Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO -29-30.01.2011 weekend

Go down 
+42
przemak
barura
karnak
malec
Ezet
tarzan
kLeszcz
Stavros
peck
filip
Nadaje ze Stronia
jj
Jastrząb
gumbas
kiwi
janek
barany
Małolat
busia
PoPo
forex
nomad
fabularasa
Aligator
IronFX
Diablo
W stronę słońca :)
MedKit*
delphia
SYLWESTER
kamikaze
EX
Damian
Awa
Ryszard III
LeM
Reser
dex
Salomon Fiszman
XE (brat EXa)
Dave
inwestor
46 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorWiadomość
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 EmptyNie 30 Sty 2011, 21:11

Sam rząd przez durne przepisy hamuje lub znacząco utrudnia przedsiębiorczość.
Np. z tymi koncesjami na sprzedaż alkoholu - to trzeba co rok opłacać od nowa i w ogóle uzyskać (a po chuj to potrzebne jest?) Jakieś durne przepisy, ze nie może być ileś metrów od kościoła czy szkoły itp.
Kasy fiskalne musza mieć obowiązkowo robione przeglądy co rok nawet jeśli są sprawne! (pytam PO CHUJ?) Taki przegląd to jakieś 150zł dla jednej kasy.
A co było z dostępem do zawodów prawniczych? Jak się nie ma tatusia adwokata to synuś może zapomnieć o aplikacji! Minister Zero mial to niby zmienić ale zdaje się, że wciąż klika stwarza problemy. Wtedy jeśli np. notariuszy byłoby 30 na miasto zamiast 5 to i ceny by spadły jak w prawdziwej gospodarce wolnorynkowej a tu ni chuja.
Rok temu biurokraci wymyslili sobie jakieś świadectwa energetyczne, które musza być dla nowo odbieranych domów/mieszkań; oczywiście może robić je tylko wąska klika tzw. "specjalistów z uprawnieniami" i pytam PO CHUJ TO?

To tylko drobnych kilka przykładów jak państwo utrudnia aktywność gospodarczą, tego możnaby całą litanię wypisać. I dlatego jesteśmy na 68. miejscu w rankingu wolności gospodarczej.

http://www.heritage.org/index/ranking

Dla porówniana wspomania wcześniej Dania jest na miejscu 8. Nawet Tajlandia, Costa Rica i Mexico nas wyprzedzają pod tym względem.
Powrót do góry Go down
XE (brat EXa)

XE (brat EXa)


Liczba postów : 493
Age : 112
Registration date : 05/01/2011

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 EmptyNie 30 Sty 2011, 21:12

KRT napisał:
OpTiOn TrAdEr napisał:
KRT napisał:
przemak napisał:
KRT napisał:
http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/opinie-samsung-galaxy-tab-p1000.bhtml#content_3c

dziwne w Vobisie o 900zł droższy Rolling Eyes chyba sobie go kupie, MT4 powinien hulać na tym dobrze

hmm dell chce swój pokazac, to jednak poczekam Very Happy
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,9025263,Premiera_10_calowego_tabletu_Dell_Streak_10_juz_w.html

Na zadnym z nich, ani na maku, mt4 nie pojdzie na pewno. AM ma ndostep do rachunku mt4 przez www, ale wymaga javy i dobrze dziala z laptopa, natomiast z telefonu niestety tak se, klopoty z wpisywaniem i scrollowaniem ekranu, nie powieksza sie standardowo, generalnie trudno by bylo na tym polegac. Natomiast do zdalnego podgladu notowan - fajne, dziala tez na demo, wszystkich posiadaczy smartfonow zachecam do sprobowania. Oczywiscie smartfonow innych niz te z winmobile <6.5, bo na tych mt4 mobile jest najlepszym rozwiazaniem.

ech toś mnie zmartwił Sad bo ja chciał sobie juz kupic nową zabawke, a nie chcę kolejnego laptopa. Póki co tylko AM ma przez przeglądarke, BOSSA FX i XTB trzeba czekac Evil or Very Mad

Ale po co ci AM? Platforma IDMu (i SAXO - bo to ta sama) też hula na palmtopach czy nawet w telefonach.

bo ja sie juz przywyczaił do MT4 ale wsumie masz racje , napalilem sie na tego samsunga , zamówie sobie co tam Smile
jeszcze sie zastanawiam nad tym Apple http://nowy.vobis.pl/produktinfo.aspx?symbol=-26282
10 h na baterii to rewelacyjny wynik

Da sie.

Moj kumpel na Mac`u ma MT4 - coprawda ma tam chyba windowsa zainstalowanego - ale sie da
Powrót do góry Go down
jj




Liczba postów : 1573
Registration date : 15/05/2008

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 EmptyNie 30 Sty 2011, 21:22

liczący 18,5 km poprowadzi od węzła Świebodzin do węzła Sulechów. Wykonawcą tego fragmentu będzie Budimex, a jego koszt to 336 mln zł. 1km = 18,1 mln pln- okradają nas.za 18 baniek to ileś tam domów można postawić,a tu płaskie zdrenowane,utwardzone i zalane.
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 EmptyNie 30 Sty 2011, 21:24

SlumDog napisał:
KRT napisał:
OpTiOn TrAdEr napisał:
KRT napisał:
przemak napisał:
KRT napisał:
http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/opinie-samsung-galaxy-tab-p1000.bhtml#content_3c

dziwne w Vobisie o 900zł droższy Rolling Eyes chyba sobie go kupie, MT4 powinien hulać na tym dobrze

hmm dell chce swój pokazac, to jednak poczekam Very Happy
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,9025263,Premiera_10_calowego_tabletu_Dell_Streak_10_juz_w.html

Na zadnym z nich, ani na maku, mt4 nie pojdzie na pewno. AM ma ndostep do rachunku mt4 przez www, ale wymaga javy i dobrze dziala z laptopa, natomiast z telefonu niestety tak se, klopoty z wpisywaniem i scrollowaniem ekranu, nie powieksza sie standardowo, generalnie trudno by bylo na tym polegac. Natomiast do zdalnego podgladu notowan - fajne, dziala tez na demo, wszystkich posiadaczy smartfonow zachecam do sprobowania. Oczywiscie smartfonow innych niz te z winmobile <6.5, bo na tych mt4 mobile jest najlepszym rozwiazaniem.

ech toś mnie zmartwił Sad bo ja chciał sobie juz kupic nową zabawke, a nie chcę kolejnego laptopa. Póki co tylko AM ma przez przeglądarke, BOSSA FX i XTB trzeba czekac Evil or Very Mad

Ale po co ci AM? Platforma IDMu (i SAXO - bo to ta sama) też hula na palmtopach czy nawet w telefonach.

bo ja sie juz przywyczaił do MT4 ale wsumie masz racje , napalilem sie na tego samsunga , zamówie sobie co tam Smile
jeszcze sie zastanawiam nad tym Apple http://nowy.vobis.pl/produktinfo.aspx?symbol=-26282
10 h na baterii to rewelacyjny wynik

Da sie.

Moj kumpel na Mac`u ma MT4 - coprawda ma tam chyba windowsa zainstalowanego - ale sie da

uwielbiam ten system Appla więc zbrukanie go windowsem byłoby dla mnie obrzydliwe Smile
Powrót do góry Go down
Stavros

Stavros


Liczba postów : 253
Registration date : 04/02/2010

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 EmptyNie 30 Sty 2011, 21:25

KRT napisał:


ech toś mnie zmartwił Sad bo ja chciał sobie juz kupic nową zabawke, a nie chcę kolejnego laptopa. Póki co tylko AM ma przez przeglądarke, BOSSA FX i XTB trzeba czekac Evil or Very Mad

Kilka lat temu kupiłem sobie Nokie N70 za 2300zł + karta pamięci 200. Bo też chciałem mieć nową zabawke a na symbianie działać miały notowania ze Staticy itp. Skorzystałem z tego może z 10 razy, nawet raz zlecenie złozyłem. Raz nawet otworzyłem też mobilnego excela.

Od tamtej pory uważam, że do pracy służy komputer. A do podglądu notowań i odbioru alarmów wystarczy zwykły telefon, lekki i malutki, który ma służyć do dzwonienia, i można go wziąć na plaże i do dyskoteki nie wypychając sobie nim kieszeni. A do działań na rynku zamiast ifonów, galaxy itp niepraktycznych w tych zadaniach gadżetów, lepiej mieć netbuka, z windows, baterią na kilka godzin, ekranem półHD, HDMI, i synchronizacją danych z głównym komputerem.
Na wiosnę gdy zacznę częściej wyjeżdżać z domu właśnie coś takiego kupię. Może będą już w sprzedaży z dyskami SSD, żebym nie musiał podmieniać osobno kupionego dysku.

Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 EmptyNie 30 Sty 2011, 21:29

Nawet weźmy takich Brytoli. Tam dają dosyć sporo na urodzonego bachora niż te nasze srecikowe, stać ich na utrzymywanie na zasiłkach bezrobotynch Cyganów, Arabów i afro płacą w wuj podatqw na królową i jej pałac a mimo to przeciętnego Brytola z Wysp stac na więcej za miesięczną pensję niż przeciętnego Polaka w Polsce!
No fuckt, że doją kasę z tych dominiów Commonwealth ale mimo wszystko.

Albo Szwecja. U nas ceny są podobne jak na zachodzie a płace jak na Ukrainie scratch Później się mówi, ze pracodawcy to złodzieje bo nie chcą dać podwyżek ale jeśli ktoś zatrudnia iles osób i za każdego musi wysrywać regularnie zus, srus taki ogromny i podatek co miesiąc no to niestety nie ma już miejsca na podwyżki.

ZŁA POLITYKA RZĄDU w sferze finansów jest główną przyczyną tego jak jest. U nas nie ma fachowców z prawdziwego zdarzenia a jak są to zaraz ich się udupi by sie nie wychylali.

Od czasu Balcerka nie było u nas w rządzie ekonomisty z jajami tylko same cioty, lizusy i dyletanci.
Powrót do góry Go down
nomad

nomad


Liczba postów : 21004
Location : Narewka
Registration date : 20/01/2008

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 EmptyNie 30 Sty 2011, 21:34

to co już wszyscy wiedzą jak waluty zareagują na afrykańską rewoltę i piszą o istotniejszych sprawach Very Happy
Powrót do góry Go down
nomad

nomad


Liczba postów : 21004
Location : Narewka
Registration date : 20/01/2008

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 EmptyNie 30 Sty 2011, 21:35

kamikaze napisał:
spekuła szorci dolca na maksa, a najbardziej ostatnio dopakowano długich na edka
to może być sygnał do wzmocnienia dolca, podobna sytuacja była w na początku listopada ubiegłego roku scratch

lejesz mi miód na serce sunny
Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 EmptyNie 30 Sty 2011, 21:36

barany napisał:
dex napisał:
barany napisał:


Tak. Byłyby okresy dużego wzrostu gospodarczego bez inflacji, a czasami okresy recesji z deflacją, ale sumarycznie gospodarka rozwijałaby się mniej więcej tak samo, a może nawet szybciej, bo ręczne sterowanie zawsze ją spowalnia. Do tego pejsy jeszcze ją okradają korzystając z drukowanego papieru toaletowego.

Właśnie, o to mi chodziło.
Świetnie to powiedziałeś.

Deflacja jest problemem gdyż wiąże się z przejściem na ręczne sterowanie, które nie dość że jest nieefektywne to dodatkowo podatne na nadużycia.

nie zrozumiałeś. Ręczne sterowanie to mamy teraz jak Benio drukuje kiedy i ile chce. Jak była deflacja, to rynek ustalał jak ceny maja się zmieniać.

Zrozumiałem.
Deflacja jest demonizowana i przez to staje się doskonałym pretekstem żeby drukować kasiorę.
Tymczasem deflacja jest prawdziwym zagrożeniem tylko dla banków, a nie dla ludzi.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 EmptyNie 30 Sty 2011, 21:42

dex napisał:
barany napisał:
dex napisał:
barany napisał:


Tak. Byłyby okresy dużego wzrostu gospodarczego bez inflacji, a czasami okresy recesji z deflacją, ale sumarycznie gospodarka rozwijałaby się mniej więcej tak samo, a może nawet szybciej, bo ręczne sterowanie zawsze ją spowalnia. Do tego pejsy jeszcze ją okradają korzystając z drukowanego papieru toaletowego.

Właśnie, o to mi chodziło.
Świetnie to powiedziałeś.

Deflacja jest problemem gdyż wiąże się z przejściem na ręczne sterowanie, które nie dość że jest nieefektywne to dodatkowo podatne na nadużycia.

nie zrozumiałeś. Ręczne sterowanie to mamy teraz jak Benio drukuje kiedy i ile chce. Jak była deflacja, to rynek ustalał jak ceny maja się zmieniać.

Zrozumiałem.
Deflacja jest demonizowana i przez to staje się doskonałym pretekstem żeby drukować kasiorę.
Tymczasem deflacja jest prawdziwym zagrożeniem tylko dla banków, a nie dla ludzi.

No dokładnie! UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 767691
Przecież chyba każdy woli aby za ten sam pieniądz mógł qpić więcej dóbr i usług niż mniej?
A tłumaczenie, ze sprzedający mniej dostanie za towar/usługe i nie będzie mu się opłacać, jest bzdurne gdyż co z tego, że mniej dostanie jak i życie będzie tańsze bo średnio ceny będą spadać (lub przynajmniej nie rosnąć)?
Za to bańki najbardziej by dostały w UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 709633 i dlatego banki centralne za wszelką cenę chcą tego uniknąć.

Bańki nie powinny być kołem zamachowym guspudarki jak to jest obecnie a jedynie instytucjami pomocniczymi ułatwiającymi jej funkcjonowanie.
Powrót do góry Go down
janek




Liczba postów : 8015
Registration date : 24/06/2010

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 EmptyNie 30 Sty 2011, 21:47

OpTiOn TrAdEr napisał:
Nawet weźmy takich Brytoli. Tam dają dosyć sporo na urodzonego bachora niż te nasze srecikowe, stać ich na utrzymywanie na zasiłkach bezrobotynch Cyganów, Arabów i afro płacą w wuj podatqw na królową i jej pałac a mimo to przeciętnego Brytola z Wysp stac na więcej za miesięczną pensję niż przeciętnego Polaka w Polsce!
No fuckt, że doją kasę z tych dominiów Commonwealth ale mimo wszystko.

Albo Szwecja. U nas ceny są podobne jak na zachodzie a płace jak na Ukrainie scratch Później się mówi, ze pracodawcy to złodzieje bo nie chcą dać podwyżek ale jeśli ktoś zatrudnia iles osób i za każdego musi wysrywać regularnie zus, srus taki ogromny i podatek co miesiąc no to niestety nie ma już miejsca na podwyżki.

ZŁA POLITYKA RZĄDU w sferze finansów jest główną przyczyną tego jak jest. U nas nie ma fachowców z prawdziwego zdarzenia a jak są to zaraz ich się udupi by sie nie wychylali.

Od czasu Balcerka nie było u nas w rządzie ekonomisty z jajami tylko same cioty, lizusy i dyletanci.

Balcerek to GS
sztucznie wywindowal PLN i dzieki niemu zajebali nas towarem
3 strzaly w tyl glowy
ten 3ci to dla pewnosci
Powrót do góry Go down
nomad

nomad


Liczba postów : 21004
Location : Narewka
Registration date : 20/01/2008

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 EmptyNie 30 Sty 2011, 21:48

egipt

21:26 Ajman Nour, jeden z liderów opozycji, informuje na antenie telewizji Al-Dżazira ukonstytuowanym dziś 10-osobowym komitecie, skupiającym najważniejszych przywódców opozycji

Kamień z serca mi spadł, zorganizowali się, ciekawe czy autentyczni, czy usa ich zrzuciła na spadochronach ?


Ostatnio zmieniony przez nomad dnia Nie 30 Sty 2011, 21:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 EmptyNie 30 Sty 2011, 21:48

z nowości w AM
oprócz tego ze mamy dostęp poprzez przeglądarkę www to jeszcze mozemy przeprowadzać transakcję poprzez platformy mobilne: iPhone, iPad

i jeszcze to Informacja o przychodach i kosztach uzyskania przychodów uzyskanych w roku 2010
http://www.admiralmarkets.pl/company_news/28.01.2011-informacja-o-przychodach-i-kosztach-uzyskania-przychod-w-uzyskanych-w-roku
juz nie trzeba dzwonić czy coś tam info jest i juś trzeba się rozliczyć nie ma co
hej
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 EmptyNie 30 Sty 2011, 21:51

HIOB napisał:
OpTiOn TrAdEr napisał:
Nawet weźmy takich Brytoli. Tam dają dosyć sporo na urodzonego bachora niż te nasze srecikowe, stać ich na utrzymywanie na zasiłkach bezrobotynch Cyganów, Arabów i afro płacą w wuj podatqw na królową i jej pałac a mimo to przeciętnego Brytola z Wysp stac na więcej za miesięczną pensję niż przeciętnego Polaka w Polsce!
No fuckt, że doją kasę z tych dominiów Commonwealth ale mimo wszystko.

Albo Szwecja. U nas ceny są podobne jak na zachodzie a płace jak na Ukrainie scratch Później się mówi, ze pracodawcy to złodzieje bo nie chcą dać podwyżek ale jeśli ktoś zatrudnia iles osób i za każdego musi wysrywać regularnie zus, srus taki ogromny i podatek co miesiąc no to niestety nie ma już miejsca na podwyżki.

ZŁA POLITYKA RZĄDU w sferze finansów jest główną przyczyną tego jak jest. U nas nie ma fachowców z prawdziwego zdarzenia a jak są to zaraz ich się udupi by sie nie wychylali.

Od czasu Balcerka nie było u nas w rządzie ekonomisty z jajami tylko same cioty, lizusy i dyletanci.

Balcerek to GS
sztucznie wywindowal PLN i dzieki niemu zajebali nas towarem
3 strzaly w tyl glowy
ten 3ci to dla pewnosci

Nie pitol!
Mieliśmy inflację rzędu 620% rocznie przed 1989. - niewiele nam brakowało do Zimbabwe!
Zdusił inflację do normalnego poziomu? Zdusił. I to wg mnie była największa rewolucja w finansach naszego kraju w ostatnich dekadach.
Dostał nawet statuetkę za ogół działalności.

Kto wie jakby sie to skończyło gdyby nie jego reforma.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 EmptyNie 30 Sty 2011, 21:57

Szczegóły planu Balcerowicza:

Na plan składało się 10 ustaw uchwalanych przez
sejm w grudniu i podpisanych przez prezydenta Jaruzelskiego 31 grudnia
1989 roku:
· Ustawa o gospodarce finansowej przedsiębiorstw państwowych.
Likwidowała gwarancję istnienia wszystkich przedsiębiorstw państwowych
niezależnie od ich wyników finansowych i efektywności produkcji oraz
pozwalała na przeprowadzanie postępowania upadłościowego przedsiębiorstw
nieefektywnych.

· Ustawa o prawie bankowym. Zakazywała finansowania deficytu budżetowego
przez bank centralny i uniemożliwiała nieograniczoną emisję pieniądza
bez pokrycia.

· Ustawa o kredytowaniu. Znosiła preferencje kredytowe dla
przedsiębiorstw państwowych
i wiązała stopę oprocentowania kredytów ze
stopą inflacji.
· Ustawa o podatku od wzrostu wynagrodzeń. Ograniczała wzrost płac
nominalnych w przedsiębiorstwach w stosunku do realnego wzrostu cen
(wprowadzając tzw. popiwek).
· Ustawa o nowych zasadach opodatkowania. Wprowadzała jednolite zasady płacenia podatków we wszystkich sektorach gospodarki.
· Ustawa o działalności gospodarczej prowadzonej przez inwestorów
zagranicznych. Zobowiązywała przedsiębiorstwa zagraniczne do
odsprzedawania dewiz państwu po ustalonym przez bank centralny kursie,
zapowiadała możliwość wywozu zysków za granicę i zwalniała
przedsiębiorstwa z kapitałem zagranicznym od płacenia popiwku.
· Ustawa o prawie dewizowym. Likwidowała państwowy monopol w handlu
zagranicznym i wprowadzała wewnętrzną wymienialność złotówki, a także
zobowiązywała przedsiębiorstwa do odsprzedawania państwu zarobionych
dewiz.
· Ustawa o prawie celnym. Wprowadzała jednakowe dla wszystkich podmiotów gospodarczych zasady clenia towarów importowanych.
· Ustawa o zatrudnieniu. Unieważniała ustawę o osobach uchylających się
od obowiązku pracy oraz zmieniała zasady funkcjonowania biur
pośrednictwa pracy.

· Ustawa o szczególnych warunkach zwalniania pracowników. Stwarzała nowe
przepisy chroniące ludzi zwalnianych z pracy (zwłaszcza w drodze
zwolnień grupowych), zapewniała odprawę finansową przy zwolnieniu i
wprowadzała okresowe zasiłki dla bezrobotnych.


To co zaznaczylem na zielono to uważasz, że było złe? Przecież to jeszcze komuna pełną parą była! Komunizm się rozpierdolił bo po prostu splajtował. Utrzymywało się deficytowe kopalnie i różne molochy państwowe aby tzw. "klasa robotnicza" miała pracę i nikt nie patrzył na ekonomiczną opłacalność tego.
Powrót do góry Go down
SYLWESTER

SYLWESTER


Liczba postów : 10482
Location : Katowice
Registration date : 20/11/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 EmptyNie 30 Sty 2011, 22:03


"W Egipcie i Tunezji już to zrobili - czas na nas"


Ulicami Chartumu - stolicy Sudanu - przeszły antyrządowe demonstracje. W kilku punktach miasta protestowały tysiące studentów.( PAP)
A JAKI JEST INDEKS SUDANU ? scratch
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 EmptyNie 30 Sty 2011, 22:04

Jones napisał:
z nowości w AM
oprócz tego ze mamy dostęp poprzez przeglądarkę www to jeszcze mozemy przeprowadzać transakcję poprzez platformy mobilne: iPhone, iPad

i jeszcze to Informacja o przychodach i kosztach uzyskania przychodów uzyskanych w roku 2010
http://www.admiralmarkets.pl/company_news/28.01.2011-informacja-o-przychodach-i-kosztach-uzyskania-przychod-w-uzyskanych-w-roku
juz nie trzeba dzwonić czy coś tam info jest i juś trzeba się rozliczyć nie ma co
hej

Tzn. że Admiral przestał być już bezbelkowy?
Powrót do góry Go down
Stavros

Stavros


Liczba postów : 253
Registration date : 04/02/2010

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 EmptyNie 30 Sty 2011, 22:05

OpTiOn TrAdEr napisał:
Szczegóły planu Balcerowicza:

...


A może poczytaj dokładniej co ten squr... dokonał, zanim dołączysz do grona bałwochwalców jego rzekomego geniuszu.

Zadłużenie Polski, zawyżony kurs PLN i likwidacja eksportu, permanentny deficyt handlowy, upadek przedsiębiorczości (3*40 = 40% ZUS, CIT i PIT), sznapsgate, i wyprowadzenie miliardów do żyda poprzez wysokie oprocentowanie depozytów złotowych przy stałym kursie USDPLN.

Jak Hiob słusznie napisał: 3 strzały. trzeci dla dodatkowej pewności.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 EmptyNie 30 Sty 2011, 22:07

SYLWESTER napisał:

"W Egipcie i Tunezji już to zrobili - czas na nas"


Ulicami Chartumu - stolicy Sudanu - przeszły antyrządowe demonstracje. W kilku punktach miasta protestowały tysiące studentów.( PAP)
A JAKI JEST INDEKS SUDANU ? scratch

Mi się wydaje, że to jest sterowane bo trochę dziwne, że tak symultanicznie w tylu krajach... zwykli ludzie, którym jest źle i protestują, raczej nie mają możliwośći aż takiego zorganizowania się szczególnie w krajach biednych gdzie problem jest z dostępem do internetu i w ogóle. Nie zdziwiłbym się gdyby się okazało, że spora część tych "protestujących" jest podqpiona za cash (pytanie: przez kogo? i w jakim celu?). Myślę że fabularasa mógłby tu jakąś teoryjkę przedstawić. Laughing
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 EmptyNie 30 Sty 2011, 22:10

Stavros napisał:
OpTiOn TrAdEr napisał:
Szczegóły planu Balcerowicza:

...


A może poczytaj dokładniej co ten squr... dokonał, zanim dołączysz do grona bałwochwalców jego rzekomego geniuszu.

Zadłużenie Polski, zawyżony kurs PLN i likwidacja eksportu, permanentny deficyt handlowy, upadek przedsiębiorczości (3*40 = 40% ZUS, CIT i PIT), sznapsgate, i wyprowadzenie miliardów do żyda poprzez wysokie oprocentowanie depozytów złotowych przy stałym kursie USDPLN.

Jak Hiob słusznie napisał: 3 strzały. trzeci dla dodatkowej pewności.

Jasne, że część społeczeństwa dostała w dupę ale jeszcze nigdzie na świecie nie przeprowadzono rewolucji w sposób bezbolesny i dla wszystkich z korzyścią bo się po prostu nie da. scratch
To dziś byśmy byli nie drugą Irlandią a drugim Zimbabwe z inflacją rzędu milionów % bo sądzisz, że to by się "samo" uspokoiło bez radykalnych zmian w prawie?

A czy ktoś tobie bronił wsadzenia wtedy kasy na lokatę na 21% rocznie? Very Happy I nawet belki jeszcze nie było.

A co miałeś w ostatnich latach? Opcje walutowe jak GS i Morgan wydymał pół Polski a qrs waluty zapierdalał jak pojebany doprowadzając wiele firm do strat lub plajty a rząd nie zrobił NIC tylko Donek przy €/pln 4.9 powiedział, że "nie ma dramatu" i to wszystko. Tak więc nie obarczaj Balcerka winą za wszystko bo aktualne rządy są jeszcze bardziej nieudolne.


Ostatnio zmieniony przez OpTiOn TrAdEr dnia Nie 30 Sty 2011, 22:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 EmptyNie 30 Sty 2011, 22:14

Witam, czy możliwe są takie ruchy jeszcze?
http://dzikus.analiza-gieldowa.pl/artykuly_analizy/451/wig_i_nowe_szczyty_hossy.html
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 EmptyNie 30 Sty 2011, 22:16

Jones napisał:
z nowości w AM
oprócz tego ze mamy dostęp poprzez przeglądarkę www to jeszcze mozemy przeprowadzać transakcję poprzez platformy mobilne: iPhone, iPad

No tak, zapomnialem wspomniec, ale to i tak prawdopodobnie cos podobnego do tego, co mam na androidzie, czyli nie mt4 tylko obsluga przez www... Ale i tak niezle, wiecej leszcza do golenia, tylko kiedy wydluza notowania fw? Evil or Very Mad
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 EmptyNie 30 Sty 2011, 22:18

No i cholera - mam trochę dochodu na tym AM i co teraz? Wpisać to do pitu-38? Shocked
Powrót do góry Go down
nomad

nomad


Liczba postów : 21004
Location : Narewka
Registration date : 20/01/2008

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 EmptyNie 30 Sty 2011, 22:20

21:55 - Kiedy Mohammed ElBaradei przemawiał dziś na placu Tahrir, nie wszyscy demonstranci wykrzykiwali słowa poparcia. Część protestujących nie uznaje polityka, który więcej czasu spędził za granicą, niż w kraju, za przywódcę protestu.

mądry naród - szacun, po co im następna amerykańsko-izraelska marionetka
Powrót do góry Go down
thorgall
TraderArtysta XXI
TraderArtysta XXI
thorgall


Liczba postów : 24678
Age : 52
Registration date : 08/07/2008

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 EmptyNie 30 Sty 2011, 22:22

tarzan napisał:
No cóż,
teraz to czas na
odpoczynek po ciężkiej pracy dla cierpliwych: nogi na stół i kasa sama płynie, a rynkowi daje dopływ głupców i niecierpliwych!
i patrzymy jak depo rośnie Smile
sugerujesz długotrwały spadek??
Powrót do góry Go down
inwestor

inwestor


Liczba postów : 27849
Location :
Registration date : 30/08/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 EmptyNie 30 Sty 2011, 22:26

soket napisał:
Witam, czy możliwe są takie ruchy jeszcze?
http://dzikus.analiza-gieldowa.pl/artykuly_analizy/451/wig_i_nowe_szczyty_hossy.html

Dokładnie tak
Dopóki nie zostanie pokonane 2650 scenariusz bardzo prawdopodobny
Ale nawet gdyby ten poziom został pokonany to korekta i tak nie powinna być większa niż do poziomu 2200 (bardzo pesymistycznie)
Poziom 2450-2550 powinien ostatecznie w przeciągu 3-4 tygodni zakończyć korektę
Powrót do góry Go down
tarzan
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior



Liczba postów : 11355
Registration date : 16/09/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 EmptyNie 30 Sty 2011, 22:28

Ja się zgadzam z opinią ludzi, którzy całkiem nieźle czują rynek, że ta hossa to "wypierdek mamuta" Smile
"Jeśli analityk skarży się, że "coś jest z tym rynkiem źle", jest duże prawdopodobieństwo, że analizuje falę " "."

Też tak macie?
Powrót do góry Go down
nomad

nomad


Liczba postów : 21004
Location : Narewka
Registration date : 20/01/2008

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 EmptyNie 30 Sty 2011, 22:28

22:09 Na ulicach stoją spalone policyjne samochody. Wzdłuż chodników butelki z koktajlami Mołotowa - relacjonuje reporter BBC. - Ale młodzież przeprasza za chaos - dodaje.
Powrót do góry Go down
delphia
U F O A N A L I T Y K
U F O       A N A L I T Y K



Liczba postów : 15716
Age : 51
Location : Warszawa
Registration date : 29/01/2008

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 EmptyNie 30 Sty 2011, 22:29

dziś padło parę słów na temat limitów produkcji rolnej a więc Wspólnej Polityki Rolnej. Oto jak wygląda to w praktyce:

UE - Ogromne dysproporcje w dopłatach rolnych
PAP - Biznes
30 Sty 2011, 15:13


30.01. Bruksela (PAP) - Większość unijnych dopłat rolnych trafia do nielicznych wielkich producentów rolnych. Aż 81 proc. rolników w UE dostaje mniej niż 14,8 proc. całej, wynoszącej 39 mld euro, puli dopłat bezpośrednich, czyli mniej niż 5 tys. euro rocznie - wynika z raportu KE za 2009 r.
Opublikowany w piątek przez Komisję Europejską raport potwierdza przekonanie krytyków Wspólnej Polityki Rolnej o nierównomiernej dystrybucji unijnych funduszy, których lwia część przypada wielkim potentatom i producentom, zaś tradycyjnym rolnikom pozostaje niewiele.

Aż 3,4 mln rolników w całej UE otrzymało w 2009 najwyżej 500 euro (kolejnych 1,4 mln otrzymało między 500 a 1250 euro). Z drugiej strony skali - około 3700 "gospodarstw" otrzymało ponad 300 tys. euro, z czego 1700 w Niemczech, 350 w Hiszpanii i we Włoszech, nieco ponad 300 w Wielkiej Brytanii, 270 w Czechach, 200 na Węgrzech i 150 we Francji.

W Polsce dysproporcje nie są aż tak drastyczne. 97,5 proc. producentów rolnych otrzymało w 2009 roku 67 proc. całej puli dopłat, która wynosiła ponad 1,5 mld euro. Tylko 70 gospodarstw (na 1,4 mln beneficjentów unijnych dopłat bezpośrednich) otrzymało po ponad 300 tys. euro. 1,1 mln rolników dostało nie więcej niż 1250 euro.

Według raportu polscy rolnicy otrzymali w 2009 w sumie ponad 1,5 mld euro dopłat bezpośrednich, czyli wciąż znacznie mniej niż w Niemczech (5,5 mld euro) czy we Francji (8,1 mld). KE przypomina jednak, że zgodnie z traktatami akcesyjnymi dopłaty dla nowych członków stopniowo dochodzą do takiego poziomu, jak w starych krajach i w 2009 wynosiły 50 proc. pełnych dopłat. W Rumunii i Bułgarii, które weszły do UE 3 lata później niż Polska - dopłaty wynosiły tylko 30 proc. pełnych subwencji.

Powrót do góry Go down
tarzan
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior



Liczba postów : 11355
Registration date : 16/09/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 EmptyNie 30 Sty 2011, 22:31

Opcjoner,
Ty nie dawno poruszałeś temat TV LCD?
chyba zachwalałeś jakiegoś samsunga? - kupiłeś?
Jeżeli tak to ciekaw jestem modelu i Twojej opinii.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 8 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO -29-30.01.2011 weekend
Powrót do góry 
Strona 8 z 9Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» UFO - 06.08-07.08.2011 weekend
» UFO - 15.10-16.10.2011 weekend
» UFO-08-09.01.2011 WEEKEND
» UFO - 22-23.01.2011 weekend
» UFO -16-17.04.2011 weekend

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: