Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO - 04 05 2016 r.

Go down 
+19
MICHU
mariner
Frater
dex
Bartek
kiwi
spacerolog
kaczor
neuron
zibi
barany
thorgall
Reser
ból i cierpienie
REALISTA
Osły
Janko Traderroo
delphia
dziadek
23 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorWiadomość
Pan Nikt
Dobry Kreskarz
Dobry Kreskarz
Pan Nikt


Liczba postów : 5895
Registration date : 29/08/2007

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 EmptySro 04 Maj 2016, 17:36

Witam!
Dalej trzymam pozasystemowe L. Na razie wszystko wygląda na bliski odwrót w górę. Dzisiejsze zamkniecie kontraktów dokonało się na dolnej linii domniemanej flagi. Wsparciem jest chmura. Doszliśmy do zniesienia 38% tegorocznych wzrostów. Jeśli trzymałbym się systemu, potencjalny ruch w górę spowodowałby stratę na systemowym S podobnej wielkości, jak strata na moim obecnym L przy ewentualnym zanegowaniu flagi. A technika przemawia bardziej za wzrostami. Ano - zobaczymy.
UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Fw20_010
Powrót do góry Go down
thorgall
TraderArtysta XXI
TraderArtysta XXI
thorgall


Liczba postów : 24644
Age : 52
Registration date : 08/07/2008

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 EmptySro 04 Maj 2016, 17:37

zaraz przyspieszenie krachu
kto nie ma S ten baran
Powrót do góry Go down
Indiana
UFO Edukator
UFO Edukator
Indiana


Liczba postów : 7552
Age : 47
Location : Chrzanów
Registration date : 30/08/2007

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 EmptySro 04 Maj 2016, 17:43

Panie Nikt - dzisiaj otworzyłem na fixie pełną pozycję L, pozasystemową, więc pampers pełny :-)
Powrót do góry Go down
Pan Nikt
Dobry Kreskarz
Dobry Kreskarz
Pan Nikt


Liczba postów : 5895
Registration date : 29/08/2007

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 EmptySro 04 Maj 2016, 17:45

Indiana napisał:
Panie Nikt - dzisiaj otworzyłem na fixie pełną pozycję L, pozasystemową, więc pampers pełny :-)
Może dać zarobić!
Powrót do góry Go down
MICHU

MICHU


Liczba postów : 38795
Registration date : 25/10/2010

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 EmptySro 04 Maj 2016, 17:52

ból i cierpienie napisał:
MICHU napisał:

Być Baranem

Bycie Baranem to bardzo trudna sprawa.

Przede wszystkim nie rozumiem, dlaczego powiedzenie do kogoś „Ty Baranie” ma być obraźliwe, skoro Baran posiada tyle wspaniałych cech.

Najważniejsze jest to, że Baran jest niezwykle uparty i upór swój rozbudowuje do granic możliwości, co staje się jego cechą charakterystyczną i w ogóle cechą najważniejszą. Zawsze powtarzałam, że mój upór to moja największa wada i największa zaleta. Jak coś sobie postanowię, to dotrę do celu, choćby cały świat był przeciwko mnie. Wprawdzie nie zawsze na zdrowie mi to wychodzi, ale przynajmniej nie można mi zarzucić słomianego zapału.

Poza tym Barany są : „bezpośrednie, szczere – wręcz obcesowe i nie bawią się w niuanse”. Jeśli ktokolwiek chciałby postrzegać to jako zarzut, to musiałby być szalony. Szczerość to brak kłamstwa. Baran mówi to, co myśli, nie kombinuje, bo to bez sensu i zabiera zbyt wiele energii, którą można wykorzystać na wiele przyjemniejszych sposobów. Kłamanie jest skrajnie kłopotliwe, bo nie dość, że trzeba pamiętać, co się komu nakłamało, to jeszcze trzeba pilnować, żeby różne osoby znające odmienne wersje danej prawdy się nie spotkały i nie wymieniły poglądów… kto by się w tym połapał i po co?

https://przerwanakawe.wordpress.com/2012/11/13/byc-baranem/

lol! lol! lol! lol! lol!

Zacznij pisać do gazetek
Zafsze to jakaś stufka wpadnie

Od dawna pisze do gazetek i wpada 100 tygodniowo. :-)
Powrót do góry Go down
Frater
V e x o M e r c a t o r!
V e x o     M e r c a t o r!
Frater


Liczba postów : 2414
Age : 42
Location : OCist Szczyrzyc! Willow Springs/Illinois!
Registration date : 28/08/2007

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 EmptySro 04 Maj 2016, 18:06

MICHU napisał:
ból i cierpienie napisał:
MICHU napisał:

Być Baranem

Bycie Baranem to bardzo trudna sprawa.

Przede wszystkim nie rozumiem, dlaczego powiedzenie do kogoś „Ty Baranie” ma być obraźliwe, skoro Baran posiada tyle wspaniałych cech.

Najważniejsze jest to, że Baran jest niezwykle uparty i upór swój rozbudowuje do granic możliwości, co staje się jego cechą charakterystyczną i w ogóle cechą najważniejszą. Zawsze powtarzałam, że mój upór to moja największa wada i największa zaleta. Jak coś sobie postanowię, to dotrę do celu, choćby cały świat był przeciwko mnie. Wprawdzie nie zawsze na zdrowie mi to wychodzi, ale przynajmniej nie można mi zarzucić słomianego zapału.

Poza tym Barany są : „bezpośrednie, szczere – wręcz obcesowe i nie bawią się w niuanse”. Jeśli ktokolwiek chciałby postrzegać to jako zarzut, to musiałby być szalony. Szczerość to brak kłamstwa. Baran mówi to, co myśli, nie kombinuje, bo to bez sensu i zabiera zbyt wiele energii, którą można wykorzystać na wiele przyjemniejszych sposobów. Kłamanie jest skrajnie kłopotliwe, bo nie dość, że trzeba pamiętać, co się komu nakłamało, to jeszcze trzeba pilnować, żeby różne osoby znające odmienne wersje danej prawdy się nie spotkały i nie wymieniły poglądów… kto by się w tym połapał i po co?

https://przerwanakawe.wordpress.com/2012/11/13/byc-baranem/

lol! lol! lol! lol! lol!

Zacznij pisać do gazetek
Zafsze to jakaś stufka wpadnie

Od dawna pisze do gazetek i wpada 100 tygodniowo. :-)
Ja piszę go Gościa Niedzielnego! Stówy nie ma ale mam sporo zasług i będzie mi to policzone a'conto życia wiecznego!
Powrót do góry Go down
zibi
MOD
MOD
zibi


Liczba postów : 30136
Age : 48
Location : Zamość
Registration date : 23/05/2008

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 EmptySro 04 Maj 2016, 18:08

powiem wam w sekrecie że za 2,5 mln euro jestem w stanie na rok przyjąć 10 uchodźców i zapewnić im odpowiednie atrakcje Wink

_________________
Lepiej ze stopem stracić , niż bez stopa wpierdolić !!!!!!!!!

SILVER IDZIE NA 150$
Powrót do góry Go down
MICHU

MICHU


Liczba postów : 38795
Registration date : 25/10/2010

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 EmptySro 04 Maj 2016, 18:11

Indiana napisał:
Panie Nikt - dzisiaj otworzyłem na fixie pełną pozycję L, pozasystemową, więc pampers pełny :-)

Witaj Indiana.

Po prostu skusila Ciebie niska cena i poczyniles tzw okazje inwestycyjna. :-)
System Twój kiedys przejdzie na eL i wyobrazasz sobie ze bedzie to po wyzszej cenie.
I Tak czasami jest.
A w tym samym czasie systemowcy staraja sie na maksa wycisnac aktualny trend
i równiez kiedys tam obróci ich na eL i wyobrazaja sobie ze bedzie to po nizszej niz aktualna cena. :-)

Granie systemowe vs. Granie tzw czuj-system. :-)

Zgadnij, która metoda wygrywa w dluzszym terminie.

Reasumujac pobrales oczekiwana przez siebie premie w stosunku do wskazan wlasnego systemu. :-)

Tylko ze: zamknac z zyskiem pozycje trendowa a otworzyc antytrendowa to dwie rózne sprawy. :-)
Chyba zeby porównywac otworzenie pozycji trendowej w samym dolku i nadziac sie akurat na zmiane trendu
to wtedy otwarcie pozycji antytrendowej zwane potocznie lapaniem dolka wygrywa. :-)


Ostatnio zmieniony przez MICHU dnia Sro 04 Maj 2016, 18:24, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 44141
Registration date : 03/09/2007

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 EmptySro 04 Maj 2016, 18:13

Dziadzia
wklejałeś niedawno coś o S&P; "wzrokowo" pamiętam , że teraz jest na wsparciu. Byłbyś tak łaskaw i jeszcze raz wkleił ten obrazek ? prośba prośba prośba
Powrót do góry Go down
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 44141
Registration date : 03/09/2007

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 EmptySro 04 Maj 2016, 18:14

frater napisał:
MICHU napisał:
ból i cierpienie napisał:
MICHU napisał:

Być Baranem

Bycie Baranem to bardzo trudna sprawa.

Przede wszystkim nie rozumiem, dlaczego powiedzenie do kogoś „Ty Baranie” ma być obraźliwe, skoro Baran posiada tyle wspaniałych cech.

Najważniejsze jest to, że Baran jest niezwykle uparty i upór swój rozbudowuje do granic możliwości, co staje się jego cechą charakterystyczną i w ogóle cechą najważniejszą. Zawsze powtarzałam, że mój upór to moja największa wada i największa zaleta. Jak coś sobie postanowię, to dotrę do celu, choćby cały świat był przeciwko mnie. Wprawdzie nie zawsze na zdrowie mi to wychodzi, ale przynajmniej nie można mi zarzucić słomianego zapału.

Poza tym Barany są : „bezpośrednie, szczere – wręcz obcesowe i nie bawią się w niuanse”. Jeśli ktokolwiek chciałby postrzegać to jako zarzut, to musiałby być szalony. Szczerość to brak kłamstwa. Baran mówi to, co myśli, nie kombinuje, bo to bez sensu i zabiera zbyt wiele energii, którą można wykorzystać na wiele przyjemniejszych sposobów. Kłamanie jest skrajnie kłopotliwe, bo nie dość, że trzeba pamiętać, co się komu nakłamało, to jeszcze trzeba pilnować, żeby różne osoby znające odmienne wersje danej prawdy się nie spotkały i nie wymieniły poglądów… kto by się w tym połapał i po co?

https://przerwanakawe.wordpress.com/2012/11/13/byc-baranem/

lol! lol! lol! lol! lol!

Zacznij pisać do gazetek
Zafsze to jakaś stufka wpadnie

Od dawna pisze do gazetek i wpada 100 tygodniowo. :-)
Ja piszę go Gościa Niedzielnego! Stówy nie ma ale mam sporo zasług i będzie mi to policzone a'conto życia wiecznego!
jak mniemam, piszesz o odnowie moralnej ?
Powrót do góry Go down
Indiana
UFO Edukator
UFO Edukator
Indiana


Liczba postów : 7552
Age : 47
Location : Chrzanów
Registration date : 30/08/2007

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 EmptySro 04 Maj 2016, 18:20

Michu - narobiłem błędów aż głowa boli, bo powinienem cały czas od 1940 siedzieć twardo na S, tak jak system. Już miałbym 80 pkt nic nie robiąc i nie płacąc prowizji. Ponieważ jednak zamiast siedzieć zamknąłem pozycje na marnych 24 pkt zysku, teraz aby dociągnąć stan kasy na koncie do tego co system już ma w teorii, muszę zaryzykować, i to właśnie dziś na fix zrobiłem, ponieważ miejsce i poziom odpowiednie do zmiany kierunku.
Zdecydowanie lepiej czułbym się jednak siedząc na tych S-kach na 80 pkt zarobku Laughing
Powrót do góry Go down
MICHU

MICHU


Liczba postów : 38795
Registration date : 25/10/2010

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 EmptySro 04 Maj 2016, 18:33

Indiana napisał:
Michu - narobiłem błędów aż głowa boli, bo powinienem cały czas od 1940 siedzieć twardo na S, tak jak system. Już miałbym 80 pkt nic nie robiąc i nie płacąc prowizji. Ponieważ jednak zamiast siedzieć zamknąłem pozycje na marnych 24 pkt zysku, teraz aby dociągnąć stan kasy na koncie do tego co system już ma w teorii, muszę zaryzykować, i to właśnie dziś na fix zrobiłem, ponieważ miejsce i poziom odpowiednie do zmiany kierunku.
Zdecydowanie lepiej czułbym się jednak siedząc na tych S-kach na 80 pkt zarobku Laughing

A widzisz, a widzisz. Smile
Potwierdzasz mi ze granie systemem lepsze niz czuj-systemem. lol!
A to ze jak twierdzisz musisz gonic system i brnac w granie antysystemowe to ja skads znam. lol!

Jak mawial Pan Zdzislaw:
"Bierz tylko wlasciwe pozycje to nie bedziesz tracil I popelnial kolejnych bledow a wiec znowu tracil."

Madrala. lol!
Powrót do góry Go down
Frater
V e x o M e r c a t o r!
V e x o     M e r c a t o r!
Frater


Liczba postów : 2414
Age : 42
Location : OCist Szczyrzyc! Willow Springs/Illinois!
Registration date : 28/08/2007

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 EmptySro 04 Maj 2016, 18:34

REALISTA napisał:
frater napisał:
MICHU napisał:
ból i cierpienie napisał:
MICHU napisał:

Być Baranem

Bycie Baranem to bardzo trudna sprawa.

Przede wszystkim nie rozumiem, dlaczego powiedzenie do kogoś „Ty Baranie” ma być obraźliwe, skoro Baran posiada tyle wspaniałych cech.

Najważniejsze jest to, że Baran jest niezwykle uparty i upór swój rozbudowuje do granic możliwości, co staje się jego cechą charakterystyczną i w ogóle cechą najważniejszą. Zawsze powtarzałam, że mój upór to moja największa wada i największa zaleta. Jak coś sobie postanowię, to dotrę do celu, choćby cały świat był przeciwko mnie. Wprawdzie nie zawsze na zdrowie mi to wychodzi, ale przynajmniej nie można mi zarzucić słomianego zapału.

Poza tym Barany są : „bezpośrednie, szczere – wręcz obcesowe i nie bawią się w niuanse”. Jeśli ktokolwiek chciałby postrzegać to jako zarzut, to musiałby być szalony. Szczerość to brak kłamstwa. Baran mówi to, co myśli, nie kombinuje, bo to bez sensu i zabiera zbyt wiele energii, którą można wykorzystać na wiele przyjemniejszych sposobów. Kłamanie jest skrajnie kłopotliwe, bo nie dość, że trzeba pamiętać, co się komu nakłamało, to jeszcze trzeba pilnować, żeby różne osoby znające odmienne wersje danej prawdy się nie spotkały i nie wymieniły poglądów… kto by się w tym połapał i po co?

https://przerwanakawe.wordpress.com/2012/11/13/byc-baranem/

lol! lol! lol! lol! lol!

Zacznij pisać do gazetek
Zafsze to jakaś stufka wpadnie

Od dawna pisze do gazetek i wpada 100 tygodniowo. :-)
Ja piszę go Gościa Niedzielnego! Stówy nie ma ale mam sporo zasług i będzie mi to policzone a'conto życia wiecznego!
jak mniemam, piszesz o odnowie moralnej ?
Nie! Motywem moich rozważań jest: "....radosnego dawcę miłuje Bóg" 2 Kor 9,7. Piszę pod pseudonimem oczywiście Laughing
Powrót do góry Go down
dziadek
Admin
Admin
dziadek


Liczba postów : 12965
Location : Nowe Rybie
Registration date : 13/11/2007

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 EmptySro 04 Maj 2016, 18:40

@Realista czy to ten?

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 2yo1pnc

_________________
„Na rynku istnieją starzy traderzy i traderzy odważni. Ale bardzo mało jest starych i odważnych” Ed Seykota
"...ustalono już że na giełdzie , LEGALNIE milionerem może stać się tylko miliarder" Osły AgroTrader
...
https://www.youtube.com/watch?v=O-4oOvZ_K4g
Powrót do góry Go down
https://ufoforum.forumotion.com/
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 44141
Registration date : 03/09/2007

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 EmptySro 04 Maj 2016, 18:51

dziadek napisał:
@Realista czy to ten?

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 2yo1pnc
tak , THX !
Powrót do góry Go down
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 44141
Registration date : 03/09/2007

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 EmptySro 04 Maj 2016, 18:53

frater napisał:
REALISTA napisał:
frater napisał:
MICHU napisał:
ból i cierpienie napisał:
MICHU napisał:

Być Baranem

Bycie Baranem to bardzo trudna sprawa.

Przede wszystkim nie rozumiem, dlaczego powiedzenie do kogoś „Ty Baranie” ma być obraźliwe, skoro Baran posiada tyle wspaniałych cech.

Najważniejsze jest to, że Baran jest niezwykle uparty i upór swój rozbudowuje do granic możliwości, co staje się jego cechą charakterystyczną i w ogóle cechą najważniejszą. Zawsze powtarzałam, że mój upór to moja największa wada i największa zaleta. Jak coś sobie postanowię, to dotrę do celu, choćby cały świat był przeciwko mnie. Wprawdzie nie zawsze na zdrowie mi to wychodzi, ale przynajmniej nie można mi zarzucić słomianego zapału.

Poza tym Barany są : „bezpośrednie, szczere – wręcz obcesowe i nie bawią się w niuanse”. Jeśli ktokolwiek chciałby postrzegać to jako zarzut, to musiałby być szalony. Szczerość to brak kłamstwa. Baran mówi to, co myśli, nie kombinuje, bo to bez sensu i zabiera zbyt wiele energii, którą można wykorzystać na wiele przyjemniejszych sposobów. Kłamanie jest skrajnie kłopotliwe, bo nie dość, że trzeba pamiętać, co się komu nakłamało, to jeszcze trzeba pilnować, żeby różne osoby znające odmienne wersje danej prawdy się nie spotkały i nie wymieniły poglądów… kto by się w tym połapał i po co?

https://przerwanakawe.wordpress.com/2012/11/13/byc-baranem/

lol! lol! lol! lol! lol!

Zacznij pisać do gazetek
Zafsze to jakaś stufka wpadnie

Od dawna pisze do gazetek i wpada 100 tygodniowo. :-)
Ja piszę go Gościa Niedzielnego! Stówy nie ma ale mam sporo zasług i będzie mi to policzone a'conto życia wiecznego!
jak mniemam, piszesz o odnowie moralnej ?
Nie! Motywem moich rozważań jest: "....radosnego dawcę miłuje Bóg" 2 Kor 9,7. Piszę pod pseudonimem oczywiście Laughing
czy to chodzi o takich dawców kapitału jak my ?
Powrót do góry Go down
dziadek
Admin
Admin
dziadek


Liczba postów : 12965
Location : Nowe Rybie
Registration date : 13/11/2007

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 EmptySro 04 Maj 2016, 18:56

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 35l9gl2
UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 2r20z7b

_________________
„Na rynku istnieją starzy traderzy i traderzy odważni. Ale bardzo mało jest starych i odważnych” Ed Seykota
"...ustalono już że na giełdzie , LEGALNIE milionerem może stać się tylko miliarder" Osły AgroTrader
...
https://www.youtube.com/watch?v=O-4oOvZ_K4g
Powrót do góry Go down
https://ufoforum.forumotion.com/
thorgall
TraderArtysta XXI
TraderArtysta XXI
thorgall


Liczba postów : 24644
Age : 52
Registration date : 08/07/2008

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 EmptySro 04 Maj 2016, 18:59

Reporter na ulicy pyta przechodnia:
- Pali pan?
- Palę.
- Wie pan, że to niezdrowe?
- Wiem
- Ile pan ma lat?
- Sześćdziesiąt.- Od jak dawna pan pali?
- Zacząłem już w wieku dwunastu lat.
- Proszę pana. Czy zdaje pan sobie sprawę, że gdyby pan te pieniądze, które przez ten czas, który pan pali i wydał na papierosy, zaoszczędził. To teraz przykładowo kupiłby pan za nie np. tego Mercedesa SLK, który tam stoi?
- A pan pali?
- Nie.
- A ma pan taki samochód?
- No... nie mam.
- No widzi pan. A ja palę i to jest mój Mercedes. Laughing
Powrót do góry Go down
Frater
V e x o M e r c a t o r!
V e x o     M e r c a t o r!
Frater


Liczba postów : 2414
Age : 42
Location : OCist Szczyrzyc! Willow Springs/Illinois!
Registration date : 28/08/2007

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 EmptySro 04 Maj 2016, 19:01

REALISTA napisał:
frater napisał:
REALISTA napisał:
frater napisał:
MICHU napisał:
ból i cierpienie napisał:
MICHU napisał:

Być Baranem

Bycie Baranem to bardzo trudna sprawa.

Przede wszystkim nie rozumiem, dlaczego powiedzenie do kogoś „Ty Baranie” ma być obraźliwe, skoro Baran posiada tyle wspaniałych cech.

Najważniejsze jest to, że Baran jest niezwykle uparty i upór swój rozbudowuje do granic możliwości, co staje się jego cechą charakterystyczną i w ogóle cechą najważniejszą. Zawsze powtarzałam, że mój upór to moja największa wada i największa zaleta. Jak coś sobie postanowię, to dotrę do celu, choćby cały świat był przeciwko mnie. Wprawdzie nie zawsze na zdrowie mi to wychodzi, ale przynajmniej nie można mi zarzucić słomianego zapału.

Poza tym Barany są : „bezpośrednie, szczere – wręcz obcesowe i nie bawią się w niuanse”. Jeśli ktokolwiek chciałby postrzegać to jako zarzut, to musiałby być szalony. Szczerość to brak kłamstwa. Baran mówi to, co myśli, nie kombinuje, bo to bez sensu i zabiera zbyt wiele energii, którą można wykorzystać na wiele przyjemniejszych sposobów. Kłamanie jest skrajnie kłopotliwe, bo nie dość, że trzeba pamiętać, co się komu nakłamało, to jeszcze trzeba pilnować, żeby różne osoby znające odmienne wersje danej prawdy się nie spotkały i nie wymieniły poglądów… kto by się w tym połapał i po co?

https://przerwanakawe.wordpress.com/2012/11/13/byc-baranem/

lol! lol! lol! lol! lol!

Zacznij pisać do gazetek
Zafsze to jakaś stufka wpadnie

Od dawna pisze do gazetek i wpada 100 tygodniowo. :-)
Ja piszę go Gościa Niedzielnego! Stówy nie ma ale mam sporo zasług i będzie mi to policzone a'conto życia wiecznego!
jak mniemam, piszesz o odnowie moralnej ?
Nie! Motywem moich rozważań jest: "....radosnego dawcę miłuje Bóg" 2 Kor 9,7. Piszę pod pseudonimem oczywiście Laughing
czy to chodzi o takich dawców kapitału jak my ?
Nie.........ale generalnie chodzi o dawców kapitału Basketball
Powrót do góry Go down
MICHU

MICHU


Liczba postów : 38795
Registration date : 25/10/2010

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 EmptySro 04 Maj 2016, 19:02

Czyli Ufoki na przykladzie Indiany:
Aksjomaty.  Laughing

1. Bierzemy tylko pozycje systemowe !!!
2. Pozycje antysystemowe prowadza do straty.
3. Brak trzymania pozycji systemowej poprzez utracone korzysci
równiez oznacza strate !!!
4.Moze równiez prowadzic do dalszych strat !!!

Zakuc i zapamietac.  lol!
Powrót do góry Go down
PINGWIN (Z MADAGASKARU)

PINGWIN (Z MADAGASKARU)


Liczba postów : 6643
Location : madagaskar
Registration date : 29/10/2007

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 EmptySro 04 Maj 2016, 19:16

neuron napisał:
delphia napisał:
neuron napisał:
delphia napisał:
neuron napisał:
thorgall napisał:
delphia napisał:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,20016808,przelomowa-decyzja-sadu-kradziez-jedzenia-przez-bezdomnego.html#BoxNewsImg

bez komentarza

cywilizacja upada to już końcówka
natomiast mi ta decyzja sądu wydaje się jak najbardziej słuszna

bo patrzysz przez pryzmat pojedynczego zdarzenia.
A teraz wyobraź sobie kilkuset bezdomnych wchodzących do tego sklepu...
A teraz robiących to każdego dnia.....

Kto pokryje szkody sprzedawcy? Państwo czyli podatnicy?

Jak niby sprzedawca miałby weryfikować czy ktoś jest bezdomnym czy nie?  Jakie towary uznać za pierwszej potrzeby i w jakiej ilości?


nie kolego
patrzę przez pryzmat wyroku
jeżeli będzie przypadek, że w grupie zaczną kraść to będę patrzył na to być może innaczej
zależy jaki będzie wyrok i jakie uzasadnienie
i tu się pojawią dopiero dylematy i rozmyślania
czy hipotetyczna grupa tysiąca osób jest winna temu, że nie ma za co kupić jedzenia ?
czy uda jej się udowodnić, że zrobili wszystko i dołożyli wszelkich starań aby zdobyć środki na kupno żywności ??



po prostu nie rozumiesz jakie będą następstwa takiego wyroku

pamiętaj - dobrymi chęciami wybrukowane jest piekło
nie wiem dlaczego uznałeś, że jestem bezrozumny
rozumiem doskonale, że wreszcie ktoś zrozumieniem podszedł do głodnego człowieka
następstwa tego wyroku chciałbym aby były doniosłe o jak najszerszym zasięgu
i ty tez dojdziesz do podobnego wniosku
chcąc zachować istniejący stan należy oczywiście stworzyć mechanizmy aby nie było głodnych ludzi
to i tylko to pozwoli ci utrzymać ( bo chyba o to ci chodzi ) istniejący stan cywilizacyjny
karanie głodnych kradn ących  jedzenie ludzi nie odniesie najmniejszego skutku !!!
przyjdą w większej ilości i spalą ten sklep
pamiętaj, że poprzednią rewolucję cywilizacyjną dokonał nasz protoplasta schodząc z drzewa po spadłe owoce
wbrew pozorom nie zszedł sobie pobzykać a się najeśćVery Happy
zaspokajanie głodu to podstawowy instynkt

po pierwsze sędziowie zasądzający winni ponieść karę za 5-cio letnie sądzenie, i zwrócić koszty sądowe podatnikom z kieszeni własnej i majątku, oraz iść do więzienia na 6 miesięcy jak ten gościu, czyli za całkowiecie nieadekwatne wyroki. albino
po drugie - to nie mogli gościowi załatwić pracy jako woźny sadowy, w kwadrans by zarobił te 5 euro i oddał właścicielowi sklepu, nawet jakby mandat dostał. clown
po trzecie - no i co że jest bezdomny, jakby chciał zamieszkać w tym markecie to sprawa byłaby ciekawsza i dyskusyjna, a jak ukradł czyli winien zwrócić lub zadoścuczynić.
Powrót do góry Go down
ból i cierpienie
Fake Profil Hiob Team
ból i cierpienie


Liczba postów : 2644
Location : HIOB
Registration date : 25/01/2008

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 EmptySro 04 Maj 2016, 19:20

MICHU napisał:
Czyli Ufoki na przykladzie Indiany:
Aksjomaty.  Laughing

1. Bierzemy tylko pozycje systemowe !!!
2. Pozycje antysystemowe prowadza do straty.
3. Brak trzymania pozycji systemowej poprzez utracone korzysci
równiez oznacza strate !!!
4.Moze równiez prowadzic do dalszych strat !!!

Zakuc i zapamietac.  lol!

i przyszedł taki czas, ze kręcili Rejczakiem cały rok
Systemowcy poszli z torbami
Rejczak mial takie grozby, ze go zdjeli z bankiera.pl
Kto zarabial? antysystemowcy
dlaczego?
bo każdy leszcz byl na systemie

I ty Michu chcesz sie dac podejść od tylca
Tak długo tu studiujesz i takie masz pomysly
aksjomaty sraty taty
im więcej zaczarowanych pojęć i im lepszy komputer
tym szybszy wpier..l


Powrót do góry Go down
ból i cierpienie
Fake Profil Hiob Team
ból i cierpienie


Liczba postów : 2644
Location : HIOB
Registration date : 25/01/2008

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 EmptySro 04 Maj 2016, 19:26

dziadek napisał:
UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 35l9gl2
UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 2r20z7b

Pójdzie fama, ze apple wyczerpał formule wzrostu
i pęknie nie tylko ta kreska
ale trzy nastepne, ktorych teraz nie widac
i skonczy sie czarowanie z fusów kawy zbożowej
Powrót do góry Go down
PINGWIN (Z MADAGASKARU)

PINGWIN (Z MADAGASKARU)


Liczba postów : 6643
Location : madagaskar
Registration date : 29/10/2007

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 EmptySro 04 Maj 2016, 19:26

kaczor napisał:
delphia napisał:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,20016808,przelomowa-decyzja-sadu-kradziez-jedzenia-przez-bezdomnego.html#BoxNewsImg

bez komentarza
dlatego prawo cywilne albo karne to bzdura.
Powinna tylko istniec relacja pokrzywdzony-sprawca a sad dzialalby jako arbiter zmirzejacy do ustalenia wlasciwego odszkodowania.
Inna sprawa ze powinna istniec mozliwosc zastrzelenia sparwcy W TRAKCIE kradziezy zeby relacje zysku do ryzyka pogorszyc geek

a wg mnie relacja pokrzywdzony-sprawca musi być drugorzędna, bo inaczej sprawca może zastraszyć ofiarę, zaszantażować, wykupić się itd

pierwszorzędna jest adekwatność, zabiłeś - stryczek, ukradłeś - zwracasz, wybiłeś komuś zęby, on ci wybija i zwracasz koszty jego leczenia itp, oraz ew. koszty że wynajmie kogoś, chyba że znajdzie się wolontariusz/ochotnik do wybicia zębów. clown
koszty dodatkowe może pokrzywdzony oczywiście darować, jego wola. albino

a zastrzelenie kogoś w trakcie kradzieży to standardowy kaczorkowy TRYGLODYTYZM.
chyba ze chodziłoby o "kradzież życia/zabranie życia" clown


Ostatnio zmieniony przez PINGWIN (Z MADAGASKARU) dnia Sro 04 Maj 2016, 19:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
ból i cierpienie
Fake Profil Hiob Team
ból i cierpienie


Liczba postów : 2644
Location : HIOB
Registration date : 25/01/2008

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 EmptySro 04 Maj 2016, 19:28

Pamietajcie
Ten ma racje, kto ma restauracje
a restauracje ma żyd a nie wy
Powrót do góry Go down
thorgall
TraderArtysta XXI
TraderArtysta XXI
thorgall


Liczba postów : 24644
Age : 52
Registration date : 08/07/2008

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 EmptySro 04 Maj 2016, 19:29

Opcjoner

jest fenomenalna okazja inwestycyjna Twisted Evil
zrób mi przelew i od poniedziałku ruszamy


czas trząchnąć rynkiem



UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 2igykar
Powrót do góry Go down
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 EmptySro 04 Maj 2016, 19:35

cheers

http://www.tvp.info/25100827/to-jest-mis-na-skale-naszych-mozliwosci-mis-konczy-35-lat
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 EmptySro 04 Maj 2016, 19:36

PINGWIN (Z MADAGASKARU) napisał:
kaczor napisał:
delphia napisał:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,20016808,przelomowa-decyzja-sadu-kradziez-jedzenia-przez-bezdomnego.html#BoxNewsImg

bez komentarza
dlatego prawo cywilne albo karne to bzdura.
Powinna tylko istniec relacja pokrzywdzony-sprawca a sad dzialalby jako arbiter zmirzejacy do ustalenia wlasciwego odszkodowania.
Inna sprawa ze powinna istniec mozliwosc zastrzelenia sparwcy W TRAKCIE kradziezy zeby relacje zysku do ryzyka pogorszyc geek

a wg mnie relacja pokrzywdzony-sprawca musi być drugorzędna, bo inaczej sprawca może zastraszyć ofiarę, zaszantażować, wykupić się itd

pierwszorzędna jest adekwatność, zabiłeś - stryczek, ukradłeś - zwracasz, wybiłeś komuś zęby, on ci wybija i zwracasz koszty jego leczenia itp, oraz ew. koszty że wynajmie kogoś, chyba że znajdzie się wolontariusz/ochotnik do wybicia zębów. clown
koszty dodatkowe może pokrzywdzony oczywiście darować, jego wola. albino

a zastrzelenie kogoś w trakcie kradzieży to standardowy kaczorkowy TRYGLODYTYZM.
chyba ze chodziłoby o "kradzież życia/zabranie życia" clown

jesli zlodziej mialby ryzykowac tylko tym, ze ma zwrocic to co ukradl, to kazdy powinien krasc bo ma zawsze dodatnia wartosc oczekiwana rowna temu co ukradnie razy prawdopodobienstwo sukcesu.
Musi istniec dodatkowy koszt,ktory spowoduje ze dla zlodzieja wartosc oczekiwana bedzie ujemna.
Przyklad z zastrzeleniem jest ekstremalny ale zgodzisz sie ze w tym momencie kradziez duzo mniej sie oplaca nzi w twoim naiwnym przykladzie "zwrotu"

Moze byc tez
zwrot+wpierdol
zwrot+ujebanie ucha
zwrot+wyruchanie na tylach sklepu mopem
zwrot+odszkodowanie
zwrot+odpracowanie

Adekwatnosc jest prymitywna  i zupelnie bez sensu w przypadku kradziezy.
Powrót do góry Go down
PINGWIN (Z MADAGASKARU)

PINGWIN (Z MADAGASKARU)


Liczba postów : 6643
Location : madagaskar
Registration date : 29/10/2007

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 EmptySro 04 Maj 2016, 19:46

thorgall napisał:
Reporter na ulicy pyta przechodnia:
- Pali pan?
- Palę.
- Wie pan, że to niezdrowe?
- Wiem
- Ile pan ma lat?
- Sześćdziesiąt.- Od jak dawna pan pali?
- Zacząłem już w wieku dwunastu lat.
- Proszę pana. Czy zdaje pan sobie sprawę, że gdyby pan te pieniądze, które przez ten czas, który pan pali i wydał na papierosy, zaoszczędził. To teraz przykładowo kupiłby pan za nie np. tego Mercedesa SLK, który tam stoi?
- A pan pali?
- Nie.
- A ma pan taki samochód?
- No... nie mam.
- No widzi pan. A ja palę i to jest mój Mercedes.  Laughing

to nie był reporter tylko moralizator,
a ten z mercem to mógł być taksówkarz. clown

moralizator badał relacje między oszczędzaniem a posiadaniem (kto oszczędza ten ma)
palacz określił relacje między brakiem oszczędzania a brakiem posiadania (kto nie oszczędzał (w tym wypadku moralizator) ten nie ma),
hmm, czyli wbrew pozorom nie było sprzeczności w ich poglądach. : Suspect

Powrót do góry Go down
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 44141
Registration date : 03/09/2007

UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 EmptySro 04 Maj 2016, 19:53

NARÓD sie budzi
http://www.tvn24.pl/niemcy-przeciwni-zniesieniu-wiz-dla-obywateli-turcji,641035,s.html
czas na kolejne szkolenie wojskowe
Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 04 05 2016 r.   UFO - 04 05  2016 r. - Page 5 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO - 04 05 2016 r.
Powrót do góry 
Strona 5 z 6Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» UFO - 22 01 2016 r.
» UFO - 10 02 2016 r.
» UFO - 01 03 2016 r.
» UFO - 08 04 2016 r.
» UFO - 27 04 2016 r.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: