Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Strategie - dyskusja ogólna

Go down 
+2
mobar
chudy mis
6 posters
AutorWiadomość
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

Strategie - dyskusja ogólna Empty
PisanieTemat: Strategie - dyskusja ogólna   Strategie - dyskusja ogólna EmptySob 09 Lut 2008, 18:59

Strategie gry
Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

Strategie - dyskusja ogólna Empty
PisanieTemat: Re: Strategie - dyskusja ogólna   Strategie - dyskusja ogólna EmptySob 09 Lut 2008, 19:00

teletubis napisał:
forex napisał:
Laik napisał:
...

Jesli ktos potrzebuje adrenaliny to zachecam do futow co i tak doprowadzi wczesniej czy pozniej do bankructwa.

...

Dla mnie bomba to obecnie system Rejczaka z ktorego nigdy nie korzystalem ale obiektywnie w perspektywie czasu daje ladne wyniki.

...

Nie zgadzam sie, ze gra na futach predzej czy pozniej doprowadzi do bankructwa. Sam sobie zreszta zaprzeczasz podajac przyklad systemu Rejczaka. System ten w dluzszym terminie wygrywa z rynkiem.

Ja bym sprawe bankructwa ujal inaczej.

Pewna droga do bankructwa to:

1. Granie na zbyt duzym zaangazowaniu.

2. Walka z trendem. W szczegolnosci przetrzymywanie stratnych pozycji i nie stosowanie stop-lossow.

3. Gra na intuicje. Tutaj pouczajacy moze byc casus pewnego forumowicza, ktory mial niesamowita intuicje (ja tez bylem pod wrazeniem jego prognoz). Bylo tak, dopoki sie nie pomylil w swej ostatniej prognozie o, bagatela, blisko 1000 punktow. Od tego czasu przepadl jak kamien w wode.


Napisze Wam swoje doświedczenia w kwestii metod grania na FW20.
Tylko trzeba wiedzieć że stosując jakakolwiek metodę należy bardzo rozważnie i konsekwentnie stosować zasady zarządzania wielkością pozycji, dotyczy to ilości otwieranych kontraktów w jednej transakcji w odniesieniu do możliwości maksymalnego zaangażowania.
I tu według mnie jest jedno podstawowe ograniczenie, niewyobrażam sobie zarządzania wielkością pozycji przy depozycie na kilka, kilkanaście pozycji.

Metoda pierwsza, zbliżona do gry Allacha, moja ulubiona ze względu na duże emocje, przez niektórych określana gra na czuja albo uśrednianiem, idealnie sprawdza się w obecnej sytuacji, polega na otwieraniu pozycji i stawianiu TP wyliczonym ze średnich wachań, jeżeli idzie w przeciwną stronę w kolejnej transakcji powiększamy (np. dwukrotnie) ilość otwieranych kontraktów, wyliczamy nowe TP dla łącznej pozycji, jeżeli dalej idzie w przeciwną stronę kolejna transakcja to znowu powiększenie pozycji względem ostaniej (niekoniecznie dwukrotnie) i wylicznie nowego TP itd. itd.
Tak najczęściej działają automaty skalpujące, oczywiscie metoda ta wymaga bardzo dużego depozytu, a przynajmniej gwarancji jego pokrycia, kluczowym w tej metodzie jest odległość od TP, odstęp do kolejnej transakcji, mnożnik zwiększanej ilości kontraktów w kolejnych transakcjach. Zmienne te są bardzo istotne i należy je dynamicznie dostosowywac do sytuacji.
W tym systemie praktycznie nie stosuje się SL, oczywiście przy założeniu że depozyt wytrzyma ekstremalne ruchy. Metoda ta jest idelana do obecnej zmienności.

Metoda druga to właściwie cały szereg systemów wykorzystujących trendy, te krótkie i te długie, w metodzie tej kluczowe jest optymalizowanie SL (odstęp i przesuwanie) do warunków na rynku, aczkolwiek generalnie metody gry z tredem nie sprawdzają się w warunkach trendu bocznego i takiej zmienności jak obecnie.

Metoda trzecia to twieranie pozycji na podstawie jakiś wskaźników ale koncetrowanie się na odpowiednim stosunku TP i SL, metoda ta wymaga optymalizacji najlepiej przy użyciu testera, w metodzie tej istotne jest aby tak wyliczać TP i SL aby z wielu pozycji stratnych/zyskownych, bilans dodatni salda sukcesywnie się zwiększał, jeżeli się nie zwiększa albo spada to strategia wymaga optymalizacji wskaźnika, TP i SL.

Kolejna metoda to otwieranie małej pozycji i powiększanie jej jeżeli idzie w naszym kierunku, TP w tej sytuacji się nie stawia a kluczowe jest wyliczanie i przesuwanie SL dla całości, metoda ta może być w pewnych sytuacjach bardzo zyskowna i jest chyba dość bezpieczna, ale ja pomimo tego jakoś nie mogę się do niej zabrać.

To tak na początek dyskusji, według mnie bardzo ciekawej, oczywiście jest cała masa modyfikacji powyższych metod, ale chciałem Wam zwrócić uwage że w tych wszystkich metodach sam moment otwarcia pozycji na podstawie wskaźników nie jest najważniejszy, a odnoszę wrażenie że większość usiłuje znaleźć magiczy wskaźnik.

Admini, może dobrze by było założyć osobny wątek o metodach gry ??
Powrót do góry Go down
mobar

mobar


Liczba postów : 11514
Registration date : 01/10/2007

Strategie - dyskusja ogólna Empty
PisanieTemat: Re: Strategie - dyskusja ogólna   Strategie - dyskusja ogólna EmptySob 09 Lut 2008, 19:06

teletubis napisał:
...Metoda pierwsza, zbliżona do gry Allacha, moja ulubiona ze względu na duże emocje, przez niektórych określana gra na czuja albo uśrednianiem, idealnie sprawdza się w obecnej sytuacji, polega na otwieraniu pozycji i stawianiu TP wyliczonym ze średnich wachań, jeżeli idzie w przeciwną stronę w kolejnej transakcji powiększamy (np. dwukrotnie) ilość otwieranych kontraktów, wyliczamy nowe TP dla łącznej pozycji, jeżeli dalej idzie w przeciwną stronę kolejna transakcja to znowu powiększenie pozycji względem ostaniej (niekoniecznie dwukrotnie) i wylicznie nowego TP itd. itd.


to jest metoda prowadzaca do pewnego bankructwa, kwestia czasu jest kiedy nastapi. Te metode stosowali noblisci zarzadzajacy funduszem Lcos tam i nastapilo spektakularne bankructwo. Sam tez stosowalem z zalosnym skutkiem hehe. Teoretycznie wyglada super, to byla moja 1 wymyslona metoda na futy. Poczatkujacym polecam przestudiowanie duzych swieczek na wykresach dziennych i zmierzenie sil na zamiary.


fundusz nazywal sie LTCM, tu jest link na poczatek
http://www.waluty.com.pl/a15608-ltcm___8211__latwy_sposob_na_ogromne_pieniadze_z_hedgingu___8211__cz__1.html#comments
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Strategie - dyskusja ogólna Empty
PisanieTemat: Re: Strategie - dyskusja ogólna   Strategie - dyskusja ogólna EmptySob 09 Lut 2008, 19:39

mobar napisał:
teletubis napisał:
...Metoda pierwsza, zbliżona do gry Allacha, moja ulubiona ze względu na duże emocje, przez niektórych określana gra na czuja albo uśrednianiem, idealnie sprawdza się w obecnej sytuacji, polega na otwieraniu pozycji i stawianiu TP wyliczonym ze średnich wachań, jeżeli idzie w przeciwną stronę w kolejnej transakcji powiększamy (np. dwukrotnie) ilość otwieranych kontraktów, wyliczamy nowe TP dla łącznej pozycji, jeżeli dalej idzie w przeciwną stronę kolejna transakcja to znowu powiększenie pozycji względem ostaniej (niekoniecznie dwukrotnie) i wylicznie nowego TP itd. itd.


to jest metoda prowadzaca do pewnego bankructwa, kwestia czasu jest kiedy nastapi. Te metode stosowali noblisci zarzadzajacy funduszem Lcos tam i nastapilo spektakularne bankructwo. Sam tez stosowalem z zalosnym skutkiem hehe. Teoretycznie wyglada super, to byla moja 1 wymyslona metoda na futy. Poczatkujacym polecam przestudiowanie duzych swieczek na wykresach dziennych i zmierzenie sil na zamiary.

nie wiem czy jakakolwiek strategia oparta na ciąglej optymalizacji jest dobra dla początkującyh, a odnośnie tej powyższej strategi to gwarantuje Ci że można ją tak zoptymalizować że nie zostaniesz bankrutem, problemem natomiast pozostanie fakt przetrzymywania stratnej pozycji przez dłuższy czas (rozjeżdża się equity i balance), generalnie strategia jest dobra w obecnej sytuacji ale faktycznie może być frustrująca i dlatego możemy jej nie rozważać, ciekawe co w tym temacie napisał by Allach, bo jak czytam to on lubi walić dziesiatkami albo i nawet setkami

Chudy Misiu, dobre posunięcie z tym działem, zobaczymy czy będzie zainteresowanie, tylko pilnujcie żeby tu nie było śmiecenia
Powrót do góry Go down
betonowe_buty
TA SYSTEM TRADER
TA  SYSTEM  TRADER
betonowe_buty


Liczba postów : 19454
Location : Instytut Badań Giełdowych i Politycznych
Registration date : 02/10/2007

Strategie - dyskusja ogólna Empty
PisanieTemat: Re: Strategie - dyskusja ogólna   Strategie - dyskusja ogólna EmptySob 09 Lut 2008, 19:52

Kazda metoda usredniania (to nic innego jak walka z trendem i nie przyznawanie sie do bledu) kilka razy przyniesie zysk albo wyjscie na zero a za ktoryms obsuniecie kapitalu bedzie kilkadziesiat procent w ciagu 1-2 sesji. Metoda usredniania zaklada, ze wiemy w ktora strone podazy rynek, a przeciez tego na 100% nie wiemy.

Nawet jak usredniasz to np na 1szym poziomie dodajesz x sztuk, na drugim xx sztuk, na trzecim xxx sztuk ale na 4 poziomie trzeba to bezwzglednie zamknac a np jak po wejsciu zlecen w poziom xx lub xxx jak zaczna nam te pozycje przynosic zyski to i tak trzeba zaczac zamykac te xx lub xxx albo nawet calosc, zeby wyjsc na zero. Trzebaby to miec w programie on-line i na biezaco stosowac, zeby tak zarabiac. I ciekawy jestem kto wytrzyma taka strategie gry. Musialoby byc to wszystko byc policzone, ze przynosi zyski w dluzszym terminie. Stosowalem to ale nie bardzo chce do tego wracac.

Trzeba miec plan, system. Czytalem o metodzie odwrotnej do usredniania tzn zajmuje pozycje, np 5 sztuk, przy ruchu w dobra strone wg ATR realizuje czesc zysku np 1-2 sztuki. Mam zysk i teraz z ta reszta pozycji czekam na maksymalizacje zysku. Czekam do zmiany sygnalu albo SL.

Odmiana tej metody jest realizacja SL na roznych poziomach. Trzebaby to wszystko policzyc. Ja czasami to stosuje i mam zamiar tak grac caly czas.
_________________


Ostatnio zmieniony przez dnia Sob 09 Lut 2008, 19:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
betonowe_buty
TA SYSTEM TRADER
TA  SYSTEM  TRADER
betonowe_buty


Liczba postów : 19454
Location : Instytut Badań Giełdowych i Politycznych
Registration date : 02/10/2007

Strategie - dyskusja ogólna Empty
PisanieTemat: Re: Strategie - dyskusja ogólna   Strategie - dyskusja ogólna EmptySob 09 Lut 2008, 19:52

tak mysle, ze jak masz zla pozycje przez kilka godzin na sesji to juz nie ma co liczyc na odwrocenie trendu i prawdopodobnie beda wyciagali soki do samego fiksa. To taka przepychanka bysia i misia. Zwlaszcza na naszej gieldzie. Z tego co pisali laureaci PC 2007 nie stosowali day-trading tylko trendy krotkoterminowe.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Strategie - dyskusja ogólna Empty
PisanieTemat: Re: Strategie - dyskusja ogólna   Strategie - dyskusja ogólna EmptySob 09 Lut 2008, 20:13

trejder napisał:
Kazda metoda usredniania (to nic innego jak walka z trendem i nie przyznawanie sie do bledu) kilka razy przyniesie zysk albo wyjscie na zero a za ktoryms obsuniecie kapitalu bedzie kilkadziesiat procent w ciagu 1-2 sesji. Metoda usredniania zaklada, ze wiemy w ktora strone podazy rynek, a przeciez tego na 100% nie wiemy.


to nie jest typowe uśrednianie, i strategia ta z góry zakłada grę pod prąd, ważne zarządzanie wielkością pozycji, dostosowywanie tego do zmienności w danym dniu, tygodniu, miesiącu, nie możesz zakładać że zamkniesz pozycję na danej sesji, musisz brać pod uwagę maksymalne obsunięcie i dostosowywać do tego poziomy kolejnych otwieranych pozycji, strategia wymaga ciągłej pracy nad nią
jest wiele systemów napisanych pod tą strategię i działają na walutach a tam mozliwość obsunieć jest niewspółmiernie większa od FW20

ale faktycznie jest to kontrowersyjna strategia i nie akceptowana przez wielu od strony psychologii

proponuje zaanalizować strategię rozpoczynania jednym kontraktem i powiększania pozycji jak idzie po naszej myśli, to jest temat który muszę wdrożyć i interesują mnie doświadczenia innych
Powrót do góry Go down
betonowe_buty
TA SYSTEM TRADER
TA  SYSTEM  TRADER
betonowe_buty


Liczba postów : 19454
Location : Instytut Badań Giełdowych i Politycznych
Registration date : 02/10/2007

Strategie - dyskusja ogólna Empty
PisanieTemat: Re: Strategie - dyskusja ogólna   Strategie - dyskusja ogólna EmptySob 09 Lut 2008, 20:31

[quote="teletubis"]
trejder napisał:


proponuje zaanalizować strategię rozpoczynania jednym kontraktem i powiększania pozycji jak idzie po naszej myśli, to jest temat który muszę wdrożyć i interesują mnie doświadczenia innych

to juz analizowano i wyszlo, ze srednio sie sprawdza. Czytalem tekst na www.futures.pl

Aby na tym zarabiac to musi byc trend bez duzych wahniec.

Z drugiej strony to chyba odmiana metody zółwia, ktora da zarobic.
Powrót do góry Go down
myst




Liczba postów : 282
Registration date : 04/10/2007

Strategie - dyskusja ogólna Empty
PisanieTemat: Re: Strategie - dyskusja ogólna   Strategie - dyskusja ogólna EmptySob 09 Lut 2008, 20:54

Żeby trochę namieszać, to uśrednianie jest chyba jedyną mi znaną pewną strategią. Kłopot jest tylko z odpowiednim depozytem i zasięgiem czasowym Smile Dodam, że "pewna" odnosi się do pozycji long.
To typowa strategia ruletkowa, z tym, że w ruletce nie można podwajać w nieskończoność (zakazy w kasynach), a na futach nie ma potrzeby, bo poniżej 0 wartość futa nie może spaść.
Dla wątpiących:
- kupuję H8 1 szt. za 3000
- fut spada do 2500 - dokupuję 2 szt, średnia cena 8000/3 ok 2667
- fut spada do 2000 - dokupuję 4 szt, średnia cena 16000/7 ok 2286
- fut spada do 1500 - dokupuję 8 szt, średnia cena 28000/15 ok 1867
- fut spada do 1000 - dokupuję 16 szt, średnia cena 44000/31 ok 1420
- fut spada do 500 - dokupuję 32 szt, średnia cena 60000/63 ok 953
- fut spda do 0 - dokupuję 64 szt, średnia cena 60000/127 ok 473

Teraz już tylko czekam (w międzyczasie roluję) na cenę 500 Very Happy
Żeby wyjść na zero trzeba mieć w tym momencie ponad 520tys na depozyt. No ale to był ekstremalny przykład
Zakładając naprawdę pesymistyczny wariant, tzn obsuwę do 1500, trzeba by mieć ponad 55tys i czekać na powrót ceny na 1870.
Można to potraktować jak inwestycję w fundusz z gwarancją zachowania kapitału Wink

Z tym spadkiem do zero, to żart oczywiście, bo wtedy kupujemy wszystkie futy na rynku i sami dyktujemy warunki Smile
No i cena 0 oznacza, że nic nie ma wartości i nasze pieniądze także.


Ostatnio zmieniony przez dnia Sob 09 Lut 2008, 21:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Strategie - dyskusja ogólna Empty
PisanieTemat: Re: Strategie - dyskusja ogólna   Strategie - dyskusja ogólna EmptySob 09 Lut 2008, 20:59

[quote="trejder"]
teletubis napisał:
trejder napisał:


proponuje zaanalizować strategię rozpoczynania jednym kontraktem i powiększania pozycji jak idzie po naszej myśli, to jest temat który muszę wdrożyć i interesują mnie doświadczenia innych

to juz analizowano i wyszlo, ze srednio sie sprawdza. Czytalem tekst na www.futures.pl

Aby na tym zarabiac to musi byc trend bez duzych wahniec.

Z drugiej strony to chyba odmiana metody zółwia, ktora da zarobic.

dziesięć razy wyjdziesz na zero albo niewielki minus, a ten jeden raz możesz przyciąć bardzo dużo

oczywiście przy dużej zmienności raczej na tym nie zarobisz, chociaż w zależności od odstępów i poziomów przesuwanego SL nawet na krótkich trendach (powyżej 40pkt) już można zarabiać, to jest teoretycznie o tyle prosta strategia że wystarczy zrobić plan (mapę) otwieranych pozycji z planem SL aby zarobić lub zamknąć na zero
Powrót do góry Go down
mobar

mobar


Liczba postów : 11514
Registration date : 01/10/2007

Strategie - dyskusja ogólna Empty
PisanieTemat: Re: Strategie - dyskusja ogólna   Strategie - dyskusja ogólna EmptySob 09 Lut 2008, 21:04

myst napisał:
Żeby trochę namieszać, to uśrednianie jest chyba jedyną mi znaną pewną strategią. Kłopot jest tylko z odpowiednim depozytem i zasięgiem czasowym Smile Dodam, że "pewna" odnosi się do pozycji long.
To typowa strategia ruletkowa, z tym, że w ruletce nie można podwajać w nieskończoność (zakazy w kasynach), a na futach nie ma potrzeby, bo poniżej 0 wartość futa nie może spaść.
Dla wątpiących:
- kupuję H8 1 szt. za 3000
- fut spada do 2500 - dokupuję 2 szt, średnia cena 8000/3 ok 2667
- fut spada do 2000 - dokupuję 4 szt, średnia cena 16000/7 ok 2286
- fut spada do 1500 - dokupuję 8 szt, średnia cena 28000/15 ok 1867
- fut spada do 1000 - dokupuję 16 szt, średnia cena 44000/31 ok 1420
- fut spada do 500 - dokupuję 32 szt, średnia cena 60000/63 ok 953
- fut spda do 0 - dokupuję 64 szt, średnia cena 60000/127 ok 473

Teraz już tylko czekam (w międzyczasie roluję) na cenę 500 Very Happy
Żeby wyjść na zero trzeba mieć w tym momencie ponad 520tys na depozyt. No ale to był ekstremalny przykład
Zakładając naprawdę pesymistyczny wariant, tzn obsuwę do 1500, trzeba by mieć ponad 55tys i czekać na powrót ceny na 1870.
Można to potraktować jak inwestycję w fundusz z gwarancją zachowania kapitału Wink

Z tym spadkiem do zero, to żart oczywiście, bo wtedy kupujemy wszystkie futy na rynku i sami dyktujemy warunki Smile
No i cena 0 oznacza, że nic nie ma wartości i nasze pieniądze także.

teoretycznie pieknie, ale rozumiem ze grasz na ruchy 500pkt zawsze Laughing
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Strategie - dyskusja ogólna Empty
PisanieTemat: Re: Strategie - dyskusja ogólna   Strategie - dyskusja ogólna EmptySob 09 Lut 2008, 21:05

[quote=\"myst\"]
Dla wątpiących:
- kupuję H8 1 szt. za 3000
- fut spada do 2500 - dokupuję 2 szt, średnia cena 8000/3 ok 2667
- fut spada do 2000 - dokupuję 4 szt, średnia cena 16000/7 ok 2286
- fut spada do 1500 - dokupuję 8 szt, średnia cena 28000/15 ok 1867
- fut spada do 1000 - dokupuję 16 szt, średnia cena 44000/31 ok 1420
- fut spada do 500 - dokupuję 32 szt, średnia cena 60000/63 ok 953
- fut spda do 0 - dokupuję 64 szt, średnia cena 60000/127 ok 473

Teraz już tylko czekam (w międzyczasie roluję) na cenę 500 Very Happy
Żeby wyjść na zero trzeba mieć w tym momencie ponad 520tys na depozyt.[/quote]


brawo Myst, mi się nie chciało tak łopatologicznie tłumaczyć, chociać faktycznie przedstawiłeś to bardzo ekstremalnie i teraz mogą być głosy że to bez sensu aby czekać kilka lat na poziom 500pkt. Razz
ale tą strategię trzeba poprostu zrozumieć i jej zawierzyć, co wcale nie oznacza że ją polecam

edit
jeszcze dodam, że kiedy ja ją stosuje to staram się nowe \"uśredniające\" pozycje otwierać na wsparciach/oporach aby zwiększyć prawdopodobieństwo trafienia w korektę stratnego ruchu, i to też jest optymalizacja


Ostatnio zmieniony przez dnia Sob 09 Lut 2008, 21:17, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
myst




Liczba postów : 282
Registration date : 04/10/2007

Strategie - dyskusja ogólna Empty
PisanieTemat: Re: Strategie - dyskusja ogólna   Strategie - dyskusja ogólna EmptySob 09 Lut 2008, 21:09

mobar napisał:

teoretycznie pieknie, ale rozumiem ze grasz na ruchy 500pkt zawsze Laughing

Niekoniecznie, to był przykład liniowy, można zmodyfikować. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że to nie jest bez sensu i granicami są wytrzymałość portfela i psyche Very Happy
Powrót do góry Go down
Rmir

Rmir


Liczba postów : 9895
Registration date : 28/08/2007

Strategie - dyskusja ogólna Empty
PisanieTemat: Re: Strategie - dyskusja ogólna   Strategie - dyskusja ogólna EmptySob 09 Lut 2008, 22:41

myst napisał:
mobar napisał:

teoretycznie pieknie, ale rozumiem ze grasz na ruchy 500pkt zawsze Laughing

Niekoniecznie, to był przykład liniowy, można zmodyfikować. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że to nie jest bez sensu i granicami są wytrzymałość portfela i psyche Very Happy

zapomniałes dodac o jednym
a jak nastąpi rozliczenie kontraktu po 650, np?
Powrót do góry Go down
lam3r3k




Liczba postów : 391
Age : 48
Location : 3city
Registration date : 12/12/2007

Strategie - dyskusja ogólna Empty
PisanieTemat: Re: Strategie - dyskusja ogólna   Strategie - dyskusja ogólna EmptySob 09 Lut 2008, 23:14

rmir napisał:
myst napisał:
mobar napisał:

teoretycznie pieknie, ale rozumiem ze grasz na ruchy 500pkt zawsze Laughing

Niekoniecznie, to był przykład liniowy, można zmodyfikować. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że to nie jest bez sensu i granicami są wytrzymałość portfela i psyche Very Happy

zapomniałes dodac o jednym
a jak nastąpi rozliczenie kontraktu po 650, np?

Rolujemy do skutku. Tracimy na prowizje + ewentualny spread między seriami, ale to jest pomijalne.
Powrót do góry Go down
betonowe_buty
TA SYSTEM TRADER
TA  SYSTEM  TRADER
betonowe_buty


Liczba postów : 19454
Location : Instytut Badań Giełdowych i Politycznych
Registration date : 02/10/2007

Strategie - dyskusja ogólna Empty
PisanieTemat: Re: Strategie - dyskusja ogólna   Strategie - dyskusja ogólna EmptySob 09 Lut 2008, 23:51

przez taka strategie Leeson i Jerome poszli z torbami.... i stali sie slawni, bo stracili nie wlasne pieniadze.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Strategie - dyskusja ogólna Empty
PisanieTemat: Re: Strategie - dyskusja ogólna   Strategie - dyskusja ogólna EmptyWto 12 Lut 2008, 10:37

Widzisz Chudy Misiu, nasi forumowicze są doskonali w krytyce, w negowaniu poglądów innych, dyskusja na temat strategii widać niewielu interesuje, a to dziwne bo w futures to strategie są najważniejsze, a na forum głównym tematy w stylu "ben obetnie", "korba z palcem w dupie", "up up up" it.
i Ty się dziwisz że ja tu niewiele piszę, zresztą chyba takie samo zdanie ma wielu wartościowych forumowiczów którzy przestali pisać ...
pozdrawiam
Powrót do góry Go down
.....-..
Gość




Strategie - dyskusja ogólna Empty
PisanieTemat: Re: Strategie - dyskusja ogólna   Strategie - dyskusja ogólna EmptySro 23 Kwi 2008, 20:08

Wyjątkowo, skoro nie mogę innaczej /wiem, sam sobie jestem winien, hihihi/, trochę zaśmiecę Chudy Misiu.

Co się dzieje ??!!.

Proponuję obserwować i patrzeć. Dokładnie, bardzo dokładnie. Poanalizować zachowanie różnych wskaźników w różnych interwałach, popatrzeć na zachowanie intra /obserwując jednocześnie np. w 5, 30 i 60 minutowych/. Nie po sesji, ale w trakcie, pewne rzeczy tylko tak są widoczne.
Myślenie przyprawia czasami o ból, ale nic nie jest w stanie go zastąpić. A jaka radość, jak przyniesie efekty.

Jeszcze raz przypomnę coś, o czym kiedyś rozmawialiśmy. Od kilku miesięcy na kilku wskaźnikach można grać 'od bandy do bandy' zarówno DT, jak i pozostałe strategie. Myśliwy, to co robi, nie robi w ciemno. Śmiem twierdzić, że wiem co wykorzystuje /pewną kombinację wskaźniczków/. To co najzwyklejsze daje zazwyczaj najlepsze rezultaty.
'Szukajcie, a znajdziecie.' I być może, za jakiś czas, minie zdziwienie wynikami PC.

To co robisz, rób dobrze, albo wcale.

A, dla porządku, WOU=0. Wyłącznie DT.

A ponieważ 'nihil novi', to można to wyciąć.
Powrót do góry Go down
geronimo
Gość




Strategie - dyskusja ogólna Empty
PisanieTemat: ozdrawiam   Strategie - dyskusja ogólna EmptyCzw 24 Kwi 2008, 12:23

Szanowny ender-ex.
Piękny tekst.Jakie to wszystko poukładane.No i te bandy niezmienne będące opoką przyglądającego się spekulanta.Kombinacje wskażników poezja.
Pozdrawiam oczywiście.
PS Stefan Chwin-Dolina Radości.Warto.
Powrót do góry Go down
.....-..
Gość




Strategie - dyskusja ogólna Empty
PisanieTemat: Re: Strategie - dyskusja ogólna   Strategie - dyskusja ogólna EmptyCzw 24 Kwi 2008, 21:55

Witaj Geronimo.

To nie jest proste ani łatwe, co zresztą obydwaj wiemy.
W ramach 'powrotu do źródeł' wyszukuję sobie i sprawdzam na 'żywym organizmie', nawet kosztem swojej ulubionej 'strategii' /hi,hi,hi/.

Warunek, jak zwykle, to obserwacja i patrzenie, oglądanie chyba jest nieprzydatne ?. A skupienie i umiejętność zauważania 'przyczynowo-skutkowych' też wydaje się ważna. Plus zabawa w zmianę parametrów, aż znajdziemy najlepiej oddające zmiany. I na koniec kombinacje, jako element zabezpieczający i dający pewność. Da się, w dobie grających komputerów, przy takim Lopie, znacznie łatwiej niż w 'zamierzchłych' czasach.
Ale to zabawa, sprawdzenie co można zrobić, jeśli tylko się chce. Zamiast narzekania, gdybania, opowieści o systemowym Graalu.

Oprócz zabawy, grajmy swoje. To, co wymaga mnóstwo wysiłku /jakby go nie nazwać/ ale przynosi, oprócz kasy, niezłą satysfakcję.

Uff, się kiedyś znowu odezwę.

Pozdrawiam.
Powrót do góry Go down
.....-..
Gość




Strategie - dyskusja ogólna Empty
PisanieTemat: Re: Strategie - dyskusja ogólna   Strategie - dyskusja ogólna EmptyCzw 24 Kwi 2008, 22:06

Apropo PS.

Przeczytam. Jeżeli warto.

Pozdrawiam.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Strategie - dyskusja ogólna Empty
PisanieTemat: Re: Strategie - dyskusja ogólna   Strategie - dyskusja ogólna Empty

Powrót do góry Go down
 
Strategie - dyskusja ogólna
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» UFO Akcje - strategie i techniki gry / inwestycji.
» SYSTEMY - dyskusja
» Dyskusja o tolerancji

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Systemy FW-
Skocz do: