Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 FOREX / LUTY/ MARZEC 2010

Go down 
+26
jem
chudy mis
PINGWIN (Z MADAGASKARU)
W stronę słońca :)
Kazik
radko
Diablo
mosa
przemak
~:o
soja
k1976
fishemade
Kozoyeb
Jones
dead_eye
MedKit*
Edith
forex
betonowe_buty
Rmir
Franz
ROGER
walent
Prezes
Lennon
30 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next
AutorWiadomość
forex
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
forex


Liczba postów : 5321
Location : Kraków
Registration date : 29/08/2007

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 EmptyCzw 04 Mar 2010, 17:59

forex napisał:
Edith napisał:
forex napisał:
Edith napisał:
forex napisał:
Moja srednioterminowa eS-ka na EURUSD, o ktorej pisalem jeszcze w listopadzie wlasnie przed momentem wyleciala na SL.

Szkoda, bo ladnie zarlo.
Zarobiła coś?
Ciężko złapać ruch większy niże te 100-200 pips, 200 to już bardzo ciężko, ja chyba też za momencik oddam moje S na kabla, bo coś dziś też mocno poociągnęli.
A mogla nie zarobic skoro byl ruch na blisko 1300 pipsow? Shocked

Po odliczeniu swapu wyszlo na czysto okolo 670 pipsow, czyli troche ponad polowa calego ruchu.

Systemowo powinienem wziac L, ale na razie jestem bez pozycji. Jak dadza duza premie to sie bede zastanawial, ale podchodze do L z dosc duzym dystansem. Poki co mam pare nowych pomyslow na systemy walutowe i zamierzam sie skoncentrowac w najblizszej przyszlosci na ich testowaniu.
A widzisz nie doczytałam, że to była "stara Eska" Smile, gratuluję oczywiście, byle tego nie oddać w konsoli, która niewątpliwie nastąpi to takim ruchu.
Wlasnie obawiam sie, ze ten dzisiejszy sygnal to byla falszywka. Do teoretycznego zasiegu duzej flagi jeszcze troche zostalo.
Wrocilem do gry na EURUSD. lol!

Przez miesiac testowalem rozne systemy. Celem bylo stworzenie systemu na interwale 1D, ktory przy zachowaniu wysokiej rocznej stopy zwrotu bedzie generowal okolo jednego sygnalu na tydzien. Poprzedni, "srednioterminowy" system generowal okolo 10 sygnalow na rok. Przy tak malej liczbie sygnalow bylo duze ryzyko "przeoptymalizowania". Obecny system ma zblizona roczne stope zwrotu, ale daje srednio 1.2 sygnalu na tydzien co wyglada rozsadnie.

Backtesty (za 5.5 roku) wygladaja bardzo obiecujaco i z optymizmem patrze w przyszlosc. Smile
Powrót do góry Go down
k1976

k1976


Liczba postów : 644
Registration date : 22/05/2009

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 EmptyCzw 04 Mar 2010, 22:25

forex napisał:

Wrocilem do gry na EURUSD. lol!

Przez miesiac testowalem rozne systemy. Celem bylo stworzenie systemu na interwale 1D, ktory przy zachowaniu wysokiej rocznej stopy zwrotu bedzie generowal okolo jednego sygnalu na tydzien. Poprzedni, "srednioterminowy" system generowal okolo 10 sygnalow na rok. Przy tak malej liczbie sygnalow bylo duze ryzyko "przeoptymalizowania". Obecny system ma zblizona roczne stope zwrotu, ale daje srednio 1.2 sygnalu na tydzien co wyglada rozsadnie.

Backtesty (za 5.5 roku) wygladaja bardzo obiecujaco i z optymizmem patrze w przyszlosc. Smile
Taki wgląd "od kuchni" w pracę tradera sytemowego, ma sporą wartość edukacyjną.
Powiedz, w jaki sposób zmieniasz cechy systemu, żeby generował mniej czy więcej sygnałów? Jeśli sys opierałby się o jakąś średnią, to zmieniasz okres średniej?
Skąd "wynika", że ma być około 1 sygnału na tydzień? W jakiej fazie rynku będzie to dobrze działać? Czy np. przy długotrwałych spadkach/wzrostach z małymi korektami, czy może dla krótkich spadków/wzrostów z głębokimi korektami?
Wiesz co mi przeszkadza w robieniu systemu opartego o interwał dzienny czy wyższy? Fale ruchu z reguły nie zaczynają się równo z początkiem nowego dnia, czy tygodnia. Ruch intraday może sięgać 3%, 5%... Jeśli system zajmie złą pozycję, i musi trzymać do końca dnia, to ma przechlapane... Jak sobie z takim czymś radzisz? pirat
Powrót do góry Go down
walent

walent


Liczba postów : 638
Registration date : 18/03/2009

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 EmptyCzw 04 Mar 2010, 23:23

Kreski dla edka.

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 559209

forex napisał:
Wrocilem do gry na EURUSD. lol!

Przez miesiac testowalem rozne systemy. Celem bylo stworzenie systemu na interwale 1D, ktory przy zachowaniu wysokiej rocznej stopy zwrotu bedzie generowal okolo jednego sygnalu na tydzien. Poprzedni, "srednioterminowy" system generowal okolo 10 sygnalow na rok. Przy tak malej liczbie sygnalow bylo duze ryzyko "przeoptymalizowania". Obecny system ma zblizona roczne stope zwrotu, ale daje srednio 1.2 sygnalu na tydzien co wyglada rozsadnie.

Backtesty (za 5.5 roku) wygladaja bardzo obiecujaco i z optymizmem patrze w przyszlosc. Smile
Używasz jakiegoś AE, cze jest to system manualny?

Uruchomiłem ostatnio AE na Edku. Daje ok. 30 sygnałów na rok. Zwlekałem z uruchomieniem tej strategi na live właśnie ze względu na niebezpieczeństwo dużej pojedynczej obsuwy, ale w backtestach takie nie wystąpiły. System otworzył dopiero pierwszą pozycję i jest na stracie. Wyniki będę pod linkiem: http://forum.forexday.pl/viewtopic.php?f=6&t=17
Powrót do góry Go down
forex
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
forex


Liczba postów : 5321
Location : Kraków
Registration date : 29/08/2007

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 EmptyPią 05 Mar 2010, 00:17

k1976 napisał:
forex napisał:

Wrocilem do gry na EURUSD. lol!

Przez miesiac testowalem rozne systemy. Celem bylo stworzenie systemu na interwale 1D, ktory przy zachowaniu wysokiej rocznej stopy zwrotu bedzie generowal okolo jednego sygnalu na tydzien. Poprzedni, "srednioterminowy" system generowal okolo 10 sygnalow na rok. Przy tak malej liczbie sygnalow bylo duze ryzyko "przeoptymalizowania". Obecny system ma zblizona roczne stope zwrotu, ale daje srednio 1.2 sygnalu na tydzien co wyglada rozsadnie.

Backtesty (za 5.5 roku) wygladaja bardzo obiecujaco i z optymizmem patrze w przyszlosc. Smile
Taki wgląd "od kuchni" w pracę tradera sytemowego, ma sporą wartość edukacyjną.
Powiedz, w jaki sposób zmieniasz cechy systemu, żeby generował mniej czy więcej sygnałów? Jeśli sys opierałby się o jakąś średnią, to zmieniasz okres średniej?
Zakladajac, ze caly czas dzialamy na tym samym interwale (w tym przypadku 1D) nie wystarczy tu jakas prosta modyfikacja parametrow, zeby zmienic czestotliwosc sygnalow. Niestety, trzeba grzebac w algorytmie i testowac rozne nowe pomysly.
k1976 napisał:
Skąd "wynika", że ma być około 1 sygnału na tydzień?
Chodzilo o poprawienie statystyki w backtestach. Poprzednio za 5.5 roku mialem okolo 55 sygnalow, teraz mam ponad 330. Generalnie, im wiecej sygnalow tym wieksza wiarygodnosc testow.
k1976 napisał:
W jakiej fazie rynku będzie to dobrze działać? Czy np. przy długotrwałych spadkach/wzrostach z małymi korektami, czy może dla krótkich spadków/wzrostów z głębokimi korektami?
Jest to system podazajacym za trendem. Lubi kilku-, kilkunastodniowe trendy bez wiekszych korekt, a oddaje zysk w konsolach.
k1976 napisał:
Wiesz co mi przeszkadza w robieniu systemu opartego o interwał dzienny czy wyższy? Fale ruchu z reguły nie zaczynają się równo z początkiem nowego dnia, czy tygodnia.
A kto powiedzial, ze nalezy zajmowac pozycje rowno o polnocy? Moze inna godzina jest bardziej odpowiednia? A moze nalezy z calego dnia "wyciac okienko" na podstawie ktorego beda generowane sygnaly?
k1976 napisał:
Ruch intraday może sięgać 3%, 5%... Jeśli system zajmie złą pozycję, i musi trzymać do końca dnia, to ma przechlapane... Jak sobie z takim czymś radzisz? pirat
Testowac, testowac i jeszcze raz testowac. Wazne to co sie oplaca w dlugim terminie.


Ostatnio zmieniony przez forex dnia Sob 06 Mar 2010, 22:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
forex
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
forex


Liczba postów : 5321
Location : Kraków
Registration date : 29/08/2007

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 EmptyPią 05 Mar 2010, 00:25

walent napisał:
Kreski dla edka.

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 559209

forex napisał:
Wrocilem do gry na EURUSD. lol!

Przez miesiac testowalem rozne systemy. Celem bylo stworzenie systemu na interwale 1D, ktory przy zachowaniu wysokiej rocznej stopy zwrotu bedzie generowal okolo jednego sygnalu na tydzien. Poprzedni, "srednioterminowy" system generowal okolo 10 sygnalow na rok. Przy tak malej liczbie sygnalow bylo duze ryzyko "przeoptymalizowania". Obecny system ma zblizona roczne stope zwrotu, ale daje srednio 1.2 sygnalu na tydzien co wyglada rozsadnie.

Backtesty (za 5.5 roku) wygladaja bardzo obiecujaco i z optymizmem patrze w przyszlosc. Smile
Używasz jakiegoś AE, cze jest to system manualny?
System jest manualny, bo do tego, zeby wklepac jedno zlecenie na dobe nie potrzeba robota. Wink
Powrót do góry Go down
walent

walent


Liczba postów : 638
Registration date : 18/03/2009

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 EmptyPią 05 Mar 2010, 17:16

Kangur przy 0.9100,

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Audusdforex9100.th
Powrót do góry Go down
~:o




Liczba postów : 84
Registration date : 26/02/2010

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 EmptyPon 08 Mar 2010, 12:49

może parę sygnałów on line ? Dałby kolega forex zarobic?
Powrót do góry Go down
forex
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
forex


Liczba postów : 5321
Location : Kraków
Registration date : 29/08/2007

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 EmptyPon 08 Mar 2010, 15:41

człowiek napisał:
może parę sygnałów on line ? Dałby kolega forex zarobic?
Kolega forex ma zasady, a jedna z zasad glosi, ze nie udostepnia on sygnalow swoich systemow czy to odplatnie czy tez darmowo.

Jak ktos koniecznie chce tradowac podgladajac poczynania innych, to sa ku temu stosowne mozliwosci (np. dzienniki traderow na: http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje/viewforum.php?f=17 czy poczynania robotow kolegi infinana: http://www.myfxbook.com/members/infinan).
Powrót do góry Go down
walent

walent


Liczba postów : 638
Registration date : 18/03/2009

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 EmptyWto 09 Mar 2010, 22:33

Kreski dla edka:

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 564532
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 EmptyWto 09 Mar 2010, 23:12

k1976 napisał:
Ruch intraday może sięgać 3%, 5%... Jeśli system zajmie złą pozycję, i musi trzymać do końca dnia, to ma przechlapane... Jak sobie z takim czymś radzisz? pirat

System dzienny musi wytrzymywac i wielokrotnie wiekszy dd, co oznacza koniecznosc sensownego mm po prostu. Kokosow sie nie zarobi, ale 30% rocznie mozna...
Powrót do góry Go down
forex
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
forex


Liczba postów : 5321
Location : Kraków
Registration date : 29/08/2007

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 EmptyWto 09 Mar 2010, 23:53

przemak napisał:
k1976 napisał:
Ruch intraday może sięgać 3%, 5%... Jeśli system zajmie złą pozycję, i musi trzymać do końca dnia, to ma przechlapane... Jak sobie z takim czymś radzisz? pirat
System dzienny musi wytrzymywac i wielokrotnie wiekszy dd, co oznacza koniecznosc sensownego mm po prostu. Kokosow sie nie zarobi, ale 30% rocznie mozna...
Slusznie napisal przemak, ze falszywe sygnaly musza byc wkalkulowane w ryzyko. Za to nie moge sie zgodzic z 30 % rocznie. Dla takiej stopy zwrotu nie wartalo by sobie zawracac glowy tradingiem. Ja celuje w 150% zysku rocznie (mowa o walutach), bo na FW20 jest do wyjecia jakies 200-300% rocznie. Wszystko to przy max DD na poziomie 40%.
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 EmptySro 10 Mar 2010, 18:50

forex napisał:
Slusznie napisal przemak, ze falszywe sygnaly musza byc wkalkulowane w ryzyko. Za to nie moge sie zgodzic z 30 % rocznie. Dla takiej stopy zwrotu nie wartalo by sobie zawracac glowy tradingiem. Ja celuje w 150% zysku rocznie (mowa o walutach), bo na FW20 jest do wyjecia jakies 200-300% rocznie. Wszystko to przy max DD na poziomie 40%.

No fajnie, zycze oczywiscie powodzenia, ale 30% (po wszystkich kosztach, belce etc, czyli w praktyce jakies 50%) biore w ciemno do konca zycia. Na razie nie udalo mi sie wypracowac nic w tym stylu, ale probuje - mowa caly czas o realu, ze szczegolnym uwzglednieniem mojej sygnaturki Wink
Powrót do góry Go down
forex
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
forex


Liczba postów : 5321
Location : Kraków
Registration date : 29/08/2007

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 EmptySro 10 Mar 2010, 20:29

przemak napisał:
forex napisał:
Slusznie napisal przemak, ze falszywe sygnaly musza byc wkalkulowane w ryzyko. Za to nie moge sie zgodzic z 30 % rocznie. Dla takiej stopy zwrotu nie wartalo by sobie zawracac glowy tradingiem. Ja celuje w 150% zysku rocznie (mowa o walutach), bo na FW20 jest do wyjecia jakies 200-300% rocznie. Wszystko to przy max DD na poziomie 40%.
No fajnie, zycze oczywiscie powodzenia, ale 30% (po wszystkich kosztach, belce etc, czyli w praktyce jakies 50%) biore w ciemno do konca zycia. Na razie nie udalo mi sie wypracowac nic w tym stylu, ale probuje - mowa caly czas o realu, ze szczegolnym uwzglednieniem mojej sygnaturki Wink
To co napisalem jest do wyciagniecia w realu, po uwzglednieniu spreadu, poslizgow, ale przed belka.

Jedyny problem jaki widze, to ograniczenie wielkosci pozycji wynikajace z malej plynnosci na FW20. Na szczescie na walutach (tych najbardziej plynnych) granica plynnosci jest na tyle daleko, ze zwykly smiertelnik nie musi sie tym przejmowac.
Powrót do góry Go down
Franz

Franz


Liczba postów : 804
Age : 39
Registration date : 28/08/2007

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 EmptySro 10 Mar 2010, 21:44

Witajcie,

Zglaszam sie do wyzerowania Cool Rachunek w AM otwarty, kasa sie wlasnie przelewa.

Pozdrawiam i zycze powodzenia!
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 EmptySro 10 Mar 2010, 21:51

forex napisał:
To co napisalem jest do wyciagniecia w realu, po uwzglednieniu spreadu, poslizgow

Ale mowimy caly czas o systemie dziennym, to znaczy zmieniajacym pozycje raz dziennie? I na FW20 chcesz w ten sposob uzyskac 300% przy dd 40%? Hmmm... scratch Szybko liczac - dd 40% to jakies 4k na konia, stad 300% to 1200pkt... No dobra, zysk sie da, sensowny, ale ten dd...
Moze jakis system na swieczkach 1h albo i gesciej, OK, ale i tak - przy dd 40%?
Powrót do góry Go down
forex
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
forex


Liczba postów : 5321
Location : Kraków
Registration date : 29/08/2007

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 EmptySro 10 Mar 2010, 22:11

przemak napisał:
forex napisał:
To co napisalem jest do wyciagniecia w realu, po uwzglednieniu spreadu, poslizgow
Ale mowimy caly czas o systemie dziennym, to znaczy zmieniajacym pozycje raz dziennie? I na FW20 chcesz w ten sposob uzyskac 300% przy dd 40%? Hmmm... scratch Szybko liczac - dd 40% to jakies 4k na konia, stad 300% to 1200pkt... No dobra, zysk sie da, sensowny, ale ten dd...
Moze jakis system na swieczkach 1h albo i gesciej, OK, ale i tak - przy dd 40%?
System dzienny, ale... stosujacy specyficzny money management i reinwestujacy zyski. Nie wyobrazam sobie wycisniecia takiego zysku z gry stala wielkoscia pozycji.
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 EmptySro 10 Mar 2010, 23:02

forex napisał:
System dzienny, ale... stosujacy specyficzny money management i reinwestujacy zyski. Nie wyobrazam sobie wycisniecia takiego zysku z gry stala wielkoscia pozycji.

No ja rozumiem, zysk jest w sumie realny, tylko ten dd... A czy reinwestujemy, czy nie, dla dd w % nie ma znaczenia Wink

Z drugiej strony moje podejscie (nie musi byc sluszne) to brak reinwestycji - nie interesuje mnie kasa dla kasy, tylko kasa dla mnie Wink
Powrót do góry Go down
ROGER




Liczba postów : 2199
Age : 46
Location : Zachodnio - Pomorskie
Registration date : 26/06/2009

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 EmptyCzw 11 Mar 2010, 00:01

eduardo czekam cierpliwie Smile
http://www.bankfotek.pl/view/565513
Powrót do góry Go down
http://mobilne.pl
walent

walent


Liczba postów : 638
Registration date : 18/03/2009

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 EmptyCzw 11 Mar 2010, 23:35

Kreski dla franka. Trwają zmagania na wsparciu w okolicy 1.0690, może warto zastanowić się nad małą eLką?

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 566209
Powrót do góry Go down
walent

walent


Liczba postów : 638
Registration date : 18/03/2009

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 EmptyNie 14 Mar 2010, 15:16

Kreski dla Edka. Czy to tylko korekta spadków?

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 569184
Powrót do góry Go down
mosa




Liczba postów : 362
Registration date : 23/02/2009

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 EmptyPon 15 Mar 2010, 16:39

pytanie mam jacy brokerzy walutowi daja mozliwosc gry na FW20 z wejsciem na rynek przy 0.1 locie po cenie 10 zl lub mniej np XTB ma po 30 zl przy 0.1 locie
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 EmptyPon 15 Mar 2010, 17:27

mosa napisał:
pytanie mam jacy brokerzy walutowi daja mozliwosc gry na FW20 z wejsciem na rynek przy 0.1 locie po cenie 10 zl lub mniej np XTB ma po 30 zl przy 0.1 locie

masz chyba na mysli spread - nie ma takiego i nigdzie nie znajdziesz bo to by oznaczało prowizje 5zł od kupna i od sprzedaży - a polskie DM daja minimalnie 5,50 ponoc sa za 4 zł ale ja osobiście sie z tym nie spotkałem
Jak znajdziesz ze spreadem 2pkt to daj znac - i ja skorzystam.
Powrót do góry Go down
walent

walent


Liczba postów : 638
Registration date : 18/03/2009

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 EmptyPon 15 Mar 2010, 23:25

Gitara dla Franka. Kolejna struna 1.05.

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 571353
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 EmptyPon 15 Mar 2010, 23:55

KRT napisał:
mosa napisał:
pytanie mam jacy brokerzy walutowi daja mozliwosc gry na FW20 z wejsciem na rynek przy 0.1 locie po cenie 10 zl lub mniej np XTB ma po 30 zl przy 0.1 locie

masz chyba na mysli spread - nie ma takiego i nigdzie nie znajdziesz bo to by oznaczało prowizje 5zł od kupna i od sprzedaży - a polskie DM daja minimalnie 5,50 ponoc sa za 4 zł ale ja osobiście sie z tym nie spotkałem
Jak znajdziesz ze spreadem 2pkt to daj znac - i ja skorzystam.


Tak naprawde to xtb ma prowizje 1pkt - bo na normalnej gieldzie i tak spread wynosi 1pkt - plus prowizja.
Powrót do góry Go down
radko




Liczba postów : 648
Location : Wawa
Registration date : 03/09/2007

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 EmptyWto 16 Mar 2010, 23:46

Witam,
wczoraj odkryłem na Edku, źadko obserwowaną formację "spodka". Jakoś wiadomościach i innych żródłach, na ten temat nikt nie wspomina, chyba, że coś przegapiłem. Co akurat dobrze świadczy o formacji.
Zastanawia mnie jedna kwestia, jak pod to zagrać ?? Lektury i net za bardzo nie pomagają. Problem z ustawieniem stopa, chyba trzeba dać poniżej dołka całej formacji, ale TP to już jakaś abstrakcja, może przyjąć 61,2 % całości spaków?? Dziś rynek uciekł, mam nadzieje, że jeszcze zawróci, żeby pobrać jakieś długoterminowe eL i zagrać zgodnie z zasadami zarządzania kapitałem.
Ma ktoś jakieś doświadczenie co do tej formacji albo może jakiegoś linka podesłąć co do zasad gry?
Nie będę załączać rysunku, bo dobrze widać spodek i na dziennym i na 4 godzinnym interwale.
PozRadek
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 EmptyWto 16 Mar 2010, 23:58

radko napisał:
Witam,
wczoraj odkryłem na Edku, źadko obserwowaną formację "spodka". Jakoś wiadomościach i innych żródłach, na ten temat nikt nie wspomina, chyba, że coś przegapiłem. Co akurat dobrze świadczy o formacji.
Zastanawia mnie jedna kwestia, jak pod to zagrać ?? Lektury i net za bardzo nie pomagają. Problem z ustawieniem stopa, chyba trzeba dać poniżej dołka całej formacji, ale TP to już jakaś abstrakcja, może przyjąć 61,2 % całości spaków?? Dziś rynek uciekł, mam nadzieje, że jeszcze zawróci, żeby pobrać jakieś długoterminowe eL i zagrać zgodnie z zasadami zarządzania kapitałem.
Ma ktoś jakieś doświadczenie co do tej formacji albo może jakiegoś linka podesłąć co do zasad gry?
Nie będę załączać rysunku, bo dobrze widać spodek i na dziennym i na 4 godzinnym interwale.
PozRadek
chyba wolumen się niezgadza ?
HEJ
Powrót do góry Go down
radko




Liczba postów : 648
Location : Wawa
Registration date : 03/09/2007

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 EmptySro 17 Mar 2010, 00:07

Jones napisał:
radko napisał:
Witam,
wczoraj odkryłem na Edku, źadko obserwowaną formację "spodka". Jakoś wiadomościach i innych żródłach, na ten temat nikt nie wspomina, chyba, że coś przegapiłem. Co akurat dobrze świadczy o formacji.
Zastanawia mnie jedna kwestia, jak pod to zagrać ?? Lektury i net za bardzo nie pomagają. Problem z ustawieniem stopa, chyba trzeba dać poniżej dołka całej formacji, ale TP to już jakaś abstrakcja, może przyjąć 61,2 % całości spaków?? Dziś rynek uciekł, mam nadzieje, że jeszcze zawróci, żeby pobrać jakieś długoterminowe eL i zagrać zgodnie z zasadami zarządzania kapitałem.
Ma ktoś jakieś doświadczenie co do tej formacji albo może jakiegoś linka podesłąć co do zasad gry?
Nie będę załączać rysunku, bo dobrze widać spodek i na dziennym i na 4 godzinnym interwale.
PozRadek
chyba wolumen się niezgadza ?
HEJ

problem w tym, że ja mam wolumen z platformy, a to do końca nie jest prawda, chyba, że masz lepsze źródło danych?
sam formacja (bez wolumenu) układa się książkowo, brakuje podejścia up na ok: 1,3840, zawrotki na ok. 1,3630-50 i jazda w górę, chociaż na tych rysunkach co zanalazłem, jest jeszcze szybka świeca down i dopiero właściwy ruch,
tak sobie liczę, że jakby zawrócili ze 100 pips od aktualnej ceny, to stop będzie miał ok. 200 pips, a ewentualny TP 800 pips, a pod taki układ chętnie zagram
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 EmptySro 17 Mar 2010, 00:20

radko napisał:
Jones napisał:
radko napisał:
Witam,
wczoraj odkryłem na Edku, źadko obserwowaną formację "spodka". Jakoś wiadomościach i innych żródłach, na ten temat nikt nie wspomina, chyba, że coś przegapiłem. Co akurat dobrze świadczy o formacji.
Zastanawia mnie jedna kwestia, jak pod to zagrać ?? Lektury i net za bardzo nie pomagają. Problem z ustawieniem stopa, chyba trzeba dać poniżej dołka całej formacji, ale TP to już jakaś abstrakcja, może przyjąć 61,2 % całości spaków?? Dziś rynek uciekł, mam nadzieje, że jeszcze zawróci, żeby pobrać jakieś długoterminowe eL i zagrać zgodnie z zasadami zarządzania kapitałem.
Ma ktoś jakieś doświadczenie co do tej formacji albo może jakiegoś linka podesłąć co do zasad gry?
Nie będę załączać rysunku, bo dobrze widać spodek i na dziennym i na 4 godzinnym interwale.
PozRadek
chyba wolumen się niezgadza ?
HEJ

problem w tym, że ja mam wolumen z platformy, a to do końca nie jest prawda, chyba, że masz lepsze źródło danych?
sam formacja (bez wolumenu) układa się książkowo, brakuje podejścia up na ok: 1,3840, zawrotki na ok. 1,3630-50 i jazda w górę, chociaż na tych rysunkach co zanalazłem, jest jeszcze szybka świeca down i dopiero właściwy ruch,
tak sobie liczę, że jakby zawrócili ze 100 pips od aktualnej ceny, to stop będzie miał ok. 200 pips, a ewentualny TP 800 pips, a pod taki układ chętnie zagram
ano właśnie ja tak samo mam z platformy
mały opis pewnie to czytałeś
http://www.ingsecurities.pl/encyklopedia/index.html
Powrót do góry Go down
radko




Liczba postów : 648
Location : Wawa
Registration date : 03/09/2007

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 EmptySro 17 Mar 2010, 00:34

Jones napisał:
radko napisał:
Jones napisał:
radko napisał:
Witam,
wczoraj odkryłem na Edku, źadko obserwowaną formację "spodka". Jakoś wiadomościach i innych żródłach, na ten temat nikt nie wspomina, chyba, że coś przegapiłem. Co akurat dobrze świadczy o formacji.
Zastanawia mnie jedna kwestia, jak pod to zagrać ?? Lektury i net za bardzo nie pomagają. Problem z ustawieniem stopa, chyba trzeba dać poniżej dołka całej formacji, ale TP to już jakaś abstrakcja, może przyjąć 61,2 % całości spaków?? Dziś rynek uciekł, mam nadzieje, że jeszcze zawróci, żeby pobrać jakieś długoterminowe eL i zagrać zgodnie z zasadami zarządzania kapitałem.
Ma ktoś jakieś doświadczenie co do tej formacji albo może jakiegoś linka podesłąć co do zasad gry?
Nie będę załączać rysunku, bo dobrze widać spodek i na dziennym i na 4 godzinnym interwale.
PozRadek
chyba wolumen się niezgadza ?
HEJ

problem w tym, że ja mam wolumen z platformy, a to do końca nie jest prawda, chyba, że masz lepsze źródło danych?
sam formacja (bez wolumenu) układa się książkowo, brakuje podejścia up na ok: 1,3840, zawrotki na ok. 1,3630-50 i jazda w górę, chociaż na tych rysunkach co zanalazłem, jest jeszcze szybka świeca down i dopiero właściwy ruch,
tak sobie liczę, że jakby zawrócili ze 100 pips od aktualnej ceny, to stop będzie miał ok. 200 pips, a ewentualny TP 800 pips, a pod taki układ chętnie zagram
ano właśnie ja tak samo mam z platformy
mały opis pewnie to czytałeś
http://www.ingsecurities.pl/encyklopedia/index.html

tak czytałem, mam jeszcze coś takiego:
http://www.newtrader.pl/technical_2,5.php
niestety piszą, żeby kupować na wibiciu, a to dla mnie jest nie do przyjęcia, jak nie znam ewentualnego TP, bo jakby przyjąć oczekiwane 62,2% calości spadków, to oczekiwany stosunek zysku do straty, robi się zupełnie nieatrakcyjny, chyba, żeby przyjąć, że powrót ceny do formacji będzie stopem, no może ten wariant nie jest zły, tylko ten powrót do formacji, jest mocno umowny, zastanowię się?
nie mniej warto mieć tą formację na uwadze pdejmując inne decyzje inwestycyjne
pozRadek
Powrót do góry Go down
walent

walent


Liczba postów : 638
Registration date : 18/03/2009

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 EmptySro 17 Mar 2010, 18:19

Być może to już koniec korekty na Edku.

FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 572933
Powrót do góry Go down
Sponsored content





FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: FOREX / LUTY/ MARZEC 2010   FOREX / LUTY/ MARZEC 2010 - Page 4 Empty

Powrót do góry Go down
 
FOREX / LUTY/ MARZEC 2010
Powrót do góry 
Strona 4 z 13Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» FOREX MARZEC 2012
» FOREX MARZEC 2011
» FOREX LUTY 2012
» FOREX LUTY 2011
» FOREX LISTOPAD 2010

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Waluty - FOREX-
Skocz do: