Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 08.12.2007 - WEEKENDOWY

Go down 
+25
Diablo
fastenter
loko
EURO
SzFagier
Ezet
Rmir
forex
praktyk
p0teflon
kydo
karnak
myst
nazgul71
dziadek
Indiana
kamikaze
Laik
barany
kLeszcz
Bankrut
betonowe_buty
Cris
piotrkosa
chudy mis
29 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next
AutorWiadomość
Bankrut
Admin
Admin
Bankrut


Liczba postów : 3833
Age : 49
Location : Łódź
Registration date : 27/08/2007

08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: 08.12.2007 - WEEKENDOWY   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 EmptySob 08 Gru 2007, 17:41

trejder napisał:
to jestem, REX na wykresie napisales "L pod korek". Czy rzeczywiscie brales L pod korek w tamtym punkcie rynku gdy dolek byl zagrozony czy to tylko radosna tworczosc. Ja na DJIA mam S i chyba musze zamknac czesc. Moze bedzie jakas korekta 200 pkt. Za wczesnie je otworzylem chyba. Teraz DJIA wezme pod "bandy" i zobacze jak sie sprawdzaly.

Niezależnie od siebie razem z Rexem określiliśmy potencjalny dołek na DJIA jeszcze kiedy DJIA był na poziomie ok 14 kilo. Ja w oparciu o formacje, REX w oparciu o projekcje. Nie postawiłem kasy na to, bo nie miałem aktywnego finespread.
pozdro
Bankrut
Powrót do góry Go down
https://ufoforum.forumotion.com
betonowe_buty
TA SYSTEM TRADER
TA  SYSTEM  TRADER
betonowe_buty


Liczba postów : 19454
Location : Instytut Badań Giełdowych i Politycznych
Registration date : 02/10/2007

08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: 08.12.2007 - WEEKENDOWY   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 EmptySob 08 Gru 2007, 17:42

Bankrut napisał:
trejder napisał:
to jestem, REX na wykresie napisales "L pod korek". Czy rzeczywiscie brales L pod korek w tamtym punkcie rynku gdy dolek byl zagrozony czy to tylko radosna tworczosc. Ja na DJIA mam S i chyba musze zamknac czesc. Moze bedzie jakas korekta 200 pkt. Za wczesnie je otworzylem chyba. Teraz DJIA wezme pod "bandy" i zobacze jak sie sprawdzaly.

Niezależnie od siebie razem z Rexem określiliśmy potencjalny dołek na DJIA jeszcze kiedy DJIA był na poziomie ok 14 kilo. Ja w oparciu o formacje, REX w oparciu o projekcje. Nie postawiłem kasy na to, bo nie miałem aktywnego finespread.
pozdro
Bankrut

ja tez okreslilem potencjalny poziom spadku i nie postawilem wtedy kasy na to bo nie mialem rachunku w xtb.
pamietam, ze REX wtedy nie postawil kasy na ten spadek. Chyba mam dobra pamiec lol!

Bankrut, ja jeszcze okreslilem maksimum na Nasdaq Comp wg zachowania naszej gieldy. Wszystko w archiwum Smile

post o DJIA Tue 30 Oct 2007, 21:13

http://imajr.com/ScreenShot039.bmp_399287


DJIA
61,8% >>> ok 2,618% ?


post o Nasdaq Comp w odniesieniu do FWig20 Sat 03 Nov 2007, 12:26 Wed 24 Oct 2007, 20:23

http://imajr.com/ScreenShot025.bmp_368957


Ostatnio zmieniony przez dnia Sob 08 Gru 2007, 18:03, w całości zmieniany 6 razy
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: 08.12.2007 - WEEKENDOWY   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 EmptySob 08 Gru 2007, 17:46

Wczoraj trwała dyskusja o systemach i ich wyższości/niższości..Gram na kontraktach od początku roku i na początku było koszmarnie.Wtapiałem..i patrząc z perspektywy głównie dlatego, że nie robiłem tego co sam zaplanowałem..Teraz patrzę na ogólnie dostępne systemy i ich propozycje, czytam forum i twardzo trzymam się tego co postanowiłem. Odrobiłem straty, jestem na plusie. Wiem, że są tacy dla których moje 900 pkt. na kontrakcie licząc od poczatku roku i z początkowym minusem to śmiech na sali ale ja jestem zadowolony. Pozdrawiam, Very Happy Very Happy santa santa
Powrót do góry Go down
Cris

Cris


Liczba postów : 6430
Location : WY
Registration date : 29/08/2007

08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Cris   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 EmptySob 08 Gru 2007, 18:11

Jak jest hossa to dlaczego bujamy się poniżej sk45?
Uwierzę w długie jak zamkniemy się na dużym wolumenie powyżej 3703 na wig 20.
Jak na razie jest to korekta spadku.
Przypomnę że spadło 505pkt mamy odbicie i jesteśmy przed ważnymi oporami.
Jak przebijemy 3703, to pojedziemy jeszcze ok100pkt, ale trzeba to przebić.
Powrót do góry Go down
dziadek
Admin
Admin
dziadek


Liczba postów : 12968
Location : Nowe Rybie
Registration date : 13/11/2007

08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: 08.12.2007 - WEEKENDOWY   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 EmptySob 08 Gru 2007, 18:20

chudy mis napisał:
.........bardziej martwi mnie fakt, ze wiekszosc postow pisze bardzo mala liczba osob (nie liczylem, czy zwyczajowy Zipf 80/20 sie stosuje)
mnostwo uzytkownikow wylacznie czyta (widze, ze czyta, bo sie loguja) ale ani nie podaja swoich analiz/prognoz/przemyslen ani nie zadaja pytan ani nie polemizuja. moze choc kilku czytajacych by sie odtajnilo i na przyklad napisalo, dlaczego pracuja w trybie read-only..............

Witam! To jakby o mnie. Jestem od pewnego czasu, (o wiele za pózno) stałym czytelnikiem. Nic nie piszę, ponieważ nie mam nic sensownego do napisania. Niestety,nikogo na Forum nie znam, więc krępuje się trochę pytać, zresztą jestem tak słabo w temacie gry na futach że moje pytania mógłby ktoś uznać za drwinę. Na Forum trafiłem przypadkiem, jestem pod ogromnym wrażeniem. Przynajmniej kilkanaście osób pisze tu bardzo sensownie i trafnie. Też może kiedyś coś napiszę, na razie przede mną lata nauki! Dodam tylko że swoje decyzje na fut podejmuje, kierując się tym co tutaj przeczytam. Nawet odrobiłem sporą część strat (niemałych jak na moje warunki). Dlatego wierzę i czekam aż UFO rozwinie się w potężny portal finansowy, będący profesjonalnym i kompletnym partnerem w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Czego sobie i wszystkim życzę! Pozdrawiam
wscieklica
Powrót do góry Go down
https://ufoforum.forumotion.com/
barany
MISZCZ
MISZCZ
barany


Liczba postów : 19198
Location : Bóg YHWH
Registration date : 07/09/2007

08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: 08.12.2007 - WEEKENDOWY   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 EmptySob 08 Gru 2007, 18:33

Cris napisał:

Jak przebijemy 3703, to pojedziemy jeszcze ok100pkt, ale trzeba to przebić.

Jak przebijemy w poniedzialek to wchodzisz w L czy czekasz na koniec dnia? Na koncu dnia moze byc spowrotem 3690 lub 3790.
Powrót do góry Go down
Laik

Laik


Liczba postów : 1761
Location : Małopolska
Registration date : 28/08/2007

08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: 08.12.2007 - WEEKENDOWY   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 EmptySob 08 Gru 2007, 19:03

Indiana napisał:
Ad. Laik
Też właśnie myślę, co by tu kupić samodzielnie, nie chce mi się za bardzo znowu dawać debilom z TFI kasy pod zarząd, ale w żadnym wypadku nie kupię większej ilości akcji powyżej 3000 na WIG20 - abym coś pokupował, musi to zdrowo jeb.... Very Happy . Na próbę wziąłem już Biotona w dołku, oki, opłaciło się, choć teraz miałbym 100% więcej zysku niż sprzedając po 0,94 (0,83 kupno), ale powoli, coś się nauczyłem - wiem już gdzie jest okienko ze zleceniami na akcje w maklerze lol!
A na poważnie - to bardzo chciałbym się nauczyć, które opcje są do czego. Strasznie chciałem nakupić opcjii call na spadki przy ponad 3900, ale nie wiedziałem co do czego, które opcje wybrać, po jakiej cenie kupić itd., no i nic nie wziąłem.
Nawet mam ściągę, jakie strategie stosować, jak się zabezpieczać, ale nie wiem do czego jak opcja jest, no i czy czasem nie przepłacę (przy takim obrocie - 100% pewności, że tak)i nigdzie tego nie mogę znaleźć......



Czolem Indiana i Krzyokno Smile

Rzeczywiscie Bioton okazal sie dobrym zakupem i najwazniejsze ze Indiana zrealizowales zysk oraz nie zaluj decyzji. Widze, ze akcje potraktowales tak jak kontrakty. Szybkie wejscie ... zysk i ucieczka Smile Kazdy sposob jest dobry ktory przynosi zysk. Ja nadal go mam.

O TFI tez nie jeden raz pisalem i twierdze, ze skoro potrafimy przetrwac na kontraktach (lewarach) to samemu mozemy stworzyc portwelik. Czy oni inwestuja lepiej od nas? Biora bajeczne oplaty wstepne, codziennie naliczaja sobie prowizje, wyplacaja premie bez wzgledu na wyniki, likwiduja jednostki po cenie jakiej chca z mozliwoscia wstrzymania sprzedazy przez kilka dni. Ostatnio sa juz tak bezczelini, ze podaja maxymalne ceny nabycia jednostki w danym dniu study
Oczywiscie lapia reklamami ogromne ilosci osob stopami zwrotu znacznie wiekszymi od lokat. Dlaczego .... bo mamy nieustanna hosse i doplyw kapitalu do TFI i OFE.

Pewnie kilka osob mi zarzuci zniechecenie niskimi stopami zwrotu w odniesieniu do kontraktow ..... ale mi wlasnie dokladnie o to chodzi !!! Moj pseuda fund juz sie rozkreca i nie powiem ze poczatek jest obiecujacy geek
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: 08.12.2007 - WEEKENDOWY   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 EmptySob 08 Gru 2007, 19:27

barany napisał:
Cris napisał:

Jak przebijemy 3703, to pojedziemy jeszcze ok100pkt, ale trzeba to przebić.

Jak przebijemy w poniedzialek to wchodzisz w L czy czekasz na koniec dnia? Na koncu dnia moze byc spowrotem 3690 lub 3790.

najpierw musza schłodzic oscylatory bo nrazie nie ma prawa isc wiecej niz 3730 ale z wielkim bulem jak maja isc na 3800 musza zejsc
pozd miłego weekendu cheers
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: 08.12.2007 - WEEKENDOWY   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 EmptySob 08 Gru 2007, 19:29

re bankrut

formacja rzeczywiscie ciekawa ale rzadka ja jej nawet nie wypatruje na wykresach wiec graty dla Ciebie ze zauwazasz nawet mozliwosc.W sumie poki nie bedzie wybicia to trudno to odroznic od podwojnego szczytu,czas pokaze

A jak juz moge sie pochw3alic to tez pisalem o spadkach na DIJA i nawet na to postawilem od 13388 do 12700 przycinalem w dol (posty sa jakby mnie ktos nazywal mitomanem).Najbardziej mnei rozbawilo jak pisalem ze 365EMA jest silnym wsparciem a kydo mi napisal ze gadam bzdury i wspracie jest na 12500 i okazalo sie ze sie spadki zatrzymaly na...365EMA Laughing To pokazuje ze lepiej zawsze zachowac pokore tez mi sie czasem przydarza kogos skrytykowac a pozniej mi glupio bo wiem ze nie mam do tego prawa.


Ostatnio zmieniony przez dnia Sob 08 Gru 2007, 19:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: 08.12.2007 - WEEKENDOWY   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 EmptySob 08 Gru 2007, 19:34

A moim skromnym zdaniem, ostatni wzrost obrotów spowodowany był tym iż coraz więcej kaski trzeba władować, żeby zrobić wzrosty (w sumie nie tak duże) oraz aby przypadkiem nie spadło przed końcem roku i przyznaniem premii i innych takich. Zagranicy i tak tu nie ma bo drogo, tak więc jak przystało na zimę czas na sanki może po 11-tym?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: 08.12.2007 - WEEKENDOWY   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 EmptySob 08 Gru 2007, 19:36

wzrost obrotow przy stalych cenach na wysokim poziomie wyglada na dystrybucje tyle ze w naszym grajdolku to by znaczylo ze grubasy wymieniaja miedzy soba papiery a to by bylo malo logiczne

tak - ale jesteśmy na poziomie średniej EMA55 - pytanie zatem czy to jest wyższy poziom? Pozdro, Bankrut
Powrót do góry Go down
Cris

Cris


Liczba postów : 6430
Location : WY
Registration date : 29/08/2007

08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Cris   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 EmptySob 08 Gru 2007, 19:44

Przebić tzn fix powyżej 3703 na większym wolumenie.
Powrót do góry Go down
Cris

Cris


Liczba postów : 6430
Location : WY
Registration date : 29/08/2007

08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Cris   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 EmptySob 08 Gru 2007, 19:46

jaro23 napisał:
barany napisał:
Cris napisał:

Jak przebijemy 3703, to pojedziemy jeszcze ok100pkt, ale trzeba to przebić.

Jak przebijemy w poniedzialek to wchodzisz w L czy czekasz na koniec dnia? Na koncu dnia moze byc spowrotem 3690 lub 3790.

najpierw musza schłodzic oscylatory bo nrazie nie ma prawa isc wiecej niz 3730 ale z wielkim bulem jak maja isc na 3800 musza zejsc
pozd miłego weekendu cheers

Właśnie !!!
Dlatego wcześniej dół.

pozdrawiam
Powrót do góry Go down
Bankrut
Admin
Admin
Bankrut


Liczba postów : 3833
Age : 49
Location : Łódź
Registration date : 27/08/2007

08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: 08.12.2007 - WEEKENDOWY   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 EmptySob 08 Gru 2007, 20:20

jedno jest pewne,
niektórzy z kapci powypadają przy tym ruchu - SL mocno wskazane...
o tyle jest to proste że poziomy 3mające władze są widoczne jak na dłoni.
Powrót do góry Go down
https://ufoforum.forumotion.com
Gość
Gość




08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: 08.12.2007 - WEEKENDOWY   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 EmptySob 08 Gru 2007, 20:25

Bankrut napisał:
jedno jest pewne,
niektórzy z kapci powypadają przy tym ruchu - SL mocno wskazane...

W zakończonym tygodniu też już miało zabić którąś ze stron... scratch
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: 08.12.2007 - WEEKENDOWY   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 EmptySob 08 Gru 2007, 20:40

mmaa napisał:
Bankrut napisał:
jedno jest pewne,
niektórzy z kapci powypadają przy tym ruchu - SL mocno wskazane...

W zakończonym tygodniu też już miało zabić którąś ze stron... scratch

no i moim zdaniem wycielo czesc misiow.Pamietam ze z kims polemizowalem jak chcial pakowac s blisko 3450.Pytalem sie jaki jest sens ryzykowania nad silnym wsparciem?Szwagry szwagrami ale zdrowy rozsadek w polaczeniu z AT zawsze wskazany.Na razie wielki kutas swiatowida sprzed dwoch dni jest mocnym wsparciem(w polowie jego dlugosci) oraz sygnalem kupna, po prostu nikt na razie nie sypie papierami na malych i srednich przecena juz byla tak ostra ze tez jest pole do wzrostow (nawet jesli sa to wzrosty korekcyjne)


re bankrut
fakt trudno nazwac ten poziom wysokim.Duzy wolumen jest miara emocjonalnego zaangazowania uczestnikwo rynku i ciagle mnei meczy kto tak wymienia te papiery.OFE ostatnio maja lipne wyniki dla nich to ma znaczenie bo tylko 4 najlepsze ofe moga brac udzial w losowaniu (chyba 4 niech mnei ktos poprawi jak sie myle) a to sa gigantyczne pieniadze

Pytanie do forumowiczow czy ktos z was inwestuje lub gra opierajac sie glownie na eliocie i fibo i co powiecie na temat skutecznosci tych metod jesli chodzi o zaranianei pieniedzy?Jestem w trakcie opracowywania swojego hm "systemu" ma forexie i szukam dobrych metod zamykania pozycji.Pewne wytyczne juz mam ale chcialbym to troche udoskonalic, z fibo jest ten problem ze tych poziomow jest tak naprawde tyle ze cena sie na kktoryms w koncu moze zatrzymac ale przy zarabianiu jest z tym problem,bo trudno bazowac na przypuszczeniach
Powrót do góry Go down
nazgul71

nazgul71


Liczba postów : 459
Age : 53
Registration date : 28/08/2007

08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: 08.12.2007 - WEEKENDOWY   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 EmptySob 08 Gru 2007, 20:46

No cóż myślę że powody małej aktywności zalogowanch są bardzo banalne. Albo nie mają czasu, albo nie mają zbyt wiele do powiedzenia. Ktoś powedział że lepiej milczeć i sprawiać dobre wrażenie niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. Czytam forum odkąd zacząłem grać tj od ook dwóch lat. Na początku był to bankier oczywiście. Tutaj jestem od pierwszego dnia i chętnie czytam wypowiedzi bo można się z nich wiele dowiedzieć. Ponieważ przeżyłem już 100% utraty kapitału oraz cudowne ośmiokrotne jego rozmnożenie uważam się za gracza średniodoświadczonego, ale z racji prowadzenia własnej firmy nie mam czasu na robienie analiz liczenie fal itp. rzeczy. Obecnie p0grywam systemem kolegi Kozojeba i na własną rękę troszkę intra i jakoś się pcha ten wózek. Ale myślę że na zjeździe co poniektórym języki się bardziej rozwiążą czego sobie i innym życzę. (no tylu słow naraz już dawno z siebie nie wyrzuciłem) pozdrawiam adminów pisaczy i nałogowych czytaczy do których się zaliczam
Powrót do góry Go down
myst




Liczba postów : 282
Registration date : 04/10/2007

08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: 08.12.2007 - WEEKENDOWY   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 EmptySob 08 Gru 2007, 20:47

Laik napisał:
ewa-maria napisał:
Laik Poza tym (jak sie domyslam) duzo osob nie ma az tak glebokich analiz, przemyslen i pewnosci siebie aby sie wypowiadac

pod tym się podpisuję, ja mogę dać przepis na najlepsze na świecie uszka wigilijne, w tym jestem mocna

Dla Rmir'a serdeczne życzenia, moc radości we wszystkich dziedzinach życia flower flower flower /sporo mamy na forum pogodnych Strzelców/


Dzieki. W kuchni jestem beznadziejny chyba, ze chodzi juz o konsumpcje Smile Na zyczenia swiateczne jeszcze przyjdzie czas ale zakupy tez juz robie Smile

Oczywiscie pozdrowienia dla Rmir'a i sykcesow na wszystkich plaszczyznach ...... king


P.S. Tak z innej beczki (moze watek do przemyslenia dla Adminow? Smile

Tak troche szkoda mi, ze na forum jest stosunkowo male zainteresowanie samymi akcjami. Wiem, ze glownym tematem sa kontrakty ale doswiadczenie wielu tutejszych inwestorow mozna przekloc na stworzenie cos podobnego do "funuszu UFO". Nie ma co ukrywac ze z kontraktami jest roznie ...... dopis/odpis z depo.
Ja osobiscie daze do takiego modelu portwela ktory polaczy akcji z futami o czym juz kilka razy pisalem na forum. Argumenty dla mnie przekonujace to oczywiscie mniejsze wahania na calym rachunku ... zysk/strata.

Jezeli ktos z forumowiczow bylby zainteresowany podobna struktura to chetnie nawiaze kontak king

Też od pewnego czasu zastanawiam się nad portfelem akcji. Ale bardziej w kontekście arbitrażu. Ale na tym na razie się kończy Smile
Pytania jakie sobie zadaję w tym przypadku są takie:
- które akcje wystarczą do reprezentatywnego (w miarę) oddania wig20
- czy da się grać na małym zaangażowaniu (<100k zł)
- jak często są okazje do arbitrażu
- jakie są bezpieczne poziomy różnicy wig20/fw20 do wejścia w arbi
- jaki jest oczekiwany średni zysk/strata z transakcji
- czy prowizje na akcjach nie zabiją takiego handlu w małej skali

Jeszcze nic nie zrobiłem by odpowiedzieć na te pytania, więc nie oczekujcie tymczasem na więcej z mojej strony. Chętnie natomiast usłyszę jakieś wasze wnioski i przemyślenia Wink

To na razie tyle. Fundy w czytej postaci mnie nie interesują, bo to mimo wszystko ryzyko, tyle że rozciągnięte w czasie.

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: 08.12.2007 - WEEKENDOWY   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 EmptySob 08 Gru 2007, 20:55

Nazgul71:"(no tylu słow naraz już dawno z siebie nie wyrzuciłem)"

hahahahaha bounce
Powrót do góry Go down
karnak

karnak


Liczba postów : 13012
Registration date : 29/08/2007

08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: 08.12.2007 - WEEKENDOWY   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 EmptySob 08 Gru 2007, 20:56

Bankrut napisał:
jedno jest pewne,
niektórzy z kapci powypadają przy tym ruchu - SL mocno wskazane...
o tyle jest to proste że poziomy 3mające władze są widoczne jak na dłoni.
Też oczami wyobraźni widzę ten ruch, o którym piszesz, z dynamiką co niejednemu, jak wcześniej o to nie zadba, nie zdąży w porę uciąć strat.
Zbieranie nad EMA55 to klasyka akumulacji, macd podąża zdecydowanie do linii 0, RSI > 50 i coby tu jeszcze nie przywołać - to wszystko dmucha w jedną trąbkę - realizacji irgra. Główne systemy na L. Niewiara we wzrosty tzn. kombinowanie, a może jeszcze powróci do 3600 itp itd.
Ja już się zapakowałem i wiem, że na tym ruchu nie stracę. Kto liczy, że kupi taniej jego sprawa, może i mu się uda. Wiem jedno, że zaskoczenie będzie wielkie. Kto uważnie obserwował piątek ten nie ma wątpliwości, kto 3ma władzę.
Nie pękać. Poziomy do których dotrzemy dadzą nieźle zarobić.
Pozdr
Powrót do góry Go down
Laik

Laik


Liczba postów : 1761
Location : Małopolska
Registration date : 28/08/2007

08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: 08.12.2007 - WEEKENDOWY   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 EmptySob 08 Gru 2007, 21:03

Też od pewnego czasu zastanawiam się nad portfelem akcji. Ale bardziej w kontekście arbitrażu. Ale na tym na razie się kończy Smile
Pytania jakie sobie zadaję w tym przypadku są takie:
- które akcje wystarczą do reprezentatywnego (w miarę) oddania wig20
- czy da się grać na małym zaangażowaniu (<100k zł)
- jak często są okazje do arbitrażu
- jakie są bezpieczne poziomy różnicy wig20/fw20 do wejścia w arbi
- jaki jest oczekiwany średni zysk/strata z transakcji
- czy prowizje na akcjach nie zabiją takiego handlu w małej skali

Jeszcze nic nie zrobiłem by odpowiedzieć na te pytania, więc nie oczekujcie tymczasem na więcej z mojej strony. Chętnie natomiast usłyszę jakieś wasze wnioski i przemyślenia Wink

To na razie tyle. Fundy w czytej postaci mnie nie interesują, bo to mimo wszystko ryzyko, tyle że rozciągnięte w czasie.

Pozdrawiam Smile[/quote]


Arbitraz to trudna sprawa jak dla mnie .... bo jak sam stwierdziles najwazniejszy jest reprezentatywny dobor akcji. Obawiem sie, ze mimo wszystko potrzebny jest potezny kapital na cala mase koszykow a z drugiej stony rownoczesne otwieranie kontraktow scratch
Ponadto wydaje mi sie ze wiaze sie to z calodzienna obserwacja sesji i liczenie, ze zdola sie w odpowiedniej chwili podolaczyc do ruchu.......

Zdecydowanie arbitraz nie jest na moje mozliwosci finansowe ........ study
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: 08.12.2007 - WEEKENDOWY   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 EmptySob 08 Gru 2007, 21:07

Cris napisał:
jaro23 napisał:
barany napisał:
Cris napisał:

Jak przebijemy 3703, to pojedziemy jeszcze ok100pkt, ale trzeba to przebić.

Jak przebijemy w poniedzialek to wchodzisz w L czy czekasz na koniec dnia? Na koncu dnia moze byc spowrotem 3690 lub 3790.

najpierw musza schłodzic oscylatory bo nrazie nie ma prawa isc wiecej niz 3730 ale z wielkim bulem jak maja isc na 3800 musza zejsc
pozd miłego weekendu cheers

Właśnie !!!
Dlatego wcześniej dół.

pozdrawiam

tez tak cosik mi sie zdaje dlatego obstawiam coś z FEDem albo zrobia luke up +3 jak miesiac temu albo luka down -2% i potem gora przy uspokojonych wskaźnikach zobaczymy pewnie juz w środe lol!
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: 08.12.2007 - WEEKENDOWY   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 EmptySob 08 Gru 2007, 21:09

witam weekendowo,
jesli pospiskowac o szfagrze elkowiczu,
to wydaje sie ze nie dopusci do zbyt duzego spadku poniewaz zbyt wielu zapakowanych drobnych w eski by je zamknelo , a IM zalezy zeby drobnych tak postraszyc aby jesli nie maja esek to przynajmniej niech zamkna elki.
Podobnie wygladala sytuacja sprzed podwyzka wrzesniowa.Tez silny wzrost, 3 sesje w bok i korba.Oczywiscie wtedy FED obnizyl znacznie a jak bedzie teraz?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: 08.12.2007 - WEEKENDOWY   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 EmptySob 08 Gru 2007, 21:11

re gb

Skąd ta pewność że drobni siedzą na S?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: 08.12.2007 - WEEKENDOWY   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 EmptySob 08 Gru 2007, 21:16

karnak napisał:
Bankrut napisał:
jedno jest pewne,
niektórzy z kapci powypadają przy tym ruchu - SL mocno wskazane...
o tyle jest to proste że poziomy 3mające władze są widoczne jak na dłoni.
Też oczami wyobraźni widzę ten ruch, o którym piszesz, z dynamiką co niejednemu, jak wcześniej o to nie zadba, nie zdąży w porę uciąć strat.
Zbieranie nad EMA55 to klasyka akumulacji, macd podąża zdecydowanie do linii 0, RSI > 50 i coby tu jeszcze nie przywołać - to wszystko dmucha w jedną trąbkę - realizacji irgra. Główne systemy na L. Niewiara we wzrosty tzn. kombinowanie, a może jeszcze powróci do 3600 itp itd.
Ja już się zapakowałem i wiem, że na tym ruchu nie stracę. Kto liczy, że kupi taniej jego sprawa, może i mu się uda. Wiem jedno, że zaskoczenie będzie wielkie. Kto uważnie obserwował piątek ten nie ma wątpliwości, kto 3ma władzę.
Nie pękać. Poziomy do których dotrzemy dadzą nieźle zarobić.
Pozdr
wlasnie ,te ostatnie dwie koncowki sesji i fiksy byly silne elkowo i o duzych obrotach.
podskoczenie o 20 punktow pod koniec i wybranie duzymi zleceniami .esek na fiksie.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: 08.12.2007 - WEEKENDOWY   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 EmptySob 08 Gru 2007, 21:17

mmaa napisał:
re gb

Skąd ta pewność że drobni siedzą na S?
to moja teza.
czy sie potwierdzi zobaczymy.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: 08.12.2007 - WEEKENDOWY   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 EmptySob 08 Gru 2007, 21:29

mmaa napisał:
re gb

Skąd ta pewność że drobni siedzą na S?

vide WOU S- 33 L-25 0-21
Powrót do góry Go down
kydo
Trader na medal
Trader na medal



Liczba postów : 11220
Age : 54
Registration date : 28/08/2007

08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: 08.12.2007 - WEEKENDOWY   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 EmptySob 08 Gru 2007, 21:31

kaczor napisał:
re bankrut

formacja rzeczywiscie ciekawa ale rzadka ja jej nawet nie wypatruje na wykresach wiec graty dla Ciebie ze zauwazasz nawet mozliwosc.W sumie poki nie bedzie wybicia to trudno to odroznic od podwojnego szczytu,czas pokaze

A jak juz moge sie pochw3alic to tez pisalem o spadkach na DIJA i nawet na to postawilem od 13388 do 12700 przycinalem w dol (posty sa jakby mnie ktos nazywal mitomanem).Najbardziej mnei rozbawilo jak pisalem ze 365EMA jest silnym wsparciem a kydo mi napisal ze gadam bzdury i wspracie jest na 12500 i okazalo sie ze sie spadki zatrzymaly na...365EMA Laughing To pokazuje ze lepiej zawsze zachowac pokore tez mi sie czasem przydarza kogos skrytykowac a pozniej mi glupio bo wiem ze nie mam do tego prawa.


Kaczor:

Po pierwsze nie napisałem , że piszesz bzdury. Jeżeli tak napisałem to przytocz ten post , a njlepiej go skopiuj i wklej.

Po drugie rzeczywiście pisałem , że wsparcie jest na 12500 , bo tak faktycznie jest. Ale wcale nie negowałem wsparcia na EMA 365. Po prostu przestrzegałem, ze mozemy je ujrzec przy tej dynamice spadków.

I tylko tyle napisałem tak do twoejej wiadomosci. I nie wiem komu pokora jest potrzebna chyba jednak troche przydałoby sie tobie bo tym razem to moze całkiem bzdur nie wypisujesz ale kłamiesz w zywe oczy.

Radze na przyszłośc 10 razy sie zastanowic co chcesz napisac o drugiej osobie. Masz akurat pecha że tego posta przeczytałem.
Bo z reguły nie czytam albo bardzo rzadko czytam pozsty na forum.

I zycze powodzenia w zawieraniu zyskownych transakcji.

Jak nie mam racji prosze to udowodnic i przytoczyć posta to wtedy ci uwierzę.

PS. i przyznam ci nawet racje jak mi udowodnisz , że napisałem dosłownie że piszesz bzdury.

Nara i jeszcze raz powodzenia.
Powrót do góry Go down
http://kydofin.blog.onet.pl/
karnak

karnak


Liczba postów : 13012
Registration date : 29/08/2007

08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: 08.12.2007 - WEEKENDOWY   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 EmptySob 08 Gru 2007, 21:42

Jeszcze dorzucę jedną myśl. Czy białe świeczki z 28.11.07, 04.12.07 i 05.12.07 to zrobili Ci co chcą stracić - wyłożyli kasę, bo im się białe podoba? Nawet jakbym nie posiłkował się wskaźnikami AT, to ocena tych zakupów jest jednoznaczna - robiły to silne ręce, które teraz będą rządzic giełdą i nieważne pod co to robiły, ale jeśli już wyłożyły kasę, to nie po to, aby stracić. Ja to tak interpretuję i do tego ruchu się przyłączyłem.
Teraz tylko będę oczekiwał, kiedy ta grupa 3mająca ruch zacznie realizować zyski. A sądzę, że do tych poziomów, które ją będą zadowalały jeszcze daleko. Zresztą, to następne zadanie dla mnie, aby trafnie je zlokalizować. Myślę, że się znowu uda.
Pozdr
Powrót do góry Go down
Indiana
UFO Edukator
UFO Edukator
Indiana


Liczba postów : 7552
Age : 47
Location : Chrzanów
Registration date : 30/08/2007

08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: 08.12.2007 - WEEKENDOWY   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 EmptySob 08 Gru 2007, 21:44

Re. Karnak
Też oczyma wyobraźni widzę eSy po 4100 za jakieś półtora miesiąca (i w końcu też opcje na spadki!!!!!) , ale i widzę pole do ząbka w dół, takiego na 80 -100 pkt. Przy 3600 - 3620 eL strategiczne na 2 portfel, a jak nie, no to trudno, nie kiszę eSek od 3450, żeby zbytnio płakać czy kapcie gubić Very Happy , jak wylecę na stop-odwrotce powyżej 3710-3730.
A z analogii na tygodniówkach wychodzi, że jeździmy regularnie jak w zegarku, i nawet 3580 jak najbardziej pasuje do scenariusza wzrostowego. Przy czym na eS do wtorku raczej na pewno nie dojadę, chyba że system mi się obróci na eS, to tak.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: 08.12.2007 - WEEKENDOWY   08.12.2007 - WEEKENDOWY - Page 3 Empty

Powrót do góry Go down
 
08.12.2007 - WEEKENDOWY
Powrót do góry 
Strona 3 z 12Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» UFO - 24.11.2007 WEEKENDOWY
» UFO - 10.11.2007 WEEKENDOWY
» UFO - 15.12.2007 WEEKENDOWY
» UFO - 01.12.2007 - WEEKENDOWY
» UFO - 27.10.2007 WEEKENDOWY

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: