Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO -29-30.01.2011 weekend

Go down 
+42
przemak
barura
karnak
malec
Ezet
tarzan
kLeszcz
Stavros
peck
filip
Nadaje ze Stronia
jj
Jastrząb
gumbas
kiwi
janek
barany
Małolat
busia
PoPo
forex
nomad
fabularasa
Aligator
IronFX
Diablo
W stronę słońca :)
MedKit*
delphia
SYLWESTER
kamikaze
EX
Damian
Awa
Ryszard III
LeM
Reser
dex
Salomon Fiszman
XE (brat EXa)
Dave
inwestor
46 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorWiadomość
filip

filip


Liczba postów : 3719
Registration date : 05/09/2008

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 EmptyNie 30 Sty 2011, 17:36

inwestor napisał:
U Zidków nie było tragedii
UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 879044

no ta czerwien otuchy bykom nie dodaje (raczej) - duzo zalezy od amerykanskich futow - w piatek obstawialem up nawet dzisiaj patzrac na kreski uwazam ze sa szanse na wzrosty no ale jutro po otwarciu czar moze prysnac Wink
Powrót do góry Go down
Dave
Admin
Admin
Dave


Liczba postów : 21090
Age : 55
Location : 3miasto
Registration date : 31/08/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 EmptyNie 30 Sty 2011, 17:46

koszernym to się wcale nie dziwię .... w końcu to obok nich araby się tłuką... pałowanie
... znacznie bardziej wiarygodni będą żółci i samuraje Shocked
Powrót do góry Go down
barany
MISZCZ
MISZCZ
barany


Liczba postów : 19198
Location : Bóg YHWH
Registration date : 07/09/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 EmptyNie 30 Sty 2011, 17:47

dex napisał:
barany napisał:
dex napisał:


Tyle razy już to tłumaczyłem, pieniądz pokryty w złocie to pewna deflacja!

bzdury opowiadasz. Jak produkcja moze upadać? Tak było przez całe wieki i świat się rozwijał.

Gdy był złoty pieniądz, ZAWSZE kończyło się to deflacją albo "dodrukiem" poprzez dodawanie innych metali.

Przykłady : upadek Rzymu, wczesne średniowiecze, Wielka Depresja.
A okresy rozwoju to głównie handel wymienny, podstawowych faktów nie znasz.

Złoto tylko zyskuje na wartości, więc jest najgorszym z możliwych mediów wymiany handlowej.
Wszyscy najchętniej zbierają złoto i zakopują w ziemi.
Problem z pieniądzem nie polega na jego kreacji, ale na tym, że jest niezniszczalny, w przeciwieństwie do towarów.

Bzdury to możesz mi zarzucać jak się trochę głębiej zastanowisz nad tematem. study

Ja o produkcji a Ty ciągle o deflacji. Niech tam będzie nawet deflacja, ale to nie ma znaczenia na produkcję.
Złoto drożeje, bo waluty to papier toaletowy który produkuje się bez ograniczeń.
Powrót do góry Go down
Dave
Admin
Admin
Dave


Liczba postów : 21090
Age : 55
Location : 3miasto
Registration date : 31/08/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 EmptyNie 30 Sty 2011, 17:59

inwestor napisał:
kamikaze napisał:
inwestor napisał:
A tak Piłsudski wypowiadał się o rządach Tuska:
„wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

głosowałem na tuska i nie żałuję tego
nie okazał się mężem stanu, nie zreformował kraju, ale jest przynajmniej przewidywalnym politykiem kontynuacji
ptaszyska zaś specjalizują się w rozpierduchach, demagogii i zamęcie
na szczęście kaczor już rządzić raczej nie będzie, bo zanim (o ile w ogóle) pisiory zdobędą władzę, to już mu całkiem odbije i w kaftan go wsadzą Smile
zagłosowałbym teraz na pjn, ale jakubiak nie trawię za jej płaszczenie się przed kaczorem
zero dumy i honoru Evil or Very Mad

Sam widzisz
Albo psychiatryk PiSdowski
Albo złodzieje z PO
Albo komuchy z SLD
Kurwa, złodziej i huj wie na kogo głosować
scratch

głosowałem na PO ale już nie planuję.
teraz tylko Palikot.

po pierwsze inni politycy go nie lubią.
po drugie chce opodatkować kościół.
po trzecie ... jako jedyny mówi o gospodarce a nie smoleńsku niedobrze mi
Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 EmptyNie 30 Sty 2011, 18:06

Stavros napisał:
dex napisał:


Przykłady : upadek Rzymu, wczesne średniowiecze, Wielka Depresja.
A okresy rozwoju to głównie handel wymienny, podstawowych faktów nie znasz.

Złoto tylko zyskuje na wartości, więc jest najgorszym z możliwych mediów wymiany handlowej.
Wszyscy najchętniej zbierają złoto i zakopują w ziemi.
Problem z pieniądzem nie polega na jego kreacji, ale na tym, że jest niezniszczalny, w przeciwieństwie do towarów.

Bzdury to możesz mi zarzucać jak się trochę głębiej zastanowisz nad tematem. study

Różnie można mieć opinię, gdy się zacznie zastanawiać, ja jestem akurat zwolennikiem długoterminowej deflacji. Mógłbyś wskazać związek przyczynowo - skutkowy między deflacją (jeśli rzeczywiście była) a upadkiem Rzymu? Pytam bez złośliwości.

http://mises.pl/blog/2005/10/23/234/

http://mises.pl/blog/2010/11/08/shostak-czy-deflacja-to-zrodlo-wszelkiego-zla/

Jasne, z tym Rzymem to był trochę karkołomny skrót myslowy.
Sam upadek Rzymu był inflacyjny, ale było to skutkiem głębokiej deflacji w okresie panowania Nerona.

Też nie uważam, że deflacja jest złem ostatecznem, ale uważam, że przydałby się skończyć ze złudnym przekonaniem,
że pieniądze posiadają wartość samą w sobie. Pieniądz to tylko medium wymiany - zarabiam, żeby go wydać, a nie zbierać na przyszłość.
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 EmptyNie 30 Sty 2011, 18:17

Dave napisał:
inwestor napisał:
kamikaze napisał:
inwestor napisał:
A tak Piłsudski wypowiadał się o rządach Tuska:
„wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

głosowałem na tuska i nie żałuję tego
nie okazał się mężem stanu, nie zreformował kraju, ale jest przynajmniej przewidywalnym politykiem kontynuacji
ptaszyska zaś specjalizują się w rozpierduchach, demagogii i zamęcie
na szczęście kaczor już rządzić raczej nie będzie, bo zanim (o ile w ogóle) pisiory zdobędą władzę, to już mu całkiem odbije i w kaftan go wsadzą Smile
zagłosowałbym teraz na pjn, ale jakubiak nie trawię za jej płaszczenie się przed kaczorem
zero dumy i honoru Evil or Very Mad

Sam widzisz
Albo psychiatryk PiSdowski
Albo złodzieje z PO
Albo komuchy z SLD
Kurwa, złodziej i huj wie na kogo głosować
scratch

głosowałem na PO ale już nie planuję.
teraz tylko Palikot.

po pierwsze inni politycy go nie lubią.
po drugie chce opodatkować kościół.
po trzecie ... jako jedyny mówi o gospodarce a nie smoleńsku UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 540588

zmienic pewnie dużo nie zmieni ale przynajmniej będzie weselej, a jeżeli weźmie sie za tych pedofili w sukienkach to juz ma u mnie głos, SLD mimo że pierdzialo o tym samym to zakpiło sobie z wyborców

Tylko Palikot cheers
Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 EmptyNie 30 Sty 2011, 18:18

barany napisał:
dex napisał:
barany napisał:
dex napisał:


Tyle razy już to tłumaczyłem, pieniądz pokryty w złocie to pewna deflacja!

bzdury opowiadasz. Jak produkcja moze upadać? Tak było przez całe wieki i świat się rozwijał.

Gdy był złoty pieniądz, ZAWSZE kończyło się to deflacją albo "dodrukiem" poprzez dodawanie innych metali.

Przykłady : upadek Rzymu, wczesne średniowiecze, Wielka Depresja.
A okresy rozwoju to głównie handel wymienny, podstawowych faktów nie znasz.

Złoto tylko zyskuje na wartości, więc jest najgorszym z możliwych mediów wymiany handlowej.
Wszyscy najchętniej zbierają złoto i zakopują w ziemi.
Problem z pieniądzem nie polega na jego kreacji, ale na tym, że jest niezniszczalny, w przeciwieństwie do towarów.

Bzdury to możesz mi zarzucać jak się trochę głębiej zastanowisz nad tematem. study

Ja o produkcji a Ty ciągle o deflacji. Niech tam będzie nawet deflacja, ale to nie ma znaczenia na produkcję.
Złoto drożeje, bo waluty to papier toaletowy który produkuje się bez ograniczeń.

"Utrzymujący się dłużej proces spadku cen prowadzi do ograniczenia produkcji, masowych zwolnień.."
Poszukaj na google.

Pieniądz który traci na wartości szybciej krąży, niż taki który za wartości zyskuje.
Wobec tego słaby pieniądz wypiera zawsze mocny.
Niedługo będzie tylko pieniądz bezgotowkowy, bo on jest najsłabszy.
Za naszego życia, i być może już nigdy, nie będzie powrotu do standardu złota i tyle w temacie.
Powrót do góry Go down
tarzan
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior



Liczba postów : 11355
Registration date : 16/09/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 EmptyNie 30 Sty 2011, 18:22

peck napisał:
Towarzystwo nakręca się na spadki jak tupolew do lądowania. Oby nie skończyło się na formacji zatrzymania. Takie nakręcanie się zazwyczaj kończy się z ręką w nocniku.

Witamy nowe NICKi!!! Smile
Powrót do góry Go down
barany
MISZCZ
MISZCZ
barany


Liczba postów : 19198
Location : Bóg YHWH
Registration date : 07/09/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 EmptyNie 30 Sty 2011, 18:32

dex napisał:
barany napisał:
dex napisał:
barany napisał:
dex napisał:


Tyle razy już to tłumaczyłem, pieniądz pokryty w złocie to pewna deflacja!

bzdury opowiadasz. Jak produkcja moze upadać? Tak było przez całe wieki i świat się rozwijał.

Gdy był złoty pieniądz, ZAWSZE kończyło się to deflacją albo "dodrukiem" poprzez dodawanie innych metali.

Przykłady : upadek Rzymu, wczesne średniowiecze, Wielka Depresja.
A okresy rozwoju to głównie handel wymienny, podstawowych faktów nie znasz.

Złoto tylko zyskuje na wartości, więc jest najgorszym z możliwych mediów wymiany handlowej.
Wszyscy najchętniej zbierają złoto i zakopują w ziemi.
Problem z pieniądzem nie polega na jego kreacji, ale na tym, że jest niezniszczalny, w przeciwieństwie do towarów.

Bzdury to możesz mi zarzucać jak się trochę głębiej zastanowisz nad tematem. study

Ja o produkcji a Ty ciągle o deflacji. Niech tam będzie nawet deflacja, ale to nie ma znaczenia na produkcję.
Złoto drożeje, bo waluty to papier toaletowy który produkuje się bez ograniczeń.

"Utrzymujący się dłużej proces spadku cen prowadzi do ograniczenia produkcji, masowych zwolnień.."
Poszukaj na google.

Pieniądz który traci na wartości szybciej krąży, niż taki który za wartości zyskuje.
Wobec tego słaby pieniądz wypiera zawsze mocny.
Niedługo będzie tylko pieniądz bezgotowkowy, bo on jest najsłabszy.
Za naszego życia, i być może już nigdy, nie będzie powrotu do standardu złota i tyle w temacie.

Gospodarka osiąga równowagę i nie ma żadnego spadku produkcji. Są normalne cykle gospodarcze. Takie głupoty to można dzieciom w szkole wciskać ale nie jak ktoś się zna na ekonomii.
Wiadomo, że nie będzie powrotu do złota, bo wybieramy głupich polityków, to dają zarabiać żydom i bankowcom.
Pieniądz bezgotówkowy jest najtańszy w kreacji dlatego wypiera inne.
Powrót do góry Go down
peck




Liczba postów : 5
Registration date : 30/01/2011

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 EmptyNie 30 Sty 2011, 18:38

inwestor napisał:
peck napisał:
Towarzystwo nakręca się na spadki jak tupolew do lądowania. Oby nie skończyło się na formacji zatrzymania. Takie nakręcanie się zazwyczaj kończy się z ręką w nocniku.


UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 767691
Pierwsze wejście na forum a jakie pouczające
Daleko zajedziesz .........tylko pamiętaj o pampersach

Nie wydurniaj się inwestor. Jestem tu od kliku lat, i dobrze znam twoje pożal sie Boże, rozpiski fal na wszystkim co sie rusza. Rozpiski tyle częste co zawsze błędne.
Pamiętaj o ręce: po wyjęciu z nocnika przemyj wodą z mydłem.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 EmptyNie 30 Sty 2011, 18:40

http://www.amw.com.pl/news_info.php?news_id=231
Powrót do góry Go down
inwestor

inwestor


Liczba postów : 27849
Location :
Registration date : 30/08/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 EmptyNie 30 Sty 2011, 18:42

peck napisał:
inwestor napisał:
peck napisał:
Towarzystwo nakręca się na spadki jak tupolew do lądowania. Oby nie skończyło się na formacji zatrzymania. Takie nakręcanie się zazwyczaj kończy się z ręką w nocniku.


UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 767691
Pierwsze wejście na forum a jakie pouczające
Daleko zajedziesz .........tylko pamiętaj o pampersach

Nie wydurniaj się inwestor. Jestem tu od kliku lat, i dobrze znam twoje pożal sie Boże, rozpiski fal na wszystkim co sie rusza. Rozpiski tyle częste co zawsze błędne.
Pamiętaj o ręce: po wyjęciu z nocnika przemyj wodą z mydłem.

Krytyka mile widziana
Ale własna inwencja też wskazana
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 EmptyNie 30 Sty 2011, 18:43

tarzan napisał:
peck napisał:
Towarzystwo nakręca się na spadki jak tupolew do lądowania. Oby nie skończyło się na formacji zatrzymania. Takie nakręcanie się zazwyczaj kończy się z ręką w nocniku.

Witamy nowe NICKi!!! Smile

po jutrzejszym dniu piewcy hossy beda zmieniać niki
Powrót do góry Go down
Ezet
Główny Troll UFO
Główny Troll UFO
Ezet


Liczba postów : 12359
Registration date : 30/09/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 EmptyNie 30 Sty 2011, 18:43

Właśnie wysączyłem CIECHANA Pszenicznego
Nie podzielam zdania ufoków, a wręcz twierdzę, że to syf jakich mało niedobrze mi niedobrze mi niedobrze mi
Powrót do góry Go down
Stavros

Stavros


Liczba postów : 253
Registration date : 04/02/2010

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 EmptyNie 30 Sty 2011, 18:53

dex napisał:
Stavros napisał:
dex napisał:


Przykłady : upadek Rzymu, wczesne średniowiecze, Wielka Depresja.
A okresy rozwoju to głównie handel wymienny, podstawowych faktów nie znasz.

Złoto tylko zyskuje na wartości, więc jest najgorszym z możliwych mediów wymiany handlowej.
Wszyscy najchętniej zbierają złoto i zakopują w ziemi.
Problem z pieniądzem nie polega na jego kreacji, ale na tym, że jest niezniszczalny, w przeciwieństwie do towarów.

Bzdury to możesz mi zarzucać jak się trochę głębiej zastanowisz nad tematem. study

Różnie można mieć opinię, gdy się zacznie zastanawiać, ja jestem akurat zwolennikiem długoterminowej deflacji. Mógłbyś wskazać związek przyczynowo - skutkowy między deflacją (jeśli rzeczywiście była) a upadkiem Rzymu? Pytam bez złośliwości.

http://mises.pl/blog/2005/10/23/234/

http://mises.pl/blog/2010/11/08/shostak-czy-deflacja-to-zrodlo-wszelkiego-zla/

Jasne, z tym Rzymem to był trochę karkołomny skrót myslowy.
Sam upadek Rzymu był inflacyjny, ale było to skutkiem głębokiej deflacji w okresie panowania Nerona.

Też nie uważam, że deflacja jest złem ostatecznem, ale uważam, że przydałby się skończyć ze złudnym przekonaniem,
że pieniądze posiadają wartość samą w sobie. Pieniądz to tylko medium wymiany - zarabiam, żeby go wydać, a nie zbierać na przyszłość.

Dex opanuj się z tymi skrótami myślowymi Very Happy
Pomiędzy Neronem (zm. 68 rok) a formalnym upadkiem cesarstwa zachodniego minęło ponad 500 lat, w czasie których miały miejsce okresy świetności pod panowaniem Klaudiusza, Trajana i inne... Brak związku przyczynowo-skutkowego wogóle z Neronem.

Warto poznać trochę historii zanim się zacznie takie skróty robić.
Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 EmptyNie 30 Sty 2011, 19:07

barany napisał:
dex napisał:
barany napisał:
dex napisał:
barany napisał:
dex napisał:


Tyle razy już to tłumaczyłem, pieniądz pokryty w złocie to pewna deflacja!

bzdury opowiadasz. Jak produkcja moze upadać? Tak było przez całe wieki i świat się rozwijał.

Gdy był złoty pieniądz, ZAWSZE kończyło się to deflacją albo "dodrukiem" poprzez dodawanie innych metali.

Przykłady : upadek Rzymu, wczesne średniowiecze, Wielka Depresja.
A okresy rozwoju to głównie handel wymienny, podstawowych faktów nie znasz.

Złoto tylko zyskuje na wartości, więc jest najgorszym z możliwych mediów wymiany handlowej.
Wszyscy najchętniej zbierają złoto i zakopują w ziemi.
Problem z pieniądzem nie polega na jego kreacji, ale na tym, że jest niezniszczalny, w przeciwieństwie do towarów.

Bzdury to możesz mi zarzucać jak się trochę głębiej zastanowisz nad tematem. study

Ja o produkcji a Ty ciągle o deflacji. Niech tam będzie nawet deflacja, ale to nie ma znaczenia na produkcję.
Złoto drożeje, bo waluty to papier toaletowy który produkuje się bez ograniczeń.

"Utrzymujący się dłużej proces spadku cen prowadzi do ograniczenia produkcji, masowych zwolnień.."
Poszukaj na google.

Pieniądz który traci na wartości szybciej krąży, niż taki który za wartości zyskuje.
Wobec tego słaby pieniądz wypiera zawsze mocny.
Niedługo będzie tylko pieniądz bezgotowkowy, bo on jest najsłabszy.
Za naszego życia, i być może już nigdy, nie będzie powrotu do standardu złota i tyle w temacie.

Gospodarka osiąga równowagę i nie ma żadnego spadku produkcji. Są normalne cykle gospodarcze. Takie głupoty to można dzieciom w szkole wciskać ale nie jak ktoś się zna na ekonomii.
Wiadomo, że nie będzie powrotu do złota, bo wybieramy głupich polityków, to dają zarabiać żydom i bankowcom.
Pieniądz bezgotówkowy jest najtańszy w kreacji dlatego wypiera inne.


Gospodarka nigdy nie osiąga równowagi, bo taki stan w przyrodzie nie istnieje.
To jest układ chaotyczny, i zarówno model równoważących się popytu i podaży, jak i model cykliczny recesja-ożywienie są błędne.
To jest fraktal, to jest turbulentne.

Przykład:
"Zmiany cen w krajach, które stosują system waluty złotej, są automatyczne; nadwyżka bilansu płatniczego w państwie A oznacza, iż jego zasób złota wzrośnie, prowadząc do wzrostu podaży pieniądza i, pod pewnymi warunkami, do wzrostu cen. Przeciwny proces dokona się w państwie B. Ograniczy to eksport z kraju A i zwiększy jego import, przywracając tym samym równowagę. Ten mechanizm automatycznego dostosowania jest nazywany mechanizmem dostosowań cenowo-kruszcowych."

Nie było kreacji pieniądza w skali globalnej, była idealna równowaga, i wtedy wybuchła I i II wojna światowa.
A wiesz czemu? Bo równowaga była zgniła i nudna.

Jeśli chodzi o pieniądz bezgotówkowy, to okaże się on dla bankierów ostateczną zgubą, tak jak internet jest zgubą przemysłu fonograficznego.
Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 EmptyNie 30 Sty 2011, 19:17

Stavros napisał:
dex napisał:
Stavros napisał:
dex napisał:


Przykłady : upadek Rzymu, wczesne średniowiecze, Wielka Depresja.
A okresy rozwoju to głównie handel wymienny, podstawowych faktów nie znasz.

Złoto tylko zyskuje na wartości, więc jest najgorszym z możliwych mediów wymiany handlowej.
Wszyscy najchętniej zbierają złoto i zakopują w ziemi.
Problem z pieniądzem nie polega na jego kreacji, ale na tym, że jest niezniszczalny, w przeciwieństwie do towarów.

Bzdury to możesz mi zarzucać jak się trochę głębiej zastanowisz nad tematem. study

Różnie można mieć opinię, gdy się zacznie zastanawiać, ja jestem akurat zwolennikiem długoterminowej deflacji. Mógłbyś wskazać związek przyczynowo - skutkowy między deflacją (jeśli rzeczywiście była) a upadkiem Rzymu? Pytam bez złośliwości.

http://mises.pl/blog/2005/10/23/234/

http://mises.pl/blog/2010/11/08/shostak-czy-deflacja-to-zrodlo-wszelkiego-zla/

Jasne, z tym Rzymem to był trochę karkołomny skrót myslowy.
Sam upadek Rzymu był inflacyjny, ale było to skutkiem głębokiej deflacji w okresie panowania Nerona.

Też nie uważam, że deflacja jest złem ostatecznem, ale uważam, że przydałby się skończyć ze złudnym przekonaniem,
że pieniądze posiadają wartość samą w sobie. Pieniądz to tylko medium wymiany - zarabiam, żeby go wydać, a nie zbierać na przyszłość.

Dex opanuj się z tymi skrótami myślowymi Very Happy
Pomiędzy Neronem (zm. 68 rok) a formalnym upadkiem cesarstwa zachodniego minęło ponad 500 lat, w czasie których miały miejsce okresy świetności pod panowaniem Klaudiusza, Trajana i inne... Brak związku przyczynowo-skutkowego wogóle z Neronem.

Warto poznać trochę historii zanim się zacznie takie skróty robić.

Rzeczywiście, mój błąd.
Ale i tak OK, bo czegoś się od Ciebie dowiedziałem. Smile

Jednak nadal uważam, że okresy deflacyjne to nie są okresy rozwoju, a już na pewno nie rośnie wtedy produkcja.
Powrót do góry Go down
barany
MISZCZ
MISZCZ
barany


Liczba postów : 19198
Location : Bóg YHWH
Registration date : 07/09/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 EmptyNie 30 Sty 2011, 19:27

Realnie to Egipt nie ma żadnego wpływu na gospodarkę światową, ale ceny akcji muszą spaść bo są za drogie.
Powrót do góry Go down
barany
MISZCZ
MISZCZ
barany


Liczba postów : 19198
Location : Bóg YHWH
Registration date : 07/09/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 EmptyNie 30 Sty 2011, 19:32

dex napisał:
Stavros napisał:
dex napisał:
Stavros napisał:
dex napisał:


Przykłady : upadek Rzymu, wczesne średniowiecze, Wielka Depresja.
A okresy rozwoju to głównie handel wymienny, podstawowych faktów nie znasz.

Złoto tylko zyskuje na wartości, więc jest najgorszym z możliwych mediów wymiany handlowej.
Wszyscy najchętniej zbierają złoto i zakopują w ziemi.
Problem z pieniądzem nie polega na jego kreacji, ale na tym, że jest niezniszczalny, w przeciwieństwie do towarów.

Bzdury to możesz mi zarzucać jak się trochę głębiej zastanowisz nad tematem. study

Różnie można mieć opinię, gdy się zacznie zastanawiać, ja jestem akurat zwolennikiem długoterminowej deflacji. Mógłbyś wskazać związek przyczynowo - skutkowy między deflacją (jeśli rzeczywiście była) a upadkiem Rzymu? Pytam bez złośliwości.

http://mises.pl/blog/2005/10/23/234/

http://mises.pl/blog/2010/11/08/shostak-czy-deflacja-to-zrodlo-wszelkiego-zla/

Jasne, z tym Rzymem to był trochę karkołomny skrót myslowy.
Sam upadek Rzymu był inflacyjny, ale było to skutkiem głębokiej deflacji w okresie panowania Nerona.

Też nie uważam, że deflacja jest złem ostatecznem, ale uważam, że przydałby się skończyć ze złudnym przekonaniem,
że pieniądze posiadają wartość samą w sobie. Pieniądz to tylko medium wymiany - zarabiam, żeby go wydać, a nie zbierać na przyszłość.

Dex opanuj się z tymi skrótami myślowymi Very Happy
Pomiędzy Neronem (zm. 68 rok) a formalnym upadkiem cesarstwa zachodniego minęło ponad 500 lat, w czasie których miały miejsce okresy świetności pod panowaniem Klaudiusza, Trajana i inne... Brak związku przyczynowo-skutkowego wogóle z Neronem.

Warto poznać trochę historii zanim się zacznie takie skróty robić.

Rzeczywiście, mój błąd.
Ale i tak OK, bo czegoś się od Ciebie dowiedziałem. Smile

Jednak nadal uważam, że okresy deflacyjne to nie są okresy rozwoju, a już na pewno nie rośnie wtedy produkcja.

Tak. Byłyby okresy dużego wzrostu gospodarczego bez inflacji, a czasami okresy recesji z deflacją, ale sumarycznie gospodarka rozwijałaby się mniej więcej tak samo, a może nawet szybciej, bo ręczne sterowanie zawsze ją spowalnia. Do tego pejsy jeszcze ją okradają korzystając z drukowanego papieru toaletowego.


Ostatnio zmieniony przez barany dnia Nie 30 Sty 2011, 19:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
barany
MISZCZ
MISZCZ
barany


Liczba postów : 19198
Location : Bóg YHWH
Registration date : 07/09/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 EmptyNie 30 Sty 2011, 19:33

dex napisał:



Gospodarka nigdy nie osiąga równowagi, bo taki stan w przyrodzie nie istnieje.
To jest układ chaotyczny, i zarówno model równoważących się popytu i podaży, jak i model cykliczny recesja-ożywienie są błędne.
To jest fraktal, to jest turbulentne.


Fraktal to pojęcie czysto teoretyczne.
Powrót do góry Go down
Stavros

Stavros


Liczba postów : 253
Registration date : 04/02/2010

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 EmptyNie 30 Sty 2011, 19:34

dex napisał:


Jednak nadal uważam, że okresy deflacyjne to nie są okresy rozwoju, a już na pewno nie rośnie wtedy produkcja.

Dex, ostrożniej z opiniami, które bez problemu można obalić w oparciu o niekwestionowane fakty... Niekwestionowane ani przez wspierające inflację żydostwo, ani przez tych, którzy z syjonizmem i żydokomuną walczą (a przynajmniej próbują spowolnić marsz żydostwa).

Z linkowanej strony Misesa:


Na przykład, zarówno Stany Zjednoczone, jak i Niemcy mogły pochwalić się naprawdę mocnymi wskaźnikami wzrostu pod koniec XIX wieku, podczas gdy przez ponad dwie dekady w obu krajach poziom cen spadał. W tym okresie wysokość płac w pieniądzu pozostawała na stałym poziomie, ale realne dochody efektywnie wzrastały, gdyż za tę samą ilość pieniędzy można było kupić więcej dóbr konsumenckich. Zatem ten deflacyjny okres był korzystny dla szerokich mas, co doprowadziło do pierwszego poważnego kryzysu teorii socjalistycznej, która przewidywała, że nieokiełznany kapitalizm przyniesie dokładnie odwrotny rezultat. Wtedy pojawili się Eduard Bernstein i inni rewizjoniści, którzy argumentowali na rzecz zmodyfikowanego socjalizmu.


Opóźnienie konsumpcji wywołane deflacją ma krótkoterminowy charakter. Podobnie jak krótkoterminowy charakter ma odczucie wzbogacenia wywołane kartą kredytową. Po wyczerpaniu karty masz nadal taką samą kwotę do wydawania = kwocie dochodu, co przed otwarciem karty.
W deflacji po okresie odczekania na jeszcze niższe ceny, w końcu trzeba jednak kupić zużyte buty, wyremontować dom, itd. i nagle okazuje się, że dzięki niższym cenom zostaje jakaś kwota, którą można przeznaczyć na dodatkowy zakup, nieosiągalny w warunkach inflacji. Ten dodatkowy zakup tworzy popyt na pracę dla dodatkowych pracowników, i generuje u nich dodatkowe dochody.
Powrót do góry Go down
barany
MISZCZ
MISZCZ
barany


Liczba postów : 19198
Location : Bóg YHWH
Registration date : 07/09/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 EmptyNie 30 Sty 2011, 19:39

Stavros napisał:
dex napisał:


Jednak nadal uważam, że okresy deflacyjne to nie są okresy rozwoju, a już na pewno nie rośnie wtedy produkcja.

Z linkowanej strony Misesa:


Na przykład, zarówno Stany Zjednoczone, jak i Niemcy mogły pochwalić się naprawdę mocnymi wskaźnikami wzrostu pod koniec XIX wieku, podczas gdy przez ponad dwie dekady w obu krajach poziom cen spadał.



no właśnie, Dex powtarza jakieś mity jako fakty
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 EmptyNie 30 Sty 2011, 19:48

kLeszcz napisał:
chyba nadszedł czas na jakąś lukę z kategorii "o qrwa mać".
może już jutro?

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 50305 UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 50305 UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 767691
Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 EmptyNie 30 Sty 2011, 19:50

barany napisał:
dex napisał:
Stavros napisał:
dex napisał:
Stavros napisał:
dex napisał:


Przykłady : upadek Rzymu, wczesne średniowiecze, Wielka Depresja.
A okresy rozwoju to głównie handel wymienny, podstawowych faktów nie znasz.

Złoto tylko zyskuje na wartości, więc jest najgorszym z możliwych mediów wymiany handlowej.
Wszyscy najchętniej zbierają złoto i zakopują w ziemi.
Problem z pieniądzem nie polega na jego kreacji, ale na tym, że jest niezniszczalny, w przeciwieństwie do towarów.

Bzdury to możesz mi zarzucać jak się trochę głębiej zastanowisz nad tematem. study

Różnie można mieć opinię, gdy się zacznie zastanawiać, ja jestem akurat zwolennikiem długoterminowej deflacji. Mógłbyś wskazać związek przyczynowo - skutkowy między deflacją (jeśli rzeczywiście była) a upadkiem Rzymu? Pytam bez złośliwości.

http://mises.pl/blog/2005/10/23/234/

http://mises.pl/blog/2010/11/08/shostak-czy-deflacja-to-zrodlo-wszelkiego-zla/

Jasne, z tym Rzymem to był trochę karkołomny skrót myslowy.
Sam upadek Rzymu był inflacyjny, ale było to skutkiem głębokiej deflacji w okresie panowania Nerona.

Też nie uważam, że deflacja jest złem ostatecznem, ale uważam, że przydałby się skończyć ze złudnym przekonaniem,
że pieniądze posiadają wartość samą w sobie. Pieniądz to tylko medium wymiany - zarabiam, żeby go wydać, a nie zbierać na przyszłość.

Dex opanuj się z tymi skrótami myślowymi Very Happy
Pomiędzy Neronem (zm. 68 rok) a formalnym upadkiem cesarstwa zachodniego minęło ponad 500 lat, w czasie których miały miejsce okresy świetności pod panowaniem Klaudiusza, Trajana i inne... Brak związku przyczynowo-skutkowego wogóle z Neronem.

Warto poznać trochę historii zanim się zacznie takie skróty robić.

Rzeczywiście, mój błąd.
Ale i tak OK, bo czegoś się od Ciebie dowiedziałem. Smile

Jednak nadal uważam, że okresy deflacyjne to nie są okresy rozwoju, a już na pewno nie rośnie wtedy produkcja.

Tak. Byłyby okresy dużego wzrostu gospodarczego bez inflacji, a czasami okresy recesji z deflacją, ale sumarycznie gospodarka rozwijałaby się mniej więcej tak samo, a może nawet szybciej, bo ręczne sterowanie zawsze ją spowalnia. Do tego pejsy jeszcze ją okradają korzystając z drukowanego papieru toaletowego.

Właśnie, o to mi chodziło.
Świetnie to powiedziałeś.

Deflacja jest problemem gdyż wiąże się z przejściem na ręczne sterowanie, które nie dość że jest nieefektywne to dodatkowo podatne na nadużycia.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 EmptyNie 30 Sty 2011, 19:50

KRT napisał:

Tylko Palikot cheers

Ale zdaje się, że on już zrezygnował z życia politycznego?
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 EmptyNie 30 Sty 2011, 19:55

OpTiOn TrAdEr napisał:
KRT napisał:

Tylko Palikot cheers

Ale zdaje się, że on już zrezygnował z życia politycznego?

oddał legitymacje ale to nie znaczy że wycofał sie z życia politycznego, ma swój ruch i będzie startował w wyborach mimo że media podają że nie ma zadnych szans
Powrót do góry Go down
janek




Liczba postów : 8015
Registration date : 24/06/2010

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 EmptyNie 30 Sty 2011, 19:59

"Niespodziewanie – gdy była dokładnie jedenasta – w holu słychać było coś jak ryk nadciągających, dzikich zwierząt. Gwałtownie otwierały się drzwi kancelarii prawników. Do środka wpadło ze dwa tuziny członków SA w swoich brązowych koszulkach i czapkach, wrzeszcząc: „żydzi won!”. Przez dłuższą chwilę wszyscy – żydzi, jak i chrześcijanie – byli jak sparaliżowani. Poczym większość żydowskich prawników opuściło pomieszczenie.
…Wszędzie było pełno prokuratorów, adwokatów i sędziów, niektórzy jeszcze w togach, byli wypędzani przez małe grupki brązowych hord na ulicę…"
Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 EmptyNie 30 Sty 2011, 20:02

Stavros napisał:
dex napisał:


Jednak nadal uważam, że okresy deflacyjne to nie są okresy rozwoju, a już na pewno nie rośnie wtedy produkcja.

Dex, ostrożniej z opiniami, które bez problemu można obalić w oparciu o niekwestionowane fakty... Niekwestionowane ani przez wspierające inflację żydostwo, ani przez tych, którzy z syjonizmem i żydokomuną walczą (a przynajmniej próbują spowolnić marsz żydostwa).

Z linkowanej strony Misesa:


Na przykład, zarówno Stany Zjednoczone, jak i Niemcy mogły pochwalić się naprawdę mocnymi wskaźnikami wzrostu pod koniec XIX wieku, podczas gdy przez ponad dwie dekady w obu krajach poziom cen spadał. W tym okresie wysokość płac w pieniądzu pozostawała na stałym poziomie, ale realne dochody efektywnie wzrastały, gdyż za tę samą ilość pieniędzy można było kupić więcej dóbr konsumenckich. Zatem ten deflacyjny okres był korzystny dla szerokich mas, co doprowadziło do pierwszego poważnego kryzysu teorii socjalistycznej, która przewidywała, że nieokiełznany kapitalizm przyniesie dokładnie odwrotny rezultat. Wtedy pojawili się Eduard Bernstein i inni rewizjoniści, którzy argumentowali na rzecz zmodyfikowanego socjalizmu.


Opóźnienie konsumpcji wywołane deflacją ma krótkoterminowy charakter. Podobnie jak krótkoterminowy charakter ma odczucie wzbogacenia wywołane kartą kredytową. Po wyczerpaniu karty masz nadal taką samą kwotę do wydawania = kwocie dochodu, co przed otwarciem karty.
W deflacji po okresie odczekania na jeszcze niższe ceny, w końcu trzeba jednak kupić zużyte buty, wyremontować dom, itd. i nagle okazuje się, że dzięki niższym cenom zostaje jakaś kwota, którą można przeznaczyć na dodatkowy zakup, nieosiągalny w warunkach inflacji. Ten dodatkowy zakup tworzy popyt na pracę dla dodatkowych pracowników, i generuje u nich dodatkowe dochody.

Rzeczywiście, nie wiedziałem o deflacji w US pod koniec XIXw.

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 400px-US_Historical_Inflation_Ancient.svg

Dobre argumenty, podparte solidną wiedzą - przyznaję rację . Smile
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 EmptyNie 30 Sty 2011, 20:02

A ja uważam, że bezpośrednią przyczyną tego, że jest źle, jest nadmierny fiskalizm, interwencjonizm państwowy i dopuszczanie do tworzenia się mono- lub oligopoli w branżach strategicznych dla gospodarki!

Weźmy przykład z naszego kraju. Jeśli elektrownie podnoszą sobie ceny prądu, gazownie podnoszą ceny gazu a Lotosy i Orleny podnosza ceny paliwa (i to nie dlatego, że im koszty produkcji wzrosły ale dlatego że po prostu są chciwi i wiecznie im mało) to nie ma chuja we wsi żeby to nie afektowało na CAŁĄ gospodarkę! Energia jest elementarnym towarem, z którego zmuszeni jesteśmy wszyscy korzystać i jeśli w tej branży decydują monopole wg własnej fantazji śrubując ceny a do tego pomaga im rząd, to powoduje to INFLACJĘ, przekładającą się NATO, że pieniądz staje się gówno warty. Każdy towar trzeba wytworzyć używając energii i dowieźć do odbiorców używając paliwa, to samo z usługami.
Ponadto z drugiej strony nie dosyć, że sobie ceny NETTO energii wzrosły, to jeszcze rząd dopierdolił wyższy VAT bo im qrwa wiecznie mało! Evil or Very Mad I teraz w jakiej sytuacji sa np. sklepy? Qpują towar drożej i jeszcze muszą więcej haraczu dla państwa płacić --> jedyne wyjście to PODNIEŚĆ CENĘ czyli przerzucić te nadmiarowe koszty na nabywcę finalnego bo inaczej działalność przestaje być opłacalna a wiele firm już pdo koniec 2010. było na progu opłacalności!

Wyższe ceny oznaczają, że za tą samą ilość pieniądza qpujemy mniej a więc jest to inflacja. Dla mnie to jest bezpośrednia przyczyna chujni jaka jest a nie dodruk pieniądza choć oczywiście ten też ma swój wpływ.
Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 EmptyNie 30 Sty 2011, 20:07

barany napisał:
dex napisał:



Gospodarka nigdy nie osiąga równowagi, bo taki stan w przyrodzie nie istnieje.
To jest układ chaotyczny, i zarówno model równoważących się popytu i podaży, jak i model cykliczny recesja-ożywienie są błędne.
To jest fraktal, to jest turbulentne.


Fraktal to pojęcie czysto teoretyczne.

Tak, model fraktalny w praktyce uniemożliwia przewidzenie przyszłości, jednym słowem będzie tak jak zrobimy Smile
Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO -29-30.01.2011 weekend   UFO -29-30.01.2011 weekend - Page 6 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO -29-30.01.2011 weekend
Powrót do góry 
Strona 6 z 9Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» UFO - 06.08-07.08.2011 weekend
» UFO - 15.10-16.10.2011 weekend
» UFO-08-09.01.2011 WEEKEND
» UFO - 22-23.01.2011 weekend
» UFO -16-17.04.2011 weekend

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: