Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Metastock commentary - problem

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Gość
Gość




Metastock commentary - problem Empty
PisanieTemat: Metastock commentary - problem   Metastock commentary - problem EmptyCzw 29 Maj 2008, 20:56

Witam

Spędziłem sporo czasu na przeszukiwaniu internetu w w/w temacie i niestety nie znalazłem rozwiązania dlatego proszę o pomoc Smile
Jaki wpisać kod dla commentary aby wyświetlało mi się coś takiego:

" zamknięcie FW20M8 powyżej 2927 wygeneruje sygnał otwarcia L "

np. system oparty na przecięciu 2 średnich EMA55 i EMA200, nie mam pomysłu jak wyliczyć przy jakiej wartości FW20 krzywe przetną się.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc
Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

Metastock commentary - problem Empty
PisanieTemat: Re: Metastock commentary - problem   Metastock commentary - problem EmptyCzw 29 Maj 2008, 21:49

jesli dobrze zrozumialem sformulowanie to problem w ogolnosci nie ma rozwiazania scratch
zakladam ze jest np 15:00, jade na swiecach 5 minutowych i mam jakas tam srednia i chce wiedziec czy jak fw wzrosnie o 20p do 16:20 to czy sie przetnie, tak ?
jesli tak to klapa bo moze byc mnostwo przedziwnych ukladow swiec po drodze, z ktorych jedne dadza cross a inne nie

jedna z metod jest przyjecie dopasowanie jakiejs krzywej zadanej paramterycznie (na przyklad wielomianu) do wykresu, wyznaczenie parametrow i zrobienie ektrapolacji

matematycznie problem dopasowania nie jest skomplikowany ale jaka krzywa dobrac, na podstawie ilu punkow, jakie kryterium przyjac dla bledow to juz sie zaczyna jazda - szukaj pod tematem regresja dla danych zaleznych, estymacja trendu, dopasowywanie krzywej

istanieja tez metody semiparametryczne (krzywa nie jest zadana jawnym wzorem i ekstrapolacja udaje sie na krotrkie odcinki - do naszej dzialki to np model SEMIFAR by Jan Beran)
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Metastock commentary - problem Empty
PisanieTemat: Re: Metastock commentary - problem   Metastock commentary - problem EmptyCzw 29 Maj 2008, 22:57

Ten komentarz do systemu nie jest moim wymysłem bo mam cos takiego w systemie 'advantage.online.pl' ale kody są zabezpieczone hasłem Crying or Very sad
punkt przecięcia średnich (sygnał) zmienia się dla każdej świeczki - wykorzystuje to w ten sposób, że na świecach godzinowych zaglądam do wykresu na początku każdej godziny i wiem gdzie będzie sygnał - mogę ustawić stopa, nie potrzeba siedzieć 8 godzin przy wykresach.
Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

Metastock commentary - problem Empty
PisanieTemat: Re: Metastock commentary - problem   Metastock commentary - problem EmptyCzw 29 Maj 2008, 23:15

no to jest ekstrapolacja o 1 krok, jak sie domyslasz najmniejszy blad popelniamy gdy prognoza jest mozliwie bliska

zaden program nie wie, gdzie bedzie przeciecie-optymalny stop
po prostu wylicza pewna wartosc w oparciu o poczynione zalozenia
(przykladowo "do ostanich 20 punktow dopasuj wielomian stopnia 3")
korzystajac z tego, ze przy 1 kroku i godzinnej swieczce nie bedzie na ogol jakiegos dzikiego odjazdu na 200p pewnie niezle sobie radzi

darmowe oprogramowanie do dopasowywania krzywych jest na przyklad na
www.r-project.org ale nie jest to gotowiec, trzeba sie przebic przez troche dokumentacji
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Metastock commentary - problem Empty
PisanieTemat: Re: Metastock commentary - problem   Metastock commentary - problem EmptyPią 30 Maj 2008, 20:04

dzięki za odpowiedź - poszukam
a kto na forum wie najwięcej nt. metastocka?
Powrót do góry Go down
Indiana
UFO Edukator
UFO Edukator
Indiana


Liczba postów : 7552
Age : 47
Location : Chrzanów
Registration date : 30/08/2007

Metastock commentary - problem Empty
PisanieTemat: Re: Metastock commentary - problem   Metastock commentary - problem EmptyPią 30 Maj 2008, 20:32

Hej
Na metastocku to zupełnie się nie znam, ale na logikę to nie wiesz przy jakich wartościach FW te średnie się przetną - wszystko zależy od cen poprzednich, takie przewidywanie kojarzy mi się z układami "fuzzy logic", które są niesamowicie skomplikowane i jak nie jesteś zawodowym informatykiem to nie ma sensu tykać tematu...

Chudy Miś już odpowiedział - jakieś wielomiany 3-go stopnia Shocked w wersji uproszczonej Very Happy

Lepiej zainwestować w palmtopa czy laptopa, albo Amibrokera na kompie chodzącym non stop w domu, wtedy na sygnał dostaniesz SMS-a i możesz telefonicznie złożyć zlecenie. Można też lekko do przodu przewidzieć pojawienie się takiego sygnału, po prostu skracając okres szybszej średniej (wcześniej da sygnał) i umożliwi Ci to dotarcie do kompa na czas aby sprawdzić sytuację.

Natomiast sygnały oparte na np. ATR, wybiciowe, kanałowe bez problemu można wyliczyć punkt obrotki na jutro, czy to w wartościach bezwzględnych czy też jak np. Bankier w pkt od otwarcia. Po prostu dla celów obliczenia sygnału wyliczasz punkt obrotki dla przyszłej świeczki tak samo jak dla bieżącej, tylko z czasem przesuniętym o 1 do przodu.
Pozdro
Powrót do góry Go down
Indiana
UFO Edukator
UFO Edukator
Indiana


Liczba postów : 7552
Age : 47
Location : Chrzanów
Registration date : 30/08/2007

Metastock commentary - problem Empty
PisanieTemat: Re: Metastock commentary - problem   Metastock commentary - problem EmptyPią 30 Maj 2008, 20:41

A jeśli chodzi o bieżącą godzinę, to takie wyliczenie da sie zrobić (dla systemu godzinnego). Bo przecięcie pojawi się przy ściśle określonym poziomie cen (na kilka świeczek do przodu - nie da rady, chyba że jakaś zaawansowana statystyka - może Mylogi by coś wykombinował..).

W miarę myślenia jak to zrobić nawet dla jednej świeczki, chyba kapuję że to nie jest bułka z masłem... bo algorytm musi uwzględniać wiele czynników, czyli położenie każdej średniej względem zarówno ceny jak i drugiej średniej (czyli kilka zmiennych na dzień dobry) a potem skomplikowane wyliczenie punktu przecięcia w zależności od ostatniego sygnału i tych wzajemnych położeń - ja wysiadam, nie napiszę tego....

Jeszcze jest możliwość wykorzystania seryjnych obliczeń w ramach jednej świeczki sprawdzających on-line czy dla wartości odchylonych o 10 czy 20 pkt w jedną czy drugą stronę nie padnie sygnał - to jest możliwe i nawet dość proste do zrobienia - tak mi się przynajmniej wydaje - nie, jest to proste:
- liczymy średnią z okresem (Okres-1) do przedostatniej świeczki normalnie, potem dodajemy/odejmujemy do wartości aktualnej bieżącej świeczki te 10/20 pkt, do tego dodajemy wartość średniej z poprzedniej świeczki i dzielimy całość przez (Okres +0) (czyli przez założony okres, taki jak ma być) i wychodzi zasymulowana wartość średniej przy cenie bieżącej +20
Uff, wprost tego bym nie policzył, ale kombinując i obchodząc - zrobione Wink


Ostatnio zmieniony przez Indiana dnia Pią 30 Maj 2008, 20:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Metastock commentary - problem Empty
PisanieTemat: Re: Metastock commentary - problem   Metastock commentary - problem EmptyPią 30 Maj 2008, 20:46

dzieki za pomoc Indiana Very Happy
Powrót do góry Go down
Indiana
UFO Edukator
UFO Edukator
Indiana


Liczba postów : 7552
Age : 47
Location : Chrzanów
Registration date : 30/08/2007

Metastock commentary - problem Empty
PisanieTemat: Re: Metastock commentary - problem   Metastock commentary - problem EmptyPią 30 Maj 2008, 21:05

To jeszcze raz, po kolei napiszę kroki:
1. Liczymy średnią o okresie (Okres-1), nazwijmy ją SPomoc
SPomoc = MA(Close, (Okres-1);
2. Bieżemy wartość tej średniej z poprzedniej świeczki (kod dla Amika):
WOld = Ref(SPomoc, -1);
3. Do wartości aktualnej ceny dodajemy 20 pkt:
CenaPlus20 = High +20;

(Zależy od algorytmu, jaki chcesz - jeśli zapiszesz aktualną cenę, zmieniającą się ciągle - czyli Close (CenaPlus20 = Close + 20;) - w trakcie godziny będziesz miał co chwila alarmy, jak tylko średnia osiągnie poziom alarmowy; stosując maksymalną cenę z godziny (CenaPlus20 = High + 20;) - alarm dostaniesz tylko raz, po przekroczeniu choćby raz ceny przy której średnia osiąga założoną wartość)

4. Obliczamy wartość średniej dla ceny o 20 wyższej niż aktualna:
SredniaPlus20 = ( Ref(WOld, -1) + CenaPlus20 ) / Okres;

Objaśnienia (tłumaczę po kolei, bo w Metasie pewnie jest wszystko inaczej niż w Amiku):

Ref(WOld, -1) - wartość WOld z poprzedniej świeczki;

To by było na tyle Very Happy
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Metastock commentary - problem Empty
PisanieTemat: Re: Metastock commentary - problem   Metastock commentary - problem EmptyPią 30 Maj 2008, 21:15

oki wszystko jasne, rzeczywiście kod troszkę inny niż w metasie ale wszystko jest jasne
jeszcze raz dzieki za pomoc
Powrót do góry Go down
Indiana
UFO Edukator
UFO Edukator
Indiana


Liczba postów : 7552
Age : 47
Location : Chrzanów
Registration date : 30/08/2007

Metastock commentary - problem Empty
PisanieTemat: Re: Metastock commentary - problem   Metastock commentary - problem EmptyPią 30 Maj 2008, 21:57

He he, ale jak już mamy wartosć średniej z ceną +20, to czemu niby nie da się skonstruować w wersji prostej drabinki If-ów sprawdzajacych ceny w stosunku do zamknięcia poprzedniej świeczki w zakresie +/- 70 pkt Wink
Albo w wersji "ulepszonej" od razu zrobić równanie liczące punkt przecięcia średniej:

SredniaA (X) = SredniaB (X)
( Ref(MA(Close, OkresA-1), -1) + X ) / OkresA =
= ( Ref(MA(Close, OkresB-1), -1) + X ) / OkresB

Zastosowałem skróty:
OA = OkresA;
SA = Ref(MA(Close, OkresA-1), -1);
OB = OkresB;
SB = Ref(MA(Close, OkresB-1), -1);

Po dokonaniu przekształceń, wychodzi że punkt przecięcia X wynosi:

X = { SB - OB/OA*SA } / { OB/OA -1 }


Powinno działać, ale liczyłem to raz, lepiej przetestować w praktyce.

Punkt przecięcia oczywiscie co godzina jest inny, bo zmieniają się parametry SA i SB.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Metastock commentary - problem Empty
PisanieTemat: Re: Metastock commentary - problem   Metastock commentary - problem EmptyPon 02 Cze 2008, 20:35

teraz to już jest gotowiec całkowity cheers
jeszcze raz dzieki,
może ktoś z forumowiczów skorzysta
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Metastock commentary - problem Empty
PisanieTemat: Re: Metastock commentary - problem   Metastock commentary - problem Empty

Powrót do góry Go down
 
Metastock commentary - problem
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» UFO - 01.09.2007
» UFO - 05.09.2007
» Aldonka -ogłoszenia inne!
» UFO - 31.08.2007
» UFO - 22.10.2007

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: FAQ & P.U.P.A.-
Skocz do: