Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Pytanie o systemy transakcyjne DM

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
play

play


Liczba postów : 221
Age : 40
Location : Poznań
Registration date : 30/09/2010

Pytanie o systemy transakcyjne DM Empty
PisanieTemat: Pytanie o systemy transakcyjne DM   Pytanie o systemy transakcyjne DM EmptyCzw 30 Wrz 2010, 18:25

Szukam DM którego system transakcyjny nie korzysta z zaawansowanych internetowych technologii. Oparty na czystym HTML który będzie działał w przeglądarce bez Javascript.

Cele są dwa:
1) dostęp mobilny (IE z Windows Mobile nie radzi sobie z javascriptem)
2) autotrader

mam doświadczenie z mbank (nawet by przeszło ale brak futures), alior (wyglądało pięknie ale wszystko na AJAX-ie leci,a)
zastanawiam się w tej chwili nad BOSSA (niestety brak demo dostępu), ING (odpada), podobno WBK ma mobilny stronę z możliwością składania zleceń, ale tego jeszcze nie sprawdzałem.

Proszę o pomoc bo nie chcę otwierać rachunków we wszystkich DM w kraju.



Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

Pytanie o systemy transakcyjne DM Empty
PisanieTemat: Re: Pytanie o systemy transakcyjne DM   Pytanie o systemy transakcyjne DM EmptyCzw 30 Wrz 2010, 23:38

wydaje sie , ze mozna wykluczyc bzwbk
zablokowalem strone noscriptem i skladanie zlecen sie posypalo
Powrót do góry Go down
play

play


Liczba postów : 221
Age : 40
Location : Poznań
Registration date : 30/09/2010

Pytanie o systemy transakcyjne DM Empty
PisanieTemat: Re: Pytanie o systemy transakcyjne DM   Pytanie o systemy transakcyjne DM EmptyPią 01 Paź 2010, 00:49

chudy mis napisał:
wydaje sie , ze mozna wykluczyc bzwbk
zablokowalem strone noscriptem i skladanie zlecen sie posypalo

A testowałeś może mobilną wersję strony? (podobno od 2007 jest taki dostęp z możliwością składania zleceń, opcja o tyle ciekawa że tu już pewnie łatwiej może się się wbić).

To teraz czekam na jakieś info na temat BOSSA lub innych potencjalnych serwisów.
Powrót do góry Go down
13Homer

13Homer


Liczba postów : 470
Registration date : 05/09/2009

Pytanie o systemy transakcyjne DM Empty
PisanieTemat: Re: Pytanie o systemy transakcyjne DM   Pytanie o systemy transakcyjne DM EmptyPią 01 Paź 2010, 06:45

Z Bossa też raczej ciężko, zlecenie niby się dodało, ale nie sposób bez JS przejść na stronę składania zleceń (menu jest na JS). Być może dałoby sie napisać aplikację, która udawałaby przeglądarkę. Nie wiem czy mają platformę mobilną.
Bossa niedawno wypusciła swoje API, ale z tego co pamiętam wymaga zalogowania do NOL.
Powrót do góry Go down
play

play


Liczba postów : 221
Age : 40
Location : Poznań
Registration date : 30/09/2010

Pytanie o systemy transakcyjne DM Empty
PisanieTemat: Re: Pytanie o systemy transakcyjne DM   Pytanie o systemy transakcyjne DM EmptyPią 01 Paź 2010, 11:32

API Bossy odpada bo musi stać na włączonym kompie, a pomysł jest taki żeby wykorzystać komercyjne serwery PHP ze skryptem udającym przeglądarkę (CURL) składający zlecenia. Jeśli samo zlecenie działa bez JS to jest już jakieś wyjście.

Od biedy można napisać skrypty w pełni udające przeglądarkę z obsługą wszystkich technologii jednak jak na teraz to takie rozwiązanie troszkę przekracza moje umiejętności programowania.

Podsumowując na razie BOSSA kolejnym kandydatem na podpisanie umowy Wink jednak był bym wdzięczny za info od innych użytkowników.

Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

Pytanie o systemy transakcyjne DM Empty
PisanieTemat: Re: Pytanie o systemy transakcyjne DM   Pytanie o systemy transakcyjne DM EmptyPią 01 Paź 2010, 18:09

wbk mobile padl na etapie logowania przy wylaczonym js
Powrót do góry Go down
Windziarz

Windziarz


Liczba postów : 845
Location : Silesia
Registration date : 20/10/2010

Pytanie o systemy transakcyjne DM Empty
PisanieTemat: Re: Pytanie o systemy transakcyjne DM   Pytanie o systemy transakcyjne DM EmptyNie 05 Gru 2010, 20:13

play napisał:
Szukam DM którego system transakcyjny nie korzysta z zaawansowanych internetowych technologii. Oparty na czystym HTML który będzie działał w przeglądarce bez Javascript.

Cele są dwa:
1) dostęp mobilny (IE z Windows Mobile nie radzi sobie z javascriptem)
2) autotrader

mam doświadczenie z mbank (nawet by przeszło ale brak futures), alior (wyglądało pięknie ale wszystko na AJAX-ie leci,a)
zastanawiam się w tej chwili nad BOSSA (niestety brak demo dostępu), ING (odpada), podobno WBK ma mobilny stronę z możliwością składania zleceń, ale tego jeszcze nie sprawdzałem.

Proszę o pomoc bo nie chcę otwierać rachunków we wszystkich DM w kraju.



Wita,

Używam DM BZWBK na Mobile 6.1 w HTC. Przeglądarka Opera. Dziala OK.
Czasami przy pierwszym uruchomieniu resetuje telefon HTC do 0 (robi reset windy)
Po wstaniu jest już ok. Można na bieżąco mieć wgląd do notowań oraz otwierać i zamykać pozycje. (akcje oczywiście też). Nie zrzera zbyt wielu MB transferu. Ale dokładnie ile , nie wiem. WIem że limit 100MB wystarczał bez problemu na kilkunastodniowe działania.

Powrót do góry Go down
Sponsored content





Pytanie o systemy transakcyjne DM Empty
PisanieTemat: Re: Pytanie o systemy transakcyjne DM   Pytanie o systemy transakcyjne DM Empty

Powrót do góry Go down
 
Pytanie o systemy transakcyjne DM
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Platformy transakcyjne
» JAK OBNIZYC KOSZTY TRANSAKCYJNE
» Platformy transakcyjne pod Linuxem
» UFO - 05.06.2009
» UFO - 06.09.2007

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: FAQ & P.U.P.A.-
Skocz do: