Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO - 09.02.2009

Go down 
+50
crus
przemak
PINGWIN (Z MADAGASKARU)
Janusz
irc
LeM
Marek
dead_eye
Ezet
Laik
msw23
kamikaze
busia
nomad
fabularasa
kydo
malec
Ziommmm
Cris
forex
Damian
north-south
Rmir
myśliwyl
Edith
Dave
tarzan
antykatofob
Jones
Pan Nikt
rydzo
Małolat
Krzysztof
gumbas
Reser
gagi19641
betonowe_buty
dafnia
Kapitan Solo
filip
cameleon
Prezes
Kozoyeb
Diablo
barany
1bawara
andrzej1217
inwestor
adepcik2
SzFagier
54 posters
Idź do strony : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Next
AutorWiadomość
inwestor

inwestor


Liczba postów : 27849
Location :
Registration date : 30/08/2007

UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 EmptyPon 09 Lut 2009, 22:54

tarzan napisał:
KGHM już ustanawia nowe lokalne szczyty (ponad 30% wyjechali), a niektórzy jak mantre oczami chcą rynek ściągnąć do Grunwaldu; on ta pójdzie, ale w nieco innym czasie Smile

czas chyba na PKO,chociaż niektórzy powiedzą, że 105 to nie do przebicia, a Piesek oj ma sporo miejsca;

jest czym regulować, nie powinno być źle
żegnam

Nie przejmuj się
Niedługo Pawlak wymyśli ustawę, że wszystkie spółki na giełdzie mają rosnąć ....nie tylko ta trójka którą wymieniłeś
no bo przecież emeryci mają na tym zyskiwać a nie tylko spekulanci
i będzie hepy cheers
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 EmptyPon 09 Lut 2009, 22:57

tarzan napisał:
KGHM już ustanawia nowe lokalne szczyty (ponad 30% wyjechali), a niektórzy jak mantre oczami chcą rynek ściągnąć do Grunwaldu; on ta pójdzie, ale w nieco innym czasie Smile

czas chyba na PKO,chociaż niektórzy powiedzą, że 105 to nie do przebicia, a Piesek oj ma sporo miejsca;

jest czym regulować, nie powinno być źle
żegnam
wzrosnac moze indeks jesli realizuje c we flat ale z kghm trzeba byc obiektywnym ze to scierwo tyle spadlo ze nawet te wzrosty to marna korekta jak na razie,zreszta akurat na kghm dobrze widac ze to na pewno nie jest impuls
Powrót do góry Go down
loko

loko


Liczba postów : 3137
Location : Warszawa
Registration date : 30/08/2007

UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 EmptyPon 09 Lut 2009, 23:00

inwestor napisał:
LeM napisał:
A nie sądzicie że to całe zamieszanie prawne wokół opcji to element interwencji na walutach? Do tego w dobrym momencie bo się piątka skończyła.
Skrzypkowi kazano powiedzieć, że rezerw nie ruszy bo to lep dla spekulantów.
A tak postraszy się egzotyczną ustawą, strząchnie co słabszych z pozycji, być może cześć lepiej poinformowanych przymknie trochę opcji po lepszym kursie i po sprawie.

Dokładnie
Bardzo logiczne wytłumaczenie całego zamieszania z tą ustawą Very Happy

niby tak. a moze przyjemne z pozytecznym.
to w koncu partia rolnicza a teraz maja przeciez żniwa.....
no i od zawsze sa znani ze żniwowania.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 EmptyPon 09 Lut 2009, 23:02

loko napisał:
inwestor napisał:
LeM napisał:
A nie sądzicie że to całe zamieszanie prawne wokół opcji to element interwencji na walutach? Do tego w dobrym momencie bo się piątka skończyła.
Skrzypkowi kazano powiedzieć, że rezerw nie ruszy bo to lep dla spekulantów.
A tak postraszy się egzotyczną ustawą, strząchnie co słabszych z pozycji, być może cześć lepiej poinformowanych przymknie trochę opcji po lepszym kursie i po sprawie.

Dokładnie
Bardzo logiczne wytłumaczenie całego zamieszania z tą ustawą Very Happy

niby tak. a moze przyjemne z pozytecznym.
to w koncu partia rolnicza a teraz maja przeciez żniwa.....
no i od zawsze sa znani ze żniwowania.

Z punktu widzenia PSL jako partii rolników to im wyższy kurs euro, tym lepiej, bo dopłaty są liczone przez unię w euro.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 EmptyPon 09 Lut 2009, 23:04

pko bp ma miejsca troche,gdyby przyjac ze mamy dwie trojki to teraz powinna pojsc piatka do gory gdzies do 37
UFO - 09.02.2009 - Page 19 Pko_bp11
Powrót do góry Go down
tarzan
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior



Liczba postów : 11355
Registration date : 16/09/2007

UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 EmptyPon 09 Lut 2009, 23:04

kaczor napisał:
tarzan napisał:
KGHM już ustanawia nowe lokalne szczyty (ponad 30% wyjechali), a niektórzy jak mantre oczami chcą rynek ściągnąć do Grunwaldu; on ta pójdzie, ale w nieco innym czasie Smile

czas chyba na PKO,chociaż niektórzy powiedzą, że 105 to nie do przebicia, a Piesek oj ma sporo miejsca;

jest czym regulować, nie powinno być źle
żegnam
wzrosnac moze indeks jesli realizuje c we flat ale z kghm trzeba byc obiektywnym ze to scierwo tyle spadlo ze nawet te wzrosty to marna korekta jak na razie,zreszta akurat na kghm dobrze widac ze to na pewno nie jest impuls
KGHM jest gorące, ale nie wiem,czy ktoś się spodziewał,że pokonają lokalne szczyty;Pewnie taką marną korektę 80% byś nie pogardził! Smile
oj kaczor, kaczor; jak wg Twojej koncepcji to OK, jak nie to 80% to marnota. Ale skoro KGHM tak pociągnęli, to może i inne pociągną.
Jedno zostawią i będą żegnać, a na drugich zarabiać znowu...
co do impulsu to się okaże, aczkolwiek wydaje mi się, że to nie jest impuls Smile
Powrót do góry Go down
inwestor

inwestor


Liczba postów : 27849
Location :
Registration date : 30/08/2007

UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 EmptyPon 09 Lut 2009, 23:06

kaczor napisał:
tarzan napisał:
KGHM już ustanawia nowe lokalne szczyty (ponad 30% wyjechali), a niektórzy jak mantre oczami chcą rynek ściągnąć do Grunwaldu; on ta pójdzie, ale w nieco innym czasie Smile

czas chyba na PKO,chociaż niektórzy powiedzą, że 105 to nie do przebicia, a Piesek oj ma sporo miejsca;

jest czym regulować, nie powinno być źle
żegnam
wzrosnac moze indeks jesli realizuje c we flat ale z kghm trzeba byc obiektywnym ze to scierwo tyle spadlo ze nawet te wzrosty to marna korekta jak na razie,zreszta akurat na kghm dobrze widac ze to na pewno nie jest impuls

rok temu to może i byłbym lekko zdziwiony, że małpka tak nisko jak obecnie
ale teraz przy tej rzeczywistości to wolne żarty widać, że ktoś pompując małpkę chce wraz z niektórymi spółkami dźwignąć indeks
ale małpka podobnie jak pies swoją drogę na południe już dawno mają wpisane w rozkładzie jazdy Very Happy
Powrót do góry Go down
dead_eye

dead_eye


Liczba postów : 5365
Age : 45
Location : Z.G.
Registration date : 13/02/2008

UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 EmptyPon 09 Lut 2009, 23:06

Koala napisał:
dead_eye napisał:
normalnie debilstwo !!!

idac tym tropem, trzeba by unieważnic wszystkie opcje odkad sie pojawily..

nawet jezeli jakims cudem to by przeszlo, czego rzecz jasna nie dopuszczam do glowy to zaraz importerzy poprosza o anulowanie i cofniecie kasy z tytulu strat za 1 polowe 2008 lol! itp. itd. ja poprosze o anulowanie wtopy na eurojenie, a chlopaki na kablu dzis..bo gruby mial przewage nad nami : szybsze lacza, wieksze doswiadczenie, szybsza informacja ! cyrk Panie cyrk !!

Pawlak pewnie nic nie zwojuje, ale te umowy były mętne z prawnego punktu widzenia, bo np. oznaczały podejmowanie przez zarząd zobowiązań o nieograniczonej wartości, także nie jest takie pewne, czy zarząd firmy ma uprawnienia do WYSTAWIANIA opcji, a umowy te to właśnie zawierały.

mylisz sie. banki nie sa takimi debilami. umowa jasna i klarowna. zarzad ma uprawnienia w KRS, a poprzez umowe deleguje osoby upowaznione do zawierania transakcji.

jedyny blad moglbyc, jezeli umowe ramowa podpisaly osoby nieupowaznione - ale nie sadze aby ktos takiego babola puscil, bo wszelkie umowy sa sprawdzane czy zgodne z reprezentacja podpisane, a jak juz to beda to naprawde sztuki.

jezeli zarzad moze robic forwardy to tak samo moze wystawiac opcje, bo generalnie ryzyko jest takie samo.

umowa sama w sobie nie robi opcji !! umowa ramowa wskazuje osoby do robienia, haslo, zasady opcji i regulamin.

transakcje nagrywa sie i potwierdza telefonicznie, a potem fax przychodzi dodatkowo jako potwierdzenie, ktory czesto ma wymog podpisania i odeslania ze zrobilo sie transakcje
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 EmptyPon 09 Lut 2009, 23:07

tarzan napisał:
kaczor napisał:
tarzan napisał:
KGHM już ustanawia nowe lokalne szczyty (ponad 30% wyjechali), a niektórzy jak mantre oczami chcą rynek ściągnąć do Grunwaldu; on ta pójdzie, ale w nieco innym czasie Smile

czas chyba na PKO,chociaż niektórzy powiedzą, że 105 to nie do przebicia, a Piesek oj ma sporo miejsca;

jest czym regulować, nie powinno być źle
żegnam
wzrosnac moze indeks jesli realizuje c we flat ale z kghm trzeba byc obiektywnym ze to scierwo tyle spadlo ze nawet te wzrosty to marna korekta jak na razie,zreszta akurat na kghm dobrze widac ze to na pewno nie jest impuls
KGHM jest gorące, ale nie wiem,czy ktoś się spodziewał,że pokonają lokalne szczyty;Pewnie taką marną korektę 80% byś nie pogardził! Smile
oj kaczor, kaczor; jak wg Twojej koncepcji to OK, jak nie to 80% to marnota. Ale skoro KGHM tak pociągnęli, to może i inne pociągną.
Jedno zostawią i będą żegnać, a na drugich zarabiać znowu...
co do impulsu to się okaże, aczkolwiek wydaje mi się, że to nie jest impuls Smile
ja nie mam na teraz koncepcji,dlatego wkleilem pko bp gdzie widac ze sa dwie trojki i mzoe byc piatka do gory tylko mi jankes nie pasuje do tego bo tam ewidentnie wyzej 890 nie podskocza
Powrót do góry Go down
zibi
MOD
MOD
zibi


Liczba postów : 30238
Age : 48
Location : Zamość
Registration date : 23/05/2008

UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 EmptyPon 09 Lut 2009, 23:07

krt napisał:
OpCjoNeR napisał:
crus napisał:
OpCjoNeR napisał:
DarkMac napisał:
OpCjoNeR napisał:
A gdzie można oblookać na bieżąco wyniki tego PC?
http://www.parkiet.com/mistrzostwa/

A niektórzy już 65% nawet potopili??? Shocked Co za leszcze!
Od kiedy trwa ta edycja konqrsu (i do kiedy)?

ej może pokarzesz co potrafisz ja jestem 6 od końca i mam nadzieje ze jeszcze to wygram Razz i leszczem raczej nie jestem


crus

Lepiej być nawet na zero niż na takiej wtopie. Nadzieję mieć trzeba - przydaje się, szczególnie w takich sytuacjach osranych Laughing


nadzieja jak wiara - jest dla slabych Very Happy

znasz bajkę o tymitumie Very Happy
Powrót do góry Go down
Online
loko

loko


Liczba postów : 3137
Location : Warszawa
Registration date : 30/08/2007

UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 EmptyPon 09 Lut 2009, 23:10

Koala napisał:
loko napisał:
inwestor napisał:
LeM napisał:
A nie sądzicie że to całe zamieszanie prawne wokół opcji to element interwencji na walutach? Do tego w dobrym momencie bo się piątka skończyła.
Skrzypkowi kazano powiedzieć, że rezerw nie ruszy bo to lep dla spekulantów.
A tak postraszy się egzotyczną ustawą, strząchnie co słabszych z pozycji, być może cześć lepiej poinformowanych przymknie trochę opcji po lepszym kursie i po sprawie.

Dokładnie
Bardzo logiczne wytłumaczenie całego zamieszania z tą ustawą Very Happy

niby tak. a moze przyjemne z pozytecznym.
to w koncu partia rolnicza a teraz maja przeciez żniwa.....
no i od zawsze sa znani ze żniwowania.

Z punktu widzenia PSL jako partii rolników to im wyższy kurs euro, tym lepiej, bo dopłaty są liczone przez unię w euro.

los rolnikow to chyba najmniej ich obchodzi. co innego tzw wielko-obszarowi oraz przemysl rolny. jak sie jest przy korycie to zarabiaja eciepecie dla siebie i zaprzyjaznionych. ci placa posadami kiedy nastepuje odciecie od koryta. tak to funkcjonuje w RP.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 EmptyPon 09 Lut 2009, 23:12

kaczor napisał:
pko bp ma miejsca troche,gdyby przyjac ze mamy dwie trojki to teraz powinna pojsc piatka do gory gdzies do 37
UFO - 09.02.2009 - Page 19 Pko_bp11
jak to jest, ta druga trojka nie moze byc piatka? to by pasowalo pod moj scenariusz Rolling Eyes
Powrót do góry Go down
inwestor

inwestor


Liczba postów : 27849
Location :
Registration date : 30/08/2007

UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 EmptyPon 09 Lut 2009, 23:12

kaczor napisał:
pko bp ma miejsca troche,gdyby przyjac ze mamy dwie trojki to teraz powinna pojsc piatka do gory gdzies do 37
UFO - 09.02.2009 - Page 19 Pko_bp11

Widzisz
Gdyby komuś zależało na wzrostach długoterminowych na PKOBP to pozwoliłby na dokończenie i wyrysowanie ostatniej piątki
A tak to będzie znowu flak który będzie zapowiedzią dalszych spadków
Takie krótkowzroczne krótkoterminowe myślenie pod fiuty
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 EmptyPon 09 Lut 2009, 23:14

majkel napisał:
kaczor napisał:
pko bp ma miejsca troche,gdyby przyjac ze mamy dwie trojki to teraz powinna pojsc piatka do gory gdzies do 37
UFO - 09.02.2009 - Page 19 Pko_bp11
jak to jest, ta druga trojka nie moze byc piatka? to by pasowalo pod moj scenariusz Rolling Eyes
no jesli bedzie piatka to wtedy bylby zupelnei inny uklad ale mam dwie watpliwosci, tam jest trojkat jako korekta wiec bardziej pasuje na fale b no i malo brakuje do wyjazdu powyzej dolka fali pierwszej wiec zwykly impuls odpada jak jeszcze troche urosnie
Powrót do góry Go down
tarzan
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior



Liczba postów : 11355
Registration date : 16/09/2007

UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 EmptyPon 09 Lut 2009, 23:16

kaczor napisał:
tarzan napisał:
kaczor napisał:
tarzan napisał:
KGHM już ustanawia nowe lokalne szczyty (ponad 30% wyjechali), a niektórzy jak mantre oczami chcą rynek ściągnąć do Grunwaldu; on ta pójdzie, ale w nieco innym czasie Smile

czas chyba na PKO,chociaż niektórzy powiedzą, że 105 to nie do przebicia, a Piesek oj ma sporo miejsca;

jest czym regulować, nie powinno być źle
żegnam
wzrosnac moze indeks jesli realizuje c we flat ale z kghm trzeba byc obiektywnym ze to scierwo tyle spadlo ze nawet te wzrosty to marna korekta jak na razie,zreszta akurat na kghm dobrze widac ze to na pewno nie jest impuls
KGHM jest gorące, ale nie wiem,czy ktoś się spodziewał,że pokonają lokalne szczyty;Pewnie taką marną korektę 80% byś nie pogardził! Smile
oj kaczor, kaczor; jak wg Twojej koncepcji to OK, jak nie to 80% to marnota. Ale skoro KGHM tak pociągnęli, to może i inne pociągną.
Jedno zostawią i będą żegnać, a na drugich zarabiać znowu...
co do impulsu to się okaże, aczkolwiek wydaje mi się, że to nie jest impuls Smile
ja nie mam na teraz koncepcji,dlatego wkleilem pko bp gdzie widac ze sa dwie trojki i mzoe byc piatka do gory tylko mi jankes nie pasuje do tego bo tam ewidentnie wyzej 890 nie podskocza
podskoczą, nabiorą siły i podskoczą, powolutku...
to na wielu rzeczach widać, nie tylko PKO...; na indeksie również na DJ także; zmyła polega na tym, że oni w listopadzie zrobili 5 dno, My nie; ale teraz jest odwrotnie;
widzę, że zaczynasz się nawracać;
najpierw skrytykujesz, wyśmiejesz, a potem włączasz myślenie - właściwie to rynek Ci to chyba włączył. Ja drabinkę rozpinałem coprawda od 1650,ale nie wiedziałem, że zejdą do 1,282 - przecież nie musieli;
ważne że średnia jest b. dobra
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 EmptyPon 09 Lut 2009, 23:23

kaczor napisał:
majkel napisał:
kaczor napisał:
pko bp ma miejsca troche,gdyby przyjac ze mamy dwie trojki to teraz powinna pojsc piatka do gory gdzies do 37
UFO - 09.02.2009 - Page 19 Pko_bp11
jak to jest, ta druga trojka nie moze byc piatka? to by pasowalo pod moj scenariusz Rolling Eyes
no jesli bedzie piatka to wtedy bylby zupelnei inny uklad ale mam dwie watpliwosci, tam jest trojkat jako korekta wiec bardziej pasuje na fale b no i malo brakuje do wyjazdu powyzej dolka fali pierwszej wiec zwykly impuls odpada jak jeszcze troche urosnie
czyli:
- wyjscie ponad dolek pierwszej fali - struktura 3-3-5 jako flat, krotkoterminowe wzrosty, potem zakonczenie duzej piatki - nowy low?
- zrobienie piatki z tej trojki - tu tym bardziej nie wiem - to bedzie juz koniec duzej piatki? czy jakas inna struktura flata czy innego instrumentu muz., a dopiero potem ta piatka?
- jeszcze inna opcja a to co napisalem to zbytnie uproszczenie?
post bardziej w celach edukacji niz prognozy Very Happy
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 EmptyPon 09 Lut 2009, 23:26

ja tam na pko widze piatke w dol, moze mnie ktos oswiecic dlaczego tam widac trojke ? z fala 4 jako trojkat , 3 =2.618 1 , 5 = 1.618 1 ??
Powrót do góry Go down
Kozoyeb

Kozoyeb


Liczba postów : 9425
Registration date : 28/08/2007

UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 EmptyPon 09 Lut 2009, 23:27

zibi napisał:
krt napisał:
OpCjoNeR napisał:
crus napisał:
OpCjoNeR napisał:
DarkMac napisał:
OpCjoNeR napisał:
A gdzie można oblookać na bieżąco wyniki tego PC?
http://www.parkiet.com/mistrzostwa/

A niektórzy już 65% nawet potopili??? Shocked Co za leszcze!
Od kiedy trwa ta edycja konqrsu (i do kiedy)?

ej może pokarzesz co potrafisz ja jestem 6 od końca i mam nadzieje ze jeszcze to wygram Razz i leszczem raczej nie jestem


crus

Lepiej być nawet na zero niż na takiej wtopie. Nadzieję mieć trzeba - przydaje się, szczególnie w takich sytuacjach osranych Laughing


nadzieja jak wiara - jest dla slabych Very Happy

znasz bajkę o tymitumie Very Happy

fajnie poczytac kolegow, ale bedziecie mieli miny jak crus z tego wyjdzie na plus Laughing
przynamnije widac, kto wie na ile go stać Wink
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 EmptyPon 09 Lut 2009, 23:29

zibi napisał:
krt napisał:
OpCjoNeR napisał:
crus napisał:
OpCjoNeR napisał:
DarkMac napisał:
OpCjoNeR napisał:
A gdzie można oblookać na bieżąco wyniki tego PC?
http://www.parkiet.com/mistrzostwa/

A niektórzy już 65% nawet potopili??? Shocked Co za leszcze!
Od kiedy trwa ta edycja konqrsu (i do kiedy)?

ej może pokarzesz co potrafisz ja jestem 6 od końca i mam nadzieje ze jeszcze to wygram Razz i leszczem raczej nie jestem


crus

Lepiej być nawet na zero niż na takiej wtopie. Nadzieję mieć trzeba - przydaje się, szczególnie w takich sytuacjach osranych Laughing


nadzieja jak wiara - jest dla slabych Very Happy

znasz bajkę o tymitumie Very Happy


znam tylko o wężu ale dawaj Laughing
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 EmptyPon 09 Lut 2009, 23:30

DarkMac napisał:
ja tam na pko widze piatke w dol, moze mnie ktos oswiecic dlaczego tam widac trojke ? z fala 4 jako trojkat , 3 =2.618 1 , 5 = 1.618 1 ??
faktycznie, jest i taka opcja. wg teorii wynika z tego ze co teraz? piatka w gore?
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 EmptyPon 09 Lut 2009, 23:30

majkel napisał:
kaczor napisał:
majkel napisał:
kaczor napisał:
pko bp ma miejsca troche,gdyby przyjac ze mamy dwie trojki to teraz powinna pojsc piatka do gory gdzies do 37
UFO - 09.02.2009 - Page 19 Pko_bp11
jak to jest, ta druga trojka nie moze byc piatka? to by pasowalo pod moj scenariusz Rolling Eyes
no jesli bedzie piatka to wtedy bylby zupelnei inny uklad ale mam dwie watpliwosci, tam jest trojkat jako korekta wiec bardziej pasuje na fale b no i malo brakuje do wyjazdu powyzej dolka fali pierwszej wiec zwykly impuls odpada jak jeszcze troche urosnie
czyli:
- wyjscie ponad dolek pierwszej fali - struktura 3-3-5 jako flat, krotkoterminowe wzrosty, potem zakonczenie duzej piatki - nowy low?
- zrobienie piatki z tej trojki - tu tym bardziej nie wiem - to bedzie juz koniec duzej piatki? czy jakas inna struktura flata czy innego instrumentu muz., a dopiero potem ta piatka?
- jeszcze inna opcja a to co napisalem to zbytnie uproszczenie?
post bardziej w celach edukacji niz prognozy Very Happy

Wy tylko o tych falach ciągle. Już z tej wypowiedzi wynika jak bardzo to jest subiektywna metoda analizy. Olać w pizdu te fale, chuja to daje. Wsparcia, opory, linie trendów, zniesienia i oscylatory wystarczą. Fale pięknie się układają ale zawsze na historii bo nigdy nie wiadomo jaka w danej chwili się tworzy - dopiero widać gdy już się jej znaczna część uformuje a nawet jeśli widać to z tego i tak niewiele wynika.
Kiedyś próbowałem się wgłębić w tego całego Elliota ale stwierdziłem, że to strata czasu. Na zwykłe "gołe oko" ("na czuja") lepiej się wychodzi niż kierować się tymi zasranymi falami.


Ostatnio zmieniony przez OpCjoNeR dnia Pon 09 Lut 2009, 23:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 EmptyPon 09 Lut 2009, 23:32

dead_eye napisał:
Koala napisał:
dead_eye napisał:
normalnie debilstwo !!!

idac tym tropem, trzeba by unieważnic wszystkie opcje odkad sie pojawily..

nawet jezeli jakims cudem to by przeszlo, czego rzecz jasna nie dopuszczam do glowy to zaraz importerzy poprosza o anulowanie i cofniecie kasy z tytulu strat za 1 polowe 2008 lol! itp. itd. ja poprosze o anulowanie wtopy na eurojenie, a chlopaki na kablu dzis..bo gruby mial przewage nad nami : szybsze lacza, wieksze doswiadczenie, szybsza informacja ! cyrk Panie cyrk !!

Pawlak pewnie nic nie zwojuje, ale te umowy były mętne z prawnego punktu widzenia, bo np. oznaczały podejmowanie przez zarząd zobowiązań o nieograniczonej wartości, także nie jest takie pewne, czy zarząd firmy ma uprawnienia do WYSTAWIANIA opcji, a umowy te to właśnie zawierały.

mylisz sie. banki nie sa takimi debilami. umowa jasna i klarowna. zarzad ma uprawnienia w KRS, a poprzez umowe deleguje osoby upowaznione do zawierania transakcji.

jedyny blad moglbyc, jezeli umowe ramowa podpisaly osoby nieupowaznione - ale nie sadze aby ktos takiego babola puscil, bo wszelkie umowy sa sprawdzane czy zgodne z reprezentacja podpisane, a jak juz to beda to naprawde sztuki.

jezeli zarzad moze robic forwardy to tak samo moze wystawiac opcje, bo generalnie ryzyko jest takie samo.

umowa sama w sobie nie robi opcji !! umowa ramowa wskazuje osoby do robienia, haslo, zasady opcji i regulamin.

transakcje nagrywa sie i potwierdza telefonicznie, a potem fax przychodzi dodatkowo jako potwierdzenie, ktory czesto ma wymog podpisania i odeslania ze zrobilo sie transakcje

To nie było tak, że umowa ramowa dawała możliwość wystawiania opcji, a firmy to robiły. Banki oferowały BEZPŁATNIE tzw. AZIP-y, co dr Andrzejewski opisuje następująco:

"Banki, zamiast prostego instrumentu pochodnego, jakim jest opcja PUT
oferowały eksporterom złożony instrument pochodny. Jego złożoność (anatomia)
polegała na tym, że w środku tego instrumentu były dwie opcje. Jedna typu PUT i
jedna typu CALL. Najbardziej zaskakującym, z naukowego punktu widzenia, jest to,
że wszystkie zbadane tego typu instrumenty pochodne składały się z opcji PUT i CALL
o różnych nominałach. Oznacza to, że w środku takiego produktu oferowanego
przez bank była np. opcja PUT o nominale 100 000 euro, ale zawsze opcja CALL
miała wtedy nominał dwa razy większy, czyli 200 000 euro. Dlatego złożone
instrumenty pochodne o takiej anatomii należy określić jako asymetryczne. Brak jest
symetrycznego rozłożenia ryzyka. Za tak skonstruowany instrument pochodny banki
nie pobierały opłaty czym wabiły kolejnych eksporterów do tego typu transakcji.
Wynika z tego, de facto, że to nie eksporterzy sami wystawiali opcje CALL, które dla
nich nie mają sensu ekonomicznego, tylko zostały im one dołączone do produktu,
które banki rozdawały GRATIS. Jednak brak symetrii w rozłożeniu ryzyka
wynikającego z anatomii takiego instrumentu pochodnego pozwala stwierdzić, że
instrumenty te nie były zerokosztowe, ich cena wynosi (–) x zł (słownie: minus x
złotych, gdzie x zależy od ceny ryzyka wzrostu kursu euro). A zatem w tego typu
transakcjach nie doszło do prawidłowej wyceny ryzyka, co więcej w wielu
przypadkach banki nie ujawniły wprost tego ryzyka. W trakcie badań stwierdzono, że
w jednym zestawie dokumentacji bank przedstawił dokładny opis ryzyka w aneksie
do umowy ramowej podpisanym już po tym jak w Polsce rozpoczął się kryzys
finansowy i trend zmiany kursu euro się odwrócił. Z punktu widzenia nauki o
finansach, badany instrument pochodny, który banki określały jako zerokosztowy i
zabezpieczający jest de facto instrumentem spekulacyjnym, niosącym w sobie
nieograniczone ryzyko poniesienia straty przez eksporterów."

Nie chcę oceniać tego, ale sprawa nie wydaje mi się taka jednoznaczna.
Powrót do góry Go down
dead_eye

dead_eye


Liczba postów : 5365
Age : 45
Location : Z.G.
Registration date : 13/02/2008

UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 EmptyPon 09 Lut 2009, 23:36

re Koala, w zyciu nie ma nic za darmo

mowilem firmie kup pan opcje put'a na 3,700 i zaplac 3%

ze 120 klientow slownie 1 (!!!) wydal kase, reszta mowi, to ja wole korytarz

to wychodzilo 3,5000 - 3, 7500.. eee panie slabo daj u gory x2 i wychodzilo 3,5000 - 3,8000 wtedy robili

zal bylo 3% wiec niech teraz spitalaja, ze nie wiedzieli, kasy zydzili i za darmo chcieli Smile

takie tlumaczenie to rozbic o kant dupy mozna, bo od stycznia walili wszyscy i jak zarabiali to cacy
Powrót do góry Go down
dead_eye

dead_eye


Liczba postów : 5365
Age : 45
Location : Z.G.
Registration date : 13/02/2008

UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 EmptyPon 09 Lut 2009, 23:40

"Wynika z tego, de facto, że to nie eksporterzy sami wystawiali opcje CALL, które dla
nich nie mają sensu ekonomicznego, tylko zostały im one dołączone do produktu,
które banki rozdawały GRATIS."

z szacunkiem ale w dupe taki profesor, no kurde mac panowie

korytarz zerokosztowy to taki rozszerzony forward - wiec skoro nie ma sensu to w takim razie kazda strategia nie ma sensu ekonomicznego lol!
Powrót do góry Go down
inwestor

inwestor


Liczba postów : 27849
Location :
Registration date : 30/08/2007

UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 EmptyPon 09 Lut 2009, 23:42

DarkMac napisał:
ja tam na pko widze piatke w dol, moze mnie ktos oswiecic dlaczego tam widac trojke ? z fala 4 jako trojkat , 3 =2.618 1 , 5 = 1.618 1 ??

No i oczywiście muszę Ci przyznać racje
Po ponownym przyglądnięciu się fala korygująca 4 (duże) od 27.10 ma strukturę 3-3-5 a fala od szczytu 17.12 to rzeczywiście ładna piątka
Cholera to ten klin który miałem w głowie mi namieszał Suspect
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 EmptyPon 09 Lut 2009, 23:42

opcjoner,
poki co nie siedze w falach za bardzo wiec tego co tam pisalem nie bierz jako wykladnik tfe Wink na pierwszy rzut oka faktycznie wyglada to jakby scenariuszy bylo milion i szesc, a dopiero po fakcie dalo sie ustalic cos konkretnego (np tylko szesc opcji).
z tym ze wydaje mi sie jednak ze jak wiesz jak sie te fale, falki i falunie ukladaja wzajemnie to tego Twojego "czuja" masz lepszego po prostu. widzisz co jak idzie, gdzie moze dojsc i dokad zawrocic. sam przeciez widzisz ze jednak zawsze jakos uklada sie to w logiczna calosc.

poza tym nie lubisz, nie stosuj. ale nie musisz od razu na ta metode "srac". grunt zeby pieniazki pomagala mnozyc Laughing
Powrót do góry Go down
dead_eye

dead_eye


Liczba postów : 5365
Age : 45
Location : Z.G.
Registration date : 13/02/2008

UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 EmptyPon 09 Lut 2009, 23:43

"Jednak brak symetrii w rozłożeniu ryzyka
wynikającego z anatomii takiego instrumentu pochodnego pozwala stwierdzić, że
instrumenty te nie były zerokosztowe, ich cena wynosi (–) x zł (słownie: minus x
złotych, gdzie x zależy od ceny ryzyka wzrostu kursu euro). A zatem w tego typu
transakcjach nie doszło do prawidłowej wyceny ryzyka, co więcej w wielu
przypadkach banki nie ujawniły wprost tego ryzyka. "

i dalej gosciu wali farmazony

bo przy put do calla 1:1 przy spot 3,5000 korytarz wychodził 3,3000 - 3,6000

wiec zeby od spota bariery byly tyle samo odchylone konieczne bylo 1:2, bo sami klienci tego chcieli Smile

a odchylenie od spota put i calla w nierownej wysokosci wynika z pkt swapowych


tak to jest, jak doktorek naczyta sie pism naukowych bez poparcia praktycznego ani w kwotowaniu ani realu i pieprzy stricte akademickie pierdu pierdu, firmy ujebały i chwytaja sie brzytwy i najdurniejszych tlumaczen


Ostatnio zmieniony przez dead_eye dnia Pon 09 Lut 2009, 23:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 EmptyPon 09 Lut 2009, 23:45

dead_eye napisał:
re Koala, w zyciu nie ma nic za darmo

mowilem firmie kup pan opcje put'a na 3,700 i zaplac 3%

ze 120 klientow slownie 1 (!!!) wydal kase, reszta mowi, to ja wole korytarz

to wychodzilo 3,5000 - 3, 7500.. eee panie slabo daj u gory x2 i wychodzilo 3,5000 - 3,8000 wtedy robili

zal bylo 3% wiec niech teraz spitalaja, ze nie wiedzieli, kasy zydzili i za darmo chcieli Smile

takie tlumaczenie to rozbic o kant dupy mozna, bo od stycznia walili wszyscy i jak zarabiali to cacy

Masz całkowitą rację, że to zachłanni głupcy. Tym bardziej banki powinny przedstawiać im jakąś symulację, tak, jak się przedstawia plan spłaty kredytu. Przy kursie takim i takim zyskujecie tyle, a przy takim - bulicie tyle. Ale chyba bankom też nie starczyło wyobraźni, aby przewidzieć takie osłabienie złotego.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 EmptyPon 09 Lut 2009, 23:46

inwestor napisał:
DarkMac napisał:
ja tam na pko widze piatke w dol, moze mnie ktos oswiecic dlaczego tam widac trojke ? z fala 4 jako trojkat , 3 =2.618 1 , 5 = 1.618 1 ??

No i oczywiście muszę Ci przyznać racje
Po ponownym przyglądnięciu się fala korygująca 4 (duże) od 27.10 ma strukturę 3-3-5 a fala od szczytu 17.12 to rzeczywiście ładna piątka
Cholera to ten klin który miałem w głowie mi namieszał Suspect

ale kurna hossa teraz mialaby byc ? dodatkowo podwojn dno cos mi tu nie pasuje, chyba ze robimy podwojne wydluzenie i 5 bedzie skaldac sie z 5 podfal

scratch juz dumam o tym przez caly weekend i nic mi nie przychodzi do glowy
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 EmptyPon 09 Lut 2009, 23:47

Koala napisał:
dead_eye napisał:
re Koala, w zyciu nie ma nic za darmo

mowilem firmie kup pan opcje put'a na 3,700 i zaplac 3%

ze 120 klientow slownie 1 (!!!) wydal kase, reszta mowi, to ja wole korytarz

to wychodzilo 3,5000 - 3, 7500.. eee panie slabo daj u gory x2 i wychodzilo 3,5000 - 3,8000 wtedy robili

zal bylo 3% wiec niech teraz spitalaja, ze nie wiedzieli, kasy zydzili i za darmo chcieli Smile

takie tlumaczenie to rozbic o kant dupy mozna, bo od stycznia walili wszyscy i jak zarabiali to cacy

Masz całkowitą rację, że to zachłanni głupcy. Tym bardziej banki powinny przedstawiać im jakąś symulację, tak, jak się przedstawia plan spłaty kredytu. Przy kursie takim i takim zyskujecie tyle, a przy takim - bulicie tyle. Ale chyba bankom też nie starczyło wyobraźni, aby przewidzieć takie osłabienie złotego.

to nawet ja pamietam ze Deadeye pisal o tych symulacjach non stop wiec to chyba jasne ze to bylo od poczatku
Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 09.02.2009   UFO - 09.02.2009 - Page 19 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO - 09.02.2009
Powrót do góry 
Strona 19 z 20Idź do strony : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Next
 Similar topics
-
» UFO - 08.01.2009
» UFO - 15.01.2009
» UFO - 28.01.2009
» UFO - 04.02.2009
» UFO - 26.02.2009

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: