jedno kliknięcie w ikonę żeby mieć dostęp do bieżącej świeczki bez wpisywania czegokolwiek bo jeśli da się log out to trzeba na nowo cyferki wklepywać. No i tak wstałem, kliknąłem... patrzę jeb taki pinbar w trendzie spadkowym to sruuu. Stop ustawiony i mogę teraz przez kilka godzin nie patrzeć bo nie dzieją się aż tak mocne ruchy. A pałowanie się na 5m to idiotyzm.
Ślęczenie przed compem i używanie niskich interwałó to ma oczywiście sens tylko albo gdy jest extremalnie wysoka zmienność albo w określonych momentach jak otwarcie Europy, otwarcie Jankesa bądź ewentualnie jakieś dane. Pozostały czas to olać można. 
Jeśli bazujesz na h1 to ile razy na dobę możesz mieć jakiś sygnał do zagrania??? 1? 3? Czasem 0. No więcej to ciężko bo świeczek jest tylko 24.

niby tak, ale akurat na indeksach to robią często zmyły, wracają, czyszczą stopy
zwłaszcza teraz jak indeksy są już bardzo wysoko
długie swingi są na krypto, ale musiałbym nowe konto otworzyć
w XTB spready są bardzo wysokie a i potrafią wstrzymać otwieranie nowych pozycji ot tak sobie, gra na krypto w xtb nie ma sensu

Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend EmptySob 26 Cze 2021, 09:46

Zaorski powinien robić run na bitcoinie a ten się ujebał Nasdaqa jak proboszcz ministranta.  Rolling Eyes Rolling Eyes

Widać, że to leszcz. Dobrze sponsorowany z ciągłym dopływem dużej kasy ale jednak leszcz bo zamiast wychwytywać trendy i się do nich przyłączać to ten jak typowy leszcz uprze się przy swojej wersji i de facto walczy z rynkiem.

Na CDR walczył z shortami gdy tamto rosło na chama, teraz walczy z NQ od dwóch tygodni gdy w podobnym czasie ewidentna bessa na crypto trwa. No leszcz po prostu  Basketball
Gdyby nie świetny marketing własnej osoby jako guru i wpłaty od różnych frajerów bądź dole od firm brokerskich, to by już dawno temu zbankrutował.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend EmptySob 26 Cze 2021, 09:50

kamikaze napisał:
Market Trader napisał:
kamikaze napisał:
chyba się będę ewakuował z szortów u jankesa scratch
dodruk będzie trwał, a z powodu delty też zwały raczej nie będzie - na to m.in. liczyłem
to że sezon urlopowy się zaczyna też chyba nie wystarczy by spadło
za to pkb ma wzrosnąć 7%
akurat w to nie wątpię, bo w PKB prawdziwa inflacja jest wliczona
widać trochę podaży ale jednak jest zbierana jak tylko kurs odrobinę się obniży
sapinę ciągną w górę jak szaleni

trzeba niestety grać tak jak świeczki pokazują, tzn ślęczeć z nosem przy monitorze Mad

W sumie to ślęczenie z nosem to nie jest aż tak - kwestia interwału.
Np zobacz taki bitcoin: mimo że hula bez przerw to jeśli trzymasz się D1 i h1 to zasadniczo nie jest to problemem żeby kilka razy na dobę sprawdzić na telefonie co się dzieje. Trwa to chwilę jeśli mam w głowie obraz sytuacji na wyższych interwałach to kilka seqnd mi styka by wiedzieć co się dzieje.
Apka Dukasa JForex na Androida ma opcje "exit" i "log out". Jeśli da się tylko exit to zapamiętuje logowanie i wystarczy dosłownie jedno kliknięcie w ikonę żeby mieć dostęp do bieżącej świeczki bez wpisywania czegokolwiek bo jeśli da się log out to trzeba na nowo cyferki wklepywać. No i tak wstałem, kliknąłem... patrzę jeb taki pinbar w trendzie spadkowym to sruuu. Stop ustawiony i mogę teraz przez kilka godzin nie patrzeć bo nie dzieją się aż tak mocne ruchy. A pałowanie się na 5m to idiotyzm.
Ślęczenie przed compem i używanie niskich interwałó to ma oczywiście sens tylko albo gdy jest extremalnie wysoka zmienność albo w określonych momentach jak otwarcie Europy, otwarcie Jankesa bądź ewentualnie jakieś dane. Pozostały czas to olać można. 
Jeśli bazujesz na h1 to ile razy na dobę możesz mieć jakiś sygnał do zagrania??? 1? 3? Czasem 0. No więcej to ciężko bo świeczek jest tylko 24.

niby tak, ale akurat na indeksach to robią często zmyły, wracają, czyszczą stopy
zwłaszcza teraz jak indeksy są już bardzo wysoko
długie swingi są na krypto, ale musiałbym nowe konto otworzyć
w XTB spready są bardzo wysokie a i potrafią wstrzymać otwieranie nowych pozycji ot tak sobie, gra na krypto w xtb nie ma sensu

Na crypto to albo Dukas albo któraś z platform crypto jak np. Binance. W sumie na Binance praktycznie nie ma spreadu (koszty transakcji niemal żadne) i depozyty mikroskopijne więc na mega dźwigni można walić.
XTB to w ogóle daj spoqj. Ja mam fatalne zdanie o nich, Omar tam przekręty robi. To złodzieje są.  Twisted Evil
Dukascopy jest najlepszy jeśli chcesz mieć all-in-one czyli zarówno crypto jak i tradycyjne rynki na jednym koncie i platformie.
Można sobie do tego podpiąć bankowość w Dukas Bank z kontami w wielu walutach (również w PLN) i kartą debetową plastikową lub virtualną. Tylko że kasują za nią opłatę bodajże 1chf miesięcznie.
Powrót do góry Go down
pike
UFOTrader Junior
UFOTrader Junior



Liczba postów : 9472
Registration date : 21/12/2019

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend EmptySob 26 Cze 2021, 09:56

Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend EmptySob 26 Cze 2021, 09:58

kamikaze napisał:
na indeksach to robią często zmyły, wracają, czyszczą stopy

No bo na indexach to trochę sqrwiała faza rynq jest ostatnio.
Poza tym tam są godziny specyficzne jak otwarcie Europy i otwarcie Jankesa gdzie zawsze w tych dwóch porach są chamskie ruchy na m5-m15.
Dlatego po przełączeniu na h1 trudno o sensowny sygnał bo właśnie co rusz to wraca i kosi ale gdy już takowy padnie to wtedy idzie przez jakiś czas.
W przedziale pełnego tygodnia 1-3 sensownych sygnałów na h1 pada na indexach.
Crypto nie mają żadnych specyficznych pór bo tam nie istnieją otwarcia, zamknięcia ani żadne dane z góry zaplanowane więc o ile na indexach statystycznie należy się spodziewać wzmożonej aktywności w z góry znanych godzinach, o tyle na crypto można się spodziewać w każdej dowolnej chwili.


Ostatnio zmieniony przez Market Trader dnia Sob 26 Cze 2021, 09:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
pike
UFOTrader Junior
UFOTrader Junior



Liczba postów : 9472
Registration date : 21/12/2019

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend EmptySob 26 Cze 2021, 09:59

Market Trader napisał:
Zaorski powinien robić run na bitcoinie a ten się ujebał Nasdaqa jak proboszcz ministranta.  Rolling Eyes Rolling Eyes

Widać, że to leszcz. Dobrze sponsorowany z ciągłym dopływem dużej kasy ale jednak leszcz bo zamiast wychwytywać trendy i się do nich przyłączać to ten jak typowy leszcz uprze się przy swojej wersji i de facto walczy z rynkiem.

Na CDR walczył z shortami gdy tamto rosło na chama, teraz walczy z NQ od dwóch tygodni gdy w podobnym czasie ewidentna bessa na crypto trwa. No leszcz po prostu  Basketball
Gdyby nie świetny marketing własnej osoby jako guru i wpłaty od różnych frajerów bądź dole od firm brokerskich, to by już dawno temu zbankrutował.

Ja bym się akurat nasdaqa nie czepiał bo jakby Zaorski poszedł z trendem to by kasiory natłuk, a że ma nawyki leszcza - trzymanie za długo stratnych i branie małych zysków to efekt widzimy, no ale kto bez winy niech pierwszy rzuci kamień Wink
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend EmptySob 26 Cze 2021, 10:05

pike napisał:
Market Trader napisał:
Zaorski powinien robić run na bitcoinie a ten się ujebał Nasdaqa jak proboszcz ministranta.  Rolling Eyes Rolling Eyes

Widać, że to leszcz. Dobrze sponsorowany z ciągłym dopływem dużej kasy ale jednak leszcz bo zamiast wychwytywać trendy i się do nich przyłączać to ten jak typowy leszcz uprze się przy swojej wersji i de facto walczy z rynkiem.

Na CDR walczył z shortami gdy tamto rosło na chama, teraz walczy z NQ od dwóch tygodni gdy w podobnym czasie ewidentna bessa na crypto trwa. No leszcz po prostu  Basketball
Gdyby nie świetny marketing własnej osoby jako guru i wpłaty od różnych frajerów bądź dole od firm brokerskich, to by już dawno temu zbankrutował.

Ja bym się akurat nasdaqa nie czepiał bo jakby Zaorski poszedł z trendem to by kasiory natłuk, a że ma nawyki leszcza - trzymanie za długo stratnych i branie małych zysków to efekt widzimy, no ale kto bez winy niech pierwszy rzuci kamień Wink

Jak na kogoś kto kreuje się na guru od iluś lat to nie powinien popełniać błędów takich samych jak początqjący.  scratch
Od takich osób to mamy prawo "wymagać" jakichś wyższych umiejętności  lol!
Przecież tysiące leszcza kopiuje jego zagrania bo wierzą w jego qrwa "magię".  scratch
To, że on jest dobrze ustawiony i kasiasty, wcale nie wynika z tego, że jest świetnym traderem (bo z tego co pokazuje to jest zwykłym leszczem) a właśnie z działalności okołotradingowej czyli sprzedawania marzeń i partycypacji w zyskach z brokerami.
W skrócie: Zaorski raczej nie zarabia na tradingu tylko zarabia na pokazywaniu jak to jest być traderem.  dobryżart wariat

Janko Traderroo likes this post

Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend EmptySob 26 Cze 2021, 10:08

Dobra, kawka wypita -> czas na defekację i rozpoczęcie dnia.  Smile

Jeszcze po paczkę do paczkomatu, śniadanko i zbieram się na geje.

Dzisiaj faza pucharowa rusza EURO2021.
Powrót do góry Go down
pike
UFOTrader Junior
UFOTrader Junior



Liczba postów : 9472
Registration date : 21/12/2019

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend EmptySob 26 Cze 2021, 10:37

Market Trader napisał:
Dobra, kawka wypita -> czas na defekację i rozpoczęcie dnia.  Smile

Jeszcze po paczkę do paczkomatu, śniadanko i zbieram się na geje.

Dzisiaj faza pucharowa rusza EURO2021.

EURO2020 Wink
Powrót do góry Go down
kamikaze
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
kamikaze


Liczba postów : 19676
Registration date : 28/08/2007

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend EmptySob 26 Cze 2021, 10:48

pike napisał:

gość sensownie gada i bez politycznego zacietrzewienia
szkoda że politycy wymyślając swoje programy nie konsultują się z szerokim gronem fachowców

Powrót do góry Go down
zibi
MOD
MOD
zibi


Liczba postów : 30243
Age : 48
Location : Zamość
Registration date : 23/05/2008

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend EmptySob 26 Cze 2021, 11:29

kamikaze napisał:
pike napisał:

gość sensownie gada i bez politycznego zacietrzewienia
szkoda że politycy wymyślając swoje programy nie konsultują się z szerokim gronem fachowców


Rzońca albo Rostowski jak by doradzili to zapewne już na pustyni pieprzu by szukano Very Happy

_________________
Lepiej ze stopem stracić , niż bez stopa wpierdolić !!!!!!!!!

SILVER IDZIE NA 150$
Powrót do góry Go down
kamikaze
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
kamikaze


Liczba postów : 19676
Registration date : 28/08/2007

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend EmptySob 26 Cze 2021, 12:09

zibi napisał:
kamikaze napisał:
pike napisał:

gość sensownie gada i bez politycznego zacietrzewienia
szkoda że politycy wymyślając swoje programy nie konsultują się z szerokim gronem fachowców


Rzońca albo Rostowski jak by doradzili to zapewne już na pustyni pieprzu by szukano Very Happy

wiadomo że za Tuska "swoi" by kasę rozdrapali realizując słomiane inwestycje jak w Misiu
tym niemniej PIS też mógłby się lepiej postarać, facet dobrze punktuje że na wiele ważnych dziedzin nie ma ani grosza
Powrót do góry Go down
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 44333
Registration date : 03/09/2007

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend EmptySob 26 Cze 2021, 13:37

"Profesor Luc Montagnier noblista mówił o tym że szczepienia w trakcie pandemii to błąd i mutacje przyspieszą"
qrde, to fuckt affraid

https://wyborcza.pl/7,75399,27251956,izraelczycy-zaszczepili-sie-najszybciej-nie-swiecie-ale-atakuje.html#s=BoxOpImg3

Izraelczycy zaszczepili się najszybciej na świecie. Ale atakuje ich wariant delta
Powrót do góry Go down
kamikaze
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
kamikaze


Liczba postów : 19676
Registration date : 28/08/2007

UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend EmptySob 26 Cze 2021, 14:13

REALISTA napisał:
"Profesor Luc Montagnier noblista mówił o tym że szczepienia w trakcie pandemii to błąd i mutacje przyspieszą"
qrde, to fuckt affraid

https://wyborcza.pl/7,75399,27251956,izraelczycy-zaszczepili-sie-najszybciej-nie-swiecie-ale-atakuje.html#s=BoxOpImg3

Izraelczycy zaszczepili się najszybciej na świecie. Ale atakuje ich wariant delta


szczepienia to nie jest błąd, zobacz jak spadła liczba zarażeń w krajach zaszczepionych
problemem jest to że Zachód się szczepi a gdzie indziej wirus hula w najlepsze i mutuje

szczepić powinni się wszyscy w miarę równym tempie
może udałoby się wtedy wyeliminować wirusa

Amerykanie pracują nad szczepionka live-attenuated podawaną donosowo, powinna być gotowa na koniec roku
szczepionka powinna zabezpieczać przed mutacjami i dawać kilkuletnią odporność

wtedy będzie można szczepić na ogromną skalę
nie ma zabawy z igłami, sterylizacją, przemywaniem skóry - jest patyk do nosa i wdech
na upartego taką szczepionkę każdy sam będzie mógł sobie zaaplikować

Janko Traderroo likes this post

Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty
PisanieTemat: Re: UFO 26-27 06 2021 r. Weekend   UFO 26-27 06  2021 r. Weekend Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO 26-27 06 2021 r. Weekend
Powrót do góry 
Strona 1 z 3Idź do strony : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» UFO 17-18 04 2021 r. Weekend
» UFO 13-14 03 2021 r. Weekend
» UFO 22-23 05 2021 r. Weekend
» UFO 23-24 01 2021 r. Weekend
» UFO 29-30 05 2021 r. Weekend

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: