Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Platformy transakcyjne

Go down 
+3
SzFagier
Diablo
chudy mis
7 posters
AutorWiadomość
Gość
Gość




Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: Platformy transakcyjne   Platformy transakcyjne EmptyWto 28 Sie 2007, 23:35

Cześć. Chciałbym zapytać czy znacie coś lepszego niż promak/ispag dawany przez DI BRE. Męczę się z nimi od niedawna i jest do bani.
Pierwsza z brzegu platforma forexowa bije to cudo na głowę. Doradźcie do jakiego biura się przenieść żeby mieć możliwość np
.składania zleceń po konkretnym kursie klikając po prostu na odpowiedniej wysokości pola wykresu,
.składania zleceń z zaznaczeniem od razu poziomów stop loss i take profit
.narzędzia do analizy technicznej wykresów ( cokolwiek bardziej zaawansowanego niż rysowanie kresek jak w paint'cie - już nie mówię o pisaniu własnych wskaźników bo nie wierzę żeby w polsce ktokolwiek takie cuda-wianki posiadał)

z góry dziękuję.
lsa
Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: Re: Platformy transakcyjne   Platformy transakcyjne EmptySro 29 Sie 2007, 00:02

Mam konto na platformie finspreads.com

lsa napisał:

.składania zleceń z zaznaczeniem od razu poziomów stop loss i take profit

jest tam wygodna tabelka do zalozenia od razu SL/TP przy posylaniu dyspozycji oraz mozliwosc skladania zlecen warunkowych ('jesli wejdzie zlecenie A to wykonaj dzialanie B')

lsa napisał:


.narzędzia do analizy technicznej wykresów ( cokolwiek bardziej zaawansowanego niż rysowanie kresek jak w paint'cie - już nie mówię o pisaniu własnych wskaźników bo nie wierzę żeby w polsce ktokolwiek takie cuda-wianki posiadał)

z góry dziękuję.
lsa

jest zestaw podstawowych wskaznikow ale nie mozna zmienic ich parametrow, o programowaniu to juz nie wspomne :/
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: Re: Platformy transakcyjne   Platformy transakcyjne EmptySro 29 Sie 2007, 00:57

dzięki za info. obejrzę jutro.
Powrót do góry Go down
Goś?
Gość




Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: BOŚ   Platformy transakcyjne EmptySro 29 Sie 2007, 11:37

Czy korzysta ktoś z was z platformy BOŚ na kontraktach? Osobiście używam BOŚa ale narazie mam tylko pakiet żółty wiec zastanawiam się czy warto sobie kupić coś więcej.

lsa - czy obrazek w twoim profilu to "domki z USA" Question Very Happy
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: Re: Platformy transakcyjne   Platformy transakcyjne EmptySro 29 Sie 2007, 12:57

mike napisał:


lsa - czy obrazek w twoim profilu to "domki z USA" Question Very Happy

tak. to porównanie mojej prywatnej prognozy z danymi rzeczywistymi
Powrót do góry Go down
Goś?
Gość




Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: Re: Platformy transakcyjne   Platformy transakcyjne EmptySro 29 Sie 2007, 13:53

lsa napisał:

tak. to porównanie mojej prywatnej prognozy z danymi rzeczywistymi

lsa: czy mógłbyś wrzucić ten wykres w większym formacie? Możnaby równie dobrze utworzyć wątek o domka w USA i tam go zamieścić. Może rozwinie się ciekawa dyskusja.

Ostatnio też robiłem wykres domków w USA, ale brakło mi cierpliwości...

Skąd pobierałeś dane?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: Re: Platformy transakcyjne   Platformy transakcyjne EmptySro 29 Sie 2007, 15:36

nie będę zakładać nowego wątku bo pewnie zainteresowanie tematem będzie niewielkie..

a co do modelu
dane są tutaj:

http://www.census.gov/const/newressales.xls
http://www.realtor.org/Research.nsf/files/EHSreport.XLS/$FILE/EHSreport.XLS

model jest 3równaniowy oszacowany 2MNK.

model jest taki sobie ze względu na małą ilość danych w próbie, ale pokazuje ogólne trendy.

nie miałem czasu na zrobienie bardziej zaawansowanych testów, ale wg mnie wystepuje w nim co najmniej heteroskedastyczność ( vide wykres)
pewnie zawiera i inne bugi więc nie będę go publikować w całości bo wstyd jeśli przeczyta to statystyk albo ekonometryk, ograniczę się do pokazania prognozy za lipiec 2007 (okres 13 na wykresie) i porównania wartości teoretycznych wielkości sprzedaży (na wykresie seria *t) z wartościami rzeczywistymi (seria *r)


Platformy transakcyjne Exusfd1


dodam może jeszcze, że prognoza punktowa na lipiec wyniosła 6021643,261 a przedział prognozy przy 0,95 wsp. ufności to 5624434,559 - 6418851,963 czyli wartość rzeczywista znalazła się w zakresie prognozy przedziałowej.

pozdrawiam
Powrót do góry Go down
Goś?
Gość




Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: domki   Platformy transakcyjne EmptySro 29 Sie 2007, 16:00

ok. Wielkie dzieki.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: Re: Platformy transakcyjne   Platformy transakcyjne EmptySro 29 Sie 2007, 16:23

chudy mis napisał:
Mam konto na platformie finspreads.com

echh. nie podoba mi się. mało miodne Wink
szukam czegoś w stylu
www.fxtrade.oanda.com/platform/platform_tour_popup.shtml

ale jestem pewinien że nie znajdę wśród polskich DM.

pozdrowienia
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: Re: Platformy transakcyjne   Platformy transakcyjne EmptyWto 04 Wrz 2007, 18:13

Możecie podać gdzie można wirtualnie pograć na kontraktach i forexie (chyba x-trade miało taką możliwość jak robili konkurs, ale nie wiem czy dalej to działa).

Dzięki za odpowiedź
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: Re: Platformy transakcyjne   Platformy transakcyjne EmptyWto 04 Wrz 2007, 23:20

niestety nie wiem gdzie można tak grać. jednak - przenosząc zasadę z fx - lepiej uczyć się grając nawet niewielkim depo ale w realu.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: Re: Platformy transakcyjne   Platformy transakcyjne EmptyWto 04 Wrz 2007, 23:27

No właśnie kiedyś zainstalowałem jakieś demo z x-trade (chyba jakiś konkurs był forexu, nie pamiętam) ale 10 000 zł z wirualnego rachunku poszło w jakieś 3 godziny, tak więc jakoś mam awersję, żeby zacząć w realu.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: Re: Platformy transakcyjne   Platformy transakcyjne EmptyWto 04 Wrz 2007, 23:37

:-)
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: Re: Platformy transakcyjne   Platformy transakcyjne EmptySro 05 Wrz 2007, 13:50

Zainstalowałem demo z x-trade, z limitem 3000 zł, wykorzystywałem max. 1000 i ciasne stopy, w ciągu 2h na 0,1 lot na usdjpy jakieś 220 zł. Trzeba się mocno zastanowić co dalej.... Very Happy


Pierwszy dzień testów zakończony wynik +305,33 zł. Z braku czasu pozamykane wszystko.
Powrót do góry Go down
Goś?
Gość




Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: Re: Platformy transakcyjne   Platformy transakcyjne EmptyNie 23 Wrz 2007, 18:07

Witam!

Zgodnie z sugestiami SzFagra przenoszę temat tu. Proponuję zrobić zestawienie platform transakcyjnych.
Zastanówmy się jakie cechy są istotne i stwórzmy własny ranking - myślę że przydało by się to nowym i starym graczom.
Chętnie się podejmę przygotowania tego zestawienia - potrzebuję tylko danych od użytkowników.

Jak na razie mam listę platform

    promak/ispag w DI BRE
    finspreads.com
    BOŚ
    WBK
    ING
    Xtb
    Tmsdirect



Jakie są jeszcze?

No i lista cech dla nas istotnych:

    Dostępne instrumenty (kontrakty futures na indeksy polskie/ światowe, kontrakty na surowce, towary, opcje ...)
    Szybkość składania zleceń
    Szybkość realizacji zleceń
    Koszty transakcji
    Ergonomia użytkowania
    Dostępne rodzaje zleceń (składania zleceń z zaznaczeniem od razu SL i TP, zlecenia warunkowe, ...)
    Narzędzia do analizy technicznej wykresów


Oczywiście wszelkie propozycje zmiany powyższych list bardzo mile widziane. Liczę na odzew.

Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: Re: Platformy transakcyjne   Platformy transakcyjne EmptyNie 23 Wrz 2007, 18:17

WBK oceniam tragicznie to znaczy zbyt długo idzie wysłanie zleceń notki to jakieś nieporozumienie juz dawno sobie je darowałem jedynie dlaczego używam to możliwość wystawiania opcji
Sidoma moim zdaniem wskali 1 do 10 daje 9 wszystko spoko jedyny mankament to powód dlaczego używam WBK
Finspreads szybkość dosc dobra platforma, sporo instrumentów, koszty atrakcyjniejsze od polskich konkurentów jak XTB i TMS, mankament że dosc często im się zdaża że dają phone only, podobno w przyszłości będzie z tym lepiej.
XTB wszystko ok jedynie co mnie denerwuje to że jak jest ruch to nicholery niemożna złozyc zlecenia i bezwzglednie trzeba używac stopów, no i koszty fins bije go na łeb.

Z tych co wymieniłem polecam Sidome i finspreads
Powrót do góry Go down
SzFagier
Admin
Admin
SzFagier


Liczba postów : 5190
Registration date : 27/08/2007

Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: Re: Platformy transakcyjne   Platformy transakcyjne EmptyNie 23 Wrz 2007, 18:44

NOL-WBK
ja oceniam pozytywnie
ale po kolei
instrumenty - GPW wszystkie
kreowanie tabeli notowań - bardzo dobre nie ma żadnego szablonu u USER buduje własne okno zgodnie z oczekiwaniem co do jego zawartości zarówno walorowej /papiery/ jak i informacyjnej /ceny, obrót oferty/ oraz estetycznej /kolorki/
obsługa zleceń - na poziomie Leszcza zadowalająca /przez zdefiniowanie walorów które wrzuca się do zlecenia /ja osobiście pogrywam na dwóch najpłynniejszych seriach FW20 więc mam do wyboru ino z dwóch, przez kliknięcie w tabelę notowań, nawet jest opcja koszyków zleceń więc jest tam taki model "mały arbitrażysta" Laughing
rodzaje zleceń - brak zleceń logicznych czy też powiązanych, poza tym pełna gama dopuszczonych przez gpw
szybkość przekazu - no nie mogę powiedzieć nic złego gdyż mój mózg nie reaguje w milisekundach więc sekundowe opóźnienia nie przeszkadzają/
narzędziownia wykresów - dobra ale... intra można wołać tyllko do 3 dni wstecz /znaczy max horyzont wykresu intra to 3 dni powinno być co najmniej 30/ dziennego 1 rok...
dla fiutów brak wykresu kontynuacyjnego, czyli nawet jeśli masz w dziennym ustawiony rok to na fucinie pokazuje max 9 miechów
koszty transakcyjne - niskie
sprawozdawczość z rachunku - brakuje raportu z dzienną wartością portfela sięgającą wstecz...
nie narzekam 4 z plucem w skali od 1 do 6
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: Re: Platformy transakcyjne   Platformy transakcyjne EmptyNie 23 Wrz 2007, 19:18

BOŚ

- niskie ceny za DT (7PLN w obie strony), za to 9,90 normalnie, czyli nieco wiecej niz gdzie indziej
- nie ma zagranicznych, tylko krajowe, kontrakty i opcje
- w miare szybko dziala
- niestety wykresy tez tylko trzy dni wstecz
- rozne wersje pakietow, mozna "placic" kontraktami, w zwiazku z czym pakiet zielony 5 jest praktycznie za darmo (100 kontraktow miesiecznie).
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: Re: Platformy transakcyjne   Platformy transakcyjne EmptyWto 25 Wrz 2007, 12:01

promak/ispag w DI BRE

nie jest tragiczny, ale od czasu do czasu sypią się notowania - w ciągu ostatniego miesiąca 2 razy, akurat byłem poza rynkiem - uff

wadą jest brak możliwości konstruowania własnych wskaźników i bardzo ograniczony zestaw narzędzi do analizy wykresów. jest za to sporo wskaźników gotowych. nie jestem ich fanem więc prawie nie wykorzystuję.
Powrót do góry Go down
Goś?
Gość




Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: Re: Platformy transakcyjne   Platformy transakcyjne EmptyWto 25 Wrz 2007, 23:08

Dziękuję za odpowiedzie i proszę o jeszcze.
W tygodniu raczej nie znajdę czasu, żeby to wszystko pozbierać do kupy, więc pierwsza wersja zestawienia powstanie w weekend.

Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: Re: Platformy transakcyjne   Platformy transakcyjne EmptyWto 25 Wrz 2007, 23:54

BPH/NOL

prowizja 9 PLN, przy DT zwrot 1 PLN

do wykresu intra mozliwosc pobrania do 10 dni wstecz

brak superszybkiego trybu skladania zlecen - mozna 1 kliknieciem
wygenerowac tabele ze zleceniem ale zawsze wymagany jest podpis cyfrowy
(mozna go wkleic ctrl-v)

brak zlecen warunkowych (przynajmniej w pakiecie podstawowym)

ostatnio zaobserwowalem, ze przy wiekszym gwaltownym ruchu system zamiera na kilka sekund

mniej wiecej raz w miesiacu bywaja awarie - notowania staja na kilka minut, raz zaobserwowalem b. duze spowolnienie calego systemu
Powrót do góry Go down
SzFagier
Admin
Admin
SzFagier


Liczba postów : 5190
Registration date : 27/08/2007

Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: Re: Platformy transakcyjne   Platformy transakcyjne EmptySro 03 Paź 2007, 22:10

[quote="preeminent"]Szfagier,
szukalem dzis czegos w archiwum forum i przez przypadek natrafilem na Twoj tekst o WBK ze jest tylko 3 dni intra i wiecej nie mozna. Mozna! Jak sie pokombinuje. Kiedys wyjasnialem to Baranom.

Otoz trick polega na tym ze MUSISZ otworzyc wykresiki przed 8:30, wtedy dzisiejszy dzien dopisywany jest jako czwarty z kolei! Ale uwaga, musi byc stabilnie, bo jesli padnie Ci przegladarka i restart to ... znow 3 dni. I pod zadnym pozorem nie mozna przeskakiwac na dane "historyczne" z menu.

Ja problem z padaniem przegladarki rozwiazalem tak, ze NOL mam w IE, natomiast cala rezte w Mozilli Firefox. Ani razu mi jeszcze nie padlo, a kiedys zdarzalo sie kilka razy dziennie. [quote]quot;preeminent"]Szfagier,
szukalem dzis czegos w archiwum forum i przez przypadek natrafilem na Twoj tekst o WBK ze jest tylko 3 dni intra i wiecej nie mozna. Mozna! Jak sie pokombinuje. Kiedys wyjasnialem to Baranom.

Otoz trick polega na tym ze MUSISZ otworzyc wykresiki przed 8:30, wtedy dzisiejszy dzien dopisywany jest jako czwarty z kolei! Ale uwaga, musi byc stabilnie, bo jesli padnie Ci przegladarka i restart to ... znow 3 dni. I pod zadnym pozorem nie mozna przeskakiwac na dane "historyczne" z menu.

Ja problem z padaniem przegladarki rozwiazalem tak, ze NOL mam w IE, natomiast cala rezte w Mozilli Firefox. Ani razu mi jeszcze nie padlo, a kiedys zdarzalo sie kilka razy dziennie. [quote]
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: Re: Platformy transakcyjne   Platformy transakcyjne EmptyPią 26 Paź 2007, 19:16

Witam!

Mam pytanie do znawców tematu. Przymierzam się do założenia konta na finspreads i mam pytanie co do wymaganych dokumentów, bo na ich stronie pisze coś takiego, że trzeba dołączyć tłumaczenia na angielski wszystkich dokumentów (ksera dowodu i potwierdzenia adresu) - z drugiej strony na ich polskiej stronie jest napisane, że niby zakładają od razu bez tych dokumentów - i w sumie nie wiem.

Może ktoś zakładał nie dawno konto na finspreads i wie jak wygląda sprawa z tymi tłumaczeniami - czy są konieczne i czy musi to być jakiś "certyfikowany" tłumacz. Pomóżcie "zielonemu"... scratch
Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: Re: Platformy transakcyjne   Platformy transakcyjne EmptyPią 26 Paź 2007, 19:51

WigWestor napisał:
Witam!

Mam pytanie do znawców tematu. Przymierzam się do założenia konta na finspreads i mam pytanie co do wymaganych dokumentów, bo na ich stronie pisze coś takiego, że trzeba dołączyć tłumaczenia na angielski wszystkich dokumentów (ksera dowodu i potwierdzenia adresu) - z drugiej strony na ich polskiej stronie jest napisane, że niby zakładają od razu bez tych dokumentów - i w sumie nie wiem.

Może ktoś zakładał nie dawno konto na finspreads i wie jak wygląda sprawa z tymi tłumaczeniami - czy są konieczne i czy musi to być jakiś "certyfikowany" tłumacz. Pomóżcie "zielonemu"... scratch

witaj

na stronie fin wybierasz jezyk polski i kontakt, dzwonisz do pana Wardyna, i wysylasz tylko skany/zdjecia polskich dokumentow (ja posylalem do p. Brudnickiej , bo ona bezposrednio siedzi w Londynie)
Powrót do góry Go down
myst




Liczba postów : 282
Registration date : 04/10/2007

Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: Re: Platformy transakcyjne   Platformy transakcyjne EmptyNie 09 Gru 2007, 22:28

wredniaha napisał:
Dziękuję za odpowiedzie i proszę o jeszcze.
W tygodniu raczej nie znajdę czasu, żeby to wszystko pozbierać do kupy, więc pierwsza wersja zestawienia powstanie w weekend.

Pozdrawiam

Moje doświadczenia (numeracja odpowiada rankingowi):
1. BOŚ - NOL, Notowania2 (Pro), Wykresy, z tych trzech nie używam NOLa bo zawodny i mały zasięg czasowy. Opłaty 9.9 za futa i 7 za zamknięcie na tej samej sesji (daytrading), to w standardzie, przy obrotach>100/m-c można wynegocjować niższe stawki.
Przy obrocie 50 futów/m-c brak opłat za Notowania2 Pro i 5 pozycji w arkuszu
Szybkie składanie zleceń i ich realizacja - dla mnie jedna z najważnijszych cech.
Brak podportfeli i jednoczesnego anulowania kilku zleceń Sad

2. DI BRE - NOL (nie używam), ma portfele i możliwość składania i anulowania wielu zleceń na raz.
Opłaty chyba 9zł/fut, ale w tej chwili mam promocyjne 7zł Smile
Zdecydowanie powolny Sad

3. WBK - NOL (nie używam), niskie opłaty za pełen arkusz zleceń (125/m-c)
Brak anulowania kilku zleceń jednym poleceniem.
Też powolny.

Żadna z tych platform nie umożliwia zleceń typu logicznego, czyli np złóż zlecenie jeśli zlecenie zostało zrealizowane albo automatycznego trailing stopa.
Z NOLa i Notowań można bezpośrednio wywołać okienka zleceń w BOŚ i WBK, dla BRE nie wiem.
Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: Re: Platformy transakcyjne   Platformy transakcyjne EmptyNie 16 Mar 2008, 16:46

dyskusje o platformach, oceny, uwagi [link od: forex]

http://www.forexpeacearmy.com/public/forex_broker_reviews/RoundedRating,ReviewCount/desc
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: Platforma z indexami zagranicznymi ON-line   Platformy transakcyjne EmptyPią 11 Lip 2008, 11:00

Możecie polecić, jakieś platformy z notowaniami ONLINE z indexami zagranicznymi, surowcami, futures itp?
Powrót do góry Go down
Damian




Liczba postów : 7125
Location : Waw
Registration date : 28/01/2008

Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: Re: Platformy transakcyjne   Platformy transakcyjne EmptyWto 11 Lis 2008, 20:35

to moze cos ode mnie

BZWBK - ok, w miare szybki

DI BRE - jak ktos laczy sie przez IPlus'a to niech zapomni o tym biurze

Sidoma@XTB - dziala szybko, niestety czcasami zapomna wlaczyc rano i na kilka minut przed sesja dopiero mozna sie zalogowac, ale jest lepiej niz pol roku temu - aha niestety jeden portfel

p.s. jest gdzies sidoma z 2 portfelami?
Powrót do góry Go down
SzFagier
Admin
Admin
SzFagier


Liczba postów : 5190
Registration date : 27/08/2007

Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: Re: Platformy transakcyjne   Platformy transakcyjne EmptySob 03 Sty 2009, 16:08

do Użytkowników XTB

1. jak duże są poślizgi na realizacji stopów ?
oczywiście na demo stopk wchodzą co do punkta, ale czuję że w realu tak dobrze to nie ma...
2. opcja trailing stop.. co do zasady to kumam ale...
ale przyuważyłem na demko że w nocy nie wyleciałem na tym chociaż z wykresu wynika że powininem... wyglada to tak że trałowanie jest przypięte do kompa Usera a nie serwera... i nawet jak się idzie spać to należy zostawić włączony komputer... czy Ktoś może tę obserwację potwierdzić...
3. jak realizują zlecenia oczekujące z limitami dla rynków z dziurami np nasze fjuty...
przykłady z obserwacji demo
pozycja jest już otwarta powiedzmy L na fw20 zamknięcie 1780 TP na 1820, open następuje 1840 to widzę że rozliczenie jest wg kursu TP a nie real czyli skubią łobuzy te 20 pkt... ale....
przyuważyłem że rozlicznie do otwarcia pozycji następowało po kursach transakcyjnych czyli po w tym przykładzie otwierało S po 1840 a nie po zgłoszonym w oczekiwaniu 1820...
4. transakcje na bad tickach - załóżmy że się coś fuksnęło Użytkownikowi to co robi XTB... na chama anuluje transakcję, czy może jakiś telefonik że uprzejmie inforują że będą anulować... wiecie chodzi o to że powiedzmy łapisz eSę na ropie po 100 $ i już gasisz kompa i idziesz pić na okoliczność z kumplami... oczywiście stawiasz wszystkim.. a po powrocie do domciu okazuje się że tych eSów nie ma...

_________________
futy jak dobra wódka, i tu i tu 40% i ani promila więcej !!!
Powrót do góry Go down
betonowe_buty
TA SYSTEM TRADER
TA  SYSTEM  TRADER
betonowe_buty


Liczba postów : 19454
Location : Instytut Badań Giełdowych i Politycznych
Registration date : 02/10/2007

Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: Re: Platformy transakcyjne   Platformy transakcyjne EmptySob 03 Sty 2009, 16:30

[quote="SzFagier"]do Użytkowników XTB

3. jak realizują zlecenia oczekujące z limitami dla rynków z dziurami np nasze fjuty...
4. transakcje na bad tickach

Ad3. ogolnie jest zasada i tego nie ukrywaja, ze jak wystawisz TP a rynek otworzy sie luka to zamykaja po transakcyjnej cenie otwarcia. zlecenia oczeukujace sa realizowane po kursie transakcyjnym. TP reazlizuja po cenie TP mimo, ze otworzy sie np 20 pkt wyzej. Stop Loss po luce zamkna po cenie transakcyjnej, a nie po tej korzystniejsze. Tak to by kazdy przed weekendem ustawial stop loss jak najblizej ceny Smile
Ad4. jak jest bad tick to dzwonia ale moze to trwac troche zanim sie zorientuja.

ja na XTB mam spread na FWIG20 4 pkt. Chyba bez sensu zawierac transakcje na tym jak w biurach jest ok 1 pkt.
Najlepsze do walut, np EDEK rusza sie po 200-400 (naszych) pkt na sesji affraid a spread 2 pipsy. Ruch o 50-100 pipsow to normalka. Luki mozliwe tylko po weekendzie. Moze jest sposob na skubanie kasy Smile na tym.

Wydaje mi sie, ze jak Ludwik nie zrobi cos z GPW to przyszlosc nie bedzie taka rozowa. Rozwiniete gieldy-handel mozliwy prawie 24 h/dobe, a u nas ograniczenia handlu, zmniejszanie widelek, smieszne obroty, pol dnia jebania i w koncu jakis ruch o 30-50 pkt, a prowizje wysokie. Naglasnianie jakis fobii w mediach itp.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Platformy transakcyjne Empty
PisanieTemat: Re: Platformy transakcyjne   Platformy transakcyjne Empty

Powrót do góry Go down
 
Platformy transakcyjne
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Platformy transakcyjne pod Linuxem
» PLATFORMY MT 4
» JAK OBNIZYC KOSZTY TRANSAKCYJNE
» Pytanie o systemy transakcyjne DM
» UFO - 25-26.09.2010 - weekend

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: FAQ & P.U.P.A.-
Skocz do: